De laatste vergadering Tweede blad Uit onze Omgeving LANGEDIJK Noordermarktbond Noordscharwoude RAAD OUDKARSPEL Niedorper polder gaat electrisch bemalen Woensdag 30 Juli 1941 WIERINGERMEER afscheid burgemeester smeding. In Hotel Smit in Middenmeer heeft Ir. Smeding in i-n Hemen kring afscheid geno men van de leden van den gemeenteraad. Hij wend toegesproken door de heeren Peters, die hem als vvnd. burgemeester zal opvolgen. Mr. A. F. Kamp, wethouder A. C de Graaf en den secretaris der gemeente, den heer Blaauboer; Hem werden aangeboden een reliëfkaart van de Wieringermeer. ontworpen door en uitgevoerd onder "leiding van den heer A. D. van Eek, hoofd van den bouwkundige afd. der Wieringermeerdirectie, die mede aan wezig was. alsmede een foto van de be stuurscommissie welke wij hierbij afdruk ken. Op de foto. v. 1. n. r.: zittend: Weth. A. C. de Graaf, ondervoorz. P. C J. Peters, Mr. A. J. Bakker, commissaris der provincie, Ir. S. Smeding, voorzitter. A. Blaauboer, secr.; staand: H. Leijten, C. L. de Bruijn, secr. der Wieringermeerdirectie. Mr. A. F. Kamp, dijkgraaf Holl. Noorderkwartier, A. van Oers en J. Venhuizen. Aardappelseizoen voor tuinders in Geestmerambacht onbevredigend HOOGERE OMZET, GEDEELTELIJK DANK ZIJ AANVOER VAN EIGEN LIJK VOOR POOTGOED BESTEMDE AARDAPPELEN. Minimumprijzen uit 1% fonds van Centr. Bureau betaald. Gistermiddag vergaderde het bestuur van •den Noordermarktbond op de gewone plaats onder leiding van den hoer J. Kliffen. De voorzitter opende, deze eerste bestuurs vergadering in het nieuwe seizoen met een woord van welkom. Het seizoen is, voor wat de vroege aard appelen betreft, nu ongeveer voorbij. De uitkomsten van de vroege aardappelen zul Hen voor verscheidene tuinders tegenval len, vooral door den slechten oogst in het Geestmerambacht. Toch zijn er tot nu toe al evenveel of eenige wagons meer vroe ge- aardappelen aangevoerd bij den N.M.B. dan verleden jaar in hetzelfde tijdvak. Daar aan zal de regen wel wat hebben hijgedra gen; in de polders welke niet zoo ongunstig liggen heeft men het kwantum heel wat kunnen opvoeren. Anderzijds zijn vele poot aardappelen tengevolge van de onzekerheid t a. v. de prijzen, de veiling reeds gepas- wacht werd, al zijn de door de «organisaties Spr. concludeerde, dat de uitkomsten niet zoo ongunstig zijn geweest, als eerst ver wacht werd, alzijn de door de organisaties genoemde prijzen niet geheel tot hun recht gekomen. De prijzen zijn behoorlijk geweest. Donderdag komen we op den laagsten prijs voor de vroege aardappelen, f 4.50 per 100 kg. Dat er geen aardappelziekte is opgetre den is wel een compensatie voor den lege ren opbrengst. Uiteindelijk valt het over 't algemeen nog weer mee! Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Jb. Klaver naar de minimumprijzen. Moeten wij nog aan de fondsvorming mee werken? De voorzitter antwoordde, dat er van die fondsvorming niet veel zal komen. Er waren veel bezwaren tegen. De vervoersmoeilijkhe- den zijn nogal meegevallen. De stands- en veilingsorganisaties meenden toch iets te moe ten doen en nu is de minimum-prijzenrege- llng ingevoerd. Daarvoor wordt het 'geld ge bruikt van het thans volgestorte 1 aan het Centr. Bureau. PootaardappulprgMU zijn mini mumprijzen. Ten aanzien van de pootaardappelprijzen merkte de voorzitter op, dat de genoemde prijzen minimumprijzen zijn. Men kan, als er schaarschte is, wel een hoogeren prijs be dingen.' Men mag er f 4.per 100 KG. bo ven