De WIERINGERMEER heeft zijn nieuwen burgemeester Predikbeurten Vrijdag 8 Augustus 1941 Tweede blad DE HEER O. O. LOGGERS, BUR GEMEESTER VAN BARSINGER- HORN, BENOEMD. Tot burgemeester van Wieringermeer is met ingang van 15 Augustus 1941 benoemd de heer G. G. Loggers, thans burgemeester van Barsingerhorn. Zoo is dus aan de spanning een einde ge komen en er zullen weinigen zijn, die dit einde niet gelukkig noemen. Immers in den persoon van den heer Loggers krijgt de Wie ringermeer een uiterst bekwaam bestuurs ambtenaar niet alleen maar, en hier kan vooral de nadruk op worden gelegd, een man van karakter, die in den tijd van zijn burge meesterschap te Barsingerhorn getoond heeft in waarheid een „burgervader" te zijn. Toen men bij zijn installatie in 1934 het vertrouwen uitsprak dat men in den nieu wen burgemeester iemand kreeg die in zich vereenigde de eigenschappen „hulpvaardig, toegankelijk, karakter en overtuiging", heeft men zijn huis niet op een zandbodem ge bouwd. Met helder hoofd en kalm beleid heeft hij in den zorgelijken tijd van 1934 af Bar singerhorn bestuurd, en verwacht mag wor den dat hij de zooveel moeilijker gemeente Wieringermeer eveneens zóó zal besturen, als thans nuttig en noodig is. Van den heer Loggers kan gezegd worden dat hij blij was over den oogst maar boven al over den arbeid daaraan verbonden. Zelf een hard werker, zal hij het werk van an deren waardeeren en eeren. Bij zijn instal latie te Barsingerhorn zeide burgemeester Loggers dat hij geen perspectiefpolitiek doch kernpolitiek zou voeren, gezien de nood der tijden. Het is verheugend dat hij ondanks al les van dit standpunt wel eens kon afwij ken. In dit verband willen wij wijzen op zijn krachtige actie tot uitbreiding van het destructiebedrijf te Schagen, dat zoo nauw samenhangt met de' volksgezondheid en wel ke dus niet alleen op het heden doch ook op de toekomgt is gericht Wieringermeer is een moeilijke gemeente merkten wij zoo even op, moeilijk vooral om dat in het nieuwe land nog geen eenheid van willen is en de onderscheidene groepen el kaar in het verleden benadeelden waar dit mogelijk was. Het is goed, deze harde waar heid nog eens uitdrukkelijk te constateeren, bij alle bewondering die men kan hebben yoor de kunde en het inzicht der bewoners. Steeds is gevraagd om een „eigen" bestuur, men heeft dat nu in den vorm van een „ei gen" burgemeester en opnieuw heeft vader tje Staat zijn troetelkind Wieringermeer een kans gegeven door het nu het in de hoogere klasse tot dusverre liep Wieringermeer eigenlijk nog op de fröbelschool, staatrechte- Jijk bezien weer een eerste klas onderwij zer te geven. Wij zien diens taak in het nieu we land allereerst als een vormende, vóór in de Wieringermeer waarlijk constructief kan worden gearbeid tot heil van allen en niet, zooals tot heden nogal eens voor kwam tot nut van een bepaalde groep, BURGEMEESTER LOGGERS. (Eigen foto.) Burgemeester Loggers zal In de Wieringer meer, de trots van Nederland, aan den weg timmeren en dus veel bekijks hebben. Wen- schen wij hem bij zijn ambtsaanvaarding toe dat hij zich zal mogen en kunnen houden aan het oud-Hollandsche spreekwoord: „Trek U niet aan wat ieder zegt, Maar doe wat billijk is en recht" Dat zal slechts het voordeel van Neerlands twaalfde provincie: de Wieringermeer zijn. Bijzonderheden uit de loopbaan van burgemeester Loggers. De heer G. G. Loggers is geboren 16 No vember 1900 te Zwolle, genoot ULO. en later middelbaar onderwijs. Hij ving zijn ambte lijke loopbaan aan te Elburg en werkte daar na achtereenvolgens te Zwolle, Gramsber- gen en Zandvoort. 