Driekamp te Wieringerwaard ATHLETIEK Uit onze Omgeving AZOLLA ALS MEST EN VEEVOER DISTRIBUTIENIEUWS De nieuwe prijzen voor export en binnenland Aanpassing H.E.O. (Hoogkarspe1) wint KLAAS SCHENK IS HET NOG NIET VERLEERD. 1LOI WON DE 400 METER ZOOALS HIJ WILDE. De driekamp le Wieringerwaard kan nen we als een goed athletiekslot be titelen van wis Noorderkwartier. Er worden behoorlijke prestaties geboekt en de vorm waarin de wedstrijd was gegoten, zorgde voor de noodige spanning. We zullen niet alle nummers stuk voor ituk onder de loupe nemen. Maar zoo hier en daar een greep doen in het uitslagen-ma teriaal. 3)« beste verrichtin gen van den dag la gen bij het hoog- springen-heeren en Óe hinkstapsprong. Het eerste nummer werd door G. C. van Balen Blanken ge wonnen met 1.73 M., terwijl de „oude rot" Klaas Schenk hij de hink-stap zegevierde met 13.48 M., een prestatie welke Klaas de laatste jaren niet meer bereikt heeft en waarvoor hij in het geheel niet heeft getraind. De H.E.O.-man Vis ser werd hier tweede inet 13.42 M. en toon de ook op andere nummers zijn kun nen zoodanig, dat ook hij een der beste all-round athleten be loofd te worden. De thuisclub boek te nog enkele succes sen. Zoo verrastte Mej. B. Oostdijk een ieder door het ver springen met 4.74 M. voor haar rekening te nemen. Dat Blok op de 100 en 4ö0 M. zegevierde, was hij aan zijn eer verplicht. De 400 M. won hij „zoooais hij wilde", en zijn tijd laat dat zien. Op de 100 M. bleek evenwel duidelijk waar aan het bij onze nationale kampioen hapert: de start! Eerst, od circa 50 meter had hij de leider te pakken. Prestaties der Helderschen. Van de Heldersche deelnemers boekte Loo- man op de 800 meter een goede prestatie door als tweede te eindigen in 2 min. 1S.4, KLAAS SCHENK. (Cliché archief.) terwijl Huurman die meer gespecialiseerd is op langere afstanden op de 1500 nieter eveneens een tweeden prijs in de wacht 3leepte. Een eerste prijs was in deze drie kamp voor de H.A.V. niet weggelegd- Buiten den wedstrijd om werden enkele damesnummers gehouden. Op de 80 meter hardloopen zegevierde Mej. van Dijk van H.E.O., met Mej. T. Wagemaker van den Helder als goede tweede. Bij het hoogspringen bereikten de drie prijswinsters allen 1.25 M., terwijl Mej. Strij- bis van DOVES, Heiloo, als gast aanwezig, de beste kogelstootster bleek. De heeren-wedstrijden 10 nummers waren in den vorm van een driekamp ge goten. Iedere club had op elk nummer 2 deelnemers. Vandaar dat er den geheelen middag spanning was. Na elk nummer wer den de nieuwe totalen berekend. Toch was de beslissing al vóór het laatste nummer ge vallen en de Olympische estafette hoe spannend ook bevestigde alleen maar de reeds vaststaande zege van Hoogkarspel en Omstreken. De uitslagen. De uitslagen luiden: 100M. heeren: 1 A. Blok, 01. 11.7,2. J. Mus- kee HEO 11.8, 3 J. B. Meijer, HAV 12.1. 400 M. heeren: 1 A. Blok, 01., 59.4; 2. W. Mol, HAV, 59.9; 3. Jordens, HEO, 59.9. 1500 M. heeren: 1. v. d. Veen, HEO, 4 min. 42; 2 P. Huurman, HAV, 4.42.7, 3. Jb. Blaau- boer, 01., 4.52.2; 800 M. heeren: 1 Jordens, HEO, 2.16.5; 2. Looman, HAV, 2.18.4; 3 A. v. d. Veen 2.19.7. Hoogspringen: 1 G. C. v. Balen Blanken, 01., 1.73 M.; 2. P. Blaauboer, 01. 1.68 M.; 3. Kramer, H.A.V. 1.48 M Verspringen: 1. J. Muskee, HEO, 6,18 M.; •2. C. Visser. HEO, 6.10 M; 3. L. Vader, HA V, 5.92. Hink&tapsprong: 1. K. SchienJk, 01., 13.48 M.; 2. C. Visser. HEO. 13.42 M.; 3. G. C v. Balen Blanken. 