Raad Bergen De diefstallen te HOOGWOUD Polder Schageo Donderdag 7 Augustus 1941 Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER (Zitting van»,Woensdag 6 Augustus). ^Vieringen. U KUNT DAAR WEL EEN JAAR VAN ETEN. Daar leunt U wel een jaar van eten, zeide de Economische rechter tegen den hotel houder M. E. te Wieringen, die terecht moest 6taan, omdat hij in de maand September van (het jaar 1940 een hoeveelheid tarwe, groot 223 Kg. in voorraad had gehad en zeide, dat hij die tarwe had opgekocht voor zijn eigen gebruik. Ik deed dat uit voorzorgsmaatregel, voer de verd. ter verdediging aan. De Officier van Justitie vond dit feit zéér ernstig en noemde verd. een groote egoist. Immers, een groote hoeveelheid tarwe is aan do gemeenschap oryttrokken. Mr. de Brueys Tack eischte f 400 boete, aubs. 80 dagen, met'verbeurdverklaring der in l>eslag ^genomen tarwe. Verd. vond dit zéér hoog. De Economische rechter, Mr. Krabbe, uit spraak doende, veroordeelde verd. tot f 150 boete subs. 30 dagen hechenls met verbeurd verklaring van de in beslag genomen tarwe. St. Maartensbrug. BENZINE ZONDER TOEWIJZING. Verd. C. N. uit St. Maartensbrug had als expediteur ongeveer 2000 L. benzine ge bruikt zonder dat hij daarvoor een toewij zing had. Wij hebben ons ontzettend beperkt, zeide verd., maar we moesten voor anderen wer ken. Ik heb 26 April een generator gekre gen. En wanneer had U die besteld? vroeg Mr. Krabbe. Drie maanden van tevoren, antwoordde verd. Maar als U geen toewijzingen had, dan had U ook niet mogen rijden, merkte Mr. Krabbe op. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, achtte het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vroeg een boete van f 250 subs. 60 dagen. Verd.: We hebben onze uiterste best ge daan om meer benzine te krijgen, om het bedrijf gaande te houden. De Economische rechter uitspraak doen de, veroordeelde verd. tot f 200 boete subs. 30 dagen hechtenis. Wieringermeer. HAVER NIET AANGEGEVEN. Op 15 November van het vorige jaar had de landbouwer W. S. een hoeveelheid van 60 Kg. haver in voorraad, zonder die te heb ben aangegeven. Verd. zeide dat hij die haver nog over had ivan den oogst 1939. Het was maar één zak, voegde hij er aan toe. De officier eischte f 75 boete, 9ubs. 20 da gen, waarna de Economische rechter verd. veroordeelde tot een boete van f 20 subs. 20 dagen. Behagen. GESTOLEN WAREN! In de maanden Januari en Februari had de los arbeider R. C., wonende te Schagen, een boeveelheid rijst, groot 20 30 pond ge kocht van den 18-jarigen E. B. te Schagen, zonder daarvoor bonnen te geven. Verd. erkende dit feit. De Economische rechter wees er verd. op, dat dit gestolen rijst was, maar zoo zeide Mr. Krabbe, daar staat U niet voor terecht. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Mr. H. D. A. van Reenen, Afwezig de heeren: Schmidt en wethouder Miltenburg met bericht. De notulen van de vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd, Subsidie Fröbelonderwijs. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Bergen tot het bekomen van een bijdrage uit de gemeentekas, in verband met de extra-kosten, ontstaan door het onderbrengen Van de kleuterschool in een ander gebouw Van Ged. Staten is mededeeling ontvan gen. dat tegen die voorgestelde bijdrage ad f 10.per maand aan de afd. Bergen der Vereeniging voor Volksonderwijs in de extra-kosten tengevolge van het huren van een ander lokaal voor haar kleuterschool, geen bezwaren bestaan. Eveneens zal het volgen van eenzelfde gedragslijn voor an- icliere