80IIKEN die deze week gelden Een heerlijke vacantit water gedistribueerd Nieuwe melkkaarten Het voetbalverbod De nationale kampioenschappen Zaterdag 19 Juli 1941 Derde blad Oude kaarten inleveren, wie te veel heelt gebruikt, boete. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt het yolgcnde bekend. Binnenkort zal er een wijziging plaats hebben ten opzichte van de distributie van melk. Te zijner tijd zullen hieromtrent na dere bijzonderheden worden bekend ge maakt. In verband met deze verandering zullen nieuwe melkkaarten worden uitgereikt. De ze uitreiking vindt plaats op nader door de plaatselijke distributiediensten te bepalen tijdstippen, doch dient vóór 2 Augustus a.s. beëindigd te zijn. Voor deze nieuwe melkkaarten komen uit sluitend de hierna te noemen groepen van personen in aanmerking. a. Kinderen, die na 1 Februari 1937 zijn geboren. Deze krijgen vier kaarten per per soon. b. Kinderen, die na 1 Februari 1927, doch yoor 2 Februari 1937 geboren zijn. Deze ko men voor twee kaarten in aanmerking. c. Personen, die tijdens hun werkzaam heden voortdurend met giftige stoffen om gaan en die in verband daarmede reeds ex tra melkkaarten van het oude model heb ben ontvangen. Deze personen ontvangen twee kaarten per hoofd. Uiteraard dient de aanvrage voor bedrij ven met meer dan vijf arbeiders door den bedrijfsleider te geschieden. Om misverstand te voorkomen, wordt er op gewezen, dat de melkkaarten in vellen van vier stuks zijn gedrukt, zoodat groep a één blad van vier stuks en de groepen b en c één blad van twee stuks ontvangen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat bij de uitreiking der nieuwe kaarten een gelijk aan tal oude melkkaarten moet worden ingeleverd. Door groep a dus vier en door de groepen b en c twee oude kaarten per persoon. Van deze in te leveren kaarten mogen de met ,27" en „28" genummerde bonnen door de betrokkenen worden behouden, doch de met ,29" en hooger genummerde bonnen moeten op de kaarten aan wezig zijn, daar deze anders niet worden ingeruild tegen de nieuwe melkkaarten. Tevens wordt erop ge wezen, dat bij het inruilen de distri butiestamkaarten medegebracht die nen te worden. De oude melkkaarten. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de genen. die niet voor nieuwe melkkaarten in aanmerking komen, de in hun bezit zijnde oude melkkaarten zorgvuldig dienen te be waren. Deze mogen dus in geen geval ver nietigd worden, aangezien de mogelijkheid bestaat, dat de bonnen van deze kaarten nog gebruikt zullen worden. Melkveehouders e.d. Vanzelfsprekend komen de kinderen van melkveehouders, of kinderen, die in een melkvee houdende inlichting verblijven en wier oude kaarten uit dien hoofde reeds zijn ingeleverd, niet voor de nieuwe kaarten in aanmerking. In Breedevoort: Het Het woord distributieis in de zen tijd een gevleugeld woord ge worden. De huisvrouwen in het bijzonder zullen dit kunnen be amen. Zij denken hierbij aan het onlangs uitgereikte distributiebon- boekje, dat lot de kostbaarste be zittingen behoort, die een mensch kan hebben. Het is een waarborg, dat men bepaalde levensmiddelen, zij het in beperkte mate, toch krijgt. De stadsvrouw zal echter bij het woord distributie er niet aan denken, dat dit betrekking zou kunnen hebben op het drinkwater, dat tot de onontbeerlijkste levens middelen behoort. Zij draait de lcraan maar open en het natdat onder bepaalde omstandigheden zelfs kostelijk nat genoemd wordt, stroomt er uit. De bewoners van Breedevoort in Gelderland kennen de distributie van water echter wel degelijk. Want als gevolg van de droogte is voor hen, die gebruik moeten ma ken van de gemeentepompm, het drinkwater gedistribueerd. Op last van den burgemeester van de gemeente waartoe Breedevoort behoort, zijn de pompen gesloten en is er onder toezicht van den gemeenteveldwachter da gelijks een uur gelegenheid om de dorstigen te lesschen. De burge~ meester is er evenwel nog niet toe overgegaan speciale distributie bonnen voor het water in te stel len. Uaeilal Ook voor niet bij aangeslotenen. den N.V.B. 