De tunnelbouw DENEMARKEN De geluksdag te Velsen het „land der reuzen" •V ee-omruiling boerenbelang Kort verhaal Marktberichten I OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 19. De hieronder volgende groenten- cn fruitpriizen zijn geen vastgestelde maximum prijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 13 tot en met 19 Augustus. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn. In.de meeste gevallen zuilen de groenten- cn fruitprijzen lager moeten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: Roode kool Savo.Vo kool f0.10 p. kg. 10.10 p. kg. sorfcering I I U.-'U p. 'St. sorteering 11 f 0.16 P. st. Witte kool f 0.08 p. kg. Tomaten: Spitskool f 0.08 p. kg. goede kwaliteit f 0.31 p. kg. Komkommers: misvormd f 0.25 P. kg. boven 85 gr. fifl.22 p. St: kleine f OLM P. kg. hoven 70—85 gr. fO.lfl p. st. Wortelen: boven 6076 gr. f0.15 p^ st. met lof per bos /een boven 56—60 gr. f 0.11 p. st. bos weegt ruim 1 kg) f0.10 p. bos stek f 0.08 p. kg. zonder lof, fijn f0.ll p. kg. Doperwten extra f0.25 p. kg - idem. middelgrof f 0.09 p. kg. Doperwten f 0.20 p. kg. idem.., grof f 0.08 P. kg. Peulen f0.25 p. kg. Stokboonen: Tuinboonen f 0.11 p. kg. princcsseboonen f0.32 p. kg. Uibn f 0.11 p. kg. snij- (spek) boonen f 0.23 P. kg. Zilvcruien f0.20 p. kg. Stambooncn: Sjalotten f 0.14 p. kg. princcsseboonen Bieten, ronde zonder draad f 0.23 p. kg*. cn lange f 0.08 p. kg. prineisscbooncn Kropsla f 0.08 p. kg. niet draad 10.20 P. kg. Andllvie f 0.14 p. kg. andere soorten ff). 17 Stoofsla f 0.14 p. kg. stamboonen P. kg. Rabarber f 0.12 p. kg. Pronkbopnen f 0.17 P. kg. Postelein f0.17 p. kg. FR.U1T. Aardbeien f0.54 p. kg. Morqllen f0.46 p. kg. Kersen tO.GO P- kg. Perziken: Aalbessen f0.35 p. leg. groote f f (L40 p. st. Zwarte bessen f 0.G3 P. kg. kleine f 0.20 p. st. Frambozen 10.75 P. kg. Appelen: Kruisbessen f 0.25 P. kg. Ycllow, Transparant, Meloenen: Zigeunerin en Pcr- groene ananas f O.G5 P. kg. zik-roode zomcrappcl f 0.39 p. kg. andere soorten f 0.38 P. kg. A-kwaliteit Druiven: B-kwaliteit fO.24 p. kg. Muscaat. W'estfrisia. Codlin-Keswick, Leopold. Golden Cham Earïy Victoria f 0.32 p. kg. pion en Colman f 1.20 P- kg. A-kwalitcit Frankenthaler f 1.10 P. kg. B-kwaliteit f0.20 p. kg. andere soorten f 1.05 P. kg. andere sorteeringen f0.17 p. kg. Peren; V Kruideniers alle ovcrigo (Oomskfnderen) variëteiten f 0.24 p. kg. A-kwaliteit f 0.45 P. kg. A-kwaliteit B-kwaliteit f 0.24 P. kg. B-kwaliteit f 0.17 p. kg. Précoce de Trévoux stek-, val- A-kwaliteit B-kwaliteit f 0.-40 p. f 6.17 p. kg. kg. wormste'kigc peren f0.10 p. kg. Het zal in geen geval geoorloofd zijn, extra kosten aan het publiek in rekening te brengen voor thuisbezorging, schoonmaken of andere bewerkingen: zoo mag b.v. voor het schrappen van wortelen niets extra worden gevraagd. De verkooper mag de wortelen wel kosteloos schrappen en hij is dan gerechtigd, ze van te voren te wegen. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK RAAR. Zij geldt van 13 Augustus tot en met 19 Augustus 19-41. Het werk vordert zienderoooen. Tunnel blijkt wel de eenige goe de oplossing voor het verkeers- vraagstuk. I.Tmuidon, 11 Aug.