Niet versagen I SCHAGEN wel slapende rijk? dievenbende ontmaskerd Weer 2 inbraken gepleegd Rijwiejdief gearresteerd Woensdag 20 Augustus 1941 Tweede blad October a.s. najaars tentoonstelling van schapen en varkens benevens keuring van paarden Het Bestuur van de Vereeniging tot het (jouden van Paaschveetentoonstellingen te [ïchagen betreurt het ten zeerste, dat. door et niet afkomen van de vergunning tot het ouden van de bekende Schager Paaschver- ting, in dit voorjaar, de Relden ontbraken [tot het houden van de Paaschtentoonstel- 'ng. In zijn laatste vergadering bleek het Be- [jtuur echter unaniem van oordeel, dat de fokkerij in ons belangrijke vee teel tgebied ook in deze» moeilijke tijden dient te worden gesteund door het houden van tentoonstel lingen te Schagen. waar de veehouders hur dokproducten met die van anderen kunnen vergelijken. I Daarom werd met algemeene stemmen besloten het houden van een najaarsten- toonstelling op 2 October a.s. I Evenals vorige jaar zal, voor wat betreft gchapen van geregistreerd Texelsch ras en varkens van geregistreerd Groot Yorkshire ras, dit een tentoonstelling zijn uitsluitend voor fokkers uit het district Schagen, tot welk district behoort het gebied dat ten Oosten begrensd wordt door de Wadden- ree, het IJsselmeer, de Vier Noorder Kog gen en de gemeenten Obdam en Hensbroek, ten Zuiden door de Vier Noorder Koggen, het gebied dat ligt ten zuiden van het ka naal dat loopt van Rustenburg tot de Zes Wielen, benevens de gemeenten Alkmaar en alle Egmonden. ten westen door de Noord zee en ten Noorden door het Marsdiep. Verschillende flinke prijzen zijn uitgeloofd benevens een nieuwe wisselbeker, terwijl het Schapenstamboek voor 10 van de beste der aanwezige ramlammeren een extra prijs yan f2.50 per stuk heeft toegezegd. Verder is het de bedoeling aan deze na- Jaarstentoonstelling een keuring te ver binden van warmbloed veulens, 1J4 jarige en andere paarden, alsmede van koudbloed veulens. Het bestuur hoopt, dat de leden der ver- eeniging het streven om ook in deze moei lijke tijden tentoonstellingen te organisee- ren, zullen waardeeren en vertrouwt dat zij als een man achter het bestuur zullen staan. DE VERKOOPING VAN DE HUIZEN IN DE THORBECKESTRAAT. In een klein gedeelte van onze oplage zijn in het verslag de volgende regels verminkt weergegeven: De perceelen 7 tot en met 8, die in bod stonden op f 10075.werden niet gemijnd. De perceelen 1 tot en met 8 kwamen dus tezamen op f 20430.Ze werden met f 1. gemijnd door den heer A. Sleutel alhier en kwamen dus op f20431.De perceelen 9 tot en met 12 kwamen nu in combinatie, ze stonden op f10200.en werden gemijnd met f250.door den heer J. Asjes te Oude- sluis, terwijl de perceelen 13 tot en met 16 die in bod stonden op f 10250.gemijnd werden door den heer Sinnighe met f500, en hierdoor kwamen op f10750.—, KOEGRAS JULIANADORP. DOK DAT WAS TE WARM. Andermaal moest de brandweer assisten tie verleenen om het niet denkbeeldige ge vaar van brand door hooibroei te weren, op de boerderij „Ons verlangen" aan den van Foreestweg. Nadat de vuurhaard uitge spit was, was het brandgevaar geweken en kon het brandbluschmateriaal ook inruk ken. BOTER- EN VETKAARTEN HALEN. Donderdag 21' Aug. a.s. op de bekende uren kan men zijn Boter- en Vetkaarten af halen in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. KORFBALDAG. Dank zij de ijver van bestuur en leden is det raining van de jonge korfbalvereeniging K.V.H. góed