Nu het water lokt Vijftien varkens verbrand T uchthuisboeven als tegenstanders DUITSCHE SUCCESSEN BIJ ST. PETERSBURG Vrouweo ia het Sovjet leger „Engeland een Amerikaansche kolonie" De Alkmaarsche Kaasmarkt Dankbetuiging Dankbetuiging Anna Paulowna inleveren van meialen Marktberichten Waar vacantiegangers rekening mede moeten houden. 's-Gravenhage, 18 Juli. Van bevoegde zijde schrijft men ons. Mijn vriend de toerist had den geheelen dag over het water gezworven. In den vroe gen morgen had hij zijn boot in orde ge maakt, het noodige proviand voor zijn twaalfuurtje zoowel als zijn badgoed daarin geborgen en zoo was hij gereed om heel den lieven dag te profiteeren van wind, zon en water. Want waar is het beter verkoeling te zoeken als de zon haar zengende stralen over ons uitzendt, dan op Necrlaiids wijde wateren, waar de geoefende zwemmer vrij wel overal over boord kan springen, om te genieten van een verfrisscliend bad, waar in den avond, als de wind is gaan liggen, de boot rustig voortdrijft, maar waar het ook kan spoken, zoodat van den schip per alle kennes en vaardigheid worden geëisoht. Vriend de toerist zwierf nu al jaren elke Vacantie op het water en nimmer verveelde het hem, hij lachte wat om de menschen, die spraken over eentonig en de verveling, hij was gelukkig, dat hij kende de rijke ver scheidenheid, die het. landschap voor den watertoerist heeft. Oogenschijnlijk steeds het zelfde, in werkelijkheid altijd anders. Nu eens bevoer hij de wateren van Friesland, waar het de wijdte is die lokt en verruit, waar de 'hooge wolken zich koepelen en de prachtige Fricsche stelphoevcn in een krans van groen, waar oude stadjes droomen van vroegere welvaart cn glorie, waar de vogels dartelen in. de weilanden. Soms zocht hij meer de intimiteit van de kleine plassen, waar bekoorlijke eilandjes, waarop de vlie ren en de kamperfoelie geuren, het wijde uitzicht breken. Da^ ging hij naar de Kaag of de Loosdrechtsche plassen, die bovendien het voordeel hebhen het rekkelijk in de na bijheid der groote steden te liggen. Soms Zocht hij zijn verpoozing op 'de Noord- en Zuid Hollandsche wateren of op het Paters- ■wolder- en Zuidlaradermeer, soms zocht hij de stilte op de Benlalccr en Belterwijde. Ons land biedt vele mogelijkheden voor den watertoeris.t, het is dat hij alleen wil genieten van de schoone natuur en het BEGRAFENIS Mr. J. J. SCHOKKING 'S-GRAVENHAGE, 18 Juli. Onder veel be langstelling is hedenmiddag op de Alge- ineene Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. J. J. Schokking oud-minister van justitie, oud lid van den Raad van State. De kist o.m. gedekt door een bloemstuk van den Raad van State. Aan de groeve sprak prof. dr. J. de Zwaan uit Leiden een woord van gedachtenis. Hij schetste mr. Schokking als herder en leeraar en zeide, dat hij ook overigens een geweldige levens taak volbracht heeft waarvan hij zich on berispelijk heeft gekweten. Met mannen als de Savornin Lohman, dr. de Visser en prof, Slotemaker de Bruine heeft mr. Schokking de fiere gestalte der christelijke getuigenis op het schild geheven. Daarna heeft een zoon van den ontslapene dank gezegd voor alle belangstelling. Indrogiog van huishoudzeep I Door de langdurige droogte. 