veilingen GROENTEN Langedijker Dinsdag 12 Augustus 1941 Tweede blad Wieringen VISSCHERIJNIEUWS. GEZONDE EN ONGEZONDE KOOPMANSGEEST In Bunschoten en Spakenburg, waar zooals wij reeds meldden, door de vissehers thans enorme aalvangstcn worden gemaakt, is hel. profijt (.lat van de vissckerij wordt getrokken,- vrijwel uniek. Of dit berust óp eeii aangeboren koop mansgeest valt moeilijk te zeggen, maar feit is dat men er daar aardig slag van heeft liet nies van twee kanten te doen snijden. Normaal wordt in andere plaatsen de visoh na levering San den afslag, afgenomen door een al of niet plaatselijken handelaar, die op zijn beurt de visch naar wijd en zijd ver zendt aan den winkelier, waarop de waar uiteindelijk den consument bereikt. Voor alle in dit proces betrokken perso nen blijft er wat aan den kleef stok hangen zoodat de consument. vaak het dubbele van den afslagprijs betaalt. Sinds jaar en dag, wellicht reeds ecuwen- lang, hQbbcn de Spakenburgers er hun ge woonte van gemaakt, met uitschakeling van den tusschenhandel, zelf de visch aan den man te brengen, waarmede bet proces, pro- duccnt-groot'handel-tusschcnhandel - detail list-consument., ten eigen .bate zeer werd vereenvoudigd en alle handelswinst in breedc lagen den eigen gemeentenaren .ten goede kwaiu- Mcn vindt in deze plaatsen ook thans nog een categorie van over de 100 vischventers en .ventsters". Met alle mogelijke voertuigen, hondenkar, rijwiel, bakfiets, motorbakfiets, auto, vrachtauto enz., trekt dit leger er. 's morgens op uit, om bet rijke achterland, in hoofdzaak de oude koopmansstad Amers foort, maar ook Utrecht, Arnhem, 'Nijmegen 't Gooi enz. enz. te bewerken, zoodat men de Spakenburgers, die er wel voor zorgen bij de uitoefening van hun bedrijf in hun typische klcederdracht te verschijnen, over al in de Utrcchtsche en Geldersche villador pen kan aantreffen. Mem koopt nu eenmaal geen visch van een als heer vermomd per soon, doch de blauwe kiel van den Spaken burger geeft het noddige vertrouwen en is als 't wftre de keur op de waar. Door het, zelf uitventen wordt er uit de visch'echter meer munt geslagen dan elders liet, geval is. Zij brengt, om maar bij de aal te blijven, niet, 31 ct. p. p. op, maar 52 cent/ en naast den visscher, die afslagprijs krijgt, profiteeren velen van de tweede omzet. Met de tegenwoordige maximum-prijzen wordt bet, den venter wel zeer gemakkelijk gemaakt. Prijs is prijs en veel onder- en overvraag-kunst (welke de heeren uitmun tend verstonden), komt er nu met meer aan te pas. De visch brengt dubbel op, maar is daar door ook dubbel waard, waarmede meteen een verklaring is gevonden voor alle aan <len dag gelegde spitsvondigheden bi^ leve ring buiten den afslag en de smokkel, in on dermaatse! ve aal, welke met 0en hardnekkig heid, een betere zaak waardig, wordt "be dreven. De heer Meester, havenmeester te Spa kenburg, wien wij ook hiernaar vroegen, wist ons hieromtrent nog vele bijzonderheden te vertellen. „Zoo erg als hier, is het nergens", wist hij ons met stelligheid Xc verzekeren. „Vóór zware boeten schrikt men niet terug en de venters gaan er mee door. Men kan voor (1c ondcrmaatsche aal zulke beste prij zen maken, dat gaarne cenig risico wordt gcloopen. De politie houdt de venters echter in de gaten en ook de Visscherij-Inspectie is actief. Tóch gaat er nog veel tusschendoor. Zakkenv.ol ondermaatsch goed liggen soms in zee en een klein drijvertje wijst de lig plaats aan. Ook do Visscherij-Inspectie weet dit en haalde nog