Waarschtiwing «GESTOLEN OM i TE TROUWEN Kerk zonder vrede Amerikaansche vliendieost naar het Midden Oosten •Het goede stuk in slechte handen ZIJPE (N.H.) niet aanwezig P. VAN DIJK H. SCHRIEKEN Tot in den dood geb. f 3.65* Trapman N.V. DAMESSCHOENEN GEHEEL VAN STR00 BEVOLKING VAN SPANJE GROEIT Eén melkprijs in Noordholland Marktberichten HET SALARIS WAS TE KLEIN. Familietragedie berecht. Voor ongeveer duizend Kulden aan ja ponnen had de jongeman verduisterd,, die gisteren voor de vacantiekamer van de rechtbank te Amsterdam, (gepresideerd door m/.\ Meylink, terecht stond. Het was een stile jongen. op wiens ge drag nooit iets was aan te merken geweest, doch die, eenmaal op het verkeerde pad ge raakt, was doorgegaan met zijn oneerlijk heden. Hij was verloofd en wilde trouwen. Maar het salaris, dat hij verdiende en waarvan het grootste deel voor zijn moeder was. Heek niet toereikend om zijn plannen tot werkelijkheid te doen worden. De moeder kon het niet vinden met het meisje en het is te begrijpen, dat de toestand allesbehalve ideaal genoemd moest worden. Toen kwam de verleiding, waarvoor de jongeman zou bezwijken. Een man die wist waar hij werkte, vroeg hem een japon mee te brengen zonder tex tielpunten. De jongen, die sinds twee jaar in dienst was bij een fabriek en daar het beheer en de controle over de afdeeling japonnen had, zag hier een kans iets te verdienen door oneerlijkheid. Hij nam een japon weg en verkocht die, hij wilde trouwen en zocht geld en toen de eerste stap was gezet, stal hij zonder schroom ve 'der. Van October tot Juni stal hij voor ongeveer f1000.aan japon nen, die verhandeld werden. Tot hij door de mand viel en werd gearres teerd. De jongeman, die vol berouw was over het bedreven kwaad, had geen andere verde diging, dan dat hij had willen trouwen, doch dat het geld hem ontbrak. Zijn vroegere chef kwam getuigen en ver telde veel goeds over hem. Maar de officier van justitie vond, dat er, ondanks het goede dat er over den jongeman te zeggen viel, schromelijk misbruik van ver trouwen was gemaakt. Hij eischte een gevan genisstraf voor den tijd van negen maanden. De verdediger pleitte clementie en ver zocht ook rekening te houden met den tijd in voorarrest doorgebracht. De rechtbank zal op Dinsdag 2 September uitspraak doen. Een weigering en een toestemming. Het bestuur van de Vereeniging van Vrij zinnig-Hervormden, afdeeling Loosduinen, had den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. al- daar verzocht om de Bethellcerk aan de Laan van Meerdervoort te Loosduinen te willen afstaan voor het houden van een doopsbediening, onder leiding van ds. J. F. Kruyt, een der beide predikanten-voor- gangers van de afdeeling Den Haag van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden. Dit verzoek werd gedaan omdat verschillende leden der afdeeling het verlangen hadden kenbaar gemaakt om hun kinderen te la ten doopen. Op dit verzoek kreeg de afd. van Vrijz. Herv., volgens het Vader!., een afwijzend ij antwoord, waarin werd medegedeeld, dat er in de Bethelkerk iedere maand gelegen eheid is tot bediening van den H. Doop, door !