VOOR VRIEND EN VIJAND DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA De clandestiene slachterij ONDERWIJS Amor Landarbeiders Noord-Oostpolder voor Joodsche kinderen De moord te Delft in het kippenhok 1. Piet Durf speelde Kraag voor Robmson Crusoë op een eenzaam plekje bij een moeras-' sigen inham van de ri vier. Wat was het daar fijn. Een groep knot wilgen vormde zijn bosch, het hooge riet was struikgewas en met pijl en boog schoot hij lekker mis op watervogels. Natuurlijk had hij ook een hut, van halfvergane plan ken gemaakt. Niemand kwam ooit op dit ver laten plekje. 2. Op zekeren vrijen Zaterdagmiddag toen hij daar speelde, ont dekte hij vreemde voet stappen in den modder. Klapperdoppie nog aan toe. daar hadden vreemde stammen zijn grondgebied durven be treden. Waar waren de indringers? Behoed zaam sloop hij tussehen het hooge riet. Tel kens bleef hij stilstaan om te luisteren, doch geen gerucht trof zijn oor Zoojuist heeft de stormtroep een Sovjet- bunker genomen. Met vlammenwerpers en handgranaten hebben pioniers het betonnen gevaarte stormrijp gemaakt en nu na de bestorming staan de mannen met geveld ge weer ter weerszijden van den opengebeukten ingang te wachten tot de bezetting van den bunker naar buiten zal treden. De Sovjet soldaten daarbinnen hebben een zwaren ptrijd gevoerd en ongetwijfeld zullen velen yan hen gewond zijn. Maar met den stormtroep is ook een Roo- jje-kruis-soldaat meegegaan. Want de ge wonden, die nu nog in den bunker liggen moeten onmiddellijk verzorgd worden. Een gewonde soldaat is uitgeschakeld, is geen partij meer, is alleen maar een mensch die hulp noodig heeft. Zoo werkt het Roode Kruis aan het front. Er wordt geen onderscheid tussehen vriend pn vijand gemaakt. Zoo zal ook de Neder- landsche ambulance werken, die straks naar jiet Oostfront gaat vertrekken. En wanneer men dat weet, dan zal geen >nkele Nederlander zich afzijdig willen hou- jj«n. Dan zal ieder Nederlander meewerken pan de tot stand koming van de ambulance. Horiderden zonden reeds hun bijdrage. Ook (3e Uwe wordt verwacht. Stort nog vandaag op girorekening 8-7-6*0*0 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. Eoonomlsohe rechter Nogmaals MEN KOOPE GEEN „VLEESCH ZONDER BON" 's-Gravenhage. Bij den eco- nomischen rechter is gister weer een serie ernstige gevallen) van clandestiene slachtingen en onge oorloofde n handel in vleesch-zonr der-bon aan de orde geweest. Als geheime slachtplaats deed o.a. een at al te Rijswijk diiensit, van waar langs duistere wegen, het vleesch naar restaurants of parti culieren. in Den Iiaag werd ver- jyoerd. Hoe schandelijk het in dien stal toe fing, moge blijken uit eendge pasages. ont leend aan het lijvige rapport, dat de amb tenaren van den betreffenden opsporings dienst over deze zaak hadden opgemaakt, welke passages wij hier laten volgen: ,De stal. staande op het erf van van P. te Rijswijk, was een ruimte van ongeveer 4 bij 5 meter. In de linkerhelft van dezen stal waren' een paar balken, waartusschen iet vee dient te staan. Op laatstgenoemde balken waren twee opzetten van een wagen gelegd, welke als tafel dienst moesten doen. Daarop lag eenig vleesch en vet. Rechts in den hoek troffen wij het ge slachte rund aan, dat aan den zolder was opgetakeld. Vlak daarvoor op den grond troffen wij een groote partij ingewanden aan. kennelijk afkomstig van geslacht vee. Het geheed maakte een walgelijken indruk. Overal op den grond lagen afgang en uri ne van het vee. Het geheel verspreidde een onbeschrijfelijken stank. Het beschre ven rund,, de mest en de ingewanden zagen zwart van de vliegen. Kortom het geheel tartte elk begrip van hygiëne. De slachters konden het niet de moeite waard vinden, als er een nieuwe slachting