SPORTNIEUWS Finlands vrijheidsstrijd Zal Limburgia degradeeren 1 De Volewijckers 2e klasse W.V.V. degradeert De nationale kampioen schappen WIELRENNEN Om het estafette- kampioenschap Atletiekwedstrijden te Wieriogerwaard Voetbal Eindelijk was het weer voor voetbal len eenigszins aandoenlijk en jammer was het daarom dat de meeste wedstrij den nu in de avonduren werden ge speeld. Nu het voetbalvehbod in volle werking is, behoeft het geen bewonde ring dat de andere sporten daar van profiteeren. Zoo bevonden zich gisteren in het Amsterdamsche Stadion 16000 menscken om de wielerkampioenschap pen te aanschouwen, een verheugend verschijnsel voor deze toch ook populaire sport. Het is te hopen dat dit ook naar waarde wordt geschat door de renner», dan kan (het niet anders of de wieler sport zal nog meer de aandacht gaan trekken. Prom.-comp. 2e klasse, afd. IV. Miranda heeft zich tot het uiterste ge weerd tegen Picus, doch kon tocih niet ver hinderen dat de Eindhovenaren met een 3—1 overwinning naar huis keerden. En dit fraaie resultaat der Eindhovenaren brengt hun vrij zeker in de eerste klasse, want Lim burgia verspeelde een kostbaar punt in Roosendaal tegen RBC. Vrij onverwacht dus staat Picus aan den kop en wanneer zij Zondag van Miranda, dat uitgeschakeld is, in Eindhoven winnen, dan is de derde eerste klasser in deze industriestad geboren, waar van Limburgia de dupe is geworden. Voor ons is het nu wel vrij zeker dat het zoo verloopt. De stand is: Picus 7 6 0 1 12 17—11 Limburgia 6 4 119 17—7 Miranda 6 3 0 3 6 1816 RBC 8 3 1 4 7 13—12 Standaard 7 0 0 7 0 12—31 De Volewijckers eindelijk tweede i klasser. Na jaar in en Jaar uit den kampioens titel te hebben veroverd en dan steeds weer werd afgeslagen voor de hoogere klasse, is deze poging ditmaal wel ge- luikt. In den beslissingswedstrijd te Utrecht in het DOS-stadion hebben de Amsterdammers een fraaie 31 over winning op Elinckwijk behaald en daar mede de tweede klasse bereikt. De O ver-I Jers worden hiermede van harte gefeliciteerd, want ook in ons district, n.1. bij HRC, Helder en Succes, waren deze populaire groen-witte Am sterdammers een geziene tegenstander. Prom.-comp. 2e klasse, afd. V. In de halve competitie in het Noorden wist GRC van WW te winnen, waardoor de Winschotenaren dus degradeeren naar een lagere klasse. De kracht van de clubs is hiér dus wel heel klein verschillend, gezien de resultaten van de wedstrijden. Toch komt het ons voor, dat LSC nu de plaats gaat innemen van WW, want de laatste wedstrijd is LSCWW, waarbij een gelijk spel genoeg is voor de Sneekers. En slechts wanneer WW wint, welke kans vanzelf uiterst klein is, is GRC kampioen. De stand is nu: LSC 1 1 0 0 2—1 2 GRC 2 10 1 3-3 2 WW 10 0 11—20 Wel kan WW dus gelijk komen, maar dan beslist het doelgemiddelde der vorige wed strijden ten gunste van GRC VAN VLIET KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Goede prestaties van Remkes, v. d. Linden en Cor Wals. IMP De eerste dag van de nationale wielen kampioenschappen welke op Zaterdag en Zondag in het Olympisch Stadion te Am sterdam werden gehouden, werd begunstigd door uitstekend weer. Deze dag leverde uiteindelijk als resul taat op. dat van Vliet en Derksen zich in de finale plaatsten voor den sprint der be- rocpsrenners. Bij de onafhankelijken/ plaatsten v. d. Linden en Kremers zich in de finale, terwijl hij de amateurs Remkes en Bijster de stcrksten waren. In de achtervolging toonde B. v. d. Voort zijn groote kracht. Hij plaatste zich met Groenewegen in de finale. Allereerst werd het nummer achtervol ging beroepsrenners gereden over 4 km. In de kwart-finale kwam van der Voort tegen v. d. Heijden uit en werd winnaar. Klink won van van Verschuren; Groenewegen van van Amsterdam, terwijl Jaques van Egmond over Bakker zegevierde. De vier winnaars,, kwamen dus in de demi-finale en Klink moest het tegen v. d. Voort afleggen, terwijl Groenewegen dit maal van Egmond geen kans gaf. v. d. Voort maakte in zijn rit. de mooiste tijd van den dag n.1. 