-de beide plaatselijke predikanten (confes- j sioneel) en dat de kerkeraad principieel af wijzend moest beschikken op het verzoek, 'n Ander geluid komt echter uit Rijswijk, hier heeft de kerkeraad der Ned Herv. Gem. ds. Kruyt toegestaan om op Zondagmid adag 14 September e.k. in een Doopdienst e kinderen van leden van de Haagsche afdee lt ling van Vrijz. Herv. te doopen. Men spreekt in onze dagen nogal eens 1 over kerkelijk overleg. Hier is theorie en !,practijk. In Loosduinen een weigering in Rijswijk een: hartelijk welkom en dit waar- niet alleen aan de geestverwanten, maar 'look de othodoxie krijgt in Rijswijk iedere daartoe volop de gelegenheid. FRANSCHE AMBTENAREN MOETEN TROUW ZWEREN AAN PéTAIN. „Nieuw tijdperk word» in Frank rijk ingeluid." P a r ij s, 19 Aug. (D.N.B.) Van vandaag af moeten alle Fransche ambtenaren den eed van trouw aan den chef van den staat, maarschalk Pétain. afleggen. De Parijsche bladen juichen deze maatre gel toe. De „Matin" verklaart, dat het zwe ren van trouw aan den maarschalk een nieuw tijdperk in Frankrijk inluidt. De eeds" aflegging van het ambtenarencorps brengt het Fransche volk tot het bewustzijn, dat er een einde is gekomen aan een regime, dat onder het voorwendsel der vrijheid slechts oorlog en rampspoed heeft gebracht. Gehoor zamen is de grondslag van den nieuwen staat. De ..Auiourd'hui" legt den nadruk op de moreele kracht van den nieuwen eed en verklaart, dat de eed van trouw een gees telijke hand vormt tusschen alle leden van het bestuursapparaat. Trouw aan di»n staat/ chef beteekent trouw aan Frankrijk. Deze eed dient niet alleen voor de ambtenaren te gelden, doch hij dient in de harten van alle Franschen afgelegd te worden, waardoor de eenheidspartij verwezenlijkt zou zijn, welke men zoo vurig verbeidt. Dan zou ook de na tionale eenheid zijn vervvezenlijk.t Amerikaansche bommenwerpers worden overgevlogen. WASHINGTON, 19 Aug. (D.N.B.) Het Witte Huis heeft een communiqué gepubli ceerd, volgens hetwelk de Pan American Airways Comp. in opdracht der Amerikaan sche regeering op het oogenblik een vlieg- dienst van de Ver. Staten via West-Afrika naar het Midden-Oosten zullen openen. Deze vliegdienst zou voor de levering van Amerikaansche vliegtuigen aan de Britsche strijdkrachten in het Midden- en Nabije Oosten dienen. Amerikaansche manschappen ter beschikking van Engeland. NEW YORK, 19 Aug. (D.N.B.) Over het instellen van een directen Amerikaan- schen vliegdienst voor bommenwerpers naar het Midden-Oosten meldt de New York Herald Tribune, dat de vliegtuigen van New York of Baltimore naar de Ber muda eilanden, vandaar naar Natal in Brazilië en tenslotte naar West-Afrika, waarschijnlijk naar Bathurst zullen vlie gen. Van hier uit zullen de vliegtuigen ver moedelijk via Nigeria en Fransch-West- Afrika naar Khartoem en Cairo doorvliegen De landingsmanschappen en de weerbericht tendienst zullen door de Pan American Air ways ter beschikking worden gesteld. Dat de Amsterdamsche Boschbaan een dorado is voor hengelaars, bewees de buit van een visscher, die deze week daar een prachtigen karper van ruim acht pond wist te verschalken (Pax- Holland-De Haan m) Winnaar van f 500.uit de Win terhulploterij had pech. Het gebeurde in de Vau Baerlestraat te Amsterdam, dat een hoofdstcdeling, die met zijn dochtertje van anderhalf jaar een wan deling maakte, een colporteur met Winter hui ploten ontmoette. De loten