Vijfhonderd turners togen naar Winkel De nationale kolfwedstrijden De prijzen voor groenten en fruit Zeer geslaagd Openlucht-Gymnastiekfeest op hef Sportterrein ZOOVEEL DIRECTEUREN, ZOOVEEL STIJLEN (Van onzen eigen verslaggever.) WINKEL, ZONDAG. „De Turnkring versaagt niet", schre ven wij boven ons verslag van de laatste algemeene vergadering, toen de moeilijkheden in het vereni gingsleven zich reeds torenhoog hadden opgehoopt en toen toch be sloot de openluchtdag dit jaar te houden. Dit fiere woord is waar heid geworden, Winkel is heden het turncentrum van Hollands Noorden, vijfhonderd turnsters en turners heb ben de fiets genomen en niet ont zien zich kilometers en kilometers over het stuur te buigen, om het doel, een dag onder turninakkers te zijn mi in vriendschappelijke kamp zijn krachten te meten, te bereiken. Qodanks het minder gunstige weer wel bleef het droog, maar het was koud en winderig op het sport terrein is de dag schitterend ge slaagd. „Sparta", Winkel, de ver- eeniging, welke de leiding van de voor-organisatie had, heeft zich een goede gastvrouwe getoond, die zich echter niet ontzag zelf de beste stuk ken van den schotel voor zich te re serveeren, door drie eerste prijzen in de wacht te sleepen! Ook de vereeni- ging, welke de" verste reis gemaakt had, Texel, heeft een kranig figuur geslagen, zij ging o.a. met twee eer ste prijzen naar het eiland terug! Verzamelen! is ongeveer één uur, wanneer bij de eedlokalen verzamelen wordt gefloten voor n roarschwedstrijd. Inmiddels worden in raadszaal van gemeentewege eenige har- lijke welkomstwoorden gesproken tot be- rnr van den turnkring, leiders en afge- ardigden der vereenigingen en dankt de orzitter de heer Mr. Breebaart allen,1 die n de voorbereiding hebben medegewerkt, het bijzonder de middenstand, welke Win- zoo'n fraai sportterrein heeft geschonken anneer de voorzitter van Sparta, Winkel, heer C. Keetman de turnbroeders en zus- s nog het welkom heeft toegeroepen, wordt 't het aanbieden van den eerewijn het of- ieele gedeelte besloten en neemt de irsc'hwedstrijd een aanvang. Onder gróote angstelling maken de ruim 500 deelne- begeleid door Winkels Harmonie hun ide, om dan naar het terrein te trekken, om twee uur de wedstrijden len aanvangen. Het duurt vrij lang voor turners staan aangetreden, het is voor het dat in grooten getale aanwezig is, i half uurtje gedulde oefenen. Wanneer iter eenmaal onder de plechtige tonen van turnlied de traditioneele vaandelgroet is wordt de rest van het programma t afgewerkt. De heer Sleutel is weer de nisbare man aan de microfoon, de secre- is de heer Bakker de stille kracht, die in der kleedkamers schrijft en punten telt. jury wordt gevormd door de heeren Breg- n en Leegwater van den Westfrieschen rnkring. Plaatsruimtegebrek noopt ons dit jaar de gedetailleerde, bespreking van de twaalf deelnemende vereeni gingen achterwege te laten, wij moeten volstaan met een totaal-in druk te geven en deze kan een zeer goede zijn! Wij hebben veel en velerlei gezien, haast veel stijlen gymnastiek als er directeuren wij zijn dezen middag tot de over ging gekomen, dat voor een massale de- astratie een strakgehouden