5 min. 17.2. Groenewegen en van der Voort hadden dus de finale be reikt. In de sprint voor onafhankelijken wisten v. d. Linden, Pronk en Kremers hun serie te winnen, waarna v. Rooij in de herkan sing de vierde demi-finalist werd, daarna kregen we twee series 'tusschen Kremers en Pronk en v. d. Linden en van Rooij. Zoowel Kremers als v. d. Linden winnen beide series, zich daarmede in de finale plaatsend. Den besten tijd maakte Kremers n.1. 13.2. Daarna kwam het groote nummer sprint beroepsrenners. Van Vliet won van v. d. Voort; v. d. Vij ver van van Egmond en van Amsterdam van... Derksen. In de herkansing wisten Boeijen, Groenewegen en Derksen zich weer naast de winnaars te plaatsen, alsmede v. d. Voort en van Egmond. In de kwart-finales kwamen dus 8 ren ners, waarvan van Vliet van Amsterdam uitschakelde; v. d. Vijver deed dit met v. d. Voort; Derksen met Boeijen, terwijl van Egmond de zege op Groenewegen bevocht. In de halve finales bleven van Vliet en Derksen over; zij wonnen vesp. tweemaal van van Egmond en v. d. Vijver. Den besten tijd was 13.2, door verschil lende renners gemaakt. In de sprint voor amateurs kwamen Rem kes en Bijster in, de finale, waarbij zij in de demi-finale Duijen en van Bohemen uit schakelden. De tweede dag. De finales hadden over het algemeen een spannend ve rloop en de 16.000 menschen hebben dan ook zeker waar voor hun geld gehad. ARIE VAN VLIET. (Cliché Archief). De Woerdenaar. Arie van Vliet, wereld kampioen op den sprint, slaagde er in voor de zevende rri-aal in successie beslag te leg gen op het nationale kampioenschap der be- roepsrenneners. Derksen leverde goed partij, doch met uit zondering van den tweeden rit leverde de wereldkampioen het bewijs dat hij nog steeds een speciale l^lasse beheerscht. In de tweede manche verraste Derksen den wereldkampioen, door reeds vroeg tot den aanval over te gaan. Van Vliet was niet waakzaam genoeg, waardoor hij een te grooten achterstand opliep, zoodat zijn poging met een flinke eindsprint toch nog over Derksen heen te komen, faalde. In den derden rit gaf van Vliet evenwel Derksen feeen schijn van kans. Bij de onafhankelijken behaalde van der Linden op overtuigende wijze het kampioenschap door Kremers in twee ritten te slaan. Bij de amateurs was de strijd wederom spannend. Remkes behaalde het kampioen schap doch niet zonder in den tweeden rit op verrassende wijze door Bijster geslagen, te zijn. In den derden rit nam hij geen enkele risico. Nauwelijks 100 meter van den start verwijderd, ging hij tot dén aanval over, daarbij zijn rivaal geen schijn van kans gevend. In de achtervolging moest Groenewegen zijn meerdere erkennen in v. d. Voort Het kampioenschap van Nederland werd een vrij gemakkelijke prooi voor onzen wereldkampioen. Eerst sloeg hij den kampioen der onafhankelijken Arie van der Linden op gemakkelijke wijze, daarna kwam de amateur kampioen Remkes aan de beurt, waarmede tevens de beslissing viel. De stayerswedstrijd over 75 km leverde een volkomen verdiende overwinning op voor Wals. Gemakkelijk heeft hij het hier bij niet gehad, daar hij reeds kort na den start met pech te kampen kreeg. Hij liet zich hierdoor evenwel niet ontmoedigen. Fanatiek zette hij door en met succes. In dezen wedstrijd toonde hij zich een klasse beter dan de overige stayers. Alleen van Amsterdam was in staat hem tot het einde te volgen zonder nu bepaald een bedreiging te zijn. De uitslagen luidden: Finale kampioenschap achtervolging voor beroepsrenners om derden en vierden prijs: Klink wint van Van Egmond. Finale kampioenschap sprint amateurs over 500 meter. Eerste rit: 1. Remkes, 13.8 sec.; 2. Bijster. Tweede rit: 1. Bijster. 