Adverteert m dit blad =OMGEVINGNIEUWS= Een uniek werk Dure olie in de taak Uit Alkmaar Marktbezoeker overreden Beste koeien voor de centrale Vrijdag 22 Augustus 1941 Tweede blad ANNA PAÜLOWNA EEN JEUGDVISCHCONCOURS. Aa Zaterdagmiddag. We leven op het oogenblik temidden van bet hengel seizoen en dat deze sport met een ware wellust bedreven wordt getuigen de ontelbare sportvisschers die men dag-in, dag-uit, ongeacht dew eersgesteldheid, langs den waterkant ziet staan, turend naar hun dobber en in de hoop een behoorlijk braad je jtiifis te brengen. Enkele leden van de hengelsportver. VOG besloten in verband met de vacantie van de jeugd een concours te organiseeren, welk concours a.s. Zaterdagmiddag te Anna Pau- owna zal worden gehouden. Het zijn de leeren F. H. Blok, W. en P. Weiers, J. Mo- enkamp en Everardus die zich met de eidmg belast hebben en voor de geheele oorbereiding zorg dragen. Het concours wordt uitgeschreven voor pohoolk raderen tusschen de 6 en 14 jaar. hi de eerste plaats voor de kinderen van de Heldersche geëvacueerden en tevens voor de Anna Paulownasche en Breezander jeugd. Om 5 uur ie het verzamelen bij „De 3 bruggen". De deelnemers (die zich kunnen opgeven tot en met Zaterdagmorgen 10 uur moeten meebrengen hengel, snoer en 1 haak met worm-aas. Het plan is om 3 maal een half uur te Ifisschen. Bij zeer gunstig weer kan dit ech ter ook 4 maal een half uur worden. Er tvorden aardige prijzen beschikbaar gesteld jestaande uit hengelsportartikelen. Het gaat >r natuurlijk om wie de meeste visch op den cant brengt. Zij nog vermeld dat men zich rnn opgeven bij J. Keizer, Nieuweweg 31, en ilj P. Weiera, Schorweg 9, beiden te Anna 'aulowna, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan, zoon van F. Blaauwbroek ju M. Tjassing; Theodora Agnes, dochter v. i. Smit en G. P. Beelen: Pieter. zoon van foh. Brands en M. J. Landman: Gerardus Vilhelmus, zoon van G. W. Timmer en A. Veen; Petronella Cornelia, dochter van oh. Zwirs en C. P. van Loon; Maria Elisa- leth, dochter van N. L. Steenvoorden en A. 1. Kunnen; Gerard. zoon van G. Buter en de Haan; Cornelia Theodora Hendrika. lochter van P. J. Molenkamp en M. C. Ber- lee; Forra Johanna, dochter van Joh. Kole n C. Lobbezoo. Ondertrouwd: A. Heijblok en C. A. Vlam. Getrouwd: J. Glasbergen en W. Zeeman. Jonker en A. A. Keuris; Joh. A. Duin en Borst. Overleden: P. Brands Jz„ oud 1 dag; R. [apitein, oud 69 jaar. POLITIE. Gevonden: Falcon regenjas, tasch met ge- iedschap, actetasch met inhoud. Verloren: Portefeuille m. inh.; boodschap- entasch met portemonnaie; foudraal para- iluie; ceintuur (blauw met wit). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. Spruit van Den Helder, [anaal weg 175; mej. F. Bij post van Cal- antsoog, Abbestede B 8; mej. J. Landman tan Houten (U.), Oud-Wulfscheweg O 113; nej. J. C. Mooij van Den Helder, Breewa- erstraat 1; M. W. Drijfhout van 's Graven- ïage, Camera Obscurastraat 160; mej. H. A. [raak van Den Helder, Binnenhaven 18. W. H. Lameree en echtg. van Den Helder, toidstraat 4; mej. M. Busé van Bergen, J.H., Stationsstraat 5. Vertrokken: G. Boerman Cd. naar Velsen Jmuiden, Zeeweg 405; H. Koster naar laarlem. Olieslagerslaan 28: Aug. Webeling laar Haarlem, Jansstraat 20 rood, J. Bar- ïorst naar Texel. Eierland C 50; mei. J. C. 