Oe oud Holl, poppenkast Moskou brandt! iin MACHINIST Cinema DE HAAN Jacob Hamel Prof. ANTONINI Dmischland sirydt voor Europa f Sovjettroepen achtervolgd .J EGIOEN D een Kindervoorstelling „AUGUST" de zingen de en sprekende pop Predikbeurten Marktberichten I Uit het hoofdkwartier van den Führer, 31 Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Bij de achtervolging van de in de Oe- kraine verslagen Sovjetlegers zijn Duit sche strijdkrachten diep in de vijandelij ke achterwaartsche verbindingswegen doorgedronggen. De omsingeling van.den vijand ten oosten van Smolensk werd verder verscherpt. De in Estland strijdende formaties dre ven den vijand naar het noorden terug Gevechtsvliegtuigen bestookten in den af- geloopen nacht militaire doelen te Mos kou alsmede het spoorwegknooppunt Orel op doeltreffende wijze met bommen. Duikbooten achtervolgden de ver strooide resten van het in den Atlanti- schen Oceaan aangevallen convooi en brachten vijf andere gewapende koop vaardijschepen van tezamen 24.000 bil. tot zinken. De gezamenlijke verliezen van den vijand' door deze operatics zijn daar mede tot 140.500 brt. gestegen. In den strijd, tegen Engeland heeft het luchtwapen met bommen een groot koop vaardijschip ten oosten van Lowestoft zwaar beschadigd. Andere bomaanvallen werden vannacht ondernomen, op vlieg velden in het zuidoosten en zuidwesten van het eiland. De aanvalspoging van 40 Britsche vliegtuigen, welke van een vlieg tuigmoederschip in de noordelijke IJszee naar de haven Kirkenes waren opgeste gen, werd verijdeld. De vijand verloor hierbij in luchtgevechten 23 vliegtuigen, door luchtdoelartillerie en marineartil lerie 5 vliegtuigen. Boven de Duitsche bocht schoten jachtvliegtuigen 5 toestel len omlaag, die tot een formatie van 8 Engelsche bommenwerpers behoorden. Marine artillerie haalde 2 Britsche ge vechtsvliegtuigen omlaag en een marine- vaartuig een Engelsche machine. Op eenige plaatsen van West-Duitsch- land wierpen Britsche vliegtuigen in den afgeloopen nacht brisant en brandbom men. Onder de burgerbevolking ontston den eenige verliezen aan dooden en ge wonden. Bloedige verliezen der Engelschen bij TOBROEK Berlijn, 31 Juli (D.N.B.) De wanhopige J pogingen der Briiten om hun stellingen, -welke door de Duitsch-Kaliaansehe formaties ernstig worden bedreigd, uit te breiden, heb ben, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, in den nacht van 27 op 28 Juli opnieuw tot f 'bloedige verliezen voor de Britten en Britsch- Indiërs geleid. Tijdens een uiterst voorzich tige actie van verkenningstroepen der Brit- ten wierp een onmiddellijk hierop volgende j Duitsch-Italiaansche tegenactie der Britsche I verkenningstroep naar zijn punt van uit gang terug. Hierbij moesten de Britten tal- rijke dooden en gewonden achtelaten. Geen Joden op de veemarkt te Zwolle Verordening van den commissa ris van politie. Ter handhaving van de openbare orde en van de veiligheid van het openbare leven in de gemeente Zwolle, en in het bijzonder daar, waar de handel in vee pleegt plaats te vinden, heeft de commissaris van politie alhier het volgende bepaald: Het is aan Joden, in den zin van artikel 2 van verordening 6, 1941, verboden zich te bevinden op de veemarkt en aangrenzende straten en andere plaatsen in de gemeente Zwolle, waar handel in vee pleegt, gedreven te worden. Handelingen, in strijd met dit voorschrift, zijn overtredingen en worden overeenkomstig artikel 43 der verordening 138, 1941, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend guldien of, met een dézer straffen. Op het centrum van