Merkwaardige menschen KRUSCHEN BOUWEN Vrijdag 18 Juli 1941 in ons gewest DE SCHAGER MARKT Kalme handel Afscheid van den heer Elzer Tweede blad RUIM ZEVENTIG JAAR BAKKER OPA SOUWENS HEEFT ER NOG NIET GENOEG VAN. Het moet in de dagen, toen Gam Borst bakker in Oudkarspel was en opa Bouwens, thans in zijn vier en tachtigste daar als jongste knechtje met zijn bloote beenen een Schot- sche wals in het roggebrooddeeg -< danste, toch wel aardig zijn geweest om te leven. We verbakten zoo'n twaalf tot zestien zak rogge, vertelt opa, alle maal aan van die zesponders, want wittebrood aten de menschen niet veel, wel ereis een regeltje. Als die oudbakken waren, kon je ze mooi voor de sop gebruiken zie je. maar anders allemaal roggebrood en gro ve stoet. Dat ze niet meer last van het zuur hadden, begrijp je niet hè? Opa Bouwens bakt nóg, hij doet het nu al ruim zeventig jaar. maar hij vindt dat hij nog niet gemist kan worden. Zijn tul banden komen nog even luchtig en sma kelijk uit de heeteluchtoven als vroeger van boven het takkebossenvuuir, en hij is nog een baas in het pellen van amandelen voor de gevulde koeken „Ik heb niks op met die menschen, die op hun veertigste jaar al gaan rentenieren zegt ie. en voor hun huis op een bankie zitten en de heele dag zitten te prakke- zeeren over de centen van zijn buurman. Of die nou armer of rijker is. en waar die het nou wel van doet" Van die lui die dan hun land verhuren Want zie je, dat zijn menschen die opa zegt het op zijn goed rond Hollandsch vreten van een ander zijn werkkracht". Zoo, daar kunnen die A'.kmaarsche rog gebroodrenteniers en de Hoornsche niks- doeners van den Koepoortsweg met mee doen. Opa denkt er eenmaal anders over, hij heeft de kleine zaak opgewerkt tot een bedrijf dat er zijn mag. Bij mij is het niet zoo, zegt opa: „Van rottig meel en slecht gewicht is deze op gericht", zooals een bakker in Friesland in het Fransch op zijn landhuis zette, toen ie genoeg bij mekaar geschraapt had. wij hebben de boterpot in de bakkerij niet ge spaard. Maar die was niet zoo duur als tegen woordig opa..." Was ze ook niet toen ik bij Gam Borst diende, voer Jan Marsman zijn grootvader op Schagen en als dan de schei- boter er was, dan kocht je die graag voor acht stuivers een pond Vet? Dat kende ie niet in de bakkerij en witte boonen om mangele-pers van te maken, zooals ze nou doen. ook niet Is d'at nog een lijd op heden Je moest al je meel weer eens bij ekaar hebben, wat in die jaren verbakken is, opa „Dan hadden we de Roomsche kerk vol, jongens De knecht gaat venten, en die heeft een mooi overhemdje onder zijn jasje, en fijne schoentjes aan. Een gentleman-bakker om zoo te zeggen. Opa oogt heirn na. 't Is toch aardig, zegt hij. Toen ik twaalf jaar was. kwam ,ik in de leer bij Kees Nieuvvland op Schoorldam en toen zei die dat ik maar tegen moeder moest zeggen, IJverig graaide de oude heer in de groote stapel amandelen, 't Pellen gaat hem nog best af. BAKKER BOUWENS. foto's Fred. Groot) dat ik een dubbeltje in de week kon ver dienen. Dat dubbeltje is «oed. zei mijn moeder, maar je moet er vrij klompen dragen bij hebben, anders blijft er van die twee stui vers te kort over Moet je nou zien, afijn .dat hoort er bij Óver den oorlog is opa Bouwens natuur lijk niet best te spreken, want wat moet je je klanten voorzetten? 