Een goede sigaar io uitzicht gesteld ft Verontwaardiging in Japan Predikbeurten Marktberichten ion am; ko gisi U I 9 d 09/ >212 25 -M 21 82 25 II' 51 Van eigen bodem. Tabaks teelt aan den Rijn neemt toe en belooft goede resultaten te zullen opleveren. Wij doen niemand tekort als wij zeggen, dat een goede „inheemsche" sigaar feitelijk nog een wenschdroo.n is, daar onze eigen ta bak, onvermengd, niet dat fijne aroma geeft, dat wij van de buitenlandsche kwaliteiten gewend zijn. Ma,ar daar de teelt, die sedert het midden van de zeventiende'eeuw in onze lage lan den beoefend wordt, thans weer een nieuwe bloeiperiode tegemoet gaat, waarbij het aan deskundig advies niet ontbreekt, zal de Ne- derlandsche tabak in de toekomst stellig van beteekenis worden; nog zijn de vaderland- sche sigaren niet op de markt, daar de fa brieken nog op de oude voorraden teren, maar hun verschijning is toch te verwach ten. Wij zullen dus rook- en kauwtabak van eigen bodem krijgen, die naar men ons in vakkringen verzekerde in ieder opzicht aan de verwachtingen zullen voldoen. Wanneer men thans langs de uitgestrekte velden met de groote groene bladeren wan delt, waarvan de verschillende perceelen af geschut zijn door boonenhagen de tabaks plant is immers 'zeer gevoelig voor wind is het een aardig gezicht, de plukkers aan bet werk te zien. Zij bepalen zich voorloopig alleen tot de uiterste bladeren, het zandgroen, waarna de oogst van het aardgoed en tenslot te van het bestgoed volgt. De laatste naam duidt er geenszins op, dat met het voort schrijden van den oogst de kwaliteit beter wordt; het bestgoed wordt n.1. alleen ge bruikt voor pruimtabak. Een smakelijk „keesje". Dat deze pruim voldoet, zegt het Vad., blijkt blijkt uit het feit, dat de arbeiders heel dikwijls tijdens het werk een blikken doosje te voorschijn halen, waaruit zij een stukje gedroogd onvervalscht Amerongsch bestgoed tusschen de tanden nomen. Met kruiwagens worden de bladeren naar de schuur getrans porteerd, alwaar zij met een scherp mesje gekerfd worden om vervolgens aangespijld te worden, d.w.z. zij worden aan lange stok ken gestoken, die daarna zorgvuldig naast elkaar in de ruimte van de schuur komen te hangen. Wanneer ge zoo'n tabaksschuur binnentreedt en ziet de mannen bij stapels bladeren en staken op den grond zitten, ter wijl op den achtergrond reeds groote par tijen bladeren met de spits naar beneden te drogen hangen, dan zijt ge toch even geboeid door dit aparte schouwspel. Er moet heel wat gebeuren, voordat de oogst van een hectare, De tabakspluk is thans te Ame- rongen in vollen gang en in de karakteristieke, laag-neergehurkte schuren, hangen reeds groote par tijen zandblad te drogen. Hoewel de oogst in deze streek niet zoo goed is als andere jaren, daar de weers omstandigheden den Nederland- schen „nicotineboer" parten hebben gespeeld, valt er toch wat de kwali teit aangaat, een duidelijke stijging waar te nemen. Gedurende het laatste jaar zijn er in het district AmerongenEistRheden onge veer zes tabaksvelden bijgekomen, en in het geheel beschikt men hier thans over eenentwintig tabaks plantages, die gezamenlijk naar schatting een kleine tienduizend ki lo tabak leveren. Ook in het land van Maas en Waal, waar de teelt onder deskundige leiding bevor derd is en men getracht heeft de va- derlandsche tabak te veredelen, staan de zaken er dito voor. De be langstelling voor de Nederlandsche tabak neemt steeds toe en in tuin- bouwkringen doet men verschillen de experimenten om de kwaliteit op een hooger plan te brengen. die ongeveer zestien- k zeventienduizend kg. opbrengt, in kannen en kruiken is; na het droogproces van pl.m. drie a vier weken, volgt het fermenteeren, het broeien. Dit eischt veel vakkennis en onkundige handen kun nen hierbij den oogst leelijk bederven. Zoo omstreeks half September kan men zeggen, dat alles binnen