veilingen competitie- indeeling Dinsdag 26 Augustus 1941 Voet£a£ 19414942 een leuk Cadeautje? VAN GEELEN's Kunsthandel GROEN7 EN Lanqedijker Tweede blad De nieuwe beschouwing en kansen. f Het voetbalseizoen staat weer voor de deur en onze clubs gaan de laatste serieuse trai ningen aanvangen om zoo sterk mogelijk aan déi\ start te verschijnen. Misschien vin den er nog vriendschappelijke wedstrijden als een laatste proefneming plaats. De „Sportkroniek" bevatte reeds de indee lingen en zoowel H.R.G. en Helder zijn weer in hun klasse opgenomen, alt'hans in de tweede en derde klasse, want de witjakken zijn in een vreemde afdeeling ondergebracht, in de z.g. Haarlemsche afdeeling. De' beschouwing. ^Vanrteer we onze clubs in hun afdeelin- gen eens onder de loupè nemen, dan valt het direct op dat H.R.C. het hijzonder zwaar zal krijgen, want, naast de kampioen van verleden jaar Z.F.C. is ook K.F.C., de gede gradeerde eerste klasser, benevens H.B.C. uit Heemstede, dus de club van Kick Smit ingedeeld geworden. Ook Santpoort met zijn stevig elftal is in deze afdeeling onderge bracht. Voor H.R.C. wordt het dus dubbel oppassen in deze zware groep en we hopen dat Racing de juiste opstelling moge vinden, opdat de tweede klasser in ons district be waard blijft. ^Vooral de wedstrijden^ tegen H.B.C., Z.F.C. en K.F.C. zullen wel de noodige belangstelling trekken. In dé derde klasse A treffen we Succes aan, het Wieringsche elftal, dat evenals H.R.C. met spelersverlies heeft te kampen. Jn deze èfdeeling zijff^vsijwel alle bekende derde klassers ondergebracht, met Q.S.C. en Zaandijk, misschien ook Z.V.V. of V.V.Z. als sterken. Wie weet doet Hollandia met Daaf Westhoven, het A.D.O.-kanon, ook wel weer eens een gooi naar de bovenste plaats. D.T.S. is hier ook ondergebracht en het ial ons be nieuwen of ook zij zich zullen aanpassen. Voor Succes wordt het .ook zeer zeker een Imoeilijk jaar, doch o.i. is er toch wel kans om een althans dragelijk figuur te slaan. Helder is de oudste voetbalvereeniging in ons district- en voorzoover wij na kunnen gaan werden de HeWerschen nog nimmer ingedeeld in de '3e klasse B tusschen uitslui tend vreemde clubs. ToOh heeft dit zijn voor- deelen, want elke wedstrijd is dan weer een bijzondere (attractie, vooral nu er toch nog behoorlijke derde l^assers in deze afdeeling zijn ondergebracht, waarvan wij noemen Bloemcndaal, Beverwijk, Kinheim, de Zee meeuwen en niet "té vergeten „the good old" H.F.C. Ook zijn er eenige minder gekendd diibs uit Haarlem, die toch allen behoorlijk I «tor den dag kwamen in het afgeloopen seizoen. Maar ook Helder zal, als de .voor teekenen niet bedriegen, eén woordje gaan meespreken. Dat, het dan maar een hartig I Woordje moge zijn! DE FAMILIE-AFDEELING. De vierde ^Tasse A kunnen we feitelijk be ter de fanulie-afdeeling noemen. Haast alle van die gezellige, kort bij elkaar spelende clubs, die daardoor tezamen de familie van ons Noorden vormen. Alkmaar is de verste zus, doch een familielid dat zeker op zijn juiste waarde wordt gesteld. Daarnaast zien we Atlas weer, zoodat ook déze Heldersche vereeniging weer op beenen staat. Succes boys! n B.K.C en Schagén zijn vanzelf weer pre sent (zouden deze twee clu'bs elkaar eens een warm jaar bezorgen?), evenals Oude- sluis, Watervogels (in Den Helder), Bergen en Wieringerwaard. Het is te hopen dat vooral de roodbrocken weer eens betere pres taties gaan verrichten. Spanning zal er wel weer genoeg zijn. Wij voor ons vinden echter het aantal te spelen wedstrijden wel eenigszins te kort, nl. 14 tegen-20 wedstrijden in de tweede klasse. Het degradeerende St. George werd in 4B ondergebracht, waarin ook zitten