't Gaat allemaal wel veel harder, maar het haalt toch niet, die vechtpartij met wat zijn vader beleefd heeft. Die ging met Napolen naar Rusland en ze kwamen met zijn vijven terug „Loopende?". vraagt de kleinzoon, aan de anderen kant van de peltafel. „Vanzelf, sporen waren er toch niet En dan heeft opa écht geen tijd meer. de tulband moet er noodig uit en er staat een schaaltje aardappelen ook in Kwiek nog loopt hij naar den oven. haalt er de bruine heerlijkheid uit. bekijkt een 0ogenblik met het oog van den meester het pronkstuk. Het zóóveelste. SCHAGEN TE VROEG GEDOKEN! Het zwembad biedt voor velen een groot vermaak doch ook wel eens voor een en kele een narigheid. Dit moest gisteravond mei. L. L. ondervinden, toen zij vroolijk kwam aan gepeddeld en met fieren zwaai over de plank zou rijden, die is aange bracht over de sloot voor verbinding van den Menisweg naar het weiland, want de trapper haakte tegen het hek en meteen viel mej. L. in de moddersloot temidden van het, vele kroos, trouw gevolgd door haar fiets. Terwijl nu spoedig de tweede duik in het echte zwembassin volgde ("het geen zeer zeker noodig was tot verdrijving van de geur van de niet welriekende wit geweest zijnde kleeren) werden inmiddels droge kleeren gehaald en kon de zwemster, die nu wel wat te vroeg zwom, weer in droog gewaad huiswaarts keeren. TE WATER. Chris Settels viel in 't water op de Loet. Gelukkig kon een broertje hem grijpen en liep 't goed af. De handel op de markt van gisteren was over het algemeen zeer kalm. 178 koeien voor de Centrale waren er aangevoerd, waaronder zeer beste koeien en stieren. Dg handel in kalfkoeien was zeer matig. En wat geldekoeien betrof muntte deze ook niet uit wat de handel betrof. Alleen naar fokkalveren was.. V€,eI vraag, die er aangevoerd werden zijn aan één kooper verkocht, dus werd er gezegd door een bekend koopman op dat gebied: er .kunnen er wekelijksch wel meer komen. Wolvee weinig aangevoerd, vette scha pen voor de Centrale maar 4 stuks. Melk- schapens 24 stuks, deze golden tot 60 gld. hoogste noteering. Lammeren tot 32 gld., handel zooals bovengenoemd aangegeven, het gewas is wel de oorzaak. Aangevoerd 82 lammeren, zeer weinig. Bokken en gei ten heel wat minder in prijs dan voorheen nu hoogste noteering f 30. Schrammen tot f 32. Van de biggen was wel een gulden of drie af. Konijnen tot f 6.als vorige week. Deze dalen ook heel wat in prijs. Kippen ook iets goed'kooper. Eenden werden weer zeer goedkoop verkocht. Als vorige week weer weinig drukte op onze markt: hooitijd! Het wordt aanstonds wel weer drukker. ALKMAAR OP HEETERDAAD. Gisteren is door de politie, alhier, een man gearresteerd, die op heeterdaad be trapt werd bij het stelen van een rijwiel, hetwelk door den eigenaar bij een kerkge bouw in deze gemeente was geplaatst. Uit het verder ingestelde onderzoek bleek, dat deze persoon eenige dagen tevoren al daar eveneens een rijwiel had ontvreemd. Hij is na afloop van het onderzoek naar het Huis van Bewaring overgebracht. TOELATINGSEXAMEN R-H.B.S. Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. te Alkmaar slaagden o.a.: J. Beyers, H. J. H. Benard, W. van Bommel, K. Booij, J. Bot- temanne, C. C. Brandon Bravo, J. Bruijn, P. Dommissie, M. Drukker, J. Eldermans, Th. G. v. d. Feen de Lille, F. M. F. Trels, G. Geus. J. Glas. A. J. v. Gorcum, A. J. v.d. Grient, N. Habiecht, E. J. Hoytink, A. IJs- sels,*F. Keesman. P. B. v. Kinschot. G. Masee» P. J. Nauta, C. de Rijk, G. G. de Roos, II. van Schagen, C. E. Slinger, P. Vcnnik, M. S. Vermeulen, H. J. Visser, C. J. Voorthuy- scn, J. G. de Waal, N. II. Wessel, allen te Alkmaar, J. Bakker. A. W. J. v. d. Hoek, G. Iepema, .P. J. W. Kockx, F. B. v. d. Meu; len, W. F. Taapken, J. S. Tevel, A. C. Veld man, E. M. Vermeulen, allen te Bergen, G. Dirkmaat te Broek op Langendijk, H. Dulle- mond te Noordscharwoude, T. Geertsma, M. Kuiper, S. Miedema, B. M. Mossel, J. Rusch, E. Wieringa, allen te Heiloo, K. de Geus, B. Koorn, J. Kramer, allen te Koe dijk, P. H. Grasser, A. Koster, beiden te Schoorl, M. K. Hartgrink te Egmond a. zee, C. J. van Heelsbergen te Groet, S. W. Kok te Burgervlotbrug, S. Kortleven, M. Moer man, S. Volkers allen te St. Pancras, J. Kos te Anna Paulowna, J. C. v. d. Lagemaat te Schagen, C. F. Schone te Zuidscharwou- de. Voor de 2e klasse slaagden F. H. de Groot, Wormerveer en J. Verstraats, Alk maar. Voor de 3e klasse slaagden J. G. Hooge- boom, Alkmaar en O. Klap, Schoorl. U.L.O.-examenfl. Voor het eindexamen U.L.O. slaagden heden te Alkmaar o.a.: Diploma A: H. M. M. Tijsen te Winkel, H. Herman te Heiloo, C. J. Bruin, H. W. Bak ker, H. Hettema, W. Euwen, M. D. Tevel, H. v. Veen, allen te Bergen, A. Vlessing, E. Palean, beiden te Alkmaar. Diploma B: P. Hofstra te Alkmaar. ZIJPE T ZAND. EEN LANGE ONDERWIJZERSPERIODE WORDT FEESTELIJK AFGESLOTEN. Er heerschte gistermiddag een luidruchtige stemming in de feestelijk versierde zaal van den heer Kreijger, waar de kinderen en ou ders afscheid hebben genomen van den hoofdonderwijzer, den heer Elzer. Aanwezig waren o.a. burgemeester Bree- baart met de beide wethouders, de heer Fe- ringa, inspecteur voor het lager onderwijs, de hoofden der andere Zijper scholen. Het feestcomité bestond uit dokter Boer- ma en echtgenoote, de heeren de Leeuw, Zeeman en Zwart. Als de heer Elzer binnenkomt, wordt hij met gezang door de kinderen ontvangen. De heer Boerrna opent als voorzitter der compiissie de bijeenkomst en spreekt den heer Elzer toe: Reeds 26 jaar. heeft de scheidende zijn taak hier verricht en steeds met ijver en nauw gezetheid en het is dan ook met gemengde gevoelens, dat men den heer Elzer ziet ver trekken. Weemoed komt er in het hart om dat men een vriend ziet vertrekken, doch vreugde staat daar tegenover, omdat de heer Elzer zich nog op een goede gezondheid kan beroemen. Men ziet hem de 60 jaren niet aan. Voorzitter spreekt dan ook den wensch uit, dat de heer Elzer nog vele jaren in een goede gezondheid zich zal mogen verheugen en biedt namens de feestcommissie een foto aan, waar de heer Elzer temidden van zijn leerlingen prijkt. Tevens biedt spr. den heer Elzer namens het Centr. Genootschap voor Kinderuitzending, waar de scheidende sedert de oprichting zijn steun aan heeft gegeven, een boek aan: De heer Feringa spreekt namens de over heid den heer Elzer '.oe. Vijf en twintig jaar lang hebt gij, aldus snr., deze school gediend. De taak, die op uw schouders rustte, was zeer zwaar, want gij moest vier klassen in het oog houden. Ie mand, die zoo lang zijn werk op zoo'n voor beeldige wfjze verricht, heeft wel recht op eenige waardeering van de overheid. Spr. besluit met de béste wenschen voor het ver trekkende echtpaar. Ds. Witkop spreekt namens de naaikrans en Zondagsschool speciaal mevr. Elzer toe en biedt deze een boek en een bloemstuk aan. Daar burgemeester Breébaart tengevolge van overheidsmaatregelen, het woord niet kan voeren, biedt dokter Boerrna met een kort woord namens het gemeentebestuur een pendule aan als blijk van waardeering De heer Jippes, hoofd der O. L. school te Oudesluis, spreekt een kort woord als oud ste collega in de Zijpe en biedt den heer Elzer het boek „Hollands Glorie" aan, dat echter nog niet ontvangen is en nog nage zonden zal worden. Ook de heer Kaar, hoofd der R.K. school alhier, spreekt een kort woord van afscheid en wijst op de prettige samenwerking, die steeds geweest is, waarna een viertal meis jes een afscheidsgedicht opzeggen en hun scheidende onderwijzer het uit roosjes ver vaardigde woord „dank" aanbieden. De heer de Leeuw sluit als voorzitter der Oudercommissie de rij sprekers en biedt den heer Elzer een prachtige, door Pinkhof te Oudesluis vervaardigde aquarel van de school aan. Hierna betreedt de heer Elzer het podi um. In het kort laat spreker de geschiede nis voorbijgaan, vanaf zijn benoeming op 4 Aug. 1914 tot den dag van zijn afscheid en dan komt spr. tot de conclusie, dat hij over al gedurende dien tijd samenwerking heeft ondervonden. Spr. is ieder daar dankbaar voor en richt speciaal tot juffrouw Wezel het woord, waar hij steeds prettig mee heeft kunnen samenwerken. Na nog een speci aal woord tot de kinderen, die daarop een bloemenhulde brengen, wordt de bijeen komst gesloten. Vereenigfng voor ziekenhulsver- pleging neemt afscheid. Gisteravond nam de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging afscheid van haar penningmeester, den heer Elzer. Te ruim acht uur opende de voorzitter de heer Nannis de bijeenkomst met een har telijk woord van welkom. Ongeveer 11 jaar geleden werd de ver eeniging opgericht en de heer Elzer trad onmiddellijk toe. Sedert dien tijd heeft de heer Elzer al zijn krachten aan de vereeni ging gegeven. Geen werk was hem te veel. Met gqoote dankbaarheid zal de vereeni ging aan den heer Elzer terugdenken. Namens de vereeniging biedt voorzitter den heer Elzer een foto van het bestuur, een vulpen en een schemerlamp aan, ter wijl mevr. Elzer met een bloemetje ver eerd wordt. Eenige sprekers danken den heer Elzer nog voor de samenwerking. De heer Elzer dankt voor de mooie ca- deaux en de samenwerking, waarna de heer Nannis het officieele gedeelte sluit. Hierna blijft men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. OUDESLUIS MOOI RESULTAAT. Onze plaatsgenoot de heer P. Paarlberg Kz. behaalde heden het diploma voor Volledig Boekhouden (Candidaat Accountant) van de Nederlandsche Associatie voor Praktijk examens in Boekhouden, Handelsrekenen en Handelskennis. Een heel mooi resultaat, ook voor zijn leeraar, d enh. J. J. de Vries, Leer- aar M. O. Boekhouden te Schagen, temeer waar deze studie in 8 maanden werd vol bracht, waar gewoonlijk 15 maanden voor vereischt wordt. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 11 tnv 17 Juli 1941. Geboren: Jacob Martinus, dochter van Aal tje ter Veld. Ondertrouwd: Jan de Boer, 27 jr„ klerk, en Johanna Maria Christina Boekhoff, 26 jr.. onderwijzeres, beiden te Zijpe; Alderi. Willem Nicolaas Ploeger, 28 jr.. slager, te Schagen en Christina de Wit, 22 jr., z. b., te Zijpe: Guillaum Benjamin Veltman, 32 jr.. handelsreiziger, en Jacoba Groot, 31 jr.. z. b., beiden te Zijpe. Getrouwd: Willem Pieter Visser, 25 jr., grondwerker en Johanna van Dijk, 21 Ir., z. b., heiden te Zijpe. NIEUWE NIEDORP BEVORDERD. A. M. Remipt alhier is bevorderd naar de 4de klas H.B.S. te Alkmaar. DEN HELDER BEROEPEN. Beroepen te Amsterdam Ds. W. J. F. Meiners, Hersteld Evangelisch Luthersch predikant alhier. LANGENDIJK OUDKARSPEL. SCHOOLWEDSTRIJDEN. In het zwembad van de zwemvereeniging „Eigen Kracht" aan het Waardje werden Woensdagmiddag school zwemwedstrijden gehouden, waaraan door een fink aantal kinderen werd deelgenomen. De tempera tuur was wel iets lager dan wij den laat- sten tijd gewend zijn, maar de animo voor deze wedstrijden was heel goed. Het was een leuke middag voor de kinderen. Dé uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: 25 M. schoolslag voor meisjes: le prijs Janny Dekker 24.8 sec.; 2e prijs Truus Möller 25.7 sec.; 3, Nel Hink 25.7 sec.; 4. Mary Mooij 28 sec. 25 M. schoolslag jongens: 1. Dick Polman 2£.8 sec.; 2. Wim Glas 28.2 sec.; 3. Ger Rus 30.7 sec. 25 M. rugslag voor meisjes: 1. Truus Möller 26 sec.; 2. Jannv Dekker 30.1 sec.; 3. Trijnie Dekker Hd. 31 sec.; 4. Trijntje Timmerman. 35 sec. 25 M. rugslag voor jongens: 1. Ger Rus 32.4 sec.; 2. Wim Glas 33.2 sec.; 3. Dick Pol man 43 sec. Ook in de pierenhak werd een wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag was: 1. Bet- tv Deutekom 23.6 sec. en 2. Marry Vlug 26.8 sec. Tenslotte werd nog eefe estafettewedstrijd gehouden tusschen Noordscharwoude en Oudkarspel over 4 maal 25 M. Voor Oud karspel zwommen Janny Dekker, Truus Möller. Dick Polman en ïde Boon. Voor Noordscharwoude Trijnie Dekker Hd.. Trij nie Timnierman. Wim Glas en Ger Rus. Het was een spannende strijd, welke niet ge ring verschil door Oudkarspel werd gewon nen in den tijd van 1 min. 45.6 sec. Noord scharwoude had 1 min. 47.8 sec. noodig. WINKEL GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Mej. Rie Tijsen, slaag de voor het diploma M.Ü.L.O, afgenomen te Allernaar. BENOEMD. Tot bode van de Vereeniging voor Zieken huisverpleging alhier, is benoemd de heer Th. de Pree. CONCERT. Naar wij vernemen, geeft Winkel's Har monie a.s. Zaterdagavond haar eerste bui tenconcert in dit seizoen. Het programma, dat met zorg is samengesteld, belooft wat moois en biedt voor elk wat wils. Een viertal leerlingen zijn zoo ver gevor derd, dat zij in het corps opgenomen zijn en maken derhalve hun eerste debuut. On getwijfeld zullen zij, met jeugdige élan, hun beste beentje voorzetten. Gaarne wenschen wij onze mooie Harmo nie, met haar immer ijverigen en onvermoei den dirigent, den heer Pranger, een