Inkomstenbelasting Drukkers Sommige belastingplichtigen binnenkort een aanslagbiljet [(I BEKENDMAKING Laatste telexbericht Marktberichten K. m 11/1 :n. i i f2. Ni. 143 1311 •280 2 273 veer sver 7.00 zich) rtiei rijkf n de zi, he' Oce taan om geel ïeen >taat rijft >rloü van alles n de land kó r-aar oo? Eu- "•gen ton- i gel- ver- logs- o rt- ideni ieep- er. ■ij ft: Oce- met eke- ?zen van ren. ge- vef irin- cha- zijn. >.r.t iop-1 het- f in •en* J ind ter* be- Een belastingmedewerker van het Hsbl. sohrijft. De belastingplichtigen, die daarvoor in aanmerking komen, zullen binnenkort een aangifte moeten doen ten behoeve van den voorloopigen aanslag der Inkomstenbelas ting. De desbetreffende belastingplichtigen krij gen dan te maken met de nieuwe bepalin gen. Wie komen voor een voorloopige aan slag in aanmerking? Het zijn de volgende personen: le. Zij, die uitsluitend niet aan loonbelas ting onderworpen inkomsten genieten (b.v. renteniers, beoefenaren van een vrij beroep); Ze. Zij, die naast aan de loonbelasting on derworpen inkomsten, andere inkomsten ge nieten ten bedrage van f 200.per jaar of meer (b.v. rente, huren, genot van eigen huis enz.)« 3e Zij, die een looninkomen hebben van f 4000.of meer; 4e. personen, die eventueel tezamen met !hun echtgenoote meer dan één wei-kge- yer hebben; 5e. personen, die inkomsten genieten, waarbij inhouding van loonbelastng met goedvinden van den belastingdienst achter wege is gebleven (b.v. geestelijken); 6e. personen, die naast loon fooien genie ten (b.y. koffiehuispersoneel); 7e. personen, die door de vrijstelling van inkomstenbelasting voor belangrijke, rubrie ken loontrekkenden ongemotiveerd voordeel zouden genieten (b.v. toepassing van het tarief van art. 10 der loonbelasting, dat toe passelijk is bij de inet geregeld terugkee- rende belooningen, b.v. provisies, omzetpre- mies, waardoor men in veel gevallen aan merkelijk minder betaalt dan betaald zou zijn als deze provisies etc. tot het gewone loon zouden zijn gerekend). De personen, die op 1 Januari 1941 belas tingplichtig waren, krijgen een voorloopigen aanslag naar het inkomen over 1940. Wordt men na 1 Tanuai-i 1941 belastingplichtig, dan is bij bovengenoemde categorieën een voor loopigen aanslag mogelijk naar het geschat te inkomen over 1941. Dit voert ons vanzelf tot de vraag: wan neer vangt belastingplicht aan? De volgende gevallen zijn te noemen: 1. Wanneer men zich hier te lande ves tigt; 2. wanneer men geboren wordt; 3. bij vrouwen: a. bij ontbinding van het (huwelijk, b. wanneer zij duurzaam geschei den gaat leven. Dit brengt ons weer tot de vraag: wan neer eindigt belastingplicht? Dit is het geval: 1. Bij het overlijden; 2. bij verlaten van het land; 3. bij vrouwen: a. bij het begin van het (huwelijk, b. wanneer bij feitelijke scheiding Uiet duurzaam gescheiden leven ophoudt. Hieruit volgt dat van ontheffingen in den zin zooals wij die vroeger kenden (bij over lijden,- staken van beroep enz.) geen sprake meer is. Wanneer men slechts over een gedeelte van oen jaar belastingplichtig is (b.v. iemand sterft, in den loop van het.jaar, een vrouw treedt in den loop van het jaar in het hu welijk) dan wordt het inkomen tot jaarin komen hei-leid, vervolgens het tarief toege past en daarna het belastingbedrag weer herleid in verband met den werkelijken duur van het. inkomen. Een tweetal voorbeelden zullen veel ver duidelijken. Iemand geniet f 2000.rente per jaar; hij heeft, bovendien een winkel, overige komsten heeft hij niet. Dezen winkel heft hij op per 1 