oefening nog i-ds het beste voldoet en men de zeer tige soort grondgvmnastiek, zooals bijv. damesploeg van Dokev demonstreerde, in de zaal, in eigen kring kan he 'ezen middag bleek wel zeer duidelijk, men de lataste jaren zoekende is in de en zijn vorm nog niet ft gevonden! waren er zeer veel bepaald de nummers, noemen wij het keurige 'k van de afdeeling Texel, welke iri al afdeelingen bijzonder goed voor den kwam, in het bijzonder de knotsoefenin- der dames, de mooie vriie oefening van meisjes Schagerbrug en fijne hoepeloefe- Ken der Wieringer dames (welke de blijkbaar minder hoog aansloeg dan en niet te vergeten de goede vrije oefe- van Dindua, St. Maartensbrug, ^ii zeidon reeds, dat de gastvrouwe Spar- Winkel een uitstekend figuur sloeg. De zagen wij wel eens beter. Een rt vraagstuk blijft nog steeds De muziek bij de oefeningen komt ons voor, dat het kringbesfuur werk zou doen dit punt eens in stu- te némen. Op het groote open terrein it ons inziens alleen de luidspreker in merking, wanneer men althans het pu- k wil bevredigen. oort méenen wij, dat men zich bij de ze van de muzieknummers, meer moet in welke omgeving, onder wel- belichting en met welke achtergrond dc mastieknnmrners worden gegeven. Een e knotsoefening op een min of meer klassieke wals van Durand bijvoorbeeld, zoo wij dit v. Nieuwe Niedorp zagen, waar bij de dansbeweging geheel „synchroon" moet loopen bij de bedoeling van elke noot. zal veel mooier zijn, wanneer zij door een of twee dames op het tooneel wordt ge daan, dan door een twintig niet geheel gelijk en gelijkvormige gratiën, met kip penvel op hun armen, in een frisch windje op de fladderende klanken van verwaai de pianomuziek. Wat „eenvoudiger" mur ziek in wat strakker rythme, als bijv. de Engelsche wals bij de rythmische oefenin gen van Hercules Hebe. Nieuwe Niedorp doet het bij massa-demonstratie steeds be ter. De keurtroepen dames onder leiding van den heer H. Pennekamp en heeren onder leiding van den heer J. Molenaar waren goed in vorm, en hadden natuurlijk met hun brug, paard en reknummer veel suc ces. Een hinderniswedstrijd, waarbij de ploegen het voornaamste vergaten: elkaar helpen, was een aardig besluit van den goedgeslaagden wedstrijd, waarvan wij hieronder de uitslagen laten volgen. Marsch wedstrijd. 1. Sparta, Winkel, 32 punten; 2. Texel, Texel, 31 punten; 3. Ons Genoegen, Schagerbrug, 29% punt; 4. DOS, Den Oever, 28% punt. Vereenlgingswedstrijden Jongens: 2e prijs Texel-te Texel, vrije oef., 15 punten. Vereen!gingswedstrijden Heeren: lè prijs Sparta, Winkel, parterre vrije oef., 16 p.; 3e pr. Texel, Texel, vrije oef. 13% p. Vereenlgingswedstrijden Meisjes: •le prijs Ons Genoegen, Schagerbrug, vrije oef., 16 p.; le pr. Texel, Texel, vr. oef. 15% p.; le pr. Hercules, Ondakrspel, vr. oef. 15% p.; le pr. UDI-Wik., Dirkshorn. vr. oef. 14% p.; 3e pr. Sparta, Winkel, Hoepel-oef. 14 p. Vereenlgingswedstrijden Dames: le prijs: Wéstfries, Barsingerhorn, vr. oef. 14 p.; Wieringen, Wieringen, knotsoef. 16% p.; Sparta, Winkel, id.T 18% p.; UDI Wik, Dirkshorn, id., 17 p.; Hercules,' Oudkarspel vr. oef. 18 p.; 2e prijs: Wieringen, Wieringen, hoepeloef. 