gaan. Het is «en meevallertje voor de veiling, dat de vroege aardappelen niet onder de om zetbelasting vallen, deelde de voorzitter mede. Men had gerekend te moeten betalen. Als er nu wat overschiet, zal men dat weer aan de tuinders ten goede doen komen. De omzet was in de maand Juni f6682,56, hetgeen f16000.minder was dan in Juni 1940. Van 1 Juli tot nu was de oftizet f383.088.60, tegen f215.090.88, een vermeerdering van f 167.997.72 Hierbij dient in aanmerking te worden ge nomen, dat verleden jaar heel wat producten later geveild zijn dan nu. Men moet niet den indruk krijgen, dat het de tuinbouw zóó naar den vleeze gaat. De secretaris bracht verslag uit van de vergadering van „Öe Vierbond" met „De Koophandel". Wij publiceerden dit reeds eerder. De Voorzitter deed een beroep op aller medewerking, om de getroffen maatregelen aoo goed mogelijk uit te voeren. Vervolgens werd een dankbetuiging voor gelezen van „De Koophandel" voor den on dervonden financieelen steun ten behoeve Van de nacht telefoon- (Foto Ndeetacbt), Jaar. Van de Prov. Commissie was bericht ont vangen, dat het 25-jarig bestaan dier orga nisatie in de jaarvergadering in December zal worden herdacht. De eigenlijke datum was 14 Juni. De heer J. Koe veilingleider, heeft hierna aan de bestuursleden der aangesloten ver- eenigingen da bonnen uitgereikt voor de overtredingen t.a.v. de aanvoerrege- ling van het afgeloopen koolseizoen. Recla mes tegen deze boeten kunnen tot 16 Au gustus worden ingediend bij den veiling leider. Er waren nogal wat tuinders, die daar voor in aanmerking kwamen. Hét is niet allemaal slechtigheid, zeide de Voorzitter, maar nonchalance; De te betalen boetes worden ten betaal- kantore ingehouden. Op de vraag van den heer Kaan, deelde de veilingleider mede, dat het totaalbedrag der boete een flink bedrag vertegenwoordigt. De heer K. van Dijk vroeg, of de veld- controle van aardappelspuiten al is gehou den. Hierop werd ontkennend geantwoord. De heer K. van Dijk besprak hierna de wekelijksche veilingoverzichten in de Sch. Crt.. waarin volgens hem over de uitkom sten van de bedrijven geschreven wordt op een onjuiste manier. Degenen, die nu aard appelen rooien hebben wel een redelijke uit komst, maar eenige weken geleden, toen daarin geschreven werd, dat de tuinders zich al goed aanpassen aan den nieuwen gang van zaken, en dat de uitkomsten be ter waren dan vorige jaren, was dat onjuist. Spr. i6 zelf oogstcorrespondent en moet heel andere berichten doorgeven, omdat de toestand anders is. Wat moet er terecht ko men van de erwten, de uien en de na teelt? Als men die dingen in Den Haag leest, zal men een verkeerden indruk krijgen. Kan daaraan niets worden gedaan? Besloten word zich met de redactie in verbinding te stellen. Daarna sluiting. - Onze correspondent schrijft ons hierover: Blijkens opmerkingen, hierboven geciteerd, is het moeilijk het iedereen naar den zin te maken en in het bijzonder zal dat wel het geval blijven ten aanzien van onderwerpen, waaruit uit den aard der zaak verschil van meening kan bestaan. Maar geen verschil van inzicht kan er zijn over het feit, dat we in de jaren, dat we aan den inhoud van de Schager meewerken, ook met betrekking tot tuinbouwaangëlegenheden, ons steeds heb ben uitgesloofd om den nood, waarin de tuin ders verkeeren, met schrille kleuren te schil deren. Voortdurend hebben we er, in berich ten of overzichten naar gestreefd, om alles te doen, wat maar mogelijk bleek, om