- De houw van de Vel- scr .tunnel is thans zoover gevorderd, dat men hedenmiddag een aanvang heeft kun nen maken met het slaan van stalen dafn- plankon voor de eerste open bouwput, welke een diameter heeft van 45 meter. Als bijzonderheid kan daarbij wor den vermeld, dat de stalen damplan ken die hier\oor worden gebruikt, de grootste zijn, welke ooit voor een soortgelijk werk zijn gebruikt. Zij hebben n.1. een lengte van niet min der dan 27.50 meter. Niet minder dan 90 van deze enorme stalen reuzen zullen" noodig zijn om deze eerste bouwput te sluiten. Als deze stalen ring gesloten is, kan men een aanvang maken om volgens de z.g. schi^dmethode, de aardty weg te werken. Men begint niet een open bouwvak, waarin een groot „schild" wordt aangebracht, dat d.o aarde telkens iets wegduwt. In dit „schild" zitten verschillende gaten, waar door de aarde kan worden weggewerkt. Een moeilijkheid bij het boren is o.iu. dat men in den grond daar ter)» plaatse twee kleilagen aantreft. De eerste laag ligt be trekkelijk dicht aan de oppervlakte en de tweede veel dieper. Tusschen deze beide kleilagen zit nu grondwater, terwijl dit eveneens het geval is beneden de tweede kleilaag. Hierbij komt voorts ook flat de spanning tusschen de „wa teringen zeer verschillend is. Zoodra men door de tweede kleilaag boort, spuit het wa ter als een fontein omhoog, waardoor uiter aard vele moeilijkheden bij de uitvoering zijn verbonden. Tunnel eenig goede oplossing. Langdurige cn nauwgezette onderzoekin gen van speciale- commissies hebben uitge wezen, dat liet bouwen van een tunnel ver re de voorkeur verdiende boven het maken yan een grooto brug. Het moge misschien wel even vreemd klin ken, doch de kosten welke verbonden wa ren aan liet. bouwen van een brug, zouden belangrijk lioogcr geweest, zijn, dan het bou wen van een tunnel. Daar men op de allereerste plaats een afdoende oplossing zocht niet alleen voor het snelverkeer tusschen beide oevers, maar ook voor het groo te moderne scheepvaartverkeer naar en van Amsterdam? heeft men ten- slotte besloten de voorkeur te geven aan een tunnel, n.1. een aparte tun- nel voor het spoorwegverkeer cil een aparte tunnel voor het snelverkeer. Behoudens onvoorziene omstandigheden en schaarschtc aan materiaal, hoopt men dat het eerste gedeelte van den tunnelbouw, waaraan men thans met spoed werkt, over .twee jaar gereed zal zijn. Zoodra deze eerste helft der tunnel ge- ,recd is,' zal liet scheepvaartverkeer over dit eerst gereed gekomen gedeelte der tunnel worden geleid cn zal men dan beginnen met den bouw van de tweede open bouwput aan den anderen oever van het Noordzcekanaal Men hoopt dat. in 1940 de eerste trein en dé eerste auto onder het Noordzeekanaal zal rol len. VoW het werk evenwel zoover gevorderd is, zal men niet minder dan ruim 1.000.000 kujjjcke meter grond moeten verplaatsen. x Tunnel zonder roltrappen. In tegenstelling met de tunnel te Rotter dam. zal de tunnel te Velsen niet toegan kelijk worden gesteld voor fietsers en voet gangers. Deze zullen dus ook in de toekomst gebruik moeten maken van het pontverkoer. Roltrappen en andere voorzieningen, welke noodig 2ouden zijn geweest voor het lang zame verkeer, zullen daar dus niet worden aangebracht.' De tunnel zal ongeveer 3 meter dieper komen te liggen dan die in Rotterdam. Het kuitste punt van het