14%-p.; le prijs SSS, Dindua, St. Maartensbrug, vr. oef. 17% p.; DOKEV, An na Paulowna, vr. oef. 16 p.; Hercules Hebe, N. Niedorp, rhythm. oef. 16%pTexel, Texel, knotsoef. 17 p., Ons Genoegen, Schagerbrug, knotsoef. 18 p.; Wieringen, Wieringen, vr. oef. 18 p., Hercules. Oudkarspel, rhythm. oef. 15% p., 2e prijs DOKEV, Anna Paulowna, grondgvmn. 14% p.; 2e prijs Hercules Hebe, N. Niedorp, vr. oef. 15 p.; Hindernisbaaxi heeren: 1. Dirkshorn 1 23.3 sec.; 2. Winkel 3 23.9 sec 3. Westfries 1 24.9 sec.; 4. SSS Dindua 25.8 s. SCHOORL. 4 DE BLIJDE INTOCHT VAN KONING VOETBAL IN SCHOORL. Begunstigd door heerlijk weer en in tegen woordigheid van vrij veel publiek, werd gistermiddag op het sportterrein de opening van het voetbalseizoen gevierd met een tour- nooi .tusschen Berdos van Bergen en de Schoorlsche voetbalvereeniging. S.V.V. A—BERDOS O. 0-3. De adspiranten van beide vereenigingen openden den middag en gaven aardig, sportief spel te zien. Na tien minuten spe len kreeg Berdos de leiding en wist die ook te behouden. Na de rust leek het of SchoorI sterker werd, maar doelpunten bleven uit. Het spel eindigde met 30 voor de gasten. SchoorI had wel een paar puntjes verdiend, maar voetbal is nu eenmaal voor een deel kansspel. S.V.V. I—BERDOS L 2—3. De senioren speelden hierna een mooie, sportieve partij onder de rustige leiding van den heer A. Beekman. SchoorI was de eer ste helft wel de meerdere in het veld, maar doelpunten bleven lang uit. Pas na 35 mi nuten nam SchoorI de leiding, na een mooi schot .van den nieuwen midvoor v. d. Heu vel. Met 10 ging de rust in. Na de hervatting van het spel duurde het weer een half uur voor er gescoord werd, nu door S. Duin. 20. Maar nu was het uit met S.V.V., de kansen keerden. Het werd 21, 2—2, 2—3, zoodat Berdos ook hier als overwinnaar uit het strijdperk te voorschijn kwammen. De ballen rolden weer, het nieuwe sei zoen is met dezen sportleven wedstrijd weer geopend- SCHAGEN VAN EEN OUD PLAATSGENOOT, Onze vroegere plaatsgenoot de Heer C. Mol, burgemeester van Wijdenes is benoemd tot tijdelijk Burgemeester-Secretaris dei- gemeente Schellinkhout. VERKEER IN DE HAVEN. Gedurende de maand Augustus werd de haven te Schagen bezocht door 44 schepen, waarvan: 4 met een inhoud van 201 ton ge laden met meel; 2 van 126 ton met tarwe; 5 van 662 ton met steen; 1 van 145 ton met zand; 18 van 635 ton met stukgoed; 3 van 102 ton met vee; 1 van 89 ton met hooi; 1 van 80 ton met keislag; 4 van 86 ton met cement; 1 van 29 ton met pannen; 1 van 108 ton mét turf; 3 van 802 ton met grint. MARSCH DER W.A. Voor het eerst heeft Zaterdagmiddag een afdeeling van de W.A. van de N.S.B. een marsch door Schagen gehouden. Achter trommels en trompetten trok men zingende door de straten. In tegenstelling met ver leden week toén de aanwezigheid van eeni ge geüniformeerden wat beroering veroor zaakte, werd de rust thans niet verstoord en behoefden rijks- eii gemeentepolitie, dio de marcheerenden begeleiden niet op te treden. ANNA PAULOWNA 25 JAAR MET NAALD EN DRAAD. Vrijdag, 12 September, zal de heer F. P. van Huizen (Foeke Stellingwerf! 