moest geschie den, den 6tal een beetje op te ruimen. Wij kregen den indruk, dat de ingewanden en bet vuil van de beesten daar al weken aanwezig waren. De volksgeizonidheid wordt door een der gelijk soort slachters in ernstig gevaar ge bracht, hetgeen hier overduidelijk werd aangetoond". Een van de eersten, die zich voor deze geheime slachterij te verantwoorden had den, was de koopman A V. te Voorburg. Deze man had de schuur of stal voor 'f* 4 per week van van P. gehuurd en hij was bet, dde de koeien opkocht en ze in dien stal liet slachten. Zijn 18-jarige zoon en naar den De persdienst van het N.V.V. schrijft ons: Het reglement arbeidsvoorwaar den voor de 2000 landarbeiders, die zullen worden geplaatst bij de ver- kavelings- en ontginningsarbeid in den Noord-Oostpolder, waaromtrent tussehen de directie en de vertegen woordigers van den Nederlandschen bond van arbeiders in 't landbouw- tuinbouw- en zuivelbedrijf overeen stemming was bereikt, is thans door het departement van waterstaat goedgekeurd. Het loon is vastgesteld op 42 cent per uur voor volwaardige arbeidskrachten. Bij het accoordloon wordt eveneens van dit grondloon uitgegaan. Vakbekwame arbei ders bij landarbeid (machinisten, bestuur ders van motorrijtuigen, zelfbinders, enz.) komen in aanmerking voor een v.erhoogd uurloon. Arbeiders jonger dan 19 jaar ge nieten een belooning, berekend naar hun leeftijd en wel bij een leeftijd van 14 jaar pl.m. 2/7, 15 jaar 3/7, 16 jaar 4/7, 17 jaar 5/7, en 18 jaar 6/7 van het loon van volwaar dige arbeiders. Onvolwaardige arbeidskrach ten worden beloond naar prestatie. De in barakken gehuisveste arbeiders héb ben aanspraak op huisvesting, volledige voeding en geneeskundige hulp. De directie vergoed aan kostwinners een bedrag van 80 cent per dag als verblijfsvergoeding, voor eiken dag waarover kostgeld verschuldigd is De in barakken gehuisveste kostwinners zul len zeven verloven per jaar genieten met een vergoeding wegens loonderving van f 5 per keer (Kerstvergoeding f 15). Deze vergoe dingen worden verhoogd met reiskosten. Engelsche vliegtuigen boven ons land 's-Gravenhage. Was de Britsche luchtmacht in de laatste dagen (nachten) passiever, Donderdag avond en in den vorigen nacht vlo gen verscheidene Britsche vliegtuigen boven ons land. Dientengevolge trad ook de Duitsche afweer sterker op en had óp verscheidene plaats be langrijk succes. De aanvallende vliegtuigen wierpen vele brisant- en brandbommen met name in het Zuiden en in het Oosten des lands. De mees te bommen, die gelijk gewoonlijk van groote hoogte en blijkbaar zonder, bewust doel werden geworpen, vielen in het open veld neer en deden dientengevolge weinig schade. Op twee plaatsen werd echter een boerderij door brandbommen getroffen; beide boerde rijen brandden geheel af. Ook werden eeni ge boerderijen door bomsplinters getroffen en liepen weinig schade op. Een aantal koeien en paarden werd bij dit alles gedood. Op verscheidene plaatsen in het Oosten des lands werd een aantal woonhuizen door bomsplinters of door den luchtdruk van ont ploffingen beschadigd; deze schade beperkte, zich in hoofdzaak tot glasschade en schade aan de daken. Op één plaats liepen broei kassen belangrijke glasschade op. Voorts werd op een andere plaats een telefoonlei ding gestoord. Bijzonder opmerkelijk is, dat op verschil lende plaatsen uit vrij groote hoogte en blijkbaar in het wilde weg door aanvallen de vliegtuigen machinegeweervuur op de burgerbevolking werd geopend. Door dit eigenaardig optreden werden zes mannen en één vrouw min of meer zwaar gewond. de 27-jarige M. Th. B. waren de eigenlijke slachters en zekere de G. werkte daaraan af en toe mede. A. V. deed het voorkomen, alsof hij ei genlijk maar weinig met