Andijk, M.F.C., N. Niedorp, Sporters (uit Hcforn), Sijbekarspel en V.V.W. Hier dus slechts 12 wedstrijden, zoodat de kampioen hier al gauw hekend kan zijn. De Medemblikkers M.F.C. hebben o.i. een goede kans, vooral als zij -den vorm van de laatste wedstrijden vaa verleden jaar nog hebben behouden. In de reserve klasse zien we alleen nog maar Helder II. H.R.C. II moet, dus nog komen. De witjakken ko men voor 't eerst in hun nieuwe afdeeling uit en wij gelooven, dat dit milieu wel eens boven ltun stand zal blijken te zijn. We le zen nl. E.D.O. II, V.S.V. II, Stormvogels II en meer van dergelijke reserve-elftallen van bekende grootheden. Toch zal Helder's jeugd zich geducht gaan wéren en dan behoeven zij zeker» niet te wanhopen en is er ook wel een behoorlijke plaats voor hen weggelegd. Hier laten we nog de verschillende afdee- lingen afzonderlijk volgen, zoodat een juist overzicht wordt verkregen. 2e klasse a: Alcmaria Victrix, Arkmaar- fiche Boys, IIBC, IIRC, de Kennemers, KFC, RCI-I, Santpoort, West Frisia, WFC en ZFC. 2e klasse B: AFC, DWV, Hilversum, HVC, Spartaan, Vriendenschaar, Volendam, de Volewijokers, 'Watergraafsmeer, Zeeburgia en OSV. klasse A: Ahvavs Forward, DTS, GVO, Hollandia, KW, QSC, VVZ, Zaandijk, Suc ces en ZW. 3e klasse B: Beverwijk, Bloemendaal, DEM HFC, Kinheim, Ripperda, Schoten, TIJBB, de Zeemeeuwen en Helder. 4e klasse a: Alkmaar, Atlas, Bergen, BKC, Oudesluis, Schagen, .Watervogels en Wierin gerwaard. i 4e klasse B: Andijk, Si. George, MFC, N. Niedorp, .Sporters, Sijbekarspel en WW. Hes. 2c klasse A: Ajax 3, Blauw Wit 3, EDO 2, HFC 2, de Kennemers 2, Helder 2, OSV 2. Sformvnwk 9 VSV 2 en WFC 2. DE AS. VOETBALCOMPETITIE EN.. DE REISMOEILIJKHEDEN. Men schrijft ons nog het volgende: Nu het compétitieseizoen voor den deur staat, treedt de belangstelling voor de in deling weer naar voren. Meer dan ooit heeft dit onze belangstelling, omdat het ver- voerprobleem eischen stelt, zwaarder dan ooit te voren. De indeeling van den N.V.ê. elftallen is reeds bekend, en we zien daaruit, dat dit punt een factor geweest is, waarmede reke ning gehouden is. Het wachten is nu op de .indeeling van de lagere elftallen in de afdeeling Noord Hol land. En die is voor veel vereenigingèn van groot belang. Vorig seizoen moesten door veel elftallen nog "heel wat kilometers gefiets worden, al vorens er gespeeld kon worden. Doch toen waren onze Zondagsche voetballers verdeeld in twee deelen. Een afdeeling voor de zg.- neutralen en een afdeeling voor de „bijzon- deren", oftewel dé katholieken. Waar het in den N.V.B. mogelijk is geble ken deze twee groepen' in één competitiever band t.e laten spelen, waarom zou dat in de afd. Noord Holland (^.n niét kunnen? Veel vervoersproblen^n zouden dan opgelost, zijn We zouden eigenlijk moeten zeggen: de om standigheden noodzaken het bestuur van de afd. Noord-Holland om tot dezen maatregel over te gaan." Laten we hopen, dat het bestuur van de afdeeling deze noodzakelijkheid ook inziet en dat dit besluit overgaat. Uit onze Omgeving KOEDIJK INBRAKEN. In den nacht van 24 op 25 Augustus heb ben inbrekers hun slag trachten te slaan. Op twee plaatsen heeft men zich door ver breking toegang verschaft. De buit bedroeg slechts enkele guldens i een kleine hoeveelheid thee. De politie stelt een onderzoek in. GAAT HIJ ONS TOCH VERLATEN? Meester Schut is geplaatst als no. 2 op de voordracht voor onderwijzer te Kampen.' Dit is tevens de geboorteplaats van den heer Schut. Zou benoeming volgen, dan zou dat zeker verblijdend zijn voor den heer Schut, maar de burgerij en de kinderen zullen hem noode zien heen gaan. SCHAKEN. Heden zal een vergadering plaats heb ben, teneinde