is en staan de ta baksplanten als geplunderde staken op het veld. In het voorjaar moeten zij dan weer op nieuw uitgezaaid worden; iedere goede teler zorgt er dan voor, dat hij een paar „vroege" planten heeft, die thans in bloei staan een bloeiende tabaksplant met de groote bloementrossen is tusschen haakjes uniek waarvan hij het benoodigde zaad kan win nen. De plafiten worden dan onder glas uit- geteeld of met oliehoudend papier overdekt, omdat zij nog te teer zijn om dadelijk met ons vaderlandsch klimaat in aanraking te komen. De Amerongsche boeren, waarvan er vele van de oudere generatie nog alle knepen van het vak kennen de vele schuren, die zoo typisch aan de zijkanten opengeklapt kun nen worden, opdat de lucht er gtfed door heen kan spelen, getuigen er nog van, hoe eens de teelt hier bloeide gaan zich weer voor den „vergeten" tabaksbouw interessee ren. Maar iedereen mag maar niet zoo be ginnen; daar is vergunning voor noodig, om dat men terdege orde wil houden in de teelt dit is de eenige weg om met den steun van tuinbouwdeskundigen en de experimenten der Ned. Heidemij. ten slotte een goede Hol- landsche sigaar te verkrijgen. De Nederlandsche arbeidsdienst n. 's-Gravenhage, 21 Augustus: Het behoeft geen betoog, dat bij den Ne- •derlandschen arbeidsdienst het werk een perste plaats inneemt. Daarover is geschreven en gesproken: Er zouden werken van open baar nut worden uitgevoerd, waar het ge- heele volk van zal profiteeren. De tweede pionier, die binnenkort naar huis terugkeert en dien wij naar zijin indrukken over zes maanden arbeiddienst vroegen, verklaarde heel openhartig, dat de eerste kennismaking imet het werkobject was tegengevallen. Op een goeden morgen was de ploeg uit gerukt. De tocht ging over een slechten weg of liever langs een paar karresporen met kuilen, die door den regen tot modderpoel waren geworden. Daar klonk het commando „halt". Niemand begreep, waarom juist op die bepaalde plaats halt moest worden ge maakt. Er werd evenwel gezegd, dat we bij het werkobject waren aangekomen. Met den besten wil van de wereld konden we het niet ontdekken en we waren dan ook danig teleurgesteld: er was niets anders dan een onregelmatig perceeltje heidegrond, armtierig en verlaten, een onaanzienlijk stukje vaderlandsch goed, waaraan geen eer te behalen zou zijn. Zoo meenden we ten minste. Maar we begonnen, we gingen verder, ie- deren dag onieuw, met frisschen moed. De heide werd afgestoken en tot op zestig centimeter diepte uitgegraven, omgegooid en geëgaliseerd. Het was een zwaar, moeizaam werk, dat voor het oog langzaam vorderde. Maar toch zat er vooruitgang in en de lust in den arbeid groeide naar mate meer re sultaten werden behaald. „Ik moet zeggen: er zat ook iets plezie rigs en opwekkends in als de commandant komt meedeelen, dat, wat de arbeidspres tatie betreft, het gemiddelde van een nor male werkploeg telkens werd overschreden" Wij waren beslist geen volleerde grond werkers. Toch schoten we op. Dit is zonder twijfel toe te schrijven, zoo verklaarde deze twee de werker, aan de opgewekte sfeer, waarin het werken geschiedde. Het geheim van deze opgewektheid? Dit ligt in het besef, dat men samen bezig was iets tot stand te brengen. Want het mise- rige heitje werd langzamerhand werkelijk akkerland. De derde man, wien wij naar zijn indruk ken uit het kamp vroegen, was vooral ge troffen door het succes van de lichaamsoefe Pingen in de vroege ochtenduren. De re veille klinkt in niemands ooren prettig, ook niet in de ooren van mannen van den arbeidsdienst. In den halfslapenden toe- Stand van ie deren morgen is men beslist van meening, dat men tekort heeft gesla pen, dat de dag naargeestig zal zijn en dat het voor je persoonlijk welzijn beter is te blijven liggen. Maar de reveille in het ar beidskamp is onverbiddellijk: om zes uur Opstaan en om 6.05 lichaamsoefening. „Met