Augustus 1941. Liquidatiewinst wordt niet gemaakt; de winst tot 1 Augustus 1941 beloopt f 700.Deze man betaalt voor 1941 naar een inkomen van f 2700.Het tarief wordt gewoon hierop toegepast. Iemand geniet f 2000.rente per jaar; hij heeft een winkel, doch op 1 Augustus sterft hij. De winst tot 1 Augustus 1941 bedraagt f 700.Tot 1 Augustus is aan rente geno ten f 1800.Het totaal is f 2500.Dit wordt nu tot jaarinkomen herleid door vermenig vuldiging met 360 en deelen door 210 (aantal dagen van den tijd, gedurende welken hij belastingplichtig was. 1 Januari tot 1 Aug.) Vervolgens wordt het tarief toegepast en het resultaat weer herleid tot de bêlasting over den tijd, gedurende welken in werkelijkheid de belastingplicht bestond door vermenig vuldiging niet 210 en deelen door 360. Door deze berekeningen blijft de progressie ge handhaafd bij de belasting van het inkomen naar tijdsgelang. Thans noemen wij nog eenige andere af wijkingen van de oude regeling, waar vele belastingplichtigen rekening mee zullen hebben te houden. Afschrijving op gebouwen niet in bedrijf of beroep is geoorloofd. Deze afschi-ijving be draagt als regel 10 pet. van de huurwaarde over het kalenderjaar. De hum-waarde is te stellen op den normalen huurpi-ijs. Deze huurprijs wordt geschat volgens art. 10 der Personeele Belasting. Is het huis onder nor male omstandigheden verhuurd, dan geldt de huurpi-ijs. De gegeven regels voor dé be paling van de afschrijving geiden niet, wan neer het huis dusdanige gronden heeft, dat de huurprijs of huurwaarde daardoor aan merkelijk wordt beinvloed. Een klein huis met zeer veel grond zal dus niet onder de gestelde regels vallen. Men dient de afschrij ving dan op andere wijze te bepalen. Wanneer iemand rente geniet, niet in be roep of bedrijf, of kosten heeft te maken, behoeft men deze bij de bepaling van het inkomen niet te gaan berekenen op de wijze zooals in het koopmansboekhouden ge schiedt. Als normalen regel heeft men alleen te maken met liet moment van betaling. Is bv. elk jaar op 1 December f 600,rente te vor deren, dan behoeft men niet op 1 Januari daarna een rente vordering a f 50.(één maand rente-vordering) op een balans op te nemen; men volstaat met b.v. voor het jaar 1942 op te geven de rente a f 600.in December 1942 ontvangen. Een afwijking doet zich voor, wanneer bv. de schuldenaar de rente kan en wil beta len (de rente is op 1 December 1942 vorder baar en inbaar), doch de betaling b.v. door nonchalance uitstelt tot begin 1943. In dat geval is het voor den schuldeischer op brengst, van 1942 (twee en veertig), doch de schuldenaar mag de rente eerst voor 1943 (drie en veertig) aftrekken (betaald, verre kend of ter beschikking gesteld). Voor bedrijven met boekhouding blijft ech ter alles zooals het was. Wat de kinderen betreft, zij opgemerkt, dat voor den voorloopigen aanslag de toe stand in 1940 geldt. Inkomen der kinderen wordt behalve uit dienstbetrekking bij dat der ouders gevoegd, voor zoover zij kin deraftrek genieten. Het al of niet hebben van ouderlijk vruchtgenot doet daarbij niets ter zake. Voor de belooning van minderjarige kinderen in beroep of bedrijf mag niets wor den afgetrokken. Bij deze opmerkingen zullen wij het thans laten in de hoop, dat velen er voordeel van zullen hebben door deze ter harte te ne- men. De Burgemeester van Schagen brengt ten verzoeke van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken ter kennis van de ingezetenen, dat aanvra gen om vergunning tot het betreden van verboden landsdeelen en tot het