te bevor deren, dat de tuinbouwers kregen, waarop zij als werkers in dienst der gemeenschap recht hebben. Toevallig getuigt daar het laat ste overzicht nog van. Nu kan er vanzelf verschil van Ineening bestaan over de vraag, of de huidige uitkom sten bevredigend zijn of niet. We hebben daaromtrent van verschillende zijden, ook uit tuinderskringen, afwijkende meeningen ge hoord. Wat we er zelf van zeiden, berustte op die meeningen. We zijn ons echter niet bewust, opzettelijk een te rooskleurig beeld te hebben opgehangen; we bepalen ons oordeel, zoo noodig, nadat we navraag bij deskun dige tuinders zelf hebben gedaan. Daar blijkt dus ook nog verschil van appreciatie te zijn. Dat vele tuinders zich aan de toestanden beginnen aan te passen moet gezien worden in het licht der financieele uitkomsten, die toch ontegenzeggelijk gunstig afsteken met die, toen veel van de aangeboden tuinboifw- producten doordraaiden. Is het dan geen verheugend verschijnsel voor den tuinbouw, dat alles nu wordt verkócht voor prijzen, die vergeleken met die van vorige jaren, toch wel reden tot verheuging geven? Als er zaken zijn, waarin de tuinders gaarne verbetering brengen haasten we ons om die wenschen publiek te maken en zoo de aandacht te vestigen op grieven, die zij gaarne weggenomen hadden. Zoo slecht zijn we dus nog niet! Het is niet onmogelijk, dat er wel eens een beschouwing gehouden is, die door het groote gros der tuinders anders werd ge zien. Men kan de zaken vaak van verschil lende kanten bekijken. Oogstverwachtingen b.r. zijn moeilijk te definieeren, en er kan verschil van inzicht overbestaan. Voor zoover de opmerkingen aan ons adres waren gericht geven we de verzekering, dat onze berichtgeving er steeds met ernst naar streeft, de belangen van den tuinbouw en daarmee die der tuin ders te dienen. We hebben dat ook in ande re kwaliteit gedaan en zullen dit blijven doen. Tenslotte wijzen we nog op het vol gende. Dat de overzichten blijkbaar belang stelling wekken moge hieruit blijken, dat in het overzicht in De Tuinderij over de Langendijker Veilingen sommige gedeelten letterlijk of zoo goed als letterlijk uit de Schager waren overgenomen. Een financieel gezonée gemeen te wordt •▼ergedragen. De raad dezer gemeente vergaderde gister avond onder leiding van burgemeester Wijn- veldt De heer Borst was om de bekende rede nen afwezig; één vacature. De voorzitter opende deze laatste raads vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede. dat goedgekeurd zijn terugontvangen van Ged. Staten: 1'. De gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1&41, alsmede de le en 2e wijzigings- begrooting voor dat dienstjaar; 2. de 3e wijzigingsbegrooting voor het dienstjaar 1(H0; 3. de raadsbesluiten tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbe woonbaar verklaarde woningen, wijk A, nos. 67, 231 en 351; B. en W. aan het bestuur van de zwem- club „Eigen Kracht", op een desbetreffend verzoek, een subsidie hebben verleend van tien gulden voor de te houden schoolwed- strijden in de zweminrichting aan „'t Waartje". Daar de behandeling van dit ver zoek niet kon wachten op deze raadsverga dering, aangezien deze schoolwadstrijden reeds hebben plaats gevonden, vertrouwen B. en W„ gelet op het nuttige doel dat deze vereeniging voorstaat, dat de Raad hierme de zich zal kunnen vereenigen. Goedgekeurd. Als eenig ingekomen stuk vermeldde de agenda het bericht der samenvoeging van cle Langendijker gemeenten. De voorzitter zegt. naar aanleiding van dit punt der agenda, dat Oudkarspel met 1 Augustus a.s. zal ophouden een zelfstandige gemeente te zijn. Dit is voor U allen, zegt spreker, geen verrassing, daar van de sa menvoeging al sprake was 1 Mei 1941. Maar Vrijdag a.s. zal het dus een feit zijrn. 