autowegdek zal op 22.20 M. N.A.P. komen te liggen. Zoowel de spoorweg- als autotunnel krijgen heide 'een pompkamcr in het midden van de tunnel en,"pompkamers nabij do in- en uitgangen der overdekte gedeelten. Teneinde de water dichtheid der tunnels te verzekeren zal <1f> den buitenkant van het tunnellichaam een as fa Itbok leeding worden aangebracht, die op haar beurt weer door een laagje beton zal worden bedekt. De binnenzijde van de autotunn'el zal yam ecu tegelbekleding worden voorzien. Verbetering Noordzeekanaal Door het vervallen van de Velscrspoor- brug zal de scheepvaartweg naar Amster dam een niet te onderschatten belangrijke verbetering ondergaan. Velsen en Amster dam mogen zich er wel op beroemen de grootste draaibrug van Europa te bezitten, doch Velsen ziet met leede oogen de spoor brug in de toekomst verdwijnen en daar mede zal liet station Velsen, welke op nog go.m 1 kilometer afstand van de spoorbrug gelegen is, veel van haar beteeken is verlie zen. De tunnel komt nl. enkele kilometers ten' Oosten daarvan te liggen on zal het spoorwegverkeer voor Haarlem—Alkmaar niet meer over het station Velsen geleid worden, doch zal deze lijn een heel stuk voor bet station Velsen afgetakt, worden. Juist op de plek waar thans de Vclserspoorhrug staal is verruiming het dringengst gewenscht. Daarbij komt dat de papierfabriek Van Gel-. d.or Zonen, die men terwille van een rechte vaaras aanvankelijk had willen onteigenen, juist op dit nauwe punt haar kaden had. alwaar zee- en binnenschepen lagen te laden of Ie lossen. Bij sterke zijwinden ondervond bet. scheepvaartverkeer hiervan dikwijls veel li in dor, vooral ook wanneer de spoor brug vanwege hét treinverkeer niet go opend kon worden. Dit alles zal binnen af zienbare» lijd tot het verleden behooren. On- Een belangrijke praehistorische vondst. 5000 jaar oud skelet van 2 M. lengte. Door Dr. L. Kolman.* De opgravingen, van een oud reu- zcnskelet bij Kopenhagen heeft op nieuw voedsel gegeven aan de oude strijdvraag, waaraan de naam Dene marken zijn ontstaan dankt. Bij opgravingswerkzaamheden in.de buurt van Kopenhagen is onlangs een menschelijk skelet van meer dan 2 meter lengte gevon den, welks ouderdom door de deskundigen op 5000 jaar wordt geschat. Deze vondst zou het vermoeden van sommige Deensche bio logen kunnen bevestigen, volgens hetwelk het woord „Danir" (de oude Noordsche vorm, waarmee de Denen worden aangeduid) „reuzen"' beteekent, op grond waarvan men zou mogen aannemen, dat Denemarken in de eerste tijden van de praehistorische menschheid door bijzonder groote men- schen, door „reuzen", bewoond is geweest. Vijf duizend jaar vormen een aanzienlijke tijdruimte. Het betreffende skelet zou dus afkomstig moeten zijn uit het einde van het neolithicum, omstreeks 3000 jaar v. Chr. Of nu evenwel het woord Dana geen andere beteekenis heeft dan de hierboven genoem de, moet worden betwijfeld. Immers, ook op het Engelsehe eiland hooren wij in deze ver verleden tijden van een „Volk der Godin Dana" (Thuatha de Danaan), dat als Indo- germaansch wordt beschouwd en dat in den loop' der tijden doordrong tot het vasteland van Europa, wharmce het ter plaatse van het tegenwoordige Kanaal door een smalle landtong nog verbonden was. Dit volk kan