deze zaak te ma ken had. omdat hij niet zelf aan het slachten deelnam, en aanvankelijk vol gens zijn zeggen niet geweten zou heb ben. wat zich in de schuur afspeelde. De officier van justitie, mr. Zaayer, hechtte aan deze poging tot verontschuldi ging weinig waarde en achtte den ma,n wel degelijk- schuldig. Ter zake van uitlokking der geheime slachtpartijen vorderde spr. een jaar en vier maanden gevangenisstraf en wegens het koopen van koeien buiten de wettelijke bepalingen om f 2000.boete subs. vier maanden hechtenis. SCHEIDING TUSSCHEN JOODSCHE EN NIET-JOODSCHE LEERLINGEN EN LEERKRACHTEN. Binnen den kortst mogelijken tijd zal worden overgegaan tot de inrichting van de noodige scho len. 's-Gravenhage, 29 Aug. De secretaris generaal van het departement van Opvoe ding, Wetenschap en Cultuurbescherming, brengt het volgende ter algemeene kennis: Krachtens de opdracht, gegeven door den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, zullen met ingang van 1 September 1941 leerlingen van onderwijsin stellingen, wélke ook met uitzondering van de instellingen voor hoogpr onderwijs die overeenkomstig par. 4 der verordening nr. 189/1940 van den Rijkscommissaris (ver ordening betreffende de aanmelding van Joodsche ondernemingen) van joodschen bloede zijn of als zoodanig worden beschouwd slechts onderwijs mogen ontvangen van leerkrachten die eveneens van joodschen bloede zijn of als zoodanig worden be schouwd. Dit heeft ten gevolge dat met ingang van den genoemden datum de hier bedoelde leerlingen niet langer in de onderwijsinstellingen zullen mogen worden toegelaten, tenzij het onder wijsinstellingen betreft, welke alleen voor deze leerlingen zijn bestemd. Hieraan kan worden toegevoegd, dat volgens de uitdrukkelijke aan wijzing van den Rijkscommissaris binnen den kortst mogelijken tijd zal worden overgegaan tot de inrichting van de noodige scholen, bestemd voor de bovenbedoelde leerlingen. De voor bereidingen hiertoe bevinden zich in een ver gevorderd stadium, zoodat kan worden verwacht, dat binnen zeer afzien baren tijd de noodige re gelingen zijn getroffen. In aansluiting aan deze bepalingen zij er op gewezen, dat het in den vervolge ver boden zal zijn, dat leerlingen van Jood schen bloede en zij, die als zoodanig wor den beschouwd, van niet-Joodische perso nen onderwijs, in welken vorm, ontvangen. Ook wanneer dit onderwijs gegeven wordt in den vorm van club- en privaatlessen. Leerkrachten die van Joodschen bloede zijn of overeenkomstig de bovengenoemde bepa ling als zoodanig worden beschouwd, mo gen slechts onderwijs geven aan Joodsche leerlingen en daarmede gelijkgestelden,, ter wijl hun uitdrukkelijk is verboden om eenig onderwijs in welken vorm ook, te geven aan niet-Joodsche leerlingen. Indien Joodsche leerkrachten en de daarmede ge- lij kgestelden die in het. genot zijn van ^eni ge uitkeering op grond van aan hen ver leend ontslag; nochtans mochten voortgaan met het geven van onderwijs, in welken vorm ook, aan niet-Joodsche leerlingen, zal onverwijld worden overgegaan tot de in trekking van de aan hen toegekende uit- keering. De commissaris van politie te Delft maakt bekend: het staat vast dat Jan van Blerkom, alias Jan Verhagen, verdacht van den moord op den 19-jarigen H. de Man, onder den naam Jan Zwart tot en met Dinsdag 26 Aug. j.1. heeft vertoefd inleen peneion te 's-Gra venhage. Op een gfegeven ooge.nblik is hij plotseling van daar verdwenen en niet meer aan dat adres teruggekeerd. Enkele personen, die voor dit onderdak hebben gezorgd, zijn ge arresteerd. Uit het onderzoek is verder ge bleken, dat de verdachte van Blerkom tot op dat oogenblik niet meer in gezelschap was van den verdaohte Hugenholtz. Het is niet onmogelijk, dat de verdachte van