met hooge prijzen lokten den vader, die veel vertrou wen had in het geluk van zijn kind en liet zijn dochtertje een greep doen in de kist met enveloppen. Min of meer nerveus werd het lot geopend en zie, het kind bleek inderdaad geluk aan te brengen, want inplaats van de mededeeling die de minder gelukkige ster velingen plegen tc ontvangen en die luidt: „DH stamlot heeft niets gewonnen", las de kooper hier: „Het stamlot heeft f 500. ge wonnen." Vijfhonderd gulden is geen peuleschilletje en het is begrijpelijk, dat er in de Van Baer lestraat vreugde heerschte. Het lot werd in twee stukken verdeeld. Het eene bleef bij den colporteur en het andere verhuisde naar den gelukkigen winnaar. Nu zou een dergelijke verdeeling volkomen correct zijn geweest als het een prijsje van f 10 of lager had betroffen. De colporteur had dan nl. den prijs kunnen uitbetalen en als bewijsstuk het halve lot moeten behou den. Maar nu de prijs zoo hoog was, moest de winnaar met het geheele lot naar Den Haag. Waardeloos! Het stuk dat hij nog over had, was ech ter waardeloos, zooals hij al spoedig onder vond. De colporteur had het goede deel be houden, om er, zooals hij zeide, reclame mee te maken. Maar er kwam een mijnheer, die veel meer van reclame wist en die het papier tje graag koopen wou voor een gulden. De colporteur stond het lot af voor dien prijs. Onmiddellijk toog de onbekende naar Den Haag, waar hij f500.incasseerde. De eerlijke winnaar, die achter het net vischte, waarschuwde de politie en tenslotte werd de zaak zoo gere geld, dat de man nog f250.kreeg uitbetaald van Winterhulp Neder land, die reeds f 500.had uitge keerd aan den verkeerde. De 64-jarige colporteur, die de beste helft van het lot voor een gulden had verkocht, werd inge -ekend en gisteren stond hij te recht voor de Vacantiekamer van de recht bank te Amsterdam. De man gaf toe het lot te hebben verkocht, maar hij zeide dit in zijn verbouwereerdheid te hebben gedaan. Hij had het alleen willen houden om er reclame mee te maken, maar toen hij er een gulden voor kon krijgen, had hij het maar weg gedaan. De gulden had hij bovendien aan Winterhulp geschonken, zoodat hij er niets aan verdiend had. Het was een vreemd geval en de officier van justitie vond het ernstig genoeg om er zes maanden gevangenisstraf voor te eischen. De verdediger Mr. W. C. I. A. van Ever- dingen, zeide. den indruk te hebben, dat de man te goeder trouw was geweest. Hij vroeg daarom vrijspraak. Een verzoek tot onmid dellijke in vrijheidsstelling werd door de rechtbank afgewezen. Op Dinsdag 2 September zal de rechtbank uitspraak doen. De Burgemeester van maakt bekend, dat door den Ortskommandant der Duitsche Weermacht te Petten is gewe zen op de zeer onvoldoende na- leving der verduisteringsvoor schriften aldaar. Wanneer bin nen enkele dagen geen afdoen de verbetering is geconstateerd zal aan de inwoners van Pet ten een boete worden opgelegd. Van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt ook alle ove rige ingezetenen der gemeente Zijpc (N.H.) te waarschuwen, dat aan de verduisteringsmaat regelen strikt de hand moet worden gehouden. Door het Hoofd van den Luchtbescher mingsdienst worden maatrege len tot strenge contróle geno men. Overtreding wordt ge straft. De Burgemeester voor noemd, D. BREEBAART. - Donderdag 21 Aug. a-s. 