natuurlijk ook „de Denemarken", zooals de oude vorm luidde, bewoond hebben. De naam van deze godin Dana ofriDanu is ove rigens door geheel Europa verbreid en door gedrongen tot de Kaukasus cn Klein-Azië; zij moet een water- en riviergodin zijn ge weest. Het oeroude woord Dan. Don; ook Tan voor „rivier" vinden Wij in ontelbare hamen van rivieren terug, van den Donau tot den Dnjepr, welks oude naam Danper was, den Tanais of Don, den Thcrmodon in Klein-Azië en dergelijke riviernamen in Griekenland toe, waarmede ook de naam van het oude orakel van Dodona verband houdt. In ieder geval is het een zeer belangrijke vondst, dit skelet uit zoo ouden tijd. Ware het niet zoo vroeg gedateerd, dan zou men geneigd zijn daarbij te denken aan de reus achtige Berscrkr, wier verwoede oorlogen in de geschiedenis der eerste eeuwen na Chr van Denemarken zulk een groote rol spe len. danks vele mocihjkhedcfi en offers heeft men deze verruiming van het Noordzceka- naal met kracht cn energie aangepakt en over enkele jarcr. zullen via 's werelds grootste sluitzen te IJrauiden ook de groot ste Óceaanreuzen door een sterk vërbrced en verdiept Noord zeek anaal nnar Ncer- 1 land's hoofdstad kunnen opstoomeh. WILDE GERUCHTEN IN AUSTRALIË Waarom brak Menzies zijn reis af? De opzienbarende onderbreking van de reis van den Australischcn 'minister-presi dent Menzies naar Zuid- en Weft Australië en de daarop gevolgde plotselinge bijcenroe- ping van een bijzondere zitting van het Australische kabinet, hebben tot de wildste geruchten, aanleiding gegeven. Zelfs de hoogstgeplaatston weten blijkbaar niet wat Menzies er toe heeft gebracht zijn plannen zoo onverwacht te wijzigen cn 'naar Melbourne terug te keeren om de bijzondere zitting van het kabinet te leiden. Algemeen is men van meening, dat deze kabinetszitting in verband staat met den toestand in Oost Azië. Uit onze Omgeving HEER-HUGOWAARl) Dus ook algemeen belang! Strijdt tegen het t.b.c.-spook. Op initiatief van de Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard werd een vergadering gehouden met de leden van de Rundveefokvereeniging cn van de ver- ecniging voor T B.C.-bestrljding onder het rundvee. Voorzitter was de heer D. Kriller, Een speciaal welkom richtte spreker tot don heer E. Govers Dz. die een inleiding zou houden omtrent de veeruiling. Veeruiling is een begrip van den laatsten tijd, want Koop en verkoop waren gewoon te, terwijl" een spreekwoord wilde, dat bij ruilen een van beide zou moeten huilen, aldus de heer Govers. De bedoeling van de thans voorgedragen zaak is deze tot heider nut te doen zijn en te gelijkertijd het algemeen belang te die nen. Zoo zou een ander spreekwoord hier van toepassing kuijnen zijn: er is geen ongeluk zoo groot of er is nog wel een gelukje bij. Dat het zeer goed mogelijk is om met vee- ruiling goede resultaten te bereiken stel de spreker aan de hand van voorbeelden in het licht. Door medewerking van velen is het ge lukt door omruiling van 84 reactie dieren tegen evenveel vrije dieren 29 stallen T.B.C. vrij te maken. Hel percentage vrije stallen in die vereeniging steeg daardoor van 41 tot G5 pet. Aangemoedigd door dit resultaat werden nog overschietende zes T.R.C.