's-Gravenhage, 18 Juli: De langdurige droogte heeft tot gevolg ge had, dat het gewicht der enkele stukken huishoudzeep, die 120 gram of welker dub bele stukken 240 gram moeten wegen, In sommige gevallen belangrijk achteruit is ge-, gaan. Hierdoor wordt bij het publiek den indruk gevestigd, alsof voor de bonnen „minder" zeep wordt ontvangen, dan waarop het recht beeft. Niets is echter minder waar. Het gewichtsverlies is te wijten aan het verdampen van het water. Een ingedroogd dubbel stuk zeep van b.v. 210 gram bevat evenveel vetzuren als een versch stuk van 240 gram, zoodat het waschvermogen van beide stukken zeep onveranderd is gebleven. Door de sectie „zeep" van het rijksbureau voor chemische producten wordt in samen werking met de keuringsdiensten van waren scherp toegezien op de belangen van het pu bliek. Verhoogde toelage voor kweekelingen 's-Gravenhage, 18 Juli: B. en W. stellen den Raad voor de toelage voor de kweekelingen met akte in algemeenen dienst, verbon den aan de openbare scholen voor la ger en uitgebreid lager, onderwijs, met ingang van 1 September a.s. te verhoogen van f300.tot f450. per jaar. TER NAVOLGING. Een winkelier te Amsterdam, die onbekend wenscht te blijven, heeft bij het aanmeldings bureau voor vrijwilligers van het Neder- landsche legioen een pakje afgegeven, inhou dende pakjes sigarettentabak en vloeitjes, alsmede een doos met reepen chocolade, be stemd voor het vertrekkende legioen. Groote schuur verwoest. Door onbekende oorzaak is te Loosduinen in een groote schuur, die gedeeltelijk als varkensstal was ingericht en gedeeltelijk diende voor de berging van groote partijen rietmatten, brand ontstaan. De schuur [brandde geheel uit. terwijl een 15-tal var kens in de vlammen omkwam. Be nablus- sohing van de rietmatten heeft ge rui men tijd in beslag genomen. prachtige landschap, waar hij even gezel ligheid en vermaak zoekt, ook nu nog, nu beperkingen in acht genomen moeten wor den. Laten deze beperkingen U echter niet weerhouden, want gij hebt juist in dezen tijd uw vacantie dubbel en dwars noodig, en Nederland biedt zoo'n overvloed van natuurschoon, dat er onnoemelijk veel te genieten vfilt. Wie dit jaar zijn vacantie op het water wil doorbrengen, moet er om denken in den nacht een "dak boven zijn hoofd te heb hen, want het zeil van zijn tent, noch de beschutting van de kajuit, zijn thans vol doende. Een andere goedé raad, voor wie' met vacantie gaat, is om niet te gaan zwreven van plaats tot plaats, omdat daardoor de voedingsproblemen van hotels restaurants in ernstige mate in ge vaar gebracht zouden kunnen worden, ter wijl men dan zelf het risico loopt, als on- gewenschte gast te worden beschouwd. Vestig U daarom op een bepaald punt en maak van daaruit nu dagtochten. Zorg ver der vooral voor distributiebonnen, want zonder deze is er ook op het platteland niets te krijgen. Ja in sommige gevallen zal het zelfs aanbeveling verdienen zijn bonnen vooruit op te zenden, opdat de ho tel- en pensionhouders voor voorraad kun nen zorgen en vooral reserveer tijdig in ho tel of pension, zoodat de noodige voorberei dingen voor uw komt getroffen kunnen wor den. Houdt ge met deze wenken rekening, dan is er niets, dat U weerhoudt om van Uw va cantie te genieten en deze door te bren gen in een der schoonste oorden, die ons land allerwegen bezit. En als U misschien voorlichting wenscht? Welnu de V.V.V.'s, er zijn er meer dan 300 over ons land ver spreid, zal U graag behulpzaam zijn bij het ontwerpen van uw vacantieplannen, zij verstrekken U alle inlichtingen over tocht jes, bezienswaardigheden, zwembaden, kortom over alles, wat van belang is om een vacantie zoo aangenaam mogelijk te maken. Om U ook bij het aanvragen van uw in lichtingen behulpzaam te