1 Januari 1924 werd hij benoemd tot gemeente-secretaris te Beu'si- chem en was op, dien datum de jongste ge meente-secretaris van ons land. 16 Maart 1929 kwam de heer Loggers als secretaris in Barsingerhorn en hij bleef dat lot 15 Januari 1934. toen zijn benoeming tot burgemeester volgde. De benoeming van den heer Loggers werd met groote ingenomenheid begroet, ge tuige het feit, dat tevoren een deputatie be staande uit vertegenwoordigers van alle be volkingsgroepen haar opwachting bij den commissaris der provincie had gemaakt om een benoeming Loggers aan te bevelen. De heer Loggers bezit de acte van bekwaamheid gemeente-administratie en is leeraar M. O. staatsinrichting, staathuishoudkunde en sta tistiek. BARSINGERHORN VOOR PAARDENLIEFHEBBERS. Om een concouns-h ippique goed te doen slagen, zijn meerdere factoren van invloed» Maar de beide voornaamste zijn toch wel het weer en de inschrijvingen. Zijn beide goed. dan slaagt het concours, want belang stelling is er tegenwoordig in ruime mate. En die belangstelling is er niet alleen omdat de menschen wel eens wat willen, maar ook omdat het paard weer veel meer in eere komt. Sinds de laatste jaren gaat het ge halte van de paarden hier in Hollands Noorden regelmatig omhoog, zoowel van de koudtbloedis als van de' warmbloeds En het aantal fokkers, van beide richtingen, neemt gestadig toe. Vooral na 1939 is de animo ge weldig toegenomen nu het fokken weer loo- nend is geworden. Eif die fokkers en lief hebbers villen hun krachten wel eens me ten, willen wpj eens kampen om prijzen en premies. Dat kan o.a. in een concours-hippi- que als daarvoor geschikte rubrieken wor den uitgeschreven, b.v. enkel- en dubbel spannen. landbouwpaarden (te splitsen in tuig- en trekpaarden), ook eventueel luxe tuigipaardeh en hitten. Maar, dan moet er toch een vereenigdng zijn, die hiervoor het initiatief neemt. En zoo neergeschreven lijkt dat nogal eenvou dig. Maar in werkelijkheid is dat toch niet zoo simpel. Daar zit in de opzet van een concours een geweldig risico. De prijzen die nen behoorlijk te zijn, want andere krijg je geen behoorlijke inschrijvingen, wat te be grijpen is. want deelnemen aan een con cours kost veel voorbereiding, tijd en geld. Er moet voldoende reclame gemaakt wor den (is ook niet goedkoop). En als dan ten slotte op den feestdag het weer niet mee werkt. dan is het een strop voor die ver- eeniging. Ondanks het groote risico en ondanks het feit, dat ..de temperatuur en de vochtig heidsgraad" op dien dag meerdere malen tegenwerkten, is het dappere bestuur van de Harddraverijvereeniging te Barsingerhorn niet versaagd. Als men in Barsingerhorn iets organiseert slaagt het, want iedereen werkt mee. zoowel in Barsingerhorn als in Kolhorn. Dat heeft het enthousiaste bestuur dan ook weer den moed verleend om een conoours-hippique, nader omschreven bij advertenties, uit te schrijven. En. als wij dan de inschrijvingen voor dien d'ag zien. dan kan het niet anders of het moet slagen. Tn de rubriek enk els pan nen warmbloed komt b.v. uit ;,A.ncie" van H. v. Straaten, Utrecht. Deze 5-jarige merrie is pas 4 weken in training, won in Hoofd dorp een 3e en 4e prijs, daarna in Ridder kerk twee eerste prijzen en Maandag in Opmeer een eerste, prijs. Prachtige bruine kleur met schitterende afteekeningen. Een rijk paard. Dit paard is alleen al een gang naar Barsingerhorn waard. En in de dubbelspannen warmbloed komen de eerste prijswmners van Opmeer uit, de bekende Johan en Brom. Een zeldzaam span in actie en zoo passend in kleur. In de ru brieken der koud'bloeds komen meerdere extra spannen fokmerries uit. Er zijn veel inschrijvingen voor dit con- cours-hippique en wij twijfelen niet aan het succes van dozen middag. LANGEDUK H i) Nog geen groenten-distributie verwacht. Een nieuwe punten re geling voor de verdeeling van de kooL Gisteravond hield de vereeniging „De Koop handel" in café Kramer te Zuidscharwoude, een algemeene vergadering onder leiding van den heer H. Stenneberg. De voorzitter opende deze zeer, goed be zochte vergadering met een woord van wel kom. Het groote bezoek wijst er, dat er iets onder de leden leeft. De voorzitter hoopte dat de besprekingen in het belang van den han del mogen zijn en dat men tot een goede oplossing komt van de verschillende zakenr welke aan de orde komen. Na vaststelling der notulen, vroeg de heer Js. Glas naar de V.B.N.A.