Distributiedienst VERPLAATSING van den ZITDAG Kring Barsingerhorn SMOLENSK... Hooglaodspo'der Barsingerhorn Aanbesteding van krooswerk ijzeren molenroeden Boerenwacht in België ADVERTEEREN Schager Courant Predikbeurten Marktberichten 100 Xi-S 94? 93) SCHAGEN bet kp' gemoedelijkheid in de wieren- na" wereld. i»0 den heer Jac. Zeeman, 't Wad, Scha- ^n, zoogt een paard naast het veulen ook >d kalf, wat zeker iets zeldzaams genoemd irg worden. zuinig met water. 1001 Ook het watcrleidinsbedrijf ondervindt de yi' evolgen van de electriciteitsransoeneering, et kan minder water oppompen. Een nood- endig gevolg daarvan is dat het publiek Ike waterverspilling moet tegengaan. Men e de advertentie in dit nummer. nieuwe telefoonaansluitingen. Kolhorn 298, Wed. A. M. Pluister de Boer, '^osteinde B 12; Callantsoog 219, G. J. de ^Qjwaan, aannemer, „Arendsnest"; St. Maar- pnsbrug 271, J. Brak Az., veehouder, Rui- pjweg D 8. LANGEDIJK ook hier woningen voor 951 helderschen. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om »ok in deze gemeente woningen te bouwen yö foor de Heldcrsche vluchtelingen. Men noemt Berbij als plaats waar deze woningen zullen kolhen de uitbreidingsplannen van Noord- jchnrwoude, dus aan de Noordzijde van den hieuwen weg en dat van Broek op Lange- ijk. 7- nog geen concentratie van scholen. De concentratie van scholen, waarover den aatsten tijd nogal gesproken wordt en waar- j reeds werd gezegd, dat de school te %- uidscharwoude n§ de vacantie niet meer !24J/jgebruik zou worden genomen en dat de Inderen naar de andere scholen zouden orden overgeplaatst, zal nog wel eenige !-l^aanden op zich laten wachten, vernemen rij. Bat er wel iets zal gaan gebeuren, staat :hter wel vast. '29 143-2 14, 52 ergerlijke stand van 1 t.m. 14 aug Geboren: Trijntje, dochter van P. de Geus in N. Smit; Hermanus Petrus, zoon van J. Tamis en J M. Ruiter; Maria, dochter an W. Kos en M. E. Bruin; Marja, dochter -2 an G. H. Schipper en G. Mulckhuyse; The- dorus, zoon van J. Molenaar en A. C. JEütruin. Ondertrouwd: P. D. Langedijk en A. Heu- .iel, P. C. Sneelces en L. S. Kuilboer. Getrouwd: Geene. Overleden: Jacob Kostelijk, 3 jaren, zoon 'an J. Kostelijk en A. Veldman; Jannigje -an Becm, 54 jaren, echtgenoote van H. C. 32-lfakhuijs. - noordscharwoude concert. Gisteravond werd in de zaal van den heer de Bakker alhier een concert gegeven loor de harmonie Excelsior en het fanfare- oi'ps Kunst na Arbeid, beide onder leiding an den heer P. Pranger. Het was eigenlijk de bedoeling geweest, et concert in de muziektuin te geven, loch het weer lokte niet uit buiten te zit- in. Toch was de belangstelling van 't publiek 111 het in de zaal was, ook niet groot. Dat 2 s wel jammer. De beide vereenigingen heb- icn zich door dit geringe bezoek niet laten intmoodigen en hebben een concert gege ven, dat er kon zijn .De aanwezigen hebben s dvan eenige mooie muzieknummers kunnen der [enieten. - broek op langedijk. duur veevoer. Aan de veiling werd gistermorgen gelegen- leid gegeven kriel van aardappelen voor vee voeder te koopen. Er werden hooge prijzen lesteed. Van f4.70 tot f5.60 per 100 K.G. verd er voor betaald. Als men daarmee de irijzen voor de goede aardappelen voor con- lumptie vergelijkt, deze zijn deze week f4.90 per 100 K.G., dan springt wel duidelijk in iet oog, dat het veevoeder heel duur is. Te ^oordscharwoude werd daags tevoren nog neer voor de kriel betaald. Daar liepen de prijzen tot f6.20 maximum. ANNA PAULOWNA 87-1 ONTPLOFFING IN BAKKERSOVEN. ;rd« Door het springen van een buis ont- e.a stond een ontploffing in den bakkersoven van den heer Groeriewoud. Met een hevi- Iscljften knal werd de geheele stookoven uit z'n voegen gerukt, zware steencn slingerden r 'jjde bakkerij in en een buitenmuur werd ge- e deeltelijk 