aangepakt, onder leiding van de heeren de Jong. Hemelrijk en Borking. Gezien het resultaat, richtte het bestuur een verzoek aan het bestuur van den Noord Hollandsohen Korfbalbond om een tweetal wedstrijden hier ter plaatse te komen spe len. Dit verzoek werd. dank zij de bereid willigheid vaD het Bondsbestuur, ingewil ligd mits de wedstrijden gespeeld kunnen worden te Julianadorp. Het bestuur van K.V.H. is accoordi kun nen gaan met deze eisch, echter zal voor de toekomst worden geprobeerd de wedstrij den op eigen terrein, aan de Kemphaan Straat, te doen plaats vinden. Zoo zullen a.s. Zondag. 24 Aug.. op het terrein van J. V.C. de 2 twaalftalen van de jonge vereenï ging den strijd aanbinden tegen twee twaalf tallen van de Zaanstreek. Gezien de bekende reputatie der dames en heeren van de voormal ige korfbal cl ubvereenigingen zal het zeker gaan spannen wie als winnaar uit het strijdperk zal treden. Genoegzaam be kend zijn de dames Timmermans. Lokkers, Reinders, de Jong van de opgeheven ver- eenigingen Elto. H.K.C. en K.V.D.H. Evenzoo de heeren Hemelrijk. Lokkers. Coen P. de Jong. Gielis en spelers van buiten, die zich hier hebben gevestigd. Men ziet, spelersmate riaa.1 is aanwezig. De respectievelijke tweede twaalftallen zul Jen te 12 uur een wedstrijd spelen., terwijl te half drie de eerste twaalftallen het veld zullen yetreden. In een Zondag j.1. gehouden bespreking is besloten dat de vereeniging lid zal worden van den Noord-Hollandschen Korfbalbond. terwijl voorloopig met één twaalftal aan de competitie zal worden deelgenomen. obdam. WONINGEN VOOR HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Uit betrouwbare bron vernemen we, dat te Obdam 12 enkele of 6 dubbele woningen gebouwd zullen worden, bestemd voor huis vesting van Heldersche vluchtelingen. Even als op andere plaatsen ligt het in het voor nemen deze woningen zoo spoedig mogelijk te doen bouwen, zoodat althans nog voor den winter van de woningen gebruik ge maakt zal kunnen worden. Als bouwterrein heeft men het oog op het uitbreidingsplan achter perceel P. Maars. DE HEMDENRACE EEN SUCCES- Het bestuur van de Harddraverij vereeni ging „Obdam" had voor den kermis Zondag een z.g. hemdenrace georganiseerd. Dit in afwijking van voorgaande jaren, waarbij het gebruikelijk was een draverij te houden op Maandag. De bedoeling heeft hierbij voorge zeten een grooter nubliek te trekken, waar aan we onmiddellijk moeten toevoegen dat deze opzet volkomen geslaagd is: immers het zag zwart van de menschen. Bovendien was het aantal deelnemende paarden niet. min der dan 33. Terwijl last not least het pu bliek waar voor z'n geld gekregen heeft, aan spanning en emotie, terwijl er meermalen veel schik werd beleefd aan de tafreelen waarbij de deelnemers hadden te kampen met moeilijkheden het ,Jiemd over het hoofd" te krijgen. Ongetwijfeld zal dit groo- te succes er toe bijdragen dat een volgende maal weer zeer veel menschen naar Obdam komen. Het weer, een niet te onderschatten factor, hield zich eveneens heel goed. De deelneming van paarden buiten de ge meente Obdam was groot; zoo waren er paarden en deelnemers uit Heerhugowaard, Hensbroek, Spanbroek, Veenhuizen, etc. De uitslag van de courses luidt: 1. Joh. Spaander Jr., Obdam f25.; 2. Jac. Klaver, Hensbroek f 12.50; 3. Klaas Rooker, Obdam f7.50; 4. Cor Klaver, Hensbroek fb. Alle deelnemers die geen prijs konden be machtigen, ontvingen als kostenvergoeding f2.50, terwijl 11.