Adverteert in dit blad Schooltuinwerk wordt uitgebreid ZIIPE De nieuwe exportprijzen Maandag 21 Juli 1941 Tweede blad STRAKS ZOO MOGELIJK SCHOOL TUINEN BIJ ALLE SCHOLEN. De tain te Schagerbrug staat er weer uitmuntend voor. Eiken dag een draadje is een hemdsmouw in een jaar, zei de heer Wiering, hoofd van de openbare lagere school te Schagerbrug. Vrijdagmiddag tijdens de openbare -les op den schooltuin. Er zullen in de Zijpe wat draadjes en wat hemdsmouwen bij komen, want het college van B. en W., deswege door de hoogere instanties geadviseerd, zullen trachten aan alle scholen een schooltuin te verbinden. Zoo wordt het landelijk plan de kinderen actief bij het onderwijs te betrek ken, steeds weer tot werkelijkheid, steeds gaan de kinderen meer doen, steeds minder ondergaan ze. Er waren heel wat belangstellende ouders aanwezig en der gewoonte getrouw kwamen ook enkele autoriteiten, de burgemeester, de secretaris en wethouder Van der Sluijs, da laatste tevens als lid van de controlecommis sie, een kijkje nemen. We hebben het werk en de gang van zaken op den schooltuin reeds meermalen beschreven, ook nu waren de resultaten weer zeer bemoedigend. Dui delijk was te zien hoe de „oudere" leerlin gen de vruchten van het onderwijs hadden geplukt om-de vruchten uit den grond en van de plant mee naar huis te kunnen nemen. Met voldoening kon de heer Wiering den aanwezigen verzekeren dat de exploitatie van den tuin thans op gezonde finantieele basis rustte. De eerste jaren waren er te veel on kosten aan beplanting, zandbakken en het tuinhuisje, doch met medewerking van ge meentebestuur, ingezetenen en niet te ver geten de onmisbare heer Bart Haan, is men er thans bovenop. Het is overigens niet de vraag, aldus de heer Wiering: Krijgen wij de twee cent, welke elk kind per week betaalt aan groen ten en bloemen terug? Het gaat er om hoe de kinderen nader tot de natuur te brengen, ze op te voeden tot natuur- en daardoor tot menschenvrienden. Het gaat er verder om ze kennis bij te brengen van planten, en be werking der planten om van deze kennis in het latere leven profijt te'hebben. Natuurlijk lukt niet steeds alles, doch waar is dit wel het geval? De resultaten zijn in ieder geval zeer behoorlijk en om dat zoo te laten blij ven, aldus besloot spr., roep ik opnieuw de medewerking der ouders in. Stuurt Uw kin deren ook in de vacantie naar den tuin, blijf ze animeeren voor ons mooie schooltuin werk. Geruimen tijd bleven de aanwezigen nog om de tuintjes te bewonderen en te ge nieten van de gul aangeboden sappige wor teltjes, het product waarvan de tuin thans, ruim voorzien is. Met welbehagen kluift juffrouw Krul, de onderwijzeres, op een haar gul aangeboden sappigen worteL (Fotos Fred, Groot) distributienieuws. Heden, 21 Juli zal een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van losse brood bonnen voor tuinders. Deze uitreiking ge schiedt voorloopig maandelijks na vooraf gaande afkondiging. Zij die meenen, in aanmerking te komen, dienen zich in de week van 21 tot 26 Juli a.s. aan de plaatse lijke kantoren te vervoegen onder overleg ging van hun stamkaart. Ten aanzien van de distributie van sohoe- nenbonnen wordt medegedeeld, dat het voor de maand Juli beschikbare aantal schoenenbonnen is toegewezen. Zij