Amov Razzia te Maastricht Er op uit Agent mishandelde zijn burgemeester Een leeuw... vol gas DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA rpi\nen Radioprogramma in het kippenhok OP SLUIKHANDELAARS EN SMOKKE LAARS. VIJFTIG PERSONEN NAAR HET CONCENTRATIEKAMP. Dinsdagochtend is onder leiding van de Duitsche Sicherheitspolizei en in samen werking met de weermacht, de Ordnungs- polizei en de- Nederlandsche politie in het stadsdeel Wijk te Maastricht een huiszoe king gehouden in alle woningen, waarvan men kon vermoeden, dat er sluikhandelaars en smokkelaars woonden. Als grensstad in den uiterst zuidelijken hoek van Limburg is Maastricht altijd een aantrekkelijk punt geweest voor dergelijke elementen, die vooral den laatsten tijd trachtten om hun slechte goederen tegen enorm hooge prijzen" aan den man te brengen, m&ar vooral te verkoopen aan den argeloozen Duifschen soldaat. De razzia was zorgvuldig voorbereid en om 8 uur begonneh de politiepatrouilles met het doorzoeken der huizen. Wat hier aan den dag werd ge bracht. tart elke beschrijving. In pakketten, doozen. koffers en kisten werd een massa onder de distribu tie vallende goederen gevonden, textielgoederen, heele balen stof voor heeren. en dameskleeding,,' linnengoed, kousen, gummi-artike len. zelfs tapijten en bedden wer den in beslag genomen.' levensmid delen. zooals vleesch In blik. hon derden blikken gecondenseerde melk. koffie, thee. koloniale waren, chocolade, boter, vet. suiker enz. waren overal in groote hoeveelheden verborgen en zijn nu in beslag ge nomen. Volkomen in overeenstemming met den omvang der voorraden was het peil der bedragen, die in beslag genomen werden als bedrijfskapitaal van 'deze soort handel, om. op een enkele plaats f 450.in zil veren munt. Het ergsle beeld vertoonde een vleeschhouwerij, waar het vleesch en de worst reeds tot ontbinding waren overge gaan .aangezien de.slager met zijn sluik handel in koffie, thee. jam en textielpro- ducten te veel had te doen. f Ruim vijftig personen zullen een tijd lang verblijf moeten houden in een kamp. ten einde daar tijdens behoorlijke handen arbeid na te denken over liet feit. dat on eerlijke en onbehoorlijke handelspractijken zijnde den mensch onwaardig en "verwoes tend voor de volksgemeenschap voorgoed uit den weg geruimd moeten worden. De actie trok de belangstelling van tal rijke toeschouwers, wier uitdrukking duide lijk de voldoening liet blijken over het ingrijpen der politie-autoriteiter ook in den herfst Geniet elk unr van eiken dag, die uw werk en omgeving er voor laten. 's-Gravenhage, 10 Sept. De A.N.V.V. schrijft ons: de voortdurende hevige regens en de felle zomerstromen, die de Augustus maand ons bracht, hadden ons bijna doen vergeten, dat de herfst nog moest aanbre ken. Maar zie de eerste dagen van Septem ber hebben ons er weer fees'telijk aan her innerd. De herfst, dat is het seizoen van de flamboyante kleurenweelde, maar hij is ook het getij der verstilling. Wanneer de ijle nevels, waarin de herfstdraden schitteren als fijn zilver, alles in een teer waas hul len dan is hét of alle gerucht zijn scherpte verliest. Alle geluid komt van verre, blijft wat hangen en verliest zich dan in de on eindigheid. De herfst, dat is het jaargetijde om er op uit te gaan. De lucht is kruidig en pit tig, de atmosfeer opwekkend en aanlokke lijk voor het maken van fiets- en wandel tochten, omdat men met dit mooie heldere weer niet zoo snel vermoeid is. Als het sei zoen nog wat verder is voortgeschreden, dan is het buiten éen feest van kleuren. Om de imposante boerderijen bloeien de veelkleu rige zinnia's, en rond de nederige huisjes der landarbeiders, die zich, veilig