14.6 sec.; 2. Remkes Derde rit. 1. Remkes (kampioen), 13 sec.; 2. Bijster. Finale kampioenschap sprint Onafhanke lijken. Eerste rit: 1. Arie van der Linden, 13 sec. 2. Kremers. Tweede rit: 1. Van der Linden (kampioen) 12.4 sec. 2. Kremers. Finale kampioenschap sprint beroepsren ners: Eerste rit: 1. van Vliet 12.4 sec., 2. Derksen Tweede rit: lv Derksen 12.6, 2. van Vliet. Derde rit: 1. van Vliet (kampioen) 13 sec., 2. Derksen. Om den derden en vierden prijs van de finale kampioenschap. Sprint voor amateurs: Eerste rit. 1. Van Baheeonen 13 sec., 2. JDuyns. Tweede rit: L Van Boheemon 13 sec., 2. Duyns. Om den derden en vierden prijs van de finale kampioenschap Onafhankelijken: Eerste rit: 1. Van Rooy 13.8 s., 2. Pronk. Tweede rit: 1. Pronk 14 sec., 2. Van Rooy. Derde rit: 1. van Rooy 14 sec., 2. Pronk. Om den derden en vierden prijs finale kampioenschap. Sprint beroepsrenners: Eerste rit: 1. Van de Vijver, 13.2 sec., 2. Van Egmond. Tweede rit. 1. Van de Vijver 13 sec., 2. Van Egmond. Finale kampioenschap achtervolging. Van der Voort wint van Groenewegen, den afstand van 4 K.M., afleggend in 5 min. 7.6 sec. Groenewegen noteerde over dezen afstand 5 min. 8.4 sec. Finale kampioenschap van Nederland: Eerste rit: 1. Remkes 13 sec., 2. van der Linden. Tweede rit: 1. Van Vliet 13.4 sec., 2. Van der Linden. Derde rit: 1. Van Vliet 14 sec.; 2. Remkes Vierde rit: 1. Remkes 13.4 sec.; 2. Van der Linden. Vijfde rit: L Van Vliet 14.8 sec.; 2. Van der Linden. Zesde rit: 1. Vq.n Vliet (kampioen) 14 sec., 2. Remkes. RONDE VAN BUNDE. Smits en Lakeman winnen. De Zaankanters weer actief. Maastricht, 20 Juli. De voornaamste uit slagen van de gisterenmiddag gehouden Ronde van Bunde luidden: Ametenrs: 1. Lakeman (Amsterdam) 1 uur 15 min. 2 Bakker (Zaandam), half wiel; 3. Keizer (Amsterdam, een wiel; 4. Dumolin (Til burg), een wiel; 5. Lust (Oostzaan) op 38 sec.; 6. Schellingehout (Zaandam); 7. Ott (Amsterdam). Beroepsrenners en Onafhankelijken: 1. Chr. Smits (Rotterdam) 2 uur 30 min. 2. Rraspenninx (Princenhage); 3. Saes (Weert); 4. Seyen (Maastricht); 5. C. de Groot (Amsterdam); 6. C. Joosen (Made); 7. Wijdenes (Ouderkerk a. d. IJasel). AtMeiieJk Nederlandsche estafette- en Ju- nioreskampioenschappen 1941, georganiseerd door de athletl- sche van „1923" op 20 Juli. Voor de eerste maal werden dit Jaar de Nederlandsche estafette-kampioenschappen geheel gescheiden van de persoonlijke kam pioenschappen te Amsterdam verwerkt. Zij werden ditmaal gecombineerd met de junio- res-kampioenschappén, zoodat het program ma op het eerste gezicht niet onaanzienlijk aandeed. Toch mecnen wij dat de proefne ming niet geslaagd mag heeten. Juist de organisatorische moeilijkheden, die verbonden zijn aan een programma waarin vele estafettenumimers zijn opge nomen, vergen veel van het geduld van ihet publiek, dat, zooals gisterenmiddag het geval was, te lang op een volgend nummer moet wachten. Slechts nummers waarin men cracks van naam persoon lijken feilen strijd ziet leveren, kunnen dan een dergelijk programma nog doen slagen. Daar deze nummers ten eenen- male ontbraken, was ook de „sfeer" op de sintelbaan niet aanwezig. Slechts bij een enkel estafettenummer