zich ophou den in de open lucht tusschen 24 en 4 uur uur, dienen te worden beperkt tot die ge vallen, waarin dringende redenen het ver zoek rechtvaardigen. SCHAGEN, 5 Aug. 1941. DE Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. W ARMENHUIZEN UITSLAG HENGELWEDSTRIJD DAMES. Kermis-Maandag was door d- hengelsport- vcreeniging „Vischlust" een wedstrijd uitge schreven voor dames. De belangstelling hier voor was groot. Twee en dertig deelneemsters hadden zich ongegeven. Om drie uur wai-en allen bij hotel Slik ker present, vanwaar de afvaart zou ge schieden. Na ongeveer tien minuten varen, werd halt gehouden bii het Debbemeertje, waar de wedstrijd moest plaats vinden. Half vier klonk het eerste signaal, de sqperen werden ingelegd en vol verwachting klopten de hartjes. Het eerste en tweede halfuur was de vangst slecht, doch het laatste half uur kwam de spanning er goed in. In totaal zijn 15 visschen verschalkt. De uitslag luidde als volgt: le prijs mevr. C. de Boei-, grootste 19.1 C.M., 2e prijs mevr. P. de Heer, 4 stuks; 3e mevr. H. Sevenhuysen, 2 st.; 4e mevr. G. Houtkooper 2 st. (bij loting); 5e mevr. Jb. Heman 1 st.; 6e mevr. J. Dempt 1 st.; 7e mej. Anna Slot 1 st.; 8e mevr. J. Wit 1 st.; 9e mej. Trien Mink, 1 st.; 10e mevr. Jb. Swan 1 st. (bij lting); 11e mevr. J. Jongerling; 12e mevr Jb. Spects: 13e mej.. Ant. Kal verdijk; 14e mevr. Jb. Smit; 15e mevr. C. Moerbeek; 16e mej. P. Delver; 17e mej. Geer Mink. Te ongeveer 6 uur volgde in Hotel Slik ker de prijsuitreiking en werd de eerste prijswinster gehuldigd met een krans en de zaal rondgedragen. Die Sanne! Het was een echte leuke, gezellige middag. WIERINGEN Officieel© Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij TELERSPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN IN DE MAAND AUGUSTUS. Vanaf 1* September a.s. zul len voor de levering van aai'd- appelen door telers van de V. B.N.A. de volgende prijzen gel den: Groep 1: Klei-aardappelen van de rassen Zeeuwsche bonte en blauwe, roode star, bonte roo- de star. furore. Westeinder bonte en blauwe, Koopmans blauwe, eigenheimer, bonte en blauwe eigenheimer. Bevelan der. Noordeling. Duivelander, Iduna* Iris, Komeet, Limosa, Bato, Nationaal. Populair. De- va, West-Brabander, Wilno, Present. Record. Souvenir. Ro bijn f3.75 per 100 Kg. Groep 2: Kleiaardappelen van de ras sen Bintje. Alpha en Industrie en andere, in groep 1 niet ge noemde rassen f3.50 p. 100 Kg. Groep 3 Alle soorten zand. en veen- aai'dappelen (met uitzondering van duinzandaardappelen) f3.30 per 100 Kg. Duinzandaardapöelen f 4.75 per 100 Kg. Bovenstaande prijzen, welke in geen geval zullen won den verhoogd, gelden voor de sorteering 30 mm. opwaarts ai boerderij. Om een vroegere levering te hereiken, die met het oog op de weersomstandigheden nood zakelijk is. worden voor de maand Augustus op de bo. vengenoemde prijzen bijzonde re toeslagen verleend. Met inbegrip van deze toe slagen gelden voor den tijd van 4 lm. 30 Augustus voor de maat 28 mm. opwaarts, af boerderij, de volgende prij zen: Groep 1. 49 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 18—23 Aug. f 4.a5 24—30 Aug. f 3.90 1 Sept. f 3.75 Groep 2. 49 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 18—23 Aug. f 4.— 24-30 Aug. f 3.75 1 Sept. f 3.50 Groep 8. 