Kantongerecht Oen Helde. Rond de mosselteelt Het Westland levert al spruitkool fe Woensdag 27 Augustus 1941 Tweede blad De kwaliteits-tandpasta beschermt het tandglazuur installatie van den nieuwen kantonrechter. Een goed begin: 250 zaken. Gistermiddag te 1 uur had in het gebouw van het Kantongerecht aan de Kerkgracht een plechtigheid plaats, in verband met de installatie van den nieuwen Kantonrechter alhier, Mr. J. Blanlcers 't Hooft, voorheen griffier bij het Kantongerecht te Tiel, en op volger in Den Helder van Mr. Arn. Veltman. De buitengewone zitting, welke openbaar was, werd bijgewoond o.a. door familieleden van den nieuwen Kantonrechter en voorts door notaris De Wijn. Op bet podium hadden plaats genomen de nieuwe Kantonrechter, de kortelings be- «edigde plaatsvervangende -Kantonrechters, inspecteur E. Volkmaars en notaris G. Leeuw de Ambtenaar van het O. M. Mr. C. Smal van Alkmaar en de griffier Mr. van Rave- fteyn. Mr. Van Ravesteyn verrichtte de installatie door het voorlezen van de akten van benoe ming, zoowel van den nieuwen Kantonrech ter als van de beide plaatsvervangers. Mr. Blankers 't Hooft nam hierna het woord en hield een korte toespraak. Het ambt van Kantonrechter, aldus spr., heb ik steeds zeer geambieerd en sterk be geerd. Men zegt wel eens dat, indien men een gemakkelijk baantje wenscht, men Kan tonrechter moet worden.. Ikzelf, aldus spr., denk daar anders over. Wil men dit ambt góed bekleeden dan is het integendeel een zeer moeilijk.- Inzeil, aldus Mr. Blankters 't Hooft, ben steeds een Kantonrechter gewend geweest die niets te veel was om de Griffie te hel pen. Ik beloof dat, waar en wanneer de Griffie ook een beroep op mij moge doen, zij op mij kan rekenen. Zich richtende tot de heeren Leeuw en Volkmaars dankt spr. beiden voor die groo- te mate van hartelijkheid, waarmede 'dlezen hem tegemoetgetreden zijn. Hij hoont voorts dat de verstandhouding tusschcn hem en den Ambtenaar van het O. M. een prettige zal zijn. Eveneens hoopt hij dit ten aanzien van de samenwerking met Rijks- en Gemeentepolitie. Spr. wijst dan nog op het vele werk, dat Mr. Vel liman in Den Helder heeft moeten verrichten. Mr. Smal; de Ambtenaar van het O. M. wist reeds diat de nieuwe Kantonrechter hart voor het ambt bezat Dat hij zich geroepen voelde tot het rechterschap. Hier in Den Helder zal hij andere mienschen met een een andere mentaliteit treffen dan in de vorige standplaats. Met den hem geëigenden breeden blik zal het hem echter zeker niet moeilijk vallen die andere men taliteit te begrijpen. Tenslotte spreekt Mr. van Ravesteijji, Wieringen DE ZEEUW PRONKT MET ANDERMANS VEEREN. T IS NIET ALLES ZEEUWSCH WAT MOSSEL HEET. Het mosselzaad komt van de Wadden Evenals de naam Alkmaar onafscheidelijk aan victorie verbonden is, de naam Deven- ter aan koek, men Wieringen en Afsluitdijk als een meer moderne twee-eenheid kent, zoo zegt men geen Zeeland, zonder daarbij aan „mosselen" te denken, waarmede wij maar willen zeggen .dat van alle schaalvis- schen de zg. „Zeeuwsche mossel" wel de grootste bekendheid, heeft verworven, zelfs zoo, dat daarmede een wereldreputatie is gevestigd. Het spreekt vanzelf dat de Zeeuw er een lief ding voor over heeft om deze reputatie te kunnen handhaven, waarbij nog kan worden opgemerkt, dat meer nog dan die reputatie het behoud van een eer lijke broodwinning op den voorgrond staat. Voor tallooze Zeeuwsche visschers zijn er groote belangen verbonden aan' de uitkom sten van de mosselteelt. Zoolang er mosselen zijn, is er broodwin ning en zal het ook niet moeilijk- zijn de reputatie te bewaren. Zoolang er mosselen zijn, ja. want