1 Aug. a.s. zal ik. aldus spreker, mijn ambten van burgemeester en secretaris neerleggen. 1 Juli j.1. had iik juist 15 jaren deze ambten bekleed. 1 Juli 1926 werd ik als burgemees ter geïnstalleerd en heb toen bij die gelegen heid gezegd te hopen het burgemeesterschap zoo te vervullen, dat wanneer het oogen- blik van scheiden daar zou zijn, van mij zou kunnen worden getuigd, dat de gemeente in mij een goed burgemeester heeft gehad. Welnu, mijne heeren, dit oogenblik is nu aangebroken, daar deze vergadering de laat ste is. .welke ik presideer. Aan de geschie denis laat iik het over, hoe over mijn 15- jarig burgemeesterschap zal worden geoor deeld. De heer Bakker merkte in die verga dering op. dat. de gemeente Oudkarspel, wat het geld 'betreft, niet meer de aanzienlijkste gemeente is, daar de naburige gemeenten het vermenigvuldigingscijfor hebben kunnen verlagen, terwijl de raad van deze gemeen te dit cijfer heeft moeten verhoogen. Welnu, mijne heeren. nu is juist het om gekeerde het geval. U geeft over een ge meente. financieel volkomen gezond, waar de belastingen niet aan den top zijn, nog geen straatbelasting wordt geheven en wel ker gemeenterekening over het dienstjaar 1940 sluit met een batig saldo van, f 5850.71. Ik betuig U mijn besten dank voor de on dervonden medewerking en hoop, dat liet U allen met uw gezinnen ook in de toe komst, goed moge gaan. Moge de bewoners van de vier Langedij- ker dorpen spéedig zich één gevoelen en de nieuwe gemeente Langedijk met haar inge zetenen een bloeiende toekomst tegemoet gaan De vertegenwoordigers van de Pers beting ik mijn hartelijken dank voor de onder vonden steun en medewerking en vol mondig kan ik getuigen dat ik. als burge meester zoowel als voorzitter van uw col lege. wat men noemt, een goed „Pers" heb gehad. Ik stel U voor de gewone rondvraag niet te houden, daar dit geen zin meer heeft, en sluit de vergadering. Daarna bleef men nog «enigen tijd in intiemen kring bijeen, waarbij waardeeren- de woorden tot den scheidenden burgemees ter werden gesproken. WATERPEIL EN AFGRAVEN VAN AKKERS. Over het peil, waarop het water wordt gehouden, is de eene tuinder tevreden, ter wijl de andere het te hoog of te laag vindt- Dit vindt vooral zijn oorzaak in de meer dere of mindere hoogte, waarop het land ligt. Herhaaldelijk is deze kwestie in verga deringen van polder- en tuindersorganisaties aan de orde geweest, maar zoolang er „hoog" en „laag" land blijft in het Am bacht, zullen er wel klachten zijn. Ten ein de het euvel eenigszins op te heffen, zijn er de laatste jaren heel wat hooge akkers af gegraven. Op het oogenblik is men daarmee weer op verschillende plaatsen bezig. De on dergrond wordt dan een paar steken afge graven. terwijl op de dan bloot komende ondergrond de teeltlaag, die bewaard wordt, wordt gebracht. Tegenwoordig kan dit voor de betrokkenen op goedkoope wijze geschie den, nu er veel aarde noodig is voor den aanleg, van wegegn, waarbij vaak slooten moeten worden gedempt. OUDKARSPEL BUITENGEWONE LEDENVERGADERING HULP IN NOOD. Gisteravond vergaderde de vereeniging Hulp in Nood ten lokale van den heer C. Vis onder leiding van den heer G. IJff. De