die wel hebben aangevraagd, doch geen bericht hierover, hebben ontvangen, kunnen hun aanvraag als afgewezen beschouwen. Van 1 Augustus af zullen maandelijks ge durende de eerste week der maand een zeer beperkt aantal aanvraagformulieren zoo lang de voorraad strekt beschikbaar wor den gesteld voor hen, die dringend om schoenen verlegen zijn. Deze aanvragen worden dezelfde maand nog afgehandeld. Het voor de maand Juli beschikbare aantal bonnen voor rijwielbanden is toege wezen. Zij, die wel hebben aangevraagd, doch geen bericht hebben ontvangen kun nen hun aanvraag als afgewezen beschou wen. Van 1 Augustus af zullen maandelijks ge durende de eerste week van de maand eén zeer beperkt aantal aanvraagformulieren zoolang de voorraad strekt, beschikbaar worden gesteld voor hen, die naar het oor deel van den betr. ambtenaar, aan de ver- eischte voonvaarden voldoen. Deze aanvra gen worden dezelfde maand nog afgehan deld. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat het koopen en verkoopen op nog niet of ficieel geldig verklaarde bonnen niet geoor loofd is. monopolieheffing tomaten De monopolieheffing op tomaten, welke voor bonken op f 19.40 en voor de overige steeringen op f 16.90 was gesteld, is nader gewijzigd in f 12.30 voor alle sorteeringen. nationale kolfwedstrijden. Werd van verschillende zijden de vrees uitgesproken, dat de bijzondere tijdsomstan digheden wel eens oorzaak zouden kunnen zijn, dat de Nationale Wedstrijden van den Ned. Kolfbond wel niet- zouden kunnen doorgaan, van welingelichte bron vernemen we nu, dat voor die vrees geen grond meer bestaat.- De „Nationale" zullen weer te Krommenie gehouden worden en als we goed zijn ingelicht zullen ze weer op den ge wonen tijd en gedurende hetzelfde aantal dagen worden gehouden. bevorderd. Van de 4e naar de 5e klasse van het R. K. Lyceum te Alkmaar is o.m. bevorderd N. Bet te Noordscharwoude. aardappelprijs verlaagd. Met ingang van Maandag, heden, zal de aardappelprijs worden verlaagd van f 6.50 tot f 5.50 per 100 Kg. De prijs der kleinen is gebleven op f 2.50 per 100 Kg. In tuinderskringen is men over de aard appelprijzen lang niet te spreken. Naar aan leiding van de verlaging van f 7.50 tot f 6.50 per 100 Kg. van verleden week schrijft de Tuinderij o.m.. Hoe schriel de prijzen voor onze vroege aardappelkweekers ddt jaar be rekend zijn, blijkt wel uit het feit, dat zij in België voor de aardappelverbouwers vanaf 3 Juli werden vastgesteld op 210 frcs., d.i. bijna 13 cent per kg. Bij ons bedroeg toen de veilingprijs 8 cent per kg. En dat, terwijl het prijspeil in België toch altijd al zooveel lager heeft, gestaan dan bij ons. Er is dan ook geen sprake van. dat onze Nederl. aard appelkweekers onder de tegenwoordige hoogst ongunstige weers- en oogstomstandig- heden met de officieel vastgestelde maxi mumprijzen uitkomen. Hun productiekosten worden dit jaar niet gedekt. Het is zeer te betreuren, dat de ©fficieele instanties welke zich met de prijsbepaling bezig houden, de deskundige adviezen van de tuinbouworganisaties te dezer zake niet hebben opgevolgd. DE MONOPOLIEHEFFINGEN BIJNA ALLE OPGEHEVEN. Bijna alle monopolieheffingen op naar Dudtschland uitgevoerde tuinbouwproducten zijn opgeheven. Alleen voor tomaten, voor alle sorteeringen, is de monopolieheffing thans f 12.30 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. Tevens maximumprijzen binnen land. Met ingang van Dinsdag 22 Juli zijn nieuwe exportprijzen vastgesteld, welke te vens gelden als maximumprijzen voor het binnenland. De prijs der tomaten is terug gebracht van f 25.tot f 22.