01.. 13.13 M. Kogelstooten: 1. C. Visser, HEO, 10.67; 2. K. Schenk, 01.. 10.66; 3. Snel, HAV, 10.16 M. Discusworpen: 1. K. Schenk, O1)., 34.67 M.; 2. L. Vader, HAV. 32.30; 3. C. Appel, HEO, 2S.52 M. Olympische Estafette: 1. HEO. Hoogkars- spel 4 min. 24.6; 2. H.A.V. te Den Helder 4 min. 25; 3. Olympia, Wieringerwaard, 4 min. 26.2 sec. Dames: 80 M. hardloopen: 1. Mej. T. van Dijlk', HEO 10.6 sec.: 2. Mej. T. Wagemaker, HAV, 3. Mej. B. Oostdijk, Olympia. Verspringen: 1. Met. B. Oostdijk. 4.74 M.: 2. Mej. T. van Dijk, HEO 4.73 M.; 3. Mei. Bogaard», HAV. 4.34 M. Hoogspringen: 1. Mej. T. van Dijk, HEO, 2. Mej. Bogaard, HAV; 3. Mej. Gathr. Kaan, Olympia, allen 1.25 Meter. Kogelstooten: 1 Mej. J. W. Strijbis (DO VES. Heiloo) 9.29 M..; 2. Mej. Wlagemaker, HAV. 8.25 M.; 3. Mej. A. Kaan, Olyoxpia, 7.18 M. Totaal uitslag Driekamp: 1. H.E.O., Hoog karspel, 74 punten; 2. Olympia, Wieringer waard, 65 pnt.; 3. H.A.V., Den Helder, 62 p. Voetbal. VaMat HET GESLOTEN SEIZOEN VOORBIJ! Het is 1 September en dat beteekent dus dat het bruine monster weer kan gaan rol len en weer zal rollen Zelfs hedenavond vinden ©r al reeds ontmoetingen plaats en Inderdaad is het nu goed gezien, eenige wedstrijden te spelen. Het elftal mag dan op papier reeds in elkaar zitten, altijd kleeft er nog wel een foutje aan de organisatie, een kleine omzetting kan noodig zijn en tenslotte is het inspelen gewenscht. Zondag a.s. begint de competitie in het Zuiden en de verschillende tournooien, zoo als om den Arol-beker te Amsterdam, Zil veren Bal te Rotterdam en vanzelf ontelba re vriendschappelijke wedstrijden. Hoe zullen onze streek-clubs „overzo- merd" hebben? Zal B.K.C. dan nu zijn kans krijgen, of zijn er weer andere adspirant- kampioenen? Zullen H.R.C. en Succes zich weer op volle sterkte kunnen toonen en Helder niet te vergeten in zijn nieuwe om- Keving? We weten het nog niet. de clubs moeten straks zelf het antwoord geven en we hopen een antwoord dat reden geeft tot juichen. Nog 14 dagen voorbereiding en dan begint de competitie weer, benut deze pe riode goed! UUelïennen GESLAAGDE WEDSTRIJDEN TE NIJME GEN EN DEN BOSCH. Braspennink en Derksen uitste kend in vorm. Vanzelf werden er ook weer wie lerwedstrijden gehouden o.a. te Nij megen in het fraaie Goffertstadion en hoewel de weersomstandigheden daar minder gunstig waren, zelfs slecht, werd er toch goed gereden en was er ook veel spanning. In Den Bosch was Derksen de man weer eens en bleek Motké uit Am sterdam wederom niet in staat zijn vorm van eenigen tijd terug te be naderen. Goed programma op de Bossche wielerbaan. Begunstig door goed weer werden gister middag onder groote belangstelling interes sante wielerwedstrijden gehouden, waar van de uitslagen luiden: Sprint voor beroepsrenner9: To taalstand: 1 Derksen, 2 v. d. Vijver en 3 Kremers. Achtervolging voor beroepsrenners over 4 K.m.: Steenbakkers ^passeert na 1.3 ron den Motké in 4 min 37,6 sec. Afvalrace voor beroepsrenners: 1 Pronk 2 Boeijen, 3 Jansen, 4 v. d. Voort, 5 v. Swelm G Pellenaars, 7 v. Rooy. Koppelwedstrijd voor beroepsrenners over 75 Km.: 1 Derksen—v. d. Voort 1 uur 48 m. 13,4 sec. 12 punten. Op 1 ronde; 2 Steenbak kersJansen 15 pnt.; 3 Pellenaars-Boeijen 6 pnt Op 2 ronden 4 Motkév. d. Vijver 17 pnt; 5 PronkEvers 9 