's-Gravenhage, 18 Juli. De secretaris-ge neraal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming maakt hekend. dat het door het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond in overleg met het college van gevolmachtigden voor de sport uitgevaardigde voetbalverbod tot 1 September 1941, eveneens geldt voor ver- eenigingen, die niet zijn aangesloten bij den N.V.B. voor onze jeugd in Duitschland De Rijkscommissaris neemt af scheid van een groep kinderen. 's-Gravenihage. 18 Juli. Dank zij het ini tiatief van de National Sozialistische Volks- wohlfahrt der N.S.D.A.P. kunnen dezen zo mer, zooals reeds is gemeld, een groot aan tal kinderen uit Nederland een' mooie va- cantie in Duitschland doorbrengen. Een ge deelte is reeds van Amsterdam uit vertrok ken. Als vacantie-oord is gekozen Wuerttem- berg-Hohenzollern. Tegen half een vanmid dag is van het Hollandsche Spoorstation te 's Gravenhage weder een lange trein met kinderen vertrokken. Er-waren er 675, voor de grootste helft Nederlandsche kinderen. De verzamelplaats was op het Stationsplein, onder de kap van het station. Daar werden groepen gevormd en onder vertrouwde lei ding ging 't vervolgens naar den trein. Na tuurlijk was het op het station een heele drukte, want talrijke moeders en familie leden kwamen van de jeugdige vacantie- gangers afscheid nemen. De vele Duitsehe vlaggetjes, die waren rondgedeeld, gaven aan het gezelschap een kleurig aanzien. Op het perron had zich opgesteld de staf- muziek bij den Befehlshaber der Ordnungs- polizei, onder leiding van Öbermusikleiter Hahn. Eenigen tijd voordat de trein zou vertrek ken, verscheen de Rijkscommissaris. Rijks minister Seyss Inquart ,om aan het begin dezer vacantiereis van zijn belangstelling te doen blijken. Van alle groepen nam hij per soonlijk afscheid. Met hem was commissa ris-generaal Oberdienstleitcr Schmidt aan wezig. Beide heeren wensohten de kleintjes goede reis en een prettige vacantie. De kinderen genieten op reis een goede verzorging. Er reizen een arts en ook eenige verpleegsters mede. Het verblijf in Duitsch land zal ongeveer vijf weken duren. De kleintjes zullen bij families worden onder gebracht. zoodat alle voorwaarden aanwe zig zijn voor het bereiken van hetgeen mede bedoeld wordt met deze reis: het kweeken van kameraadschap tusschen het Duitsche en het Nederlandsche volk. Ambulance voor het vrijwilligerslegioen Nederland 's-Gravenhage, 18 Juli. Luitenant-generaal b. d. H A. Seyffardt, oud-chef van den generalen Staf, comman dant van het Nederl. vrijwilligerslegioen, verzoekt opneming van het volgende com muniqué: „Tijdens de oorlogen in Abessinië en Fin land. hebben Nederlandsche ambulances onmiddellijk hun medewerking verleend, bij de verzorging der gewonden. Ook thans worden door het Nederlandsche legioen voorbereidingen getroffen, om een ambulan ce samen te stellen, ten einde aan het Oost front geneeskundige hulp en bijstand te kunnen geven. Het vrijwilligerslegioen Nederland doet dehalve een beroep op de medewerking van medici, verplegend personeel en hulpver pleegsters. Zij die wenschen opgenomen te worden in de Nederlandsche ambulance, worden verzocht zich schriftelijk te melden bij het hoofdkwartier van het vrijwilligers legioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. onder vermelding: Afdeeling ambulan ces. Nadere mededeelingen omtrent de defini tieve samenstelling der ambulance zullen in de pers worden bekend gemaakt" Dragen van padvinder-uniform verboden 's-Gravenhage, 18 Juli. De Hoehere SS- und polizeifuehrer, commissaris-generaal voor het veiligheidswezen, deelt mede: Op grond van de bepaling van den com missaris-generaal voor het veiligheidswezen van 2 April en 17 Juli 1941, waardoor de Nederlandsche padvindersorganisaties zijn ontbonden, wordt erop gewezen, dat voor malige Jeden van deze ontbonden organisatie verboden is: le. het dragen van uniformkleeding, dee- len van de uniform, kampmessen, e.d. 2e. het dragen van padvindersinsignes (ibijv. de „witte lelie")' op de burgerkleeding. 