— per 100 Kg., voor de bonken van f 18.tot f 15. Spitskool noteert thans f 6.per ICg., terwijl als nieuwe producten op de lijst voorkomen de roode kool en de witte kool Voor de roode kool is de maximumprijs vastgesteld op f 7.per 100 Kg., hetgeen een zeer sterke verlaging beteekent van de tot nu toe geldende prijzen. Zaterdag toch bracht de roode kool nog van f 9.60 tot f 12.20 per 100 Kg. op. Witte kool, waarvoor de maximumprijs op f 5.per 100 Kg. is vastgesteld, is tot nu toe nog niet aan de Langendijker vei lingen verschenen. De prijs voor peulen en doperwten (rijs- en krombek) is op f 16.per 100 Kg. ge komen. Tuinboonen zijn verlaagd van f 8. tot f 7.per 100 Kg. Gtamoonen witte zon der draad f 22.witte met draad f 19. en bonte f 18.— per 100 Kg. Voor augurken gelden de volgende prij zen: Af 27.—. B f 16 90. C f 9.90. D f 7.—, E f 2.—, A en B-stippel f 9.90. C en D stip pel f 3.per 100 Kg. Komkommers, groene, gele en witte. AA boven 85 Kg. f 13.50. A van 70—85 Kg. f 11.—. B van 60—70 Kg. f 8.50 en C van 5060 Kg. f 5.50 per 100 Kg. Meloenen 6 stuks per kist van min stens 9 Kg. f 45.—, van 8 stuks per kist van minstens 9 Kg. f 38.per 100 stuks. Bloemkool I meer dan 22 cm. over den kop gemeten f 11.II van 1822 om. f 8.per 100 stuks. Bospeen. met 0.6 Kg. gebroken peen per bos f 7.per 100 bos. Peen zonder lof A 2050 gram f 10.en B 51—200 gram f 8.per 100 Kg. De verdeeling van den aanvoer is met ingang van dien datum als volgt: Voor export moet beschikbaar zijp: tomaten en komkommers 80 pet., tuinboonen 75 pet- peen en spitskool 65 pet., doperwten, rijs en krombek, peulen en bloemkool 55 pet., stok- en stamsnijboonen, roode en witte kool 50 pet. en meloenen 40 pet. Van de augurken is de sorteering A, B. C en D voor 75 pet. voor den verschen ex port bestemd en is voor 30 pet. bestemd voor de binnenlandsche industrie, mits deze daartoe toestemming heeft ontvangen van de Centrale. De overige sorteeringen moeten voor 70 pet. worden bestemd voor den verschen export en kunnen voor 30 pet. gekocht worden door de binnenland sche industrie, mits deze daartoe eveneens de toestemming heeft ontvangen. Binnenlandsche maximumprijzen. Voor het binnenland zijn maximumprij zen vastgesteld voor de producten, welke niet op de exportlijst voorkomen. Deze zijn voor doperwten (geen rijs- en krombek) f 12.aardbeien met dop f25. roode en witte bessen f 22.50. zwarte bes sen f 42.frambozen f 50.kersen f 40. kruisbessen f 16.