-vergadering. De voorzitter antwoordde dat de V.B.N.A.- vergadering niet is doorgegaan. De heeren Alb. de Jong, C. M. Kind en C. Mienes zijn aangesteld als vaste schippers op Amsterdam. De boeten voor te hoog drtikken komen ge deeltelijk in de kas van „Koophandel". Men heeft van Broek f 150.ontvangen. De heer H. Vinke verzoekt tijdelijk ontslag als leider der transportarbeiders, dat hem is verleend. De.voorzitfer sprak waardeeren- de woorden aan het adres van den heer Vinke, die zeer veel voor „De Koophandel" heeft gedaan. Vervolgens kwam aan de orde het punt: „Behoud van eigen handel", waarvoor 34 leden een vergadering hadden aangevraagd. De heer K. Zeeman sprak namens deze le den. Spr. herinnerde aan het door de V.B. N.A. aan zich trekken van den aardappel- handel. Maar er is meer, dat ons als dreigend aandoet, de vrees, dat de binnenlandsche groentenhandel aan de handelaren zal wor den onttrokken door een centralisatie en in voering van distributie. Dat wilden we trach ten te voorkomen en maatregelen te treffen, voordat wij voor een voldongen feit kamen te staan. Namens de onderteekenaren vroeg spr. of dit gevaar werkelijk dreigt en wat men denkt, daartegen te doen. De voorzitter antwoordde dat het een moei lijke taak is, hierop een bevredigend ant woord te geven. Men moet rekening houden met de omstandigheden waaronder wij le ven. Bij de overheidsmaatregelen wordt er naar gestreefd de beschikbare hoeveelheid zoo goed mogelijk te verdoelen over het bin nenland en de omliggende landen. Daardoor wordt bet binnenland wel wat beperkt in de keus bij den aankoop van groenten; spr. kan zich de gevoelens der aanvragers inden ken. Hij heeft te bevoegder plaatse geïnfor meerd naar de regeling voor de binnenland sche voedselvoorziening. Zoolang de heer Driesse van de N.G.F.C daarover iets te zeggen heeft zal men geen groentendistributie krijgen,- is hem daarbij gebleken. De handel zal echter zijn klanten moeten bedienen naar evenredigheid en niet de een bevoordeelen tegenover anderen. Het is de taak van de veilinghandelaren te trachten naar een gelijke verdeeling over de stedr-n en streken van ons land, waar men voorheen ook bracht en waar ze noodig zijn. Daardoor kan men voorkomen, dat er distributie van groente komt. De centrale keukens zullen nu dit Jaar wel in grootere omvang komen waardoor de stadsgrossiers gepas seerd worden. De veilinghandelaren worden echter niet uitgeschakeld. De provisie voor de aankoopen van de keukens is f 24.— per wagon inclusief laad- loon. De voorz. zeide, dat door de concurrentie In de vorige jaren de provisie zoo laag is vastgesteld. Spr. ried de leden aan, in het vervolg niet zoo concurrentiezuchtig te zijn, door zijn diensten tegen iederen prijs aan te bie den. De heer P. Rijper zou in ieder geval een verandering in de aankoopen voor de keu kens willen zien aangebracht, zoodat niet alles op één veiling wordt gekocht. Ver deel het over meer veilingen. De heer K. Zeeman wilde het in die rich ting sturen dat de financieële voordeelen van de klant „centrale keuken" worden ver deeld over de binnenlandsche handelaren volgens een puntenregeling, ter compensa tie van hetgeen men van zijn deel in de groenten moet afstaan. De heer K. Wagenaar deelde mede, dat de aankoopen zooveel mogelijk verdeeld worden over de veilingen. Na nog eenige bespreking' n besloot men zich met de bevoegde instanties in verbin- din gte stellen om een betere vergoeding te Verkrijgen voor deze aankoopen voor de centrale keukens. Daarna werd de