de bolsjewistische i terreur, op het hoofdkwartier van de com- I munistischc misdadigers, daarop worden j thans eiken dag door de Duitsche vliegtuig- eskaders vernietigende bomaanvallen onder in nomen, daarop regent het brisant- en brand- bommen. Moskou brandt! De Duitsche legers rak- li ken op .onweerstaanbaar voltrekt zich het I vonnis over de machten, die tientallen ja- I ren een bedreiging voor Europa vormden, die op het punt stonden deze bedreiging ten uitvoer te leggen en de Westersche bescha- .ving te vernietigen. Moskou brandt! Want Duitschland strijdt voor Europa, maar... Duitschland strijdt niet alleen meer. Dappere mannen uit alle beschaafde landen van Europa zijn te wa pen gesneld en vormen legioenen, die schouder aan schouder strijden met de mach tige legers van Adolf Hitier. Dappere man- I nen uit alle beschaafde landen, dus óók uit r Nederland. Want Nederland beschikt over mannen, die weten dat het hun plicht is deel tc nemen aan den strijd tegen de be- drijvers van de gruwelen van Lemberg en andere steden en dorpen in de Sovjet-Unie. Moskou brandt! Duitsche legers en vrij willigerslegioenen rukken op, het eerste contingent van ons eigen Nederlandsche le gioen is verlrokken. Op de aanmeldingsbu- reaux hecrscht groote drukte. Het tweede contingent vertrekt binnen enkele dagen en Rij landgenoot... gij zoudt volharden in uwe houding van afwachten totdat den strijd gestreden is? Besluiteloos aan den kant blijven staan, terwijl anderen hun plicht doen, dat is een houding, die een echte Nederlander niet past ,dic eenvoudig niet in zijn aard ligt. Moskou brandt! Landgenooten, daar in het Oosten wordt een strijd gestreden met als inzet de toekomst van Europa, dus ook van ons volk en vaderland en daarom: meldt U aan bij het VR1JWILI N KONINGINNEGRACHT 22, DEN HAAG. maximumprijzen voor gene- ratorenanthraciet. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat krachtens de in de Ne derlandsche staatscourant d.d. 31 Juli 1941 iio. 147 afgekondigde prijzen beschikking generatorenanlhraciet no. 1 voor den vfer- koop van gedroogde en afgezeefde. genera toren anthracict nootjes per zak van kilogram de navolgende maximumprijzen .(inclusief omzetbelasting) zijn vastgesteld. Bij verkoop aan verbruikers nootjes 4 f 0.35 nootjes 5 f 0.33. Bepaald werd. dat de bovengenoemde be schikking voor den verkoop van' nootjes 4 en 5 op 1 Augustus resp. 1 September a.s. in werking zal treden. Italiaansch weermachtbericht TOBROEK BESCHOTEN. Het hoofdkwartier van het Italiaansche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika aan het front van Tobroek werden vijandelijke afdeelingen, die door pantserwagens gesteund werden, op de vlucht gedreven. Duitsche artillerie heeft de inrichtingen en verdedigingsstellingen van Tobroek beschoten. In het verloop van den in het weermachtsbcricht van gisteren ge- melden aanval op Benghazi heeft onze bo- demafweer een Engclsch vliegtuig neerge schoten. Het toestel viel in zee. Vliegtuigen van de as hebben voor de kust van Cyrenai- ca een tankboot tot zinken gebracht en een ander schip zwaar beschadigd. In Oost-Afrika hebben zwarthemden en formaties inlanders dappere uitvallen en aanvallen ondernomen, waarbij het hun ge lukte in vijandelijke stellingen binnen te dringen. De vijand bood verzet doch werd overal op de vlucht gedreven. Hij leed ver liezen aan menschen en materiaal. De laat ste dagen hebben eenige aanvallen plaats gehad op de woonwijken van Gondar. Er vallen geen slachtofers te betreuren. Engelsche vliegtuigen hebben gistermiddag Cagliari aangevallen. Onze