dat al hebben wij wel bij het mor genkrieken in een voet dik sneeuw gestaan en maakten we een looppas tegen een noord ooster in, die je den adem benam en vlijm scherp over je gezicht sneed. Dat was niet bepaajd een pretje, maar wij werden er sterk van. En jyftnneer we dan tenslotte met een moe lichirmR en tintelende spieren in de can- tine bijeen zaten, dan beloofden we ons zdf plechtig, dat we ook na den tijd in den W&Üdsdienst gouden blijven doorgaan met in sport en spel ons lichaam te harden. Dit was mijn ontdekking". En het mag tot slot van deze korte in drukken uit den arbeidsdienst dan onze ont dekking zijn, dat al degenen, die zich mel den voor dezen dienst, hoe verschillend van aard ook, beter en rijker in de maatschap pij terugkeeren, wanneer hun diensttijd voorbij is. Brifsche vloot- en luchtbases in Zaidwest-Afrika Freetown steunpunt voor lucht- verbinding. De „Frankfürter Zeitung" deelt mede, dat, naar in welingelichte kringen te New York wordt vernomen, de Engelschen in Siërra Leone aan de Zuidwestkust van Afrika, be zig zijn sterke vloot- en luchtbases aan te leggen met de hoofdstad Freetown als cen trum. Voor de monding van de Siërra Leone kruisen, volgens S.P.T. tal van kleine en grootere oorlogsbodems, die den toegang tot de haven streng bewaken. Freetown zelf is, aldus de „Frankfürter Zeitung", een belangrijk scheepvaartcentrum geworden als tusschenhaven in het verkeer om Kaap de Goede Hoop. De Britsche en de Gaullistische troepen, die ïich in Siërra Leone bevinden, bestaan grootendeels uit negers, daar Europeanen hier, wegens het ongezonde klimaat, niet langer dan 1Vè jaar achtereen kunnen blij ven. Het ligt aldus het blad, in de bedoeling van Freetown tevens een steunpunt te ma ken voor de luchtverbinding, die de Ver- eenigde Staten, zooals reeds gemeld, van plan zijn tusschen Amerika en Afrika in te stellen. De Amerikaansche toestellen zouden dan direct van Trinidad naar Freetown kunnen worden gevlogen. Gesloten voetbalseizoen van 15 juli 15 Augustus Geen wintersport in dat tijdvak. 's-Gravenhage, 21 Aug. Naar het A.N.P. verneemt heeft het college van gevolmach tigden voor de sport bij het departement van lichamelijke opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming, bepaald, dat het tijdstip van 15 Juli tot 15 Augustus als gesloten seizoen zal worden verklaard voor alle tak ken van wintersport, waaronder voetbal on getwijfeld de voornaamste plaats inneemt. Door de véreenigingen, die gewend zijn voor den aanvang van de nieuwe competi tie seriewedstrijden te organiseeren, zal de ze bepaling van het college met vreugde worden ontvangen. Cabaansche consals moeten Daitschland verlaten Consulaire ambtenaar ging zijn boekje te buiten. Berlijn, 21 Aug. (D.N.B.) Aan den Cu- baanschen zaakgelastigde is een nota over handigd, waarin er op wordt gewezen, dat het gedrag van een Cubaanschen consulai- ren ambtenaar in Duitschland sedert vrij geruimen tijd tot ernstige klachten aanlei ding heeft gegeven. De rijksregeering be schikt over materiaal, waaruit blijkt, dat hij in Duitschland handelingen heeft verricht welke buiten zijn bevoegdheid liggen en wel ke de veiligheid van Duitschland raken. Om deze redenen heeft de Duitsche regee ring besloten de Cubaansclie consulaten in Duitschland te sluiten en de Cubaansche regeering te verzoeken, de Cubaansche con suls en voormalige consuls, alsmede de Cu baansche employés en voormalige em ployés van de consulaire autoriteiten uit Duitschland terug te trekken. Deze maatre gelen moeten op 5 September ten uitvoer zijn gelegd. Over Amerikaansche olieleveran- ties aan de Sovjets. De Kokoemin Sjimboen schrijft, dat het vervoer van Amerikaansch oorlogsmateriaal naar Wladiwostok door de Japansche wate ren bij het geheele Japansche volk en de re geering groote verontwaardiging heeft ge wekt met het oog op de onbeschaamde