Bler kom, alias Zwart, in gezelschap is van den 21-jarigen Gerard Dogger uit Den Haag, die tevens moet worden aangehouden. Laatstge noemde bedient zich van legimitatiepapieren staande ten name van Gerard Dogger of hij noemt zich Otto van der Gronden. Nog maals worden de politieautoriteiten ter zee- en in havenplaatsen verzocht strenge con trole te houden op mogelijke ontsnappings pogingen over zee. 20*000 boterbonnen voor een gelijk aantal guldens NOG MEER ONTDEKKINGEN IN DE GE RUCHTMAKENDE DISTRIBUTIE- ZWENDEL-AFFAIRE TE DEN HAAG. Met betrekking tot de omvangrijke distributiebonnenzwendel, welke de zer dagen in Den Haag aan het licht is gekomen, vernemen wij nog dat gistermorgen nog de 19-jarige koop man J. J. B. is aangehouden. Hij wordt er van verdacht rechtstreeks van een der hoofdverdachten in deze zaak 20.000 boterbonnen te hebben gekocht, waarvoor hij een bedrag van f 20.000 beeft betaald. Een klein deel van deze bonnen heeft hij gebruikt om boter te koopen voor zijn zaak. De rest van deze bonnen heeft hij aan an deren verkocht. Eenvan deze personen, de 26-jarige H. H. J. M. is gisteravond in Zoe- terineer aangehouden en in arrest gesteld. Dit is reeds de zesde en zevende arrestatie in deze zaak. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Nog meer arrestaties wor den verwacht. AFLEVERING VAN GENERATOR- ANTHRACIET. 's-Gravenhage, 29 Aug. De secretaris generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 September 1941 generator-anthraciet (magernootjes 5 van de Willem Sophia en Domaniale mijnen) voor auto's en smalspoorlocomotieven ten behoeve van kleinverbruikers dit zijn zij die maandelijks minder dan 20 ton genera tor-anthraciet noodig hebben uitslui tend verkrijgbaar zal zijn bij de 4 groote benzinemaatschappijen (Shell, Standard, Texaco en Sinfina) en bij de door haar daarvoor aangestelde wederverkoopers. Door deze regeling zal het voor houders van auto-gasgeneratoren mogelijk zijn hun anthraciet, evenals dat thans het geval is met hout en turf, te betrekken bij een groot aantal (pl.m. 600) verkoopplaatsen, gelegen aan de groote verkeerswegen pn verspreid over het geheele land. De generator-anthraciet zal, voor zoover mogelijk, in gedroogden en gezeefden toe stand verkrijgbaar worden gesteld in pa pieren zakjes, van 1/10 H.L. tegen een prijs van f 0,33 per zakje. Houders van auto-gasgeneratoren, wter maandverbruik aan generator-anthraciet 20 ton of meer bedraagt, kunnen als groot verbruikers'hij het rijkskolenbureau wor den geregistreerd en zijn in dat geval ge rechtigd generator-anthraciet direct per wagon van de mijn te betrekken. GEVAARLIJKE, TABLETTEN VERDWENEN. Donderdagmiddag werd te Zutphen uit een metalen kistje, bevestigd aan een motor rijwiel van een vertegenwoordiger der ki nine fabriek te Amsterdam, twee glazen buisjes -ontvreemd, weike 10 ergometrine- tabletten bevatten. Deze tabletten bevatten een vrij zwaar vergift, zoodat de politie hiervoor gewaarschuwd heeft Vermoed wordt, dat het kinderen zijn. geweest, die de buisjes hebben weggenomen. Italiaansch weermachfbericbf VIER VIJANDELIJKE DUIKBOOTEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Rome, 29 Aug. (Stefani). Het 451ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In Noord-Afrika bedrijvigheid van Ita liaansche vooruitgeschoven patrouilles en artillerie tegen gemechaniseerde strijd middelen en vijandelijke batterijen aan t fiont van Tobroek. Britsche vliegtuigen hebben bommen laten vallen op Benghazi en Homs: eenige personen zijn gewond. Er is lichte schade aangericht. In Oost-Afrika zijn vijandelijke aanval len op de versterkingen van Wolsjefit en op het kleine fort van Debarech prompt verijdeld. De laatste dagen hebben onze oorlogs schepen