Amov in het kippenhok v Roosevelt eischt; Onafgebroken productie van wapens De bijeenkomst van Hitier en Mussolini P.E.N. boert balf millioen achteruit Radioprogramma Dmischland strijdt voor Europa f- JAPAN-AMERIKA Antwoord van Roosevelt spoedig verwacht Petroleumleveranties nog ver der beperkt? New York, 31 Aug. (A.N.P.) Naar Uni ted Press uit Washington meldt, voorzien diplomatieke kringen aldaar, een periode waarin de betrekkingen tusschen Japan en de Vereenigde Staten koeler zullen worden. Weliswaar aarzelen deze diplomatieke krin gen nog om zich te uiten over het resul taat, dat de besprekingen tusschen Roose velt en Nomoera zullen opleveren, maar toch zijn zij algemgen van oordeel, dat Ame rika de Japansche veroveringen in Azië niet erkennen zal. Ook gelooft men in dezelfde Amerikaan- fche kringen niet, da.t de Vereenigde Sta ten hun houding ten opzichte van Tsjoeng- king zullen willen wijzigen. Men neemt aan dat president Roosevelt zeer spoedig op de persoonlijke boodschap van Konoje zal ant ivoorden. De Japansche pers keert zich tegen ten dentieuze interpretatie en verminking van de boodschap, die Konoje aan Roosevelt heeft doen toekomen. Het Japansche volk, •ldus de bladen, moet het verloop der ko- pnende besprekingen met de Vereenigde Staten onbezorgd afwachten en er van over tuigd zijn, dat Japan niet voornemens is ook maar iets af te wijken van de onwrik baar vastgelegde lijnen. Associated Press meldt uit welin gelichte kringen te Washington dat de controle autoriteiten voornemens zijn de petroleumleveranlies aan Ja pan opnieuw te beperken. Een Ame- rikaansch ambtenaar heeft verklaard dat na het jongste beperkingsde creet van Roosevelt geen petroleum meer naai Japan is verzonden. De Engelsche burgers in Japan. De Londensche Sunday Times verwacht, dat omstreeks 1000 Britsche staatsburgers •n 300 Voor-Indiërs Japan zullen verlaten, nu een nieuwe aansporing van de zijde der Britsche ambassade is gevolgd. De Brit sche consulaen in Japan en Mandsjoekwo hebben circulaires rondgestuurd waarin de aankomst van een speciaal schip wordt be kend gemaakt, dat Japan zal aandoen voor het vervoer der Britsche en Voor-Indische staatsburgers. Het bericht over de evacuatie der Brit sche burgers uit Japan heeft volgens de Ja pansche bladen in alle kringen te Tokio veel opzien gebaard. De Jomioeri Sjimboen wijst vooral op de politieke beteekenis van dezen stap en schrijft, dat Engeland den toch reeds gespannen toestand wil verscher pen, en nieuw voedsel wil geven aan crisis geruchten. LINDBERGH doet een voorspelling Niet onmogelijk dat Engeland straks tegen de Ver. Staten zal strijden. New York, 31 Aug. (ANP) Men meldt, dat de Amerikaansche vlieger, Lindbergh, toch zijn redevoering in Oklahama heeft ge houden, waarvoor het gemeentebestuur de zaadszaal niet beschikbaar wilde stellen. Lindbergh betoogde, dat de Ver. Staten, indien zij zioh met hun eigen zaken bemoeien geenszins behoeven te vreezen voor een aan val van Europeesche of Aziatische zijde. Dank zij zijn aardrijkskundige ligging be hoeft Amerika geen enkele invasie te duch ten. Volgens de New York Tribune heeft Lindbergih verder verklaard, dat het niet ondenkbaar is, dat Engeland nog voor het einde van den oorlog tegen de Ver. Staten zou strijden, zoo als het tegen Finland en Frankrijk gestreden heeft Men behoeft slechts de geschiedenis tus schen de V. S. en Engeland van de laatste 150 jaar te bestudeeren en deze te vergelij ken met de beloften van eeuwige trouw, wel ke in de afgeloopen twee jaar tusschen Frankrijk