'ontzet. Ook de ijzeren deur voor het stookgat sloeg stuk en open, waardoor gloeiend gruis de bakkerij in stoof. De heer Groenevvoud, die er vlak bij stond, kreeg n hierdoor lichte brandwonden op den rug. maar had toch nog de tegenwoordigheid van geest kleine brandplekken in de bak- kerij terstond te blusschen. hoewel hij bij che dit werk ook nog sterk gehinderd werd door het zwarte stof, dat zien bijna onmo gelijk maakte. Kon de bakker dus verder onheil voorkomen, het ongeval is toch een leelijke schadepost voor hem, daar hij wel tegen brand, maar niet voor dergelijke on gevallen verzekerd is. Toch zal herstel van den oven een flink bedrag eischen. De heer isti Groenewoud, die meende dat het ongeval te wijten was aan het gebruik van andere gei brandstof dan hij gewend was, zal voodoo- Pig bij collega's moeten bakken. nsp op zou duiden dat het polderwater „dood" is. wat wil zeggen dat er voor de visch weinig voedsel in aanwezig is. De winter van '39 blijkt aan dezen on- gunstjgen vischstand wel de hoofdschuldige te zijn. Toen immers is veel visch gestorven door den abnormaal strengen vorst en het dikken pak sneeuw op het ijs, waardoor de visch van licht en lucht verstoken moest blijven. Nu nog diepen de binnenvisschers zoo nu en dan verkalkte aal op die in den winter van '39 om het leven moet zijn ge komen. In de polders uit onze omgeving, zooals Heerhugowaard. Obdam, Hensbroek, Ursem Veenhuizen, etc., ligt de visscherij nu zoo goed als stil, terwijl er eertijds toch veel visch in gevangen is. In de eerste plaats is dit jammer voor den visscherman, die in veel gevallen een kostbaar vischtuig heeft, wat nu betrekkelijk renteloos op zol der ligt. Daarnaast en dat is van niet te onderschatten beteekenis, zou onze voedsel voorziening in deze dagen gebaat zijn met vischrijke polderwateren. We vernamen in dit verband dat in bo vengenoemde polders, waarschijnlijk zeer binnenkort, jonge aaltjes gepoot zullen wor den, hoewel op betrekkelijk kleinen schaal. We houden dus ons oog maar op den toekomst gericht! GEEN APPELEN- EN PERENJAAR. Met den jongsten storm zijn er massa's vruchten naar beneden gekomen, zoodat er straks maar weinig te plukken zal zijn. Het vrucht zetten is maar matig geweest, terwijl de droogte zich ook bij de appels en peren heeft laten geldon, zoodat de voor uitzichten al niet zoo heel erg rooskleurig waren. WIERINGERWAARD geslaagd. Mej. A. A. Waiboer te Anna Paulowna heeft bij een gehouden examen te Den Haag het diploma behaald als coupeuse E.N.S.A.- -,D. Sovjetaanspraken op Turksch gebied Eens sprak Molotov aldus... Berlijn, 14 Aug. (ANP.) Naar aanleiding van de gemeenschappelijke verklaring van Engeland en de Sowjet-Ünie, die Woensdag te Ankara is afgelegd en volgens welke bei de landen zoogenaamd geen aanspraken gp Turksch gebied wenschen te maken, ver klaarde men vandaag in de Wilhelmstrasse, dat de officieele instanties te Berlijn con crete en overduidelijke bewijzen hebben, die de aspiraties van de Sowjet Unie ten aan zien van Turksch gebied onomstootelijk doen vaststaan. Die bewijzen zijn afkomstig van Molotov, toen hij zijn laatste bezoek aan Berlijn bracht. Als de Sowjet Unie, aldus verklaart men in officieuze kringen te Berlijn, het thans wil doen voorkomen, alsof zij dergelijke voorne mens nooit heeft gehad, dan ligt volgens Duitsche opvatting aan deze houding slechts een kocl-berekenend opportunisme ten grond slag. De aspiraties van de Sowjet-Unie ten aanzien van bepaalde TurKsche gebieden maakten en maken een integreerend bestand deel uit van de buitenlandsche expansiepo litiek van het Kremlin. Dat Engeland zich bij de Sowjetverklaring te Ankara heeft aan gesloten, acht men hier niet van groot be lang. Men ziet daarin slechts een tactische manoeuvre. Madrid, 14 