pnt; 6 Kremersv. Rooy 7 pnt. De omnium voor amateurs werd gewon nen door Savelkoul met 11 punten. De wedstrijden te Nijmegen. Onder slechte weersomstandigheden werd gistermiddag te Nijmegen het Goffertcri- teriura gehouden. De wedstrijd zelf had een spannend verloop en leverde een Brabant- sche overwinning op. Gereden werd over een afstand van 100 K.m., 53 ronden van 1900 meter. De uitslagen luidden: 1 Braspenninx, Princenhage 2 uur 20 min. 25 sec.; 2 A. Steenbakkers op 1 wiel; 3 Pellenaars, Ter- heyden. Op 1 ronde: 4 P. Eevers, Wormer- veer; 5 Van Amsterdam, Princenhage; 6 L. Motké, Amsterdam. De beker voor de snelste ronde werd ge wonnen door P- Evers uit Wormerveer die met 2 min. 17 sec. de snelste tijd no teerde. De wisselbeker van de Gelderlander kwam thans in het bezit van den winnaar Bras penninx. tfxJiaken HET INTERNATIONALE SCHAAKTOUR. NOOI TE MUNCHEN. De vertegenwoordigers van veertien lan den zullen deelnemen aan het internatio nale schaaktournooi dat de Duitsche schaak bond van 8—21 September a.s. te München georganiseerd heeft. Voor Nederland komt uit Cortlever. Bijzonder groot is de belang stelling natuurlijk voor de inschrijving van Dr. Aljechin voor Frankrijk, daar deze groote schaakmeester gedurende de laat ste twee jaren niet meer officieel aan een wedstrijd heeft deelgenomen. Voor Duitsch- land zal uitkomen Bogoljubow, Kieninger, Kohier en Richter. LAtfGEDIJK De lastige plant krijgt th8ns een nuttigs bestemmingI Wij vernemen, dat het in het voornemen ligt om het kroos, vooral het Azolla te ver zamelen en na gedroogd te zijn, te verwer ken tot veevoer. Scheikundig onderzoek heeft uitgewezen, dat het Azolla verschil lende bestanddeelen bevat, welke als vee voeder van beteekenis zijn. Verschillende tuinders gebruiken het kroos reeds als mest Overigens levert het geslacht Lemna het grootste contingent. De proeven met het ontsmetten va zaaizaad in het Rijksproefstation voor Zaadcontröle te Wageningen hebben belangrijke resultaten opgeleverd. De kiemproef met erwten, aangetast door den zg. „Vlekkenschimmel" (Pax-Holland-De Haan m) Weer kans op een paar nieuwe stappers. Petroleum voor verlichting. Hoofden van gezinnen, die voor de verlich ting van hun woning uitsluitend op petro leum zijn aangewezen en op geen enkele an dere wijze hierin kunnen voorzien (door aan sluiting op het gas- en electriciteilsuet, liet gebruik van een bron- of butaangasinstalla tie, windkracht of op andere wijze) dienen zich op Maandag 1 September van 2—5 u. ram. aan het kringkantoor te Zuidscharwou- de te vervoegen voor het ter plaatse invullen van een inlichtingenformulier onder toezicht van den betreffenden ambtenaar. Invulling mag niet geschieden door hen, die op kamers, in een ponsion of hotel wo nen. Na bovengenoemden datum zal er geen gelegenheid voor het aanvragen van petro leum meer zijn. Schoenen en rijwielbanden. Aanvraagfox-mulieren voor schoenen en rijwielbanden worden niet meer aan de dis tributiekantoren verstrekt. Zij, die mcenen in aanmerking te komen, kunnen gedurende de eerste tien dagen van de maand een aan vraagformulier, schriftelijk per briefkaart aanvragen, met duidelijke omschrijving der redenen. De aanvraagformulieren zullen, zoolang de voorraad strokt, na schriftelijk verzoek worden toegezonden. Ontvangt men geen formulier dan kan de volgende 'maand opnieuw worden