's mid dags en Zaterdag 23 Aug. a-s. den geheelen dag wegens hu welijk Smederij. Schagerbrug. TE KOOP; Spoorhuisje, 2 bij 3 M2. Dekzeilen, 24, 30, 48 M2. Gecrcosoteerde Hekpalen, 2 M. IJzeren Hekken, 16 en 12 M. 10 Brandkasten van verschil lende merken. 20 stnlcken Staaldraad. Voorts: Vaten, Kuipen, Kisten en zware eiken en grenen Palen. 15 nieuwe Polderkrniwagens. SCHAGEN. TEL. 241. Gevraagd: KNECHT of WERKJONGEN, goed kunnende melken, bij A. NOBEL, Lutjewinkel. JUIST VERSCHENEN: van Visser—Roosendaal. Een historische roman, zooals wij thans beleven Te koop: PEREN, APPELEN EN PRUIMEN. voor de inmaak. Iedere Don derdag weer op de markt met Fruit. P. VAN ETTEN en Zn., Noord A 4, Schagen. Gevraagd: 2 ZICHTERS, bij B. APPEL, St Maartens brug. Te huur gevr.: Schuur, of Kippenboer of Kamer. Brieven onder lett. P Bur. van dit blad. Gevraagd FLINK MEISJE voor de morgenuren en Vrijr dags den geheelen dag. Mevr. F. GROOT, „Tuinlust", Noord 83, Schagen. Te koop 3 FORNUIZEN, 2 ge goten, 1 gebl. emaille, resp. 1.30 70 en 76 c.M. 3 Duivels a. n., 1 paards Kettinghort, Bank schroef, Gootsteen. A. SCHOORL, Noord F 66, Scha gen. Donderdags bij Baars o. d. biggenmarkt. Donderdag 21 Augustus DEKBEWIJZEN AFHALEN, in „De Beurs". C. GEERLIGS, Anna Paulowna. Terstond gevraagd: Flinke BAKKERSKNECHT, bij T. TERPSTRA, Oosterland, Wieringen. Terstond gevraagd: HUISHOUDSTER, middelbaren leeftijd. T. SLOO- TERDIJK, Nieuwstraat A 116, Schagen. De Daily News meldt, dat de nieuwe vlieg dienst ingesteld zal worden omdat de En- gelschen „tengevolge van een gebrek aan Afrikaansche ervaringen veel materiaal ver loren hebben". Het nieuwste modesnufje. He nieuwste modesnufje in het Duitsche Rijk is de darasschoen, geheel van stroo ge vlochten. Niet alleen het „bovenleer", doch ook de zolen en zelfs hakken zijn van stroo gemaakt. Dit alles biedt talrijke voordeelen, aldus verneemt S.P.T. Niet alleen bestaat de mogelijkheid talrijke modellen van dit strooproduct te maken, die licht en tevens elegant zijn, doch daarnaast beteekent de nieuwe uitvinding een niet onbelangrijke leerbsparing en de verkoop van deze schoe nen geschiedt zonder bon. Met de vervaar diging is rrrtm thans zoover, dat de stroo- schoen aan den detailhandel kan worden gedistribueerd. Het product bestaat uit 25 tot 30 meter gevlochten stroohalm, waardoorheen kleu rige draden, lintjes en leerafval worden verwerkt. Het stroo wordt in iedere ge- wenschte kleur geleverd. Men heeft berekend, dat de nieuwe stroo- schoenen tot acht keer tpe kunnen worden verzoold. Dit geschiedt door stroozoolen, die klaar kunnen worden gekocht en aan het bovenstuk worden vastgenaaid. De zolen zijn met een dunne laag cellulose bedekt, waadoor zij hard. stevig en waterdicht zijn. Thans ook Madrid millioenenstad. Madrid, 19 Augustus (D.N.B.): Spanje telde vorig jaar 25.5 millioen inwo ners. naar het Spaansche bureau voor de statistiek bekend maakt. Volgens de vorige volkstelling in 1930 had Spanje 24 millioen inwoners. De toeneming is te opmerkelijker, daar tusschen beide tellingen de burgeroor log met meer dan een millioen gesneuvelden en vermoorden ligt. De jaarlijksche toene ming wordt voor den komenden tijd geraamd op 