25 jaar als kleermaker in dienst zijn den heer Stel lingwerf. AANSTELLING. De heerM. C. Kooij is op proef aangesteld als ambtenaar bij den C. C. contröle-dienst. ZAAK OVERGEDAAN. De heer K. Boonacker heeft z'n drogisterij overgedaan aan den heer L. Meeldijk in de Benedenbuurt, maar blijft voorloopig z'n schoenmakerij in het perceel aan de Molen vaart aanhouden. ZWEMWEDSTRIJDEN. De om het ongunstige weer uitgestelde kring-zwemwedstrijden, die' O.V. van Anna Paulowna en De Wiel van Schagen zouden organiseeren, worden Zondag 14 September in het overdekte zwembad te Alkmaar ge houden. BREEZAND. UITGESTELDE VACANTIE. Nu de vacantie van de kinderen der R.K. school is geëindigd, hebben de leerlingen der openbare school, die zoolang in eerst genoemd gebouw onderwijs ontvingen, in afwachting van het vinden van nieuw onder dak, de week vrijaf gekregen, waarmee hun vacantie indertijd verkort werd. BA RSINGERHORN BENOEMD. Tot ambtenaar op het Distributiekring- kantoor alhier is benoemd de heer C. Smit te Dirkshorn thans als zoodanig werkzaam op het kringkantoor Harenkarspel. Matige prestaties. Nadat Vrijdag de kolvers van de club te Krommenie en Wormer hadden gekolfd, werden de wedstrijden Zaterdag voortgezet, nadat de vice voorzitter van Onder Ons met enkele gepaste woorden de wedstrijden had geopend. Er werden enkele mooie partijen geslagen, maar over 't geheel genomen werd er niet' best gekolfd. Van de-korpsen heeft „Gezel lig Samenzijn" te Zuidscharwoude het hoog ste aantal punten geslagen. In de eerste se rie n.1. 139. G. Mettes' van deze club, die in den 50 slagenwedstrijd den eersten prijs behaalde, handhaafde zijn ouden roem met 55 punten. De oude heer Rijper sloeg er 50, doch Rijper Jr. bracht het maar tot 34. Daar op volgt Op Maat te Zuidschai-woude met 136 punten in de eerste serie. Molenaar bleef beneden de verwachting met 42 punten en C. Berkhout stelde met 39 p. eveneens teleur. Bijzonder op dreef was A. Berkhout de bekende veteraan, die 55 punten sloeg in de eerste serie. Dit corps sloeg ook zijn tweede serie. Molenaar zakte nog wat af tot 3S, C. Berkhout haalde met 48 p. zijn scha de wat in en A. Berkhout sloeg er 51, alzoo in twee series 273 p. Volharding te Oud karspel volgde daarop met 132 p. in de eer ste en 131 p. in de tweede serie. Zette P. Langedi.jk mooi in met 52 p. in de eerste serie, zijn tweede met 43 liet hem beneden 100 n.1. 95 p. P. Gelder heeft wel betere pres taties geleverd dan nu: in twee series sloeg hij 88 p., terwijl C. Vlug met zijn 80 p. de zaak wat bedierf. „Zaanstreek" te Koog aan de Zaan sloeg in de eerste se rie 127 en in de tweede 119 p. G. Teeling. van wien altijd groote verwachtingen uit gaan, bracht het tot slechts 67 p. in 2 se ries, P. Schaar, dien we meermalen op zijn best zagen, moest zich met 88 punten te vreden stelleiv N. Dekker deed het met 91 punten wat beter. K. V. P. van Barsingerhorn was ook niet gelukkig J. Schenk, die vroeger met sajet kolfde, had deze voor gummi verwisseld, wat blijkbaar niet in zijn voordeel was: le serie 21 p„ tweede 32 p. K. Kistemaker, een secure kolver, maakte in zijn eerste serie 52 p., maar kon het in zijn tweede niet ver der dan 34 brengén. G. Blaauboer sloeg 33 en 49, zoodat het totaal in de eerste serie 