bodemafxveer en onze jachtvliegtuigen hebben de vijandelijke actie terstond afgeslagen. Er valt slechts een slachtoffer te betreuren. De strijd tusschen PERU en EQUADOR Lima. 31' Juli (D.N B.) De bladen publi- ceeren hedenochtend berichten van persbu reaus uit Quito en Guayaquil. dat de Pe- ruaansche troepen tijdens hun verderen doormarsch Macara hebben bezet en opruk ken naar Sabianogo, Sozoranga en Caria- manga. Kleinere Peniaansche oorlogssche pen hebben bij Jambeli en in dc haven van Bolivar Ecuadoriaansche schepen bescho ten. De plaatsjes Machala en Pasaje zijn door Peruaansche vliegers gebombardeerd. Pc- ruaanschc vliegtuigen zijn voorts over de Ecuadoriaansche haven Guayaquil gevlogen en hebben vlugschriften tegen de „agressie" van Ecuador uitgeworpen. Het Ecuadoriaansche legerbericht beschul digt Peru van een opzettelijke aanval. Ook de pers sluit zich bij deze opvatting aan. Voorschriften voor schepen in Ned. Indië Tokio, 31 Juli(D.N.B.C.): Be militaire overheid in Ned.-Indië heeft, naar Domei meldt, met onmid dellijke inwerkingtredinn verordend,, dat alle schepen, die de havens van Ned.-Indië willen aandoen, om kolen en proviand in te nemen, alsmede om in dokken te worden opgenomen, een speciale vergunning van de militaire overheid noodig hebben. DE SCHAGER MARKT VETTE KOEIEN WORDEN BETER Geen bokken eri geiten aan de markt. Voor dc Centrale waren .gisteren 98 stuks aangevoerd, waaronder vrij veel stieren. O.a. was er een boste stier aangevoerd voor de Centrale., van den heer C. Donker. Hoogwoud. Het dier had den geheelcn mor gen veel bekijks, 't was dan ook een mooi mak dier, dat hebben wij wel eens anders beleefd op de markt. Het dier woog levend gewicht 1050 Kg. Vette beste koeien aan gevoerd. Deze koeien worden nu vanzelf van week tot week beter. Ge'ukkig is er op het oogenblik veel gras. Veulens zijn nog vrij tot 1 jaar. Hier was een veulen van den heer K. Stammes Heerhugowaard. dat kon opbrengen f 550. bruine merrie, maar niet verkocht. Het zijn prijzenl Stil was de handel in kalfkoeien. Handel in geldekoeien was ook. zeer stug. de dunrle zal wel de oorzaak zijn- wns de gedachte. Weer ~een pinken gepoteerd. Voor de Cen trale aangevoerd 47 nuchtere kalveren. De Bij mijn vertrek naar Alk maar alle Vrienden en Beken den gegroet. JAAP. St. Maartensvlotbrug, 1 Aug. '41 Gevraaagd: op stoomdorschmachine, zelfst. k. werken, met tractor bekend. J. KLOOSTERMAN, P. H. Pol der, post Oudeschild, Texel. Rijksambtenaars gezin m. 1 kindje vraagt v. direct WO- NINGGEDEELTE te huur. Liefst op boerderij of boerenwo ning. Brieven onder no. 244 Bur. van dit blad. Aangeboden: 15000 MANGELWORTEL- PLANTEN, Fa. C. KOOMEN en Zn., Win kel. Tel. 215. KLEIN HUISJE te huur ge vraagd, omtrek Schagen. Br. lett. BE17 Bur. van dit-blad. CONCENTREER op het kracht<6it« reclame-middel Courantcnrcclame JONGEMAN gevraagd, voor administratief werk; kennis van zaaizaad en pootgoed strekt tot aanbeve ling. Alleen schriftelijk aanmel den kantoor Z.A.P., Zwinweg 13. Anna Paulowna. Voor direct een flinke DIENSTBODE gevraagd, voor dag en nacht. C. ROOS, Landbouwer, Hippo- lytushoef. AUTOTREKKER te koop. Buick, 6 cyl. in prima staat, achter dubbel lucht, bij J. W. METZELAAR, Tel. 266, Oudesluis. Officieels Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart DISTRIBUTIE VAN TERPEN TIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de hoeveel heden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselij ke distributiediensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen- worden betrokken, voor de periode van 1 Augus tus—1 September 1941 als volgt zijn vastgesteld. 