4— 9 Aug. f 4.50 11—16 Aug. f 4.25 18—23 Aug. f 4 24—30 Aug. f 3.70 1 Sept. f3.30 De prijzen van groep 2 en 3 wijken in de laatste twee weken van Augustus iets af van die welke qp verzoek van de Nederlandsche Inkoop- centrale van Akkerbouwpro ducten door de P.I.C.A.'s zijn gepubliceerd. Voor duinzandaardappelen is de prijs in de heele maand Augustus f 4.75 per 100 Kg. af boerderij. Bii inlevering aan schip of wagon ontvangen de telers f 0.15 per 100 kg. meer. Zooals reeds werd medegedeeld, is de prijs voor de week van 4 t.m. 9 Aug. 1941 verhoogd met een extra rooipremie van f 0.50 p. 100 Kg., zoodat de telers bij le. vering in deze week voor aard appelen van de groepen 1, 2 en 3 in de sorteering 28 mm. opwaarts een prijs ontvangen van f 5.per 100 Kg. af boer derij en van f 5.15 per 100 kg. bij levering aan schip of wa gon. Voor duinzandaax'dappe- len zijn deze prijzen resp. f 5.25 en f 5.40. TELERSPRIJZEN VAN DOOR DE NEDERLANDSCHE ALGE- MEENE KEURINGSDIENST GOEDGEKEURDE POOT- AARDAPPELEN Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt in aansluiting op het persbericht van 19 Juli j.1. betreffende telersprijzen van door de Nederlandsche alge- meene keuringsdienst goedge keurde pootaardappelen het volgende bekend: Het is noodig gebleken, in verband met de abnormale opbrengsten eenige wijziging te brengen in den prijs van de klasse A. Voor alle groepen blijven de mininvumpvijzen voor de klas se A gehandhaafd. De maximumtelersprijs voor' de A-klasse van de rassen ei- genh.. Bevelander uit groep 3 en Magneto, Geelblom. Komeet Koopmans' blauwe, Deva en Duivelander uit groep 5, wei. ke wordt of is gerooid voor de Zuidelijke keuringsgebieden voor 26 Juli en voor de Noor delijke keuringsgebieden voor Augustus, alsmede van de rassen van groep 4 en de ras sen Hellena, Iduna. Robusta en Wil po van groep 5, welke is of wordit gerooid voor de zuidelijke keuringsgebieden voor 1 Augustus en voor de No ord e 1 ij k e keu ringsgeb ie d e n voor 8 Augustus, is vastgesteld op f 9.per 100 kg. boven den voor deze rassen vastgesteld en minimumprijs. Wanneer door een geweste lijken keuringsdienst vroegere rooi data ziin vastgesteld dan de bovengenoemde, dan blij ven deze data van kracht. De maximumprijs van f 6 hoven den vastgesfelden mini mumprijs blijft v. kracht voor de klasse A. indien deze is of wordt gerooid van de rassen genoemd in groep 2 (Bintje, enz)., alsmede Magneto, Geeu blom en Belle de Fontenay van groep 5 en de ï'assen van groep 3 (eigenheimer enz.) voor de Zuidelijke gebieden voor 2 Augustus, voor de Noor delijke gebieden voor 9 Augus tus. Van de rassen genoemd in groep 4 en de daarbij behoo- rende rassen uit groep 5 Hel lena, Iduna. Rohusta en Wil- po. voor de Zuidelijke gebie den voor 8 Augustus, voor de Noordelijke gebieden voor 15 Augustus. Hebben de gewestelijke keu ringsdiensten reeds vroegere data vastgesteld, dan blijven deze van kracht. Voor na deze data gerooid A. pootgoed is de prijs vastge steld op f 1.— boven den mi nimumprijs. De maximumprijs voor de A-klasse voor groep 1 blijft bepaald op f 4.boven den minimumprijs. De in het persbericht van 19 Juli genoemde minimum prijzen voor de maat 35—45 m.m. van alle klassen van groep 4 (Alhpa. Gloria, Mata dor. Industrie. Furore, Robijn, Voran. Triumph. Ultimus, Roode Star. Bonte Star. Noor deling en Record) zijn tevens garantieprijzen. Dit wil zeg gen. dat den telers onder elke omstandigheid deze minimum prijs wordt gegarandeerd. In het persbericht van 19 Juli is geen prijs genoemd voor de sorteering 2528 min. van de groep 1 (Eersteling enz.) en groep 2 (Bintje enz.) daar het niet in de bedoe ling lag deze maat te plom beeren. Thans echter heeft de Nederlandsche Algemeene Keu ringsdienst in verband met de 'bijzondere omstandigheden alsnog