Aug. (D.N.B.) De correspon dent van de A B C, Miquel Arena schrijft over zijn indrukken in Smolensk: Einde- looze rijén bolsjewistische gevangenen loo- pen door de straten, leunend op knuppels. Als wegwijzers dienen borden met het op schrift: „Weg voor gevangenen". Duizenden en nog eens duizenden in lompen gehulde gestalten trekken voorbij. Moskou wilde doen gelooven, dat achter de Stalin linie de uitgezochte Sowjettroepen gereed stonden voor den aanval. Deze duizenden spookge stalten in merischengedaanten zijn dus Sta- lin's'„keurtroepen". Onder hen ziet men ook drie vrouwen, die de totaal versleten Sow- jetuniformen en soldatenlaarzen dragen. De ze amazones zijn smerig en pafferig. Tus- schen haar en de jonge boerinnen, die met een handkar door de stad trekken, bestaat een hemelsbreed verschil. ^memmen breezand. vacantie verkort. De vacantie van de openbare school zal niet 26 Augustus eindigen, maar is verkort 1 tot Maandag 18 Augustus. Het onderwijs ani wordt dan voortgezet in de R.K. school, waar van de leerlingen nu vacantie hebben ge kregen. HEERHUGOWAARD GOEDE VISCHPRIJZEN, MAAR WEINIG VISCH. Over de vischprijzen zijn de binnenvis- schers thans goed te spreken. Zij betreuren md het echter dat er zoo weinig wordt gevan- noj gen, \yat vooral geldt voor snoek en aal: over de zceltvangst is men wel goed te spreken. Men vertelde ons dat het opvalt dat de Visch over het algemeen mager is, wat er der polderslooten in een of twee perceclen. Verkoop bij inschrijving der afgenomen met de metalen omkleeding volgens systeem Bilau, in drie perceelen. Inlichting bij den Voorzitter en den Secretaris van den pol der, terwijl inschrijvingsbil jetten worden ingewacht voor of op 22 Augustus 1941 tot 6 uur namiddags bij Voorzitter te Haringhuizen. W. KOOIJMAN, Voorz. J. BAKKER Az., Secr. De Leider van bovengenoem- den dienst brengt ter kennis van belanghebbenden dat de formulieren voor aanvraag van VETKAARTEN vanaf heden ten Distributickantore Barsin gerhorn en de Agentschappen Wieringerwaard en Winkel verkrijgbaar zijn. De formulie- •ren moeten volledig ingevuld en onderteekend op den dag der uitreiking, welke nog na der zal worden bekendgemaakt worden overgelegd. De Leider voornoemd, A. WIEDIJK. EEN DAGMEISJE gevraagd bij C. ZEEMAN, Groo- te Buurt, Wieringerwaard. zichters gevraagd bij Jb. GRIN, Wes- terweg C 133, Nieuwe Niedorp. welke tot dusverre te BROEK OP LANGENDIJK ten huize van den heer VINKE werd gehouden voor het inschrijven als werkzoekende, het verlengen van inschrijving en het uit betalen van sociale bijslagen, loonvoorschotten en overge maakte loonoverschotten. Bovenbedoelde zitdag wordt vanwege het Gewestelijk Ar beidsbureau Alkmaar gehouden ten behoeve van ingezetenen, der gemeenten LANGEDIJK en HEERHUGOWAARD. (De mogelijkheid blijft voor de betrokkenen open zich te vervoe gen aan het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, Doelen straat, hoek Ged. Nieuwesloot). De zitdag wordt van Maandag 18 Augustus 1941 af ge houden in de raadzaal van het voormalige Gemeentehuis te ZUID-SCHARWOUDE. De Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, C. H. C. SPRENGER, Gevraagd: Een BETONNEN REGENBAK, IX a 2 M3. P. LIEFTING, Stoomweg 18. Breezand. AARDAPPELROOIERS gevraagd, door R. C. WAI BOER, Kneesweg 5, Anna Pau lowna. Hotel GEEL, Schagen, vraagt voor Maandags een werkster. Te koop; Een DRACHTIGE ZEUG, werptijd 10 Sept. A. GROOT, Moerbeek, Oude Niedorp. Te koop: 1 ZEUG MET 10 BIGGEN. A. JONKER, Nieuwe Niedorp. Gevraagd: HUISHOUDSTER, bij t. SLOOTERDTJK, Nieuw- straat A 116, Schagen. Ter bescherming van de oogst tegen diefstal. Brussel, 14 Aug. (ANP.) Den 2isten Juni is voor geheel België bij verordening een boerenwacht ingesteld. Deze moet den eigendom der boeren, zooals vee en