hoogleeraren benoemd Bodemverwaarloozing in FRANKRIJK Bijzondere Moord te Arnhem Gegil omzetbelasting kellnerfooien van Stelselmatige marteling van Duitsche krijgsgevangenen Zes mühoen H.A Fcansche gtond ligt braak Een waarschuwend, voorbeeld voor Nederland. Hoewel Frankrijk van natura .een over wegend agrarisch land-is, heeft de trek naar de steden, samenvallende met de industria lisatie en de onvoldoende landbouwpolitiek, dit land wel zéér ver van de natuur afge leid. Het platteland vertoont sedert de helft der vorige eeuw een steeds verder gaande achteruitgang van de bevolking. Twee derde van het aantal departementen vertoont dit verschijnsel en in sommige be draagt deze achteruitgang zelfs de helft, vergeleken bij 1850 (do Nederlandsche be volking stéég in die zelfde periode tot het drievoudige!); Het kon dan ook niet anders, of er kwa men allengs handen (en ook immigranten) te kort, om allen cultuurgrond in bedrijf te houden Er kwam dus land braak te liggen wel een zéér wonderlijk verschijnsel voor Nederlandsche oogen. gezien immers onze groote nijpende landhonger! Reeds in het jaar 1913 lang in Frankrijk 3.8 millioen hectaren gewezen cultuurgrond braak, dus ongebruikt. In 1932 was deze oppervlakte reeds gestegen tot 5.4 en vlak voor het uit breken van dezen oorlog lag niet minder dan 5.7 millioen hectaren braak! Tegen twee millioen Fransche boerderijen ïifn in de afgeloopen vijftig jaren zonder meer verlaten en aan haar lot overgelaten, zegt het Hsb. Een zestig jaar geleden ex porteerde Frankrijk nog graan; in de jaren vóór den wereldoorlog importeerde het reeds 200 millioen kilo per jaar; deze hoeveelheid was in 1922 reeds gestegen tot. 1500 en in in de laatste jaren zelfs tot 2000 a 25000 millioen kilo! En toch was de bevolking in deze jaren slechts toegenomen van 38 tot 42 millioen inwoners (waarvan een stijgend aantal vreemdelingen n.1. ongeveer 3 mil lioen). Evenmin kan de sterke stijging van de graaninvoer worden verklaard uit een toegenomen veredelingsbedrijf (varkens, pluimvee e.d.). De oorzaak ervan moet men dan ook zoeken in de ontvolking van het platteland, met als gevolg toenemend braakliggen en extensiever wordende cul tuur. De graanbouw besloeg in 1931 een oppervlakte van 1014 millioen hectaren, welke een opbrengst had van slechts 14000 millioen kilo, waarvan rond de helft tarwe. Voor Nederland met zijn onverzadigbaren landhonger en zijn daardoor in zeker op zicht, allen inpolderingen en ontginningen ten spijt, onoplosbaar agrarisch vraagstuk is het braak liggen van bijna zes millioen hectaren land per 42 millioen zielen (dat zou dus in óns land moeten zijn meer dan een millioen hectaren om van te water tanden! Wij zijn al blij. wanneer de Noord Oost-polder als een druppel op een gloei ende plaat straks 45000 hectaren nieuw land levert! Maar ónze bevolking verdrie voudigde dan ook sedert 1850, terwijl die van Frankrijk, met inbegrip van een groote immigratie, in dien tijd, niet. met 200, maar met 20% steeg. Verlaten boerderijen en braak liggen, laat staan op groote schaal zijn tenonzen! dan ook volkomen onbekend. De ontwikkeling in Frankrijk, met zijn trek naar de steden en daardoor ontvolking en verwaarloozing van het land, verslap ping van zijn volkskracht en opdroging zij ner bronnen van volksvernieuwing, moge een veelbeteekenend en waarschuwend voor beeld zijn. Terecht zeide maarschalk Pétain dan ook kort geleden, dat elke hectaren grond, die braak ligt, een stukje Frankrijk is, dat afsterft. RIJKSHOOGESCHOOL LEIDEN. Dr. T. GOEDEDWAAGEN EN Dr. R- VAN GENECHTEN. RESP. SE CRETARIS-GENERAAL EN PROCU REUR GENERAAL. Hun benoeming aan de hiuna- nistisch-georiënteerde universi teit van symbolische beteekenis! 