RADIO NIPPER EN PELLE Amov Prima athletiek-resultaten in den Noordkop Textielroovers in het kippenhok UeMelmi-ende, ftAeilatUi itan. ïilak, SrJdaaA t.a, Athletick in goede banen Was het vroeger slechts sporadisch, wan neer er een belangrijken titel naar ons district verhuisde, tegenwoordig zijn de namen van onze streekgenooten meer en meer op den voorgrond getreden en vooral in de laatste twee weken doen ztf op waarlijk verrassende wijze van zich spreken. Zelfs een Ned. kampioen! De populaire Blok, lid van Olympia te Wieringerwaard, in Anna Paulowna woon achtig, zag kans de Nederlandsche titel op den 400 m afstand op zijn naam te brengen. Een prestatie van buitengewoon veel belang voor het verdere verloop van dezen nog jeug digen athleet. Blok liep den afstand in 50.5 sec. en hoewel de tijd nog voor verbetering vatbaar is. mag toch niet uit het oog worden verloren, dat er een stevige wind stond en dat o.a. Bakel, Haagh en zelfs van Beveren ver achter hem lagen. De taak van Blok zal nu vanzelf nog zwaarder worden; hy zal Nederland moeten toonen, dat het geen geluk was, hy zal het publiek de overtuiging moeten geven, dat er met hem niet te spotten valt, ja nog sterker, hy zal zich hebben te handhaven. De energie van BJtok is er, welnu toon dan je krachten door den tijd te verbeteren en den titel ln ons district te houden. Ook een kampioen kogelstooten te wachten? Dienzelfden dag van het succes van Blok, wist E n k 1 a a r uit Den Helder beslag te leggen op de tweede plaats kogelstooten. Reeds meerdere malen kwam Enldaar op 'één der vooraanstaande plaatsen op de lijst voor, doch het resultaat van 10 Augustus J.I., om achter den kampioen de Bruin te eindigen, was een bijzondere prestatie. Hoewel Enklaar geen lid is van één onzer district-vereenigin- gen, deed het ons toch goed, dat deze sym pathieke sportsman na serieuse training zijn belooning kreeg. Nog is de hoogste titel niet bereikt, doch misschien is de tijd wel niet ver verwijderd of ook Enklaar wordt nog eens houder van een Nederlandsch-kampioen- Schap, in dit geval kogelstooten. het dat deze Nieuwedieper in de finale niet zijn serietijd 55.5 sec. wist te evenaren, ook hij zou dan eerstaankomend geweest zijn. Al deze resultaten wijzen er op dat we met de athletiek in ons district op het juiste pad zijn. Nu nog zijn de vereenigingen jong en toch worden reeds flinke successen ge boekt. Het is een goed teeken voor de toe komst en we zijn er van overtuigd, dat we, als de zaken serieus aangepakt worden, na verloop van eenigen tijd goede athletiek in eigen omgeving kunnen aanschouwen en dat we onze favorieten op eigen bodem kun nen toejuichen na het volbrengen van hun sportieve prestaties. Deze goede gang van de athletiek-oiitwik- keling is ook vooral van belang, nu straks na volbrenging der verschillende wintersport competities het publiek weer een andere af leiding zoekt. Nogmaals, de athletiek gaat in ons district met rassche schreden vooruit en zal o.i., wan neer z\j het pad van vooruitgang blijft be wandelen, zeer zeker het publiek weten te veroveren, zoodat het volgend zomer-seizoen, niet evenals de bijkans afgeloopen periode, rijk zal zijn aan athletiek in ons district. PROGRAMMA ZONDAG 24 AUGUSTUS 1941. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsbeerichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelconcert (opn.). 10.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stichting: a. (10.00) Wijdingswoord; b. (11.30) Gramofoonmuziek; c. (11.40) Rondom het orgel. 12.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Het ordenen van sibbekundige gegevens. 1.15 Eerste Nederlandsche Radiomuziekfeest voor harmonie- en fafare-orkesten. In de pauzes: Declamatie en gramofoonm. 3.15 Radiotooneel. 3.45 Vervolg van 1.15. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.30 Klaas van Beeck en zyn orkest en de Romancers. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.10 Sport van den dag. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Cabaretprogramma. 8-10 Radiotooneel. 8.45 Omroeporkest en solisten. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: An American sees Holland. Hillversum D 201.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Vroegdienst. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tyd" (opn.). Voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 12.15 Bachcantate (gr.pl.). 