aangevraagd. Formulieren, welko onjuist of onvolledig ingevuld worden ingeleverd, zullen onher roepelijk zonder verdere behandeling worden vernietigd. Brieven, kaarten en formulieren, be stemd voord en distributiedienst behoeft men niet af te geven, maar kunnen te allen tijde in de brievenbus der kantoren worden gede poneerd. KERKELIJK LEVEN. Komt er een jeugdraad? Onder presidium van den heer C A. Korn- dörffer, voorganger der Ned. Herv. Gom. te 'Zuidscharwoude, word een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers van alle kerkelijke vereenigingen uit de Ned. Herv. gemeenten van Zuidscharwoude, Noorci- schanvoude en Oudkarsipe!. Ds. Nell van Oudkarspel heeft een inlei ding gehouden met als onderwerp: „Wat is jeugdbeweging" en de heer Korndörffer over „Wat kunnen wij In de practijk doen?" Deze op elkaar aansluitende inlei dingen werden met groote aandacht ge volgd. Getracht zal worden een Ned. Herv. Jeugdraad voor de bovengenoemde drie dor pen tot stand te brengen. Op 8 September a.s. zal een leiderscur sus beginnen voor het jongere jeiugdwerk van 13—16 jaar. MOOI RESULTAAT. De opbrengst van de collecte voor de T.B. Cnbcstrijding was in Langedijk als volgt: Broek op Langedijk f 55.47, Zuidscharwoude f 64.41V2» Noordscharwoude f 50.82V2 en Oudkarspel f 37.52. Een mooi resultaat. KORPSKOLVERS. De kolfclub Vriendenkring te Noord scharwoude zendt dit jaar als korpskolvers naar de Nationale Wedstrijden de heeren C. Langedijk, G. Deutekom en G. Hop, de zelfden dus als het vorige jaar. BROEK OP LANGENDIJK. Prijs van witte kool aanzienlijk verlaagd. Ook roode en gele la ger. De nieuwe prijzen, welke met ingang van Dinsdag 2 September a.s. zullen gelden voor naar Duitschland te exporteeren pro ducten zijn als volgt. Tomaten, A tot en met CC zijn gehandhaafd op f 16.— per Kg., de Bonken staan op f 12.— De prijs voor de roode en gele kool is verlaagd van f 4.— tot f 3.50 per 100 Kg. Voor de witte kool is de prijs aanzienlijk verlaagd. Tot nu toe werd daarvoor f 2.80 per 100 Kg. betaald, doch met ingang van Dinsdag zal de prijs f 2.— per 100 Kg. zijn. Deze prijs is dus lager dan verleden jaar, toen de wittekool f 2.50 als maximumprijs had. Tot nu toe werd 50% van den aanvoer voor export naar Duitschland gereserveerd, terwijl de rest voor de binnenlandsche consumptie werd bestemd. Met Ingang van Dinsdag zal van de voor het binnenland bestemde hoeveelheid van 50% nu 40% voor de zuurkoolfabrikanten beschikbaar moe ten worden gesteld, terwijl de overige tien procent voor de versche consumptie in Ne derland beschikbaar blijft. De prijzen van de boonen zijn hetzelfde gebleven, voor slok-, snij- en spekboonen f 14.—, voor stam boonen, witte princesse zonder draad f 14.-, met draad f 12.— en alle overige soorten f 10.Pronkboonen met witte zaadboon f 10.— per 100 Kg. Augurken en Komkommers zijn ongewij zigd gebleven. Van de druiven komen al leen do Alicante op de exportlijst voor, met een prijs van f 55— per 100 Kg. Meloenen, 6 st. per kist van minstens 9 Kg. f 30.per 100 sluiks, 8 stuks per kist van minstens 9 Kg. f 22.Bloemkool heeft dezelfde no teering behouden, evenals de peen zonder lof. Voor peren, Precoce de Trevoux en Clapp's Favorite van A kwaliteit wordt l' 25.B f 10.per 100 Kg. genoteerd. Voor Bonchretien Williams, Beure de Merode, Heerenpecr voor A f 22.— en B f 10.