0,8 liter kunst terpentijn per bon voor terpentijn, en 1 liter rauwe lijnolie of ge kookte olie of standolie per bon voor lijnolie. Hippolytushoef Tclef. 7 ZONDAG 3 AUGUSTUS, 2 nul. slechts met den bekenden Radio-kindervriend. De kin deren kiezen zelf de liedjes. Fraaie prijzen voor de beste zangertjes. Verder: Een uurtje in Wonderland. en tot slot Aanvang 2 uur. Balcon 75 cent. Zaal 40 cent. voor kinde ren en volwassenen. Bespreek tijdig uw plaatsen k 10 cent per plaats vanaf 1 Augustus aan de zaal. nuchtere fokkalveren golden van 20—30 gld. Er waren er te weinig aangevoerd, er kun nen veel meer komen, want ze worden ver kocht. De handel in lammeren was goed. hoogste noteering 35 gld. In magere scha pen of melkschapen handel vlug, tot f 60 hoogste noteering. De handel in biggen was weer vrij goed. hoogste noteering 24 gld. Handel in schrammen goed, tot 42 gld. Magere zeugen tót. f 110. Drachtige zeu gen tot f 160. Weinig aanvoer van kinpen en konijnen, de handel was best. Deze keer geen bokken en geiten aangevoerd; daar is zeker het vet van de ketel. Uit onze Omgeving HEER HUOOWAARIJ NA REGEN ZONNESCHIJN. Als een cocosmat zoo dor zag hier 't gras land, als ee: kurk zoo droog was elders 't. bouwland. Droogte en nog eens droogte gedurende zooveel weken. er schijnt geen einde aan te komen, indien met smartelijk verlangen naar regen uitgezien wordt, wijl het gewas er zoo bitter behoefte aan heeft. De landman was het hoofdzakelijk alleen, die de luchten afzocht op waterwolken, wel ke den eersten tijd niet wilden komen, na derhand vM kwamen, maar nog niet de zoo begeerde regen afgaven. De stedeling, en een iecter die niet direct uitstel met de droogte had. vonden het uitzonderlijke zomerweer uitstekend, hoewel soms misschien een tikje te warm; maar overigens: zij willen teeke nen voor elk iaar zulk zomerweer! En nu is deze week, na een paar maal een voorproefje, de regen overvloedig losgeko men. Het grasland en het bouwland zijn doordrenkt, en onmiddellijk lijkt alles veel groener en frisscher van aanzien geworden. De landman kan tevreden zijn, en is dit ook zeer zeker. Maar hij was het in sommige gevallen niet toen hij Woensdagmorgen als het nog niet voldoende geregend had z'n koeien moest melken en niet zelden drijfnat, thuiskwam. En moeder de_ vrouw nog minder. Als men regen gewend is, enfin. Maar nu, kwam men betrekkei ijk te staan on venvacht en onvoor bereid ook voor de onaangenaamheden, die de regen onherroepelijk met zich meebrengt, en die in zoo'n langen tijd van gesnannen hopen en verwachten volkomen schijnen te worden vergeten. Bovendien, er was soms nog wat hooi. Om dat het weer zoo vast was. had dit hooi wel eens niet z'n verzorging gekregen, die het bij regen zou behoeven. Hout, kostelijk hout, voor den winter en kookdoeleinden, wat. ruimschoots gedroogd was, lag nu In den regen. Zoo was er meer. En dan met zoo'n regendag het manvolk maar zoo'n beetje om je beenen te lanterfanten, de vrouwen kunnen er veelal niet tegen. Spijt, wrevel, eigenverwijt, geprikkeldheid en teleurstelling schijnt de regen onder de ze daken te brengen. Gelukkig zij wier blik ruimer is, die over de tijdelijke onaangenaamheden heen zien naar de grootere blüveride; zich de handen wreven bij een hakie koffic-surrogaat, de pijn rookten, en er evenveel of nog meer genot van beleefden, dan in de dagen toen de kof fie nog 100 was en de pijp aan 't rek hing voor den sigaar. Na regen is zonneschijn gekomen. En daar mede zal ook 't gemoed van hen die door