's-Gr a venh age, 23 Juli. De Raad van Beheer van de Nederlandsche stichting tot bevordering van de studie van het nationaal-socialisme, daartoe gemachtigd bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten* •chap en Cultuurbescherming, heeft be noemd tot bijzonder hoogeeraar in de nieu were wijsbegeerte aan de universiteit te Leiden dr. T. Goedewaagen te 's Graven hage, secretaris-generaal van het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten. Dr. T. Goedewaagen, secretaris-gene raal van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten Fotodienst der N.S.B. Voorts heeft voornoemde raad van be heer benoemd tot bijzonder hoogleeraar in d'e volkshuishoudkunde aan de universi teit te Leiden dr. R. van Genechten, procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's Gra- venhage. - De levensloop van prof. Goedewaagen •chetsten wij reeds eerder. Professor mr. dr. R. va.n Genechten, die zoojuist een leerstoel in de nieuwere econo mie aan de rijksuniversiteit te Leiden heeft aanvaard, werd op 25 Ostober 1S95 te Ant werpen geboren. Hij studeerde aan de Vlaamsche hoogeschool te Gent. In 1919 werd hij wegens zijn Vlaamsch activistisch •treven tot acht jaar gevangenisstraf ver oordeeld. In November 1918 was hij echter reeds uitgeweken naar Utrecht, waar hij zijn studie in de rechten voortzette, nadat hij reeds in 1918 te Gent zijn candidaats- •xamen in de letteren en wijsbegeerte had afgelegd. In 1924 verwierf hij te Utrecht d«n meesterstitel/drie jaar later promo vaarde hij cum laude in de rechten. In 1938 bereikte hem het aanbod van een pro fessoraat te Lausanne. Hij zag zich echter genoodzaakt hiervoor te bedanken, in ver band met den taak. welken hij kort tevo ren als leider van de afdeeling vorming der N.S.B. op zich had genomen. Prof. van Genechier. trad in *1934 toe als' lid van de N.S.B. In September 1940 werd hij benoemd tot procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, in October van hetzelfde ajar werd hij tevens hoofd van het opvoedersgilde der N.S.B. Prof. van Genechten is een bijzonder strijdbare figuur, die evenals dr. Goedewaa gen het humanisme als de voornaamste vij and van de voor ons volksbestaan zoo be langrijke volksche gedachte ziet. Zijn be noeming aan de Leidsche universiteit welke van oudsher als humanistisch be kend stond heeft dan ook ongetwijfeld een symbolische beteekenis. Prof. van Genechten verwierf voorts groote bekendheid door zijn veelzijdige pu blicaties op verschillend gel>ied. Ontploffing in een laboratorium Een doode, enkele liohtgewonden. Gisterochtend 11.40, is in het op de tweede verdieping van het gebouw van den cen- tralen opsporingsdienst der Haagsche politie aan de Laan Copes no. 13 gelegen laborato rium, waar scheikundige werkzaamheden werden verricht, door tot nu toe niet vastge stelde oorzaak een noodlottige ontploffing ge schied, waardoor de 31-jarige commies B. W. V. op slag werd gedood, tenvijl drie recher cheurs lichte verwondingen opliepen. De heer V. was gehuwd en vader van een kind. De materieele gevolgen waren ernstig; de buitenmuur van het laboratorium werd op het genoemde gedeelte van het gebouw uit eengerukt, zoodat groote brokken steen en dakstukken op straat neer stortten, waarbij gelukkig geen voorbijgangers werden getrof fen. In het gebouw zelf werden nagenoeg al le vertrekken beschadigd, hetzij doordat rui ten sprongen en plafonds scheurden, dan wel doordat deuren en binnenmuren uit hun ver band werden gerukt. Ongeveer twintig per sonen waren in het gebouw, toen de ontplof fing geschiedde, doch met uitzondering van de genoemden zijn zij er allen zonder letsel afgekomen. Een van de gewonde recher cheurs, J. K„ moest met een kwetsuur aan den linkerschouder worden opgenomen in het ziekenhuis aan den Zuidwal, de overigen konden, na ter plaatse verbonden te zijn, hun arbeid hervatten. Een begin van brand werd' met eigen middelen gebluscht. zoodat de mo torspuit van de brandweerpost geen dienst behoefde te doen. De ladderwagen werd ge bruikt bij het opruimen van muurstukken en puin op de plaats des onheils. Een auto, die voor het gebouw geparkeerd stond was door vallend gesteente zwaar beschadigd. Loodswezen onder waterstaat Zorg voor het loodswezen, de be tonning, de bebakening, de ver lichting, den stormwaarsehu- wingsdienst en de vredeskust- wacht naar departement van wa terstaat overgebracht. 