te komen tot het oprichten van een schaakclub, in het café van den heer Jb. Groot. BUITENCONCERT „AURORA". Zondagmiddag hield de Harmomevereeni- ging „Aurora" haar tweede -en laatste bui- tenconce'rt'en wel in hare muziektent op het voetbalveld. Door de buitengewone omstan digheden'kon" geen,muzikale rondgang meer langs de gemeente plaats vinden. „Aurora" doet terecht een beroep^op oud leden der vereeniging om als lid toé te tre den, ook op de jongere krachten. Dit beroep is zeer zeker gegrond om daad werkelijk gevolg aan te geven, onder leiding van een eminenten directeur als de heer A. Nieman is. Met een vroolijken frisschen marsch open de „Aurora" het concert, gevolgd door an dere nummers, die allen door het aanwezige publiek met aandacht werden gevolgd en met applaus beloond. Maar laat de burgerij en verder alle be langstellenden in onze mooie Harmonievei- eeniging' goéd bedenken dat het bij deze 'be looning van applaus niet kan blijven, „Au rora" moet blijvend gesteund worden. Wij" kunnen „Aurora" niet meer missen, dus ver sterken! Zij is het ten volle waard. U ZOEKT Kom eens bij ons kijken. U slaagt zeker, want wij hebben een geweldige keuze, altijd iets bijzonders en toch tegen den laagstep prijs. LAGEZIJDE 40 - TEL. 239 - SCHAGEN. 's Avonds na 7 uur en Zaterdags na 8 uur gesloten VOETBAL. Zondagmiddag had een onderlinge wed strijd plaats van K.S.V. I en K.S.V. II, com binatie A en B, onder leiding van den scheidsrechter Nico Hartland Cz. De uitslag was dat B de wedstrijd won met 7—2.. Er is zeer goed spel te zien gegeven. De laatste 20 minuten zakte het spel wat af, wel een bewijs, dat er te weinig gespeeld is den laatsten tijd. Meer aan training doen is wel gewenscht, want uithoudingsvermogen is dringend noodig. Er was groote belangstel ling voor dezen goed geslaagden wedstrijd. LANGEDIJK OUDKARSPEL UITBREIDING KLEEDLOKAAL DTS Nu DTS is gepromoveerd naar de derde klasse zullen hoogere eischen worden ge steld aan het kleedlokaal. Men is thans begonnen, het bestaande lokaal, op het ter rein van den heer Jansen, uit te breiden. Dit zal ongetwijfeld een verbetering geven. NOORDSCHARWOUDE DROEVIG STERFGEVAL. Vader van vijf kinderen plotse ling doodgebleven. Maandagmorgen is de heer J. S. uit Groo tebroek, die bij een familie te Waarland haci gelogeerd, in de vestibule van het sta tion Noordscharwoude plotseling in elkaar gezakt. Dr. Schreuder van Oude Niedorp, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De man was door een hartverlamming getroffen. De overledene was 39 jaar oud en laat een vrouw met vijf kinderen achter. DE NIEUWE WONINGEN TE NOORDSCHARWOUDE. Achter de Achterstraat. Ingevolge het besluit, om ten behoeve van Heldersche vluchtelingen 1100 wonin gen t£ doen bouwen, zullen in Noordschar wouide daarvan 56 geplaatst worden. Het is, zooals bekend, de bedoeling, deze wo ningen later t,e gebruiken voor de vesti-, ging van personen', die thans nog in krot woningen wonen. De-plaats, waar deze woningen zullen komen is het Noordelijkste deel van het uitbreidingsplan tusschen den nieuwen Pro vincialen weg en de Spoorstraat. Zooals wij indertijd uitvoerig hebben vermeld, lag het in de bedoeling, aan de Zuidzijde van dit bouwterrein z.g. middenstandswo ningen te doen bouwen, waarbij bepaalde eischen werden géstelid' aandien vorm van de daar te bouwen woningen. Ze mochten niet keiner zijn dan 30Ó M3. inhoud. Het gedeelte waar deze middenstandswQningen zouden moeten, of liever gezegd, mogen komen, wordt nu vrij gelaten, zoodat de mogelijkheid tot het bouwen van deze middenstandswoningen niet is uitgesloten. Men zal alleen andere tijden moeten af wachten. in verband met de materiaal- schaarschle. Aan de Noordzijde van het uitbreidings plan waren arbeiders won igen geprojecteerd en het is nu de bedoeling, op die plaats deze 56 nieuwe woningen te bouwen. Ze komen te staan langs de heele lengte van In het gemeentelijk Sportpark te Alkmaar zijn Zaterdag en Zondag groote draverijen gehouden. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, werd er fraai gereden.» Rivalen in den strijd. _(Pax Holland-de Haan-m) Op het Alkmaardermeer hield de Zaanlaadsche Zeilvereeniging Zaterdag en Zondag nationale zeilwedstrijden. Het weer was niet al te gunstig, doch alles verliep naar wensch. Êen overzicht tijdens den wedstrijd in de toerklasse, (Pax Holland-de Haan-m) de Spoorstraat, of 't Nieuwe Wegje, zooals de Spoorstraat op de teekening heet. Er zullen twee uitgangswegén worden gemaakt, één aan de Westzijde en een onge veer halfweg de Spoorstraat. Deze Weste lijkste uitgang sluit precies aan op den weg. weke in het Oudtkarspelsche uitbrei dingsplan is opgenomen. Beide uil gangen komen uit op- de Spooi-straat. Bij de be spreking dezer plannen voor het uitbrei- dingspan. eenigen tijd geleden, werd op de moeilijkheden gestuit, dat de eigenaar van het bouwterrein, in dit geval de heer K. Zeeman, voor zeer groote kosten zou wor den geplaatst, als hij zijn perceel voor bouw terrein zou moeten inrichten, omdat de kosten van den aanleg van de toegangswe gen op de dcor hem te verkoopen bouwter reinen zouden kbmeri te drukken, hetgeen zeer bezwaarlijk zou zijn. omdat de rest van Jiet uitbreidingsplan Voorloopig nog niet in exploitatie kon worden genomen. Wanneer er dan ook niet iets gebeurd was, hetzij, van gemeentewege, door de stichting van een grondbedrijf, of zooals nu, door den bouw van de woningen ten behoeve van de Heldersche vluchtelingen zou er van het in exploitatie brengen van het terrein van Wijziging in maximumprijzen ze kere percentages voor export - voor tomaten ip pet. voor fabriek - ver schillende kwaliteitsvoorschriften - de tpinders raken langzamerhand met een en ander vertrouwd - ge bondenheid heeft wel toekomst - is trouwens niet iets uitsluitend van vandaag. - voorbeelden van dergelijke maatregelen - volledige vrijheid van individuen komt het algemeen be lang niet ten nutte. - thans is gebon denheid onontbeerlijk - aanvoer aardappels vermindert - verschillen de soorten - met de hooge prijzen van kriël is het gedaan - minder tomaten - weinig uien - voor het plukken was het weer ook niet bes! - idem slaboonen - toch nog heel wat aangevoerd - veel roode kool aan de Broeker veiling - lagere prijs - vrij veel witte kool - ook lagere* maximumprijs - evenals van gele kool - weinig wortelen, bieten en bloemkool - de druiven zijn duur - aanvoer van rabarber - suikerperen op de groenten veiling. Deze week werden weer eenige verande ringen aangebracht in de maximum-prijzen van sommige producten. De prijzen van bd<£ nen, komkommers, augurken' /en bloem-" kool bleven ongewijzigd, waaruit wel blijkt, dat er practisch weinig verandering kwam, daar van de laatste drie gehoemde produc ten al heel weinig aan dezé veilingen ver schijnt. Bepaald was weer, dat, als de aan voer voldoende was, om export mogelijk te maken, zekere percentages voor export worden bestemd, en wel 70 pet van de to maten. 