het is de kunst om die te krijgen. De leek heeft geen besef van de moeilijkheden, die soms moeten worden overwonnen. Ook de meest uitgelezen mossel fijnproe ver, voor wien de komst van de nieuwe mosselen een jaarlijks wederkeerend festijn is, dat weer spoedig staat te wachten en dat naar goed oud-HoIlandsch gebruik in bier geplengd en gepleegd wordt, weet de mossel slechts te waardeeren als lekkernij en aan vaardt zijn komst als iets vanzelfsprekends. Hoe hij er komt kan hun inderdaad koud laten als meneer maar een voldoende hoe veelheid van zijn lievelingsgerecht naar binnen kan werken. Vermoedelijk weet hij ook niet dat de mossel behoort tot de vrij zeldzame groep van „koplooze" dieren en interesseert het hem misschien te weten dat zij wel mond, maag, lever, hart, en dergelijke organen be zitten. Waar hij, bij al zijn lof tuigingen op het veelgeroemde Zeeuwsche product ook wel geen weet van zal hebben, is, dat een groot deel van diezelfde mosselen van onze Wad denzee stamt, dus feitelijk niet eens aan spraak op den naam }rZeeuwsch" mag ma ken. Wat toch is het geval. Door de intensieve beoefening van de mos sel visscherij op de Zeeuwsche wateren, liep de vermenigvuldiging ernstig gevaar en dreigde de teelt van mosselen geheel te niet te gaan. De ondergang zou reeds thans vol komen zijn indien niet de noodige maatre gelen waren genomen. Thans wordt gezorgd dat het visohtcrrein niet geheel wordt leeg de Griffier, een enkel woord, en wijst erop, dat veel in Den Helder verwoest is. doch dat het Kantongerecht nog bijna geen schade opliep. Hij heeft de verzekering, dat die Griffie den nieuwen Kantonrechter, voor zoover in haar vermogen ligt, met raad en daad zal bijstaan. Dit is dan het einde van de buitengewo ne zitting. Spoedig daarop wordt een aan vang gemaakt met de gewone zitting, waarvan de rol niet minder dan 250 zaken telt ONTDUIKING VAN DE VLEESCHKEU- RINGSDIENST. Uiteraard was slechts een klein gedeel te van de 250 personen, die opgeroepen wa ren voor het Kantongerecht te verschijnen aanwezig, toen de gewone zitting aanving. Kantonrechter-plaatsvervanger was de hr. Volkmaars, ambtenaar Mr. Smal. De eerste zaak betrof een affaire in ver hand staande met ontduiking van de Vleeschkeuringswet. D. K., een slager al hier, had order gekregen van een kennis van hem, zekere H. J. M. om een schaap te slachten. Het dier werd gevild, maar de zaak lekte uit en de politie bemoeide zich met het geval. Het feit heeft zich voorgedaan omstreeks Januari. Op de vraag van den Kantonrech ter of verd. ook een honorarium voor het slachten' heeft gekregen vernemen wij dat de betaling geschiedde door een pond of tien schapenvleesch voor eigen gebruik. Eenmaal is er slechts geslacht, vertelt verdachte. De ambtenaar vindt het een ernstige zaak als men op déze wijze de distributie in gevaar brengt en vordert 35 gulden of 30 dagen. Hij houd daarbij rekening dat het feit geschied is in Januari, toen nog niet zoo algemeen bekend was wat de ge volgen van deze overtredingen zijn. Verd. zegt zoo'n groot bedrag niet te kunnen betalen. Uitspraak f 25.of 20 da gen. AUTOBOTSING BIJ ANNA PAULOWNA. Vervolgens verschijnt Th. K. chauffeur te Oudkarspel met getuige F. B. Verd. reed met zijn auto op 7 Mei over den Ewijcks- vaartweg en zou daarbij zoo snel gereden hebben dat hij bij een kruispunt geen voor rang meer had kunnen verleenen aan een bus. Het gevolg was dat er een formidabele botsing ontstond en dat de bus voor een 500 gulden schade opliep. Het geheele voor stel lag in duigen. Diverse discoursen ont spinnen naar aanleiding van deze zaak, die door verd. en getuige