's-Gravenhage, 23 Juli. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van waterstaat en het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie, gepubliceerd in de Staatscourant van hedenavond, wordt de zorg voor het loodswezen, de betonning, de bebakening, de verlichting en den storm- waarschuwingsdienst, voor zoover deze zorg niet reeds berust bij het departement van waterstaat, en de vredeskustwacht overge bracht van het departement van defensie naar het departement van waterstaat. Deze beschikking wordt geacht van kracht te zijn geworden op 22 Juni 1940. JONGEN VERDRONKEN. Eergisfermiddag is het 2-jarig zoonje van den heer Agricola te Hemelum nabij de ouderlijke woning te water geraakt en ver dronken. Het gezin verloor 2 jaar geleden op dezelfde wijze een zoontje. Kustvisschers maken goede besommingen Garnalenvangst gedeeltelijk stopgezet Scheveningen, 23 Juli De aanvoer van versche visch uit zee was in de afgeloopen week ongeveer gelijk aan de week hieraan voorafgaande. Door 291 kustvisschers werd ovor een totaal bedrag van 26.909 gulden aan versche visch besomd. De vangsten, welke hoofdzakelijk uit platvisch bestonden, waren bevredigend. De aanvoer van tong was iets beter. De vangsten bestonden hoofdzakelijk uit slips en kleine tong. Grootcre soorten echter wor den nog schaars gevangen. De prijzei) der verschillende vischsoorten bleven hoog, zoo dat door de kustvisschers mooie besommin gen werden gemaakt. De gemiddelde besom ming per schokker kwam ongeveer neer op 100 gulden per vaartuig per dagreis. De hoogste dagbesomming in deze week be droeg 360 gulden. De aanvoeren van elders wdren iets beter dan in de voorgaande week en bedroegen 2588 gulden. De garnalen- vangst langs de kust is nog steeds aan het afnemen en de aanvoeren zijn belangrijk minder dan de vorige weken. De vangsten zijn niet loonend genoeg, zoodat verschil lende garnalenvisschers deze visscherij tij delijk hebben stopgezet. De noteering van levende garnalen deed 12 tot 15% gulden per mand van 28 kg. Vrouw om het leven gebracht; dader verwondt zichzelf. In een woning aan de Agnietenstraat te Arnhem heeft zich'een drama afgespeeld, dat een 47-jarige vrouw het leven heeft gekost. De vrouw was sedert korten tijd als huis houdster in dienst bi' een bewoner van de Agnietenstraat. Tevoren was zij in dienst ge weest bij een 46-jarigen betonwerker te Amsterdam. Deze betonwerker, die gaarne wilde, dat de vrouw weer bij hem terug zou keeren, is naar Arnhem gegaan, teneinde de vrouw te bewegen bij hem terug te komen. Er ontspon zich, volgens het Hbl. in de woning aan de Agnietenstraat een gesprek, in den loop waarvan de vrouw weigerde aan het verzoek van den man gehoor te geven. Deze greep toen een broodmes, dat hij bij zich droeg en bracht de vrouw verschillende ste ken toe. De vrouw trachtte het huis te ont vluchten, doch in de voorkamer zakte zij in een. De dader dee'd toen een poging om zichzelf het leven te. benomen. Toen de po litie, die door de buren gewaarschuwd was, korten tijd later verscheen, bleek de vrouw reeds te zijn overleden; de man was welis waar bewusteloos, doch hij was niet levens gevaarlijk gewond. Hij is in het gemeente ziekenhuis opgenomen. Meisjesschaker