zijn, verstrekken de VVV., Parkstraat 38, Den Haag en de plaatselijke V.V.V.'s op aanvraag een lijst van inlichtingenadressen. Bedekn daar bij, dat een goed voorbereide vacantie dub bele vreugde geeft en realiseert U hoe schoon ons land. is. Een boer boft VROUWE FORTUNA TE GAST. De heer Fortuin en vrouwe Fortuna waren beide aanwezig bij den kleinen pachtboer M.'J. Tolhoek, te Wilhelminadorp bij Goes. Hij heeft nl. als eerste een lot uit de volle lotenbak van den lotenverkooper P. G. For tuin gekocht. Na opening van het lot bleek, dat de heer Tolhoek f 10C0 .had gewonnen. Blijkbaar aangetrokken door deze f 1000 en door den naam van den verkooper, kocht de landbouwer nogmaals verschillende loten, waar nog enkele prijzen van f 0.50 en één xan f 1.bij waren. Op de vraag, of deze f1000 goed van pas kwamen, antwoorddè hijdat hij op het oogen blik allerminst reden tot klagen had, maar met deze f1000 eenigszins dén achterstand kon inhalen, die in de voorafgaande slechte jaren ontstaan was. Sovjet-kolonel vertelt Oorlog tegen Duitschland slechts een voorspel. Berlijn, 18 Juli (DNB). Bij de zuivering in het gebied van Kisjinev zijn op 17 Juli nog duizenden Sowjetsoldaten gevangen ge nomen, onder wie de kolonel Gawrilov. Deze kwam met een aan flarden gescheurd uni form bij een Duitschen staf aan en vertelde: „Na een vlucht van dagenlang heb ik be sloten mij vrijwillig bij de Duitschers te mel den. Ik kon de wilde geruchten welke de politieke commissarissen over de Duitschers verspreid hadden, niet gelooven en pDeegde daarom niet, zooals zoovele andere officie ren zelfmoord". Op de vraag, welken indruk hij van de oorlogshandelingen der Sowjet- unie had, gaf hij het volgende opmerkelijke antwoord: „De oorlog was voor ons geens zins een verrassing. Sedert Stalin voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen was geworden, wisten wij, dat de oorlog voor de deur stond. Deze oorlog tegen Duitschland moest de inleiding tot de verovering der ge- heele wereld door het communisme wor den." SOWJETS BINDEN EIGEN SOLDATEN IN KAZEMATTEN VAST. Berlijn, 18 Juli (D.N.B.) Gisteren konden de Duitsche troepen in het gebied van Kiew verder oprukken. Talrijke stellingen en ka-'- zematen werden veroverd. In een der kaze matten werd door een Duitschen soldaat een gesloten deur met geweld geopend. Naast de deur vond de binnendringende soldaat een bolsjewist, die levenloos op zijn machinegeweer lag. De schutter was op zulk een wijze aan zijn wapen vastgebonden, dat hij alleen zijn handen vrij had om te schie ten. De bovenarm en borst waren met leeren riemen vastgebQnden, v>odat hij zich niet zelf kon losmaken. De geheele bemanning van de 'kazemat was gesneuveld. DE SOVJETAMBASSADEUR VERLAAT FRANKRIJK. Vichy, 18 Juli (D.N.B.) Thans wordt of ficieel bevestigd, dat de Sowjetambassadeur gistermiddag met zijn personeel uit Frank rijk vertrokken is en bij Menton over de 'grens is gegaan. Hij zou- zich over Italië naar Turkije begeven. De Fransche ambassadeur in de Sowjet- unie heeft met zijn personeel Moskou verla ten en is eveneens op weg naar Turkije. De uitwisseling der diplomaten geschiedt aan de grens tusschen Turkije en de Sowjet- unie. BRITTEN STELLEN ONTRUIMING VAN DJIBOETI VOOR. Berlijn, 18 Juli (D.N.B.): Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft het Britsche opperbevel te Kairo den gouverneur van Fransch Somaliland voorge steld, vrouwen en kinderen uit Djiboeti te doen vertrekken. De opmarsch naar St. Petersbnrg. Berlijn 