80 pet. van de komkommers,» 65 pet. peen, 55 pet van de bloemkool en 50 Gebondenheid thans onontbeerlijk pet. van de stamboonen, roode, gelé, witte kool en druiven Alicante. Wat de tomaten betreft moest 10 pet. voor de fabrieken wor den bestemd in de sorteeringen A, B, C en CC, terwijl tevens' was bepaald,, dat, indien de bonken niet tegen den vastgestelden prijs dpor het binnenland werden opgeno men, men zich in verbinding kon stellen met het Tuinbouw-Ex port-Bureau, dat dan mogelijk er wel een bestemming voor gaf. Dan golden ook deze week verschillende kwaljteitsvoorschriften, ook het betrekking tot verpakking, gewicht en de wijze, waar op de aanvoer te dien aanzien moest ge-, schieden. Zoo langzamerhand zijn de tuin ders met al deze voorschriften vertrouwd geraakt en ze zien er ook de goede zijde ^vel van in, ze beginnen er zich bij aan te pas sen, al beweert een criticaster, dien we on langs van repliek dienden, het tegendeel. Schrijvende over Gebondenheid, laat een medewerker van den Nederlandschen Tuin- houw, wiens woord in die kringen gezag heeft, zich o.m. als volgt uit: „Gebondenheid van thans heeft, alle uitingen van criticas ters ten spijt, nog wel toekomst. Bestaans recht zou ik zelfs durven beweren, wanneer een gezpnde groei door, begrijpen en een ontplooiing door een goed inzicht 'ons zou mogen voeren tot een gebonden vrijheid. Een particulier initiatief in ons berdrijf, in ons doen en laten, dat een zoodanig sociaal gevoel toont, dat het, geleid door wettelijke instanties, het maatschappelijk peil op een hooger plan zou" brengen, de welvaartsmo- gelijkheden zou verhoogen en de beoogde eendracht tusschen verschillende gezindhe den teweeg brengen en verstevigen. Gebondenheid is niét iets uitsluitend van vandaag. Vele verschillende maatregelen van voorheen droegen in principe reeds eenzelf de karakter. Denlk b.v. wat ons eigen vak be treft, maar aan het indertijd ingestelde, ver plicht veilen. Ook dit was een opgelegd iets. En er zullen toch maar weinigen gevonden kunnen worden, die kunnen ontkennen, dat vruchtbare resultateh het gevolg ervan wa ren. En zoo is er meer, B.v. achturige werk dag voor sommige bedrijfstakken, verplichte verzekeringen, invoering warenwet, controle op producten, ook in den tuinbouw. Het maatschappelijk raderwerk, waariii ook onze tuinbouw zijn functie mo'et vervul len, is een ingewikkeld iets, welks goed functionneeren voor ons allen van 't groot ste belang is. Of een volledige vrijheid van handelen der individuen van alle schakee ring het algemeen belang ten nutte zou ko men, mogen wij toch zeker, gezien de vele egoïstische tfactoren, die zich dan zouden la ten gelden, izeker ernstig betwijfelen... Ge bondenheid kan, waar vrijheid, zooals die dan werd opgejvat, ons een chaos zou bren gen, ons voeren naar een beteren toestand. In dit stadium der ontwikkelingsgang is zij stellig onontbeerlijk"; We geloven, ons niet te vergissen, als we aannemen, dat het groote gros der tuinders er ook zoo over denkt, als dan die maatre gelen der gebondenheid maar tot gevolg hebben, dat zij met hun arbeid een goed stuk brood verdienen, waarop zij als mensch recht hebben. Aan de Broeker veiling werden deze week nog nauwelijks 20 spoorwagens aardappels aangevoerd^ aan die te Noordscharwoude 35, met dan nog wat kriel, dat als veevoer ten verkoop werd aangeboden. Er kwamen nu behalve Schotten ook enkele anderp soorten, nl. Eigenheimers, blauwe dito. Be velanders en Bintjes. De prijs was f 4.20. Werd kriel de vorige week verkocht tegen prijzen, die uitgingen boven, die van de grovere sorteeringen, de consumptie-aardap pelen, deze week werd tegen een dergelijke wanverhouding gewaakt (ontstaan door het nijpend gebrek aan veevoer), door den maxi mumprijs op f3.35 te stellen, d.i. dus rond S0 pet. van die der groote aardappels. De aanvoer van tomaten beliep ongeveer 7000 Kg., minder dus dan de vorige week. De prijs was van f 17 op f 16 teruggebracht Het was deze week slecht uienweer. Van daar zeker dat er maar weinig van