'rovoost naar Wieringermeer, Wieringer- leerf, Klieverweg J 28a; mej. A. Hulleman. laar Den Helder, B. Ballotstraat 2a; Th. luijbens en gezin naar Haarlem, Leidsche- itraat 11. - BREEZAND. VERVAAGDE SPOREN. De spannende Tobis-film „Vervaagde spo ren" speelt ten tijde van de Parijsche we reldtentoonstelling in 1867. Parijs is overvol van vreemdelingen en ttok Madeleine Lawrence is met haar doch ter Sérapline uit Canada in haar geboorte land teruggekeerd. Zoo vol zijn de hotels dat de moeder genoegen moet nemen met een dienstbodenkamertje en Séraphine van haar [escheiden in een ander hotel onderdak rijgt. Den volgenden morgen is Madeleine Law rence verdwenen! Waar Séraphine ook na- Bporingen doet, zij blijft onvindbaar. De prefect van politie trekt zelfs in twijfel of eij wel naar Frankrijk is gekomen en als Séraphine dit aan de hand van de passa gierslijsten wil aantoonen, blijkt de naam van haar moeder op geen der lijsten voor komen. Een jongeman weet bijna het raadsel op te lossen en met het bewijsstuk dat moeder en dochter werkelijk samen naar Parijs gekomen zijn, spoeden zij zich naar de politie. Maar worden overvallen en van het bewijsstuk beroofd. Séraphine geeft het niet op. Plotseling ontmoet ze een da me, die de sieraden van haar moeder draagt. Ze sleurt deze naar de politie en als bo- jvendien door de verspreiding van een pam flet „Waar is Madeleine Lawrence", een schandaal niet meer te voorkomen lijkt, ivertelt de prefect aan Séraphine de waar heid. Haar moeder is aan de pest gestor ven en om een paniek in de wereldstad te bezweren heeft men haar lijk terstond moe ten verbranden. Ten einde de openbare meening gerust te stellen, verzoekt de pre fect Séraphine tegen te spreken dat haar moeder ook naar Parijs is gekomen. De dochter voldoet aan dit verzoek en de pre fect dankt, haar namens het vaderland van haar moeder, waaraan zij zoo'n grooten dienst bewees. OPMEER Polder Heerhngowaard EN NOG NIET TE GEBRUIKEN. Als reserve echter noodlg. Een tweede electro-motor aangekocht De thee was op De heer Tromp als no. I op de aanbeve ling voor dijkgraaf. Onder leiding van den dijkgraaf, den heer P. Tromp, vergaderden gistermiddag heem raden en hoofdingelanden. Na opening der vergadering en goedkeu ring der notulen, deelde de secretaris de heer Hoogland o.a. mede, dat de tankruimte gevuld kan worden met gasolie als reserve. Gebruik van dieselolie moet niettemin zeer beperkt worden, aldus het advies van den hoofdingenieur-direceur van de Prov. Wa terstaat. De gasolie mag dus alleen gebruikt worden als het absoluut onmogelijk is elec- .trisch te draaien. De olie is inmiddels aan gevraagd, het is niet zoo eenvoudig, want de olie is duur en men mag ze niet gebruiken. Toch meende het bestuur het advies van Waterstaat te moeten volgen; 30.000 liter a 21 ct. p. liter zit nu in de tank. Men had wel meer kunnen krijgen, zegt voorzitter, maar als reserve achtte het D. B. deze hoe veelheid groot genoeg. Men kan er 2 k 2x/z maand op draaien; voorzitter hoopt dat van de oude voorraad nog wat over zal zijn, wan neer de electromotoren in bedrijf worden gesteld. Dat kan ongeveer in het laatst van September het geval zijn. De vergadering keurt de handelwijze van het D. B. geheel goed. Waterstaat drong in middels aan op het plaatsen van een tweede motor, een rondschrijven was aan de hoofd ingelanden gericht, 10 waren er voor, 1 te gen. zoodoende is ook deze motor besteld, welke evenveel kost als de eerste. Voorzitter brengt de vaarkwestie in den polder Pannekeet weer ter sprake, er was in het begin van den zomer te weinig water, het werd zoo nijpend, dat het D. B. de wa ter keering heeft veranderd. Het gedeelte dat vroeger bij den polder Hoog Veenhuizen be hoorde is daartoe weer gebruikt. De heer v. Langen (belanghebbende) dankt Het is heel wat rustiger geworden, merkt hïj onder vroolijkheid der aanwezigen op. De maatregel van het D.B. wordt goedge keurd, men is het er over eens dat de wa terstand thans veel stabieler geworden is. De geloofsbrieven van den herkozen heem raad C. Poland en hoofdingelanden S. Stuit en J. Kooij worden accoord bevonden, even zoo die van den gekozen hoofdingeland J. van Stralen Kz., in de vacature Oudeman, die heemraad is geworden. Aanbeveling dijkgraaf. Wegens periodieke aftreding van den heer P. Tromp wordt de volgende aanbeveling voor dijkgraaf opgemaakt. 