— en meloenen (overige Zij wonen ln huisjes op wielen, het zijn kinderen uit de woonwagens inden Rui gen- weg, die te Schagerbrug school gaan. Het tuinieren zit hen niet in het bloed, maar de resultaten op hun tuintje bereikt, bewijzen jnist zoo goed, dat het schooltuinwerk een opvoedende waarde heeft. Ook deze kinderen zullen zich thans nauwer met den bodem verbonden weten. sorteeringen) f 30.per 100 Kg. Alles voor prima kwaliteit Afwijkende kwaliteit 20 pet lager. Voor komkommers-stek is de prijs f 10. per 100 Kg. De veilingen dienen er zorg voor te dra gen, dat van alle producten het juiste aan tal. dan wel het juiste gewicht wordt ge leverd door de telers. Vooral wat het ge wicht betreft van erwten, tuinboonen en andere boonen, is het een gebruikelijke ge woonte, dat dit gewicht niet. te krap wordt genomen, zoodat er een zeker overwicht aanwezig is voor het uitdrogen.» DE OP CONTRACT GETEELDE DUBBELE STAMBOONEN. De op contract geteelde dubbele stamboo- nen zonder draad voOr de Duitsche oon- servenindustrie zullen, volgens de Neder- landsche Groenten en Fruit Centrale door de telers regelmatig moeten worden aan gevoerd. Het Tuinbouw Export Bureau heeft de exporteurs aangewezen,s die voor de verla ding zullen zorgdragen' De exporteur is ver antwoordelijk voor de zending en.zal derhal ve zijn normale functie vervullen en naast de zorg voor de vakkundige verlading ook de garantie voor de kwaliteit hebben te dragen. Evenals bij de contract-doperwten moet iedere wagon worden voorzien van een kwaliteitscertificaat afgegeven door de UBC. De boonen moeten worden geleverd aan den wagons en losgestort worden verladen. De telers moeten er derhalve op attent wor den gemaakt, dat in uniforme verpakking wordt aangevoerd. Gefactureerd mag worden het werkelijke geconstateerde wagongewicht. Is de weging der wagon niet mogelijk, dan moet 20% van den aanvoer steekproef» gewijs worden gewogen. De prijs, die de exporteurs moe ten betalen, is f 13.20 per 100 Kg. dit ln afwijking van het contract, plus f 0.33 ver goeding voor werkzaamheden van de vei ling. De veilingen zijn er voor aansprakelijk, dat geen boonen worden aangevoerd zon der deze regeling, die niet op contract zijn geteeld en dat niet wordt geleverd voor de markt, indien de boonen zijn gecontrac teerd. DE BLAUWE EIGENHEIMERS ZIJN ER WEER. De blauwe eigenheimers zijn weer voor het eerst aan de veiling verschenen. Zater dagmorgen waren er twee partijtjes aan gevoerd. Ook was er een partijtje School meesters. Deze aardappelen worden tegen dezelfde prijzen als de Schotsche muizen afgenomen. noordscharwoude. hengelwedstrijd. Gistermorgen hield de hengelclub „Ont spanning" haar tweede jaarlijksche wed strijd in dit seizoen. Ditmaal werd gevischt langs de kade van de Woudmeer. De visch liet zich nu beter verschalken, dan de eer ste keer. Er werden er nu bijna 150 gevan gen. Twee leden vingen elk nog een snoek. De uitslag was als volgt: le prijs S. Worms- becher 14 stuks. 2e pr. D. Peetoom, 8 stuks en grootste baars 21.2 c.M.; 3e prijs St. de Rijke. 14 stuks; 4e prijs D. v. Se venter. 12 stuks; 5e prijs Jb. Bullooper 10 stuks; 6e prijs A. de Vries. 9 stuks; 7e prijs W. Glas. 8 stuk. De overige leden hadden 7 stuks en min der. De eerstvolgende wedstrijd wordt op Zon dag 17 Aug. gehouden, terwijl er Zondag 3 Aug. een jeugdwedstrijd wordt gehouden voor jongis en meisjes van 8—14 jaar. r.k. naaischool. Geslaagd voor coupeuse en costumière voor diploma B, de dames Joanna Bommer, Oud karspel, Afra Meester, Oudkarspel, Catlh. v Kleef, Zuidscharwoude, Geertr. Schuffelen, Aagtje Ootjers en Alida Oosterbroek, Noord scharwoude, Veronica Bruin, Waarland. Voor diploma B Lingerie: de dames Anna de Boer, Noordscharwoude, Hendrica de