en Engeland zijn uitgewisseld. Feuilleton j door P. G. Wodehouse") 8. De rooie Beale leunde in nadenkende hou ding tegen het hek van het achtererf en keek met groote belangstelling naar de gevederde massa; hij werd uit zijn overpeinzingen op geschrikt en naar de stad gestuurd om ijzer gaas en suikerkistjes. Ukridge nam zijn plaats bij het hek in en keek met het lief hebbend air van den eigenaar naar de kip pen. „Nou, ze hebben je wel aan je woord ge houden wat de variëteiten betreft", zei ik. De man met de manieren van een mar kies scheen zijn best te hebben gedaan om een werkelijk uitgelezen collectie vogels te zenden. Er waren blauwe, zwarte, witte, grij ze, gele, bruine, dikke, kleine, Dorkings, Minorca's, Cochinchina's, Ban tams, Wyan- dottes. Het was een indrukwekkend gezicht. De Huurling kwam tegen het eind van den morgen terug, voorafgegaan door een kar met het noodige gaas en de kistjes en Ukrid ge, wiens enthousiasme geen uitstel duldde, begon onmiddellijk met het fatsocneeren van de leghokken, terwijl ik, geholpen door Beale, het ijzergaas om de uitgekozen plaats bij de schuur drapeerde. Er vielen kleine onaangenaamheden voor, één keer verried een nijdig gebrul van Ukridge dat. de ha Havenwerken in Engeland bestookt Acht Britsche machines aan de Nederlandsche kost neergescho ten. Hoofdkwartier van den Führer, 31 Aug. (D.N.B.): Het oppeibevel van de weermacht deelt mede: Zooals reeds in een speciaal bericht is medegedeeld, hebben Finsche troepen na hevige gevechten de Sowjetstrijdkrachten in het gebied van Viipuri vernietigend Verklaringen op Labourday. Washington, 31 Augustus. D.N.B.) Ter gelegenheid van Labourday heeft pre sident Roosevelt een verklaring gepubliceerd, waarin hij zegt,, dat de Amerikanen den La bourday dit jaar in ernstiger stemming vie ren, dan 54 voorgaande jaren. De Vereenigde Staten aldus Roosevelt, staan thans voor de taak de democratie te handhaven. De hoofd kenmerken daarvan zijn vrijheid van gods dienst, woord en pers. Roosevelt eischt voorts de onafgebroken productie van wapens ter bescherming van de Vereenigde Staten en tot ondersteuning van degenen, die zich verzet ten tegen hen, die volgens Roosevelts mee ning „de vrijheid en het geluk van alle vol ken ter aarde willen vernietigen." Bij zijn aankomst te Hydepark heeft pre sident Roosevelt tot de bewoners gezegd, dat er veel reden is om dankbaar te zijn, onder meer het feit, dat zijn samenkomst met Churchill „nog zoo vreedzaam gevierd" kon worden. Ieder moet bidden, aldus Roosevelt. dat dit ook het volgende jaar nog zoo zal zijn Het is zeer wel mogelijk, dat de gevaren nog veel grooter worden dan eind Augustus 1939 het geval was. Verder beweerde de president zeker te we ten, dat de overheersching van de wereld, ook van Amrika, het doel der „dictatoren" is. VOORUITGANG IN DEN TOESTAND VAN LA VAL EN DEAT. Parijs, 31 Aug. (DNB.) Volgens het van ochtend uitgegeven bulletin heeft zich in den toestand van Laval en Deat een beslis sende verbetering voorgedaan. Laval heelt een rustigen nacht gehad, zijn temperatuur daalt gestadig. De kogel, die in het lichaam is gebleven, schijnt zich op een ongevaarlijke plaats vast te zetten. De toestand van Deat is na de zware operatie zoo gunstig als men maar kan wenschen. De dokters zijn van meening dat hij gered is. Ook over Laval lie ten zij zich vanochtend optimistisch uit. Italiaansch weermachtbericht Wederzijdsch artillerievuur in Noord Afrika. Rome, 31 Aug. (Stefani). Het 453ste com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In