afgeloopen aardappel- campagne besproken, waarbij de heer Rij per er op wees dat de verdiensten veel min der waren geweest, dan in uitzicht gesteld, al heeft daar de mindere, oogst ook iets aan gedaan. De voorzitter zeide, dat men over de werkzaamheden der kooplieden zeer tevre den kan zijn. Daarom heeft men ook recht op een behoorlijke belooning. Spr. gaf een toelichting op de regeling van de V.B.N.A., waarover een -vrij breedvoerige discussie werd gevoerd. Hierna kwam de puntenverdeeling voor de groenten in het binnenland. Het ligt in de bedoeling een gewestelij ke regeling te maken, in overleg met de veilingen. Als basisjaren gelden 1937 tot eri met 1940 tot het begin der toewijzingen. De punten worden uitgezocht en vastge steld voor de perioden Mei-Juni, Juli tot en met September, October tot en met Decem ber, Januari tot en met April. Plaatsvervangende' bestuursleden van de Langedijker Groenten Centrale zullen door hetbestuur worden aangewezen. Na nog eenige besprekingen bij de rond vraag volgde sluiting. ZURE oudesluis. geen grapje in dezen tijd. Door onbekende oorzaak brak gister morgen brand uit in het dubbel woonhuis aan de Groote Sloot, nabij de spoorbrug, bewoond door d'e families Voorthuizen en Huisman. Mede door den stevigen westen wind stoad het met riet bedekte huis in een «immezien in lichter laaie. Te redden viel er niets. In een klein half uur was het gebouw afgebrand. De in allerijl ver schenen brandweer kon zich hoofdzakelijk bepalen tot het beschermen van het be lendende perceel. Gelukkig dekt verzeke ring de schade. EEN ONGEWOON EXEMPLAAR. Als muggenoord mag Urk dan niet te evenaren zijn, maar als bezitter van een origineele sprinkhaan wel. Sinds Dinsdag avond is Oudesluis in het bezit van een sprinkhaan van ongewone afmetingen. Het diertje is gevleugeld, groen van kleur met donkere streep over den rug en met sprieten ongeveer 10 c.M. lang. Een pracht exemplaar. burgerlijke stand. Ingeschreven van 1 tot en met 7 Augustus 1941. Geboren: Nicolaas Petrus, zoon van Pe trus Mulder en Cornelia Johanna Bommer. Anna. dochter van Hendrik Toes en En geltje Schoen; Mia Cornelia. dochter van Jan Weii en Cat'harina Hoogland", Divera Maria, dochter van Reinier Jobannes Ma ria Zoetelief en Divera Maria Gouwenbere (woonplaats Den Helder) Ondertrouwd: Frans Andreas Mink. 26 jaren, schilder, te Zijpe en Johanna Cor nelia Revers. 26 jaren, te Harenkarspel; Dirk van Diepen. 29 jaren, landarbeider, en Alid'a Catharina Smit. 22 jaren, heiden te Zijpe; Pi eter de Roer. 26 jaren, veehou der en Jannetje Eriks, 21 jaren, heiden alhier. Gehuwd: Guillaum Benjamin Veltman en Jacoba Groot. Overleden: Antje Brommer, oud 49 ja ren. echtgenoote van Aris Bakker (overle den te Alkmaar). D. totalis.tor, dl. Donderdag voor Kat ..rit bij da l.arMikrch. kortab,.^ dravarijan BeverwijkSUSÜSfiï ALKMAAR NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN D.A.W. Naar we vernemen ligt het in het voor nemen van de Alkmaarsche Zwemvereeni- ging D.A.W., op Zondag 17 Augustus a.s. in het Zomerbad nationale zwemwedstrijden te organiseeren. Het voorioopig programma laat zien, dat er uitsluitend nieuwelingen en juniores zullen uitkomen, zoodat de dag is gewijd aan onze opkomende zwemsport. De morgen is gereserveerd voor de nieuwelin gen, de namiddag voor de juniores. Beide programma's zijn gelijkluidend en omvatten 100 M. borstcrawl, rugslag en schoolslag, zoo wel voor dames en heeren, 3 X 50 M. wissel slag dames, 5 X 50 M. vrije slag heeren en tenslotte zoowel voor de dames als de heeren een nummer schoonspringen. Dit laatste om vat 3 verplichte sprongen, n.1. de zweef sprong, de salto voorwaarts gestrekt en de salto achterwaarts gestrekt, zoomede 3 vrije sprongen. Hoewel de inschrijving officieel nog niet is geopend, werden toch^reeds berichten ont vangen van A.D.Z., D.J.K. en