— inleggeld betaald moest worden. WIERINGEN BEVESTIGING EN INTREDE. Prop. P. J. Lugt te Amsterdam, die naar Hyppolytushoef beroepen werd, zal op 7 September aldaar zijn intrede doen' na be vestiging door ds. F. Dijkema van Amster dam. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie. inhoudende eenig geld Inl. gem.-hode. DAT KAN ANDERS! Van de tuintjes kan meer ge maakt worden. Zondagmorgen had de beoordeeling plaats van de door de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" uitgeschreven tuinwedstrijd. De perceelen zijn gelegen in den Kremersweg en Slingerweg. Als juryleden fungeerden de heeren Molenkamp en Posthumus, bijgestaan door den heer v. d. Sikke, bestuurslid van bovengenoemde vereeniging. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs L. Oldersma, perceel 37E; 2e prijs M. Hegerman, perceel 37d; beiden Slingerweg; 3e prijs A. van Goor, perceel 12; 4e prijs P. Boukema, perceel 4; 5e prijs H. Linke, per ceel 10. Er dient nog even te worden vermeld, dat er over het algemeen genomen weinig werk van de tuintjes was gemaakt, door sommigen waren ze bijna heelemaal niet beplant. Van eenige pakjes goed bloemenzaad kimt u toch een behoorlijke collectie zomerbloemen heb ben; een en ander wat aardig gerangschikt en u maakt van uw tuin iets leuks. U moet uw keus vooral bepalen tot laaggroeiende planten, daar hoog groeiende soorten hier bijna altijd verwaaien. De afwerking der tuintjes liet nu ook wel wat te wenschen over b.v. was het onkruid niet gewied, gras niet geknipt, paden niet aangeharkt enz. Dit al les is niet als critiek bedoeld, doch als een aansporing om een volgend jaar eens be ter voor den dag te komen, ook voor jury leden, die hun werk geheel belangeloos doen, zou het zeker een voldoening zijn. LANGEDIJK MOEDERCURSUS. De Moedercursus, uitgaande van de afd. Langedijk van het Witte Kruis is gisteren begonnen met 27 deelneemsters. MONOPOLIEHEFFING. Met ingang van Dinsdag 19 Augustus wordt als speciale monopolieheffing bij ex port naar Duitschland per 100 K.G. tomaten R.M. 2.60 f2.in rekening gebracht. TOCH EXTRA BROODKAART VOOR TUINDERS? De Tuinderij, het officieele orgaan van het Centraal Bureau der Veilingen, deelt mede, dat nog altijd klachten worden geuit over het niet verstrekken van extra broodkaarten aan tuinders, die zwaren arbeid verrichten. Het C.B. heeft zich met de desbetreffende au toriteiten in verbinding gesteld om te berei ken, dat die extra-broodkaart aan de betrok kenen zal worden uitgereikt en het is niet pessimistische gestemd ten opzichte van het resultaat. ANDIJVIE ALS NATEELT. Als men een kijkje neemt in het Langen- dijker tuinbouwdistrict, blijkt wel, dat er weer heel wat andijvie als nateelt is en wordt uitgeplant. Had men aanvankelijk vrees, dat er niet voldoende plantgoed was, ten slotte is dat nogal meegevallen en heeft men blijkbaar nog vrij voldoende planten weten te begaan. Nu de aardappels wat la ter dan gewoonlijk van de akkers kwamen, moest men wel zijn toevlucht tot andijvie- teelt nemen, daar het voor kool te laat werd. OUDKARSPEL PROMOTIE. De heer M. C. Rootjes, thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie van Langedijk is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Wieringer- meer. DE KERMIS. De Oudkarspeler kermis is weer achter den rug. Het is een kalme kermis geweest. Zondag was er nogal veel belangstelling voor de kermisattracties. Een groote schare wandelaars maakte van de gelegenheid ge bruik om eens een