1. P. Tromip (met alg. st.); 2. G. Bakkuim (na 2 st. met 15 st.); 3. P. Smit (na 2 st. met 11 stemmen.) De heer Tromp dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Huppelt]eswatsr op tafel. Rondvraag. De thee is op, vertelt voorzitter; men be sluit zich daarom maar te versterken met glaasjes bier en huppeltjeswater. Als steeds bewegen de discussies in de rondvraag zidh over het peil- en bagger- vraagstuk. Voor zoover mogelijk zegt het D.B. alle medewerking toe. De heer Ursem merkt op dat het noodig is na herschouw de perceelen op te knappen van nalatige eigenaars of gebruikers voor hun rekening. Voorzitter vindt dat wel den weg. De heer Ureem vraagt voorts of het ge meentebestuur van Noordscharwoude be reid is de sloot langs den tuin van Veerman op te knappen. Voorzitter zegt dat men op brieven over deze vervelende geschiedenis nooit antwoord kreeg, terwijl het water toch van Noord scharwoude was. Men zal zich nu in ver binding stellen met het gemeentebestuur van Langedijk. De heer v. Graft zegt dat in de Oostertocht een stuk is uitgezakt. Er zal bijgebaggerd worden zegt voorz., want het geet stagnatie in den waterloop. Hierna sluiting. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Opgave van 15 Lm. 21 Aug. 1941. Geboren: Wieger, zoon van Nicolaas Veld huizen en Jantje de Vries; Arie Jan, zoon van Cornelis Eriks en Anna Stammes; Paul zoon van Wiepkje Bakker. Ondertrouwd; Geen©. Getrouwd: Dirk van Diepen, 29 }r., land arbeider en Alida Catharina Smit, 22 jr., z. b.. beiden te Zijpe; Frans Aradreas Mink, 26 jr., schilder te Zijpe en Johanna Corne lia Revers, 26 jr., z. b. te Schagen; Pieter de Boer, 26 jr.. veehouder en Jannetje Eriks. 21 jr., z. b., beiden te Zijpe. Overleden: Cornelia Hendrika Veter, 36 jr., z. b., echtgenoote van Gerrit Pieter Hartog. SCHAGERBRUG. EINDLES MELKCURSUS. Op Woensdagavond 20 Aug. vond ten hui ze van' den heer P. Vries, alhier de eindles van den melkcursus plaats, welke georga niseerd was door de Holl. Mij. van Landbouw afd. Zijpe en Omstreken en gesteund door de Coöperatieve Zuivelfabrieken Eensgezind heid en Dageraad. De les geschiedde onder leiding van den heer A. Karbaat. De N. Hollandsche Melk- commissie was vertegenwoordigd door de heeren D. Kaan, voorzitter, Schoen, lid, en den Zuivelconsulent, Ir. Huisman, secre taris. Verder waren aanwezig de voorzitter van de afd. Zijpe, N. F. Hopman, alsmede de secretaris C. v. d. Sluis. Alle 5 cursisten behaalden het diploma. Voorwaar een mooi succes! Na een keurige inleiding van den heer Kaan, werd aan de volgende cursisten een diploma uitgereikt: Mej E. Vries, Jelte Godijk, Mevr. Baken —Vries, A. Overzet en Mej. A. Rens. Hierna kreeg de heer Hopman het woord. Hij bracht het groote nut van goed melken naar voren', en richtte een woord van dank aan de heeren van de Melk commissie, den leider der cursus A. Karbaat. Voorts dankte spr. den heer en mevr, Vries voor hun me dewerking in deze en overhandigde hun een aardige herinnering. W1ERINGEN BEDANKT. Wegens vertrek van den heer F. de Jong heeft deze als diaken der Doopsgezinde Ge meente alhier bedankt. Mannen - en ook Vrouwen die de veertig zijn gepasseerd en lijden aan Rheumatische pijnen, moeten noodig maat regelen nemen, om te voorkomen, dat ze de dupe worden vanhun leeftijd. Want met de jaren verslappen de bloedzuiverende