verder gewassen voor en na den oogst tegen dief stal beschermen. De boerenwacht was nood zakelijk gebleken, daar den laatsten tijd de diefstallen op den akker en op de boerderijen in ontstellende mate toenamen. Tot nu toe zijn meer dan 100.000 vrijwilli gers tot deze organisatie toegetreden. Zij staat onder leiding van een algemeen-com mandant, die wordt bijgestaan door een re cherchedienst, een juridische en een propa- ganda-afdeeling, alsmede door een cultuur- raad. Daar de huidige sterkte der boerenwacht niet voldoende is, om een gelijkmatige con trole in alle plaatsen uit te oefenen, is op 4 Augustus een besluit verschenen, dat de burgemeesters der plattelandsgemeenten machtigt de mannelijke inwoners tusschen 18 en 60 jaar daarvoor op te roepen. Daartoe wordt alleen overgegaan, indien zich niet genoeg vrijwilligers hebben aangemeld. De sterkte derafdeelingen moet één man per hectare bebouwde oppervlakte uitmaken. De leider der boerenwacht, Dalle, heeft verklaard, dat de openbare meening spoedig er van overtuigd moet zijn, dat de dienst in zijn organisatie geen heerendienst is, doch een eerenplicht. Wanneer door middel van deze verplichte deelneming alle gemeenten van België eens haar bewakingsafdeeling zullen hebben, zoo zeide hij verder, dan zou aan de diefstallen der laatste weken op de finitieve wijze paal en perk kunnen wor den gesteld. In verband daarmede is ook een nieuwe verordening van belang, waarbij de straffen voor diefstallen op den akker en op de boer derijen worden verhoogd. Portemonnaie met f 3200 verdwenen Strijkster streek het op. De directrice van een atelier aan de Nieu we Uilenburgerstraat te Amsterdam had voor haar portemonnaie, die f 3200.— be vatte, geen veiliger bergplaats weten te be denken dan een onderhande zijnde japon. Toen zij eenige uren later weer naar haar eigendom omkeek, bleek de japon nog wel aanwezig, doch de portemonnaie ver dwenen te zijn. Van deze manipulatie ver dacht zij een 45-jarige strijkster, die de be treffende japon had behandeld, weshalve zij de politie hiervan in kennis stelde. De strijkster werd aangehouden en heeft inmiddels den diefstal bekend. Het geld en de portemonnaie waren nog in haar bezit. Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger op DE 800 METER. Kopenhagen, 14 Aug. (A.N.P.) De veel voudige Deensche wereldrecordhoudster Ragnhild Hveger heeft gisteren, nadat het ongeveer een jaar geleden was, dat zij een record verbeterd had, weer van zich doen spreken. Te Kopenhagen wist zij het reeds sinds 3 Juni 1936 op haar naam staande re cord op de 800 meter borstcrawl te verbe teren. Met den prachtigen tijd van 10 min. 52,2 sec. bleef zij niet minder dan 19,2 sec. on der haar oude record. De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver sterkt door regelmatig in de DIEVEN TREFFEN UITGESLAPEN HUISHEER Eigenaar van beddenmagazijn sliep in zijn winkel. Onaangena me verrassing voor twee dieven. Twee inbrekers wilden in den afgeloopen nacht hun slag slaan in een beddenmaga zijn aan de 2de Anjeliersdwarsstraat te Am sterdam. De deur werd geforceerd en de hee- ren stapten naar binnen, doch daar wachtte hun een onaangename verrassing. De winkelier, die zijn eigen zaak boven een ander oord als rustplaats verkoos, was wakker geworden door het gerucht op gestaan en wachtte achter de deur de nach telijke bezoekers op. Deze gaven er echter de voorkeur aan, de Ueenen te nemen en, gevolgd door den win kelier, zetten het op een loopen. In de eer ste Tuindwarsstraat had de achtervolging succes en werd een der inbrekers, met be hulp van een agent, gegrepen. Het bleek een 27-jarige wijnkoopersknecht te zijn, wonende in de Rozenstraat. De man werd gearresteerd en naar het bureau Raampoort gebracht. Zijn collega, die wist te ontkomen, zal