Noord-Afrika wederzijidsch artillerie vuur aan het landfront. Duitsche vliegtuigen hebben Britsche oorlogsschepen in de haven van Tobroek gebombardeerd. De Engelsche luchtmacht heeft'een aanval op Tripolis ge daan, waardoor eenige slachtoffers te betreu ren zijn en eenige schade is aangericht. Een onzer torpedobooten heeft voor Tripolis een grooten vijandelijken bommenwerper neer geschoten. Gistermiddag hebben vijandelijke vliegtui gen bommen laten vallen op woonwijken te Licata: vier burgers werden gedood, negen gewond. In Oost-Afrika, in den sector Wolsjefit, Britsche luchtaanvallen zonder resultaat. In de andere sectoren van het front van Gon- dar hebben onze troepen met succes plaatse lijke operaties ondernomen. In de Middellandsche Zee hebben onze ja gers een formatie vijandelijke bommenwer pers aangevallen: twee vliegtuigen van het type Wellington werden neergeschoten." mer een verkeerd doel getroffen had, een ander maal bleef mijn flanellen broek aan het ijzerdraad haken maar het werk schoot op. Halfweg den middag waren we zoo goed gevorderd, dat Ukridge een pauze voorstelde, om ons te verfrisschen. „Zie je dat is de manier", zei hij, me door zijn beslagen lorgnet over een hoog glas stralend toeknikkend. „Dat is wat ze heb ben moeten. Als we zoo door gaan hebben we alles tip top in orde voor we naar bed gaan. Kalm en practisch, dat is de zaak. Hoe vindt je deze leghokken, Beale?" De Huurling bekeek ze met een houten gezicht. „Ilc heb ze wel erger gezien mijnheer." Hij ging voort met zijn onderzoek. „Maar niet dikwijls," voegde hij er bij. Beales' waarheidlievendheid had hem in drie regimenten onbemind gemaakt. „Ze zijn lang niet kwaad", zei ik, „maar ik ben blij dat ik geen kip ben." „Dat mag je zeker", zei Ukridge, „gezien de manier, waarop jij dat ijzergaas hebt gespannen. Ze zullen zich wurgen." Ondanks harden arbeid verkeerde de huis vesting van de kippen aan het eind van den dag nog in een onvolmaakten staat. De de tails van het werk van dien avond zijn vast gelegd in een brief, dien ik dienzelfden avond aan mijn vriend Lickford schreef. Heb je wel eens een spelletje ge speeld dat heet: „Varkens in den klaver?" We hebben net een vroolijk partijtje ge speeld, met kippen inplaats van knikkers, dat anderhalf uur heeft geduurd. We zijn allemaal doodop, behalve de Huurling, die van elastiek schijnt te zijn. Hij is juist een wandelingetje naar het strand gaan doen. Behoefte aan beweging denk ik. Ik voor mij heb het gevoel of ik nooit meer bewegen verslagen en op 30 Augustus de stad zelf heroverd. Tegelijkertijd rukten Finsche afdeelingen in het centrum der Karelische landengte met groote terreinwinst in de richting van St. Petersburg op. Aan de Engelsche oostkust hebben ge vechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht verschillende havenwerken gebombar deerd. Andere aanvallen waren gericht op vliegvelden in midden-Engeland. Schepen der marine hebben aan de Nederlandsche kust acht Britsche vliegtuigen neerge schoten, jagers aan de Noorsche kust drie. Eenige Britsche bommenwerpers dron gen in den afgeloopen nacht in het Noordwesten van Duitschland door. Lucht afweergeschut heeft een der vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. „Een programma van realisme" De wereldpers houdt zich uitvoerig bezig met de ontmoeting van Hitier en Mussolini in het hoofdkwartier. De Duitsche pers laat niet na de historische beteekenis van ook deze conferentie te berichten. De Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz schrijft: „De samenkomst