Groot, Alida Ooyevaar, Oudkarspel, Elisa- befch Smit, Heerhugowaard, Afra van Lan gen, Heerhugowaard en Elisabeth Dekker, Waarland. Voor diploma A: Mej. Cath. Kos te Zuid scharwoude. HEERHUGOWAARD oude bekenden. Kwamen voorheen jaar op jaar mannen uit Drente, Overijsel, Gelderland voor eenige weken naar onze streken om er behulpzaam te zijn bij het binnenhalen van den oogst in landbouw en veehouderij, den mesttijd etc., bij 't toenemen van de werkloosheid ook in -ons gewest, waardoor hier arbeidskracht te overwas, zelfs in 't drukst van het seizoen, zag men deze menschen gedurende de laat ste jaren in steeds geringer aantal, tot het voorkwam dat ze geheel wegbleven, wegens het ontbreken van uitzicht op eenig werk. Dezen zomer echter zijh deze menschen weer naar hier gekomen, al is het nog niet in zulke „colonnes" als we eertijds gewend waren. De ouderen in typische kleedij, de jongeren meerendeels in 't confectiepak ge stoken. Een groote, veelal blauwe zak met zich dragend, waarin hoofdzakelijk de werk- kleeding geborgen. En gelukkig hebben ze thans weer werk kunnen bemachtigen, meestal spoedig. Ook dit in tegenstelling met de jaren toen hun werkkracht hier steeds meer werd afgewe zen en ze dagen aan één, bijna huis in huis üit liepen zoeken en vragen naar werk, en soms ten laatste zonder resultaat weer naar eigen haard terugkeerden. GROOT SCHILDERWERK GEGUND. Na de aanbesteding per 8 dezer, waarbij de gunning was aangehouden, is thans ge gund aan de fa. A. Breed en Zn., Midden weg, Heerhugowaard het verfwerk van 154 woningen te Haarlem voor rekening van het bestuur der woningstichting „Het Oos ten" te Haarlem. De fa. Breed was voor dit werk laagste inschrijver met een bedrag van f 8798. WIERINGEN BURGERLIJKE STAND, van 1 tot en met 18 Juli 1941. Geboren: Aardina, dochter van A. van Eek en van G. Straatman; Geerie Pieternel- la, dochter van J. C. Koorn en van D. E. van de Kreeke, Reinder, zoon van W. Post- huma en van Tj. de Groot; Maciel Lubbino, zoon van H. Bugel en van A. Kuik, Martje, dochter van E. Stuveling en van F. Renke- ma; Herman ,zoon van J. Gelijk en van W. Kies; Gerritje, dochter van C. Roos en van A. A. de Jong; Jan, zoon van H. Jolen en van M. Slotemaker. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: H. van den Berg en W. Kos ter: A. Jorne en A. Kuiper. Overleden: G. Bais, 70 jaar, weduwe van P. Keijzer. VISSCHERIJ. In het boekjaar 1 Juli 1940 t.m. 30 Juni 1941 werden in deze gemeente 91 groote vischakten (tot het visschen in de binnen wateren) afgegeven. In verband met het verplichte bezit van een z.g. Ausweis voor de waddenzeevis- schers, zijn thans vanaf 1 Januari j.1. voor het jaar 1941 reeds 367 consenten voor de uitoefening van de kustvisscherij, afge geven. GYMNASTIEKDEMONSTRATIES. Naar wij vernemen zal de gyrrmastiekver- eeniging te Hippolytushoef op het sport terrein van Succes gymdemonstraties geven waaraan de Kon. Muziekvereeniging „Har monie" zal medewerken. Aan de demonstra ties wordt voorts medegewerkt door de Ver. D.O.S. van Den Oever en „Sportlust" van Julianadorp. ONDERWIJS. In verband met de toeneming van het aan tal leerlingen zal het noodig zijn aan de O. L. School te Westerland een 4e leer kracht te benoemen. VISSCHERIJ. Door de Opziener der