106 en in de tweede 115 p. was. „Recht Door" te Alkmaar heeft een paar van zijn beste korpskolvers verloren, zoodat J. Goot de eer van dit korps trachtte op te houden, wat hem dan ook gelukte met 53 p. in de eerste serie. P. Butter sloeg er echter maar 29 en J. Koster 44, of 126 in totaal. „Bar singerhorn" te Barsingerhorn zette slecht in: D. Blaauboer 33, K. Dekker 26, C. Smit Gz. 36, totaal 95. Dit korps kolft met sa jet. De tweede serie was nog slechter. D. Blaauboer sloeg er..,., 12, K. Dekker 44 en C. Smit 36. Ons Genoegen te Noordscharwoude heeft geen eerste-klas kolvers Het resultaat was dan ook poover: A. Moeijes 31, C. Hopman 32 en P. Jes 2S punten. S.O.S. te N. Nicdörp is een Sajctkorps. J. Keetman, S. G. Wit en P. Toepoel hebben zich wel eens van 'n betere zijde doen kennen De eerste sloeg in 2 series 65 p., de tweede S6 en de derde 64, alzoo in totaal 215. j>., of gemiddeld pl.m. 36 p. per partij, een middei matige prestatie. „Utrecht", die ook met sajet kolfde, gaf nog mindere prestaties te zien: 101 p. in de eerste en 77 in de 2e serie. „Mik Wis", Koog aan de Zaan, deed het weer wat be ter; met sajet: 98 in de eerste en 103 in de 2e serie. T.O.G.I.D.O. te Krommenie sloeg met sajet 111 p. in de eerste en 119 in de 2e serie. Aan is Winst te Venhuizen, die in de eerste serie slechts 85 p. sloeg, verbeterde dit met 128 in de tweede. Bij den achter stand in de eerste serie, zal het zwaar val len nog voor een prijs in aanmerking te ko men. Onder Ons te Krommenie heeft in de eer ste serie 120 punten gemaakt en in de 2e 132. M. Schots maakte daarbij een serie van 55 p.! Vermelden we ten slótte nog, dflt Ons Ge noegen te oNordscharvvoude in zijn tweede serie 110 punten sloeg, terwijl van de oerso- neele kolvers de prestaties even matig wa ren als van de kolvers: prachtseries zijn door geen van beide gemaakt. Vermeld' zij nog. dat de Alg. Secretaris, de heer De Ridder, de wedstrijden heeft ge opend namens het Hoofdbestuur. ZIJPE OVERGEPLAATST. De wachtmeester der marechaussee D. J. van Houten alhier, is overgeplaatst naar Dordrecht. LANGEDIJK De exportprijzen nog weinig ver anderd. Met ingang van Dinsdag 9 September zal weer een nieuwe prijslijst gelden voor de naar Duitschland te exporteeren producten. Er is ditmaal weinig verandering in deze exportprijzen te constateeren. Tomaten zijn gehandhaafd op f 16 per 100 Kg., bonken op f 12, roode en savoye kool (groen en geel; op f 3.50, witte kooi op f 2 per 100 Kg. De prijs der stokboonen is verhoogd van f 14 tot f 15 per 100 Kg. Dit is dan voor snij- en spek- boonen. Voor stamboonen zijn de prijzen ook met f 1 per 100 Kg. verhoogd, van de witte princesseboonen zonder draad tot f 15, witte princesse met draad f 13 en alle overige soorten f 11 per 100 Kg. De pronkbooncn met witte boon zijn op f 10 per 100 Kg. gehandhaafd. Augurken en komkommers vertoonen geen wijzigingen. Bij de druiven zijn de voor export in aanmer king komende soorten uitgebreid. Behalve Alicante komen nu ook Gros Maroc op de lijst voor, beiden met f 50.per 100 Kg. (was f 55). Voorts zijn Gros Colman en Golden Champion aan de lijst toegevoegd met een prijs van f 65 per 100 Kg. De