uitgevochten wordt, gebogen over de situatieteekening. Als get. décharge treedt nog op J. S., die in de cabine bij verd. zat. Uit een en ander blijkt wel dat er niet bepaald hard gere den is. Ook de Ambtenaar acht dit niet bewezen en houdt daarmede rekening. Conform de eisch vonnist de Kantonrechter met f 30.boete subs. 20 dagen hechtenis. gehaald en dat jaarlijks weer voldoende per- ceelen beschikbaar zijn. Ook op andere wij ze wordt getracht de productie op peil te houden en zoo mogelijk nog op te voeren. Inplanting is daarvoor de eenige weg. Jonge mosselen, worden in grooten getale op de mosselvelden, waar iederen visscher zg. „perceelen" heeft, uitgezet. Na eenige jaren, de groeitijd van de mossel bedraagt ongeveer 3 jaren, zijn deze weer volgroeid. De mossel kan zich zoo goed als niet voort bewegen, dus waar deze in zijn element wordt gelaten, kan hij later vrij zeker wor den teruggevonden. Wel sneuvelen er nog enkelen door verzanding, worden er meege voerd door den stroom en als ieder amder dier heeft ook de mossel zijn vijanden, o.ra. de zeesterren, die zioh geheel om de schelp sluiten en het dier verstikken. Het gaat er voor den Zeeuw dus om, jonge mosselen, z.g. „mosselzaad" te verzamelen, en dit nu wordt van onze Waddenzee weg gehaald. Ieder jaar wordt daartoe aan een aantal Zeeuwen gedurende een zestal weken in Juni en Juli vergunning gegeven op de wadden mosselzaad te visschen. In deze maanden kan men dan ook steeds een aantal Zeeuwen met hun vaartuigen in de Den Oeversche en andere Waddenzeehavens aan treffen, die zich op deze visscherij toeleggen. Dit jaar hebben ook eenige Wieringer.s zich hiermede bezig gehouden, want het zaad wordt goed betaald. Het werd door hen ook wel te bestemder plaatse gebracht, waar na zij eenige honderden guldens rijker huis waarts konden keeren. Oppervlakkig beschouwd laten de Wierin- gers zich wel de kaas van. het brood eten door de kostbare mosselen uit hun vischter- rein te laten weghalen, terwijl men er elders goede sier van maakt. Zóó is het echter niet, maar gezegd kan worden dat de Zeeuw er slag van heeft te pronken met andermans veeren. LANGEDIJR ANDERE TIJDEN, ANDERE VERPAKKING. Voor de veilingen is de verpakking der producten soms aan groote moeilijkheden gebonden. Het hout wordt al schaarscher en in cartonnen fust kan niet ieder artikel verpakt worden om te worden verzonden. Met nog grooter moeilijkheden dan tot nu toe zijn ondervonden moet rekening worden gehouden. Het Centraal Bureau heeft de veilingen op een en ander gewezen en hun geadvi seerd, alles in het werk te stellen om zich thans reeds voor het volgend jaar t.a.v. de behoefte aan fust zoo spoedig mogelijk te dekken. In dit verband wordt gewezen op het gébruik van teenen manden, daar teen in ons land nog voldoende aanwezig is. Vroeger werd trouwens ook heel veel in tee nen fust verzonden, doch daar houten kistjes doelmatiger en niet duurder bleken in het gebruik, is men tot het gebruik van houten fust overgegaan. BESTUUR DIEPS- EN MOORMEERS- POLDER. Tot bestuurslid van den Dieps- en Moor- meerspolder is bij enkele candidaatstelling herkozen de heer K. Stam Mz. ALLES VEILENI Het Centraal Bureau der Veilingen in Ne derland heeft het, als gevolg van haar be reikte klachten, omtrent het niet nakomen van de veilplicht van hun producten door Ingezonden COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSE BESTRIJDING. Een beroep op het Nederland- sche volk. Men schrijft ons: Het woord „Tuberculosebestrijding" roept ongetwijfeld bij de meesten onzer dankbare gedachten op aan het werk. dat in ons land zoo bij uitstek waardeering