succes vollen avond toe. vertrouwende, dat velen van Winkels ingezetenen het werk van ver eeniging en directeur zullen weten te waar- deeren. De zoo aardig onder het lommer der hoornen gelegen muziektuin van den heer Laan, en de mooie muziektent, wat tezamen zoo'n harmonisch geheel vormt, biedt daar alle gelegenheid toe. Zie ook de advertentie in dit blad. INLEVERING METALEN. Maandag a.s. zal in deze gemeente een aanvang worden gemaakt met de inname van metalen. Als deskundige' voor het taxee ren van voorwerpen is aangewezen de heer KI. Leguit te Winkel. HEER-HU GOW AARD HET IJSELHEER EN DE DROOGTE. Dag en nacht staan de „pompen" (duikers) van onze polders en reeds maanden open, om 't ringvaart- of ander water in de polders te laten. Was dit niet het geval' dan zouden de slooten reeds lang verdroogd zijn, zoodat 't vee geen drinkwater zou heb ben, en de landbouwer en veehouder niet konden varen. Bovendien zou de afscheiding van slooten tusschen de landerijen zijn op geheven en kon 't vee zich zonder veel moeite -naar buurmans land en verder be geven. Hieruit blijkt terdege de groote noodzake lijkheid om ten koste van alles de slooten met water gevuld te houden. Dit „kosten" ondervond men ten plattelande al meerma len. Uitzonderlijk drooge zomers trof men b.v. in de jaren 1911, '17 en '21 aan. Toen evenwel was men voor 't inlaten van water aangewezen op H brakke zeewater. De ge- D# wereldberoemde dagehjksche dow Kruschen Zout, zoo klein als ze is, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen ven Rheumatische pijnen zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-zuWe- rende Krutchen-kuur werkt op het heele gestel. Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. Wie bouwen wil, hij bouw© thans, Want in het heden ligt de kans En niet in schone dromen. Van luchtkastelen., groots en wijd, In een verafgelegen tijd. Die moog'lijk nooit zal kooien. Wie slagen wil, die plukt de dag En gaat vandaag nog aan de slag. Al schijnt ook alles tegen. Wat vraagt de landman, als hij zaait, Of hij ook wel de oogst afmaait? Hij werkt en wacht de zegen. Wie werken wil en kan, hij doe t, Al kost het zelfverlooch'ning, moed. En baart het vele zorgen. Want uit deez' donk're wereldnacht. Zal eenmaal toch met nieuwe kracht Verrijzen weer de morgen. HUIBERT FENIJN. (Nadruk verboden). volgen waren zeer ernstig. De zoetwater» visch moest het grootendeels afleggen; de bagger, die in die jaren op den wal gebaald werd, was zoo verzilt dat ze eer nadeel dan voordeel opleverde; het vee kon het brakke drinkwater niet verdragen en moest in groote kuipen en tonnen op 't land meerdere malen 's daags worden voorzien van welwa ter, wat vanzelfsprekend voor den veehou der veel werk gaf. Daarom kunnen we ons thans gelukkig prijzen met het tot stand komen van het groote werk van Ir. Lely, waarbij o.m. voor 't IJselimeer gezorgd werd. Een groot deel van ons land kan nu hieruit van het zoo gewenschte zoete water worden voorzien. En daarom ook denkt men nu niet meer aan doode visch, bij honderdtallen, aan brak water voor 't vee, etc. De droogte houdt maar aan, klaagt de landman, als hij dagelijksch meerdere ma len de lucht op een watenvolkje naspeurt. Hoe lang