or ganen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiverheden vormen in het bloed, en die hoopen zich op; men gaat zich onbehagelijk voelen, niet fit meer, vaak met een ongezond pafferig gevoel en neiging tot corpulentie. Zulke menschen moeten Kru- schen Salts nemen. Kruschen houdt de bloedzuiverende organen jong, onzuiverhe den in het bloed krijgen geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig en langs na tuurlijken weg worden afgevoerd. Niet zon der reden wordt Kruschen over de heele wereld erkend als het middel tegen rheu matische pijnen en als voorbehoedmiddel tegen ontijdige ouderdomskwaaltjes als cor pulentie, trage stoelgang, auto-intoxicatie; schijnbaar onschuldig in aanvang, maar pijnlijk en sloopend. - Daarom, wapen U in tijds, neem iederen -dag de kleine dosis Kruschen - het oude beproefde recept sinds 1889. - Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. BLOEMBOLLENVEILING VEREEN. WEST. FRIESLAND TE BOVENKARSPEL. Voor overgroote belangstelling werd de eerste veiling gehouden van tulpen beneden de exportmaten en van plantgoed. Aange voerd waren pl,m. 1.000.000 stuks en een hoeveelheid plantgoed. Alles ging vlot van de hand tegen goede prijzen. Besteed werd voor: Artus 85, Couronme d'or 100, Duc de Berlin 115125, Delicate 110, Flamingo 120; Gen. de Wet 120; La reine max 100—110, murillo 85-90, Scarlet duc 100—120, Witte Valk 110-125; alles voor de maat 910 in centen. Allard Pierson 95110; April Queen 80; Albino 110125; Alaska 70; Bartigon 90— 120; Bouton d'or 100120; Bar. de la Ton- nay 75; Brahms 80; Centenaire 85; Clara Butt 75105; Gharming 80; Carrara 95100; Delicate 110; F.arly Beauty 90; Francombe Sanders 65—70; Fantasy 115130; Fabiola 115120; Grenadier 80; Golden Bronze 80; Gretchen 70; Hillegarda 130; Ingl. Yellow 5590; Ingl. Pink 80; James Watt 80; Im perator 90; King George V 85; Kansas 95; Krelage Triumph 135; King of the Reds 100; Le Notre 75; La Candeur 75; La Merveille 75; Lodewijk XIV 80; Moonlight 80; Miss Wilmott 75; Pr. Elisabeth 105; Papaver 85; Picote 6090, Ph. de Commines 85; Rose Copland 95130; Roi d'Islande 75; Sieraad van Flora 70; Sonja 95; Sundew 8590; Scar let Wonder The rose 85; The Sultan 75; Vic- toire d'Oliveira 100—110, Verona 100, Will. Copland 80—100, Will. Pitt 100, Weber 75— 90; Yellow Giant 80; Yellow Perfection 80; Zwanenburg 80; Zulu 75; Zenober 100—135; Zuidpool 8085. Alles in centen voor de maat 10—11.* Plantgoed: Artus 19—36, Brillant Star 70, Couronne d'or 40, Cramoisie Brillant 3840, Duc de Berlin 36, Gladiator 18, King of the Yellow 55, La reine 19, Lucretia 19, Murillo 2644, Mr. van der Hoeff 50—70, Prosperity 28, Princes Juliana 70, Prins van Oostenrijk 70, Proserpine 34, Pink Beauty 55, Rose Pre- cose 42, Rose Luisate 36, Scarlet duc 4250, Scarlet Admiraal 28, Witte ..Zwaan 26, Witte Valk 3670; Albino 34, Allard Pierson 26 30. Baron de la Tonnay 18. Bartigon 19— 65, Bouton d'or 18—32, Clara Butt 1828. Fantasy 32, Ingl. Yellow 20, King George V 20, Krelage's Triumph 50, Picote 1920, Ph. de Commines 18—19, Rose Copland 36, Will. Copland 19—32, Yellow Giant 44, Zwanen burg 38; Crocus Mant Blanc 30, Meijerbeer 30, geel 26—40, Galanthus 120, Lilium Candi- dum 2232, alles in centen per kilo. GEEN 48 MAAR 8. Een correctiefout was oorzaak dat wij gis teren een getal van 48 woningen noemden, welke voor de Heldersche vluchtelingen zul len worden gebouwd. Het zijn er 8. EEN GROOTE MOLEN VAN DE ZES WIELEN WORDT OVERGEPLAATST. Naar 'f openlachtmnsenm te Arnhem Momenteel is men bezig de voorste van de vijf forsche en stoere en daarnaast be roemde molens van de Zes Wielen onder den rook van Alkmaar te