vindt. En geen wonder, want dank zij dezen arbeid is het sterftecijfer aan tuberculose de laatste ja ren aanmerkelijk teruggegaan. In 1940 was echter het sterftecijfer weer iets hooger dan in 1939. De tuberculosebe strijding is mede oorzaak, dat op het ter rein van de volksgezondheid ons land zulk een vooraanstaande plaats inneemt. Wil dit zoo blijven, dan dienen alle krachten inge spannen te worden. De tuberculosebestrij ding wordt gevoerd door plaatselijke, pi-o- vinciale en landelijke vereenigingen die door haar voorlichting, consultatiebureaux, deskundig huisbezoek, enz., een belangrijk apparaat vormen in den strijd tegen de tu berculose, hierbij krachtig gesteund door overheidsinstanties, organisaties en fondsen, welker taak op het gebied van de verple ging ligt, en die uitzending naar sanatoria en ziekenhuizen mogelijk maken. De tuberculosebestrijding omvat derhalve zoowel de zorg voor den patiënt als de voor zorg t.o.v. diens omgeving. De bevolking in geheel haar samenstel ling heeft steeds gul voor dit mooie werk geofferd, omdat zij de groote beteekenis ervan begreep en de resultaten hiervan zag. In moeilijke tijden, zooals wij thans doorma ken, worden aan de tuberculosebestrijding extra hooge eischen gesteld en alles moet worden gedaan, het koste wat het kost, om het bereikte gezondheidspeil zooveel moge lijk te handhaven. Wel mogen de instellin gen voor tuberculosegstrijding voor haar taak berekend zijn, de steun en medewer king van allen zonder uitzondering, is hier bij meer dan ooit onmisbaar. Daarom stemt het tot voldoening, dat op 29 en 30 Augustus a.s. in een groote lande lijke collecte voor dit belangrijke werk een beroep op de geheele bevolking kan worden gedaan. Dit beroep nu moge niet onbeant woord blijven; het gaat hier om het be houd van het hoogste goed; de Volksge zondheid. Steunt daarom deze collecte en wel in ruime mate. tuinders, noodzakelijk geacht aan de bij haar aangeslotefi veilingen een circulaire te richten, waax-in wordt gewaarschuwd tegen deze onjuiste handelwijze. Het wijst er op, dat het buiten de veiling om verkoopen rechtstreeks ingaat tegen de voorschriften van het Crisis-Tuinbouwbesluit, waarhij de veilplicht ten aanzien van alle groenten en fruit wordt voorgeschi'even. Daar komt bij dat het in vele gevallen in strijd is met de statuten der veilingsvereeniging, daar in de meeste het veilen als eenverplichting der leden is voorgeschreven. De circulaire wijst dan op de taak van de veilingsbesturen in dezen, die ongetwijfeld den leden-aanvoer ders onder het oog zullen brengen, dat niet- nakoming van de veilplicht niet toegelaten kan worden en bij gebleken overtreding niet zullen aar-zelen aan de overtredex^s de in de statuten voorziene strafbepalingen toe te passen. UIT „DE STREEK." Naar „De Streek" tusschen Hoorn en Enk- huizen, het bekende tuinbouwgebied, kijken de Langendijker tuinders vaak om vergelij kingen te maken en aldus na te gaan, hoe het verloop van een en ander daar is ge weest. Op het oogenblik is dit het geval met de vroege aardappelen. Aan de veilin gen zijn daar tot en met 16 Aug. aangevoerd 2628 spoox*wagens van dat product, tegen 3740 wagens in hetzelfde tijdvak van 1940. Dat is dus heel wat minder, gevolg van de geringere oogst. Doch de omzet in geld was niet minder, dank zij de hoogere prijzen, die in 1941 hebben gegolden, zoodat in totaal tot 16 Augustus,werd omgezet een bedrag van f 1.901.481, tegen f 1.703.676 het vorige jaar, dus ongeveer 2 ton meer. DANKBARE LEERLINGEN. De leerlingen van de U.L.O. school, die examen hebben gedaan, en allen zijn ge slaagd, hebben Maandagmiddag, den