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Kurt Hohenberger en ztfn orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Rotterdamsch Phll^armonisch orkest, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Wydingswoord (Voorbereid door de Ch. Radio Stichting). 5.00 Gewijde muziek (Voorbereid door de Ch. Radio Stichting). 5.30 ANP: Sportberichten. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.00 Declamatie. 6.10 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten en gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 „Abu Hassan", komische opera. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 10.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 25 AUGU8TU8 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Morgenwijding. 8.25 Gewijde muziekopn.). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Molto Cantabile. 11.25 Declamatie. 11.45 Molto Cantabile. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.40 BNO: Nieuws- en economische ber. I.00 Orgelconcert en gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest en solist. -3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursb. 5.30 Musiquette. 6.00 Orgelconcert. 6.15 Voor de vrouw. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Rotterdamsch Pianokwartet. 8.15 Zang met pianabegeleiding. 8.50 Praatje over volksweerkunde. 9.05 Zang met pianobegeleiding. 9.30 Gramofoonmuizek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: Things wOT*th knowïng about Holland. Hillversum H. 301.5 m. 6.458.00 Zie Hilversum. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.20 Gramofoonmuziek. II.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 12.15 De Melodisten en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Frans Wouters en z(jn orkest en gramo foonmuziek. 2.00 Haarlemsche vrkestvereeniging, solisten en gramofoonmuziek. 4.00 Kurt Hohenberger en zftn orkest 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Causerie „De verhouding van moeder tot dochter" (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursb. 5.30 Pianovoordracht. 6.00 Wijdingswoord. 6.15 Musette-orkest „Les gars de Paris" en soliste. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 8.35 Radiotooneel. 9.00 De Romancers, soliste en Dameskoor „Aethercharme". 9.45 BNO: Nieuwsberichten. Het was om de fietsbanden te doen De fietsen kwamen er op aan. minder De politie van Deventer en de marechaus see hebben de hand gelegd op zeven pep. sonen, dde in den laatsten tijd een groot aantal fietsen hebben gestolen en daarvoor helers hebben gevonden. Men constateerde, dat de meeste dier rijmelen van de banden waren ontdaan, waarna men de fietsen zelf, al of niet stukgeslagen, in den grond heeft begraven of in kanalen, kolken of va den IJssel heeft doen verdwijnen. De handen kwamen in den handel terecht en werden door afnemers vrij duur betaald. Het zeven- tal is thans overgebracht naar het huis van bewaring te Zwolle. Bijna elke nacht inbraken in kleedingmagazijnen te Amster dam. Er gaat tegenwoordig bijna geen nacht voorbij, zonder dat leden van 't inbrekers gilde een of ander kleedingsmagazijn met een bezoek vereeren, zeer tot ongerief van den eigenaar, die hoogstens de schade ver goed kan krijgen, maar geen kans ziet, het gestolene door iets gelijkwaardigs te ver vangen. Zoo ontdekte personeel van een winkel in de Jan Evertsenstraat te Amsterdam, dat nachtelijke klanten in de zaak waren geweest. Een ruit naast de winkeldeur was ingeslagen, waarna de inbrekers de deur hadden geopend en hun slag geslagen. 19 jassen, ter gezamenlijke waarde van f470.— werden vermist. DE LAATSTE MENNIST. In den ouderdom vpn 9J jaar overleed te Giethoorn S. Bos, het laatst overgebleven lid van de mennistengemeente aldaar. Da mennistengemeertte te Giethoorn ging in 1890 over in de doopsgezinde gemeente al daar. Nog meer goede resultaten. Juist een week later schreef de Ned. Athle- tiekunie nieuwelingen-wedstrijden uit, waar verscheidene athleten uit ons district werd deelgenomen. En wederom met succes! In het nummer discuswerpen werd Klaas Schenk van Olympia no. één met een worp van 34.99 m, terwijl P. Blauwboer van dezelfde ver- eeniging het nummer hoogspringen voor zijn rekening nam, met een sprong van 1.60 m. Ook de dames bleven niet achter, want op het nummer discuswerpen ging zoowel de eerste als de tweede prijs mee naaf het hooge Noorden, n.1. mej. Roeff wist 29.15 m te werpen en mej. Strijbis 27.95 m, beide leden van Doves. Op