H.D.Z. te Am sterdam, W.Z.C. te Woerden en U.Z.C. te Utrecht, waarin deelnemers werden opgege ven. En dat, niettegenstaande het feit, dat geen seniores zullèn verschijnen, toch prima krachten aanwezig zullen zijn, moge blij ken uit het feit, dat zich reeds opgaven mej. W. Haverlag, van de Z.V. de Robben uit Hil versum, die destijds te Alkmaar Cor Kint versloeg en mej. B. Veldhuizen, Europeesch kampioene op de 4 X 50 M. wisselslag. Men hoopt, dat de jonge Noord-Hollandsche zwemmers deze gelegenheid zullen waarne men om hun krachten te komen meten en voorts, natuurlijk, dat het weer de noodige medewerking verleent. HARENKARSPEL BEVOLKING over de maand Juli 1941. Geboorten: Margaretha Cornelia, dochter van A. J. Strooper en C. M. Dekker; Simon, zoon van J. J. Boots en M. van der Fluit; Jacobus Petrus, zoon van J. Th. Laan en H. Pankras; Cornelia Maria Margaretha, doch ter van G. Bleeker en C. M. Buter; Coroelis, zoon van C. Havik en C. Bergen; Cornelis, zoon van H. Haaima èn H. Bakker; Johan- nes Gerardus, zoon van J. P. Tesselaar en A. Hof; Petrus Maria, zoon van C. Schilder en C Jong; Frederik, zoon van F. Masteüog en E. Bruin; Petrus, zoon van J. Pankras en G. Nannes. Huwelijken: A. G. Dekker en P. H. Bakker, M. A. van der Gulik en C. Zwagerman; W. Tesselaar en A. Blankendaal. Overleden: G. de Leeuw, echtgen. van M. A. van der Graaf; M. Filmer, echtgen. van J. Rood. Ingekomen personen: A. Kieft van Alk maar; K. L. Mandaat van Amsterdam; J. Runia van Menaldumadeel; G. Nijholt van N. Amstel; A. G. Koridon en gezin van Den Helder; J. Bakker van O. Niedorp; A. Broer- sen van Schagen; C. de Geus en gezin van St. Maarten; J. M. Jaspers van Bergen N.H.; H. de Horde van N. Niedorp; C. G. Schuife len van Noordscharwoude; P. A Groen van O. Niedorp en M. S. Voost van Kloosterbu ren. Vertrokken personen: M. Meester naar Zuidscharwoude; D. Kuipers naar Zijpe; C. Tesselaar naar Zijpe; N. Bakker naar N. Niedorp; B. Tichelaar naar Duitschland; G. Pater naar N. Niedorp; C. Zwagerman naar Den Helder; A. Blankendaal' naar St. Maar ten; M. Th. Bruin naar Bergen N.H.; M. Bruin naar Bergen N.H.; J. C. Revers naar Schagen; R. C. Mooij naar Schagen. SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 2 Augustus stonden 7 werk- loozen ingeschreven, waarvan 6 in de cen trale werkverschaffing, terwijl 1 werklooze uit zijn bondskas trok» STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 2 Augustus stonden bij het bijkantoor Schagen van het gewestelijk ar beidsbureau 20 personen als werkzoekende ingeschreven, t.w 7 grondwerkers, 1 opper man, 1 timmerman, 2 landarbeiders, 2 tuin lieden, 2 arbeiders ohauffeur, 1 schippers knecht, 1 kantoorbediende, *2 kooplieden en 1 los arbeider. Ir» de overeenkomstige week bedroeg dti aantal in 1940: 31; in 1939 31 en in 193S: 17. VERKEER IN DE HAVEN. Gedurende de maand Juli werd de haven te Schagen bezocht door 57 schepen, waar van: 4 met een inhoud van 393 ton, geladen met hout; 1 met een inhoud van 90 ton, ge laden met hooi; 1 met een inhoud van 101 ton, geladen met tarwe; 25 met een inhoud van 856 ton, geladen met stukgoed; 3 met een inhoud van 147 ton, geladen met meel; 6 met een inhoud van 60 ton, geladen mei aardappelen; .6 mete en inhoud van 191 ton, geleden met vee; 3 met een inhoud van 204 ton, geladen met steenen; 2 met een inhoud van 147 ton, geladen met cement; 2 met een inhoud van 39 ton, geladen met pannen; 2 met een inhoud van 571 ton, geladen met steenslag; 1 met een inhoud van 33 ton, ge laden met haver; 1 met een inhoud van 100 ton, geladen met grint. DE SCHAGER MARKT Op de markt van gisteren waren 79 stuka voor de Centrale aangevoerd. Er waren goede koeien onder maar ook van mindere kwaliteit. Tot nu toe werd de waarde der, wrakke koeien op de overname plaatsen door schatting bepaald. Thans, is voor deze soort dieren een nieuwe regeling getroffen, die nauw aansluit bij die voor de in nood geslachte runderen. Duur werden de kalf- koeien verkocht gemiddeld van f 380.