moest feilen strijd geleverd worden in de meeste ge- vallen echter was de superioriteit van een der clubs zoo groot dat de laatste man reeds als overwinnaar startte. Het spannendste nummer was de 10 X 100 meter heéren, hier leidde aanvankelijk Vlug en Lenig, maar alweer door Houtman en Van Beveren, kwam A.V. '23 aan den kop. Boersma bracht A.A.C. weer in den strijd, maar Luteraan en Bruen wisten de kleine voorsprong van A.V. '23 te behouden. Later bleek echter, dat A.V. '23 door een verkeer den wissel tusschen Peters en Oostermeijer, gedisqualificeerd moest worden. De 4 X 400 meter werd voor de Trekvogels gewonnen door den derden looper Van Osta, die met één meter achterstand op Bouman startte. Tot aller verbazing eindig de Van Osta met een kleinen voorsprong op den A.A.C.-crack, zoodat Osendarp, als laatste man der Trekvogels, eenvoudig werk te doen had. De voornaamste uitslagen luiden: 4 X 100 meter estafette heeren: le serie. 1. A.V. 1923, Amsterdam, 43.3 sec. 2. Trekvogels, Den Haag, 43.4 sec. 3. A.A.C. 2, Amsterdam, 45.7 sec. 2e serie: 1. A.A.C. 1, Amsterdam, 43.8 sec. 2. Hellas 1, Utrecht, 44.1 sec. 3. Vlug en Lenig, Den Haag, 45.3 sec. MiaAen DE EERSTE ONTMOETING TUSSCHEN DR. EUWE EN BOGOLJUBOW. Karlsbad, 20 Juli ANP.). Gisterenmid dag vond te Karlsbad de eerste ontmoeting plaats tusschen onzen schaakkampioen dr. Euwe en den Duitschen kampioen Bogol- jubow. De Duitscfier (wit) opende met e2e4. Hij trachtte tevergeefs met e6 tot den aanval over te gaan, rekening houdend met de voorzichtige verdediging van zijn tegen stander. Bij de 25e zet dwong onze landgenoot Bo- goljubow tot koninginneruil, daarna verloor Bogoljubow nog een paard en slaagde dr. Euwe er in, pionnenwinst te verkrijgen. Dc partij werd na de 41e zet afgebroken. Er bestaat een kleine hoop, dat de Duit- schers er in slaagt toch nog remise te be werken. Nel van Balen Blanken aan den top. Door de athletiekvereeniging te Wieringer- waard werden Zondagmiddag onderlinge wedstrijden gehouden, waaraan, behalve de Wieringerwaard-athlcten ook eenige Hel- dersche „sportsmen" van de athletiekvereeni ging H.A.V. deelnamen. Het was ideaal athletiekweer; de wedstrij den konden net tusschen 2 gietbuien in ge houden worden en verliepen dan ook vlot. Deze onderlinge wedstrijden waren meer bedoeld als training voor het komende athle- tiekseizoen. Ook den Helderschen zal dezen wedstrijd eveneens voor hun verdere training, welkom zijn geweest. Hier volgen de uitslagen: 1. Mej. Nel van Balen Blanken, die op alle nummers, zoowel hoogspringen, als ver- springén, enz., ver boven anderen uitstak, 4088.6 pt.; 2. Mej. P. Boogaard, Den Helder, 2976.4 pt.; 3. Mej. Cath. Kaan, W. waard 2804.6 pt.; 4. Mej. M. Kaan, Wieringerwaard, 2788.6 pt.; 5. Mej. A. Kaan, Wieringerwaard, 2651.4 pt.; 6. Mej. F. de Vries, Wieringer waard, 2310,2 pt.; 7. Mej. Korstanje, Wierin gerwaard, 2202,8 pt. Heeren: 1. A. Blok; 2. G. C. van BaleA Blanken; 3. Jb. Blaauboer, 4. Reijer Pieterse, Den Hel der; 5. P. Boogaard, Den Helder; 6. C. Koster; 7. C. Hermans; 8. O. Spaans Rzn.; 9. A. Lin- denberg, Den Helder; 10. K. Schenk Kzn.; 11. Jn. Visser Pzn.: 12. Van Essen, Den Helder; 13. Hirsch; 14. 'Huurman, Den Helder. Heeren adspiranten: 1. D. Kaan Dzn.; 2. Jb. Buning Jbzn. Na den uitslag sprak de voorzitter van „Olympia" de aanwezigen nog eenige mo- NEL VAN BALEN BLANKEN. (Cliché archlef.