onlangs 15 zak op. De daders z>m dan in den regel onbekend..." Aldus vertelde de heer Meester van de on- dermaatsche-aal-tactiek. In de Amersfoortsche Courant lazen we on der het opschrift: „Paling in de poliii^fuik..." nog het volgende bericht, waarin dë zaak overduidelijk wordt belicht. „De handel in ondermaatsche.paling neemt schrikwekkende vormen aan, en zelfs stren ge straffen blijken niet in staat, den Bun- schótcnaren schrik in te boezemen. Zoolang er echter lieden zijn, die-grif een goed'be drag b-steden voor een pondje paling, al is ze dan ook kort, zoolang ook zullen de koop lieden er niét voor terug schrikken een partijtje van deze ondermaatsche paling listiglijk tusschen andere vischartikclen mee te smokkelen. Dat de palmghandel onder deze handelwijze onherroepelijk achteruit gaat, spreekt vanzelf. Doch de menschen koo- pen graag en veel, want ze is „zonder bon' en lekker, dus De palingvèrkocper loopt echter wel een solide kans op een bon, en een flinke, zooals -een Bunschotenaar in Soesterbcrg ervoer, toen de politie hem een partijtje ondermatsche paling lichter maak te. Een dag later vloog een collega van dien Bunschoter eveneens in de politioncele fuik, want tusschen zijn visch verborgen vond men 16 a 17 pond te korte paling. De ÉBunschotenaar kon er naar fluiten Af- feeren zullen ze het echter wel niet. Zoo is bet ook, afleeren zullen zij liet niet. Soortgelijke berichten komt men daar da- gelijksch tegen. Den Amersfcortschcn kantonrechter moe ten zoo langzamerhand de haren wel te ber ge rijzen bij het ondervinden van zooveel hardnekkigheid. De vele vischventers stellen ook op an dere wijze bijzondere problemen. Ten koste van alles wil men hen aan het werk hou den. want aan een noodlijdende vischven- tersstand heeft men niets. Nu kwa,m het dezen zomer voor dat vele Spakenburgers hun vangsten, in andere ha vens langs het IJsselmeer, dichter bij de vischplaatsen gelegen, losten. Gevolg was dat de venters van visch verstoken waren. Ten einde raad verplichtte men de vis sehers in eigen haven te lossem en waar dit niet mogelijk was, werd de vangst van de plaatsgenooten van vasté punten pef auto opgehaald en naar Spakenburg vervoerd. Tijdens de warme dagen van dt vorige maand, kwam dit de kwaliteit echter niet ten goede. De venters waren er -niettemin mee geholpen. Thans zijn deze maatregelen weer overbo dig, daar in eigen haven voldoende wordt aangebracht en de vangsten ook dicht bij huis overvloedig zijn. Ook wórdt efen zeker deel der .vangst ge reserveerd voor de plaatselijke rookerijen. zoodat Spakenburg in alle opzichten liet eigen-belang voor oogen houdt. Voor Wieringen valt hieruit nog wel iets te leeren. Over de benzine- en olietoewijzin- gen voor de vaartuigen werd niet geklaagd. Tot, dusverre werd voldoende verstrekt. De heer Meester, die ons de hier in grove trekken weergegeven inlichtingen vcrschat- te/vertelde oók hog het een en-ander over de-» gewijzigde inrichting van het visschers- beclrijf in vergelijking tot. vroegere jaren. Als vroeger na eenige dagen vi.sschen, met, naar moderne opvattingen gebrekkig visch- tuig, een.50 of-100 pond sardien in' de kaar lag, stevende men vroolijk op en dankbaar huiswaarts, in het prettige vooruitzicht op een behoorlijk weekgeld. Thans gaat alles zooveel anders en zoo in het groot. Vangsten van hon jmden pon den per nacht kwamen voor. Meestal zag men bij ruimere aanvoer prijsdalingen in treden. Dif is nu niet het geval. De prijs is zoo constant als men maar