van de leiders der spilmogendheden juist op de plaats, waar de verdedigers der Europee sche beschaving den beslissenden slag te gen het bolsjewisme strijden, is voor alle volken, die den strijd hunkerend gadeslaan, van de grootste symbolische en historische beteekenis. Het spreekt vanzelf, dat de beraadslagin gen der beide leiders zich niet beperkt heb ben tot dit even strategische als politieke oorlogsdoel. De spilmogendheden hebben reeds vaak openlijk verklaard, dat zij op het Europeesche vasteland de voorwaarden willen scheppen voor een samenleving in eendracht, welstand en veiligheid. Vooral in het zuidoosten is op initiatief van de spel de weg naar de nieuwe orde ning betreden: Aan het einde van dien weg moet niet een tweede Versailles, maar een verzoening staan. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft, dat de volken van Europa reeds vaak pro gramma's hebben aangehoord. Wereldver beteraars en economisten hebben menig plan ontworpen. Maar voor het eerst staat achter een programma het realisme van mogendheden, die tot de tenuitvoerlegging in staat zijn. Voor het eerst dus krijgt Eu ropa werkelijk de kans zijn verscheurd ver leden te overwinnen en te komen tot vreed zame, harmonische en vruchtbare samen werking op politiek, economisch en cultu reel gebied. DIEF GING MET ZIJN TIJD MEE! Merkwaardige praktijken achter, haald. Een bewoner van de Nic. Witsenkade te Amsterdam zag Zaterdagochtend hoe een man verschillende brievenbussen aldaar van buiten af inspecteerde en trachtte, den in houd daarvan eruit te halen. Hij waar schuwde de politie en deze hield den brie- venvisscher aan. Twintig brieven, welke hij op deze wijze verzameld had, werden op hem bevonden. Het bleek, dat de man op deze wijze trachtte, distributiebonnen of an deren waardevolle inhoud der brieven te bemachtigen. Of de man reeds eerder soortgelijke dief stallen heeft gepleegd, is nog niet bekend. Ook voor deze langvingers zij men echter op zijn hoede. DE MOORD TE DELFT. Verdachten te Amsterdam? De -«commissaris van politie te Delft maakt bekend, dat uit zeer belangrijke aanwijzin gen is gebleken, dat de verdachten in do moordzaak-IIugo de Man, J. xan Blerlcom, alias Jan Verhagen, alias Jan Zwart, en Charles James Percy Hugenholtz, zich op houden in de omgeving van Amsterdam. Ook de derde gezocht, G. A. Dogger, uit Den Haag, zou in de hoofdstad vertoeven. Zooals bekend is voor dengene die aanwij zingen kan verstrekken, welke leiden tot opsporing van de daders van den moord, een belooning van f5000 uitgeloofd. zal. Je heibt geen idee wat een moeite het kost om kippen bij elkaar te houden en ze veilig naar bed te brengen. Daar we geen behoorlijke ren voor ze hadden, moesten we een gedeelte in vierkante suikerkistjes stop pen en de rest in den kelder. Het schiet me net te binnen, dat ze ook stokjes hadden moeten hebben om op te zitten. Ik heb er niet eerder aan gedacht. Ik zeg er niets van tegen Ukridge, want die vreeselijke vent is in staat om ze direct te gaan jnaken en mij mee te laten helpen. Een kip kan zich ten slotte wel voor een nachtje behelpen en als ik nog iets zou uitvoeren, zou ik flauw val len. Mijn idee was, het zaakje op te knappen volgens het beginsel: langzaam maar zeker. Dat wil zeggen, eiken vogel afzonderlijk op pakken en naar bed brengen. Het zou een beetje tijd hebben gekost, maar er zou heel wat minder verwarring zijn ontstaan. Maar je snapt, dat dat niet in den geest viel van Stanley Featherstone- haugh. Hij wil alles op een groote, Napole onachtige schaal