eersten schooldag na de vacantie, afscheid genomen van de leeraren. Bij deze gelegenheid wer den hartelijke woorden van dank gesproken voor het ontvangen onderricht, terwijl aan de onderwijzers stoffelijke blijken van waar deering werden overhandigd. BROEK OP LANGEDIJK. DE LEVERING VAN GROENTEN EN FRUIT OP WEHRMACHTSBEZUGSCHEINE. Uitsluitend uit het exportgedeelte. Bii de veilingen is een rondschrijven vaxx de ïNederlandsche Groenten- en Fruitcentrale ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk papieren bij de veilingen worden aangeboden, op gx-ond waarvan levering van groenten en fruit wordt verlangd voor de Duitsche weer macht. Deze papieren zijn echter geen officieele Wehrmachtsbezugscheine die voor leverin gen aan de Duitsche weermacht in Neder land gebezigd dienen te worden. Er wordt nog eens met allen nadruk op gewezen, dat uitsluitend op volledig ingevulde (ook wat hoeveelheid betreft) en behoorlijk geteeken- de WehrTnaohtshezugscheine groenten en fruit voor de Duitsche weermacht mag wor den afgeleverd, bestemd voor levering aan troepenonderdeelen in Nederland. De Wehrmachtsbezugscheine dienen bij levering uit het exportgedeelte door de vei ling ingenomen en aan de Centrale te wor den ingezonden. Hiervan mag onder geen voorwaarde wox-den afgeweken. Worden papieren aangeboden voor leve ring van groenten en fruit aan de Duitsche weermacht of gemeenten buiten Nederland, dan dienen de betrokkenen te worden ver wezen naar de Aussenstelle der Hauptver- einigung der Deutschen Gartenbauwirt- schaft., Prinsevinkenpark 22, Den Haag, waar de verdeeling van het exportgedeelte plaats vindt» De Lier. Aan de veilingsver eeniging „Westerlee" in De Lier, werden Maandag door een drietal kweekers de eerste partijen spnxit- kool aangevoerd. Het komt de Centrale gewenscht voor om op de veilingen nogmaals aan den handel hekend te maken, dat van de producten, die op de exportlijst voorkomen, uit het binnen- landsche gedeelte geen leveringen aan de Duitsche weex-macht of voor uitvoer mogen plaats vinden, daar dit de binnenlandsohe voorziening in gevaar zou brengen. Voor zoover het op bepaalde veilingen het voor export bestemde gedeelte niet toerei kend is om aan de behoefte van de Duitsche Weermacht te voldoen, moeten de betrokken veilingen zich met de dichtstbij gelegen ex portveilingen in verbinding stellen om in overleg met laatstgenoemde veilingen en eventueel de Weermacht tot een bevx'edigen- de oplossing te geraken. Bij voorkomende moeilijkheden kan deze circulaire als be wijsstuk worden gebruikt. Deze maatregelen zijn alle in overleg met de Duitsche instanties getroffen. Tenslotte verzoekt de Centrale er zooveel mogelijk op te willen toezien, dat de door den handel voor het binnenland gekochte producten ook yverkelijk hun bestemming krijgen. Wanneer men bemerkt of vei'onder- steït, dat een handelaar voor het binnen land gekochte producten een andere bestem ming geeft, dient daarvan onmiddellijk ken nis te worden gegeven aan de Ned. Groen ten- en Fnxit-Centrale, opdat een verder onderzoek kan worden ingesteld. DE AARDAPPELPRIJZEN. Voor de week van 25 tot en met 30 Augus tus zijn de prijzen der aardappelen als volgt vastgesteld: Zand- en veenaardappelen f3.70, kleiaard- appelen groep 2 f 3.75, kleiaardappelen groep 1 f 3.90 en duinaardappelen f 4.75 per 100 kg. Voor levering aan wagon of schip wordt 15 cent per 100 kg. betaald. SCHOORL S.V.V. VERGADERT. De Schoorlsche voetbalvereeniging S.V.V. hield Zaterdagavond, onder voorzitterschap van den heer J. de Leeuw haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in „De Rusten