den regen even uit 't snoor geslagen waren, wel opgehelderd zijn en zullen zij zich ook ver genoegen over de weldadige uitwerking van den regen. KOLENDAMP. Hedennacht, toen de heer R.. woonachtig in een der kippenschurcn. even opstond werd hij duizelig en viel neer. waarbij hij zich aan het. hoofd verwondde. Ook twee andere gezinsleden voelden zich onwel. De ontboden geneesheer constateerde kolen dampvergiftiging Oorzaak was een te hard brandende kachel. NIEUWE NIEDORP VERKOCHT. De heer P. Bolman. alhier heeft zijn huis annex café en kruidenierswinkel verkochl aan den heer K. Stammes te Heerhugowaard WIER1NGEN JACOB HAMEL KOMT 3 AUGUSTUS IN CINEMA DE HAAN. Zondag 3 Augustus komt de bekende radio- kindervriend Jacob Hamel in Cinema Dc Haan een kindervoorstelling geven. Na een succesvol tournee welke hij do.or het land heeft gemaakt, komt nu ook Hip polytushoef aan de beurt. Jacob Hamel laat de kinderen gezamenlijk d'e bekende radioliedjes zingen en kiest kin deren uit het publiek om alleen voor hem te zingen waarvoor dan de belooning niet achterwege blijft. Verder zullen aan dit programma mede werken prof Antonini, die de kinderen ver baast zal doen slaan door zijn goocheltoe ren. De oud Holl. poppenkast komt even eens en dan „De kleine August", een spre kende en zingende pop. Eeiï schitterend programma voor jong en oud, leest de advertentie in dit nummer. LANGEDIJK ZUIDSCKARWOUDE HARTELIJK AFSCHEID. In intiemen kring hebben gisteravond de leden van verschillende corporaties, die als zoodanig bemoeiingen haddon met het ge meentebestuur of met den burgemeester op hartelijke wijze afscheid van hem genomen, nu het de laatste dag was, dat hij aan het hoofd der gemeente stond. Den burgemeester werd namens die corpo? raties een prachtig k§rpet aangeboden. Hij heeft daarvoor op hartelijke wijze dank ge zegd. De heer Berkhouwer, die weldra 25 jaar gemeen te-ontvanger zou zijn geweest, ont^ ving mede een stoffelijk blijk van dank. SINT PANCRAS „LOOFT DEN HEER." Onze plaatselijke zangvereeniging „Looft den Heer", directeur Paul Kok. behaalde op het gehouden zangconcours te Zeist, ring Utrecht, van den bond van Ghr. Zangver- eenigingen, in de Superieuren afdeeling, een eerste prijs met 372 punten. DE ERWTENOOGST IS SLECHT. Voor zoover is na te gaan zijn de erwten verbazend slecht, de mdeste erwten zijn aangevreten door do mijt, geen gunstig voor uitzicht voor de tuinders. ZIJPE T ZAND TWEEJARIG JONGETJE IN KETEL KOKEND WATER GEVALLEN. Gistermiddag geraakte 't tweejarig zoon tje van den heer C. Stenders in een onbe waakt oogenblik in. een ketel kokend water. Daar het water koókte, had de moeder de ketel zoolang op de grond gezet en di rect daarna te gebruiken. Plotseling ging het ventje op het deksel van den ketel zitten, waardoor het deksel kantelde en het ventje in dc ketel zakte waardoor het zich leelijk brandde. Door dat de kleertjes bet heetc water opzogen brandde het door tot den nek. De Eerwaar de zuster ver-leende de eerste hulp toe, daal de dokter afwezig was. ZONDAG 3 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm 10 uur. de heer Joh. Mten- sink, van Amsterdam. Maandcoll. Slootdorp. voorm. 10 uur, dc heer A. Kalis. Oudesluis. nam. 2.30 uur. de heer. A. Kalis. Valkkoog, 's av. 8 uur. de beer A. Kalis. Middenmeer. nam. 2.30 uur. Ds. Meijer Drces Wieringerwerf. 's av. 7 u.. Ds. Meijer Drees. Hinpolvtushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever. nam. 230 uur. Ds. Van Beek. Wes'erla.nd, 's av. 7.30 uur. Ds. Van Beek. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude. voorm. 