kijkje te nemen. De volgende dagen was het niet zoo druk, maar toch is de kermis goed geslaagd In 't Huis de Brederode werd alle drie da gen een gezellige sfeer geschapen door de bekende band „The Georgians" en de humo risten Emil Moretti en J. v. d. Brink. Over bezoek heeft men niet te klagen gehad. Ditmaal was de bioscoop niet in een tent ondergebracht, zooals gewoonlijk, maar werden de films vertoond in de zaal van den heer J. de Bakker. Ook de bioscoop van de firma Kok en Co. heeft zich in een goede belnagstelling mogen verheugen. POLDERVERKIEZING. Bij de gehouden stemmingen werden de heeren C. Butter en P. Kroon Az. herkozen, resp. als bestuurslid en als hoofdingeland van de Banne Oudkarspel. In de plaats van den heer O. Bakker, die wegens het berei ken van den leeftijdsgrens moest aftreden, werd de heer C. Vlug gekozen. BROEK OP LANGEDIJK PERSOONSBEWIJZEN WORDEN UITGEREIKT. Men is deze week begonnen met de uit reiking van de persoonsbewijzen. Het bu reau hiervoor is gevestigd in het voormali ge gemeentehuis. NOORDSCHARWOUDE. DE GYM VERSAAGT NIET. Onder leiding van den heer A. Ootjers Jz. heeft de gymnastiekvereeniging „Hercules Hygiea" ten lokale van den heer J. de Bakker een vergadering gehouden. In deze bijeenkomst werd de financieele toestand der vereeniging aan een bespreking onderworpen. Het zal noodig zijn, eenige maatregelen te treffen, om tot een sluitende exploitatie te komen. De vereeniging zal niet bij de pakken blij ven neer zitten. Er zullen weer een aantal winter-uitvoeringen worden gegeven en wel op 23, 26 en 28 December en 4 Januari as. Men zal op die dagen een revue opvoeren, welke is samengesteld door den directeur, den heer K. Boot. De revue heeft als titel „Wij zijn present". De muziek voor deze revue zal worden geschreven door de gebroeders Kos. De maximumprijzen van groen ten en fruit onder de loupe. Meermalen werd er van de zijde der tuin dersorganisaties op gewezen, dat de consu ment de groenten betaalt tegen prijzen, die onbescheiden ver boven die der aan de vei lingen gemaakte liggen. Zelfs toen de groen ten aan de veilingen voor buitengewoon la ge prijzen werden verkocht, betaalden de consumenten nog een beduidend bedrag aan de kleinhandelaars. Den laatsten tijd waren de groenten duur. zeer duur soms, wat tot gevolg heeft gehad, dat daarover bij den Gemachtigde voor de Prijzen klachten in kwamen. Er werden intusschen richtlijnen vastgesteld voor de groot- en kleinhandels prijzen: de groothandelaar mag de veilings- prijs verhoogen met de werkelijke verpak- kings- en vrachtkosten; van dat bedrag mag 12 pet. winst worden berekend met een mi nimum van fl per 100 kg. of 50 ct. per 100 stuks. De kleinhandelaar mag op zijn beurt zijn kostprijs verhoogen met 30 pet. met een minimum van f2.per 100 kg. of fl per 100 stuks. Deze voorschriften werden overtreden. Om het publiek nu een middel aan de hand te doen om uitwassen op het gebied van de prijsberekening tegen te gaan, is er een prijslijst voor groenten en fruit bekend gemaakt, welke in de dagbla den werd gepubliceerd en de hoogste prij zen bevat, welke door den kleinhandelaar mogen worden berekend. Als men die maxi mumprijzen vergelijkt met de maximale no teeringen. welke voor den bin- nenlandschen handel voor de week van 12— 19 Aug. waren vastgesteld, dan blijkt daar uit. zegt De Tuinderij, dat de hoogst toege laten marge voor transport en distributie van groenten en fruit bij de meeste artike- Den Helder