bewaarscholen In dergelijke omstan digheden geen beizwaar ontmoeten. De heer Dingerdis vroeg of van de katho lieke school ook 'n verzoek was ingekomen. Voorzitter antwoordde hierop ontkennend. De heer De Lange was van oordeel, dat van 'de Katholieke School en van andere school besturen toch wel een verzoek zou binnen komen. Bovendien zouden ook de bijzondere lagere scholen voor een dergelijke toelage in aanmerking komen. De voorzitter zeide, dat de lagere scholen een wettelijke regeling hadden, dat is iets anders dan bij de kleuterscholen, die door eigen initiatief zijn opgericht. De heer De Lange was van meening dat in dit opzicht de bijzondere scholen ach ter stonden bij de Openbare Scholen. Het la ger onderwijs dient eerder gesubsidieerd te worden, dan het kleuteronderwijs meende spr. Hieraan zijn consequenties verbonden aldus' de heer De Lange. De voorzitter noemde het een consequentie, dat waar Volksonderwijs voor z'n kleuter school een subsidie vroeg, deze subsidie ook moest worden toegekend aan de andere kleu terscholen. De heer Vrije meende, dat het Rijk zou dienen te voorzien in de meerdere kosten, Verd. beweerde niet te hebben geweten, dat de rijst gestolen was; de jongen bood deze te koop aan. Het is op 't kantje af van heling, merkte de Officier op. Als getuige werd gehoord de 18-jarige los arbeider E. B. te Schagen, thans gedetineerd in de openluchtgevangenis te Veenhuizen. Deze zeide de Java-rijst aan verd. te hebben verkocht. De Officier, requisitoir nemend, was van oordeel, dat verd. heel goed had kunnen be grijpen, dat de jongen niet eerlijk aan die rijst was gekomen en eischte daarom een boete van f 150 subs. 30 dagen hechtenis. Verd. hield vol, niet te hebben geweten, dat de rijst was gestolen. Och kom, dat wist je héél goed, zeide Mr. Krabbe. Je hebt die rijst weer verkocht en hoeveel heb je eraan verdiend? Ongeveer een gulden, antwoordde verd. Wegens overtreding der distributie wet veroordeelde de Economische rechter verd. tot i siibs. 30 dagen. In Maart van dit jaar had de electricien G. K., wonende te Aartswoud, een hoeveel heid' van ongeveer 30 pond Java-rijst ge kocht van een zekeren R. C. uit Schagen. Ook deze rijst was van diefstal afkomstig. Wilde U die rijst weer verkoopen? vroeg de Economische rechter. Verd.: Nee, het was voor eigen gebruik. De helft heb ik aan kennissen weggegeven, voegde hij eraan toe. De Officier vroeg, of hij niet wist, dat de rijst van diefstal afkomstig was? Ik had er geen idee van, hoe de jongen aan die rijst kwam, antwoordde verd. Als ik het geweten had, dan had ik die rijst niet gekocht, voegde verd. eraan toe. U bent toch al eens eerder wegens diefstal voorwaardelijk veroordeeld, merkte Mr. Krabbe op. U heeft het vroeger met de eer lijkheid dus zoo nauw niet genomen. Dat is zoo, bekende verdachte. De 20-jarige los arbeider R. C. uit Schagen kwam getuigen, dat hij de rijst aan verd. had verkocht, zonder daarvoor bonnen in> ontvangst te némen. Mr. Krabbe: Heeft verd. je nog gevraagd hoe je aan die rijst kwam? Get.: Nee. De Officier requisitoir nemend, eischte f 80 boete subs. 20 dagen. Mr. de Brueys Tack wilde aannemen, dat verd. niet heeft geweten, dat de rijst van diefstal afkomstig was. Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de verd. tot f 60 boete subs. 20 dagen. Zonder afgifte van bonnen had de schoen maker J. K., wonende te Schagen, in de maand Februari van dit jaar, tien pond ci- troenboonen gekocht van den 17-jarigen S. J. St. uit Schagen. De Economische rechter vroeg verd. of de ze niet wist, dat die boonen van diefstal af komstig waren. U moest toch begrijpen, dat die jongen er niet eerlijk aan gekomen was? In geen geval, antwoordde verd. Ik heb hem wel driémaal gevraagd hoe hij eraan kwam en toen beweerde hij, dat de boonen uit Egrnond kwamen. Ik vroeg hem toen, hoe hij in Egrnond kwam, waarop de jongen zeide, dat hij daar in de werkverschaffing was. Het was een onnoozel partijtje boonen en daarvoor zou ik me niet in gevaar be geven, voegde verd. eraan toe. De 17-jarige S. St. te Schagen, tlhans ge detineerd, kwam de verklaring van verd. bevestigen. Mr. de Brueys ^ack wilde aannemen, dat verd. niet had geweten, dat die boonen van diefstal afkomstig waren en eischte wegens overtreding van de distributiewet f 50 boete subs. 30 dagen, Dat kan ik onmogelijk betalen, ik ben maar een arme schoenmaker, jammerde verd, Mr. Krabbe veroordeelde verd. tot f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. welke door het lager onderwijs worden ge maakt. De voorzitter wees er op, dat het kleuter onderwijs geheel los stond van het lager on derwijs. De Raad kan subsidie aan het kleu teronderwijs verleenen, doch het Rijk moet voorzien in de hoogere kosten voor het La ger Onderwijs. De heer De Jonge meende, dat het hier een tegemoetkoming en geen subsidie voor de kleuterscholen gold. Op voorstel van B. en W. werd besloten f2.66 per leerling aan de kleuterscholen uit te keeren. Dienst Gemeentewerken. Voorstel van B. en W. het beheer van Ge mentewerken onder te brengen in 'n afzon derlijken „Dienst van Gemeentewerken". Wethouder Macdonald lichtte dit voorstel toe en zeide, dat' alle kosten dienen te wor den verdisconteerd in den dienst van Ge meentewerken. Iedere werkzaamheid heeft aparte kosten. De heer Vrije: Dus het wordt een geheel aparte dienst? Wethouder Macdonald antwoordde hier op bevestigend. De kosten worden omgesla gen op het abject hetwelk wordt uitgevoerd. Wij krijgen dan een beter toezicht van hetgeen elk werk kost De voorzitter merkte op, dat de Raad dan meer een overzichtelijk overzicht krijgt van elk werk, hetwelk wordt uitgevoerd. De h"eer den Das was het geheel eens met dit voorstel; de Raad krijgt daardoor een goed overzicht van alles wat door Gemeen tewerken wordt verricht. Tot op heden heb ben wij wat dit betreft in het duister getast. Wethouder Macdonald wees erop, dat dit een principieel voorstel was. De heer den Das. Daar is niets op tegen, wat het beheer betreft, daarover zou spr. nog gaarne inlichtingen hebben. De voorzitter antwoordde,'dat een veror dening over het beheer nog in den Raad kwam. Het voorstel werd daarna z.h.s. aangeno men. Onze hemden. ...Voorstel van B. en W. tot intrekking van art. 12 der algemeene politieverordening, over het vasthouden van honden. Door de houders van honden wordt het als een groote zorg beschouwdi, dat zij ver- picht zijn hun honden buiten steeds vast te houdien. B. en W. is niet langer de noodzakelijk heid gebeken die bestaande bepaling te handhaven. De voorzitter zeide, dat het hier een proef gold. De heer Swaag was tegen dit voorstel; we loopen nu de kans, dat groote honden weer achter de schapen aangaan. De vroegere verordening werkte goed. De heer de Lange was het met den heer Swaag eens. Bovendien werden vroeger tal van malen menschen door honden gebeten. Wethouder Macdonald zeide, dat in alle groote steden groote honden los mogen loo pen. Waarom dan hier niet? vroeg spr. De heer Dingerdis was het volkomen eens met den heer Swaag. De heer