— per 100 Kg. Peren: Groep IV kwaliteit A f 15. B f 10.— per 100 kg. In de lijst van de binnenlandsche maxi mumprijzen is ook eenige verandering ge komen. De uien zijn van f 6.— op f 5.50 per 100 Kg. gebracht, de kroten van f 3.50 op f 3 per 100 Kg. Verscheidene producten, zooals peulen en doperwten en tuinhoonen, waar van het seizoen voorbij is, zijn van de lijst afgevoerd. Knolselderie komt er thans voor het eerst op voor. Voor I, boven 10 cm. middel lijn f 10.— per 100 stuks (alles met lof), II van 8—10 cm. f 8.—, III van 6—8 cm. f 6.— en beneden 6 cm. f 3.— per 100 stuks. Kropsla i9 verlaagd van f 3.50 tot f 3.— per 100 st., stoofsla van f 8.— tot f 7.— per 100 Kg., andijvie van f 8.tot f 7.—, spi HEERHUGOWAARO Daar hèb je het gedal, voer grootva der, die rustig met zijn vriend voor het raam zat, plots opgeschrikt uit. Dat gedu vel met die voetbal ook. Hot is eens voet ballen, altijd voetballen. Ze kunnen niet anders dan voetballen. 'a-Morgens voetbal len, 's avonds voetballen, zolfs voetballen zo nog in het middaguur voor en na het eten. Als je 't ze toestond zouden ze onder het eten de bal onder tafel willen hebben en dan maar schoppen jongens. Het lijkt wol of die voetbal de tegenwoor dige jeugd heelemaal te pakken heeft, toornde hij door. Of er geen andere spelle tjes meer zijn, waar ze hun vermaak in kunnen vinden. Geef ze een tol. Kunnen ze met een tol spelen? Het verveelt ze. Geef ze een drijf tol. Morgen of overmorgen kan je die als een waardeloos prul op de mesthoon vin den. Geef ze een hoepel. Hoepolen? Kun je begrijpen. Wat hebben wij vroeger wel oen tochten gemaakt. Veertig, vijftig jongens aan een bos, als je vrije Woensdag- of Za terdagmiddag had. Al die spelen en spelletjes ,waar wij ons mee vermaakt hebben en die onze jeugd vulden, liggen er uit. Totaal er uit. Knikke renZe weten nauwelijks wat knikkers zijn. Lodderen. Wij lodderden van huis uit het padje naast den weg langs tot aan school toeSteeds de achterste maar weer gooien. In een lange rij achter elkaar zag je ze liggen. Twintig, dertig lodders. Ronde en gebulte, blauwe en grijze, een en kele marmeren er tusschen door van hot zoontje van den dominé of den notaris. Een Juichtkreet ging er op als een geel gebak ken, gammel kalken ding in puin gemikt werd. Maar nu? Er wordt niet naar een lodder omgekeken. Wat ben je weer aan 't doorrijen, kal meerde Pieterbuur dip inmiddels opgestaan was en de ruïne bekeek van wat eens een ruit geweest was. Ja, de jeugd wil zijn tijd gevuld heb ben, ging hij door. Wij moesten vroeger een steen gebruiken, wilden we zoo'n ver woesting aanrichten. Do tegenwoordige jeugd doet het gemakkelijker. Die maakt, zoo'n ruit al spelenderwijs kapot met een bal. En het effect is er niéts minder om. Wij konden vroeger op straat raakhollcn en spelen zooveel we wilden. Een kar of wagen hoorde je altijd wel aan komen ram melen. Rustig had je de tijd om je uit de voeten te maken. Een knikker, een lodder, een tol, een hoepel kon je nog net altijd wel ergens wegvisschen, voor het gevaar zoo dicht bij was, dat het je op de hielen zat. Zou jij je kleinkinderen nu met een drijftol de straat op durven sturen? Volle aandacht bij het spel en dan Opeens een auto er bo ven op, die, vergeef me de uitdrukking, aan komt zetten als een sluipmoordenaar. Zijn de kinderen niet verstandig, dat ze niet met een hoepel de