sloopen met de bedoeling hem in 't Openluchtmuseum op den Waterberg te Arnhem als monument weer op te bouwen. Dit is een uniek, omvangrijk en uiterst zorgvuldig werk. Een groote molen, als de ze, verplaatsen, zóó dat hij weer geheel in den ouden stand en trant wordt herbouwd, zóó dat elke plank, balk, de deuren en ra men, enz., enz. weer geheel op den ouden plaats en in de zelfde positie komen te staan, is geen alledaags werk. Om dit te bereiken, zijn, alvorens met het sloopen een aanvang werd gemaakt, alle onderdeelen, tot de kleinste toe, ge nummerd, zijn er velevele schetsen en foto's van het geheel en van tal van onder deelen gemaakt, zoodat ten laatste de mo ten geheel in kaart was gebracht. Zelfs de naaste omgeving van land en water is op kaarten en foto's vastgelegd, daar het in de bedoeling ligt de molen op te bouwen in een entourage die een natuurgetrouwe weergave is van de huidige. Wie op het werk verschiint ontwaart er onmiddellijk den heer Geerke uit Arnhem bij wie de leiding van dit werk berust en die alle schetsen, plattegronden en foto's waarvan we hierboven spraken, zelf heeft vervaardigd. Maar daarmede is zijn werk geenszins be ëindigd. Nu, bij het sloopen speurt en ziet hij rond, prent in zijn geheugen hoe dit zus en dat zoo zit, omdat, hoe goed en vakkun dig iets in kaart is gebracht, toch niet alles hiermede vastgelegd kan worden en veel van het welslagen van den herbouw van de be kwaamheid en liefde tot het werk afhangt van hem, die voor dit werk de verantwoor ding draagt. Als de heer Geerke op zijn praatstoel komt hoort men veel bijzonderheden over dezen molen en vertelt hij aldra over de verschil lende bezienswaardigheden die het Open luchtmuseum te Arnhem heeft. Vijftien, uitsluitend Hollandsche, koren, en watermolens, van de meest uiteenloopende modellen, typen en grootten zijn er opgesteld. En zoo zal ook straks deze „rasechte" Noordhollandsche molen er eenig in z'n stijl troonen en tegelijk de grootste van alle zijn. De slooper, de heer Beers van Koedijk, ver telde ons dat hij en z'h mannen, onder hoo- gen druk werken, daar de graafmachine voor de uitvoering van de kanalisatie werk zaamheden op 't verdwijnen van den molen met smart wacht. Eerst begin Augustus is met het sloopwerk aangevangen. Voor het mooie van de zaak had men feitelijk een maand eerder de hand aan den ploeg moeten kunnen slaan. Want dit werk vraagt tijd. Beziet men b.v. eens de waterloop met z'n vele duizenden rotsvast ingemetselde stee- nen, die bij den afbraak niet beschadigd mo gen worden. Zoo'n waterloop is een gewel dig werk. legt men ons uit. En wij beamen het, nu we er het volle gezicht op kunnen krijgen, doordat de vloer'uitgehroken is. Wat een dikke muren! Mochten er ondanks alle zorgen toch steenen beschadigd worden, wat haast on vermijdelijk is. dan zal men alle pogingen in het werk stellen om gelijksoortige van elders te bemachtigen. Wij vroegen den heer Geerke hoe lang de herbouw duurde. Glimlachend zeide hij dat we daar maar niet over moesten reppen, zooiets vraagt zeer veel tijd. Ook ligt het in het voornemen het typi sche sluisje nabij den molen naar het Openluchtmuseum over te plaatsen. Wij be doelen de z.g. duiker, met z'n karakteristie ke. groote raderen. Deze molen zal in het Openluchtmuseum niet zonder meer een museumstuk worden. We spraken er hierboven reeds van. dat hij in een omgeving wordt geplaatst, die na tuurgetrouw de oorspronkelijke weergeeft. Hieraan dient nog te worden toegevoegd, dat de molen geplaatst wordt op een vijver, met een inhoud van 6000 kubieke meter water. De gelegenheid zal worden geschapen dat de molen het water van dezen vijver kan