ï menten toe. Spr. bracht dank aan al degenen: die er voor zorg gedragen hebben, dat dezen wedstrijd kon slagen; vooral den heer K. Schenk Jzn. werd lof toegezwaaid voor het vele werk, dat hij in het belang van het wel slagen van den wedstrijd, heeft gedaan. Ook Den Helderschen werd dank gebracht voor hun medewerking. Spr. hoopte de Hel derschen weer spoedig te zien verschijnen in een sportieven kamp. Tenslotte deelde de voorzitter, de heer Sleutel, de uitslagen mede. DE VERHOUDING TUSSCHEN FINLAND EN RUSLAND, VOORHEEN EN THANS. Voor de derde maal in een kwart eeuw strijdt het dappere volk voor zijn vrijheid tegen den bar baar schen nabuur. S-GRAVENHAGE, Juli. Van bevoegde zijde verstrekt men ons een beschouwing over de op het oogenblik w;eer zoo actueel geworden verhouding tusschen Finland en Rusland, waaraan wij het volgende ontlee- nen: „Medeburgers, ons vredelievend volk, dat nü reeds meer dan een jaar al zijn krachten tot het uiterste lieeft ingespannen om na den vorigen oorlog het land weer tot bloei te brengen, is opnieuw tot offer gevallen aan een ruwen aanval". Met deze woorden richtte Risto Ryti, de president der Finsche republiek zich op Vrijdag 27 Juni j.1. tot zijn volk. Opneuw moet Finland een verdedigings oorlog voeren tegen zijn machtigen nabuur- staat Rusland en voor de derde maal is het de over de geheele wereld gerespecteerde veldmaarschalk Mannerheim, die thans op 76-jarige .leeftijd als opperste en eenige lei der van de in .Finland voor de Finsche vrij heid strijdende troepen, zijn land moet red den van het Russische gevaar. Ook nu zal P'inland, althans zullen zijn grensgebieden, weer worden een der slag velden van Europa. Welk een bewogen ge schiedenis heeft Finland, speciaal in zijn verhouding tegenover Rusland reeds gehad! Wanneer men ziet wat Finland, wat het Finsche volk, gepresteerd heeft in de ruim twintig jaren na het herkrijgen van zijn vrijheid en onafhankelijkheid, na de Rus sische terreur, dan stemt dat tot groote be wondering. Cultureel, sociaal, commercieel en industrieel heeft Finland in deze ruim twintig jaren een ontwikkeling doorgemaakt, die respect afdwingt van een ieder, die daarvan kan kennis nemen. 1939 Finland, dat geen mensch bedreigde, dat slechts één doel had, mede te werken aan de onwikkeling der menschheid en aan den opbouw der beschaving, dat Finland werd echter in 1939 wederom gestort in nood en ellende door de machtswellust van zijn grooten nabuur. Met negatie van alle tusschen Finland en Rusland bestaande verdragen trachtte Rus land gebruik te maken van de politieke ver houdingen in Europa, door zich op 30' No vember 1939 op Finland te werpen en ten tweede male was het Mannerheim. die als opperbevelhebber van het Finsche leger Finland in zijn vrijheidsstrijd moest réd den van den ondergang. En gedurende de toen volgende maan den van strijd heeft Finland bewe zen, dat de kracht van den geest kan beteekenen tegenover de macht der materie. Staande tegenover een overweldigende meerderheid heeft het dapperen Finsche volk gestreden voor de- eer van ziin land. Ontzet tend \varon dp verliezen en was de vernietiging, die tijdens den strijd tusschen cultuur en barbarisme plaats vond. Bij de vrede van Moskou op 12 Maart 1040 moest Finland territoriaal en strate gisch belangrijke voordeden aan Rusland afstaan, maar in den strijd, die daar tus schen twee „werelden" was gevoerd, is de beschaving overwinnaar gebleven doordat Finland als bolwerk van de westersche cul tuur tegen het panslavisme en het commu nisme ongebroken bleef. De strijd leek ten einde, maar opnieuw moest Finland alle krachten, inspannen om ziin volk uit de nood en ellende van den oorlog weer op te heffen. Ongeveer 10 van het Finsche grondgebied had Finland aan Rusland moeten afstaan; voor de in deze streken wonende bevolking van 440.00O zielen (bijna 12% van