straat opgaan? Bij spel is aandacht noodig en een kind op straat presteert tegenwoordig al genoeg als het heelhuids en zonder kleerscheuren thuis komt. Eigenlijk ben je lederen nieuwen dag weer opnieuw blij, als de purken 's avonds weer goed en wel in bed liggen. Vijftig jaar geleden was de straat de speelplaats voor de jeugd. Thans wordt zij opgeeischt door het snelverkeer. Zoo is het precies. En de jeugd?Die trekt zich wijselijk terug en gaat voetballen ergens, waar geen gevaav voor overrijden is. En zal misschien af en toe iets kapot maken. Spel is spel. Dat deden wij ook. Dankbaar moeten we zijn, als ze zelf heel blijven. Ze vullen hun jeugd net als wij deden en... ze passen zich aan. Onder deze bedrijven was de schuldbewus te jeugd langzaam de plek des onheils ge naderd. Een schrobbeering van opa namen ze op den koop toe. Even later schopten ze weer... Warempel, of er niets gebeurd was. Het bovenstaande vond plaats anno begin 1940. Waarom grootvader met een glimlach op de lippen, daar nu zoo ineens aan terug denkt? Wel, terwijl hij rustig voor het raam zit, ziet hij opnieuw de jeugd en deze is bezig met... boompje verwisselen... op den Mid denweg. En bovendien schiet het hèm te binnen, dat zijn kleinzoons enkele weken geleden zijn voorbijgegaan... met hun hoepels naar school. En... in den tijd, dfe van oudsher de drijf tollen l.ïjcl was, heeft hij op dien eens zoo drukken Middenweg gebogen kinderfiguur tjes gezien, vlijtig zich beijverende met drijf tol en zweepje. De jeugd wil zijn tijd gevuld hebben... de jeugd past zich aan... herinnerde opa zicli opeens de woorden van zijn overbuurman. nazie van f 13.— tot f 12.—, postelein is verhoogd van f 10.tot f 12.per 100 Kg. sjalotten zijn van f 8.— op f 7.gebracht, roode bessen van f 22.50 op f 30^— per 100 Kg. De druiven, Golden Champion, Colman, Muscaat, Westfrisia en Leopold zijn ver laagd van f 75.— tot f 70— Frankenthalers van f 65.— tot f 60.— en de overige soorten van f 60.— tot f 55.— per 100 kg. In da prijzen van perziken, appelen, pe ren en pruimen zijn geen veranderingen aangebracht. Ten aanzien van het veilen der prei is medegedeeld, dat dit niet meer per bos, doch uitsluitend per kg. moet geschieden, evenals uien en kroten. Bonte pronkboo nen mogen niet geveild worden. TOCH AARDAPPBLVEILING. Er gingen geruchten, nat na 1 September geen aardanpelveiling meer zou worden ge houden in verband met de door de VBNA getroffen repeling van de afname der aard appelen, welke van „af bedrijf" zouden wor den ofgenomen. Thans vernemen wij, dat er wel aardap- polveiling zal worden gehouden en wel op Dinsdag en Vrijdag, zoowel te Breek op Langendijk als te Noordscharwoude. BA RSINGERHORN KOLHORN. AFSCHEID VAN MEESTER NONNEKES. In de afgeloopen week heeft de heer Non- neltes. die ongeveer 11 jaar als onderwijzer in Kolhorn werkzaam is geweest, afscheid genomen van oudei's, kinderen en perso neel. Op den ouderavond werden de heer cn mevrouw Nonnekes toegesproken door den heer J. Kistemaker. als loco-burgemeester, den heer Engel, voorzitter der Ouderccm- mlssie, den heer de Jong, den heer 9ch!a.h- milch, hoofd der openbare school te Bar- singerhorn en den heer Egbers, hoofd der openbare school te Kolhorn. Uit de woorden die 'genoemde sprekers tot den scheidenden onderwijzer richttoik bleek duidelijk, dat ze zich verheugden, over de