wenschen mag. De keurig ingerichte gemeentelijke visch- afslag, met vaste zitbanken voor de koop lieden, electrischev veilingsklok, lorrie op rails om de vangst binnenshuis te kunnen toonen (een deur in, andere deur uit), is nu reeds maandenlang gesloten. De prijs staat bij voorbaat vast. afslag is niet meer noo- dig. Een interessant doorkijkje op de tentoonstelling Yan Westfaalsche en Nederrijnsche kunst in het Rijksmuseum te Amsterdam (Pax-Holland-De Haan m) Spakenburg-Bunschoten leeft op. De neringdoenden ondervinden de weer slag van den voorspoed. Ook in „stad", waaronder Amersfoort wordt verstaan, kan men thans meer dan ooit des Zaterdags de «leurig gekleedc Spakenburgsche schoonen en vrouwen met man en kroost, alten in costuum, aantreffen. Men doet daar inkoo- pen. vele inkoopen. want er is, figuurlijk gesproken, weer boter bij de visch. Men weet het geld te gebruiken en laat het rollen. Veel zouden wij U nog kunnen vertellen van deze vriendelijke visschersdorpjes met haar gastvrije bevolking. Wie in de gelegen heid is, ga er zelf eens kijken, doch men onthoude een ding: Gebruikt daarvoor niet den wekelijkschcn rustdag, want dan is er voor den vreemdeling geen plaats, zooals zoovelen reeds tot lum teleurstelling hebben moeten ondervinden. HEER-HU G OW AARD EEN GOEDE BEMESTINGSTIJD VOOR 'T GRASLAND. Thans van groot belang. Alom in onze weidestreken is menHhans volop bezig met het brengen op 't land van den stalmest, al of niet vermengd met bag ger, die op groote belten is gelegen, 't zij reeds op de landerijen, dan wel nog op de boerderijen. Nu men over kunstmest niet meer onbe perkt, kan beschikken, tengevolge van de bijzondere omstandigheden, is er vooral den vorigen herfst én winter veel bagger uit de slooten gehaald. Deze oude beproefde en waardevolle bemestingsstol' was gedurende de laatste jaren moer en meer door de kunstmest verdrongen. En zoo gebeurde hot dat de polderslooten op'vele plaatsen sterk vervuilden en klachten binnenkwamen bij de bestuurscolleges der polders over o.m. mindere bevaarbaarheid der slooten. Toen de werkloosheid urgent begon te worden kwam het baggertrekken evenwel weer aan de orde en ondergingen vele polderwateren een grondige schoonmaak, waarmede naast goed vaarwater ook goed vischwater ver kregen werd. Het voornaamste motief waaróm aan kunstmest boven bagger den voorkeur ge geven werd was dal het kunstmestzaaien veel minder werk opleverde. Geschiedde tot voor korten tijd het ver spreiden, 't z.g. slechten van den most nog door lichamelijken arbeid, de laatste jaren worden ook op dit, terrein steeds meer ma chines in het veld gebracht. Feitelijk ver- Sommige producten verdwijnen - an dere komen er bij - ook worden de prijzen veranderd - soms lager, zel den hoogen de maximumprijzenlijst ondergaat ook uitbreiding - bezwa ren tegen het stelsel van maximum prijzen - actie voor verbetering - ook standsorganisaties houden er zich mee bezig in welk licht dient men de prijsbeheersching te zien? - in de toekomst verschuiving op teeltgebied noodig? - minder vroege aardappe len - rooipremie van 50 cent - een welkome verhooging - van Groenten- en Fr. Centrale naar Aardappelcen trale - stationnaire aanvoer toma ten - f 18 maximumprijs - uien tegen binnenlandschen maximumprijs - bij na alles zilveruien - sterke toename boonenaanvoer - flinke aanvoer róo- de kool - ook die van witte neemt toe - weinig gele - verschil in prijs groote en kleine wortelen - geringe aanvoer bieten - rabarber veel