Visscherijen is ver ba liseerd zekeren H. alhier, die zich van het haventerrein naar huis begaf en een zak. inhoudende 16 pond aal, met zich voer de, waarvan niet minder dan 12 pond, to taal 223 stuks, ondermaats bleek te zijn. ZIJPE OUDESLUIS. DE KERMIS. De kermis leverde een vroolijken aanblik, doordat „de Zweef" steeds gevuld was met genietende kinderen, terwijl bij de stalletjes lekkernijen konden worden gekocht. In de café's van de heeren Jn. Buisman en Joch. Kreijger, was goede muziek te genieten, zoo dat toch de kermisstemming er bij jong en oud inkwam. Als nu de lang verbeide régen niet te veel als spelbreker optreedt, kunnen het nog gezellige dagen worden, vooral voor de jeugd. SCHAGEN geslaagd. Voor het examen kraamverpleegster slaagden o.a. de dames R. Wiersma-Domper en M. Koning, alhier. DE regen was spelbreker.1 Het regende gisterenmiddag zoo hard, dat de aangekondigde opvoering van de operette „De Woudkoningin" door het kin derkoor van den heer A. Krijgsman niet door kon gaan. Men zal het nu vanavond om half acht nog eens probeeren. loop der bevolking. Ingekomen personen gedurende de maand Juni 1941: Everdina van Roijen, A 37, van Amsterdam; Louwerens van Voorene en vr., F 25, van Haarlem; August Th. Cramcr en vr., D 147, van Amsterdam; Pieter Biesboer en vr., A 90, van Amsjterdam; Johanna W. Hendriks, A 90, van Amsterdam; Theodorus G. Sinnige, E 108, van Nijmegen; Jitske Schaafsma, C 195, van Lisse; Izak Kruithof, K 69, van Naarden; Geertje Kleimeer, C 33, van Alkmaar; Wilhelmina N. Boontjes, E 91, van Alkmaar; Johanna M. A. Nelemans, C 207, van Teteringen; Jochem Blaauboer, G 204, van Wieringermeer; Maria J. Hooge- boom, C 14, van Wijk bij Duurstede; Dieub* wertje Deutekom, wed. A. Delver, D 118, vani, Alkmaar; Anna C. Jansen, H 26, van Nieu* we Niedorp; Elisabeth Kos, F 6, van Alk* maar; Simon de Jong, K 5, van Winkel; An* na Kalis (wed. W. Busse, D 118, van Texeltf Trijntje A. Baan, D 118, van Zijpe; Marijtje Kuiper (wed. J. de Hoop), C 25, van Heiloo; Simone Boon, H 18, van Bergen; Cornelia J« Bouthoorn, K 50, van Zijpe; Hermanus Hen driks en vr., A 101, van Utrecht; .Willem J. Biersteker en vr. Kanaalstraat 22, van Den Helder; Jan Burger en gezin, F 91, van-Den Helder; Aalbert de Boon en gezin, woon schip, haven, van Giessendam; Geertje C. Luider (echtg. W. M. Huissoon) en gezin, K7, van Bussum; Pieter J. Visser en vr., woon schip haven, van Alkmaar; Jacob Blokker en gezin, E 31, van Enkhuizen; Sijbrigje Jor» ritsma, B 8, van Wymbritseradeel. Vertrokken personon gedurende de maand! Juni 1941: Gerard J. van Hoolwerf van A 103 naar Oude Niedorp, no. 46; Johanna Imelman van C 115 o naar Nieuwer Am- stel. Amsterdamscheweg 521; Josephus G. C. J. Timmermans van C 4 naar Tilburg, Ringbaan West 149; Jacob Heijndijk van E 27 naar Edam, Volendam, Enkevstraat 27; Theodorus Breeuwer en gezin van Ka. naalstraat 24 naar Heerhugowaard, Hon den weg G 101Pieter Wijpkema van B 47 naar Alkmaar. Achterdam 12; Jan Balik en gezin van F 93 naar Alkmaar, Karl Marxstraat 12; Louwrencius H. Koomen v. C 13 naar Wieringermeer, Wieringerwerf, Meeuwstraat 9; Maria H. J. Middeldorp van B 197 naar Den Helder, Molenstraat 55; Elisa-beth G. Jansen van H 21 naar Nieuwe Niedorp, Westerweg C 66; Johanna