in samenwerking met verkennings vliegtuigen der marine, vier vijandelijke duikbooten in de Middellandsche Zee tot zinken gebracht Er zijn eenige gevangenen gemaakt, onider wie de commandant van een der duikbooten. Een onzer duikbooten is niet op haar basis teruggekeerd." Feuilleton door P. G. Wodehouse 7. „Ze had het recht niet om naar Axmin- eter te gaan. Het is haar werk niet om in Axminster rond te zwerven. Ik betaal haar geen enorme sommen om naar Ax minster te gaan. Je wist, dat ik vanavond zou komen." „Neen, mijnheer." „W&t?" „Neen mijnheer." „Beale, zei Ukridge met bestudeerde kalm te, de sterke man die zichzelf beheerscht „een van ons beiden is gek." „Ja mijnheer." .Laten we deze zaak grondig onderzoeken. Heb je mijn brief gekregen?" „Neen, mijnheer." „Mijn brief, waarin ik schreef dat we vandaag zouden komen. Heb je dien gekre gen?" „Neen mijnheer." „Hoor eens even, Beale, dat is bespottelijk. Ik weet zeker dat die brief op de post is gedaan. Ik herinner* me, dat ik hem zelf in mijn zak heb gestoken om weg te brengen. Nu is hij er niet meer. Kijk. Dit is de heele inhoud van mijn wel verd...." Hij staarde naar de enveloppe, die hij uit zijn borstzak had gehaald. Een vaag glimlachje speelde over Beale's houtig gezicht. Hij kuchte. ,3eale", zei Ukridge, „je eh er schijnt een vergissing te hebben plaats gehad." „Ja, mijnheer." „Je hebt niet zooveel schuld als ik dacht." „Neen, mijnheer." Stilte. „In ieder geval", zei Ukridge op bezielden toon, „ga ik dien verwenschten hond ver moorden. Ik zal hem leeren mijn deur ka pot te krabben. Waar is je geweer Baele?" Maar zijn beter ik kreeg de overhand en het eind was een koud, maar genoegelijk maal, waarbij het gespaarde monster zich onverwacht van zijn sterkste zijde deed kennen door knappe en amusante kunstjes. HOOFDSTUK V. Aanpakkenl Den volgenden dag sloegen klokken in de verte acht uur toen het zonlicht dat door mijn open slaapkamerraam binnenstroomde me wakker maakte. Het was een heerlijke morgen, koel en frisch. Het gras, nat van den dauw, schitterde in de zon. Een lijster, die alles afwist van vroege vogels en hun belooning, kortte zich den tijd tot den komst van den worm met een paar liedjes. In het klimop begroette een kolonie spreeuwen den nieuwen dag met druk gekibbel. Op het grint voor het huis lag de bastaard Bob lui te knipoogen. Het glinsteren van de zee door de hoornen bracht mijn gedachten op baden. Ik kleed de mij haastig aan en ging naar buiten. Bob kwam me tegemoet en kwispelde met een malle, lange staart. De strijdbijl was nu voorgoed begraven. Die kleine kwestie met de waterkan was vergeten. Een wandeling van vijf minuten den heu vel af bracht me, vergezeld van Bob, naar het slaperige, kleine stadje. Ik liep de nau we straat door en sloeg de richting van het strand in, waar de combinatie van pier en golfbreker door don vagen nevel opdoemde. Het was vloed en mijn kleeren achterla tend in de hoede van Bob, die er een lekker bedje van maakte, dook ik in twaalf voet helder, koud water. Terwijl ik rondzwom, vergeleek ik dit met mijn morgenbad in Londen en vond, dat ik een verstandigen streek had uitgehaald door met Ukridge mee te gaan naar dit heerlijke oord. Niet, dat ik gedurende mijn bezoek op onafgebroken rust zou kunnen rekenen. Ik wist niets van kippenfokken af, maar ik was er zeker van, dat Ukridge er nog minder van wist. Er zouden zware dagen komen vóór de farm een winstgevende handelsonderneming werd Ik lachte bij de gedachte aan Ukridge, op een heeten middag zwoegend om een troep ongedisciplineerde kippen in bedwang te houden cn slikte daarbij een hoop zout wa ter in; ik draaide me om en zwom terug naar Bob en mijn kleeren. Thuis komend, vond ik Ukridge in zijn hemdsmouwen, zonder