250.000. Madrid heeft voor het eerst meer dan een millioen inwoners en is nu naast Barcelona de tweede Spaansche millioenenstad. Als derde stad volgt Valencia met 400.000 inwo ners. Veertien steden hebben meer dan 100000 zielen. De Nederlandsche volksaard Lezinq van Prof. van Genechten Strijd van het nationaaï-socialis- me in ons land moeilijk, omdat men qraag aan het oude vast houdt. Na een maaltijd in het Grand Hotel te Zandvoort heeft het hoofd van het opvoe- dersgilde Prof. van Genechten, voor talrij ke Nederlandsche en Duitsche autoriteiten een causerie gehouden over de Nederland sche volksaard. De spreker zeide o.m.: ras, bodem, ge schiedenis en taal bepalen in hoofdzaak den volksaard. Weinige der Germaansche volkeren kunnen er zich op beroemen zoo zuiver Nordisch te zijn als het Nederland sche volk. Daardoor behooren wij tusschen de Germaansche volkeren, tot de beste boe ren. In bijna allen van ons, ook bij hen die reeds vele jaren in de stad wonen, kan men iets van dien boerenaard terug vinden. Tegelijkertijd echter is deze boer ook zeeman. In de middeleeuwen gingen wij naar het Oosten, naar de Baltische lan den. later trokken wij de geheele wereld rond en daaraan danken wij eigenlijk het groote koloniale rijk, dat wij vestigden en waarvan wij de deelen, die ons niet door Engeland ontstolen werden, beheerden op een wijze, waarop wij nog steeds trotsch mogen zijn. Zoo zijn dus boeren en zeelieden met den bodem vergroeid. Natuurlijk zijn verschillende invloeden werkzaam geweest, welke tenslotte ons volk wel naastenliefde, maar geen volksverbon- denheid hebben bijgebracht.. Men is goed voor de armen, maar gevoelt zich niet. één met hen, er bestaat een sterk standsbewustzijn, dat zich niet, zooals bij vele andere volkeren, door een zekere blufferigheid uit, doch wel dikwijls dor een stille zelfingenomenheid of een hoogmoedige bescheidenheid. Wat het kapitalisme betreft, kan men zeg gen dat onze vaderen de leermeesters van deze leer in Europa zijn geweest. Dit sys teem heeft hier meer zijn goede en minder zijn slechte zijden getoond. Omdat wij het kapitalisme zelf leidden en er de voordeelen van plukten, was de joodsche macht in Ne derland nooit zoo dreigend als in Duitsch- land. In de laatste dertig jaren echter zijn de Joden st.eeds meer het economische en cultureele leven gaan beheerschen, zoodat het dringend noodig werd hen uit onze volksgemeenschap uit te sluiten. Daar wij tot de bevoorrechten van het kapitalisme hebben gehoord, is ook in dit opricht de strijd voor de nationaal-socialisten hier zeer moei lijk. De menschen weten dat het met het kapitalisme afgeloopen is, maar het valt hen zwaar afstand te doen van iets dat hun voordeel heeft ge bracht. De studiereis, aldus Prof. van Genechten tegen het gezelschap opvoeders, uit de Oost mark, dat enkele weken in ons land ver blijft, zal u leeren, dat het van het grootste belang is dit volk voor de volksche gedach te te winnen. Dat zal niet gemakkelijk zijn, omdat ons volk met Germaansche trouw aan hot oude vasthoudt. Het zal echter toch ge lukken, wanneer de hitsers. die uit persoon lijk belang, het volk van zijn normale ont wikkeling willen terughouden, uitgescha keld zijn. Dan zal het volk zien, dat er geen andere uitweg bestaat en