M. Boots van B 45 naar Bussum, Huizerweg 36; Jantje Wemmenhove van D 35 naar Kampen, Dorpsstraat 8; Johapna van den Hoek van E 91 naar Achttienhoven, Vecht- dijk 143; Rensje de Boer van K 20 naar Winkel, Dorpsstraat A 68; Frederika M. Vrielink van E 115 naar Rijswijk ZH., Hoornbruglaan 26; Rens N. Rempt, §n gezin van B 119 naar Leeuwarden, Harlingertrek- weg 10; Gerard Bakker en gezin van Ka naalstraat 6 naar Leeuwarden, Harlinger- trékweg 10; Johan D. Wiering en vr. van E 31 naar Zijpe, Schagerbrug E 56; Jen- neke Quast (echtg. J. Nie-uwland) en kind van B 63 naar Andijk. Middenweg 12: Hen drik van Weelde en dochter van C 2 naar Amsterdam, Joh. Verhulststraat 29: Je'tje Sahra van C 2 naar Amsterdam, Joh. Ver- hulsstraat 29; Bertha de Vries van C 131 naar Apeldoorn, Zutph. straat 106. geslaagd. Onze plaatsgenooten S. Bakker en C. Silver Nzn., slaagden dezer dagen voor het examen 4e klas Hoogere Burgerschool te Den Helder, terwijl A. D. Jippes bevorderd werd tot de 3e klasse der Rijks Kweekschool voor Onderwij zers te Alkmaar. mooie schoolfeestplannen. Dezer dagen hield de Schoolfeestcommis sie haar algemeene vergadering bij den hr. J. Buisman. Het hoofd der school heette de aanwezigen welkpm en deelde mee, dat de finantiën er goed voorstonden, hetgeen straks in verband met de rekening en verantwoor ding van het jaar 1939 nader zou worden toegelicht. In genoemd jaar meende de com missie geen feest te kunnen organiseeren, doch nu staan de zaken er anders voor. Men had eerst beproefd een treinreis te maken naar Amsterdam en Bergen aan Zee, doch omdat de Ned. Spoorwegen gêen reductie toestaan, is dit geldelijk onmogelijk. Geluk- lig was de heer J. Asjes dadelijk genegen zijn motorschuit voor het schoolreisje be schikbaar te stellen. Men kan dan door het Hargergal Camperduin, dus de zee, bereiken en vervolgens van Schoorldam het Zoudgat, „Mijn liefje wat wil je nog meer!" ,Het spreekt vanzelf, dat dit bestuursvoor stel algemeene instemming vond. Met den heer Asjes zal dan nader overleg worden gepleegd. De heer P. Buiberts, die aan de beurt van aftreden was, wordt door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn gulle me dewerking in de lange jaren, dat hij den kinderen genoegen verschafte door zich ten volle aan 't feest te wijden. Wijl het afgetreden Md niet herkiesbaar is, werd de heer L. Metzelaar als Bestuurslid geko zen, die deze benoeming aanvaardde. De rekening werd nagezien door de hee ren L. Metzelaar en P. Voorthuizen en bij monde van eerstgenoemden in orde bevon den, waarvoor hun dank werd gezegd. De heer Boutkan, een Heldersche vluch teling bood spontaan zijn mooie koffergra- mophone met platen aan om den boottocht op te luisteren met aardige opgewekte wij zen, hetgeep applaus aan de gezellige ver gadering ontlokte. Ook in andere opzichten ondervond men volop medewerking, omdat „het voor de kinderen!" de menschen steeds aanspoort het uiterste te doen tot welslagen. In dezen tijd is dat een zeer verblijdend teeken. 't Lijdt dan ook geen twijfel of de Oude- sluis zal eind Juli hopelijk een-schoolfeest vieren, dat klinkt als een klok. Met woorden van dank voor de prettige samenwerking sloot de voorzitter deze ge noeglijke bijeenkomst.

Schager Courant | 1941 | | pagina 15