Ellis zeide, dat een kippenboer z'n kippen moest vasthouden, waarom zou dan de eigenaar van een hond, z'n dier niet moeten vasthouden? Spr. vond dit onlogisch. De heer Swaag: Die krengen gaan altijd naar buiten. Het voorstel werd daarna in stemming ge bracht. Vóór stemden de heeren Vrije, de Jonge, den Das en wethouder Macdonald. Tegen waren de heeren Dingerdis, Ellis, Swaag en de Lange. Daar de stemmen staakten, zal dit voor stel in een volgende vergadering wederom ter tafel komen. Ontslag wnd. Ontvanger. Verzoek van J'hr. Mr. H. C. van Panhuys hem, in verband met zijn benoeming el ders. met ingang van 1 Augustus 1941 ont slag te willen verleenen als wnd. ontvanger der gemeente. Op dit verzoek werd door den Raad goed gunstig beschikt. Benoeming wnd. Ontvanger. Voorstel van B. en W. te benoemen tot wnd. ontvanger der gemeente W. die Vries, ambtenaar ter secretarie. Conform besloten. Benoeming Ambt. Borg. Stand. Voorstel van B. en W. tot benoeming van den heer W. de Vries tot 4en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. stellen voor een Jaarwedde toe te kennen aan den ken ambtenaar van den Burg. Stand ad f 25.per jaar. Als voren. Voorschriften Luchtbeschermings dienst. Ingevolge de desbetreffende voorschriften wordt den Raad voorgesteld een arbeids overeenkomst voor het personeel van den vasten kern van den Luchtbeschermings dienst vaat te stellen. Het betreft hier een voor het geheele land geldende regeling. De heer Dingerdis vroeg, wat de leden verdienden? De voorzitter antwoordde: 45 cents per uur, "hetwelk door de Regeering wordt betaald. Hierna sluiting. BERGEN HANDEL IN DISTRIBUTIEBONNEN. Tegen een bewoner dezer gemeente heeft de politie proces-verbaal opgemaakt wégens het handel drijven in brandstoffenbonnen. PRIJSOPDRIJVING. Tegen een winkelier alhier heeft de poli tie proces-verbaal opgemaakt, omdat hij koffie en bruine boonen tegen sterk ver hoogde prijzen verkocht. De geheele voorraad koffie en bruine boo nen werd in beslag genomen. ALKMAAR ECONOMISCHE OVERTREDINGEN. Door den Economischen Dienst van de Politie is in deze gemeente een frauduleuze handel in distributiebescheiden ontdekt, die reeds een wijdvertakten omvang had aan genomen. Tegen de koopers, waaronder ook een in gezetene uit Amsterdam, alsmede tegen de verkoopers, is in 30 gevallen proces-verbaal opgemaakt. Tevens is proces-verbaal opgemaakt tegen een kruidenier, die via den smokkelhandel en tegen veel te hooge prijzen huishoudzeep had verkocht. Ook in deze zaak is tegen de koopers en de verkoopers proces-verbaal opgemaakt, terwijl een partij huishoudzeep in beslag ge nomen is. LANGED1JK NOORDSCHARWOUDE BOONEN AFHALEN. De firma Verburg alhier is begonnen met het inmaken van spercieboonen, zoodat er voor. een deel der gezinnen, die zich steeds met het boonen-afhalen bezig hiel den, weer wat werk aan den winkel is ge komen. De hoeveelheden zijn nog niet heel groot, terwijl de verwachting is, dat er heel wat minder zal worden ingemaakt dan in vorige jaren. DE CONTRACTBOONEN WORDEN AFGELEVERD. Aan den Lahgedijk en omstreken zijn door heel wat tuinbouwers met de Ned. Groen ten- en Fruit Centrale een contract aange gaan voor den verbouw van slaboonen. Men is deze week begonnen met de afleve ring hiervan- Naar wij vernemen, valt de oogst in het Geestmerambacht niet mee. In de polders in den omtrek, zooals Heerhu- gowaard, Waarland enz., staan de boonen er beter voor. BROEK OP LANGEDIJK. DE ROTTERDAMSCHE KINDEREN. In deze gemeente is een flink aantal kin deren uit Rotterdam bij diverse gezinnen ondergebracht, om in deze omgeving hun vacantie door te brengen. Hoewel zij nog maar heel weinig mooi weer hebben gehad, kunnen zij zich in hun nieuwe omgeving goed vermaken. SINT PANCRAS OVERZICHT VAN DE BEVOLKING OVER DE MAAND JULI 1941. Geboren: Jacob, zoon van J. v. d. Molen en Jannetje Koedijk. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Ingekomen personen: P. Rietveld, van Ber gen N.H., naar Bovenweg 240. Vertrokken personen. C. Smit, van Achter weg 342 naar Alkmaar, Snaarmanslaan 13; M. Schuit, van Ben eden weg 43a, naar Werk hoven (U) K. Zuwelaan 27a. I 30 JAREN VAN ZIJN LEVEN n IN DE GEVANGENIS DOOR- GEBRACHT. AMSTERDAM, 6 Aug. „lederen keer als er moeilijkheden komen, steel ik weer. Ik ben altijd zwak geweest. Maar nu is het afgeloopen. Ik voel, dat het beter gaan kan." Zoo sprak een 53-jarige vertegenwoor diger uit Amsterdam, die vandaag in hoo- ger beroep terecht stond voor het gerechts hof te Amsterdam, gepresideerd door mr. Meijlink. Bijna dertig jaren van zijn leven had de man in de gevangenis doorgebracht. Op zijn veertiende jaar begon hij met diefstal en nadien bleef hij stelen. Slechts acht ja ren in totaal was hij van zijn veertiende tot zijn drie en "vijftigste levensjaar op vrije voeten. En dat was de reden, waarom hij voor enkele kleine diefstallen in het Noordhollandsch plaatsje Hoogwoud zwaar gestraft werd. Hij was het raadhuis van Hoogwoud bin nengedrongen en had er een paar sigaren weggenomen. Hij had een fiets gestolen en zich verder met een rol pepermunt verrijkt. Voor deze diefstallen had de rechtbank te Alkmaar hem drie jaren eyangenisstraf op gelegd. Dat was veel, maar de rechtbank beschouwde de vertegenwoordiger als een gevaarlijk mensch en vond het beter, wan neer hij een tijd uit de maatschappij werd weggenomen. De man vond de straf ook hoog en hij was daarom in beroep gekomen. Maar hij had meer gedaan. Hij had een brief van vijf en veertig bladzijden geschreven aan den president, om beterschap te beloven. In dien brief verraste hij het hof met een volledige bekentenis en hij vroeg tevens een kans om het beter te gaan doen in de maatschappij. Vijf en veertig bladzijden is heel wat, vooral voor hen, die het lezen moeten. Maar de man had, zooals hij zeide, „zijn hart eens uitgeschreven en het was een nood kreet geworden". Die noodkreet had mis schien wel eenigen indruk gemaakt, maar toch niet zooveel, dat het hof de daden van NIEUWE MACHINIST VOOR NESKAAGGEMAAL. Loonen worden met 10% ver hoogd. Gieteravond vergaderden de Hoofdingelan den van de banne en polder Schagen. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, se cretaris de heer P. Hopman. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat bericht van verhindering is ingekomen van den heer Schilder, terwijl ook de heer Schenk afwe zig is. Ingekomen zijn enkele goedkeuringen van Ged. Staten, over genomen besluiten. Van het P.E.N. is een brief ontvangen be treffende de tarieven en een schrijven be treffende afsluiting van een contract voor stroomlevering aan het gemaal Neskaag. Het bestuur verkrijgt machtiging om een contract af te sluiten. In verband met het ontslag van den ma chinist van het Neskaaggemaal, H. Middel beek Sr., en de benoeming van diens zoon H. Middelbeek Jr. wordt diens jaarwedde vastgesteld op f 400.