-vrije kalfdra- gende dieren aan den Provincialen Voedsel- commissaris ter omruiling aangeboden. Door FRANK MUURLING. Als Kees Tuit, werkmeester in een groot bedrijf, in de middagpauze in de cantïne kwam, ging dat nooit zonder de noodigo grappen. Het was of zijn strak gezicht, dat duidelijk de sporen droeg van harden en ver antwoordelijken arbeid, dan opeens jaren jonger werd. Hij plaagde de kooksters, die hij allen van naam kende, voor zijn kamera den had hij een jolig woord en dikwijls was het voorgekomen, dat hij op een stoel klom en met zjjn lepel de maat sloeg bij de niu- ziek die uit den luidspreker kwam. Vandaag ging hij zwijgend aan tafel zitten cn lepelde zijn soep op, zonder zelfs met één woord naar den hoofdschotel te vragen. Zijn kameraden groette hij nauwelijks en toen één van hen naast hem kwam zitten en hem vroeg of Erna de §pep misschien te zout ge maakt had, gaf hij niet eens antwoord. „Is er iets wat je hindert? Heb je narig heid?" „Neen, neen- Maar ik zou wel eens willen weten wat er met de vrouw van Smit is. Je kent toch Smit wel Een paar weken geleden is hij pas ernstig ziek geweest en toen ik vanmorgen langs hem kwam, stond hij met eenÜcdrukl gezicht achter zijn machine. Ter loops hoorde ik dat zijn vrouw nu in het zie kenhuis ligt. Zou het iets ernstigs zijn? Smit werkt op jouw afdeeling. Vraag eens in welk ziekenhuis die vrouw ligt, dan zal ik straks navraag doen." j Op dit oogenblik kwam de grijze Houtman binnen met zijn loten. Kees Tuit nam een lot. „Eigenlijk moest ik liet niet doen, want het is voor mij geen geluksdag, ik voel, er hangt iets in de lucht." Dan nam hij een sigaret, trok een krant, uit zijn zak en ging in ccn hoekje bij het raam lezen. Hij zal daar zoowat een minuut of tien gezeten hebben toen de grijzen Houtman weer voor hem stond. „Ij" bent toch de werkriicester Tuit?" „Ja, en?" „Of U bij Smit in de groote can- tino wilt komen." Tuit liet de krant op den grond vallen, vroeg verschrikt: „Is er wat gebeurd?" „Jaaa, lachte Houtman. „Hij beeft 100 gulden gewonnen en U zei nog wel,, dat het geen geluksdag was!" 100 Gulden- Dat is geen kleinigheid en voor Smit zeker niet, maar daar betaal je geen ziekenhuiskosten mee! En wat die ge luksdag betreft, dat slaat alleen op mij zelf!" Met groote stappen verliet Tuit de kleine ean- tine en haastte zich naar de groote eetzaal. Daar werd hij met een „ha-llo" begroet. „Ik ben af ingelicht, Houtman heeft uit de school geklapt", zei Tuit tegen Smit, die over zijn licelc gezicht straalde. „Jij hebt even geluks dag, kerel! En nu wilde je me zeker uit- noodigen voor een glas bier vanavond?" „Eén glas bier, lachte Smit en sloeg den werk meester op den schouder. Ik ben zoo juist uit het ziekenhuis gekomen, mijn vrouw heeft 'een jongen gekregen, een flinke! Vanmorgen was ik nog ongerust, want de dokter had, gezegd dat er eenig gevaar was, maar nu is alles goed. Kerel! En daar heb ik jou nu zorgen gegeven". „Menschenkind, dat is nog eens een' ver rassing en ik dacht nog wel .y. „Wat heb je gedacht.?." „Och, wa doet het er toe! Stuur Houtman met zijn loten nog eens naar mi) toe als je hem ziet. Ik geloof zeker dat het vandaag ook voor mij 'n geluksdag zal wor den! Tot vanavond bij een glas bier!" Dit aanbod naast de vele klachten, dat men niet anders dan niet voor export ge schikt drachtig vee had om te leveren, gaf den Provincialen Voedselcommissaris aan leiding het saneer!ngsvoorbeeld voort te zet ten, waar door de oorlogsomstandighe^n in de inundatiogebicdcn #vele gebrekkige al thans onproductieve dieren waren ontstaan wordt allereerst gedacht-een poging te doen hier hulp te verleenen. In 6 weken tijd werden daar 200 minder waardige dieren vervangen door T.B.C.