weemalen. Door circulatie in de toe voer kan de vijver echter niet leeg gemalen worden. Deze molen wordt dus gelukkig eeen dood ding Trouwens dit is met geen der overige bezienswaardigheden op den Waterberg het geval De papiermolen, de wasscherij, en wat al niet meer. alles kan In bedrijf gesteld wor den, zoodat men een volledig beeld krijgt van doel en werkwijze. Meerdere malen per jaar vindt dit in werking stellen vol ledig plaats. Jammer genoeg komen er geen bewoners in den molen. Hoe gezellig en intiem de molenkamers ook kunnen zijn, welk een aparte en bekoorlijke sfeer er ook van uit gaat, dit gemis dient aanvaard tegen de voordeelen van den herbouw, die zekerheid geven, dat dit bouwsel voor het nageslacht wordt bewaard. In het z.g. groote rad, d.i. het kamwiel aan den as, dat in verbinding staat met den vijzel, vindt men het jaartal 1716. Dit jaartal zou op den ouderdom van dezen molen kunnen wijzen. We vernamen even wel dat er in dat jaar een nieuw groot rad in den molen is geplaatst. De molen zelf zou van omstreeks 1600 zijn. Bij het groote verlies van verschillende molens in de omgeving van Alkmaar en het buiten bedrijf stellen van andere, waar door het machtige slaan van het forsche wiekenkruis zal verstijven, kan het toch een groote troost zijn dat er althans in Arnhem nog iets behouden zal blijven van de glorie van dit beroemde polderland. Aan hen die zich hieraan geven past onzen warmen dank! MET VERTROUWEN DE KOMENDE COM PETITIE TEGEMOET. Thijssen als oefenmeester bij de Al km. Boys. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelde is de Alkmaarsche 2e klasser, de v.v. Alkmaarsche Boys er toe overgegaan een nieuwen trainer te benoemen en wel den oud-doelverdediger van Stormvogels, den heer Thijssen. Deze laatste heeft niet alleen zijn sporen verdiend onder de lat voor zijn club, doch vooral de laatste jaren is deze figuur bekend geworden als oefenmeester van verschillende clubs. Wij zijn in de gelegenheid geweest eenige oefenavonden bij te wonen van de Boys die gezien de opkomst der leden en de serieuze training zeer veel beloften inhouden voor de toekomst. De Boys komen uit in de competitie met een achttal hoogere elftallen inclusief één .juniorenelftal en naar het zich laat aanzien met twee adspiranten-elftallen. Deze laatsten worden getraind door den actieven rechtsbuiten der Boys, den heer Jan Goudsblom. Het bestuur, elftalcommissie en de leden kunnen dus de komende competitie met het volste vertrouwen ingaan. SCHAGEN GEEN RAADSVERGADERING. Naar wij vernemen zal in deze gemeente in de maand Augustus geen raadsvergade ring meer worden gehouden. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 16 Augustus stonden 2 werk' loozen ingeschreven, waarvan 1 in de cen trale werkverschaffing, terwijl 1 werklooze een wachtweek doormaakte. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING Op Zaterdag 16 Augustus stonden bij hef Bijkantoor Schagen van het Gewestelijk Arbeidsbureau 18 personen als werkzoeken de ingeschreven t.w. 4 grondwerkers, 1 op perman, 3 landarbeiders, 1 tuinman, 2 chauffeurs. 1 kantoorbediende. 3 kooplieden 1 bouwkundig-opzichter, 1 kapper en 1 dienstbode. TENTOONSTELLING. Op 2 October a.s. zal in deze gemeente een tentoonstelling worden gehouden van fokschapen, vette schapen, fokvarkens en jonge paarden. BOOMEN ROOIEN. Door het gemeentebestuur is besloten van de boomen aan de Laagzijde om de andere één te rooien. MARKT. Op 9 October a.s. zal in deze gemeente een markt worden gehouden van geregi streerde ramlammeren. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders is aan H. J. Volten vergunning verleend tot het verbouwen van zijn werkplaats (steenhouwe rij) en aan J. Peetoom tot het bouwen van een kelder onder zijn café. VERDEROP. Onze plaatsgenoot Jaap Raar, gaat met 1 Sept. as. naar de opleidingsschool voor de KP.M. te Nijmegen. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN. Toen het zoontje van de fam. Capelle uit het Heerenbosch uit. logeeren was bij familie, kreeg hij een vuiltje in 't oog en wreef dat er per ongeluk met de hand verder in. Het oog begon er zoo uit te zien, dat medische hulp werd ingeroepen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar werd noodzake lijk geacht, waar operatief werd ingegrepen. Helaas moet worden gevreesd, dat Jack het oog zal moeten missen. Ernstig auto-ongeval aan den Provincialen weg. Gistermiddag ongeveer 12 uur is bij de nieuwe brug op het kruispunt van den pro vincialen weg een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De heer J. Bakker van 't Zand keer de per rijwiel van de markt huiswaarts. Ter hoogte van het kruispunt reden twee dresseerkarren, terwijl twee groote autobussen van de Noord Zuidhollandsche Tramweg Mij., waarin een reisgezelschap ge zeten was, naderden. Bakker nam de bocht naar linies verkeerd, wilde de dresseerkar ren blijkbaar nog passeeren, doch werd meteen gegrepen door de eerste autobus. De chauffeur, wien in* het minst geen schuld treft, trachtte nog uit te wijken, doch het was reeds te laat. Bakker kwam te vallen en bleef hevig bloedend op den grond liggen. Het voorste gedeelte van zijn fiets was ge heel vernield. De waarnemend arts van Dr. van der Sluis was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Op zijn advies werd een ziekenauto gerequireerd en het slachtof fer door den heer Krouwel voorloopig naar zijn huisarts Dr. Boerma vervoerd. Deze oordeelde overbrenging naar het ziekenhui^ noodzakelijk. Gisteravond laat liet de toe stand zich gunstig aanzien. Opperwachtmeester Misbeek leidde het politioneel onderzoek. DE SCHAGER MARKT Wolveeweiderlj brengt geld In t laatjel Op de markt van 21 Aug. j.1. werden er voor de Centrale 103 stuks vette koeien en stieren aangevoerd, waaronder zeer beste koeien. Aan gebruiksvee 71 stuks en duur. De overvloedige regenval van den laatsten tijd heeft op den gebruiksveehandel nog geen nadeeligen invloed gehad. Integendeel, het grasland is goed gegroeid en heeft blijkbaar nog niet te veel aan nattig heid gehad. De stemming is de laatste we ken tamelijk goed. Dezen dag noteerden wij voor de gelde koeien 325—400 gld., handel heel goed. Even zoo was de handel in tijdkoeien, deze gol den van 350425 gld. Pinken zeer duur. Er is veel handel in graskalveren, hier waren er te kort, de hoogste noteering was f 120. Voor de Centrale 21 nuchtere kalveren, dat wordt steeds minder. Veulen duur, van 400—600 gld., niet veeï handel. De handel in melkschapen vlug en duur. De hoogste noteering was 70 gld. Vlug was de handel in lammeren tot 37 gld. Wat wa ren die fokooien duur, deze konden gelden van 4050 gld. Het wolvee brengt den laat sten tijd veel geld op. Deze weiderij brengt geld in 't laadje. De biggen noteerden wij voor de laagste noteering 5 gld. en voor de hoogste notee ring 6 gld. per stuk, hooger bij de vorige week, nu tot f 30 per stuk, en schrammen laagste noteering f 2 per stuk meer en f 3 per stuk minder voor de hoogste noteering. Nu was de hoogste noteering 42 gld. en de laagste noteering f 34; toch nogOang geen slechte noteering, de handel was anders ta melijk. Hoogste noteering voor de konijnen was f 6. Kippen ook iets duurder, bokken en geiten zeer gewoon. Over het geheel een mooie aanvoer en drukke markt met veel bezoek.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5