benoeming van den heer Nonne kes als onderwijzer in Leidon, doch daar- n&sat bleef niet. verborgen de teleurstel ling over het feit, dat men in hem een goe den onderwijzer, een proUigen collega en. een hesten vriend verloor. Namens de oudercommisise werd hem een hoek aangeboden en het personeel over handigde hem een tweetal woordenboeken, terwijl zijn vrouw een plant geschonken werd. O-p aangename wijze wist de heer Non- nek es alle sprekers voor hun woorden te danken. Op Vrijdag, als laatste schooldag, heeft hij afscheid genomen van de kinderen. In zijn versierde klas overhandigde de klein ste leerling, bedankend voor het onderwijs, hem namens de klas oen boek. De dag werd op prettige wijze (spelletjes, tractatie, eraz.) doorgebracht. W1ER1NGEN GUNNINGEN. Voor rekening van het gemeentebestuur zijn cle volgende gunningen afgekomen voor het buiten verfwerk. Fa. Kraak en Zn., Wierlngen voor het bul- tenverfwerk van het gemeentehuis met de bodowoning voor f 127.—; brigadierswoning voor f130,—; bureau voor steunverlening f95.—; kleuterschool f129.waaggebouw f00.—; ondenvijzerswoning te HippolytUs- hoef f80.—; schoolgebouw Wcsterlaihl f130. Z1JPE ONTEIGENING. De Algemeen Gemachtigde voor den We deropbouw is overgegaan tot de onteigening ten name van de gemeente Zijpe en ten behoeve van het bouwen van woningen voor Heldersche vluchtelingen van enkele per- ceelen grond, gelegen te Schagerbrug, 't Zand en Oudesluis. UITBREIDINGSPLAN. Naar ons wordt medegedeeld, hebben Ge deputeerde Staten aan de gemeente Zijpe de verplichting opgelegd tot vaststelling van een plan van uitbreiding In hoofdzaak voor de gcheele gemeente, uitgewerkt in onder deden voor de gronden nabij de bebouwde kerven en voor het gebied, dat voor den bouw van zomerhuisjes In aanmerking komt. OUDESLUIS. HOOCEROP. Onze jeugdige plaatsgenoote Divo Pinkhof, leerlinge der Openbare Lagere School alhier, slaagde dezer dagen voor het toelatingsexa men eener vijfjarige H.B.S. te Amsterdam. WINKEL AANSTAANDE KAMPIOENEN. Het diploma van de Bad- en Zwemvereen De Wirg" werd alsnog uitgereikt aan Kaa tje Verhoef, Miep Groenewoud, Bert Groene- woud, Aagje Borst, Jan Kort, Klaas Jissink, Jaap van Peenen, Annie Wledijk en Llena Doornbos. HEER HVGOWAARD BOUW HOOIBERGINQ. Het bouwen van een z.g. kapberg voor re kening van den hr. Kroone. Basseweg. alhier is gegund aan den heer J. Lugtig, eveneens Basseweg, Heerhugowaard. WIERÏNGERMEER BURGERLIJKE STAND van 2 t.m. 30 Aug. Geboren: Jacob, zoon van A. Klok en J. de Graaf; Agnes Maria Jacoba, dochter van J_ H. Hoitink en J. W. Meekes; Johannes, zoon van O. Vroom en K. Hoogsteen; Wilhelmina Juliana, dochter van G. J. Haarsma en J. N. Blijdorp; Eitje, zoon van E. Briek en J. Smit; Tine Jacoba, dochter van J. Gravemaker en M. A. van Wieringen; Gerrit Lie»bele, zoon van J. Bouma en P. Postma. Ondertrouwd: Krikke, Jacob en Ottens, Agicn; Ekelmans, Gerrit en Crans, Trijntje. Getrouwd: Krikke, Jacob en Ottens, Agicn. Overleden: Ruijssenaars, Elisabeth Adria- na, echtg. van W. H. van der Giessen. BERGEN LANOVINGERIGE JUFFROUW. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een jeugdige bewoonster dezer ge meente, die kans zag in een onbewaakt oogen blik uit een winkel een polshorloge weg te nemen. Zij kon apoed'g na haar daad worden aangehouden.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3