hou ding van de Vereenigde Staten en de Sov jetunie. „In de meest uiteenloopende krin gen", aldus het blad, „eischt men Japansche maatregelen. Het volk hecht aan deze aan gelegenheid een buitengewoon groote betee kenis. De Engelsch-Amerikaansche hulpver leening heeft ten doel de gevechtskracht der Sovjet-unie te vergrooten. Als leidende mo gendheid in het Verre Oosten kan Japan echter een uitbreiding der wapening in dit gebied, in welken vorm die ook tot stand moge komen, niet onverschillig zijn. De hulpverleening via den Stillen Oceaan be- teekent uitbreiding van den Europeeschen oorlog naar het Verre Oosten." Bevolking van Fransch Somaliland verhongert Britsche blokkade werkt funest op den gezondheidstoestand. Vichy, 21 Aug. (DNB). De zender van Dziboeti heeft vandaag huiveringwekkende bijzonderheden meegedeeld over den achter uitgang van den gezondheidstoestand der bevolking als gevolg der Engelsche blokka de. Deze heeft zeer geleden onder de schaarschte aan vruchten, groente en melk Door het gebrek aan de noodige vitamines werden vooral de zwangere vrouwen ge troffen. De sterfgevallen van vrouwen en kinderen bedroegen in Juli 70 pet. van alle sterfgevallen in de Fransche kolonie, die in totaal 139 pet. beliepen, zeven maal zoo hoog als in normale tijden. Onder het gar nizoen heeft scheurbuik in vreeselijke mate gewoed. Daar de gezond'heidsautoriteiten volstrekt machteloos zijn, kan men deze maand nog meer sterfgevallen verwachten. Sinds een jaar, zoo verklaarde de radiospre ker tot slot, veroordeelt de Britsche regee ring onbewogen en zonder eenig practisch nut een bevolking tot een langzamen hon gerdood. Wij wachten zonder vrees de de mentia af, waarmee de Britsche propaganda ons wel aan boord zal komen. Het lijkt op vleesch, maar het is niet onwaarschijnlijk, dat U straks gekookte tubercu lose eet. Clandestien geslacht, dus zonder eenige waarborg van herkomst. Het slachten zelf? Onder omstandigheden! viezer dgn yieai (Foto Profilti.) RIJBEWIJZEN VOOR ELECTRISCHE AUTO'S. De verschijning op den weg van de kleine electrische auto's heeft een nieuw probleem geschapen voor de rijbewijzen, schrijft de K.N.A.C Ingevolge de bestaande wet is voor het be sturen der bedoelde electrische aangedreven voertuh jes een rijbewijs A. noodig. Hetzelf de rijbewijs dus als voor gewone personen auto's en vrachtauto's. De andere soorten Nederlandsche rijbewijzen (B. en C.) gelden slechts voor tweewielige motorrijtuigen. Voor degenen, die reeds in het bezit zijn van een rijbewijs A. geeft een een ander van zelfsprekend geen moeilijkheden. Anders is het echter voor degenen, die nog een rijbe wijs moeten verkrijgen. Gezien de redactie van de wet zou de vaardigheidsproef voor het verkrijgen van het benoodigde rijbewijs A. kunnen, worden afgelegd met het elec trische wagentje. Dit geeft naar de meening van de K.N.A.C. onvoldoende zekerheid, dat deze houder van het rijbewijs A. t.z.t. ook motorrijtuigen met explosie-motoren voldoende vaardig zou kun nen riiden. Teneinde de verschillende moeilijkheden te ontgaan, heeft de K.NA..C. thans aan den secretaris-generaal van het departement van waterstaat voorgesteld in afwijking van de bestaande voorschriften te bepalen, dat voor besturing der electrische wagentjes slechts een rijbewijs C. zal zijn voorgeschreven. In slagerswinkels prijslijsten verplicht Prijsaanduidingsbesluit betee- kent geen ontheffing daarvan. 's-Gravenhage, 21 Aug. De gemachtigde voor de prijzen bericht, dat hem ter oore is gekomen, dat sommige slagers van mee ning zijn, dat voor hen de verplichting niet meer bestaat om prijslijsten, voorzien van het stempel van de gemeente-secretarie, in hun winkels op te hangen. Volgens hen zou dit voorschrift van het détailprijzenbesluit vleesch en vleeschwaren en het prijzenbe sluit 1940 varkens, varkensvleesch en vleeschwaren vervallen zijn door de afkon diging van het prijsaanduidingsbesluit.. Hierin wordt namelijk verklaard, dat arti kel 8 van de prijsopdrijvings- en hamster- wet 1939 en andere voorschriften inzake prijsvermelding buiten werking treden. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aandacht op. dat de voorschriften be treffende de prijslijsten in de bovengenoem de besluiten niet als bepalingen inzake prijs vermelding moeten worden beschouwd. Zij moeten integendeel worden opgevat als prijsvormende bepalingen, hetgeen blijkt uit artikel 7 van het prijzenbesluit 1940 var kens, varkensvleesch en vleeschwaren. Als prijsvormende bepalingen worden zij door het prijsaanduidingsbesluit dus niet aam getast. De verplichting tot het. ophangen van de door de gemeente-secretarie gestempelde prijslijst blijft dus bestaan en het niet op volgen van dit voorschrift stelt den slager bloot aan vervolging door den inspecteur voor de prijsbeheersching. ZONDAG 24 AUG. Ned. Herv. Gemeente, Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Kapteyn. Wieringerwaard. voorm. 10.30 uur, de heer Kalis. Eenigenhurg, nam. 3 uur, de heer Kalis. St. Maarten, 's av. 7.30 uur, de heer Kalis. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Spanbroek, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Koedijk, geen dienst. Zuidscharwoude, 's av. 7.30 uur, de heer C. A. Koradörfer. Onderwerp: „En de goden roepen". Extra coll. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. Wichen, Julianadorp. voorm. 11 uur, Ds. v. Wichen. Oosterlanid', voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Zuid-Zijpe, geen dienst Oudesluis, zie Sehagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Doop. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. de heer Cl A. Korndörffer van Zuidscharwoude. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur. Ds. Nell. Noordscharwoude, eeen dient. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst W-armenhuizen, 's av. 7.30 uur, Ds. Nell. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Veenhuizen, geen dienst Oude Niedorp. voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Groet, voorm. 10.30 uur. Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Doopsibe diening. Slootdorp. voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente, Barsingerhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. Ooster- baan. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, MeJ. Tr. Schippers. GereL Kerk. Schagen, voorm 10 uur, Cand. A. L. Bos, van Zeist Nam. 2.30 uur, Cand. A. L. Bos. Kolhorn. voorm. 10.30 uur. Ds. Visch. Nam. 3.30 uur. Ds. Visch. Midden-meer, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. J. Dijkstra, van Hoorn. Slootdorp. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wlieringerwerf. voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur, Ds. H. van Twillert Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand'. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Nieuwe Niedorp (gebouwd Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, voorm. 10.15 uur en nam. 2.30 uur. de heer A. Romein, te Vlaardingen. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereeniging geen bijeenkomst wegens vacantie. E. V. „Maranatha". Bengen, Dr. Van Peltlaan 1, voorm. 10.30 u., de heer Mol, van Schoorl. The Star of Hope Misslon. Julianadorp. voorm, 10 uur, de heer L. Bras ser, van Den Helder, 0 n d er trouw d: P. KROONENBURG en J. VERMEULEN. Schagerbrug, Aug. 1941. Schagen, Huwelijksvoltrekking Woens dag 10 September a.s. te Scha gen. Receptie 7 Sept. 3—5 uur te Schagerbrug. TE KOOP: 2 Landbouwwagens op ijzer. 1 licht plat Wagentje. 1 licht plat Wagentje met hek ken (met ColL patent assen). 1 Witkapkar op Coll. patent assen. 