10.30 uur. Ds. L. J. van der Kam. van Zwolle. Extra col). Dirkshorn, 's av. 3 uur. Ds. de Moov. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. de Moov. Nieuwe Niedorp, nam. 3 uur. Ds. de Mooy. Zuidscharwoude. geen dienst. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Kol hora. voorm. 10 uur, Ds Van Bieoruen. Julianadorp. geen dienst. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Schoorl, voorm. 10.30 uur. Ds. Boeke. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Heerhugowaard. geen dienst. Veenhuizen, nam. 2.30 uur, Ds. L. J. v. d. Kam, van Zwolle. Wannenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur, Ds. P. Keuning. van De RÜ-P. Hippolytushoef. geen dienst. Broek op Langen dijk. geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. R. Koolstra, van Utrecht. Nam. 2.30 uur. Cand. R. Koolstra. Kolhorn, voorm. 10.30 uur. Cand. A. Elshout van Amstelveen. Nam. 3.30 uur. Cand. A. Elshout. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Cand. Beneder. Schagerbrug (Stoipe), nam. 3 uur, Cand. Bene der. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagerbrug. voorm. 1015 uur en nam. 3.30 uur. de beer F. van Rossum. Nieuwe Niedora (gebouw Nod. Herv. Kerk)' voorm. 10 uur. samenkomst. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereeniging geen samenkomst wegens vacantie. E. V. ..Maranatha". Bergen (Dr. vnn Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. Th. A. Hoen, van Bitssum. The Star of Hope Mission. Julianadorp. geen dienst. ALKMAAR. 30 Juli. Aalbessen f 22.50 per 100 Kg., andijvie f 8—23 per 100 Kg'., bloemkool I f 8—11, idem II f 36 40 per 100 stuks, bieten f 6 per 100 Kg., kronsla f 3.204 per 100 stuks, komkommers f 2.40—11 ner 100 stuks, me loenen f 3257 per 100 stuks, peterselie f 4.60 per 100 bos. postelein f 0.52—0.84 per bakje, rabarber f 1.80—8 per 100 hos, ra- difs f 2.GO ner 100 Kg.. roodc kool f 6.p. 100 Kg., selderie f 24 per 100 bos, spina zie f 1.972.27 per 16 p. bak. snijboonea f 18 nor 100 I<g.. duibhele spercieboonien f 18 per 100 Kg., tuinboonen f 7 por 10 Kg., to maten f 19 per 100 Kg., uien f 6 per 100 Kg., wortelen f 6 per 100 bos. SCHAGEN. 31 Juli. Stieren voor de Central#. 26 geldekoeien (magere) f 250—300 96 idem (vette) voor de Centrale. 4 kalfkoeien f 300450. 47 nuchtere kalveren voor de Centrale. 5 idem voor de fok f 20—30. 48 magere schanen f 40—60. 48 lammeren f 2635. 9 magere varkens f 32—42. 30 biggen f 14—24, 48 konijnen f 1—5 7 kipDen f 1—3. WARMENHTTTZEN. 31 Juli. Aanvoer: 5400 Kg aardappelen: Schot- scbe muizen r 4.50. 3500 Kg. witte kool f 4, 1S0 Kg. slahonnen f 18.130 Kg. tuinboo nen f 7.130 bos peen f 6. BROEK OP LANGENDÏJK, 1 Aug. Aanvoer:'19150 Kg. aardappelen: Schot.- sche muizen f 4.50, eigenheimers 4.50. bl. dito f 4.50. kleine f 2.50. 500 bos uien 10.40, 325 Kg. zilveruien. zilvernep f 36—38.20, 1150 Kg. peen f 10.—. 1700 bos peen f 6.—. 2050 Kg soerciebonnen f 18.18 Kg. snij- bonnen f 18.2500 Kg^ rabarber f 3#Tt— 4.40. 90.000 Kg. roode kool f fi—5000 Kg. witte kool f 4.—. 4600 Kg. gele kool f 5.80, 820 Kg. tuinboonen f 7.—, 900 stuks kom kommers f 5.50—13.50. NOORDSCHARWOUDE. 1 Aug. Aanvoer: 58400 Kg aardiannelen: Scbot- sche muizen f 4,50. bi. eigenheimers f 4.50, kleine 2.50 500 Rtr. in en. drielingen f 8.—, gele nep f 19 90 4100 Kg. zilveruien f 11. drielingen f 19.4021 70. zilvernen f 34 80 39.20. 11600 Kg. snerrïphooner> f 18.2600 Kg. raharber f 4 90fi.40. 3000 Kg. roode kool f 6.—. 10900 Kg. witte kool f 4.—, 500 Kg. tuinboonen f 7.—.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3