de 400 m harloopen wist ten slotte Mol uit Den Helder als tweede aan te komen in den tijd van 55.8. Jammer was Een zware concurrent Record in het oplossen van prijs raadsels. Onze eeuw van de sport heeft ook op gees telijk gebied zijn vertegenwoordigers, na melijk de denksport, het oplossen van raad sels. In Amerika heeft men vastgesteld, dat een zekere Frank Davis in Springfield in Ohio, de meeste raadsels heeft opgelost. Se- dort twintig jaar heeft hij deelgenomen aan dergelijke raadsels en heeft er eenige dui zenden opgelost, terwijl hij ook voor zijn moeite rijkelijk beloond werd. De winsten vertegenwoordigen een waarde van 40.000 dollar, want onder de prijzen bevinden zich niet alleen eenige auto's, maar ook een pia no, twee week-end-huisjes, enz. Het liefst heeft hij natuurlijk een prijs in geld. ook waren er prijzen die hem veel hoofdbre kens kostten, om ze te krijgen. Bijv. een kleine krokodil, een plaats in den schouw burg van een stadje, dat ver van zijn eigen stad gelegen was en dergelijke meer. In vele gevallen moest hij tevreden zijn met theoretische prijzen, waardoor hij ech ter toch veel roem verwierf. 317. Nipper pleegt overleg. 1. „Dat is dus afgesproken, we komen vanavond om 9 uur allemaal bij elkaar in het clubhuis- Tot ziens dan, mijn moeder roept al!" 2. „Zeg, professor, je schijnt een oogje op die schedel te hebbenHier, neem hem mee, hij zal best aardig staan in je studeerkamer!" 3. „Ik geloof stellig, dat er wel 1000 manieren zijn, waarop we de meteoor steen kunnen lichten!" „Aan een hebben we al meer dan genoeg, Nipper, laat maar eens horen je voorstel!!" 318. Waar blijven ze nou?? 1. „Het is nu al over negen, waar blijven die anderen nou toch??" 2. „Ik geloof vast, dat Fatty slaapt als een marmot. We zullen hem even een sere nade brengen, dan wordt hg wel wakker!!" 3. „Zrjn familie schijnt niet zo erg op onze muziek gesteld te zijn!!" 4. „Hier zitten we tenminste veilig voor eventuele bom bardementen!!!" Feuilleton door P. G. Wodehouse HOOFDSTUK I. Een brief met een postcriptum. „Er is gisteren avond een mijnheer voor u geweest toen u uit was, mijnheer", zei juffrouw Medley, mijn hospita, terwijl ze de ontbijttafel afruimde. „Zoo?" zei ik op mijn innemende manier. „Een heer met een erg krachtige stem", zei juffrouw Medley peinzend. „Caruso?" „Blieft U, mijnheer?" „Ik vroeg of hij zijn naam niet genoemd, heeft?" „Jawel mijnheer. Mijnheer Ukridge." „O, heilige godenl" „Mijnheer?" „Niets, niets." „Dank u mijnheer", zei juffrouw Medley zich verwijderend. Ukridge! Verduiveld! Ik had hem in geen jaren gezien en hoe blij ik ook meestal ben als een van mijn jeuedvrienden komt bin nenvallen om eeru praatje te maken, betwij felde ik toch hard of ik op het oögenblik wel tegen Ukridge opgewassen zou zijn. Een dikke kerel, zoowel in physieke als moreele be teekenis van het woord, was hij een beetje te druk voor een man van mijn inge togen en intellectueele levenswijze, vooral nu ik juist bezig was om een nieuwen ro man uit te denken, een moeilijk werkje, dat volkomen rust en eenzaamheid vergt. Ik wist bij ondervinding, dat als Ukridge in de buurt was, de dingen plotseling en heftig begonnen te gebeuren eri rustige medidatie onmogelijk werd. Ukridge was een van die menschen, die je te dineeren vragen, geld van je leenen om de rekening te betalen en den avond besluiten met je te wikkelen in een gevecht met een huurkoetsier. Ik ben met Ukridge naar bals in Covent Garden ge weest, om in de grauwe morgenschemering Henrietta-straat door te rennen, achtervolgd door woedende straatventers. Ik vroeg me af, hoe hij aan mijn adres was gekomen, doch dit probleem werd onmid dellijk opgelost door juffrouw Medley, die terug kwam met een enveloppe. „Die is met de ochtendpost gekomen, mijn heer, maar is bij vergissing op nummero twintig bezorgd." „O, dank u wel." „Niet te danken, mijnheer", zei juffrouw Medley. Ik herkende het schrift. De brief, die het postmerk Devonshire droeg, kwam van een vriend van me, een artist, een zekeren Lickford, die op het oogenblik een studiereis maakte in het Westen. Ik had hem een week geleden naar Waterloo station gebracht en ik herinner me, dat ik terugwandelde met den wensch, dat ik genoeg energie bij elkaar kon garen om mijn koffer te pakken en ook ergens naar buiten te trekken. Ik haat Londen in Juni. De brief was lang, maar het postscriptum interesseerde me het meest. A propos, in Yeovil liep ik