18 Juli (D.N.B.) Bij den opmarsch- naar St. Petersburg stiet gisteren een Duit sche af deeling bij het Peipusmeer op Bols- jewistischen tegenstand. In korte, verbit terde gevechten leden de Sovjets bloedige verliezen, vijftienhonderd bolsjewisten wer den gevangen genomen. Deze gevangenen bleken menschen te zijn, die tot tuchthuis straf veroordeeld waren, Op bevel van dc politieke commissarissen waren zij uit de tuchthuizen ontslagen onder voorwaarde, dat zij tegen de Duitschers zouden vechten. Eveneens bij den opmarsch naar St. Pe tersburg ontmoetten Duitsche troepen geor ganiseerde bandietenbenden van het z.g. vernietigingsbataljon Popoff, die zich in de bosschen schuil hadden gehouden en ineens een moordend vuur op de doortrekkende Duitsche troepen wilden openen. De Duitsche soldaten maakten met deze bandieten korte metten, beschoten dc bos schen en zuiverden eenigè nesten met hand granaten. Zoo werd het bataljon Popoff, dat de vernietiging der Duitschers op zijn banier had geschreven, zelf vernietigd. Slechts enkele bolsjewisten vielen levend in Duitsche handen. Behalve met machinepistolen en andere vuurwapens waren zij voorzien van bijl, dol ken en flesschen met bijtende zuren. De ge vangenen vertelden, dat zij waren opgeleid in een Sovjetschool, die in 1940 was geves tigd in een klooster te Petsjorry in Estland. Het waren over het algemeen jonge com munisten, die door de partijfunctionarissen nauwkeurig waren onderricht in de Bolsje wistische moordmethoden. Duizenden gevangenen. Berlijn, 18 Juli (?).N.B.) Tijdens het oprukken van de Duitsche troepen in de richting van St. Petersburg is gisteren een Sowjetstrijdmacht in een klein stadje in gesloten en deels onschadelijk gemaakt, deels gevangen genomen. De Duitsche op marsch kwam zoo verrassend, dat eenige duizenden gevangenen, een groot aantal lichte veldhouwitsers, batterijen luchtafweer geschut, vierduizend paarden en meer dan honderd transportauto's werden buit ge maakt. De verliezen van de Bolsjewisten be droegen meer dan 1000 man. Verrassende vondst op het slag veld. Berlijn, 18 Juli (D.N.B.) Duitsche af- dëelingen infanterie, die op 16 en 17. Juli herhaaldelijk een hardnekkig Sovjetverzet overwonnen, hebben een verrassende ontdek king gedaan. Onder de. .honderden.' gesneu velde Sovjetsoldaten vonden zij talrijke vrouwen, die soms nog hun gewone klee ding droegen, waarover zij Sovjetuniformen hadden aangetrokken. JEUGDIGE COMMUNISTEN IN DE SOVJET •WEERMACHT. Berlijn, 18 Juli (D.N.B.) Bij de ge vechten ten Oosten van het Peipiismeer, hebben Duitsche infanteristen vier compag nieën jonge communisten gevangen geno men. Dezen waren voor het meercndeel 16 of 17 jaar. De meesten hadden maar een of anderhalf jaar onderwijs genoten. Slechts enkelen konden hun naam schrijven. In Fe bruari hadden zij een uniform gekregen, waarna zij drie weken in den wapenhandel geoefend waren. Berlijn, 18 Juli (D.N.B.) Naar aan leiding. van het feit. dat Hopkins, de raads man van Roosevelt. gisteren heeft deelge nomen aan de bijeenkomst van het Britsche kabinet, constateert de "Lokal Anzeiger, dat het trotsche Engeland een Amerikaansche kolonie is geworden. De Engelsche regee ring is gedwongen rekening en verantwoor ding af te leggen aan een raadsman van Roosevelt, van wien zij zich volkomen af hankelijk heeft gemaakt. Uit onze Omgeving ALKMAAR BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING Naar wij vernemen, zal de groote verga dering van de