wel spoedig door de politie worden achterhaald. Afschrijving op huizen ZAL 10 PCT. VAN DE HUUR WAARDE MOGEN BEDRA GEN. Enkele weken geleden is het Hsb. de vraag gedaan, welk bedrag men in aftrek zou mogen brengen op het inkomen voor afschrijving op huizenbezit. Een positief antwoord hebben wij toen niet kunnen ge ven. zegt dit blad. daar wij verwachtten dat van de zijde van de Belastingadiministra- tie allicht een percentage vor deze afschrij ving zou worden genoemd. Naar wij thans vernemen, zal toegestaan worden om het af te schrijven bedrag te stel len op 10 van de huurwaarde. In het al gemeen zou deze huurwaarde dan zijn die. welke in aanmerking komt voor de Per- soneele Belasting. eHt hier genoemde percentage ziet op woonhuizen in eigen gebruik of verhuurd aan derden Het geldt dus niet voor b.v. winkelhuizen en andere bedrijfspanden. Worden zulke perceelen verhuurd, dan zal de eigenaar al licht een hooger bedrag mogen afschrijven in verband met de waardevermindering tengevolge van het gebruik. Hetgeen even eens van toepassing zal zijn, als de eige naar zelf een bedrijf of beroep uitoefent in het perceel, of indien men te doen heeft met een bedrijfmatie verhuring van woon huizen. Voor perceelen in den laatsten zin be doeld zegt n.1. art 11 van het Besluit In komstenbelasting: bij gebouwen, welke voor de uitoefening van het bedrijf of be roep worden gebruikt, kan telken jare een zoodanig gedeelte op de werkelijke aan- schaffingskosten als afschrijving in aftrek worden gebracht als overeenkomt met het aandeel van het jaar in de waardevermin dering tusschen het begin van het jaar en het einde van den gebruiksduur. Misbruik van bankbiljetten Stellen van opschriften maakt bankpapier ongeldig. Amsterdam, 14 Augustus: De Nederlandsche Bank deelt mede, dat het is gebleken, dat het door haar uitgegeven bankpapier in den laatsten tijd wederom wordt misbruikt door het stelien van op schriften, enz. Naar aanleiding hiervan wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de Nederlandscho Bank soortgelijke biljetten als beschadigd bankpapier behandelt. straatroof te amsterdam. Een dame, die Woensdagavond op het Muzenplein te Amsterdam wandelde, zag plotseling een man op haar toeloopen, die, na haar een klap in het gezicht te hebben gegeven, haar handtasch uit de handen rukte. De tasch hield o.a. f150.— aan contanten in. De vrouw kon de politie slechts een vaag signalement van den dader geven, met be hulp waarvan de politie dezen thans tracht op te sporen. ZONDAG 17 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gom.: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Burgerbrug, nam. 8 uur, Ds. Kapteyn. Aartswoud, nam. 8 uur, Ds. Kreb. Zuidscharwoude geen dienst. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemen. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudcsluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Doop. Petten geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Alkmaar (Groote Kerk), voorm. 10 uur, Ds. W. A. Nell. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. P. Prins van Wijngaarden van Alkmaar. Winkel, nam. 8 uur, Ds. W. A. Nell. Dirkshorn, nam. 8 uur, Ds. A. J. P. Boeke. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. P. M. J Krop. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, I. J. Reedijk, theol. cand. Kolhorn, nam. 2.30 uur, I. J. Reedijk, theol. cand. Heerhugowaard geen dienst. Veenhuizen geen dienst Warmenhuizen geen dienst. Oude Niedorp geen dienst. Groet, voorm. 9 uur, Ds. A. J. P. Boeke. Vroegdienst met de jeugd. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds. A. J. P. Boeke. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, A. Kalis (centrale dienst). Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gem.: Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Burgervlotbrug, nam. 2.30 uur, Ds. Ooster- baan. O. en N. Niedorp, voorm. 10.30 uur Ds Haarlem. Broek op Langendijk geen dienst. Gereformeerde Gem.: Schagen, voorm. 10 en nam. 2.30 uur, cand. J. Haitsma van Amsterdam. Kolhorn, voorm. 10.30 en nam. 3.30 uur, cand. Drs. J. H. Becker van Haarlem. Midden meer, voorm. 10 en nam. 3 uur, Ds. Schaafsma. Slootdorp, voorm. 10 en nam. 3 uur, Ds. l. J Goede. Wieringerwerf, voorm. 9.30 en nam. 3 uur, Ds. H. v. Twillart. Evangelisatie: Schagen: voorm. 10.15 uur, cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10.15 en nam. 2.30 uur de heer F. van Rossum. Ghr. Jongm. Ver. Schagerbrug, geen bijeen komst wegens vacantie. The Star of Hope Mission: Julianadorp, nam. 7 uur, de heer A. Vries, uit Den Helder. Onderwerp: de Hoop der Bruidsgemeente. E.V. Maranatha. Bergen (Dr. van Peltlaan I), 10.30 voorm. Cand. Borghout van Alkmaar. Noodlottig einde van een uitstapje man en vrouw jammerlijk verdronken. Een droevig ongeval is te Hoogkerk ge beurd. waar twee ménschen te water zijn geraakt en verdronken. Het echtpaar J. Veenstra-Huizinga was met buurtbewoners in rijtuigen een uitstapje gaan maken. Na afloop brachten zij gezamenlijk te Vierver- laten in een café nog eenige oogcnblikken door. Toen de man èn de vrouw om elf uur, na sluiting van het café, te voet naar huis terugkeerden, het was toen noodweer met zwaren storm eri regen, zijn zij vermoede lijk tengevolge van de duisternis bij de brug over het Hocndiep te water geraakt en ver dronken. Toen hun vijf kinderen, die alleen thuis waren, den volgenden morgen wakker werden, misten zij vader en moeder. Zij waarschuwden de politie, die na een inge steld onderzoek is gaan dreggen in het Hoendiep. Bij de brug haalden zij het li chaam van den 50-jarigen vader op, later dat van de 45-jarige vrouw. treinstoring door losgeraakten kabelballon. Woensdagavond omstreeks half tien werd de electrische leiding boven de spoorbaan DelftSchiedam, nabij het station Delft door den kabel van een losgcraakten kabelballon vernield. Daardoor werd het treinverkeer in beide richtingen stilgelegd. Oogenblikkelijk is men echter met het herstellingswerk begon nen, zoodat gisterochtend vroeg de dienst kon worden hervat. SCHAGEN, 14 Aug. 4 veulens f 400500 37 geldekoeien (ma gere) f 350425; 69 id. (vette) Centrale; 25 nuchtere kalveren Centrale 5 fokkalveren f 2030; 89 schapen (magere) f 5064; 84 lammeren f 2435; 3 bokken en geiten f20- 30; 6 varkens (magere) 32—45; 81 biggen M324; 58 konijnen f 15; 80 kippen f 23 ZWAAG. 13 Aug. Postelein 10; uien 6; bieten 4; savoye kool 4.50; witte kool 2.40—3, roode kool 3.60 4.50; slaboonen 11.2014; snijboonen f 814 tomaten 13—17; augurken 8—27; breekpeen 6; waschpeen 6; bospeen 45; rabarber 7; andijvie 6.408; sla 24; bloemkool 5.40 9.60; komkommers 47.20; perziken 5.60 21.40; spitskool 3.50; reine Victoria pr. 1.55; witte druiven 75; Franlcenthaler 70; witte bessen 22.50; roode bessen 22.50; Prolefic 22.50; kruisbessen 16; zwarte bessen 42 Er- lay Laxton 2064; Fransche suikerp. 515; Jellow's 1525; Perzikop 1525; kruide nierspeer 530; Selderie 1.10—3; zilvernep 12; meloen 19—34; morel 30. WARMENHUIZEN, 14 Aug. 110500 kg. aardappelen Schotsche muizen f 4.90; Eigenheimers f 4.90; bintjes f 4.90; 7000 kg roode knol f 4.50; 25000 kg. witte kool f 3; 7500 kg. vslaboonen f 14. BROEK OP LANGEDIJK, 15 Aug. 500 kg. uien f 6; drielingen f 6; gele nep f 6; 1550 kg. peen f 4; kleine peen f 6; 500 kg. spercieboonen f 14; 850 i'i*" ^nten f 6; 110.000 kg. roode kool f 4/r, worden nii,vitte kool f 3; 9000 kg. gele Uaenkweekerijen NOORDSCIIARWOUD nd.De Heen m) 9000 kg. spercieboone witte kool f 3; 500 kg. st. bloemkool f 9—f 12

Schager Courant | 1941 | | pagina 3