De houding van Thailand Toespraak van den Paus Een bezoek aan Smolensk Veel werk aan den winkel Marktberichten ibim -V, oersen; L9en gc 100 I 3-100 li ïooiak M 100131 .5/16 93- 94 NGElt 94 92 9/ 95 11-243 EN. !7« Thaische persoonlijkheid spreekt zich uit ten gunste van Japan. Tokio, 13 Aug. (DNB). In verband met een vraag in het parlement van Thailand of de regecring het sluiten van een verdrag met Engeland overweegt, en het daarop ge geven ontkennende antwoord van den mi nister-president, publiceert de „Nitsji Nitsji" een bericht uit Bangkok, volgens hetwelk een om bijzondere redenen niet genoemde politieke persoonlijkheid in Thailand o.a. £ct volgende heeft verklaard: Door gewapende bescherming aan Thai land aan te bieden, heeft Engeland een po ging gedaan de economische betrekkingen tusschen Japan en Thailand te verstoren. Indien Thailand zich zou aansluiten bij de economische blokkade van Japan, zou dit land niet kunnen toezien. Dat is de reden, ■waarom Thailand zijn neutraliteit bewaart. Ondanks het aanbod Thailand te bescher men, moet gezegd worden, dat Thailand zich niet zal laten behandelen als de Philippijnen, Malakka of Birma, want wij zijn geen slaven .van Engeland of de Vereenigde Staten. Thailand zal met geen volk een verdrag sluiten, om dat land bijzondere voordeelen teverschaffen. Wij dienen echter te weten wie onze werkelijke vriend is. Om meer dan een reden ben ik tot het be sluit gekomen, dat Thailand niet in"oppositie tegen Japan moet gaan, door het aanvaarden yan Engelsche bescherming. Alle landen, die zich aan de zijde van Engeland hebben ge plaatst, zijn geruïneerd en men moet zich herinneren, dat Engeland niet. slechts geen hulp kan verleenen, doch slechts een hin dernis zou vormen. 1-285 AUSTRALISCHE PREMIER NAAR LONDEN Kabinet neemt belangrijke be sluiten. Hot Australische kabinet heeft, volgens de „United Press", bij zijn besprekingen belangrijke besluiten genomen, die naar men verklaarde mogelijkerwijs verstrekken de gevolgen voor den loop van den oorlog en voor de gebeurtenissen in het Midden- Oosten zullen hebben. Men gaf te kennen dat de minister-president Mcnzies met goed keuring van de arbeiderspartij naar Lon den zal gaan. De plaatsvervangende pre mier Padden zal in zijn plaats de regee ring leiden en volmacht krijgen alle nood zakelijke beslissingen te nemen. Het kabinet heeft vraagstukken van ver re strekking besproken, waarvan de regee ringen van het empire in kennis moet wor den gesteld. De gebeurtenissen van den laatsten tijd hebben nadere besprekingen door een regeerings-vertegenwoordiger van 'Australië te Londen noodig gemaakt, waar onvermijdelijk beslissingen over de poli tiek en de strategie van het Empire moe ten worden genomen. „HELDENDOM VAN HET CHRIS- TELIJKE LEVEN". Rome, 13 Augustus (D.N.B.) Tijdens een audiëntie voor drieduizend personen, waaronder vele militairen en een groep Oorlogsgewonden uit de hospitalen te Ro me, heeft Paus Pius XII een rede. gehouden over „heldendom van het Christelijke le- tven". Daarin wees hij er op, dat thans op de slagvelden, in de lucht en ter zee tal- ïooze heldendaden wordqn verricht, die uit drukking zijn van een geestkracht, die voor doodsgevaar niet terugdeinst Ofschoon iedere oorlog tusschen de vol ken ieder warm hart bedroeft en met af schuw vervult, kan niet worden