— tot f 500.Zelfs waren er aangevoerd te waar - de van f 600.Er was ook wel handel inj geldekoeien, hoogste noteering was f 450. Volgens onzen zegsman zullen er op da volgende markt weer pinken aanwezig zijn. Stug was de handel in fokdieren, notee ring f 20.— tot f 45.—. Een vet kalf ging van de hand voor t 71 4 mooie veulens ten verkoop aangeboden en verkocht. Deze noteering was f 400.tot f 500.—. Wat een geld voor zulke kleine beestjes. Weinig menschen waren er voor de magere of melkschapen; deze handel waa dan ook stug, hoogste noteering was f 60.-. Met de lammeren ging het beter wat. de handel betrof, deze was vlug te noemen tot f 34.—. De biggen golden f 1.— hooger dan de hoogste noteering bij de vorige week de handel was matig er was een groote aanvoer 166 stuks. Op de vorige markt bui ten de overname 200 stuks. Schrammen prijshoudend tot f 42.Wel was er vraag naar zeugen; deze golden van f 120.— tot f 150.—. Bokken en geiten in 't geheel niet aan gevoerd. Konijnen bij 't oude en kippen niet duurder; die groote drukte als voorheen is er, op 't moment niet meer. Er was veel drukte en levendigheid op de markt en wij konden tevreden zijn met het bezoek. Er waren ook veel vacantiegangera die de handel met belangstelling gadesloegen. ZONDAG 10 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. 's av. 7.30 uur. Ds. Enklaar. Eendgeniburg. Petten en Zuid-Zijpe, geen dienst. Oudesluis. zie Schagerbrug. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop, Schoorl, voorm. 9 uur. Ds. Boeke. Vroeg dienst met die jeugd. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Anna Paulowna, 's av. 7.30 uur. Ds. Vorst man. Den Helder, voorm. 10.30 uur, de heer Kali*. WSeringerwaard, voorm, 10.30 uur, D». Vorstman, Doop. Mid'denmeer. voorm, 10 uur. Ds. Meijer Drees. Wïeringerwerf, nam. 2.30 uur. D$. Meijer Drees. Slootdorp, 'g av. 7 uur, Ds. Meijer Drqefi. Oosterland. voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Oudkarspel, voorm. 10,30 uur, Ds. Nell. Extra collecte. Noordscharwoude, geen dienst. Dirkshorn. geen dienst. Winkel, geen dienst. Nieuwe Niedorp. geen dienst Oude Niedorp. 's av. 8 uur, Ds. Nell. Zuidscharwoude. voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Koedijk, geen dienst. Huisduinen, geen d'ienst Julianadorp, voorm. 10.30 uur. Ds. v. Wïche» Callanteoog. 's av. 8 uur. Ds. v. Wichen. Hoogwoud, 's av. 8 uur, Ds. Kreb. Spanbroek-Opmeer, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. geen dienst. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. J. M. Leendertz. van Haarlem- Broek op Langen dij k, voorm, 10.30 uur, Ds. P. Keuing van De Rijp. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. v. d. Mye. Nam. 2.3 Ouur. Qand. v. d. Mye. Kolhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Visch. Nam. 3.30 /uur, Ds. Visch. Middenmeer. Voormiddags 10 en namidd- 3 uur J. G. Adema. Slootdorp. voormiddags 10 u. en namidd. 3 uur Ds. Binnema van Landsmeer. Wieringerwerf. voormiddags 9.30 u. en namidd 3 uur Ds H. v. Twillert. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Cand. Breek, van Amsterdam. j Breeizand. voorm. 10.15 uur. de heer E. C de Wit. van Noordwijk aan Zee. Nam. 3.30 uur. de heer de Wit Schagerbrug. voorm. 10.15 uur en nam. 2.30 uur. de heer J. van Hoek. te 's Gravel- duin-Capelle. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk)' voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereenigin g geen bijeenkomst wegens vacantie. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur. Ds. B. J. C. Riinders. v. Hilversum. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder,.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5