exportprijs voor meloenen is geworden bij 6 stuks per kist van minstens 9 kg. netto f 30, bij 8 stuks in zoo'n kist f 22 per 100 st Thans komt ook de peen op de exportlijst voor, behalve de A-sorteering. B 51200 gr. gewasschen staan voor f 4 per 100 Kg. op de lijst, C 202 gram en hooger ongewasschen 'f 3.50 per 100 Kg. Peren, Precoce de Trevoux en Clapp's Fa- vorita A kw. f 25, B f 10 per 100 Kg. Bonchré- tien Williams, Beurre de Merode, Heeren- jjeer, sort. A f 22 en B f 10 per 100 Kg. De peren, groep IV van A-kw. noteeren f 15, B f 10 per 100 Kg. Biimenlandsche prijzen. Op de binnenlandsche maximumprijzen- lijst staan nu de peen zonder lof A 2050 gr. gewasschen, met f 6 per 100 Kg. Stokboonen (princesse) f 21 per 100 Kg. De prijs van de uien is verlaagd van f 5.50 tot f 4.50 per 100 Kg. Prei boven 10 mm. doorsnede f 9, tot 10 mm. f 7 per 100 Kg. Knolselderie I boven 10 cm. f 9, II van 8—10 cm. f 7, III van 6S cm. f 5 en beneden 6 cm. f 2.50 per 100 Kg. De kroten worden nu in drieën gesorteerd. I tot kg. per stuk noteert f 4; II van tot 1 kg. f3; III van 11% kg. per stuk f 2.50 per 100 Kg. Voor gekookte kroten zijn tevens prijzen vastgesteld: bij drie stuks of meer dan 3 stuks per leg. f 10, bij minder dan 3 stuks per kg. f 7.50 per 100 Kg. Voor andijvie is de prijs f 7 per 100 Kg., postelein f 12, aard beien met dop f 100 per 100 Kg., meloenen, ananas (groen) f 36 per 100 Kg., de overige soorten f 20. De prijzen voor druiven zijn weer verlaagd Muscaat, Westfrisia en Leopold tot f 66, Frankenthaler tot f 55, de overige soorten tot f 50 per 100 Kg. In de prijzen der appélen en peren is geen verandering gekomen. Pruimen: Groep I dubbele boeren witte enz. f 35, voor A en B en f 12 voor C II. Rei ne Victoria enz. f 27 voor A en B eiï f 12 voor C, III. Overige soorten A en B f 22, C f 12 per 100 Kg. In de verdeeling van den aanvoer is weer eenige wijziging gekomen. Er moeten nu 60 pet. van de tomaten voor export worden gereserveerd in de sorteerin gen A tot en met C.C en 20 pet. voor de fa brieken bestemd. Het t'e exporteeren per centage van de druiven bedraagt 70 pet. Ten aanzien van de witte kool is bepaald, dat van den totalen aanvoer 50 pet. voor ex port en 10 pet. voor de versche consumptie in het binnenland moet worden bestemd. De resteerende 40 pet: alsmede 100 pet. de afwijkende witte kool dient aan de in dustrie te worden afgeleverd, mits deze daartoe de toestemming der N.G.F.C. heeft. DE HEER J. M. DE JONG BENOEMD TOT GEMEENTE-ARCHITECT. Naar wij vernemen, is aan de gemeente- opzichters van Zuidscharwoude, Noord scharwoude en Oudkarspel, de heeren Jb. Rutsen, J. Oosterlee en Jb. Kroon, eervol ontslag verleend met ingang van 1 October a.s., met dankbetuiging voor de in deze functie aan de gemeente bewezen diensten. De heer J. M. de Jong, gemeente-opzich: ter van Broek op Langendijk, is met ingang van gelijken datum benoemd tot gemeen te-architect van de gemeente" Langedijlc. SCHAAKMAT. De schaakvereeniging „Schaakmat" is het winterseizoen begonnen met een tweetal si- multaan-seances, welke werden gespeeld door de heeren J. Klinlcert en D. Koorn. De ■uitslagen waren als volgt: J. Klinkertr—P. Rustenburg 