-vrij drachtig of melkvee.. Het behoeft geen betoog, aldus spr., dat deze omruiling op breedere schaal op meer moeilijkheden stuitte dan die in beperkte ki ing met bekende menschen cn in vereni gingsverband. Zeer terecht hebben de Bond van Rund- veefok vereen igingen en de Provihciale ver eeniging van T.B.C.-bestrijding onder het rundvee de omruiling op breedere basis overgenomen zich daarbij op het standpunt stellende, dat de te leveren dieren werkelijk ook meerwaardige dieren moeten zijn, waar van en het T.B.C.-vrij zijn en het productie vermogen op voldoende wijze vast staat. Het T.B.C.-spook. Met klem waarschuwde spr. tegen het T.B.C.-spook, dat steeds groote verwoestin gen aanbrengt onder de veestapels en vraagt zich af hoeveel reactiedieren dezen winter open vorm zullen worden, nu het er met de krachtvoervoorziening zoo bitter slecht voor staat. Uitvoerig besprak de heer Govers daarna de werkmethode, welke gevolgd zal worden. Als taxatiebasis moet worden genomen marktwaarde plus 10 gulden voor T.B.C.- vrij plus een bedrag tusschen 5 tot ten hoog ste 50 gulden voor fokwaarde. Dit laatste bedrag is voor een eerste klas productie en fokdier laten wij zeggen een keurstamboek koe met fokpres(atie die zeker bij zeldzaam heid zal worden aangeboden. Om geschillen te voorkomen dient elke transactie te geschieden op voor waarde dat kooper en verkoopér handelen op voorwaarde van vee arbitrage voorschrift zoodat geen der partijen met eenige rechtelijke instantie zal kunnen dreigen doch met arbitrecrèn. Spreker eindigde zijn betoog met de hoop uit te spreken dat op deze basis gezonde zaken tot stand kunnen komerh Verschillende vragen uit de vergadering werden nog door den heer Govers beant woord. Hierna werd besloten ook hier in eigen kring te trachten tot'vceomruiling te komen waarvoor bij stemming een commis sie werd gekozen uit de vergadering be staande uit de" hceren P. Borst, P. S. Een hoorn en KI. Reyne. De voorzitter bracht den heer Govers dank voor zijn duidelijke uiteenzetting over deze zaak en sloot de bijeenkomst. H.H, VEEHOUDERS! te koop gevraagd, voor vceleve- ringsbon cn bijbetaling. T. LEEUWENKAMP, Schoor!. Tel. 257. D. LEEUWENKAMP, Kwakelpad 17, Alkmaar, Tel. 2938. WOENSDAG 13 AUGUSTUS paarden-, schapen en varkensvleesch met bonnen, om 10 uur, Afhalen slachtplaats. Aanbevelend, S. Houtkooper SCHAGEN. Voor direct gevraagd: AARDAPPELROOIERS bij Wed. R. KKPPEL, Kerk- weg 1, Anna Paulowna. Nette jongeman zoekt WERK in een of ander bedrijf, onver schillig wat (geen boerenbe drijf). Brieven lett". A. PEERE- BOOM's Adv. Bur., Wieringcr- waard. Te koop gevraagd: Een flink BUR.GERWOONHUIS, direct te aanvaarden, omge ving Anna Paulowna, Kleine Sluis. Brieven lett. K, Boek handel SLIKKER, Anna Pau lowna. SCHILDERS gevraagd. A. BRAAF, Nieuwe- sluis, Wicringcrwaard. Te