nam het er goed van TWEE JAAR CELSTRAF HET BATIG SLOT. De 28-jarige Nijkerksche autohandelaar J. R., leidde een duur leventje. Hij maakte evenwel niet van-zijn eigen geld goeden sier, maar stal motorfietsen en gewone rij wielen. Een poos geleden werd hij betrapt, waarna hij logies kreeg in het Zutphensche huis van bewaring. Veertien dagen geleden had hij zich voor de Zutphensche rechtbank te verantwoor den wegens zes rijwieldiefstallen, terwijl hem bovendien ten laste was gelegd, dat hij een minderjarig meisje uit de plaats zijner inwoning had geschaakt. Er werd tegen dit heerschap, dat zeer ongunstig bekend staat, twee jaar gevangenisstraf geëischt. De recht bank, vandaag uitspraak .doende, heeft R., conform den eisch, tot twee jaar veroor deeld. Zij worden niet als ondernemers beschouwd. 's-Gravenhage, 23 Juli. In verband met het feit dat er inspecteurs der omzetbelasting, waren, die de fooien der kellners beschouwden als „inkomsten wegens bewezen diensten", met het gevolg, dat zij hiervan omzetbelasting verlangden van de kellners, heeft het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant geempl. Sint Antonius zich tot het departement van financiën gewend. Naar aanleiding hiervan is van de zijde van dit departement een aanschrijving gericht tot de desbetreffende ambtenaren der invoerrech ten een accijnzen, waarin wordt medegedeeld dat kellners, ook al ontvangen zij geen vaste vergoeding, doch uitsluitend fooien, niet ge acht kunnen worden zelfstandig een bèroep uit te oefenen in den zin van het besluit op de omzetbelasting 1940 en derhalve niet als ondernemer kunnen worden aangemerkt. DIEVEN OP PAD. Amsterdam, 23 Juli: Door het inslaan van een ruit hebben on-L gewenschtg bezoekers in den afgeloopen nacht een koffiebranderij aan den O.Z. Voor burgwal weten binnen te dringen. Zij stalen er een kist thee en twee doozen, inhoudende 100 rantsoenen thee, ter gezamenlijke waar de van f 160. Op dezelfde wijze verschaften inbrekers zich toegang tot een verffabriek in de Plan- ciusstraat. Een partij kwasten, een klok en een gordijn, waarvan de totale waarde f200 bedraagt, werd ontvreemd. Twee prijsovertredingen binnen twee maanden Geldboete van f 1200. Begin Mei jl. werd door de marechaussee in het grensdorp Zundert de winkelier B i geverbaliseerd wegens het verkoopen van lusjes gecondenseerde taptemelk voor 55 cent per stuk. De normale detailprijs van deze blikjes bedraagt niet meer dan 37% ct. Bij het. berekenen van den veel te hoogen verkoopsprijs was de winkelier uitgegaan van een ontoelaatbaren inkoopsprijs van 40 cent per blikje. Reeds eerder was B. in conflict gekomen met de prijsvoorschriften en werd daarvoor veroordeeld tot. een boete van f 100. Nu hij blijkbaar toch nog niet voldoende leergeld had betaald, werd B. bij deze tweede over treding binnen twee maanden wegens o\ er- treding van de prijzenbeschikking 1940 no. 1 door den insuecteur voor de prijsbeheer- sching te 's-Hortogenbosch een geldboete van f 1200 opgelegd, terwijl tevens publica tie van het vonnies werd gelast. FIETSENDIEVEN VOOR DE RECHTBANK. Zü waren verlegen om rijwiel banden. De rechtbank te Zutphen heeft haar va- cantiezitting van gister geheel gewijd aan het behandelen van strafzaken tegen rijwiel dieven. Terecht hebben gestaan de 24-jarige los-werkman G. B. uit Ermelo en de 43- jarige grondwerker C. E. L. Z. uit Apel doorn die in de plaats hunner inwoning ieder een rijwiel hadden gestolen, omdat naar zij zeiden zij verlegen waren ge weest om rijwielbanden. Tegen den eersten verdachte, die nog nimmer was veroordeeld, eischte de officier van justitie, mr. des Tombe, zes maanden gevangenisstraf, om dat z.i. dezen verdachte den ernst van dit misdrijf in dezen tijd onder het oog moet worden gebracht. Z., die