bestreden, dat zoo zware en bloedige stormen, met hun ernstige plichten voor strijders en niet strij ders uren en oogonblikken van beproeving met zich brengen, waarin de vaak niet ver moede en onverwachte grootheid wordt ont huld van vele heldhaftige geesten, die be reid zijn alles, ook hun leven, te geven voor de vervulling der plichten, hun door hun Christelijk geweten voorgeschreven. oor-. iToij el VROUWELIJKE AUTOBUSCONDUCTEURS IN LONDEN. Stockholm, 13 Augustus (D.N.B.) De 5.000* autobusconductrices in Londen zullen tegen den winter verschijnen in lan gen broek en driekwart jas, zoo meldt de correspondent van Dagens Nyheter, uit de Britsche hoofdstad. Hiermede is het eeuwige probleem van de kousen opgelost, 's Zomers zag men een deel van de conductrices voor zien van schmink en nagellak. De directie had daar geen bezwaar tegen gemaakt, voor zoover de dames binnen bepaalde grenzen hieven. Het landbouw verlof blijft voorloopig gehandhaafd 's-Gravenhage, 13 Aug. In enkele blaxlen is aangedrongen op schrapping van 't twee- weeksch landibouwverlof uit de leerplicht wet. Naar aanleiding hiervan wordt opge merkt, dat men in landbouwerskringen er van overtuigd is, dat ook in den landbouw de kinderarbeid moet worden geweerd, doch dat verschillende lichte bezigheden, onder toezicht van de ouders zonder ernstig be zwaar wel door kinderen, zij het met mate, kunnen worden uitgevoerd. Door hen deze bezigheden te laten verrichten, kan dan ar beidskracht voor volwassenen, die nuttiger aanwending vinden kan, worden vrijgemaakt Nu er minder volwassenen arbeidskrach ten voor het landbouwbedrijf beschikbaar zijn dan gewoonlijk het geval is, en de oogst- werkzaamheden bovendien dit jaar meer arbeid vorderen dan anders, is het gewenscht het landbouwverlof voorshands te handha ven. Ccn definitieve regeling kan bij het Lrugkeeren van normale omstandigheden fcen onderwerp van Overleg vermen: De strijd ia de Oekraïne SNELHEID NIET HET HOOFDDOEL. Verbindingswegen onder Duit- sche controle. Een Duitsche militaire woordvoerder gaf de verzekering, dat de Duitsche opmarsch in de Zuidelijke Oekraine nog steeds ge weldige afmetingen heeft. Het geheele ge bied van de Dnjepr ten zuiden van Kiejev, is onder controle der Duitsche wapens, al dus U.P. Onder verwijzing naar het feit, dat de be langrijke spoorwegen in de Oekraine dooi de Duitsche troepen afgesneden zijn en dat de Sowjet scheepvaart op de wateren van de Oekraine aan luchtaanvallen en hier en daar aan direct artillerievuur is blootge steld, verzekerde deze woordvoerder, dat de Duitschers thans alle verbindingswegen in de Oekraine onder controle hebben. Blijkbaar naar aanleiding van de huiten- Iandsche beweringen, dat de veldtocht in het Oosten geen „Blitzkriog" was, zcide de ze zegsman dat de uitdrukking „Blitzkrieg" in de Duitsche militaire terminologie in het geheel niet bestaat. Het betreft hier een propagandawoord, dat door de vroegere mi- litaire^ prestaties van Duitschland te voor schijn'is gekomen, maar nog nooit door de Duitsche opperbevel is gebruikt. Het is we liswaar mogelijk, dat vele Duitsche opera ties het gewone „Blitz"-tempo aannemen, maar het is verkeerd, te gelooven, dat deze snelheid een hoofddoel der Duitsche mili taire leiding of een voorwaarde voor haar succes is. VUIL EN ELLENDE. Boekarest, 13 Aug. (D.N.B.) De