besloten over te gaan tot plombeering van deze maat. De minimumnriizen welke voor de maat 2528 mm. ziin vastgesteld bedragen voor de groep eersteling van de klei: per 100 kg. Klasse A fO.SO Klasse B. f 9.30 Klasse C f8.S0 Voor die groep Bintje van de klei: Klasse A f7.60 Klasse B f7.30 Klasse C f7. In het persbericht van 19 Juli dienen de volgende rec tificaties te worden aange bracht: Onder groep 2 Bintje enz. staat als maat opgegeven 35- 55 m.m. inplaats van 33-45 mm. Onder groep 5 staat het Wilpo genoemid bij de rassen Komeet, Koopmans blauwe. Deva en Duivelander. Het ras Wilpo vervalt bij deze groep en wordt ingedeeld bij de vol gende groep: Hellena, Iduna en Robusta. Gevraagd: SCHIPPERSKNECHT bij Jb. MOLEMAN, Scha- gei-brug. Gevraagd: AARDAPPELROOIERS bij J. GOOTJES. Groenveld. G&dipL Kraamverzorgster biedt zich aan, tegen billijk tarief. Na Aug. vrij. Brieven lett. B.S., Bur. van dit blad. Gevraagd voor hal ft. Sept. BAKKERSLEERLING. Br. lett. A.J.L.. Bur. v. di. bl. Te huur gevraagd: WOONGELEGENHEID of bollenschuur, voor klein ge zin. omg. Bx-eezand. Br. lett, B.R., Bureau van dit blad. Te huur gevraagd: HUIS, of zit-slaapk. en gebr. van keu ken .tusschen Den Helder Schagen en omstr. Br. onder No. 817 Bur. Held. Courant. Te koop gevraagd: 200 M. licht SMALSPOOR. J. L. REYNE. Hcerhugowaard Noord'. JONGE BOER 18 jr.. P.G., zoekt plaatsing in. modern bouwbedrijf.. Is reeds 3 jaar praetisch werkzaam geweest in veehouderij en ge mengd bedrijf, en wenscht zich verder te bekwamen In tern Loon bijzaak, goede leer school hoofdtzaak. Uitstekende referenties staan ten dienste.- Brieven: D. GOEMAAT. Rijns, burg bij Leiden. Te koop: MERGKOOLPLANTEN. a 12.— per 1000. K. VADER, Stolpe. Schagerbrug. Tel. 252. Te koop aangeboden: een HARMONIUMORGEL, in zeer goeden staat, Molen vaart 148b. Anna Paulowna. To koop: een mooie Kinderwagen en Baby-nitzet. Br. lett. D.W.. Bureau van dit blad. Degene, die 5 Augustus een FIETS HEEFT ONTVREEMD bij het distributiekantoor te Schagerbrug. wordt in zijn eigen belang verzocht dteze te rug te bezorgen bij de gem.- politie H. v. d. HEIJDE te Burgerbrug. WONINGBOUW VOOR HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen is de dienst der Wederopbouw te 's-Graven- bage met het Gemeentebestuur van Wierin- gen in overleg geti*edcn, aangaande de bouw van tijdelijke woningen ter huisves ting van Heldersche vluchtelingen. Jx'aar men weet, is het de bedoeling ver betering te brengen in de treurige behuizin gen waarmede vele vluchtelingen zich moe ten behelpen. Inzonderheid in deze gemeente liet deze behuizing zeer veel te wenschen over. Naar verluidt, zou het de bedoeling zijn thans in deze gemeente een 125 stuks wo ningen te bouwen en wel zeer spoedig, want een en ander moet vóór het invallen der koude zijn geschied. Omtrent de plaats van oprichtingen dezer woningen is nog geen definitieve beslissing genomen, doch reeds werd het terrein, gelegen tusschen Park- iaanSlingerwegElft, genoemd. Spoedig hopen wij nadere bijzonderheden te kunnen melden. Het behoeft wel niet ge zegd, dat de plannen door velen met vreug de zullen worden begroet. LOOP DER BEVOLKING. Juli 1941. Ingekomen: H. Drenth uit Vlagtwedde. Mw. T. Klare uit Kruiningen. Jb. Keijzer en gezin uit Anna Paulowna. J. Glim uit Anna Pau lowna. Wed. P. C. W. Kramer en dochter uit Amersfoort. M. Nipperus uit Amsterdam. G. van Leeuwen en gezin uit Hoogwoud. P. El lens uit Hoogeveen. G. Bijlsma en F. Gelijk uit Emmen. A. v. d. Vliet uit Marum. H. Vrie- zema uit Onstwedde. S. Mulder