gecombineerde federaties van den Bond van Staatspensionneering in N. Holland op Zaterdag 2 Ausgustus a.s. in de Unie te Alkmaar worden gehouden. Als sprekers zullen optreden de heeren G. van Roekei, voorzitter van den bond en C. J. van Lienden van Eindhoven. LANGEND1JK RUPSENPLAAG. De Langendijker tuinbouwers hebben, be halve met de droogte, ook nog met een rup- senplaag te kampen. In het ambacht, maar ook in de polders buitenom doen deze dier tjes heel wat schade aan de toch al niet we lig groeiende planten. Men hoopt nu dub bel op een flinke regenbui, opdat deze mee- eters zullen wegspoelen. OUDKARSPEL. SCHOOLFEEST. Vrijdagmiddag hadden de kinderen van de Openbare Lagere School alhier een feestje in de zaal van den heer Vis, in plaats van het schoolreisje, zooals het andere jaren de gewoonte was. Het was een mooie middag voor de kinde ren en dit is voor een groot gedeelte te dan ken aan het optreden van den heer Williams, feestarrangeur te Amsterdam. Eerst werd een poppenspel vertoond over de goede zijde van CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Op 23 Juli a.s. zal weder het Concours Hippique te Hoofddorp worden gehouden. Dit is een feit, dat vele liefhebbers der Paarden- en Ruitersport zal verheugen. Dit concours met zijn bijna internationale ver maardheid kon verleden jaar door begrijpe lijke omstandigheden niet plaats vinden tot groote teleurstelling van de duizenden, die dit bekende concours ieder jaar trouw plachten te bezoeken. Ondanks de ook thans nog geldene moei lijke omstandigheden heeft het energieke bestuur der Vereeniging „Vooruit" besloten dit jaar het 30ste Concours Hippique te laten doorgaan, zoodat „de Oude roem van Hoofddorp" weder herleeft en zoowel de Noord. Vereeniging van Concours Tuig- paarden. Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rij- vereenigïngen alsmede de meest bekende springruiters uit Nederland hebben door inschrijving daadwerkelijk hun instemming met dit initiatief betuigd. Eén blik in het programma gaf ons de overtuiging, dat zoowel den liefhebbers en niet te vergeten het met de jaren groeiende aantal liefhebsters van het Tuigpaard en het Rijpaard een middag van buitenge woon hippisch genot te wachten staat, ter wijl natuurlijk het groole springconcours en het nummer Barrière-springen voor de liefhebbers van sensatie een evenement van belang zal worden. Edele paarden en schoone bezoeksters zul len 23 Juli op het prachtig gelegen Gemeen telijk Sportterrein een oude luister schep pen. Pietje Bell. De kinderen leefden echt met de poppen mee. De held'van het spel, met de vriendjes, vader en moeder, de meester, de klagende buurman en de lastige tante Cato kwamen ten tooneele en het hoogtepunt werd wel bereikt in het bezoek aan het cir cus. Wat hebben de kinderen hiervan geno ten. Na de pauze, waarin de kinderen werden onthaald, volgde goochelkunst. De kinderen waren vol bewondering voor de kunststukjes, welke werden vertoond. Aan de geheele voor stelling werd door de kinderen actief mede gewerkt, hetgeen wel bevorderlijk was voor dc feestvreugde. Het einde kwam nog te gauw. Het was een prettige, gezellige middag en een woord van dank aan allen, die heb ben meegewerkt om dit feestje zoo goed te doen slagen, is hier wel op zijn plaats. WIERINGEN JONG-DIERENDAG. Blijkens advertentie in dit nummer is morgen bij S. Kaan een „Jong-Dierendag". Wij vestigen hierop gaarne de aandacht. BEVORDERD. Van de 2e naar de 3e klasse van het Ly ceum te Den Helder zijn bevorderd onze plaatsgenooten T. E. de Haan Pd. en C. M. Kaan Nd. POLITIE. Verloren: een gummilaars. Gevonden: een zilverbon. Inlichtingen gem. bode.