verte genwoordiger van het blad ynirg, A. schrijft onder meer: Duitsche officieren, die van het ver voor Smolensk liggende front hier heen zijn gekomen, toonen ons wat er van de veroverde stad te zien is. Overal ruines. Een oude naaister, die verbazend goed Duitsch en Fransch spreekt, vertelt ons, dat men de inwoners met geweld heeft gedwon gen de teekenen van het bolsjewisme te dra gen. Zij deelt ook mede, hoe verrast de in woners wax-en over het karakter der Duit sche soldaten, waaromtrent de commissaris sen de verschrikkelijkste dingen hadden verteld. In werkelijkheid waren zij echter zeer menschelijk en vol consideratie. Op een tocht door de stad zien wij, zoo vertelt de verslaggever verder, behalve ruïnes, over schotten van vliegtuigen en pantserwagens, slechts vuil en ellende. Daarom geeft deze overwinning der Duitsche wapenen over de hel van het bolsjewisme des te meer opluch ting. Engelsche vliegtuigen boven ons land Twee dooden en twee gewonden. 's-Gravenhage, 13 Aug. Gisternacht vloog een aantal Britsche vliegtuigen boven ons land. Zooals reeds zoo vaak geschied is, werd ook dezen, keer een aantal brisant- en brandbommen zeer willekeurig en blijk baar zonder bewust doel neergeworpen. Er werd een boerderij verwoest: daarbij werd een man gedood. Aan de kust werd een visscher met machinegeweervuur bestookt en gewond. Voorts wex-d aan diverse huizen glasschade aangericht. In een stad in Noord-Holland werden een elftal huizon min of me§r zwaar beschadigd; daarbij Werden oen kind gedood, een vrouw en een kind zwaar gewond. Vroegere multi-milhonnair wordt keuterboer 183 DOLLAR THANS ZIJN STAMKAPITAAL. De vroegere president van de New Yoi'ksche beurs, Richard Whitney, wiens bi'oeder Geoi-ge mede-firmant is van Morgan, is in het begin van deze week uit de „Sing Sing"-gc- vangenis ontslagen. Hij is een nieuw leven begonnen als beheer der van een kleine melkfarm, die aan zijn broer toebehoort en die twintig koeien bezit. Wegens vooi-- beeldig gedrag in de gevangenis werd hij vóór het verstrijken van den stx-aftijd ontslagen. Tot April 19-18 kan hij dus voorwaardelijk de maatschappij ingaan. Whitney was een multimillion- nair. Thans verliet hij de gevange nis met 1S3 dollar op zak. Dit geld bestond uit 20 dollar uit het rehabi- liteitsfonds, welk geld aan alle ont slagen gevangenen wordt uitbetaald, verder 11 dollar, die zijn eigendom wai-en, toen hij in de gevangenis werd afgeleverd, terwijl de x-est gevox-md werd door loon voor ar beid in de gevangenis en geschen ken van vx-ienden en verwanten. Richard Whitney was eens de lei der van de rijke makelaarsfirma „Whitney en Co.", die onder haar cliënten het bankiershuis van Mor gan telde. Vijfmaal wex*d Whitney tot px-esident van de New Yox-ksche beurs gekozen. In Api'il 1938 werd - hij wegens bedreiglijke bankbi'euk tot tien jaar tuchthuis vei'.oordoeld. De schuldeischers van zijn firma verloren bij dit bankroet ongeveer 6 millioen dollar. Jn de gevangénis bestond Whit- ney's ai'beid eerst uit het boenen der gangen, maar spoedig werkte hij zich op en tenslotte werd hij boekhouder. Whitney, die aan de Harvax-d-universiteit een bekend athleet was geweest, was eexx der beste leden van de baseballclub der gevangenis. Zijn vrouw en dochter, die" de vaste overtuiging hebben, dat Whit ney een slachtoffer »an de economi sche crisis is geworden, zijn hem trouw gebleven en zullen met hem een nieuw leven beginnen, OFFICIEELE PUBLICATIE VAtf DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 20. In bericht No. 19 betreffende de hoogst toelaatbare prijzen van groenten en fruit, dat Dinsdag 12 Augustus j.1. is verschenen, zijn in een aantal dagbladen eenige on juistheden geslopen. Hieronder volgt daarvan de verbetering. KOMKOMMERS: boven 850 gx-am f0.22 per stuk boven 700/850 gx-am f 0.19 per stuk boven 600/700 gram *f0.15 per stuk boven 500/600 gram fO.11 per stuk KROPSLA: f 0.08 per stuk Hiermede vervallen de overeenkomstige opgaven in bericht No. 19. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Bericht No. 21. WILD. Bij vex-koop door den kleinhandel mogen de in de eex-ste kolom genoemde prijzen ten hoogste aan het publiek in x-ekening worden gebracht. (In deze prijzen is de thuisbezoi-ging en het panklaar maken inbegrepen). Bij verkoop door jagers, groothandelaars en opkoopers aan het publiek mogen ten hoogste de prijzen genoemd in de tweede kolom worden bex-ekend (ln deze prijzen zijn de kosten van verzending, verpakking en panklaar maken niet inbegrepen. Wilde eenden Fazanthaan Fazanthen Korhaan Kor hen Jonge patrijzen Oude patrijzen. Houtduiven Talingen Wilde ganzen Houtsnippen Watersnippen Goudpluvieren Wilde konijnen Hazen volle (meer dan 3 kg.) Hazen (2 kg. tot 3 kg.) Hazen (lichter dan 2 kg) Edelwild geheel rug achterb. andere deelen Demwild geheel rug achterb. andere deelen Reeën geheel rug achterb. andere deelen Wilde zwijnen geheel rug andere deelexx Mouflon geheel rug achterb. andere deelen Tamme konijnen f2.10 per stuk f2.90 per stuk f2.70 per stuk f2.90 per stuk f2.70 per stuk fl.50 per stuk if 1.00 per stuk f 0.75 per stuk f0.90 per stuk f3.00 per kg. fl.70 per stuk f0.80 per stuk f0.80 per stuk f 1.70 per stuk f3.per kg. f3.per kg. f3.per kg. f 1.85 per kg. f2.70 per kg. fl.70 p. kg. f 1.55 per kg. f 1.85- per kg. f2.70 per kg. f 1.70 per kg. fl.55 per kg. f2.85 per kg. f4.10 per kg. f2.55 per kg. fl.90 per kg. f2.50 per kg. f3.80 per kg. f2.00 per kg. f2.85 per kg. f4.10 per kg. f2.55 per kg. f 1.90 per kg. f2.70 per kg. fl.25 tot 1 Oct. per stuk f 1.36 van 1 Oct. af p. st. f2.10 f2.00 f2.10 f2.00 fl.00 f 0.50 f 0.40 f 0.50 fl.00 f 1.15 f 0.50 f 0.50 f 1.10 f4.— 12.65 p. st. p. st. p. st. p. st. p. st. p. st. p. st. p. st P. kg. p. st. p. st. p. st. p. st. p. st. p. st. f0.80 in de huid per kg. zonder darm. f0,80 in de huid per kg. f 1.10 in de huid per kg. f0.70 in de huid per kg. f 1.10 in de huidper kg, fl.00 levend gewicht per kg. 12.00 geslacht gewicht p. kg. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Polder Wieringerwaard Sloopings- en rooiplannen. Intrede en afscheid. f 6000.— achteruit geboerd, maar minder erg dan 't lijkt. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden met Hoofdingelanden 'op Woensdagmiddag 3 uur, onder leiding van Dijkgraaf D. Kaan. Secretaris de heer S. Schellinga. De vergadering is zeer onvoltallig, er zijn nl. 3 vacatures ontslaan door de uittreding van de heeren Gx-oneman exi Blaaubocr we gens leeftijd en wegens verkiezing van den heer. C. Waiboer tot Heemraad. De heer K. Kater is qfwezig wegens lichte ongesteldheid, terwijl de heer H. Koster we gens vex-liindering afwezig is, alsmede