doen. Hij zei: „Doe het hek open en laat de smakkers er uit komen, ga naar binnen en jaag ze in massa-formatie door de achterdeur in den kelder." Het was een grootsch idee, maar er was een fatale fout in. Er was niet op gerekend dat de kippen zich zouden verspreiden. We deden het hek open en ze stroomden allen naar huiten, als het publiek uit een theater. Toen sloten we ze in, om ze van het hoofdpad af te drijven. Ongeveer drie seconden leek het of het ons zou lukken. Toen rende Bob, de hond van den Huurling, een beest dat zich overal mee bemoeit, blaffend het huis uit en stoof midden tusschen ze in. 't Was een paniek en de hemel weet waar sommige kippen nu zijn. Er was er een, een groote Wlnstsaldo I 102.759 (v. J. f 640.931) Aan het verslag over 1940 van het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf van NoordHolland te Bloemendaal ontleenen wij het volgende: De in het vorige jaar aangekondigde voor genomen uitbreiding van de centrale te Vel- sen vond voortgang. Per 31 December 1940 was van het hiervoor toegestane crediet van f 7.000.000 een bedrag gebonden van ongeveer f 4.240.000. In verscheidene leve ringen is stagnatie ontstaan en zijn prijs- verhooginge opgetreden. In hoevefre het toegestane crediet toereikend zal zijn, is bij het schrijven Van dit verslag nog niet te zeggen. Het centralebedrijf verliep ongestoord. De distributie is niettegenstaande de steeds grooter wordende moeilijkheden normaal verloopen. De aan het einde van het verslagjaar be gonnen onderhandelingen tot overneming van het electriciteitsbedrijf der gemeente And ijk hadden tot resultaat, dat de over dracht aan de Provincie met ingang van 1 Januari 1941 plaats vond. De provincie levert van dien datum af in 95 gemeenten rechtstreeks aan huis, terwijl nog 20 ge meenten den stroom zelf distribueeren. Het aantal aansluitingen voor verlichting en huishoudelijke doeleinden bedroeg per 31 December 1940 98.814; het aantal klein- krachtaansluitingen 4061; door ovengenoem de overneming vermeerderden deze getallen met resp. 1046 en 82. De bijzondere omstandigheden hebben het stroomverbruik voor verlichting en huis. houdelijke doeleinden niet zoodanig doen stijgen als na de voorafgaande jaren kon worden verwacht. Mede als gevolg van den verminderden energie-afzet wijst de winst- en verliesreke ning per saldo een overschot aan van f 102.759 (v. j. f 640.931). Di-t bedrag is toe gevoegd aan de reserve voor extra afschrij vingen en vernieuwingen, doch opgemerkt dient daarbij te worden, dat een dergelijk bedrag als jaarlijksche toevoeging aan die DINSDAG 2 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Zang, piano en gramofoonmuziek. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische Bericht. 1.00 Cello en piano. I.30 Boyd Bachman en Klaas van Beeck en hun orkesten. 2.45 Revida Sextet. 3.30 Zang met pianobegeleiding. 4.00 Bijbellezing 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Ramblers. 6.00 Alleen voor mannen. 6.15 Cabaretprogramma. 6.45 Reportage. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Haarlemsche orkestvereeniging en solisten. 8.45 Voor den boer. 9.00 Orgelconcert. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 BNO: Engelsche uitzending: Economie News from Holland. Hilversum n. 301,5 m. 6.45-8.00 Zie Hilversum I 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Gramofoonmuziek. II.00 Omroeporkest en solisten. e.o. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht 1.00 Orgelconcert en zang. 1.30 Ensemble Jonny Ombach. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.00 Causerie met muzikale begeleiding. gele, die denk ik nu zoowat Londen zal na deren. Het laatste wat ik van haar zag was, dat ze met een snelheid van ettelijke knoo- pen in het uur die richting uit zeilde met Bob, op zijn hardst blaffend, er achter aan. De vogel toonde een merkwaardige sneliheid en won ziohtbaar op hem. Eindelijk kwam Bob hijgendterug en scheen de jacht te hebben opgegeven. Wij joegen intusschen de rest van de vogels door den tuin na. De zaak was nu vanzelf in het stadium geko men, dat ik in het begin had voorgesteld, behalve dat we nu inplaats van ze bedaard en op ons gemak te verzamelen, mijlen moes ten rennen voor elke kip die we bemachtig den. Na eenigen tijd brachten we er een soort van systeem in. Mevrouw Ukridge stond bij de deur. Wij joegen de kippen ach terna en brachten ze binnen. Als we er dan een in den kelder hadden gezet, deed zij de deur dicht. We zetten ook Ukridge's suiker- kistjes op een rij en als we een kip gevan gen hadden stopten we haar in het hok en zetten er een plank voor. Op deze inspan nende manier verzamelden we zoowat twee derde van den heelen troep. De rest is over heel Engeland verspreid. Het is natuurlijk mogelijk, dat er nog een paar in Dorsetshire zijn, maar ik zou er niet om willen wedden. Je ziet dus, dat de zaken hier in het up- to-d'ate hoenderpark volgens echte, gezonde Ukridge principes marcheeren. Het is alleen nog maar het begin. Ik kijk vol belangstel ling uit naar verdere interessante gebeurte nissen. Tk geloof, dat. als Ukridge witte mui zen hield, hij er in zou slagen er koortsach tige, opwindende emotie uit te halen. Hij ligt op het moment op den divan, rookt een van zijn afgrijselijke sigaren, drinkt whisky-soda en beklaagt er zioh met bitterheid over, dat deze whisky niet zoo goed is als die, welke reserve onvoldoende geacht moet worden Bedoelde reserve bedraagt na de betrokken toevoeging f 3.959.090 (3.857.149). Gezien de in het bedrijf geïnvesteerde kapitalen wordt een verdere krachtige versterkiri; dier reserve noodzakelijk geacht teneur daarover mede zoo noodig in geval vat ernstige bedrijfsschaden te kunnen b, schikken. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag trachtten slechts een paar Britsohc vliegtui. gen boven ons land te komen, doch ontmoet ten een dergelijken krac.htigen afweer, da' de pogingen totaal mislukten. Waarschijnlijk hebben de slechte er var ij. gen, welke aanvallende vliegtuigen Donder, dag hier (en ook elders) opdeden, een zee; depriimeerenden invloed op de aanvallen ge had. Er kan thans namelijk ter toelichting worden medegedeeld, dat toen van de 31 vij andelijke vliegtuigen, welke het Duitsch weermachtsbericht als in het Westen neergt schoten vermeldds, niet minder dan 15 bo- ven Nedcrlandsch gebied vernietigd werden Tezamen meer dan 50 pet. van de aanvallen POLITIE IN DE KAST Een ruil ging niet dooi! Dezer dagen kreeg een bakker te Amster dam een aanbieding van een meelhandelaar wonende aan de Houtmankade. Deze laatsfs had nog drie balen Amerikaansche patent meel, welke hij tegen de noodige bijbets' ling natuurlijk wilde ruilen voor evenzoo. veel regeeringsbloem. De bakker hield zich, alsof hij inderdaaj wel iets voelde voor een dergelijke transact» en vroeg den handelaar, nog eens terug u komen. Hij waarschuwde echter de politie toen de handelaar weer kwam, zat een chercheur in een kast verborgen, die he: geheele gesprek afluisterde en den handelaar daarop wegens overtreding van de distiihu- tiewet arresteerde. De patentbloem, een hoeveelheid van kg. almede 69 balen roggemeel en 'n partj witte boonen werd te zijnen huize in besla? genomen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beu» berichten. 