nog? Want het gewas heeft er groote behoefte, om niet te spreken van gebrek aan. In dit verband is het wel in teressant in de herinnering terug te roepen dat in 1911 van begin Juli tot half October regen uitbleef. Als merkwaardigheid ver melden we hier nog bij dat in de gebieden, waar 't land hoog uit het water ligtj toen in December de slooten nog droog lagen! Maar nu toch zal de regen wel niet zóó lang uitblijven1? OUDE NIEDORP BURGERLIJKE" STAND. Geboren: Johanna Margaretha Maria, doch ter van Gcrrit Jansen en Johanna Cathari- na Stam; Guurtje Eva, dochter Van Johan nes Ligthart en Grietje Ruiter; Connelis Theodorus, zoon van Johannes Veul en Cor- nelia Keijzer; Gerie Willy, dochter van Jan Kuiper en Aaltje Blaauw; Theodorus Jaco- bus Josephus, zoon van Theodorus Jacobus Stadegaard en Afra Maria Schilder; Catha- rina. dochter van Simon Bakker en Marijk tje Groot; Adrianus Johannes, zoon van Cor- nelis Öud en Alida Lousa Sinnige; Corne- lis, zoon van Pieter van Breugel en Chris tina Vrouwtje Schoen. Gehuwd: Wilhelmus Jozefis Gerardus Boekei, oud 24 jaren, metselaar en Agatha Bakker, oud 25 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Oude .Niedorp. Overleden: Dirkje Gorter, oud 79 jaren, we duwe van Arnoldus Johannes Hoolwerff; Cornelis Koning, oud 70 jaren, zonder be roep. Dieuwertje Hoogland, oud 67 jr., ge huwd met Willem Winkel: Gerie Willy Kui per, oud 11 dagen, dochter van Jan Kui per en Aaltje Blaauw. BEVOLKING. Ingekomen: Bregtje Pater, van Haren karspel, Slootgaard C 64, naar Slootgaard 210; Wiebe Tromp en gezin van Driewegen no. 94 naar Zijdewind 171; Johannes Baptis- tus Lambertus van de Wouw van Span broek C 56 naar Oude Niedorp 85; Meenten de Jong van Nieuwe Niedorp B 47 naar Oude Niedorp 19; Jan de Jong en gezin van Nieuwe Niedorp B 47 naar Oude Niedorp 19; Gijsbertus Nicolaas Maria Kerssens van Hoorn. Schoutenstraat 44 naar Verlaat 132; Johannes Hubertus Duijkers van Velsen, Stationsweg 155 naar Oude Niedorp 31; Jo hannes Petrus van Wijk van Laren, Toren- laan 5 naar Oude Niedorp 85; Johannes Swinkels van Utrecht, L. Nieuwstraat 123 naar Verlaat 104; David Jongepier en gezin van Heerhugowaard F 52 naar Verlaat 134; Cornelia Margaretha Jaspers van Heerhugo waard A 84 naar Zijdewind 190; Gerard Jo- han van Hoolwerff van Schagen A 103 naar Oude Niedorp 46; Andreas Theodorus Jan sen van Nieuwe Niedorp C 66 naar 't Veld 293; Eilisabeth Maria Schilder van Hoog woud B 7 naar Zijdewind 175a. Vertrokken: Maria Susanna Voost van De Weel 155a naar Kloosterburen B 224; Jan Kind en gezin van Verlaat 102 naar Haren- karspel, Laanderweg E 26; Josephus Judo- cus de Klippelaar van Oude Niedorp 85 naar Nieuwe Niedorp C 83; Albertus Theodorus van der Kroon van Blokhuizen 241 naar Ha renkarspel, Slootgaard 258; Hendrik Pronk van Verlaat 135 naar Utrecht, Maasstraat 45; Wilhelmina Maria van der Kroon van Blokhuizen 141 naar Wieringerwaard C 17; Hendrik Diepstra en echtgenoote van Sloot gaard 205 naar Gasselte; Lieuwe Diepstra van Slootgaard 295 naar Oudkarspel D 12; Hendrik Diepstra van Slootgaard 205 naar Schagen; Johannes Bakker, van Verlaat 97 naar Harenka^spel. La&ndenveg E 9.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5