verscholen achter de dijken nestelen, tintelen de zon nebloemen en de asters. En in de vrucht bare landouwen plekken de omgeploegde akkers in een diep paars, in het blauw en zwart de goede aarde heeft vrucht gedra gen en bereidt zich vo9r de menschheid op nieuw kostelijke gewassen te hieden". Ga nu ook naar de bosschen, waar de zware trossen der lijsterbessen'oranjerood gloeien tüsschen het verkleurende loof en waar de vliegenzwamcnen hun' geheimzin nige kringen om de boomstammen cirke len. Hoe verder het seizoen voortschrijdt, hoe- veelkleuriger het aspect van het bosch wordt, tot 'het eindelijk in. de milde herfst zon blinkt in alle tinten, van het rood der Amerikaansche eiken tot het goud der ber ken, en het paars-bruin der beuken. De herfst leent zich bij uitstek tot het maken van kofte uitstapjes of, voor wie zoo ge lukkig is daarvan nog wat gereserveerd te hebben, voor het nemen van vacantie. De herfst is het aangewezen seizoen om nog eens van de natuur te genieten, voor wij den donkeren winter in gaan al heeft ook deze zijn eigen bekoring en schoonheid. Daarom, geniet er van elk uur, en eiken dag, die uw werk %n uw omgeving er u voor laten! Weer een W.A.-mari aangevallen Na de begrafenis van wacht* meester Janse, Na de begrafenis van den.voor drie maan den te Utrecht van achteren neergestoHen wachtmeester der W. A., Jacob Janse, is het hier en daar in de stad tot opstootjes geko men. Hoewel de politie overal dadelijk de nood zakelijke maatregelen heeft genomen om er ger te voorkomen, heeft dit niet kunnen bejetten, dat opnieuw een WA.-man het slachtoffer is geworden van een lafhartigen moordaanslag door een onbekenden dader. De weerman van der Schaaf, die eerst de vorige week tot de W.A. is toegetreden, be vond zich in zwart hemd temidden van het publiek, toen op de Neude. eenige onrust ontstond. Terwijl er eenige klappen werden uitgedeeld, begon het publiek temidden waarvan hij zich bevond, op te dringen. Plots zakte hij ineen, naar bleek, doordat hij een messteek in den rug had ontvangen van iemand, die tussehen -het publiek was verdwenen. De toestand is ernstig, daar de long is geraakt. Na ontslag wegens drankmisbruik. Op 11 Juli j.1. drong zekere J. A. V. H., vroeger politieagent in dienst der gemeente Schiedam, doch ontslagen wegens drankmis bruik, een huis binnen aan de Nassaulaan te Schiedam, dat door den 1 toenmaligen burgemeester van Schiedam, Mr. F. L. J. van Haarën zou worden betrokken'. De burge meester en zijn vrouw waren in de woning aanwezig. Van H. liep op den heer Van Haaren toe en gaf hem eenige stompen op het gelaa. en een trap tegen het lichaam. De tusscheQikomst van een behanger maakte een eind aan de mishandeling. Voor dit feit stond van H. voor de Rotter- damsche rechtbank terecht. De hem ten Jaste gelegde feiten gaf hij toe, hij verklaar de spijt te helbben van zijn optreden en bood den heer Van-Haaren zijn verontschuldiging aan. Het O. 'M. eischte tegen Van H., die op zeer onjuiste wijze uiting had gegeven aan een grief tegenover zijn vroegeren oppersten chef, een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 25 September a.s. Italiaansch Weermachlbericht TEXTIELROOVERS AAN HET WERK. Ook gisternacht zijn de textielroovers te Amsterdam niet werkloos gebleven. Ditmaal was een, kleermakerij in de Mar- nixstraat aan de beurt voor een nachtelijk bezoek. De straatdeur werd geforceerd en daarna kostte het weinig moeite een goeden buit weg te sleepen. Deze bestond uit 18 cou pons" stof, ter waarde van f 700.en f 190. aan contanten. Nog gemakkelijker had het de dief, die op de Nassaukade zijn slag sloeg. Nabij de Bosboom Toussaintstraat stond een bakfiets