de Jager" van N. Schuijt. De vergadering had beter bezocht kunnen zijn, maareen voetballer voelt zich nu eenmaal beter thuis op het speelterrein dan in de vergaderzaal. S.V.V. kan, aldus de voorzitter in zijn ope ningswoord, terugzien op een goed jaar. De resultaten waren bevredigend: het eerste elf tal eindigde op de derde plaats en de ad- spiranten behaalden het kampioenschap. Spreker spoorde dé léden aan om het nieu we jaar weer met goeden moed te begin nen en vooralhet trainen niet te verge ten. Training is nu eenmaal noodig, wil men iets bereiken. De voorzitter eindigde met en kele woorden te wijden aan de nagedachte nis van den overleden eere-voorzitter, den heer Fl. Schermex\ die zooveel voor S.V.V. had gedaan. Na het vooi'lezen der notulen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. kx*eeg de secretaris, de heer D. Bèeldman, gelegenheid voor het uitbrengen van het jaarverslag. Uitvoerig werden de prestaties van de elftallen besproken en menige nut tige wenk werd gegeven aan de spelers. De heer J. v. Zoonen. secretaris van de elftal-commissie, had wegens vertrek naar elders, bedankt als lid. Het scheiden van dit vérdienstelijk lid beteekent een groot verlies voor S.V.V. Het jaarvei-slag van den penningmeester den heer Stuifbergen, geeft geen aanleiding tot opmerkingen. De vereeniging blijkt f55 vooruit te zijn gegaan. Verkiezingen- De heer Joh. Stuifbergen wordt herkozen, terwijl in de plaats van den heer Laurman de heer B. StrooKer wordt gekozen, tot lid van het bestuur. De vergadex-ing benoemt den heer H. M. Laurman, die zooveel voor de vei'eeniging heeft gedaan, tot eerelid. Tot leden van de kascommissie worden benoemd de heeren J. Oud en C. v. Zoonen. In de elftalcommissie ontstaat een veran dering door het bedanken van den heer J. C. v. Zoonen; in deze vacature wordt voor zien door het benoemen van den heer v. d. Heuvel. De heer N. Kuiper wordt herkozen. Na de rondvraag, waarbij verschillende interne aangelegenheden worden besproken sluit de voorzitter de vergadering. Een van de bekende groote molens van de Zes Wielen bij Alkmaar wordt gesloopt om uit het Schermer landschap overgebracht te worden naar het Openluchtmuseum te Arnhem (Pax-Holland-De Haan né WIER1NGERMEER DE WAGEN KWAM IN DE SLOOT TERECHT. Gistermorgen geraakte een wagen van de Cultuur Mij., geladen met pakken stx-oo in een vrij diepe sloot. Gelukkig dat de voerman ziclx niet op den wagen bevond. In dat geval had het ongeluk wel eens niet zoo goed kunnen afloopen. EEN MOOIE FIETSTOCHT. Maandagmorgen bracht de Chr. zangveiy van W.Werf een bezoek aan Gaasterlandf ongetwijfeld een mooie fietstocht. ALKMAAR BEROEP AANGENOMEN. Ds. C. L. Tuinstra te Heerlen-Terwinselen heeft beroep aangenomen naar de Neder- landsch Hervormde Kerk, alhier (vacature Ds. J. H. W. Warners). 487e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Tweede lijst. Trekking van 26 Augustus. 400 No. 6242, 8402, 12031, 14153, 18753. 200 No, 7034, 18655. 100 No. 1874, 9952, 10616, 10800, 13448, 16545, 16802, 19146, 19434. PRIJZEN VAN ƒ45 1168 1175 1178 1189 1208 1254 1344 1389 1402 1512 1516 1574 1903 1908 1966 1967 2076 2122 2199 2219 2255 2304 2325 2501 2601 2603 2658 2695 2723 2789 2792 2793 2856 2906 2955 2958 2980 3001 3060 3066 3096 3133 3202 3227 3238 3250 3276 3294 3295 3367 3411 3451 3505 3.392 3722 3744 3765 3826 3351 3922 3927 3983 4182 4206 4224 4243 4271 4331 4491 4540 4584 4707 4820 5074 5158 5168 5213 5281 5327 5328 5338 5349 5390 5527 5536 5538 5585 5768 5801 5836 5892 5958 5986 5996 6005 6071 6085 6097 6194 6276 6311 6357 6547 6560 6583 6591 6596 6649 6728 6845 6867 6896 