reeds e-enige ver oordeelingen achter den rug heeft, hoorde acht maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. FRANKRIJK ZAL ZIJN KOLONIAAL GEBIED MET KRACHT VERDEDIGEN. Rede van Pétain. Vichy, 23 Juli (D.N.B.) Maarschalk Pétain heeft te Aix en Provence een toe spraak gehouden tot de cadetten van de militaire academie van St. Cyr en Maixent, waarin hij betoogde, dat Frankrijk gedwon gen is zijn koloniën te beschermen en zijn geheele koloniale rijk, waarop begeerige blikken zijn gericht, te verdedigen. Met v.erwijzing naar het voorbeeld der Fran sche troepen, die Syrië dapper hebben ge houden tegen 'n overmacht, verklaarde de maarschalk, dat het misschien noodig is Fransche koloniën, waarin het geheele Fransche imperium wordt bedreigd, te verdedigen met dezelfde kracht en energie, die d:e strijders van Frankrijk in Syrië aan den dag hebben gelegd. Officieele Kroatische verklaring Naar aanleiding van bezoek van Kwaiexnik aan Duitschland. A g r a m, 23 ;Juli (D.N.B.) In een officieele verklaring naar aanlei ding van het bezoek van maarschalk Kwa- ternik aan Duitschland wordt gezegd: „De Kroatische regeering is diep bewogen en voldaan over de tegemoetkomendheid en de opmerkzaamheid, die de Führer van het Groot-Duitsche Riil en het geheele Duitsche volk aan het Kroatische volk hebben bewe zen. De reis van den eersten Kroatischen maarschalk naar het Oostelijk front op het oogenblik, waarop de eerste Kroatische for maties vrijwilligers zich scharen in het Eu- r /peesche front tegen den aartsvijand van Europa, symboliseert het beste di eeuwen oude Kro'atischDuitsche wapenbroeder schap en brengt de rol van Kroatië in het nieuwe Europa tot uiting". Ontploffing in Spaansch munitiedepot Door te groote hitte zelfontbran ding. Sevilla, 23 Juli (DNB.) De bevolking van Sevilla werd hedenochtend door twee geweldige onploffingen opgeschrik, waarop een reeks kleinere ontploffingen volgde. Zij waren afkomstig van een artlilerie-depöt. waarvan de munitieopslagplaats als gevolg van de buitengewoon groote hitte, die hier op het oogenblik heerscht, door zelfontbran ding in de lucht was gevlogen. Talrijke woonhuizen, die schade hadden geleden, moest worden ontruimd. Over het aantal slachtoffers is tot dusver niets naders be kend. Nader wordt nog het volgende medege deeld: het munitiedepot bevindt zich op on geveer vijf kilometer afstand van het cen trum van Sevilla, in de nabijheid van de voorsteden Punta del Verde en Quadaira. De burgemeester en de minister van land bouw, Miquel Primo de Rivera, die zich op zijn inspectiereis te Sevilla bevond, begaven zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. Er zouden vijf personen gedood en ver scheidene gewond zijn. PORTUGEESCHE PRESIDENT NAAR DE AZOREN. Plechtig afscheid te Lissabon. Lissabon, 23 Juli (D.N.B.) In de haven van Lisabon is vanmiddag op plech tige wijze afscheid genomen van den pre sident der republiek, generaal Carmona, die zich aan boord van het schip „Carvalbo Araujo" begaf voor het maken van zijn aansrekondigde reis naar de Azoren. Alle leden der regeering met aan het hoofd minister-president Salazar, de staven van leger en vloot, de leiding van het le gioen en een duizendkoppige menigte had den zich verzameld om afscheid van den president te nemen. De echtgenoote van den president, de minister van marine, Gottericourt, en de minister van binnen- 'andsche zaken Souza, hadden zich inge scheept kort voordat generaal Carmona aan 'ioord ging. Toen de president het schip be trad. werd aan den voorsten mast de standaard van den presdient geheschen. De op den Taag liggende oorlogsschepen los-- ten saluutschoten. Amsterdamsche effectenbeurs Kalme markt. Ongeanimeerde stemming. Achteruitloopende koersen. Nederlandsche beleg gingen vast. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K L.K. Nederland 1941 I 4 99%-993S4 99 15/16-100 Nederland'1940 I 4 100 5/16 110 11/16 Nederland 1940 II 4 99% 993% Idem met bel. fac. 100% 100% Nederland 1938 3.3% 92%-92% 92%-92 13/16 Oost Indië 1937 3 94% 94% Oost Indië 1937 A 3 93% 94 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 N. Holl '38 II (3%) I R'dam *37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 95% 97 89 99% 95 95% 943% 91% 93% 95% HYPOTHEEKBANKEN. NeA Hypb. Veendam 3% 98 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 195% 193 Ned. Ind. Handelsb. A 129% 128% Ned. Handel Mij. c.v. A 136 135 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 146%-1453% 1463%-146 Centr. Suiker Mij. 210% 210% Fokker g. A 195 192 Lever Bros en Unilever cv.A 1323/4-1343/4 131%-129% Ned. Ford 318 Philips G B.v.A. 227-228% 227%-225 Philips pref. A. 155 153 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 251%-247% 2471/2-244% SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 121-119% 1193,4-1183% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 169% 168% Kon. Paketvaart A 2-ii% 244%-243 Ned. Scheepv. Unie 180-179 177%-179%' SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 436-432 431-427 Javasche Cultuur 256 N.I.S.U. 241 239 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 236-234 231% Deli Mij cv. A. 2S9-292 289-286% Senembah 229-231 229-229% RUBBER-ONDERNEMINGEN. AmsterA Rubber 281-276 277-271 Deli Batavia Mij. A. 226% 224 WREEDHEDEN DER SOVJETS. Berlijn, 23 Juli (DNB). De bewijzen voor stelselmatige marteling van Duitsche krijgs gevangenen door Sowjet militairen hoopen zich steeds meer op, naar het DNB verneemt Zoo is onlangs bij den opmarsch der Duit sche soldaten een divisiebevel aan den commandant van een regiment Sovjet in fanterie gevonden. Daarin wordt aanmerking gemaakt op het feit, dat Duitsche gevange nen zonder eenig verhoor en zonder gedwon gen te zijn belangrijke militaire gegevens ie verstrekken, zijn doorgeschoten. In genoemd bevel komt o.a. de volgende passage voor: gevangenen moeten zonder uitzondering voor verdere bewerking naar den divisiestaf worden overgebracht, ook als zij zwaar gewond zijn. Over het doodschieten van Duitsche ge vangenen door de Sowjettroepen hebben twee Duitsche soldaten iets medegedeeld, die er ondanks hun verwondingen in zijn geslaagd zich bij de Duitsche troepen in veiligheid te brengen. Nadat zij gevangen genomen waren, werden zij met andere ka meraden door de Sowjets gedwongen op korten afstand voor hen uit te loopen. Nau welijks hadden zij eenige stappen gedaan, toen zij van geringen afstand van achteren aangeschoten werden. De zwaar gewonde Duitsche soldaten werden op bajonetsteken onthaald en in hun hulpeloozeri toestand achtergelaten. Ook uit den mond van een hoogen Sovjet officier, die in Duitsche gevangenschap is geraakt, is een bevestiging van deze prac- tijken der Sovjet troepen vernomen. De Bol sjewistische kolonel Antonof Georg, die in de nabijheid van Slonim was overgeloopen en verbindingsofficier bij het tiende leger te Bialystok was, heeft het volgende ver klaard: 22 Juni j.1. werd boven Bialvstok een Duitsche vlieger omlaag geschoten, die zich met zijn parachute in veiligheid kon brengen. Hij werd gevangen genomen en bij den tweeden afdeelingsstaf van het tiende leger verhoord. Na dit verhoor werd hij zonder eenig motief doodgeschoten. 3000 FRANSCHE KRIJGSGEVANGENEN VRIJGELATEN. Parijs, 23 Juli (D.N.B.): In Chalons Sur Marme zijn 3000 Fransche krijgsgevangenen aangekomen, die ook aan den wereldoorlog van 1914—191S hebben deel genomen. Namens maarschalk Pétain wer den zij door officieele vertegenwoordigers der regesring ontvangen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2