goed- kooper dan vroeger - Geringe aan voer komkommers, augurken en bloemkool. Elke week vei'toonen de groentenveilingen een eenigszins ander beeld. Sommige pro ducten worden niet meer aangevoerd pf ver schijnen in geringere hoeveelheden, daarte genover komen er weer nieuwe bij. Zoo wij zigt zich het beeld successievelijk. Ook met betrekking tot. de prijzen treedt bijna elke week een verandering in. Daarenboven wor den nieuwe producten aan de maximum- prijzenlijst toegevoegd, terwijl andere van de lijst worden afgevoerd. Zoo waren in de af- geloopen week aan de maximumprijslijst vbor export de pronkboonen toegevoegd, ter wijl op de lijst voor de binnenlandsche maxi-, taumprijzen verschenen de zilveruien, an- Het veilingsbeeld wijzigt zich tlijvie, rabarber, druiven en een drietal an dere fruitsoorten. Voor verschillende produc ten werden tevens de maximumprijzen ver laagd o.a. v. stokboonen. uien, kroten, kriel- tomaten. Voop export werden de prijzen van augurken en komkommers niet gewijzigd, die voor bloemkool werden met een gulden verhoogd, terwijl voor sommige andere pro ducten een verlaging werd toegepast, die voor stok- en sthmboonen nogal van betceke- nis was, nl. van f 18 op f 1-1 voor stamboo ncnf witte" princesse zonder draad, van f 15 op f 12: voor idem met draad van f 14 op f 1D voor alle overige soorten. Bezwaren tegen het stelsel van maximumprijzen vinden we ook de ze week weer in de vakbladpers ge uit en betreurd wordt het, dat nog steeds geen regeling is getroffen om deze bezwaren te ondervangen. Een en ander is ook deze week weer be sproken in de tweemaandelijksche vergadering der Tuinbouworganisa ties met liet College voor Voedsel voorziening. Gehoopt nvordt, dat aan die bezwaren nu eindelijk eens te gemoet zal worden gekomen. Ook de standsorganisaties» houden zich, hoe kan het ook anders, met deze materie bezig. Zoo laat de höer Van Kampen, de voorzit ter van den Ned. Tuindersbond zich onge veer als volgt uit: De mogelijkheid van hoogere prijzen was onder de heerschcnde omstandigheden bij vrije prijsvorming wel aanweiig, maar men dient de prijsvorming te zien in het licht der geschiedenis en .het verloop der achter ons liggende igren. Er kleven nog onvolkomenheden aan en ook in de toekomst zullen er in deze wel fouten worden gemaakt. M.a.w. aan elk mensehen- werk kleven fouten. De toekomst moet ge? zien worden in Europeesch verband op ba sis van uitruiling van goederen. In dit ver band gezien, zal het in de toekomst noodig zijn, dat hier op tuinbouwgebied eenige ver schuivingen op teeltgebied plaats vinden. Dit is geen kwestie van enkele dagen, maar zal langs den weg der geleidelijkheid moe ten geschieden en de leiding zal hier dc realiteit, moeten aanvoelen. Deze leider heeft dus vertrouwen in de toekomst voor den tuinbouw en we twijfelen er niet aan, of dit vertrouwen zal niet worden beschaamd, als de tuinders er toe meewerken, om de orga nisaties sterk te doen worden. Vroege aardappelen kwamen er heel wat minder dan de vorige week. Aan beide vei lingen werd om den anderen dag gelegen heid gegeven voor het aanvoeren van dit product. In totaal kwamen er rond 80 spoor wagens. De bemoeiingen met de aardappels liepen deze week voor de Ned. Groenten- en Fruitcenlrale ten einde. Verplicht veilen bestond dus niet meer. indien do tuinder tegenover de veiling,-, waarbij hij is aange sloten. geen statuaire verplichting tot. veilen heeft. Zoo dit wel liet geval is, dan behoort hij nog over de veiling te