- HEER-HU GOW AARD ERNSTIG ONGEVAL. Donderdagavond geraakte het 10-jarig zoontje van de familie Groot-Cornelissen, nabij het station Heerhugowaard, onder 'n geladen aardappelwagen van den landbou wer Blauw. De wagen ging over de borst kas van het jongetje, dat in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Alkmaar is vervoerd. Naar wij hedenmorgen vernamen is de toestand bevredigend. Het patientje had 'n rustigen nacht. HARENKARSPEL KAL VERDIJK LARETTE KOMT. Zondag 20 Juli a.s. komt in Café Tibie te Kal verdijk Larette. De muziek wordt ver- zorgd door de St. Boys, dus het belooft een zeer mooie avond te worden. Men verzuime dus niet a.s. Zondag naar Kalverdijk te gaan. Met 62.000 K.G. bleef de aanvoer ongeveer stabieL Langzamerhand valt wel vast te stellen, dat de aanvoer in de periode van de groote productie aan 40 bij evrleden jaar is achter gebleven. In vroegere jaren kon men er vrij stellig op rekenen, dat omstreeks dezen tijd van het jaar de 100.000 KG. werd overschreden. Waar overigens de fabrieken, die vroeger gewoon waren'te markten, ver plicht zijn ook thans met hun product te ver schijnen, beteekent de achteruitgang, die valt te constateeren, vermoedelijk een ver minderde productie. De kwaliteit liet heden zeer veel te wen- schen over. De hoogste prijzen, die werden gemaakt, bedroegen voor 40+ fo6-en voor 20+ f43.50. Er ging echter veel kaas weg voor belangrijk lager. Prijzen van rondom de f50.voor 40+ waren geen zeldzaamheid en zelfs waren er stapels, waarvoor niet meer dan f45.— werd geboden. Het was het weer dat hier zijn invloed deed gelden en dat oorzaak was van de gebreken, die vooral bestonden uit los en kort. Een en ander deed zich terdege voelen op de markt, die verre van vlug was. De 40+ is vooral bedoeld als opzetkaas en wanneer de kwaliteit van de aangevoerde kaas dit op zetten niet goed mogelijk maakt, ondervond de markter niet slechts moeite met zijn 40+ stapel, maar ook met zijn 20+. Over het al gemeen toch bleek weinig lust te bestaan om 20+ koopen, wanneer niet tevens -een aan tal 40+ kazen van behoorlijke kwaliteit kan worden geleverd. Koopconsenten bleken er ditmaal voldoen de te zijn, zoodat uit dezen hoofde geen stag natie werd ondervonden. Merkwaardig zijn de vele kleine stapelt jes, waarin de aanvoerders hun kaas verdee len. Iedere bak, die iets afwijkend is, wordt afzonderlijk gehouden uit vrees voor een T.V. Partijen aan één stuk van 1000 of meer Edammers, die vroeger regel waren, belmo ren thans lot de uitzon deringen. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele belangstelling bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden, G. v. d. WERFF. A. A. v. d. WERFF— v. Scheijcn, Dirkshorn, Juli 1941. Hiermede zeggen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onze Dochter ondervonden. C. SILVER. T. SILVER—Dekker. Wieringerwaard, Juli 1941'. De Burgemeester maakt be kend dat oproepingen zijn ver zonden aan inwoners dezer ge meente, behoorende tot de post bestelling Breezand, tot het in de kleedkamer van het Gym, lokaal, aldaar, op 21, 22 en 23 juli a.s., van 8-13 en 1418 uur. Het niet ontvangen van een oproeping ontheft niet van de verplichting tot inleveren. Heldersche vluchtelingen wor den later opgeroepen. Anna Paulowna, 18 Juli 1941. De Burgemeester, M. Th. MIJNLIEFF. Te koop gevraagd: 20.000 mergkoolplanten, met prijsopgaaf. Jn. CORNE- LISSEN, Kzn.. Meerweg 26. Breezand. Gevraagd: Een flinke dienstbode, zelfst. kunn. werken, v. d. of v. d. en n. J'b. BORST, Café, Bree zand. Gevraagd: Een flinke losse arbeider, werk tot December, bij K. KIS- TEMAKER, ,de. Halm, Winkel, Gevraagd, voor direct een aardappelrooier,, a. SAAL, Medemblikkerweg, Wieringerwerf. LEEUWARDEN. 