3e. het houden van gemeenschappelijke betoogingen, marschen, tochten, enz., zoo wel in uniform als in burgerkleeding. De politie heeft opdracht met kracht op te treden tegen iedere overtreding. Indrukken van een Duitsch soldaat in de Sowjet-Unie Berlijn, 18 Juli (A.N.P.) Een Duitsch officier die aan de vernietigingsslag in het gebied van BialystokMinsk heeft deelgenomen geeft in een veldpostbrief een .beschrijving van zijn indrukken. Het is opmerkelijk hoe de bewoners, zoo dra de Duitschers naderden, de photogra- plhieën van Lenin en Stalin van de muren hunner primitieve woonkamers haalden en verscheurden. Uit geheim gehouden berg plaatsen haalden zij lang verborgen heili genbeelden. die ze ophingen. De tactiek der terugtrekkende 9owjets brengt veel leed met zich mede. Al het vee en alle meelvoorraden worden meegeno men. of vernietigd. Zelfs de voorraden der kleine boeren worden weggehaald, zoodat deze huilend de Duitschers tegemoet ko- mfen, en hun de leege opslagplaatsen too- nen. Ook de eenige koe dezer menschen werd hun afgenomen of geslacht, waardoor geen melk meer voor de kleine kinderen aanwezig is. Het is een niet te beschrijven leed. De officier is van meening. dat in politiek opzicht deze oorlog aan de Duitsche solda ten toont, wat, en hoe het communisme is. De heerschende armoede is van een afme ting, die zelfs de grootste tegenstanders der Sowjets nimmer hadden kunnen dróo men. Zelfs in Kameroen waar de officier geruimen tijd vertoefde heerschte er on der de negers een grootere welvaart dan in tal van streken der Sowjet-Unie. Het volk weet nauwelijks hoe slecht het leven voor hen is. De ouderen onder hen zijn overle den. De jongeren kennen niets anders. Wat heeft het in dit geval voor waarde, wanneer de Sowets in een paar steden, zooals in Minsk, prachtige gebouwen neer zetten? Zij willen den schijn wekken van iets, dat. in werkelijkheid niet bestaat. Er is zeker geen enkele Duitsche soldaat, die niet onmiddellijk na de eerste 5 dagen heeft gevoeld, dat het Sovjetleger bozig was ons aan te vallen. Daartoe waren de voorbe reidingen reeds te lang begonnen. En men moet eerlijk zijn: wanneer wij hen niet voor geweest waren, zouden zij de aanvallers geweest zijn. waardoor voor ons onaange name verrassingen zouden zijn gekomen. Wanneer het Mammoet-leger zou zijn opge rukt. zou het moeilijk zijn geweest, het tegen te houden. De kwestie van een militair accoord met Tsjoenking Peking. 18 Juli (Domei). Herdnekkig zijn de berichten uit Tsjoenking. die melding maken van een snelle vordering der onder handelingen over een militaire overeen komst tusschen de Ver. Staten. Groot Brit- tannië, de Sovjetunie en Tsjoengking. welke overeenkomst gepaard zou gaan met con crete hulp aan Tsjang-Ka.i-sjek in den vorm van geldleeningen, vliegtuigen en pi loten. Deze onderhandelingen worden ge voerd tusschen de drie ambassadeurs Cla- rence Ganss, voor de Ver. Staten, sir Archi- bal Clark Kerr namens Groot Brittannië. Alexander Panoesjkin namens de sovjet unie en generaal Tsjang-Kai-sjek, generaal Paitsjoengsi, lid van den oppersten verdedi- gingsraad, en generaal Jangtsji, den vroege re n ambassadeur van Tsjoengking in Mos- koud, De plannen die besproken worden omvatten: 1. Instelling van een gemengd orgaan van militaire adviseurs in Tsjoengking, be staande uit deskundigen uit de Sowjetunie, Engeland en de Ver. Staten. 2. Moderniscering van den noordwestelij ken weg, die Lantsjau in de provincie Kan- soe verbindt met Sinkiang. tegen het volgen de voorjaar, waarbij de drie naties zullen samenwerken. 