dan zullen de goede "eigenschappen het Nederlandsche volk maken tot een der waardevolste ele menten tusschen de Germaansche volkeren. „Een parel tusschen de Germaansche volke ren", zooals de Fuhrer het tegenover Van Geelkerken uitdrukte. De Nederlandsche nationaal-socialisten strijden om het nationaal-socialisme ook hier te brengen. De strijd, is hard en moei lijk, zoo besloot prof. Van Genechten om dat men dikwijls in eigen vleesch moet snij den, maar de strijd wordt gestreden, omdat wij weten, dat slechts op deze wijze het Nederlandsche volk een toekomst heeft. Overeenstemming tusschen par ticulieren en coöperatieve fabrie ken. Het Bestuur van den Bond van op coöp. grondslag werkende zuivelfabrieken in Noord-Holland deelt aan het bondsorgaan mede, dat met de particuliere fabrieken in het werkgebied van den bond, ten deze ver tegenwoordigd door de V.V.Z.M., volledige overeenstemming is bereikt betreffende het uitbetalen van de melk volgens het advies eener gezamenlijke commissie van den bond en de V.V.Z.M. De Noord-Hollandsche leden van de V. V. Z. M. binden zich moreel, het melkprijsad vies op te volgen en ook de niet-1 eden-par ticuliere fabrieken hebben hare medewerking toegezegd, op voorwaarde, dat de bond het zelfde voor zijn leden garandeert. Krachtens resolutie van de op 23 Mei 1941 gehouden Algemeene Vergadering van den bond terzake van dit punt, besloot het Be stuur zich tegenover de bij de V.V.Z.M. aan gesloten en de de andere particuliere fabrie ken in het werkgebied van den bond, welke zich hunnerzijds moreel hebben verbonden tot het opvolgen van het melkprijsadvies, voor de bij den bond aangesloten fabrieken in denzelfden zin te verbinden. Het Bestuur staat derhalve op het stand punt dat de leden krachtens resolutie der Algemeene Vergadering door dit bestuursbe sluit moreel gebonden zijn, de melk te beta len volgens het prijsadvies der Commissie. ENGELSCHE DUIKBOOT „CACHALOT" VERLOREN GEGAAN. B e r 1 ij n, 20 Augustus (D.N.B.): De Britsche admiraliteit heeft gisteren me degedeeld, dat de Engelsche duikboot „Ca- chalot" over tijd is en als verloren moet wor den beschouwd. LANGED1J K KLEINER AARDAPPELEN. Was tot heden de maat voor de aardappe len 28 m.M. en op, thans kan geveild wor den 20 m.M. en op. WIERINGEN POLITIE. Verloren: een klompsok en een portemon- naie, inli. eenig geld. Gevonden: een bruin koffertje. Inl. gem.bode. HEERHUGOWAARD DE KROOSPLAAG IS ER WEER. Op verschillende plaatsen in den polder Heerhugowaard ligt thans een dikke kroos- laag, zoo zelfs dat de vogels er gemakkelijk op kunnen staan. Dit is niet alleen hinderlijk voor het varen, maar verspreidt bovendien een sterke onwelriekende geur. SLABOONEN HEBBEN VAN STORM TE LIJDEN. Het weer van den laatsten tijd is van sterk -nadeeligen invloed op het slaboonengewas. De storm heeft het blad verdord en kapot geslagen, terwijl het hierbij wenschelijk was dat het weer eenigszins warmer was, waar door het gewas meer zou groeien. De late slaboonen welke omstreeks medio Juli .gezaaid zijn hebben het nog meer te verduren. De vrees is gewettigd dat van deze teelt weinig terecht zal komen. Dit be teekent voor vele bouwers een flinke scha depost, daar sommigen van dit gewas toch velden hebben die een f 300 en meer zouden