5.30 Amabile-sextet. 6.15 Causerie over het ziekenfondswezen (Hl 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 8.00 Radiotooneel. 9.00 Voor de werkende vrouw. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.05—10.20 Politiek weekpraatje (e.o.) Interessante grepen Ernstige muziek: De cellist Bram Hemerik en de pianist Fre! i Boshart spelen van 13.0013.30 uur Hl- sum I de sonate in A gr. terts, opus 69, M 3, van Beethoven. Van 19.15—19.45 Hilversum I speelt Sin» Jansen op het orgel van de groote kerkt Arnhem, de sonate No. 2 in d kl. tert opus 60, van Max Reger. Reportages: Van 19.3020.00 uur Hilversum n geva verschillende reporters in een reportage ge titeld „Zout" een beeld van de zoutindustri', te Boekelo. Hierbij komt tot uitdrukking, dat de te Boekelo aanwezige hoeveel zoal zoo groot is, dat een tekort onmogelijk is Voor de Jeugd: In een uitzending van 16.4517.15 vertel; Karei Nort voor de jeugdige voetballers es en ander uit de geschiedenis van het voet- balspel. Gesproken woord: Van 12.2512.40 uur Hilversum II wordt la een uitzending het kwartier van de arbeü uitgezonden onder den titel: Van man tot man in gesproken woord en drukwerk: de propaganda van het N.V.V." Luisterspelen: Van 20.0021.00 Hilversum II wordt in eea uitzending getiteld „Socrates en Kritoon" in schoonen vorm verklaard, hoe Socrates ia gevangenschap raakte, ter dood veroordeeld werd, hoe hij echter eenigen tijd op de uit* voering van dit vonnis moest wachten, d: gelegenheid kreeg te ontvluchten, doch daar van geen gebruik wilde maken. Voor de vrouw: Van 21.0021.15 uur Hilversum II Mevr. J. Holsbergen breekt in een causerie, ge titeld: „Waar werken onze vrouwen en meisjes" een lans voor de confectienaal- stertjes met betrekking tot de opleiding en arbeidsvoorwaarden. hij wel eens in Belfast geproefd heeft. Uit den kelder dringt vaag het gemurmer van ontelbare vogels tot me door." HOOFDSTUK VI. Mr. Garnet's verslag Gaat over een weerzien. De jiag was een Donderdag, de datum 22 Ju.'i. We waren al een heelc week kippen boeren en alles begon een beetje op gang ta komen. De leghokken waren klaar. Het wa ren geen meesterstukken en ik heb kippen er in diep nadenken voor zien stilstaan als wilden ze zeggen: „Wat zullen we nou heb ben?" maar het waren leghokken en we haalden dc kippen over ze te bewonen. Het moeilijkste werk was het vastmaken van het ijzergaas. Dit was de afdeeling van den Huurling en mij, Ukridge hield zich trotsch afzijdig. Terwijl Beale en ik ons dood werkten In de zon, zat de senior partner van de firma in een dekstoel in de schaduw, gaf niet on vriendelijk kritiek en raad en schold van tijd tot tijd op zijn schuldeischers, die talrijk waren. Want toen we nauwelijks een dag in het huis waren was hij begonnen een mas sa noodige en onnoodige dingen te bestellen, alles op crediet. Sommige dingen kreeg hij uit het dorp, andere uit naburige steden. Axminster werd zwaar belast. Hij ging zelfs tot Dorchoster. Hij had een overtuigende manier van optreden en de winkeliers sche nen hem te behandelen als een geliefden zoon. De dingen begonnen van alle kanten binnen te stroomen kruideneirswaren, whisky, een piano, een gramofoon, schilde rijen. Ook sigaren in overvloed. Hij was niet iemand die zich hier op aarde niet weinig tevreden ptn11 "'nrdt vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2