een ouden vriend van ons tegen het lijf, Stanley Fea therstonehaugh Ukridge. Levensgroot zes voet twee en geweldig dik. Ik dacht dat hij op het vasteland zat. Het laatst wat ik van hem hoorde, was, dat hij met een veeschip naar Buenos Aires was vertrokken, met een geleende pijp bij wijze v$n bagage. Hij schijnt alweer een poosje in Engeland terug te zijn. Ik trof hem in de restauratiezaal van het station in Yeovil. Ik wachtte op mijn trein en hij moest overstappen op weg naai de stad. Toen ik de deur open deed, hoorde ik. een geweldige stem tegen de juffrouw, in het buffet zeggen, „dat ze het in een kruik moest doen", en daar stond S. F U in een afgrijselijk oud, grijs flanellen pak (ik wil er een eed op doen. dat hetzelfae was dat hij den laatsten keer toen ik hom zag aan had) met een lorgnet op, die als ge woonlijk met ijzerdraad achter zijn ooren was vast gemaakt en een paar centimeter blooten nek tusse.hen den rand van zijn boord en den kraag van zijn jas je her innert je wel. dat 6en boordpnknoopje bii hem altijd weigerde zijn dienst te doen. Hij droeg ook een regenjas, hoewel het een snikheete dag was- Hij begroette me uitbundig. Wou er niet van hooren, dat ik zou betalen, stond er op om gastheer te zijn. Toen we klaar waren haalde hij zijn zakken uit, keek pijnlijk ver baasd en trok me op zij „Zeg, Licky, oud paard", zei hij, „je weet dat ik nooit geld leen. Dat is tegen mijn principes. Maar. ik moet een paar shilling van je hebben. Kun je er me een paar leenen tot aanstaanden Donderdag, beste kerel? Ik zal je zeggen wat ik doen zal. (Met een stem vol aandoe ning): „Ik zal je dit geven (hij haalde een smerig stuiverstukje met een gat er in te voorschijn, dat hij waarschijnlijk- van de straat had opgeraapt) tot ik je terug kan betalen. Dit is van meer waarde voor me, dan ik je zeggen kanL Licky, ouwe jongen. Een vriend die me heel, heel dierbaar is heeft het me gegeven, jaren geleden, toen we afscheid namenHet is hard Maarneen, neenJe moet het aan nemen, je moet. Licky, ouwe jongen, geef me de vijf! oud paard! geef me de vijf, mijn jongen." Toen strompelde hij diep geroerd naar den bar en betaalde met de vijf shil ling, die we er bij nader inzien van ge maakt hadden. Hij vroeg naar jou en zei, dat je een van de nobelste menschen van de wereld was. Ik heb hem je 'adres gegeven, ik kon er niet af, maar als ik jou was, zou ik vluchten zoolang het nog tijd is." Het kwam me voor, dat die raad goed was en opgevolgd moest worden. Ik had verandering van lucht noodig Londen was in den zomer misschien goed voor Doctor Johnson, maar niet voor een gewoon mensch Om het publiek het beste wat in me is te kunnen geven (zooals de (Triticus van een weekblad, sprekende over mijn laatste werk, de beleefde hoop had uitgedrukt dat ik zou doen) had ik een rustig plekje ergens bui ten noodig. Ik belde. „Mijnheer?" zei juffrouw Medley. „Ik ga een-poosje uit de stad," zei ik. „Ja, mijnheer". „Ik weet niet waarheen. Ik zal u mijn adres wel schrijven, dan kunt u mijn brie ven doorzenden." „Ja, mijnheer." „En als mijnheer Ukridge terug komt..." Op dat moment werd ik onderbroken door een donderend kloppen op de voordeur. Iets in me zei me, wie er aan het andere eind van dien klopper stond Ik hoorde juffrouw Medleys voetstappen de vestibule ingaan. De deur werd geopend. ,Een geweldig lawaai kwam de trap op. „Mijnheer Garnet thuis? Waar is ie? Breng me bij het ouwe paard. Waar is de man der wrake? Kom op met den zoon van Belial!" Een hevig gestamp op de trad, dat het huis deed dreunen. „Garnet. Waar zit je, jochie? Garnet. GARNET!!" Stanley Featherstoneliaugh Ukridge was in mijn midden! HOOFDSTUK II. De heer en mevrouw S. F. Ukridge. Ik heb al dikwijls gedacht, dat „Who's Who", hoewel een lijvig en goedbedoeld boek, te veel van Engelands grootste man nen heeft vergeten. Het is niet uitgebreid genoeg. Ik sta er in, tusschen de G's: „GARNET, Jeremy, zoon van wijlen Hen- ry Garnet, predikant van Muoh Middlefold, Salop; schrijver. Werken: „De Buitenstaan der", „De manoeuvres van Arthur". Lief hebberijen: Cricket, voetbal, zwemmen, golf. Clubs: Kunst" Maar als u bij de U's naar UKRIDO®, Stanley Featherstonehaugh zoekt, de bijzon derheden van wiens stormachtige carrière buitengewoon interessante lectuur zouden zijn, vindt u hem niet vermeld. Het is niet fair, hoewel ik geloof, dat Ukridge het man moedig draagt. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 10