Opnieuw NA BEN TIJDPERK VAN RUST, TOEN DE RECHERCHE ER IN GESLAAGD WAS EEN COMPLOT TE ONTMASKE REN, WERDEN DEN LAAT STEN TIJD WEDER TAL VAN KLEINERE EN GROOTERE DIEF STALLEN GE PLEEGD. Reeds 5 Inbraken opgehelderd Nadat voor Den Helder een kort tijdperk van rust was ingegaan, toen het aan de recherche gelukt was de hand te leggen op een aantal personen uit de „Heldersche onder wereld", die winkels en particuliere woningen, welke door de bewoners des avonds waren verlaten, binnen drongen en er vrijwel alles stalen wat los en vast was, zijn voor eeni- gen tijd terug de heeren opnieuw begonnen met hun nachtelijke roof tochten. Opnieuw is de recherche er op uitgeto gen. Opnieuw spaarde men geen enkele moeite, om een spoor van de bedrijvers te achterhalen. Langen tijd scheen het alles vergeefsche moeite totdat men nu einde lijk, enkele dagen geleden, opnieuw in staat was een groep personen te arresteeren en hen tot een bekentenis te brengen. De vorige week deed namelijk een bewo ner van den Ruyghweg aangifte bij de po litie, dat er tusschen 6 en 15 Augustus, tij dens zijn afwezigheid, bezoek aan de wo ning geweest was. Daarbij was een vrijwel splinternieuw vloerkleed als goede buit medegenomen. De recherche toog op pad en slaagde er in de hand op een verdacht persoon te leg gen. Aan den tand gevoeld. Dit was 't begin. De man werd aan een verhoor onderworpen. Nadat hij aanvankelijk iedere schuld loochen de en den onschuldigen man speel de, viel hl] tenslotte door de mand en bekende inderdaad het voorwerp gestolen te hebben. Inmiddels zat men niet stil en kort daarna hield men nog een drietal personen aan, waarvan men eveneens veronder stelde. dat ze zich met duistere praktijken ophielden. Met z'n vieren verklaarden ze toen. nadat ze langdurig verhoord waren, een 5-tal inbraken op hun ge weten te hebben, alle gedurende den laatsten tijd in „onze stad. Het zijn allen jongelui van circa 21 jaar, allen wonende in hetzelfde stadsge deelte. Het verhoor van den verdachten gaat door en men hoopt dat ook andere, tot nu toa niet-opgeloste, diefstallen, opgehelderd zul len kunnen worden. Gedurende het afgeloopen weekeinde zijn opnieuw een tweetal inbraken ge pleegd, die bewijzen dat er nog steeds een deel van de „onderwereld", die enkele maan den geleden goeddeels opgeruimd werd, is blijven hangen. Het betreft een inbraak bij de firma Prins aan den Kanaal weg, waar men een greep deed in de voorraden van dit magazijn. Le pels, byouterieën, messen, kettingen, hangers en andere voorwerpen werden voor goeden buit verklaard. Deze inbraak kon plaats vinden ondanks het feit, dat deuren en ramen terdege van planken voorzien waren. De familie Prins is geëvacueerd. Curiositeitshalve zij nog vermeld, dat dit de 7e maal binnen een jaar is dat er bij Prins werd ingebroken. Schade van meer dan f1000. Men kan begrijpen, dat de familie Prins zoo langzamerhand ten einde raad wordt. Aanvankelijk was men tegen diefstal ver zekerd, doch de maatschappij heeft, in ver band met de tijdsomstandigheden, de leden in Den Helder geroyeerd. De schade is dus geheel voor rekening van dezen winkelier. Reeds eerder stal men hier, zoowel uit den winkel als uit het aangrenzende maga zijn, zeep, steenkolen, tal van winkelgoede ren, een groote partij lederwaren, borstels, enz., enz. De heer Prins schat de schade, die hij door al deze diefstallen geleden heeft, op z'n minst op f1000. Bij den heer Kater 40 paar schoe nen verdwenen. Eveneens