voorzitter heeft iiyzijn openingswoord zijn tevredenheid uitgesproken over de goe de opkomst. Deze vergadering wordt gehou den, wegens het overlijden van de bestuurs leden de heeren E. Slooves en J. Ooijevaar. De voorzitter heeft de overleden bestuurs leden met waardeerende woorden herdacht. Zij hebben veel voor de vereeniging ge daan. De leden hebben deze rede staande aangehoord. Na voorlezing en vaststelling der notulen werd medegedeeld, dat de vereen, zich heeft aangesloten bij den Bond van Zieken kassen boven het IJ. Men heeft hierdoor een vergemakkelijking van het overnemen van eikaars leden verkregen. Het Hoofdbe stuur is aangevuld met de heren P. Hart Koedijk en G. IJff, Oudkarspel. Hierna werd het financieel verslag uitge bracht. In het eerste halfjaar 1941 werd NIEUWE NIEDORP f 1*701.- Maandagavond om half acht vergaderde de stemgerechtigde Ingelanden en Molen- meesters van de Niedorper Polder ten huize van den heer Jo de Weerd te Terdiek. Voorzitter de heer D. Krill er. Secretaris de* heer S. G. Wit. Aanwezig waren 16 Ingelanden en tevens de heer Moeyes bouwkundige te Oudorp. Voorzitter opent met een woord van wel kom waarna de notulen worden gelezen van de vorige vergadering welke onveran derd' worden goedgekeurd. Ingekomen stuk ken en mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen, waarna het belangrijke punt van de vergadering komt n.1.: Voorstel van hot Bestuur om in verband met de zeer ernstige omstandigheden over te gaan tot het aanbrengen van een elee- trische aandrijving voor hot watergemaal van den Polder. Voorzitter licht toe dat naar aanleiding van een door hem bezochte vergadering van de Bond van Waterschappen uitgezien moest worden naar een hulpbemaling daar niet kon worden gegarandeerd dat er altijd vol doende olie aanwezig zou zijn om met het Dieselgemaal te blijven draaien. Het Be stuur heeft de diverse mogelijkheden onder de oógen gezien en zich o.a. in verbinding gesteld met de Gem. Gasfabriek te Alkmaar voor een Gasgenerator ei\ met de firma van Maarleveld voor een zware Locomobiel doch deze mogelijkheden leverden te veel moeilijkheid op om verder op in te gaan. Daarom is advies gevraagd van den heer Moeyes voor eventueel electrische aandrij ving en voorzitter verzoekt genoemde heer een en ander te willen toelichten. Uit het rapport blijkt dat bij een electri sche aandrijving van het reeds bestaande gemaal de exploitatiekosten een betrekke lijk geringe verhooging van lasten zullen geven. Na een uitvoerige technische uiteen zetting vraagt den heer van Essen of de kos ten van de kabel geheel voor rekening vau den Polder moeten komen. Br ie ongeveer 1 km. kabel noodig en dat te nogal <sen kostbare geschiedenis. Voorzitter zegt dat hieraan niet te tornen valt maar dat er al tijd nog een mogelijkheid blijft bestaan dat er bij een eventueele electrificatie van Ter diek reductie zal worden gegeven op ge noemde kabel door het P.E.N. hetgeen dus later een meevaller zou zijn. De kosten zullen ongeveer f 15.700 bedra gen en de vergadering kan zich geheel met de handelwijze van het bestuur vereenigen daar ieder er van overtuigd is dat een goe de bemaling van den polder van het groot ste belang is. De heer Zwagerman vraagt dan nog of het PEN een garantie kan ge ven dat er altijd stroom geleverd kan wor den. De heer Moeyes antwoordt hierop dat er momenteel heelemaal niets gegarandeerd kan worden met het oog op de buitenge wone omstandigheden maar ook aan deze mogelijkheid is gedacht want de electrifica tie laat toe dat bij eventueel gebrek aan stroom het bestaande Dieselgemaal weer ingeschakeld kan worden. Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten om tot electrificatie over te gaan enaan den heer Moeyes wordt opgedragen het werk uit te voeren, waarvoor deze de vergadering zijn dank betuigd. Het Bestuur stelt voor een geldleening aan te gaan van f 16.000 waartoe wordt besloten. Hierna volgt de rondvraag. De heer Bossen, Langereis brengt onder het oog dat bij zomerpeil de landerijen aan de Langereis vrijwel zonder water zijn en vraagt naar de mogelijkheid dit. te onder vangen, door b.v. een duiker te plaatsen aan de Oude Weg. De zaak wordt van ver schillende kanten bekeken, ook wat betreft de kosten en de Voorzitter zegt toe een en ander met het bestuur nader te zullen uit werken en te trachten een doeltreffende op lossing te vinden zoo mogelijk op kosten van de Polder waarmee deT heer Bpssen zich geheel kan vereenigen. De heer Bart brengt naar voren dat. de sloot, langs de Langereiserdijk geheel droog is door onder bemaling van Verburg en vraagt of hier geen verandering in te brengen is.-Er blijkt echter niemand hinder van deze drooge sloot te hebben, niettemin zal het Bestuur het onder de oogen zien. Na nog eenige dingen van huishoudelijken aard sluit de Voorzitter de vergadering na nog dank te hebben gebracht aan den heer Moeyes voor zijn bemoeiingen in deze, en spreektt de hoop uit dat de genomen besluiten geheel in het belang van den polder «uilen blijken te zijn. ontvangen f 855,07, uitgegeven f 1327,31, al- zoo een nadeelig saldo opleverende van f 472,24. Aan ziekengeld was f 1176,94 uitge keerd. Het bezit der vereeniging is hierdoor teruggeloopcn tot f 25SS,92. Dit is dus geen gunstig beeld. De voor zitter hoopte, dat het tweede halfjaar een betere uitkomst zal geven. In de vacatures, ontstaan door het over lijden van de, heeren J. Ooijevaar en E. Sloo ves werden, resp. met 17 en 14 stemmen, de heeren K. Ooijevaar en, N. Slooves gekozen In de rondvraag besprak de heer P. Vol kers de uitkeeringen. Spr. zou gaarne zien, dat het bestuur de noodige stappen deed om te komen tot verhooging van de uitkeerin gen. Spr. wees op de propaganda, welke door particuliere verzekeringen wordt gemaakt voor hoogere uitkeeringen. Hij v^üde bij de vereen, ook de mogelijkheid van een hooge re verzekering openstellen. De voorzitter vestigde de aandacht op de gevaren, welke de kas zou kunnen loopen met hoogere uitkeeringgen. Laat ons op de alg. vergadering op deze zaak terugkomen. In dit verhand werd ook nog gewezen op de samenvoeging der Langendijker gemeen ten. Na nog eenige besprekingen, waarbij de heer J. Bruin er zijn genoegen over uitsprak) dat de vereeniging weer bij den bond van ziekenkassen is aangesloten, volgde slui-4 ting der vergadering. ZUIDSCHARWOUDE KOLVEN. v In de kolfbaan van Gezellig Samenzijn isJ een 50-slagenwedstrijd gehpuden, waaraam een flink aantal kolvers deelnamen. Deee baan behoort tot de moeilijke, zooals dit in kolfkringen heet. Het komt maar zelden voor dat er in 50 slagen 500. punten wor den gemaakt. Ook ditmaal was dit niet het geval. De mooiste prestaties leverde C. Berkhout van Op Maat te Zuidscharwoude, die buitengewoon mooi kolfde, recht door de baan. Hij liet zijn ernstigste tegenstan der, G. Mettes, die in eigen baan kolfde, nog achter zich. Middelmatige kolvers brachten er over 't algeheel niet veel van terecht. De uitslagen: le klasse: 1 C. Berkhout, Zuidscharwoude 487 p.; 2. G. Mettes, idem 481 p.; 3 P. Kist, Noordscharwoude 470 p.; Serie G. Hop, idem 105 p. 2e klasfee: 1. K. Kistemaker, Barsin- gerhorn, 445 -p.; 2. K. Ruiter, Zuidscharwou de 440 p.; 3. P. Bergen, Zuidscharwoude 437 punten. Serie P. Goet, Zuidscharwoude, 103 punten. 