beladen met 15 coupons stof. De dief behoef de slechts op de fiets te stappen en weg te rijden, wat hij klaarblijkelijk ook prompt heeft gedaan. Rome, 11 September (Stefani) Het 464e Italiaansche weennachtsbericht luidt als volgt: In den afgeloopen nacht zijn Britsche vlieg tuigen over de steden Genua en Turijn ge vlogen en hebben in de omgeving enkele bommen laten vallen. Tweè dooden onder de burgerbevolking en enkele gewonden. Messina heeft een nieuwen luchtaanval beleefd.. Enkele particuliere gebouwen wer den beschadigd. Vier gewonden onder de be volking. Een vijandelijk vliegtuig werd door den luchtafweer neergeschoten. Het luchtwapen van de as heeft met suc ces zijn aanvallen voortgezet op verdedï- gings-, haven- en ravitailleeringsinstallaties van Tobroek. Bovendien werden militaire kampen van Mersa Matroe en autocolonnes in de omgeving van de oase van Siwa doel treffend aangevallen. Italiaansche bommen werpers plaatsten ™n voltreffer op een Brit- schen koopvaarder in de nabijheid van To broek. Duitsche vliegtuigen troffen een vij andelijken torpedojager, die ten oosten van1 Solloam voer. In een luchtgevecht, hebben Duitsèhe jagers vijf Hurricanes omlaag ge schoten. In Oost-Afrika hebben onze troepen in tal van gevechten in de sectoren van Woltsje- fit en Koelkwabert den tegenstander met ver liezen afgeslagen. Angstig avontuur van dame in Zuid-Afrika. Genève, 11 September (D.N.B.): Een gevaarlijk avontuur heeft, volgens een bericht in het Kaapstadsche blad The Afri- can World, een vrouw beleefd in het Mlanje- gebied in Rhodesiö. Op een eenzamen tocht door de steppe sprong plotseling een leeuw op het dak van haar auto. Zij had de tegen woordigheid van geest vol gas te geven, waardoor zij na eenigen tijd dén onpleizicri- gen passagier kwijtraakte. Een andere leeuw heeft bij Zomba een auto der posterijen aangevallen. Het beest klemde zich vast aan het portier. De chauf feur kon hem eindelijk, nadat hij zware be schadigingen had toegebracht aan de auto, kwijtraken. In hetzelfde gebied zijn zes inboorlingen door leeuwen verscheurd. De dieren dringen tengevolge van de buitengewone droogte van dezen winter steeds weer door in bewoonde streken. 19. Hij tastte in het donker rond en voelde iets dat op den rand van een bed leek. Dii •was oalj zoo, want hij voelde ook een kussen en een deken. Uitgeput van angst en vermoeie nis liet Piet zich op het bed neervallen huilde maar. Hij huil de en huilde, zooals hii nog nooit gedaan had. 20. Onverwachts ging de deur open en een lichtstraal viel naar binnen. Piet keek op en zag weer een ande re kerel staan. „Pedro ik, jai?" zei die snoes haan. Pedro, Pedi*o, dat woord had Piet wel eens gehoord. Zou die vent zoo heeten? „Ik wil naar huis", zei Piet. De ander grijnsde. ,Hois, hois," herhaalde hij. „Jai niet hois, jai skip, jai mee". Wat .en raar taaltje.. Doch je kon het tenminste begrijpen. BROODGEBREK IN SYRIë. Ankara, 11 Sept. (ANP) Naar uit berich ten uit Beiroeth blijkt, is de schaarschte aan brood in Syrië de laatste dagen nog groöter geworden. Sind^ Zaterdag is in de Syrische steden geen meel meer te krijgen. In de bakkerijen wordt thans getracht meel uit erwten en tuinboonen te bereiden. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den vorigen nacht en gistermorgen' vroeg trachtte slechts een enkel Britsch vliegtuig het Nederlandsche luchtruim bin nen te komen. Deze poging echter mislukte,, het aanvallende vliegtuig kreeg geen gele genheid zijn bommenla'st neer'te werpen en ging voor de Engelschen verloren. 