01, Jn. Smit- 0—1, N. v. d. Abeele 10; K. Bierman 01; J. Deutekom 01; N. Kaan 01; J. Bood 1—0; Totaal 2—5; D. Koorn—J. Kamper 0—1; M. Kuilman 01; A. Coppens 01; G. v. Loenen 01; J. J. Kroon 01; J. Ootjers 10; K. de Vries 10; Totaal 2—5. TUINBOUWCURSUS. De drie tuinbouwvereenigingen De Een dracht, Oudkarspel, Tuinbouwhelang te Noordscharwoude en De Toekomst te Zuidschapvoude zullen ook dit jaar weer trachten, gezamenlijk een tuinbouwcursus te organiseeren. Leeraren zijn de heer C. v. d. Abeele te Oudkarspel en P. Kool te Heer Hugowaard. KOOKCURSUS. Te Oudkarspel wordt een kookcursus ge organiseerd. ZUIDSCHARWOUDE. CONTRACT VERBINDEND VERKLAARD. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan de collectieve arbeidsovereenkomst voor 't tuinbouwbe drijf aan den Langedijk voor de periode 1 Maart 1941 tot en met 28 Februari 1942, afge sloten tusschen de patroonsorganisaties in het tuinbouwbedrijf en de landarbeidersbon- den. Dat contract is bij scheidsrechterlijke uit spraak van Mr. H. Bijleverd ook verbindend verklaard voor de ondernemingen van de niet-georganiseerde patroons. WAT EEN DRUKTE! De werkzaamheden op het Distributiekan toor worden zoo groot, dat besloten is, nog een ambtenaaraan te stellen. BROEK OP LANGEDIJK. OMZET L.G.C. VEEL HOOGER DAN VERLEDEN JAAR.R De omzet van de veilingsvereeniging Lan- ged'ijker Groenten Centrale was gedurende de maand Augustus aanzienlijk hooger dan verleden jaar. In totaal werd voor een be drag van f 246.040.17 geveild. tegen f 169.403.18 in dezelfde maand van verleden jaar. De aanvoer .van aardappelen .was in Augustus heel wat .geringer dan verleden jaar, n.1. 119% wagon, tegen 158 wagons in Aug. 1940. Er werd echter aanzienlijk meer roode kool verhandeld Bijna 260 wa gons, tegen 185 wagons in dezelfde maand van verleden jaar. Gele kool was iets hoo ger: 25 wagons tegen 19 in Aug. 1940. Vroe ge witte kool stond vrijwel gelijk: 587 ton tegen 555 ton verleden jaar. Een aanzienlijk verschil valt te constatee ren bij den aanvoer van uien. Daarvan be liep de aanvoer in Aug. 1940 230 ton. In de afgeloopcn maand echter kon men slechts 11.500 Kg. noteeren. De 760 Kg- zilvernep, welke in de afgcloopen maand werd geveild, maakt ook een slecht figuur tegenover de 8250 Kg. in Aug. 1940. De omzet van stamboonen is verdubbeld, van 94000 Kg. tot 185563 Kg. De aanvoer van 320 stuks bloemkool in de afgeloopen maand is ook heel gering in vergelijking met. de 11024 stuks van Augustus 1940. Verleden jaar werd' heelemaal geen rabar ber gepresenteerd; in de afgeloopen maand beliep de aanvoer nog 17.275 Kg. e tomaten zijn vrijwel op hetzelde peil ge bleven: 25344 Kg. tegen 24437 Kg. in Aug. van verleden laar. De druiven-aanvoer was heel wat geringer: 3124 Kg. tegen 8713 Kg. verleden jaar. Van de overige producten waren de cijfers; bieten 20900 Kg. (19650 Kg.), breek po en 29230 Kg. (10425 Kg.), waspeen (1500 Kg.), boe peen 1096 bos (1882 bos); stoksnijboonen 72 Kg. (321 Kg.); tuinboonen 1887 Kg. (950 Kg.) komkommers 3395 st. (3392 st.); kropsla (480 krop). Tusschen haakjes de cijfers van Augustus 1940. PEEN MOET GEWASSCHEN WORDEN. Naar wij vernemen, moet de peen, om