3e klasse: 1. J. J. Bogte, Krommenie, 416 punten; 2. J. Binter, Zuidscharwoude 401 p.; 3. P. Schoorl, idem 3S7 punten. Serie K. Hoek, Hoogwoud 101 p. NOORDSCHARWOUDE SCHOOLFEEST. De kinderen van de hoogste klassen der R.K. Par. School hebben gisteren bun school reisje gemaakt. Al vroeg ging bet wandelen de naar het Heerhugowaartler station, van waar de reis naar Amsterdam per trein, werd voortgezet. Er werd een bezoek aan Artis gebracht. Het heeft heel veel gere gend, maar toch heeft de jeugd veel genoten. GEEN ZIN MEER, Naar wij vernemen, is de plaatselijke kies- vereeniging „Gemeentebelang", evepals ver schillende politieke partijen, door de auto riteiten opgeheven. —BROEK OP LAN GEN DIJK. AARDAPPELSEIZOEN AFGELOOPEN. Het vroege aardappel seizoen begint al aar- dig naar het einde te loopen. In de komen de' week wordt te Broek op Langend ijk al om den anderen dag een speciale aardap pelveiling gehouden en wel op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Dan mogen ook de landbouw-Eigenhei- mers en Bintjes worden aangevoerd. HEER-HÜGOWAARD NEPOOGST VALT TEGEN. Tengevolge van het ongustige voorjaar zijn de nepbedden dun gebleven. Bovendien heeft de droogte de nep klein gehouden, wat mogelijk nog meer 't geval geweest zou zijn, indien 't zaad was opgekomen zooals onder normale omstandigheden verwacht mag worden. Al met al valt de oogst thans tegen en bedraagt deze ongveer de helft van gewoon. HENSBROEK SPELING DER NATUUR. Bij den heer C Boot, alhier staat een aj>- pelboom voor den tweeden maal gedurende dit seizoen in bloei. Een merkwaardig ge zicht de reeds rijpende vruchten naast bloe sem te zien hangen. SCHAGEN DE AUTOBUSDIENST DEN HELDBR- SCHAGEN. Mot ingang van. Vrijdag 1 Augustus a.s. zal de N.V. Autobusdiénst „Noord-Holland" in exploitatie nemen den dienst Den Hel der—Schagen, welke dienst tot dusver door den heer J. van Scheijen te Groote Keeten werd geëxploiteerd. Voor de dienstregeling, welke eenigszins is uitgebreid, verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. DAT KWAM GOED AF. Om half zes ongeveer raakte Henkie Ra ven op de Loet bij de betonnenplaat van van de voormalige tram te water. Annie de Jongh had de tegenwoordigheid van geest haar hand toe te steken, zoodat ook dit geval weer goed is afgeloopen en Hen- kie met een nat pak en zijn hengeltje onder den arm naar moeder ging. VIJFDE LEERKRACHT AAN DE U.L.O.-SCHOOL. Aantal leerlingen zeer groot. Het. aantal leerlingen aan de U.lTO;- School alhier zal met 1 September a^. zoo danig zijn toegenomen, dat tot de aanstel ling van een vijfde leerkracht mag worden overgegeaan. Voorloopig zal een tijdelijke onderwijzer benoemd worden. De eerste klas, die vierenveertig leerlingen zal be vatten, wordt in twee kleinere klassen ge splitst. Ook is reeds voorzien in het gebrek aan plaatsruimte, dat door de bijzondere omstandigheden in Schagen zeer dringend is. Eon der klassen zal tijdelijk onderdak vinden in het Evangelisatiegebonw aan de Landbouwstraat, dank zij de gastvrijheid van het bestuur der .Vereenigtetg.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5