1 Tilbury met Coll. patent as sen. W. BRUIN, Timmerbedrijf - Wagenmakerij Kerkweg 5, Anna Paulowna. Vanaf heden verschillende soorten AARDBEIPLANTEN, af te geven. COR. ZEEMAN, Wieringerwaard - Tel. 288. ZICHTERS gevraagd bij C. FRANCIS, Woudmeer, Dirkshorn. Te koop: Een FRANCIS BARNETS, 150 c.c.M. Op nieuwe banden. Burgemeester Lovinkstr. 31 F, Breezand. Te koop: 25000 MERGKOOLPLANTEN, bij G. C. VAN BALEN BLAN KEN, Anna Paulowna. SPIONNAGECOMPLOT IN SOFIA ONTDEKT. De politieke politie heeft te Sofia Dinsdag een spionnagecomplot ontdekt, dat onder lei ding stond van den vroegeren scheepskapi tein Pruikin. Pruikin is een vroegere com munist en is meermalen wegens sabotage en aanslagen veroordeeld. Onlangs was hij uit de gevangenis ontslagen. Na het begin van den oorlog tusschen Duitschland en de Sowjet-Unie heeft hij in samenwerking met leden der illegale com munistische padtij een sabotage-organisatie opgebouwd. Alle saboteurs en de in hun bezit zijnde explosieve middelen werden door de politie gevonden en in beslag genomen. MENZIES MAG NIET NAAR LONDEN. De Arbeiderspartij heeft, volgens U. P., het verzoek van den minister-president Menzies naar Londen te mogen vertrekken, afgewe zen. WIERINGERWAARD TRAGISCH. De heer G., voorheen woonachtig te Anna Paulowna was sinds gisteren, Woensdag, opgenomen in het tehuis voor ouden van dagen alhier. Vanmorgen zou hij even een boodschap doen per fiets. Hij was nog maar pas op weg, toen hij door onbekende oorzaak te water reed. De heer R. van Schagen, die het ongeval zag gebeuren, stapte direct van zijn fiets, sprong te water en wist hem van uit het midden der vaart op het droge te halen. Donderdagmiddag is G. overleden. WIERINGERMEER DE DORSCHCAMPAGNE VANGT AAN. Bij goed weer zal nog deze week worden aangevangen met het dorschen van het graan. Vele machines staan reeds klaar. SCHAGEN. 21 Aug. 9 Veulens f 400600. 51 geldekoeien (ma gere) f 325400. 103 idem vette) voor de Centrale. 20 tijdikoeien f 350425, 4 pinken f 275—400. 2 graskalveren f 75—120. 21 nuchtere kalveren voor de Centrale. 41 ma gere schapen f 60—70, 105 lammeren f 28 37. 2 bokken en geiten f 10—60, 9 magere varkens f 34—42, 80 biggen f 18—30, 100 ko nijnen f 1—6, 48 kippen f 1.50—3.50. 15 een den f 1.20. WARM ENHUIZEN. 21 Aug. Aanvoer: 11160 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 4.20. eigenheimers f 4.20, bint jes f 4.20. roode kool f 4, witte kool f 2.80, slaboonen f 14. ZWAAG. 20 Aug. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 13, postelein f 10. uien f 6, bie ten f 3.50. Savoye kool f 3.20—4, witte kooi f 2.80. roode kool f 3.204. boerenkool f 6. slaboonen f 11.2014. snijboonen f 11.2014, tuinboon en f 6, tomaten f 12—16, augurken f 5—27, breekpeen f 4—0, bospeen f 5. rabar ber f 2—5. andijvie f 8, sla f 2.80—3.50. bloem kool f S12. komkommers f 5.50—8.90, per ziken f 2.50—12.60. spitskool f 3.20. blauwe pruimen f 1227, Reine Victoria pr. f 27, witte druiven f 75. Alicante f 60. Franken- thaler f 65. witte bessen f 22.50. roode bes sen f 22.50. prolefic f 22.50, kruisbessen f 16, zwarte bessen f 42. Reine Clardes 25 35. Zigeunerin f 1525, Fransche suiker f 5—15. Perzik appel f 15—35. Early Victorie f 12r—20. Yellow f 15—35. Kruidenierspeer f 1545, Précose de Trévouse f 15—85, me loenen f 2240, selderie f 1.25—2.10, noten BROEK OP LANGENDIJK. 22 Aug. Aanvoer: 1300 Kg. peen f 4—6, 1500 Kg. spercieboonen f 14, 132000 Kg. roode kool f 4 16800 Kg. witte kool f 2.80. 15700 Kg. gele kool 4.—. 3000 Kg. tomaten: A. B. C en CC f 16.—, 800 Kg. druiven: Alicant f 60.—, Fran kenthalers f 58-65, Wetfrisia f 54.90—75, S7y9. Kg. suikerperen f 15. 1550 stuks kom kommers f 5.50—10. NOORDSCHARWOUDE. 22 Aug. Aanvoer: 500 Kg. uien f 6. drielingen f 6, gele nep f 6. 1200 bos peen f 5. 23300 Kg. spercieboonen f 14. 8800 Kg. roode kool f 4, 44500 Kg. witte kool f 2.80. 5300 Kg. gele kool f 4, 1500 st. bloemkool f 12. 2e soort f 9.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3