boord, bezig een groote ham aan te snijden. Mevrouw Ukrid ge, jonger en kinderlijker dan ooit in een bruin katoenen schort, glimlachte me over den trekpot toe. „Hallo, oud paard", bulkte Ukridge, „waar heb je gezeten? Gezwommen? Hoop dat je je flink voelt om te werken, want we moeten vanmorgen aanpakken." „De kippen zijn gekomen, mijnheer Gar- net", zei mevrouw Ukridge, haar oogen wijd open zettend tot ze er uitzag als een ver baasd katje. „Zoo'n massa. En ze maken zoo'n lawaai 1" Om haar woorden kracht- bij te zetten, drong er door het open raam een gekakel, dat in omvang en variëteit alles overtrof wat ik ooit gehoord had. Naar het rumoer te oordeelen scheen het, of Engeland van alle kippen beroofd was en de heele bende in Ukridge's farm was gedeponeerd. „Ze zijn er niet zuinig mee geweest", zei ik. „Een aardig zoodje, hè?" zei Ukridge vol- voldaan. „Maar dat moeten we juist hebben Het geeft niks als je op kleine schaal begint. Hoe meer we er hebben des te grooter is de winst." „Welke soorten heb je voornamelijk?" vroeg ik zakelijke belangstelling toonend. „O, allerlei soorten. Mijn theorie, jochie, is zoo. Het doet er geen lor toe wat voor soorten we krijgen, want leggen doen ze al lemaal; en als we bepaalde soorten van eieren verkoopen, wat we natuurlijk doen, zeggen we maar, dat ze door een ongeluk kig toeval door elkaar zijn geraakt. De men- schen geven er niks om van wat voor ras een kip is, als hij maar twee pooten en een snavel heeft. Die kippAihandelaars wa ren zoo verduiveld precies. „Dorkings?" zei den ze. „Best", zei ik „kom op met je Dor kings". Of wilt U misschien een paar Mi- norca's hebben?" „Goed", zei ik-, „vooruit met je Minorca's. Zoo gingen ze maar door en zoo zouden ze urenlang door zijn ge gaan maar ik maakte er een eind aan. „Hoor eens, beste oude kameraad", zei ik vriendelijk, maar flink tegen dien baas nette ouwe vent, met de manieren van een markies „hoor eens hier", zei ik „het le ven is maar kort en we zijn geen van beiden meer zoo jong als vroeger. Laten we de gouden uren niet verknoeien met elkaar raadseltjes op te geven. Ik heb kippen noo dig. U verkoopt, kippen. Geef me dus maar wat van alle soorten. Roer ze maar door el kaar, jochie", zei ik, „roer ze maar door el kaar." En dat heeft hij waarachtig gedaan ook. Ga eens naar buiten en bekijk ze eens. Beale heeft ze uit de manden gehaald. Er moet er een bij zijn van elk soort dat ooit uitgevonden is." „Waar ga je ze zetten?" „Daar ginds bij de sc.huur. Dat is de ge schiktste plek. 'n Hoop modder waar ze in rond kunnen krabbelen, en ze kunnen het veld in gaan als ze daar zin in hebben en wormen oppikken of wat ze nog meer eten. We moeten een soort hok voor ze maken vanmorgen. We zullen gaas en zoo uit de. stad laten komen." „En dan hebben we leghokken noodig. Die zullen we moeten maken." „Natuurlijk, dat zullen we doen. Millie, heb ik je niet gezegd, dat de ouwe Garnet net de man was dien we he'bben moesten. Ik had die heele leghokken vergeten. Kun nen we die niet kant en klaar koopen? Op den pof natuurlijk." ,,'t Is goedkooper om ze te maken. Als we eens een troep kistjes namen. Suikerkistjes zijn uitstekend. We zullen gauw genoeg een paar leghokjes klaar hebben." Ukridge sloeg op de tafel van enthousias me en gooide een kopje om. „Garny. oud paard, je bent een wonder. Je denkt aan alles. We zullen direct'begin nen en de zaak fijn in orde brengen. Wat maken die beesten een vervloekt lawaai. Ik denk. dat ze zioh niet thuis voelen in den tuin. Wacht maar eens tot ze de prima, com pacte residentie zien, die wij voor ze gaan bouwen. Klaar met je ontbijt? Laten we dan naar buiten gaain. Kom mee, Millie". Wordt vervolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 7