is gedurende het weekeinde in gebroken bij den heer Kater op de Hoofd gracht. waar met opvallende brutaliteit was te werk gegaan. Via het achterhuis was men bin nengekomen. Deuren en ruiten wa ren geforceerd of ingeslagen en zoo was men in de zaak geslopen. De geheele woning en winkel werden doorzocht. Er bevond zich geen groo te voorraad schoenwerk meer in de zaak. doch op een 40-tal paren schoe nen werd toch nog beslag gelegd. Ook de heer Kater hoopt thans eindelijk eens van de inbrekers verlost te worden, aangezien dit ook bij hem de derde maal in slechts enkele maanden tijds is. Reeds 14 fietsen achterhaald. Reeds sedert geruimen tijd verdwijnen in Den Helder op onverklaarbare wijze fietsen Nadat de politie langen tijd vergeefs naar den dader gespeurd heeft is zij thans zoo fortuinlijk geweest de hand te leggen op een persoon, die bekend heeft zich schuldig gemaakt te hebben aan tal van rijwieldief stallen. Niet minder dan 14 zijn er tot nu toe opgehelderd. Het was een 35-jarig persoon, inwoner uit Den Helder en tijdelijk in het buiten- veld geëvacueerd. Het systeem... Het bleek een wel zeer gelukkige greep die de politie gedaan had, want men be schikte namelijk niet over iemand, die slechts één fiets gestolen had. doch... zoover men thans kan nagaan.... meer dan 14 stuks! Het bleek, dat de verdachte syste matisch te werk ging. Hij liep des avonds len dichter bij de 100 dan bij de 60 pet. ligt. Genoemde orgaan vervolgt dan: Op het eer ste gezicht doet het eenigszins vreemd aan. dat het vervoer en verkoopen van het pro duct vanaf de veiling aan den consument evenveel of bijna evenveel moet kosten als het bedrag, dat de tuinder die het arti kel voortbrengt er aan de veiling voor ontvangt. Het is een bekend feit, dat voor heen deze marge soms aanmerkelijk hooger was en dat verschillen van 200 en meer procenten tusschen veilings- en eindprijs geen zeldzaamheden waren. Deze prijsvergelijking brengt ons haast vanzelf weer op het oude en in den tuin bouw reeds veel besproken en beschreven onderwerp van de kostbare distributie van groenten en fruit. Het is reeds een afge zaagde gemeenplaats geworden om te zeg gen dat deze distributie duur is en nu van hoogerhand in deze materie is ingegrepen en een hoogst toelaatbare marge voor den groot- en kleinhandel is vastgesteld, blijkt opnieuw, dat het brengen van het product van den kweeker naar den verbruiker on evenredig veel geld blijft kosten. Toch zal men den individueelen hande laar in tuinbouwproducten niet het verwijt mogen maken, dat hij abnormale winsten incasseert, zooals het oppervlakkig den kende publiek nog al te zeer geneigd is te doen. Veeleer is het tegendeel het geval: ieder, die geen volslagen vreemdeling is in dezen handel, weet. dat de overgroote. meer derheid van de kleinhandelaren hard werkt voor een bescheiden boterham. De fout is wel eens toegeschreven aan een overgroote bezetting van den kleinhandelstoestand, doch des kundigen uit middenstandskringen beweren aan de hand van uitvoerige onderzoekingen, dat zelfs een ingrij pende vermindering van het aantal handelaren niet zal kunnen leiden tot een beteekenende verlaging van de distributiekosten. Er zijn andere factoren op de hoogte van den eind prijs van invloed. Het bedrijfsrisico in den groenten- en fruithandel is door de snelle kwaliteitsver mindering en bederf der artikelen buitenge woon groot Het publiek stelt ten aanzien van der kwaliteit en het assortiment, als