voor de vastgestelde prijzen in aanmerking te komen, gewasschen worden. Deze prij zen zijn n.1. voor waschpeen. Niet-gewas- schen peen moet voor afwijkend worden geveild. Het is wel gewenscht. dat ook voor breek peen spoedig een. regeling wordt ge troffen. WIERINGEN BURGERLIJKE STAND. vanaf 22 Aug. tot 5 Sept. 1941. Geboren: Cilia Jantien, dochter van W. Pathuis en van KI. Veenstra; Jan Barteld, zoon van R. van Houten en van M. M. Koorn Cornelis Wilhelmus Adrianus, zoon van C. J. v. d. Made en van P. Verbiest; Jan, zoon van C. Halfweeg en van D. Metselaar; Mar- tinus, zoon van H. Schelhaas en van A. Veen Anna Maria, dochter van C. de Beeren en H. Heijerman. Ondertrouwd: C. G. van Oers en G. Klaver; D. Raven en P. Kok. Getrouwd: Geen. Overleden: J. C. van SchoorI, 52 jaar; K. Brinkman, 70 jaar, echtgenoot van J. M. Snooij; A. Dijkshoorn, 82 jaar, echtgenoot v. R. de Haan. Loop der bevolking: Ingekomen: G. Dragtsma van Bloemen- daal; J. M. v. d. Vliet van Goes; A. B. F. Meijer en zoon van Den Helder; N. M. Kik kert van Obdam; Y. Brouwer van De Bilt; H. Brons van Wieringermeer; W. v. d. Hei de van Westellingwerf; J de W'agt van Op- sterland; L. Westland van Heemstede; A. L^kkien van Amersfoort; F. Eggink van Hoorn; J. de Groot van Medemiblik; J. Werk?' man van Bierum; G. van Dorssen van Nw. Lekkerland; B. Lukkien van Bussum; H. de Jonge van Wildervank; J. Zuidema van Zeist; Th. J. G. van Dansik en gezin van Den Helder; M. Smid en echtgenoote van Gorinchem; K. Heym van Eindhoven; J. Hoekstra van Tilburg; H. Moorlag van F,m- men; G. Kiers van Dwingeloo; KI. Butter van Winkel; H. Ottens en gezin van Wierin germeer; M. Gerritsen van Hilversum; M. Terpstra van Velp; B. Stapert van Dantuma- deel; H. Visser van Kollumerland ca; II. J. T. Janssen van Amsterdam; G. A. de Bot van Warmond. Vertrokken: M. van Hoesel naar Wierin germeer; P. de Groot naar Barsingerhorn; J. Brandsma naar Amsterdam; H. Berends naar Vlagtwedde; G. H. Berends naar Vlagt wedde; H. Lukkien naar Wieringermeer; H. L. Nederstigt naar Heemstede; L. R. Brui- newoud naar Wieringermeer:; W. Leeuwen kamp en gezin naar Wieringermeer; A. Ve- nema en gezin naar Goes; J. H. W. Thoolen naar Leiden; W. Vastenouw naar Beverwijk; G. Bijlsma naar Emmen; H. Drenth naar Vlagtwedde; F. Gelijk naar Texel; R. Pol naar Emmen; H. Garrelts en gezin naar An na Paulowna; A. ter Haar naar Vlagtwedde; G. Huige naar Wissenkerke; Chr. Huige naar Wissekerke. RIJKSWEG AMSTERDAM—DEN OEVER. Het. aanbrengen van een afdeklaag van teer en split op een aantal parallelwegen langs don Rijksweg AmsterdamDen Oever is bii overeenkomst, gegund aap den heer Jn. Ooms Pz., GrosthuiTen (gem. Avenhom) voor een bedrag van f 9574. OPMEER UITBETALING ZONDER SIGAREN! Den veehouders, die om de veertien dagen aan de fabriek „Aurora" hun melkgeld kwamen halen, werd hierbij steeds een si gaar ffenresenteerd In verband met de aan merkelijke prijsstijging der sigaren heeft het. bestuur hesloten voorloopig de sigaar achterwege te laten Als de vredespijp gcrookl !s. rulWi bif de zuivel fabriek „Aurora" ook de sigaren wel weer op tafel komen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3