101-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoonster van de gemeente Zuidhorn, mevr. wed. K. Willemsen-Poll, wonende te Noordhorn is hedenin den ouderdom van ruim* 101 jaar overleden. Toen zij haar lOlsten verjaardag vierde, was zij nog vrij kras. I da°°ria HET OORLOGSWINTERHULPWERK IN DUITSCHLAND. Berlijn, 11 Sept. (ANP). De.giften, die het Duitsche vofk tezamen heeft gebracht voor 3iet oorlogswinterhulpwerk 19401941 overtreffen in groote mate alle tot nu toe bijeengebrachte bedragen, ook die van het eerste oorlogswinte'rhulpjaar. Een totaal bedrag groot 916 milliöen M. is opgebracht, hetgeen 235 millioén mark meer is,-dan in het vorige jaar bijeen werd opgebracht. ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 DN O: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 12.00 Pianov'oordracht en gramofbonmuziek. 12.40 AJmanak. 12.^5 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Orkest Boyd Bachman. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor het gezin. 2.20 Na gedane arbeid Muziek en vroolijk- heid. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 4.20 Zang met pianobegeleiding. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Orgelspel. 6.15 Voor de binnenschippers. s 6.30 Klaas van Beeck en zgn orkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Cabaretprogramma. 8.15 Amusementsorkest, gemengd koor en solisten. 8.45 Causerie „Als ik 't voor' 't zeggen had". 9.00 De Romancers. 9.30 Causerie „De invloed der Nederlandsche Bouwkunst in Duitschland". 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 BNO: Engelsclie uitzending: Dutch News Reel. Hilversum II. 801,5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Omroep-Opera-orkest en solisten (opa) 11.20 De Romancers en solist, dameskoor •„Aethercharme" en orgelspel (opn.). 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding en gram» ïoonmuziek. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch Stedelijk orkest en solist (2.453.00 Voor de plattelandsjeugd). 4.00 Omroeporkest en soliste. 5.00 Cyclus ,,De Evangelisten en hun werk". 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beun- berichten. 5.30 Trio „Pro Arte". 6.00 Causerie „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.). 6.15 Spangens koor Rotterdam en soliste. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Orgelconcert en- gramofoonmuziek. 9.00 Verkorte opera „Ernani" (gr.pl.). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ Radio-Stichting). 10.05—10.20 Causerie „Brandende kwesties11 (opn.). Interessante grepen Ernstige muziek: Om 14.00 uur Hilversum II brengt het U.S.O. fragmenten uit Cesar Franck'l prachtig symphoiïisch gedicht „Psyché". Lichte Muze: Peter de Ruwe heeft in samenwerking met Hans Kunz een programma samengesteld bestaande uit, op vlotte muziek getoonzette liedjes, alsmede schetsjes van anecdotische onderwerpen. Deze uitzending heeft .plaats van 19.3020.10 uur Hilversum I. Reportage: Arbeiders en de Natuur. In deze serie ver tellen arbeiders over 'hun liefhebberijtjes, die hun nader tót de natuur brengen. Aan het woord is een schelpenverzamelaar, die van 19.4520.00 uur Hilversum n over zijn liefhebbery spreekt. Voor de jeugd: Van 13.4014.00 uur Hilversum n gaat Drs. J. C. van Wijck verder met het onder werp „Wat wil je later worden". Vandaag wordt het vak van electricien besproken. De plattelandsjeugd luistert van 14.45— 15.00 uür Hilversum II naar Ds. B. E. M. Eggink, die1 de landelijke ruitersport onder de loupe neemt. Feuilleton j door P. G. Wodehouse j 18. Hij zwom energiek, maar onhandig. Hij scheen een van die menschen te zgn, die zich alleen met een badpak aan in het water op hun gemak voelen. In zijn gewone kleeren zou het hem een week gekost hebben om aan land te krabbelen, zoo hij daar ooit kwam, waf