— met emolumenten. Dit is lager dan van den ouden machinist, daar tengevolge van de electrificatie min der werk moet worden verricht. Het bestuur stelt voor de loonen der ar beiders met 10% te verhoogen in verband met de tijdsomstandigheden. Van den Bon van Waterschappen is een schrijven ontvangen, waarin medege deeld wordt, dat de loonen der arbeiders van den polder Schagen laag zijn, in ver houding tot andere polders, zoodat zij tot verhooging adviseeren. Het bestuur is het hiermede niet eens. De loonen komen overeen met die van landar beiders en het adviseert slechts tot verhoo ging in verband met de duurdere levens omstandigheden. Aldus wordt besloten. In de rondvraag deelt voorzitter mede, dat de herstellingen aan het Neskaagge maal zoover gevorderd zijn, dat over enke le dagen weer kan worden gemalen. Hierna sluiting der vergadering. SCHAGEN-NIEUWS. Oefenwedstrijd op Zondag 10 Augustus tusschen 2 Schagen combinaties. Aanvang 7 uur. Schagen A (wit shirt). J. J. Slikker. G. C. Anneveldt A. de Wit T. Schoorl S. Grootes P. Slik P. Dekker D. Ruig A. v. d. Pijl J. Kater J. Slikker Res.: H. Vol ten, C. Slikker. Schagen B (geel-zwart) J. Weeland Joh. Bremer Jb. Molenaar Th. de Weger T. Moransart P. Boontjes D. Schoorl G. Boontjes R. v. Haren J. v. d. Ben P. Stam Res.: G. Anneveldt, I. v. Bruggen, THEATER ROYAL. SCHADUWEN DER DUISTERNIS. „Schaduwen der duisternis", een crimi neels film, vol spanning en sensatie, brengt ons deze week Theater Royal. Regisseur Erich Engels heeft hiermede een stoer markant stuk filmwerk geschapen Een Gasthaus in Beieren, waar de gezel ligheid hoogtij viert, een bar in Berlijn, waar danseressen optreden, en de elegante wereld zich vermaakt, donkere bosschen met auto's, waarin als meisjes verkleede rechercheurs de. misdadigers in dep val Tweede blad den vertegenwoordiger lichter ging tellen. Het hof geloofde niet direct in een vol le digen ommekeer van een man met zulk een strafregister en het speurde naar ze kerheden. „Ik heb altijd onrust gehad", zei de man, „ik wist dat ik vroeg of laat toch weer moest stelen. Maar nu ben ik die onrust volkomen kwijt en ik weet dat het nooit weer gebeuren mag. Ik ben een bekwaam smoutzetter en boekbinder en ik heb in de gevangenis re gelmatig op de drukkerij gewerkt, zoodat ik in de maatschappij ook weer mijn beroep zou kunnen uitoefenen." Dat klonk veelbelovend, maar toch kon het Hof niet aannemen, dat de man nu eensklaps met het verleden volkomen zou hebben afgerekend. De laatste diefstallen had hij bekend, zoo dat de getuigen niet anders behoefden te doen dan hun toenmaals afgelegde verkla ringen te bevestigen. De procureur-generaal, die aangénaam verrast was door de bekentenis, bracht den uitvoerigen brief ter sprake en zeide, dat dit geschrift wel eenigen indruk had ge maakt Hij gaf toe, dat het moeilijk is, wan neer men meermalen in de gevangenis heeft gezeten, weer te worden opgenomen in do maatschappij. Maar toch zijn er voorbeelden genoeg, dat veroordeelden zich hebben los gemaakt van het verleden en bijvoor-» beeld door een huwelijk een beter leven^ zijn begonnen. Deze man, die in 1902 reeda* met zijn reeks diefstallen begon, heeft óold£ die kansen gehad en er waren toch altijd? sociale instellingen en later reclasseeringsin-ff stituten, di$ hem hadden willen helpen. On schuldig was deze man zeker niet. Hij' droeg inbrekerswerktuigen bij zich en be zocht steeds kleine plaatsen, waar hij ge makkelijker zijn diefstallen kon plegen. Een bewijs, dat hij zioh op deze „broodwinning" had toegelegd. De procureur-generaal stond dan ook nogal sceptisch tegenover de gewijzigde houding van den verdachte en dat kon niet anders met zulk een strafblad. Een verandering