leveren. Niette min bleven alle telers vrij om gedurende deze maand via de veiling te leveren. Was de prijs voor de aardappelen aanvankelijk op f4.50 voor de maat van 28 m.M. en op vastgesteld, al spoedig werd deze prijs ver hoogd in verhand met de ongunstige weers gesteldheid voor het rooien met 10.50 per IG'0 Kg. Worden de aardappelen aan wagon of schip geleverd, dan werd daarvoor f 0.15 Per 100 kg. betaald. Kriel werd niet meer Gvergcnomen en het rooien van plantgoed voor eigen gebruik werd vrij. De verhooging met f0.50 is in tuinderskringen niet ingeno menheid ontvangen en is ook alleszins bil lijk, als men moet voldoen aan de eiseh. dat de aardappels prgctisch vrij van grond moe ten worden geleverd. Het vorige jaar werden in de overeenkom stige week ^og 175 fpoonvagens aange voerd. Toen was de prijs van de groote f3.70— f4.30 en van drielingen f2.10—f3. 4 Ongeveer 13000 Kg. tomaten werden deze week geveild. De prijs was van f 19 tot f 18 teruggebracht, voor liet binnenland voor kriel f8. Vooral aan de veiling te Noordschavwourte had de aanvoer van uien plaats, in het bij zonder zilveruien. Zij mochten alleen per Kg. worden geveild tegen den vastgeslclden binnenlandschen. maximumprijs van 1' 12. Ge le uien, die in geringe hoeveelheid werden aangeboden, werden afgenomen tegen f7. Den eersten vcilingsdag, toen de zilveruiep nog aan geen maximumprijs waren gebon den, brachten uien f 9.10, drielingen f 15 keert men hierbij nog in een beginstadium, wat te opmerkelijker is als/men -ziet hoe perfect de machines in vele andere takken van 't hoeren- en landbouwbedrijf al sinds jarjm zijn. Aan 't punt van machinaal mest- verspreiden schijnt echter tot voor korten lijd niet veel aandacht te zijn geschonken Dit valt in zekere mate te betreuren, daar het verspreiden van mest en de wijze waaróp toch een zeer belangrijke factor-is, vooral nu we hoofdzakelijk op de natuurlijke mest stoffen zijn aangewezen. In den eersten tijd van den zomer was het te droog voor een productief verteeren van" deze bemestingsstoffen. Gelukkig is daarop de overvloedige regen gekomen, waardoor het gewas thans volop deze voe dingsstoffen tof zich kan nemen. PER ZIEKENAUTO NAAR HUIS. Tijdens een treinreis Den HelderHeerhu- gowaard werd de echtgenoote van den heer Koppen, woonachtig te Den Helder, thans geëvacueerd te Obdam, Zaterdag plotseling dermate onwel, dat medepassagiers den trein door aan den noodrem te trekken stil deden houden. Een medicus die zich onder de treinreizigers bevond,- achtte de toestand dermate (plotseling opgetreden hartzwakte) dat overbrenging per ziekenauto naar huis noodzakelijk werd geacht. OBDAM. BRUTAAL. De visscherman v. Leyen miste al gerui- men tijd een fuik, zonder er in te mogen slagen deze weer op te sporen. Tot hij vo rige week met zijn schuit plotseling vast liep op een stok onder water, waaraan de fuik bleek vastgemaakt. Onbevoegden had den zich dus de fuik niet alleen weder rechtelijk toegeëigend, maar ei' bovendien nog mee gevischt in het water wat door den heer van Leycn wordt gepacht. VEENHUIZEN. JAMMERLIJK VERDRONKEN. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur is aan de Veenbuizer Middenweg een droevig ongeluk gebeurd. Het 3-jarig zoontje van den heer .Jc. Buut is spelenderwijs voor het huis in het water gevallen. Hoewel de speelmakker tjes direct alarm sloegen en het slachtof fertje spoedig op het droge werd gebracht mocht het den ijlings geroepen geneesheer, Dr. Schreuder van Oude Niedorp niet ge lukken, ook niet. na langdurige pogingen met het zuurstofapparaat, de levensgeesten .we der op te wekken. SINT PANCRAS BENOEMD. Tot hoofd van de Christelijke school alhier is benoemd de heer A. C. Monster, onderwij zer aan een Chr. school te Alkmaar. OPENLUCHTCONCERT Het fanfarecorps „De Vriendschap" gaf Zondagavond een openluchtconcert, een steeds zeer gewaardeerde attractie voor in gezetenen en vreemdelingen. Er was heel wat helagnstelling van de zijde van het pu bliek én er heerschte in den omtrek van 't Schoolrschc kerkje een ongekende drukte. Zelfs Sint Margriet had er schip in en on derbrak voor dit avondje h^iar zesweeksche regenperiode, haar zes weken van boeren ten gasten-) verdriet. Met een pittigen marsch werd het pro- f 16 en nep f 16.90—f 18 op. De aanvoer van slabc^men nam sterk toe. Xoordsehanvoude had aaarin het grootste aandeel, meer. dan J5 spoorwagens. De prijs was voor deze week f 14. Een gering kwan tum snijboonm werd aan de Broeker veiling gepresenteerd. Van. de koolsoorten was het vooral de roo- de kool. die in belangrijke hoeveelheid werd aangeboden. De vroege roode kool wordt vooral in het zuidelijk gedeelte van het Am bacht verbouwd, vandaar dat aan de Broe ker veiling verreweg de grootste aanvoer plaats vond. De prijs, die de vorige week nog f 6 was, werd tot f 5 teruggebracht, wat percentsgewijze nog heel wat beter was dan verleden jaar, toen ze 13 of iets meer op bracht. De aanvoer van witte kool nam sterk toe lot ongeveer 15 spoqpvagens aan beide vei- lingx. Was de minimumprijs het vorige jaar f2. waarvoor toen bijna alles werd verkocht, of doordraaide, nu was de maximumprijs f3.50. Alles werd daarvoor opgenomen. Gele kool kwam er nog betrekkelijk wei nig.. De maximumprijs was f5.80. Groote wortelen werden geplaatst tegen fo en kleine tegen f7. Bieten, waarvan de aanvoer nog klein bleef, waren op een maximumprijs van f5 gesteld, vorige week f6, ln tegenstelling met het vorige jaar, toen fl tot ruim f2 werd bésteed. is het niet sle'cht. Tuinhoonen kwamen, er zeer weinig. Ra- haf her werd verkocht voor f2f4.10, een grcot nadcelig verschil met wat het geweest is. Komkommers werden verkocht voor f8.50 .tot f 11, augurken voor f 16.9(1—f27, bloemkool f12 en f9, al naar de sorteering. gramma geopend, dat verder vele mooie nummers bevatte, die door het' Schoorlschc corps uitstekend werden uitgevoerd onder aanvoering van den heer G, Anderson. Het publiek, dat mol volle aandacht luis terde. getuigde na elk nummer door een hartelijk applaus van zijn waardeering voor dit eerste openluchtconcert in dit seizoen. 487e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE EERSTE LIJBT Trekking van 11 Augustus. ƒ20.000 No. 6574. 2.000 No. 21133. 1.500 No. 1760, 12595. 1.000 No. 7655, 15223. 400 No. 3548, 11407. 16254, 19605. 200 No. 20057. i 100 No. 1758. 2822, 5322, 9938, 11424, 15157, 15871, 17966, 18717, 19091. 1017 1292 1692 1954 2263 2616 3103 3571 3949 4279 4835 5273 5533 5811 6147 6360 6724 7170 7714 8040 8783 9279 10122 10904 11446 12734 13469 13826 14503 14867 15011 15330 15751 i6306 16767 16908. 