3. Een gezamenlijke bijdrage van 600 vliegtuigen aan Tsjoenking, terwijl de Ver. Staten 500 piloten en de Sovjetunie 600 pilo ten zal sturen om de toestellen te be'mannen 4. Aanleg van een aantal internationale vliegvelden in Zuid China in samenwerking tusschen de Ver. Staten, Groot Britannië èn China. Ook zouden Groot Brittannië en de Ver. Staten gezamenlijk 40 millioen dollar voor schieten voor den bouw van vliegtuigfabrie ken op 14 punten in een gebied, dat Koen- ming, Kweiyang en Hengyang omvat. Dnifsch weermachtbericht Operaties aan het Oostelijk front verloopen gunstig. Uit het hoofdkwartier van den Fuehrer, 18 Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De geweldige gevechtshandelingen aan het oostelijk front verloopen in alle sectoren te onzen gunste. In den strijd tegen Groot Brittannië heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten wederom pakhuizen, graansilo's, oliefabrieken en dokinstallaties van 'de ravitailleeringeshaven Huil gebom bardeerd. Er ontstonden groote branden en zware ontploffingen. Andere gevechtsvlieg tuigen brachten voor de Britsche oostkust een vrachtschip van 3000 brt. tot zinken, be schadigden nog twee groote koopvaarders en vielen met goed gevolg vliegvelden in de Midlands aan. Voor de Noord-Afrikaansche kust hebben Duitsche en ltaliaansche duikbommenwer-' pers op 15 Juli bij Sidi el Barani een vrij grooten koopvaarder tot zinken gebracht en een tweede schip zwaar getroffen. Bij lucht gevechten werden vijf Britsche jachtvlieg tuigen neergeschoten. Bij pogingen v£ui Britsche jagers en ge vechtstoestellen om gisteren de Kanaalkust aan te vallen hebben jagers en afweerge schut tien vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht in West-Duitschland eenige brand- en brisantbommen neergewor pen, zonder noemenswaard effect te bereiken Nachtjagers en afweergeschut schoten drie der aanvallende Britsche gevechtsvliegtui gen neer. Wielrennen 's-G r a v e n h a g e, 18 Juli. Het is uit de resultaten der baanwedstrij- den van dit seizoen voldoende gebleken, dat de krachten der amateursprinters elkaar weinig of niets ontloopen. Nu eens won Rem- kes. dan weer van Boheemen en ook de jon ge Haarlemmer Byster en de ervaren van Gelder konden vruchten plukken van uren ijverig oefenen. De deelneming in deze cate gorie bij het kampioenschap is bijzonder groot, een kleine 30 renners hebben inge schreven. Zij zullen zes series rijden en aan gezien in eiken rit dus vijf of vier renners uitkomen, zal het voor de favorieten buiten gewoon moeilijk zijn zich direct voor de kwarteindstrijden te plaatsen. Als winnaars der zes series zien wij Remkes, Byster, de Best. van Boheemen, Smits en Faanhof. Wij zien in Remkes, Byster, Smits en van Bo heemen de renners voor de halve eindstrij den. Ongetwijfeld maken Remkes en Smits de meeste kans zich voor de finale te plaat sen. De titelhouder zal het veel moeilijker krijgen dan het vorige jaar, toen Smits niet in vorm was, voornamelijk door ongeoefend heid. Van Vliet is op de zware Stadionbaan niet OM UIT TE KNIPPEN. Brood en gebak: Bon 27 van de broodkaart, geldig v. 20 Juli t.m. 26 Juli, geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen ge bak per bon. Bon .27-4 rantsoepen" van de broodkaart, geldig van 20 Juli tot en met 26 Juli, geeft recht op het koopen van 400 gram brood of 4 rantsoenen gebak per bon. Tarwebloem: Bon 10 van de bloem- kaart, geldig van 14 Juli tm. 10 Aug. Elke bon geeft recht op het koopen van 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Eén rantsoen gebak is: (beschuit, wafels, biscuits en andere koekjes) 75 gram. speculaas 140 gram. koek 140 gram. cake 300 gram. gevuld klein korstgebak (b.v. amandel- broodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram. taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt Boter: Bonnen 24 en 25 van de bo- terkaart, geldig van 17 Juli t.m. 3 Augustus. Elke bon geeft recht <*p het koopen van 250 gram boter per bon. Bonnen 24 en 25 van de vet- kaart. geldig van 17 Juli t.im. 3 Au gustus. Elke bon geeft recht op het koopen van 250 gram boter per bon. Kaas: Bonnen .26 kaas" en JZ7 kaas" geldtig van 14 Juli t.m. 27 Juli (niet gebruikte tot en met 10 Aug.) Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram kaas. Jam: Bon 103. geldig van 14 Juli t.m. 10 Aug.. geeft recht op het koopen van 500 gram, jam, stroop, honing e.d» Eieren: Bon „27 eieren", geldig mn 20 Juli t.m. 26 Juli, geetf recht op het koopen van één ei per bon. Melk: Bon 27 van de melklkaart geldig van 20 Juli t.m. 26 Juli, geeft recht op het koopen van 1% liter per bon. Aardappelen: Bon „27 reserve", gel dig van 20 Juli t.m. 26 Juli, geeft recht op het koopen van 3 Kg. aard appelen per bon. Vleesch: Bon „26 vleeschwaren" geeft van 18 Juli tot en met 26 Juli recht op het koopen van één rant soen vleesch of 'n rantsoen vleesch waren. Bon 27 vleesch geldig van 18 Juli t.m. 25 Juli. Elke bon geeft recht op het koopen van 50 gram vleesch of een half rantsoen vleesch waren. Bon „27 worst en vleesch waren", geldig van 18 Juli tot en met 26 Juli. Elke 'bon geeft recht op het koopen van één rantsoen vleesch of één rantsoen vleeschwa ren. Het rantsoen vleeschwaren, dat per 2 bonnen van de vleeschkaart kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund- kalfs*. paarden- en schapen vleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst 125 gram voor lever artikelen, tongen worst of nier brood. 150 gram voor bloedworst, 100 gram verduurzaamde gans of kalkoen of 150 gram verduur zaamde kip of eend. been inbegre pen. Koffiesurrogaat en thee: Bon 104, geldig van 20 Juli t.m. 26 Aug., 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram thee (voor zoover voorradig) per bon. Pap en havermout: Bon „a rijst" van de papkaart (kinderen bene den 4 jaar), geldig van 14 Juli t.m. 10 Aug. geeft recht op het koopen van 250 gram rijst, rijstebloem, rijstemeel. rijstgries of gruttemeel (gemengd meel). De met „a haver mout" gemerkte bon geeft gedu rende hetzelfde tijdvak recht op 't koopen van 250 gram havermout, haverbloem. havervlokken, gort, eortmout. uit aardappelmeel be reide vlokken of grutten. Rijst: Bon 102. geldig van 14 Juli t.m. 10 Aug.. geeft recht op het koopen van 250 gram rijst, rijste meel. rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel. Bon 44: geldig van 16 Juni tm. 10 Aug., geeft recht op 't koopen van 250 gram havermout, havervlokken haverbloem. aardappelmeelvlok- ken. gort gortmout of grutten. Bon 45: geldig van 16 Juni tm. 10 Aug,. geeft recht op het koopen van 250 gram gort. gortmout. of grutten. Bon 54: geldig van 16 Juni tm. 10 Aug. geeft recht op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghelti of macaroni Bon 55: geldig van 16 Juni tm. 10 Aug. geeft recht op het koopen van 100 gram maïzena, sago of aardap pelmeel. of een hoeveelheid pud dingpoeder of puddingsauspoeder. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel. Suiker: bon 101 geldig van 7 Juli tm. 3 Aug. geeft recht op het koo pen van 1 Kg. suiker. Hondenbroadhon 23: geldig van 1 Juli t.m. 31 Juli, geeft voor de groenen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 recht on bet koonen van resn. 10 Kg.. 10 Kg., 8 Kg.. 5 Kg., 4 Kg. en 3 Kg. hondenbrood. Kattenbronflhon 23: geldig van 1 Juli tm. 31 Juli geeft recht on het koopen van W? Kg. kattenbrood. Zeen: bon 38. geldig van 30 Juni t.m 3 Aug.. geeft recht on het koonen van. naar keuze. 150 gram toiletzeep (nieuwe samen "telling) 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling!. 150 gram zaéhtp zeen (nieuwe sa menstelling, 300 gram zachte zeen- pasta. 