van straf wilde hij dan ook niet voorstellen. Zou inderdaad deze man zijn leven beteren, dan zouden de regenten van de gevangenis hem nog voor gratie kunnen aanbevelen. De procureur-generaal vroeg dus bévesti- ging van het vonnis en veroordeeling tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie ja ren, echter met aftrek van het geheele voor arrest. De verdediger pleitte clementie. Op Woensdag 20 Augustus zal het Hof uit spraak doen. trachten te lokken. Dat alles doet u de spanning voelen, die de geheele film door; blijft. Wij zien Rudolf Fernau, die zichzelf over treft in de rol van gangster: een sluw, ge wetenloos type, waarvan men zich mqt walging zou willen afwenden. In het kort gezegd: Een sterke film met volop spanning en actie, vaart en variatie,- In alle opzichten de moeite waard! BARSINGERHORN POLITIE. Verloren: Een bankbiljet van f 20. Inlichtingen bij den gem. veldwachter. CONCOURS HIPPIQUE. Zondag a.s. belooft een paardensportdag bij uitnemendheid te worden? Enkele jaren" geleden terug is de Harddraverijvereeni- ging begonnen met op bescheiden voet een concours-hippique te organiseeren. Ieder jaar een schepje er op en de nu reeds zoo ongeveer „geijkte" dag zal ditmaal geheel in het concours-teeken staan. Het ringste ken met paard en kar, waarvoor steeds zeer groote belangstelling bestaat, is thans ver legd naar den Maandagmiddag, omdat dit nummer altijd veel tijd in beslag nam. Het concours-programma kon daardoor nog meer worden uitgebreid. Dat er ook van de zijde van de burgerij veel belang stelling voor bestaat, bewijst wel het feit, dat naast twee wisselbekers, beschikbaar gesteld door den Edelachtb. Heer Burge meester Loggers en Dr. J. J. "Werner, het bestuur niet minder dan 46 standpenningen en medailles toegezegd kreeg. De geheele collectie is reeds geëtaleerd bij den heer vD. Gorter. Reeds thans zijn vele inschrijvingen bin nengekomen, zoodat er voor liefhebbers en belangstellenden a.s. Zondag veel te genie ten zal zijn. Voor de nadere bijzonderheden zie men de reeds geplaatste en nog te plaatsen q^- vertentie in dit blad. HEERHUGOWAARD NOG EEN MELKEXAMEN. Op het land van den heer N. J. Blauw, Berkmeer (gem. Heerhugowaard), vond Dins dagavond het afnemen van een melkexamen plaats van een zestal cursisten, ter verkrij ging van het diploma voor bekwaam mel ker, uitgegeven door de Commissie ter ver* betering van de melkwinning in Noordhol- land. De beoordeelingscommissie bestond dit maal uit de heeren burgemeester D. Kaan Kz, te Wieringerwaard; D. Visser te Hoorn; J, B. van Kampen te Spierdijk. Mede waren aanwezig de heeren P. Blauw Jz., namens de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw en Quant en P! van Langen Jac.zn., namens de afd. van den L.T.B.; al len te Heerhugowaard. Alle candidaten slaagden en verkregen het diploma. De namen der geslaagden in de volgorde van het hoogste aantal punten zijn3 P. J. Weel, N. J. Lont, J. Bak en J. Zuurbier (gelijk puntenaantal), Bos, N. van Stra len, allen te Heerhugc^aard. WIERINGERWAARD BLOK MAAKT EEN KANS. Zondag zullen de Nationale Kampioen schappen Athletiek te Den Haag worden gehouden. Op de 400 meter, welke in series verloo- pen wordt, is de strijd geheel open. Blok van Olympia maakt echter een behoorlijke kans, maar de groote vraag is hier, wat van Be- veren, die zich serieus schijnt te hebben voorbereid, zal doen. Ook Boersma, Baleis 'H.A.C.) r- Haagh (Trekvogels) kunnen nog voor verrassingen zorgen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5