mede van de bediening aan huis buiten sporige eischen. Het eigenaardige is even wel. dat het niet voor iedere huisvrouw van zelf spreekt, dat die buitengewone „service" onvermijdelijk veeu geld moet kosten. Ten slotte is het naar onze meening van belang, dat bij de beoordeeling der groenteprijzen het publiek een te lage waardeschatting van onze producten hanteert. Groente en fruit zijn voor ons ook dagclijksche ver- bruiksartikelen geworden en men zegt, dat zij uit dien hoofde goedkoop moeten zijn precies als bij de aardappelen. De achter ons liggende crisisjaren met de overvoerde groentemarkten en de abnormaal lage prij zen hebben in dat opzicht veel bedorven Het koopende publiek was ten opzichte der groenteprijzen totaal verwend door de toen tertijd veel te lage prijzen, welke men thans nog als normaal meent te moeten aanzien. Men is er niet voldoende van op de hoogte dat het kweeken van groente veel meer ken nis, arbeid, zorgen en moeite vordert dan het telen van landbouwgewassen en dat ook het verpakken, transporteeren en bewaren onzer artikelen op een veel zorgvuldiger en daardoor meer kostbare manier moet. ge schieden dan b.v. bij aardappelen. Tuinder en handelaar hebben er recht op, dat. diezc veelomvattende arbeid redelijk betaald zal worden en de verbruiker zal moeten leeren begrijpen, dat de door hem gebruikte maat staf bij het bekijken yan de groenteprijzen lang niet altijd de juiste en rechtvaardig ste is". Tot zoover de Tuinderij. Het komt ons voor, dat uit bovenstaande beschouwing beide partijen, kweeker en verbruiker, iets hebben geleerd. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSRE GISTER VAN 5 AUGUSTUS TOT 18 AUGUSTUS 1941. Nieuwe zaken: Warmenhuizen: W. Wester, Dorpsstraat 188. drogisterij. Bestuurswijzigingen Zijpe: Coöperatieve Zuivelfabriek „De Eendracht" G.A., Stolpen, F 52. Andere wijzigingen: Alkmaar: E. Bing, Hoogstraat 14, gros- sierderij in vet, spek, eniz.; verplaatst naar Heerhugowaard. E. Scheepmaker, Handelskade 16, gros- sierderij, in sigaren enz.: filiaal„gevestigd te Texel. Den Burg, Steenenplaats 10. Den Helder: C. ter Burg. Koningsstraat 113, banketbakkerij, verplaatst naar Schoorldam. Wieringen: Wed. J. Boersen, Voorstraat 29, automobielbedrijf, enz., 'overgegaan aan B. L. J. Vosse. door de stad en keurde de rijwielen, die hij verlaten voor de huizen zag staan. Was er een goed rijwiel bij, met vrij nieu we banden, dan sprong hij er op en maak te zich uit de voeten. Behalve dat. hij dit „werk" in Den Helder verrichtte, behoorde eveneens Alkmaar tot zijn operatie-gebied. Ook daar vond de man menige fiets die van z'n gading was. Hij verkocht de fietsen voor een behoor lijken prijs aan particulieren en voorts aan een opkooper in Alkmaar. Daarbij ver huisden de Heldersche fietsen naar de Kaasstad en die uit Alkmaar naar Den Helder. Vandaar ook dat men er zelden of nooit in slaagde een der gestolen fietsen terug te vinden. Meestentijds nam hij dan eerst de vehikels nog mee naar z'n eva cuatie-oord, om ze dan later in contanten om te zetten. Daar de man een volledige bekentenis heeft afgelegd, is hij Zaterdag jl. overge geven in handen van de Justitie in Alk maar. NIEUWE KANTONRECHTER. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Justitie dd. 15 Augus tus 1941 is benoemd tot kantonrechter te Den Helder Mr. J. Blankers 't Hooft, thans griffier bij het kantongerecht te Tiel.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5