kunnen opbrengen, welk bedrag men nu grootendeels wel zal kunnen schrappen. BOONEN MET STAARTJES. Vorige week hebben controleurs eenige personen die op onwettige wijze boonen van uit Heerhugowaard met den trein vervoer den betrapt. Dit muisje zal zoo wel een staartje hebben. WEGWERKEN AAN DEN BASSEWEG. Aan den Basseweg is men in werkverrui ming over een lengte van pl.m. 650 meter vorige week begonnen met het uitbaggeren van de slooten die aan weerszijden er van gelegen zijn. Naderhand zullen deze gedeel ten met zand opgevuld worden. We twijfelen er niet aan of het aspect van dézen weg zal er op vooruit gaan. PURMEREND. 19 Aug. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 par tijen, wegende 43000 Kg., handel vlug, 40 plus f 53—56. 20 plus f 35—42.50. 300 vette koeien voor de levering. 199 geldekoeien f 340415 per stuk. 145 melkkoeien f 36(3 425 per stuk, IS stieren voor de levering, 7 vette kalveren voor de levering. 50 pinken f 210300 per stuk, 163 nuchtere kalveren- voor de slacht voor de levering, voor de fok- keii f 40—46 per stuk, 83 vette varkens voor de slacht voor de levering, 12 magere var kens f 30-42 per stuk, 1S2 biggen f 1422 per stuk. 684 schapen f 4070 per stuk, 82 bokken f 2570 per stuk. 351 lammeren f 24 —32 oer stük. kipeieren f 1.07 per Kg., 3800 oude kippen en hanen f O.SO—0.90 per kilo, konijnen f 0.90 per kilo, 2200 eenden f 0.80— 0.90 per kilo. ZWAAG. 18 Aug. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 21—32. postelein f 10— uien, f 6. bieten f 4. Savoye kool f 3.60—4.50. witte kool f 2.40—3. roode kool f 3.604.50. slaboo nen f 11.20—14. snijboonen f 11.2014, toma ten f 1317, augurken.f 10—27. waschpeen f 46. bospecn f 5, rabarber f 57. andijvie f 6.40—8. sla f 3—4. bloemkool f 7.20—12, komkommers f 513.50. perziken f 3.8015, noten 54. blauwe pruimen f 2549, Reine Victoria pr. f 68—101. witte druiven f 75, Frankenthaler f 70. roode bessen f 22.50, prolefle f 22.50. kruisbessen f 16. zwarte bes sen f 42, Keswick Codlin f 10—0). Fransche suiker f 5—15. Earlv Victorie f 12—20. Yel- low f 10—25. Perzikappel f 1525. Krulde- nierspeer f 15—30. Précose de Trévouse f 15 —25. selderie f 3—3.10, meloenen f 1533, morellen f 30. WINKEL. 18 Aug. Yellow f 25. Kardinaal f 15-05. Aagt f 10 —15, Valappels f 5. kruisbessen f 16. prui men f 3045. Kruidenier f 1530. Suikerpeer f 515. tomaten f 517. slaboonen f 12—'14, snijlwonen f 14. aandianpelen f 4.90. per 100 Kg., komkommers f 7—10. rabarber f 4, kropsla f 4. per 100 stuks. WARMFNHUTZF.N. 19 Aue. Aanvoer: 93075 Kg. aardappelen: Sehot- sche muizen f 4.20. eigenheimers f 4.20. bint- ies f 4.20. 275 Kg. roode kool f 4.—. 11500 Kg witte kool f 2.80. 13500 Ke. slaboonen f 14. BROEK OP LANGENDI.TK. 20 Aug. Aanvoer: 800 Kg. uien f 6, 1625 Kg. peen f 46. 2300 Kg. sperciehoonen f 14. 1650 Kg. rabarber f 2.80-3.10, 65000 Kg. roode kool f4, 27000 Kg. witte kool f 2.80. 10.000 Kg. gele kool f 4. 144 stuks perziken f 623, 30 Kg. komkommers f 8.50 10 Kg augurken f 9.90. NOORDSCHARWOUDE. 20 Aug. 15100 Kg. voeraardappelen f 3.35: 850 kg. peen f 5, 30900 kg. spercieboonen f 14. 200 Kg. kroten f 3.50, 2200 kg. roode kool f 4. 29300 kg. witte kool f 2.80, 2000 kg. gele kool f 4.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3