dat pro duct werd aangevoerd. Er kwamen enkele duizenden kilo's zilver- en gele uien,*waar van alle sorteeringen van de eerste met f 12 en die van de laatste met f6 werden be taald. Ook al lokte het weer niet uit tot het pluk ken van slaboonen, toch kwamen er aan beide veilingen heel wat, vooral te Noord scharwoude, waar meer dan 20 spoorwagens werden aangeboden. De prijs was f14, wat dien. heer Zeeman in particuliere handen) zeer zeker niets gekomen zijn. Nu deze woningen er echter reeds komen, worden de mogelijkheden voor den heer Zeeman ook grooter. De toegangswegen zullen er nu in ieder geval komen. Dat zal1 ongetwijfeld niet gratis gebeuren, ook de in de toekomst te bebouwen perceelen zul len wel in de kosten van aanleg moeten bijdragen, maar in ieder geval draagt bet nu lichter, omdat er direct al 56 woningen zijn. Er zullen een paar woningen moeten verdwijnen oen de uitgangen op de Spoor straat mogelijk te maken. De woning van den heer P. Swager Kz. en een daarachter geplataste schuur zullen moeten worden afgebroken, evenals een schuur van den heer T. Pranger. Dit is ten behoeve van den W es te ijken uitgang. Voor den anderen uitgang is de verwij dering noodzakelijk van het woonhuis, ei gendom van den hèer G. Stam op de Ach terstraat. terwijl van de woning, eigendom van den heer J. Buur aam de Spoorstraat, een klein gedeelte noodig is. Of het ihoele huis zal moeten worden afgebroken, blijkt niet uit de teekeningen. Ten tyehoeve van den bouw der huizen azl het landi ontei gend worden van den heer T. Pranger, van mevr. de wed. Swager—Vlam en een strook van ongeveer tien meter breed langs de ge- heele lengte van den heer Zeeman. BARSINGEBHOBN SOLLICITANTEN NAAR DE PLAATS VAN BURGEMEESTER. Naar wij vernemen zijn er verscheidene sollicitanten naar de plaats van burgemees ter alhier. Onder hen zouden zich bevinden de heer D. Breeb'aart te Oostzaan, zoon van den vroegeren burgemeester van Hoog woud en de heer Sloof, vroeger te St. Maar ter, thans ambtenaar aan het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar. vrij wel overeenkomt met dien in de over eenkomstige week van 1940. Rond 60 spoorwagens rode kóól werden aan de markt te Broek aangevoerd tegen' 8 te Noordscharwoude. De prijs ervan was met 2 kwartjes verlaagd en op f4 gebracht. Er kwamen ongevere 35 spoorwagens witte,"4 kool, dat is veel meer d&n verleden jaar in dezelfde weke, toen de prijzen liepen van f2.50 tot ongeveer f3. Deze week was de maximumprijs f2.80, dus f0.20 verlaagd. Gele kool werd het meest aan "de Broeker veiling gebracht, te Noordscharwoude 2 3 spoorwagens. Ook hiervan was de prijs met f0.50 t^t f4 verlaagd. Verleden jaar werd ze voor fo.30f6.50 verkocht! De aanvoer was toen veel kleiner. Aan beide veilingen kwamen wat worte len, los en gebost. Van 2050 gram was de prijs f6, van 51200 gram f4. Ook was de aanvoer van bieten gering, in totaal nog geen spoorwagen. De maximumprijs was f3.50. Bloeinkool kwam er ook een beetje. Voor de grootste werd f 12 en voor de tweede soort f9 per 100 stuks betaald. Druiven kwamen er wat meer. Eerste kwa liteit Frankenthaler werd met f 65 betaald: een klein deel behoorde tot het afwijkend en gold f 52. Voor Alicante kon fCO worden besteed en voor West-Frisia f64.90—f75. Nog kwamen er wat komkommers, waar van de noteering op f5.50—f 10 kwam. Rabarber wordt al schaarscher. Zoo nu en dan verschijnt er nog een partijtje. Het vet is echter van den pot. We zagen ze geno teerd tegen f3f3.30. Een product, dat maar weinig verschijnt, zagen we deze week in Suikerperen, waar voor als eerste kvyaliteit f 15 per betaald.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5