ook de heer Jb. Kaan. Vooi-zitter heette de aanwezigen welkom exx zeide dat dit de le vergadering was, waarbij de heer Schellinger aanwezig is als secretaris. Voorzitter wilde nogmaals den wensch uitspreken dat in de toekomst zal blijken dat de keuze goed is geweest. Ook het steeds beschikbaar zijn van den secreta ris is van belang. De notulen werden hierna door den nieu- wcxx secretaris voorgelezen. Mededeelingen: ten le dat in afwijking met andere jaren het verhuren van de wegen enz. zoo is ver- loopen, dat geen enkele weg voor rekening van den Polder is overgebleven; ten 2e dat dit jaar voor de le maal een 2e rietschouw is gehouden, wat volgens de Heemraden zeer wenschelijk is gebleken; ten 3e dat het onderhoud van wegen niet zoo is kunnen geschieden als we wenschten wegens gebrek aan teer enz. We hebben ons dus meer moe ten bepalen tot het herstellen van andere dingen; ten 4e dat de Electrische installatie is gecontroleerd, waarbij gebleken is, dat behoudens een kleinigheidje de zaak px-ima in orde was. Tevens is gebleken dat het wel wenschelijk is dat deze controle jaarlijks gebeurt. Ingekomen zijn processen ver*baal kasop name en verkiezingen. De boekhouding was als steeds keurig in orde. De heeren A. v. Rijswijk en K. Kater heb ben deze rekening nagezien. Eerstgenoemde deelde mede alles in orde te hebben bevon den. Ontvangsten gewone dienst f35983.05, uitgaven f33534.29, saldo f2448.76. Buitengewone dienst ontvangst en uitgaaf f 3964.85. Vorig jaar werd begonnen met een saldo ad f6000,zoodat we oogenschijnlijk ach teruit zijn gegaan. Toegelicht werd dat dit niet. zoo erg is als het wej hjkt, omdat er een paar extra aflos singen zijn gedaan. Volgt onderzoek geloofsbrieven van de her en benoemde Hoofd ingelanden, welk onder zoek bereids vóór de vergadering gedaan is door de heeren Boekei, Rezelman en Van Rijswijk; De leden worden toego-laten. Punt 7 is een voorstel van het Dag. be stuur tot wijziging va.j het besluit tot be stemming der opbrengst van den verkoop van boomen. In de vorige vergadering werd n.1. besloten om de f9500.— te bestemmen voor aflossing schulden bij de Nutsspaax*- bank te 's-Gravenhage. Ged. Staten gingen hiermede niet accoord en dachten dat er wel een hoogere rente dan 2% was te verkrijgen, b.v. door hypotheek. Deze moge lijkheid is evenwel zeer schaarsch. Het Dag. bestuur stelde nu maar voor om er schatkist biljetten voor te koop en; deze behouden een waarde van 100 De heer Blaauboer zeide dat we meer ri sico krijgen, doch er zal wel niets aan te doen zijn. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur werd besloten. Dan volgde een voorstel van het Dag. Be stuur om in principe te besluiten tot op heffing van de Verlaatsluis, het z.g.n. sluisje. De sluis is zeer bouwvallig. Na breedvoerige discussie werd in prin cipe besloten tot opheffing. De wijze waar op, zal in een volgende vergadering wor den besproken. Een zelfde voorstel werd gedaan ten op zichte van slooping van het steenen gewelf boven den waterloop bij het gemaal. Ook liierbij waren geen bezwaren van Ged. Staten. De kosten werden globaal geschat op f 700. Zonder discussie ging de vergade ring hiermee accoord. Punt 10 was een voorstel van 't Dag. bestuur tot het rooien van wegboomen (om den ander één) op al le weggedeelten, waarop de beplanting nog niet is