zijn totale bevolking moest nieuwe woongelegenheid en nieuw arbeid worden gevonden, de te loor gaande 1 industrieën moesten weer op andere plaat sen worden opgericht, in een woord een enorm werk van wederopbouw moest wor den verricht. Vol moed!, Maar Finland heeft niet geaarzeld dit werk in vollen omvang krachtig ter hand te ne men, niettegenstaande v de groote moeilijk heden die zich in verband met den oorlogs stoestand in Europa ook voor Finland ble- i ven voordoen. Groote eensgezindheid bleef het Finsche volk ook bij den wederopbouw toonen. Oude' gebruiken als hijvoorbeeld het oude Finsche volksgebruik „Talkoo", waar bij alle bewoners van een gemeente vrij willig en onbezoldigd bepaald werk ten be hoeve van de gemeenschap, verrichten, wer den weer in eere hersteld. De groote volks organisaties, als bijvoorbeeld onder de Fin sche 'vrouwen de Lotta' Svaerd-organisatie, die gedurende den oorlog zulk bewonderens waardig werk tot steun van de ten oorlog getrokken mannen had verricht, wijdden zich na den oorlog met alle kracht aan de noodzakelijke vredes- en herstelwerkzaam heden. En zoo begon voor het Finsche volk, dat wel geslagen maar niet verslagen was, de toekomst, weer te gloren! Maar zij, die het roer van staat in han den hadden, bleven in zorgen gedompeld. Om zijn vredeswil te toonen en ho pende daardoor een nieuw conflict met Rusland te vermijden, heeft Finland voor zoover mogelijk ook na de tot standkoming van den vrede groote tegemoetkomendheid tegen over Rusland betoond en zelfs ern stige pogingen aangewend de cultu- reele en overige betrekkingen tot Rusland te verbeteren. Alles wat in dit opzicht voorbereid werd stuitte echter af op de besliste onwil van Rusland, dat kennelijk het oogenblik afwachtte om opnieuw zijn zware klauw naar het naar verhouding kleine en sterk verzwakte Finland uit zou slaan. Opnieuw Dan brak op 22 Juni j.l. de oorlog uit tus schen Duitschland en Rusland, waarbij be kend tberd, dot Rusland reeds in November 19i0'dus slechts 7 maanden na den vrede van Moskou, van Duitschland verlangd had de vrije hand om zijn rekening met Finland te vereffenen en dit land in te lijven. Nog bleef Finland na dezen 22sten Juni hopen niet opnieuw de ellende van een nieu wen oorlog te behoeven -mede te maken, maar Rusland bleek anders te hebben beslo ten. Na enkele handelingen, die nog niet door Finland als oorloghandelingen wer den beschouwd, heeft Rusland plotseling ver schillende steden van Finland op 25 Juni zoodanig door zware luchtstrijdkrachten doen bombardeeren, dat Finland niet an ders dan vanaf dien datum zich in oorlogs toestand met Rusland kon beschouwen. Ten derde male binnen een kwart eeuw voert Finland thans éen ver dedigingsoorlog tegen Rusland onder militaire leiding van den in alle landen bekenden en gerespecteer- den veldmaarschalk Mannerheim. Anders zijn de verhoudingen thans dan in 1939. Toen de vijftigvoudige overmacht, die zich stelde tégenover het Finsche leger, dat desniettemin zijn heroischen strijd heeft gestreden en heeft kunnen voorkomen, dat Finland aan het Russische barbaris me ten offer viel. Thans een verdedigingskrijg, die gevoerd wordt, terwijl Rusland op zijn andere fron ten de groote Duitsche weermacht tegenover zich ziet, die bij dezen Russischen krijg ten doel heeft Europa te-bevrijden van de ver schrikkingen van het communisme. Maar in beide Finsche oorlogen een zelfstandig eensgezind Finland, dat weet een strijd te voeren voor „God en vaderland" en zich 'aarbij ges^ -nd voelt door den inhoud van 'iet Finsche kerklied „een vaste burcht is onze God",

Schager Courant | 1941 | | pagina 16