koop gevraagd: Een best WERKPAARD, in bezit van een aankoop ver- gunning. Adres: Jb. GR IN, Wcstcrwcg C 138, Nieuwe Nie- dorp. WIER1A' G ER WAARD BURGERZIN! Naar wc vernemen hebben wijlen do hce ren Gebr. Juns, vroeger landbouwers aan den Barsingerweg alhier, laatst gewoond heb bende te Schagen, hun boerderij alhier, ;grool 18 H.A., onder bezwaar van vrucht gebruik, vermaakt aan de Diaconie der Ned, Herv. Gemeente alhier. Zeker een daad van burgerzin, die alge meen op prijs zal worden gesteld, temeer daar de bezittingen van dergelijke instellin gen hier zeer gering zijn. BA RS1NGERHORN RINGRIJDEN Na de uitstekend geslaagde concours-dag kan de wedstrijd in het ringrijden met paard en kar op den Maandag niet minder geslaagd hectcn. 52 deelnemers cn ncem- sters betwistten elkaar do ringen met het volgende resultaat. Dc eerste prijs werd gewonnen door Dr. Wcrner, Barsingcrhorn, 2e pr. J. Kooy eveneens te Barsingcrhorn, 3e prijs de dames Vries-Kat. Eangereis, .4e pr. K. Reyne, 5. R. Slik, 6. W. Biesboer, 7. A. Koopman» cn 8. Jb. Broersma allen te Barsingerhorn. De drie prijzen voor het schoonste geheel werden gewonnen door respectievelijk J. Pijper te Nieuwe Niedorp, G. Mooy Groote- wal, Schagen cri K. Rëyne. Barsingcrhorn. Ondanks het minder gunstige weer was er vrij veel belangstelling. De organiseeren- de vereeniging kan op een paar prachtig geslaagde dagen terugzien, die zeker een stimulans zijn, om volgend jaar op den/.cll den voet. wellicht met eenige uitbreiding, voort te gaan. Het was geen kermis deze heide dagen, maar aan drukte en gezelligheid ontbrak het niet. Uitstekende muziek in „De For tuin" zorgde voor een vroolijke stemming, welke door geen enkele wanklank werd verstoord. WARMENHUIZEN. 11 Aug. 3225 kg. slaboonen t 14.—. ALKMAAR. 11 Aug. Andijvie f 8—10; appelen f 2025; bloem kool I f 8.8012; bloemkool II f 3—7.20; bie ten f 5; druiven- f 75; gele kool f 5: kropsla f 3.204; komkommers f 4.40—11; meloe nen f 26—52; peren f 15; prei f 28—32; pe terselie f 12; postelein f 48GO: rabarber f 8; roode kool f 4—5; selderie f 12; spi nazie 16 p. bak f 1.G0: snijboonen f 14; en kele spèrcieboönen f 20; dubbele id. f 14; tomaten f 18; uien f 7: wortelen (was) f 8; wortelen f 4—5 .PURMEREND, 12 Aug. 560 koeien totaal, 390 vette koeien leve ring; gelde koeien f 340425; melkkoeien f 365—525: 10 stieren levering: 5 vette kal veren levering 245 nuchtere knlv. levering nuchtere kaly. v d. ft»k f 28—40 301 veile vark. levering." 25 magere varkens f 3042; 200 biggen _f 1422; 460 schapen f 3052; 79 bokken en geiten f 25—GO; 580 lammeren f 18—32; 35" pinken f 210—280 NOORDSGHARWOUDE, 12 Aug. 121800 kg aardappelen. Srhotsrhe mui zen f 4.90; eigenheimers f 4.90; bl. dito f 4.90 bintje f 4.90: 1100 kg. zilveruien f 1*2; drie lingen f 12; zilvernep f 12; 35300 kg. spcr- cieboonen f 14; 3900 kg. roodo kool f 4.50; lGOOO kg. witte kool f 3. BROEK OP LANGF.I)IJK. 12 Aug. 41700 kg. aardappelen, Schotsche mui zen f 4.90; Eigenheimers f 4 90; hl. dito f 4.90 2G00 kg. spercieboonen f 14; 50 kg kroten f 4; 38000 kg. ronde kool f 4.50; 18900 leg. witte kool f 3; 4800 kg., gele kool f 4.50; 3700 kg. tomaten A f 18; B f 18; C f 18; CC f 18.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3