gedund. Vorig jaar is dit nog al aar dig gegaan. Er zullen nu weer ruim 1000 boomen gerooid kunnen worden. Toege licht werd dat ook het hout onder de dis tributie valt. We zullen ook toestemming moeten hebben van 't Staatsboschbeheer, doch die zullen we wel krijgen. De bedoeling is om het kroonhout weer beschikbaar te stellen voor de ingezetenen. In principe werd tot verkoop besloten, boomen op het polderhuiserf te rooien. Vervolgens werd besloten tot het sluiten van een molestverzekqring voor het gemaal tot een bedrag van 70.000 gulden; het maga zijn voor f 14500.— en het polderhuis f 7000 Voor deze bedragen zijn de gebouwen ook verzekerd tegen brand. De kosten zijn 25 cent per mille per jaai\ Hierna bespreking verdere demping van de bermsloot van af de O. L. School tot den Molenweg. Na toelichting zeide de heer Blaauboer er niet veel voor te gevoelen, terwijl de kosten nog niet zullen meevallen. Dijkgraaf lichtte toe dat het ook een gemeentebelang is, zoodat het een verruiming kan zijn van gemeentewerken, waardoor de kosten voor den polder als zoodanig wel zullen mee vallen. Met, de betrokken eigenaren zal na- luuxiijk overleg worden gepleegd. Conform besloten. Laatste punt is het opmaken van 'ijst van aanbeveling voor het benoemen van een Heemraad wegens periodieke af- reding van den heer C. Waiboer per 1 October a.s. Als no. 1 werd met 6 van de 8 stemmen geplaatst de heer C. Waiboer; 2 stemmen verkreeg de heer Boekei; als nr. 2 werd de heer C. Boekei gekozen, terwijl als no. 3 VRIJDAGMORGEN: Vrijbank paardanvleesch GEBRS. KONING, ST. MAARTEN. ZICHTERS gevraagd bij C. GEEL, Groote Sloot, Oudesluis. na 2 stemmingen, herstemming en loting de heer K. Kater wercl gekozen. Geloot werd tusschen de heeren Kater en Alb. Rezelman. Rondvraag. Bij de rondvraag bracht de heër Schellin ger dank aan de leden die hem hadden ge kozen als secretaris. Hij hoopte het vertrou wen in hem gesteld, niet te zullen beschamen en dankte tevens voor de woorden van den vooi-zitter tot hem gesproken. Bij de sluiting zeide de Dijkgraaf dat dit de laatste vergadering zal zijn, die de heer Blaauboer de ruim 20 jaar deel heeft uitge maakt van hetcollege, meemaakt en wel op een manier, die alle lof verdient. Deze zelfde dank geldt ook den heer Jb. Kaan, den volbloed Wiex-ingerwaarder, die ook een uitstekend bestuurslid is geweest. Het spijt voorz. dat de heer Kaan niet aan wezig is, doch er zal hem namens het ge heele college een dankbrief worden gezonden. De heer Blaauboer dankte voor de waar- deerende woorden tot hem gesproken. Hierna sluiting. SCHAGEN BAKFIETS TE WATER. Gisteren is door den harden wind de bak fiets van de venverkirigsinrichting te water gereden. Met moeite is het verhikel weer op het droge gehaald. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer Krone is ge slaagd voor het hoofdacte examen. SCHERVEN. Door spelende kinderen is gisteren bij den heer Nic. Kamp van het Noord, een spiegel ruit van het café ingeworpen. De feitelijke dader lag op het kerkhof, doch de rijkspo litie tracht deze alsnog te ontdekken. LANGED1JK EERVOL MAAR KORT. Bericht is ontvangen, dat de dertien voor gedragen leden van den gemeenteraad zijn toegelaten. Eervol maar kort, want met 1 September wordt de raad ingevolge de nieu we bepalingen ontbonden en zullen zes x-aadslieden den