niet waarschijnlijk was. Ik weet alles van het redden van drenkelin gen af. We1 oefenden ons vroeger met een pop in het zwembassin. Ik viel hem van achteren aan en pakte hem stevig bij de schouders. Toen zwom ik op mijn rug in de richting van het land en legde hem met veel éclat aan de voeten van een bewonderende menigte neer. Ik had er over gedacht om hem een paar maal onder te duwen, om hem goed te laten mer ken, dat hij gered werd, maat verwierp die methode als te realistisch. Ik geloof, dat hij toch al een paar flinke slokken zeewater bin nen had gekregen. De menigte was enthousiast. Dappere kerel, zei iemand. Ik bloosde. Dit was roem. Sprong er direct in om hem te redden. Is de. oude vent verdronken? Die dikbuik Harry Hawk? Het speet me voor Mr. Hawk. De algemeene opinie was tegen hem. Ik kan niet herhalen wat de professor tegen hem zei, toen hij weer op adem was gekomen, niet, omdat ik het me niet herinner, maar omdat er grenzen zijn, waar je je nu eenmaal aan te houden hebt. Laat ik volstaan met te zeggen, dat hij het met betrekking tot Mr. Hawk volkomen eens was met den burger, die hem beschreven had als „een dikbuik". Ik kon niet nalaten te den ken 'dat mijn handlanger verstandig deed met uit de buurt te blijven. Hij zat nu in de boot, die hij weer in zijn normale positie had terug gebracht en hoosde die peinzend met een oud blikken kannetje uit. Hij schonk niet de min ste aandacht aan de sarcastische uitroepen op het strand. N De professor stond op en stak zyn hand uit. Ik greep die. Mr. Garnet, zei hij. net alsof hij de vader was van de heldin in „Hilda's Held", we zijn laatst boos van elkaar gegaan. Laat ik u mo gen bedanken voor uw moedig gedrag en laat alles vergeven en vergeten zijn. Ik hield me kranig. Ik bleef zgn hand vast houden. De menigte hief een bewonderend hoeratje aan. Ik zei: Proféssor, de fout lag bij mij. Toon, dat u me vergeven heeft, door mee te gaan naar mijn huis en iets warms aan te trekken. Een uitstekend idee mgn' jongen, ik ben wel een beetje nat. Een beetje, viel ik bij. We liepen haastig den heuvel op naar den farm. Ukrldge kwam ons bij het hek tegemoet. Hij overzag den toestand onmiddellijk. Jullie zijn kletsnat, zei hfl. Ik gaf .toe, dat hij gelijk had., Professor Derrick heeft een ongeluk ge had met de boot, legde ik uit. En Mr.'Garnet is moedig in het Water gesprongen met zjjn kleeren aan en heeft mijn leven gered, viel de professor in. Een held, mijnheer. Een kraan! Je zult kou vatten, ouwe jongen, zei Urkridge een en al vriendelijkheid en bezorgd heid, zijn verschil met den professor verdween als sneeuw voor de zon. Dat gaat zoo niet. Ga mee naar boven en doe wat van Carnet aan. Mijn bullen zullen u niet passen. Wat? Kom maar gauw mee, dan zal ik warm water laten.komen. Juffrouw Beale, juflrouw Beale! We moeten een groote kan warm water neb ben. Direct. Wat? Ja, onmiddellijk. Wat? Goed, dan zoo gauw als u kunt. Ziezoo. Garnv, ouwe jongen, kom op de proppen met je vod den. Wat zegt u hiervan, prof.? Een lief jasje van grijs flanel? Hier is een "overhemd. Gooi dien natten rommel uit, dan kan juffrouw Beale ze drogen. Nee, probeer niet me iets te vertellen, voor u.zich verkleed heeft. Sokken! Kom op met je sokken! Laat zien je sokken! Klaar is Kees. Jasje? Pas dit tennisja3je er os. Prachtig prachtig! Hg scharrelde druk rond tot de professor aan gekleed was, escorteerde hem toen naar be neden en gaf hein een sigaar. Ziezoo, -vertel nu maar op. Wat Is er ge beurd De professor vertelde. Hy was zeer streng in zyn kritiek op den. ongelu <kigen Mr. Hawk. Ik zat te visschen, Mr. Ukridge, met mrjn rug naar hem toe, toen ik voelde, dat de boot heftig