uit Broek op Langendijk. J. C. Gieling en gezin uit Den Helder. M. C. Jagtenberg uit Wamel. D. Sme ding uit Kollumerïand c.a. Mw. E. Lageveld- Visser en gezin uit Fei'werderadeel. L. Potze uit Vlagtwedde. Mw. J. Kuut uit Wieringer- meer. G. Dragtsma uit Bloemendaal. Vertrokken: F. H. C. Vlietstra naar Den Haag. J. W. Ridderikhoff naar Rijswijk. Ph. Kempers naar Velsen. N. D. van Rijsbergen en echtgenoote naar Edam. M. van Oeveren en gezin naar Den Helder. Mw. R. Bouma naar Smallingerland. J. Boersma naar Cal- lantsoög. I. Mulder naar Wieringermeer. T. Seekles naar Naardcn. J. Borst en echtge noote naar Anna Paulowna. H. Erlcelens en echtgenoote naar Sliedrecht. J. L. Sleiffer naar Hoorn. Mw. G. Woortman naar Amster dam. R. Slagboom" naar Hillegom. Mw. ,W. F4 Sluiter naar Nieuwer-Amstel. Mw. Tr. v. d. Maar naar Leek. H. Dijkstra en gezin naar Leeuwarden. Mw. C. HoekstraDuijnker naar Texel. Mw. M. v. d. Gracht naar Ede. C. Wigbout naar Liibeck (Dl.). BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan: den heer P. de Vries Sz. alhier tot uitbreiding van zijn timmermanswerkplaats achter zijn woning in de Belt; den heer Adr. Kos te Anna Pau lowna tot verbouw van zijn café en woon huis (voorheen K. Halfweeg) te De Haukes; den heer J. Oedzes alhier, tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Akker- weg te Oosterland; den heer N. Kok alhier, tot het sloopen van de houten bergplaats ach ter zijn dubbel-woonhuis aan de Gemecne- landswcg (M.U.Z.park) en tot het bouwen van een in steen op te trekken bergplaats ter plaatse. INLEVERING METALEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in deze gemeente nog tot uitex-lijk Vrijdag a.s. de gelegenheid tot het inleveren van meta len is opengesteld. Nalatigen nemen dus als nog hun kans waard, zulks ter voorkoming van moeilijkheden. NIEUWE N1EDORP GESLAAGD. Voor Fransch L. O. slaagde te Utrecht de heer R. J. Nootman te N. Niedorp. WIERINGERMEER EEN GROOTE DRUKTE. Gisteren was het den geheelen dag een gi'oote drukte op Wieringerwerf. Om 7 uur 's morgens, kwamen vele paarden uit den omtrek van den polder, om aldaar gekeurd te worden. WIERINGERWAARD BENOEMD. De heer A. Tjallema onderwijzer alhier, in het bezit van hoofdacte, is benoemd als onderwijzer te Zaandam. GEEN BIJSLAG MEER OP WERKVER- RUIMINGSLOONEN. In verschillende gemeenten waren tot dusverre regelingen van kracht ingevolge welke een bijslag werd toegekend aan te- werkgestelden, die bij de werkverruiming geacht werden geen loon te kunnen verdie nen dat tenminste gelijk was aan hun steun bedrag in de steunregeling.? Naar wij vei'nemen zijn deze gemeentelij ke regelingen met den datum van inwer kingtreding van de nieuwe loonbepalingcr. voor de werkvei'ruiming komen te verval- 1 len, DE AANVALLEN OP MOSKOU. Berlijn, 7 Aug. (DNB). De succesvolle aanval van het Duitsche luchtwapen in den nacht van 5 op 6 Augustus op wapenfabrie ken in Moskou, had, naar het DNB. wordt medegedeeld, in hoofdzaak fabrieken voor vliegtuigonderdeelen, benevens andere voor den oorlog belangrijke instalaties als object. In het opgegeven doelgebied ten Noord oosten van den Moskwabocht braken talrijke branden uit. De Moskousche vliegtuigindus trie bevindt zich hoofdzakelijk in het door het Duilsohe luchtwapen herhaaldelijk ge bombardeerde stadsdeel ten Noordoosten van de Moskwa. Verder liggen fabrieken in het Noordwesten van de stad, in- de nabijheid van het centrale vliegveld en in de Mos kousche vooretad Toesjimo. Met het succes volle bombardement op de vliegtuigmotoren en cellenfabrieken heeft het luchtwapen de Sowjetwapenindustrie wederom een zwaron slag toegebracht. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH GEBIED. Berlijn, 7 Aug. (DNB). In den nacht op Donderdag hebben Britsche bommenwepers in West- en Zuidwest Duitschland brüant- en brandbommen neergeworpen, die gerin ge schade hebben veroorzaakt. De bevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewon den. Volgens tot dusver ontvangen bei-ichten is een Britsche bommenwerper door nacht jagers neergeschoten. VLAANDEREN EN DE STRIJD TEGEN HET BOLSJEWISME. Brussel, 7 Aug. (DNB). Het eerste deel van het anti-bolsjewistische vrijwilligersle gioen „Vlaanderen" is Woensdagavond uit Brussel vertrokken. Des middags waren de vrijwilligers voor een afscheidsplechtigheid bijeengekomen in de groote zaal van het paleis der schoone kunsten in Brussel. Bij deze gelegenheid verklaarde de leider van het Vlaamsche nationale verbond. Staf de Clercq, in een korte toespraak, dat deze strijd tegen het bolsjewisme een strijd voor Europa is. Onder de geniale leiding" van Adolf Hitier is de overwinning zeker. Het parool der vrijwilligers luidt: „Eer, trouw en dapperheid". Hun middelen zijn tucht, moed en hardnekkigheid. Vervolgens werd het Vlaamsche legioen plechtig in het bezit gesteld van zijn standaard, een banier niet den zwarten Vlaamschen leeuw op gelen achtergrond. DE AANVALLEN OP BRITSCHE VLIEGVELDEN. Berlijn, 7 Aug. (DNB.) De in den nacht van 5 op 6 Augustus door Duitsche gevechts vliegtuigen uitgevoerde aanvallen op Brit sche vliegvelden hebben naar het DNB. ver neemt, opmerkelijke successen gehad. Op het vliegveld Newmarket deden zich zware ont ploffingen voor, waardoor 5 groote branden ontstonden. Explosies en branden waren waarschijnlijk veroorzaakt door getroffen vliegtuigen, die gereed stonden voor den start. Op het vliegveld Honington werden vliegtuigloodsen getroffen. Hier ontstonden vier zware ontploffingen. Waargenomen kort worden, hoe een gebouw in de. lucht vloog. Op nog drie vliegvelden in Midden Enge land werden verscheidene groote en kleine branden verwekt. ALKMAAR 6 Aug. Andijvie p. 100 kg. f 810; appelen f 20 f 25; bloemkool I p. 100 st. f 912; id. II f 37; bieten p. 100 kg. f 5; druiven f 75; ge le kool f 5; groene kool p. 100 st. f 5; krop sla f 3.20—4; komkommers f 4.4013; me loenen f 2355; px-ei p. 100 kg. f 19.50; pe terselie f "2.; postelein p. bakje f 60; rabar ber p. 100 kg. f 4.206.90; roode kool f 45 selderie p. 100 bos f 12; spinazie 16 p. bak f 1.60; snijboonen p. 100 kg. f 14; dubbe le spercieboonen f 14: tuinboonen f 6; to maten f 18; uien f 7; woi'telen p. 100 bos f 4—f 5. WARMENHUIZEN, 6 Aug. 11000 kg. witte kool f 3.50; 795 kg. slaboo- nen f 14; 950 bos peen f 5. NOORDSCHARWOUDE. 7 Aug. 84500 kg. aardapeplen Schotsche muizen f 5.15; eigenheimers f 5.15; bl. dito f 5.15; 800 kg. zilveruien f 12; drielingen f 12; zil- vei'nep f 12; 30100 kg. spercieboonen f 14; 1000 kg. rabarber f 4 10; 425 kg. kroten f 6 8900 kg. roode kool f 5; 24900 kg. witte kool f 3.50; 400 kg. gele kool f 5. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. 50.000 kg. aardappelen Schotsche muizen! f 5.15; eigenheimers f 5.15; hl. dito f 5.15 Bintjes f 5.15; 150 kg. uien f 7.5500 kg. spercieboonen f 14; 2 kg. snijboonen f 10; 360 kg. tuinboonen f 6 250 kg. kroten f 5.-; 92000 kg. roode kool f 5; 13400 kg. witte kool f 3.50; 8550 kg. gele kool f 5.—. 3400 kg. to maten A f 18; 475 kg. rabarber f 33.60

Schager Courant | 1941 | | pagina 3