burgemeester bijstaan, raads lieden door hem zelf gekozen. ZUIDSCHARWOUDE. VERDUISTERINGSVOORSCHRIFTEN. Vanwege den Luchtbeschermingsdienst zijn verschillende ingezetenen er opmerkzaam op gemaakt, dat beter aan de verduisterings voorschriften moet worden voldaan. Het schijnt, dat daaraan den laatste ntijd niet voldoende aandacht wordt geschonken. KAS WORDT AFGEBROKEN. Het warenhuis van den heer A. Kout is bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan aan een tuinder in het Westland, die tiet zal afbreken en het daar opnieuw zal opbouwen. Materiaalschaarschte is aan deze wijze van bezitsoverdracht niet vreemd. IN HOOGER BEROEP. Gisteren heeft te Amsterdam in hooger be roep voor het Hof terecht gestaan C. K., die door de rechtbank te Alkmaar was veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf we gens een vechtpartij enz. De procureur-ge neraal vond de straf te laag en eischte 6 maanden gevangenisstraf. (In Alkmahr was de eisch iy2 jaar). Het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. HEER-HUGOWAARD VERKOCHT. De boerenbehuizing „Zwaanzicht", eigen dom van mevr de wed. A. Langerijs is bij onderhandsche verkooping overgegaan in handen van den heer A. de Groot, gai-age- houder alhier, terwijl het daarachter gele gen land is aangekocht door den heer Jb. Goudsblom. ANNA PAULOWNA VISSCHEN. De hengel wedstrijd van de vei^eeniging D.V.S., gehouden in het Noordhollandsch kanaal had den volgenden uitslag. le prijs T. H. Blok, 16 stuks; 2e 'prijs J. Blok 12 stuks; 3e pi-ijs L. Nieuwenhuizen 11 stuks; 4. J. v. d. Zon 11 st.; 5. P. Rozen broek 8 st.; 6. Jan van Oosten 7 st. na lo ting; 7 C. Rozenbroek; 8. S. Roets; 9 na loting Jac. Steenvoorden; 10 H. Roets; 11. Jo 'Molenkamp; 12. Fr. van Loon; 13. P. Smicrs;.14. J. van Dam; 15. J. Robbe; 16. P. Nieuwenhuizen; 17. D. Künen. De prijzen bestonden uit huishoudelijke artikelen en vielen zeer in den smaak. Ip totaal werden 113 baarzen gevangen. ALKMAAR, 13 Augustus. Andijvie f 8; appelen f 15—25; bloemkool I f 912; id. II f 3—7,20; bieten f 4; druiven f 7075; gele kool f 4 50; groene kool f 4.50; kropsla f 3.204; komkommers f 4.40—13; Meloenen f 2049; peren f 1530; prei f 18- f 21; peterselie f 12;perziken f 9—18; pos telein f 0.50; rabarber f 7; radijs f 22.60; roode kool f 4; selderie f 12; spinazie 16 p. bak f 1.60; snijboonen f 14; enkele sper» cieboonen f 20; dubbele id. f 14; tomaten f 17 wortelen f 45. WARMENHUIZEN, 13 Aug. 550 kg. roode kool f 4.50; 2330 kg. slaboo- nen f 14. BROEK OP LANGEDIJK, 14 Aug. 93800 kg. aardappelen, Schotsche muizen f 4.90; Bevelanders f 4.90; eigenheimers f 4.90 bl. dito f 4.90 400 kg. peen f 4; 6000 kg. spercieboonen f 14; 64 kg. snijboonen f 10; 110000 kg. roodo kool f 4.50; 18000 kg. witte kool f 3; 6150 kg. gele kool f 4.5 1800 kg. tomaten A f 18; 40 kg. druiven Westfri- sia f 75; 36 perziken 1722 500 komk. f 5.50- f 11; 4500 kg. voerkriel f 4.70—5.60; 30 kg. peren f 9.30; 50 kg. augurken f 27. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. 170200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.90, Eigenheimers f 4.90, bl. dito f 4.90, 300 Kg. zilveruien f 12, drielingen f 12, nep f 12, 46500 Kg. spercieboonen f 14, 15100 Kg roode kool f 4.50, 39500 Kg. witte kool f 3. 3300 Kg. gele kool f 4.50.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3