17338 17519 18037 18261 19021 19500 19751 20081 20439 20861 21168 213-56 21750 21948 1031 2101 3031 3884 5534 577e 6770 7853 8I40 8757 10430 10728 11355 11580 12012 12446 12750 13104 13463 13847 14112 14545 15196 15976 16522 17680 19547 21360 21754 1143 1593 2644 3384 3788 4812 5561 6124 6977 7362 8025 8791 9693 10629 11652 12956 13934 15065 16211 17513 18220 18601 19312 20117 21057 1306 1733 2022 2359 2707 3105 3586 3959 4310 4916 5282 5622 5834 6148 6578 6822 7205 7723 9494 1422 1771 2093 2486 2860 3350 3743 4180 4577 4987 5457 5724 5954 6196 6668 6945 7554 8376 8753 8912 9110 1527 1845 2138 2567 3000 3450 3802 4235 4660 5112 5471 5725 6044 6217 6690 7011 PRIJZEN VAN ƒ30 1035 1044 1066 1134 1142 1381 1415 1742 1748 2045 2080 2428 2462 2813 2845 3307 3343 3649 3739 4014 4049 4438 4446 4918 4940 5301 5413 5679 5682 5873 5890 6162 6179 6622' 6660 6852 6897 7344 75ÉB 7790 7925 8112 8150 8860 8897 9610 9615 9770 9800 10333 10363 10467 10504 10581 10926 11077 11170 11212 11260 11766 11940 11992 12072 12349 12878 12904 13027 13208 13427 13528 13573 13596 13599 13665 14026 14061 14133 14164 14342 14555 14634 14640 14664 14694 14910 15038 15070 15095 15137 15238 15333 15526 15546 15553 15695 15764 15904 15963 15989 16062 16392 16449 16483 16551 16579 16799 1682i> 1682.. 16S38 1G879 17056 17263 17269 17299 17305 17339 17385 17401 17466 17475 17552 17622 17623 17657 17859 18040 18149 18155 18195 18205 18397 18576 18654 18833 18971 19032 19135 19333 19349 19363 19533 19581 19618 19630 19679 19761 19801 19850 19940 19985 20122 20182 20232 20240 20292 20539 20543 20554 20569 10584 20917 20972 21021 21030 21113 21172 21179 21207 21255 21265 21422 21545 21Ö56 21618 21620 21773 21796 21800 21887 21891 21963 1074 1129 1405 1560 1562 2340 2388 2446 2548 2648 3059 3320 3766 3792 3798 3991 4104 4456 4975 5123 5547 5554 5601 5637 5656 5924 6073 6154 6282 6312 6997 7504 7650 7657 7675 7861 7947 9316 8319 8386 8443 8450 8884 8961 8964 9051 9070 9097 9126 9239 9262 9339 9496 9505 9529 9584 9605 9783 9841 9921 9960 9973 10265 10311 10326 10338 10344 10494 10500 10502 10556 10687 10820 11076 11186 11236 11269- 11385 11460 11496 11501 11549 11595 11764 11765 11784 11929 12016 12073 12105 12242 12272 12558 12595 12608 12630 12637 12752 12781 12912 12970 12992 13140 13141 13301 13324 13334 13489 13511 13621 13670 13713 13890 13898 13957 13987 14070 14162 14217 14230 14336 14420 14671 14843 14926 15218 15402 15431 15476 15513 15990 16092 16099 16124 16314 16596 16699 16758 17030 17248 17858 18289 18311 18565 19220 19692 20139 20494 20767- 20996 21425 21496 21535 21647 21724 21810 21985 1345 1352 1416 1485 1523 1602 1647 1662 1849 2240 2934 2961 2992 3203 3274 3437 3476 3535 3624 3628 3923 4195 4370 4521 4578 4960 4992 - 5139 5259 5423 5620 5G64 5710 5919 6923 6216 6251 6262 6274 6714 7039 7048 7064 7143 7179 7566 7729 8141 8183 8355 8571 8690 8994 9272 9375 9531 9618 9890 9965 10055 10186 10334 10665 10757 10793 11252 11399 11922 12210 12301 12373 12334 12962 13004 13496 13513 13558 13956 14091 14166 ft212 14254 15182 15236 15535 15613 15866 16460 16629 16773 16868 36914 17516 17593 17621 17778 18081 18235 18245 18433 18462 18541 18713 18744 18757 18928 18932 19321 19484 19513 19558 19593 20222 20263 10762 20890 20980 21059 21164 21186 21205 21222 21686 21880 1269 1625 1860 2166 2569 3048 3503 3902 4261 4662 5177 5490 5759 6055 6295 6712 7015 7655 8773 9259 10001 10794 11305 12456 13448 13763 14418 14824 15275 15726 16132 16740 16889 17311 17491 17910 18230 18993 19422 19716 20063 20311 20843 21160 2130? 21716 21902 2021 2862 3883 5401 5735 6766 7837 8713 9091 9431 9670 9990 10353 10700 >11327 11557 11967 12350 12720 13000 13395 13?88 14109 - 14476 15781 16448 17548 19388 21279 21753 1587 2460 3264 3746 4644 5441 6084 6865 7197 8704 9627 10441 11546 12660 13928 14874 16167 17295 18143 18563 19109 20048 21011 21232

Schager Courant | 1941 | | pagina 5