250 gram zeeppoeder of 600 gram wascbnoeder. T>p wesscheriicn moeten voor elke 20 Kg. droog wasrbgoed één bon 38 in ont vangst nemen. Textielhon „K" (alleen voor manne liike personen geboren vóór 2 Fe- buari 1926): geldig van 1 Mei tot en met 31 Aug.. recht gevende on het koonen van 50 gram scheerzeep of één not of één tube scheercréme. Textlelbon ,.K" (alleen voor vrou wen en meisfes van 15 laar en ouder): geeft recht op het. koopen van een zomerjapon van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor. Textielbon „A" (alle kaarten) geeft recht op het koopen van een bad- costuum of zwembroek. Brandstoffen: Bonnen 01 t.m. 0.3 bonkaart J. 01 t.m. 04 bonkaart K. 01 t.m. 11 bonkaart L. geldig van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke bon geeft recht op het koopen van één eenheid brandstof. Bonnpn 05 t.m. 07 bonkaart J 06 t.m. 08 bonkaart K. geldig van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke bon geeft recht op het koopen van 195 Kg. persturf of 200 Kg. baggerturf of 275 Kg. Peelturf of 200 Kg. andere turf. Bon ..03 K.F.", geldig van 1 Juli t.m. 31 Juli. geeft recht op het koopen van één eenheid vaste brandstof. Bon .genera tor-anthraci et. zesde periode" 'geldig van 1 Juli t.m. 31 Juli, geeft recht op het koopen van 1 H.L. anthraciet of 50 Kg. turf- cokes. Bon „generator-turf zesde periode" geldig van 1 Juli t.m. 31 Juli geeft recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. 1 eenheid vaste brandstoffen is 1 hl (max. 75 kg.) anthraciet. steen kolen. industrie- of eierbriketten. of 25 hl. kolenslik, of 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes) ol 110 kg. bruinkoolbriketten, of 450 stuks (200 kg.) bagger- of 300 stuks (195 kg.) persturf. of 175 kg. fa- brieksturf of 200 kg. overige soor ten turf. te slaan. Het moge Derksen of van der Vij ver op een klein baantje wel eens gelukken, op de groote Amsterdamsche piste, waarde sprint pas volop tot zijn recht komt, achten wij den wereldkampioen op het oogenblik onverslaanbaar. Waarschijnlijk zaè van Eg- mond de vierde man voor de halve eind strijden zijn. Overigens zuLlen de ritten tus schen van Vliet en Derksen buitengewoon spannend zijn, met tsaaltjes van groote in telligentie en enorme snelheid. Bij de onafhankelijken is van der Linden sterk favoriet. In Kremers, die dit seizoen veel gereden heeft, heeft hij een moeilijken tegenstander. Moch de Amsterdammer den titel behalen, dan is hij reeds drie maal ach tereen kampioen van Nederland in deze ca tegorie, een opmerkelijke prestatie, welke zeker gememoreerd mag worden. En indien van Vliet algemeen sprintkam pioen van Nederland wordt, en er is nie mand, die daaraan twijfelt, dan zal hij voor de zevende achtereenvolgende maal het na tionale tricot mogen dragen,- ook een record dat niet spoedig verbeterd zal worden. De training. De laatste dagen is er door degenen, die deelnemen aan de nationale kampioenschap pen, druk geoefend op de Stadionbaan. Op vooruit vastgestelde uren verschenen de mo toren in de baan en alle stayers, met uitzon dering van Wals. die eerst vandaag uit Zwit serland in ons land wordt terug verwacht, hebben gelegenheid gekregen zich in te rij den. Een kwartier tot twintig minuten kreeg elke combinatie toegewezen. Een uitsteken den indruk hebben wij daarbij gekregen van van der Voort met Kaeser. Is Wals sterk fa voriet voor den titel, ook van der Voort kan een redelijke kans op verovering van het kampioenschap gegeven worden. Naar wij vernemen zal Domhof in plaats van Bosland deelnemen aan de kampioen schappen achter groote motoren. Bosland is door werkzaamheden verhinderd en heeft daarvan mededeeling aan de N.W.U. gedaan. De commissie kampioenschappen heeft daar op besloten den Amsterdammer Domhof als zevenden deelneme aan te wijzen. Hij zal rijden achter gangmaker Slesker.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9