6936 6955 6978 7012 7225 7247 7283 7296 7397 7455 7477 7518 7555 7558 7573 7632 7763 7767 7825 7854 7862 7878 7881 7962 8031 8050 8062 8116 8225 8261 8272 8299 8322 8368 8403 8418 8423 8425 8452 8461 8584 8672 8679 87& 8743 8810 88% 8966 9006 9094 9247 9286 9324 9362 9381 9410 9444 9542 9630 9652 9661 9694 9753 9825 10063 10142 10248 10539 10694 10706 10756 10763 11037 11119 11135 11276 11288 11380 11397 11410 11527 11601 11712 11728 11833 11926 11950 12010 12034 12039 12269 12298 12358 12389 12412 12478 12498 12530 12554 12621 12757 12765 12816 12886 12889 1297S 13035 13041 .13050 13069 13071 13075 13076 13077 13172 13217 13247 13252 13275 13289 13290 13299 13312 13325 13342 13388 13398 13414 13609 13698 13712 13747 13812 13825 13879 13974 13979 14003 14006 14064 14140 14189 14201 14215 14243 14252 14294 14332 14400 14516 14520 14557 14627 14658 14693 14781 14928 14979 15110 15163 15284 15410 15430 15457 15475 15486 15785 15793 15803 15819 15888 15947 16044 16097 16212 16341 16403 16531 16590 16671 16759 16763 16805 16961 17085 17098 17157 17218 17298 17383 17490 17619 17639 17665 ,17668 17697 17729 17754 17779 17799 17848 17895 17935 18091 18249 18315 18322 18339 18388 18414 18432 18689 18692 18816 18958 18995 19000 19102 19124 19162 19261 19491 19494 19506 19522 19532 19577 19645 19661 19755 19778 19787 19856 19865 19917 19918 19965 19982 20089 20126 20157 20164 20200 20219 20237 20303 20361 20446 20515 20649 20686 20699 20717 10719 20877 20911 21076 21128 21141 21171 21206 21216 21321 21350 21402 21403 21635 21704 21867 21909 21912 21922 21955 21975 21982 21983 1024 1045 1063 1308 1558 1643 1662 1667 2263 2288 2468 2560 2764 2973 2984 3008 3219 3327 3387 3536 3573 3590 3708 3735 3755 3813 3857 3867 3999 4016 4023 4039 4041 4433 4624 4758 4799 4828 4845 4953 4995 5210 5427 5473 5644 5671 5798 5799 5846 5926 5946 6089 6293 6536 6981 7290 7313 7320 7360 7521 7719 7919 8102 8366 8377 8445 8447 8494 8583 8882 8978 8996 9013 9052 9075 9223 9335 9344 9430 9745 9859 9897 10033 10094 10137 10192 10387 10582 10803 10981 11107 11289 11471 11583 11700 11826 11868 11885 11903 11917 11994 12177 12231 12262 12572 12666 12722 13090 13201 13245 13416 13527 13559 13582 14057 14198 14221 14375 14526 14713 14904 14957 15001 15260 15352 15373 15391 15554 15632 15712 15818 15824 16063 16064 16197 16253 16268 16342 16398 16435 16497 16529 16663 16692 16704 16705 16769 16809 16818 17035 17095 17394 17453 17525 17628 17707 17806 17875 17894 17951 18034 18051 18196 18268 16271 18487 18690 18711 18857 18985 19047 19137 19190 19202 19256 19294 19438 19461 19511 19632 19664 19666 19894 19896 20341 20391 20530 20532 20614 20895 21175 21259 21564 21565 21616 21624 21916 HOS 1252 1464 1567 1611 1615 1706 1720 1772 1844 2075 2163 2852 3420 35% 3644 3659 3710 3711 3751 4208 4284 4448 4761 4806 4811 4905 4917 5046 5110 5267 5386 5389 5421 5424 5449 5563 5696 5782 5876 6402 6618 6686 6862 6894 6900 7063 7077 7144 7425 7799 7875 7888 8024 «ZOO 8249 8206 aaw 8984 om 8Ö57 8574 8586 8777 8946 91Ö2 9f96 9225 9226 rea?, 9407 7799 10043 10141 10155 10340 10337 10479 10669 10764 10762 10934 14066 11262 11283 11532 11643 11834 13032 12141 12183 12310 12416 12449 13021 13504 13580 13930 14324 14455 14493 14935 15046 15139 15530 15794 16148 16237 16337 16402 16507 16553 16564 16936 17121 17155 1T167 17232 17425 17562 17630 17915 17954 17972 18016 18018 18038 18087 18325 18655 19240 19350 19678 19781 19827 19997 19999 20076 20107 20125 20347 20659 20713 21373 31450 21604 21694 21766 de vouge lijst e fcoRd»: S I »oet aifti 17012.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5