18 Juli. Veemarkt. Aanvoer: 88 Stieren; 390 vette koeien, 328 melk- en kalfkoeien f170 —420, 70 pinken f 125—320, 247 graskalveron, f 60—165, 173 nuchtere kalveren, 218 weide- schapen. 182 lammeren f 1836, 74 vette var kens. 49 drachtige varkens en loopers: drachtige varkens f S0100, loopers f 25 GO, 382 kleine biggen f 12r-21. 109 bokken en geiten, totaal-aanvoer 2310 stuks. Over zicht: Melk- en kalfvee en pinken aanvoer kort, hanidel kalm, prijshoudend. Graskal veren aanvoer ruim, handel redelijk, duur. Drachtige varkens, magere varkens en loopers aanvoer kort. handel kalm, prijs houdend. Biggen aanvoer ruim, handel kalm, prijshoudend. Lammeren aanvoer kort, handel kalm; prijshoudend. De Neder- landsche Veehouderij Centrale nam 400 koeien, 170 nuchtere kaievren, 89 varkens en enkele schapen over. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 11.S00 Kg., prijs 5—8.1 ct per stuk, han- delsprijs f 1.05—1.07 per Kg.. Eendeïeren: aangevoerd 30 Kg., prijs IV?—8 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.502J5. slachUrippen f 1.503. jonge hanen f 1.25— 2.50, jonge duiven f 0.25 per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. - Edammer kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12, Goudsche kaas 20 plus f 0.S7, 40 plus f 1.12, Volvette kaas 40 plus f 1.12, Leidsche kaas 20 plus f 1.02 per K.G. WARMENHUIZEN, 18 Juli. 13600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.50, 1050 Kg. rabarber f 10.50. ALKMAAR. 18 Juli. Aalbessen f 22.50 per 100 Kg., andijvie f5.50 16 per 100 Kg., bloemkool I f 8.80—11, id. II f 2.60—7 per 100 stuks, bieten f 12.20. doperwten f 16.per 100 Kg., druiven f 1.50 per 100 Kg., kropsla f 1—3 per 100 stuks, komkommers f 4.S012 per 100 stuks, me loenen f 3751 per 100 stuks, peterselie f 2.60 3.90 per 100 bos, perziken f 518 per 100 stuks, postelein f 0.60—0.92 per bakje, peu len f 16.per 100 Kg., rabarber f 12—15.60 per 100 Kg., radijs f-1.90 per 100 bos, roode kool f 9.50—12.90 per 100 Kg., selderie f 3.80 6.10 per 100 bos, spinazie f 1.21—1.67 per bak (16 pond), snijboonen f 26, spercieboö- nen f 26, tuinboonen f 8, tomaten f 25, per 100 Kg., uien f 512.40, wortelen f 6.409 per 100 bos. KAASMARKT ALKMAAR. 18 Juli. Aangevoerd 99 stapels, zijnde 60.-449 Kg.: fabriekskaas kleine 40 plus f 56, idem 20 pl. f 43.50, boerenkaas kleine 40 plus f 56, boe renkaas commissie 40 plus f 55, alles per 50 Kg Handel vlug. BROEK OP LANGENDÏ.TK. 19 Juli. Aanvoer: 400.000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen f 6.50, schoolmeesters f 6.50* bl. eigenheimers f 6.50, kleine f 2.50, 3<>ó bos uien f 10.80, 550 Kg. zilvernep f 25.10, S00 Kg. spercieboonen f 26.8 Kg. snij boonen f 26.210(Tbos rabarber f 10.60 11.30, 55000 Kg. roode kool f 9.60—12.20, 1000 Kg. gele kool f 14.4014.50, 2850 bos wortelen f 8.13150 Kg. tomaten: A, B, C en CC f 25.840 Kg. tuinboonen f 8. NOORDSCHARWOUDE. 19 Juli. 630.000 kg. f 2.50; 1300 kk. uien zilvernep f 17.50f 20.10; 11 kg. spercieboonen f 26. 1600 kg. rabarber f 10.50f 10.90; 135 kg. tuin hoon en f 7.90f 8.—

Schager Courant | 1941 | | pagina 7