heen en weer schommelde, zóó erg, dat ik byna myn evenwicht verloor en toen sloeg de boot om. De man is gek, mijnheer. Ik kon niet zien wat èr gebeurde, want ik zat met mijn rug naar hem toe, zooals lk al zei. Garnet moet het hebben gezien. Wat ge beurde er. ouwe jongen? Het ging zoo gauw, zei ik. Het kwam mij voor, of de man ineens een aanval van kramp kreeg. Dat zou een verklaring zyn. Hg heeft de naam van heel matig en betrouwbaar te zijn. Dat soort lui moet je nooit vertrouweö, zei Ukridge. Die zijn altijd het ergste. Het is voor mij zoo klaar als een klontje, dat de man smoordronken was en dat de boot om sloeg toen hij probeerde te dansen. Een v^oek, dat drinken, zei de professor. Ja, mijnheer Ukridge, laat ik het maar eens doen. Dank u. Zoo is het genoeg. Niet zooveel sodawater als 't u blieft. Hè, dat Smaakt beter dan zout water, mijnheer Garnet Hè? Ha! Ha! Ha! Hij was in zijn beste humeur en ik deed de uiterste moeite om hem daarin te houden. Mijn plan had zooveel succes gehad, dat de snood heid ervan me niet hinderde. Ik heb opge merkt, dat dit meestal het geval is bij derge lijke dingen. Het is de niet gelukte misdaad, die zelfverwijt meebrengt., We moeten samen eens golf spelen, mijn heer Garnet, zei de professor. Ik heb ge merkt, dat u goed speelt. Ik speel den laatsten tijd met een houden golfstok en het merk waardig zoo'n verschil als dat maakt. Golf heeft altijd een groote band tussehen twee menschen. We wandelden het terrein over aldoor over het spel pratende, en de en tente cordiale werd met de minuut hechter. We moeten stellig eens afspreken, be sloot de professor. Het zal me benieuwen hoe we tegenover elkaar staan. Mijn spel Is veel vooruit gegaan sedert lk hier ben, buiten gewoon veel. Het eenige heldenfeit dat de moeite van het vertellen waard is, sedert ik begon te spe len, is, dat ik eens eèn halve ronde gewonnen heb van Angus M'Lurkin in St. Andrews, zei ik. Van M'Lurkin vroeg de professor, zicht baar onder den Indruk. Ja. Maar ^et was een van z$J» slechte dagen,- denk ik. Hij ihoet jicht hebben gehad of zoo Iets. En ik heb na dien tijd nooit meer zoo goed gespeeld. Maar toch zei de professor. Ja, we moeten heusch een afspraak maken. Hij werd de beste maatjes met Ukridge, die een van zijn minst tactlooze buien had. Ukridge's grif instemmen met zijn kritiek op den afgedoolden Hawk droeg daar veel toe bij. Als een man een grief tegen Iemand heeft, voelt hij zich altijd aangetrokken tot degenen, die hem geduldig aanhooren en met hem sympathiseeren. Ukridge was een en ai sympathie. Die kerel is een schurk, zei hij, hij moest stuk voor stuk uit elkaar gescheurd worden. Neem mijn raad aan en ga er niet meer met hem op uit. Toon hem dat u geen man is om mee tè spelen. Een mensch is zijn leven niet zeker zoo lang er zulke lui als die Hawk hier rondzwerven. U heeft volkomen gelijk, mijnheer. De man heeft geen enkel excuus. Ik zal hem nooit meer nemen. Ik voelde me lichtelijk schuldig toen ik luis terde naar dit duet over den man, dien ik van het smalle, rechte pad had afgelokt. Maar de professor wilde van geen verdediging hoorett. Mijn pogingen om Hawks te verontschuldigen door te opperen, dat hij misschien ziek was geweest, werden verkeerd opgevat. De profes sor toonde zelfs teekenen van een \aderende driftbui, zoodat ik met haastigen spoed 'mijn handlanger aan zijn lot overliet. Ten slotte zou een vermeerdering van de afgesproken beloog ning hem een dezer dagen wel schadeloos stel len voor de schade, die hij zou lijden door liet verlies van den professor als klant. Ik zou wel zorgen, dat hg er niet op achteruit ging. Wordt vervolgd k

Schager Courant | 1941 | | pagina 6