VenhcJk DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Amor Kommies liet zich omkoopen Roosevelt vraagt zes milliard Verbetering „aardappelkaarten" Radioprogramma in het kippenhok Duitsche sportwedstrijden in Nederland SS- en Polizeisportgemeinschaft Niederlande zal in Olympisch Stadion te Amsterdam haar kun nen toonen. 's-Gravenhage, IS Sept. Nadat do Deut- eche Ordnungspolizei kort geleden in Oslo een groote demonstratie heeft gehouden, zal, eooals reeds bekend is gemaakt, tijdens het komende weekeinde de SS-und Polizeisport- gemeinschaft Niederlande onder leiding van den SS-gruppenfuehrer Rauter, in 't open baar optreden met groote sportwedstrijden op het gebied van de lichte athletiek en van bet marcheereri met volledige bepakking. Deze wedstrijden zullen in het Nederland- ache gebied op een wereldbekende sport- plaats een machtige demonstratie vormen van de lichaamsoefeningen in nationaal-so- •ialistischen zin, waardoor door middel van lichamelijke training van het geheele volk de breede en hechte grondslag is gelegd voor lichamelijke reeordprestaties van den enke ling.. Evenals in Oslo zullen ook de wedstrijden in Amsterdam in de eerste plaats proeven vormen van de kundigheid op sportgebied van de formaties der SS en politie in Neder land. Aan den start kunnen verschijnen alle leden van de weermacht, van den rijksar- beidsdienstj de Duitsche dlenstpost en de eportgroepen van het rijkscommissariaat, die in Nederland in dienst werkzaam zijn. Bo vendien worden er prominente sportslieden der SS en politie uit Duitschland toegelaten. Van de Ordnunspolizei zullen o.m. deelne men hauptmann D. Sch. P. Woellke, Ber- lin; oberleutnant D. Sch. P. Lammers, Ber- lin; hauptwachtmeister D. Sch. Fritzsche, Dresden; oberleutnant D. Sch. F. Renoldi, Lu- blin, en overwachtmeister D. Sch. P. Dan- nek, Krakau, volgens de tot dusver ontvan gen berichter verder SS-Obersturmfuehrer Fromm en de Untersoharfuehrer Bongen en Honolka. De marsch met volledige bepakking gaat over 25 K.M. De speciale nummers geweer- schieten op 150 m. en het handgranaatwer- pen naar doelen zullen 'n interessanten blik geven op den stand der geoefendheid op dit gebied van militairen sport. De wedstrijden in lichte athletiek zullen van 19 tot 21 September in het Olympisch stadion te Amsterdam worden gehouden. De marsch met volledige soldatenbepakking zal Zaterdag 20 September, des ochtends gehou den worden. De rijksminister van binnenlandsche za ken, dr. Frick, de rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, rijksminis ter Seyss-Inquart en de bevelhebber der weer macht in Nederland, de generaal der vlie gers Christiansen. hebben hun bijzondere aandacht gewijd aan deze wedstrijden der SS- und Polizeisportgemeinschaft Nieder lande. Er zijn verschillende eereprijzen beschik baar gesteld. Amsterdam stond reeds gisteren in 't tee- ken Van de komende sportwedstrijden en verwacht meer dan 800 actieve deelnemers aan de wedstrijden Niet alleen de Duit- schers. maar ook de Nederlanders toonen groote belangstelling voor de wedstrijden. Dienstinlichtingen verstrekt aan fietsensmokkelaaxs. Gisteren stond voor de Groninger recht bank terecht de kommies Wiecher H. uit Boertange. die ër van beschuldigd werd, geld te heb'ben aangenomen van fietsen- smokkelaars. Verdachte zou een bedrag van 10 gul den hebben ontvangen voor elke fiets, welke hij over de grens liet gaan. Hier voor moest hij aan B. B., F. T. en B. T. Z., allen wonenide te Boertange. verraden, wanneer de grens onbewaakt was. Tof zijn verdediging bracht verd. in het midden, dat hij in de macht der smokke laars wa& geraakt, doordat dezen hem be trapt hadden op het luisteren naar een verboden zender, waarop zij hem-voor de keus stelden o f hun inlichtingen te ver strekken o f bij de politie te worden aan gebracht - De smokkelaar B. B., in deze zaak als getuige gehoord, deelde mede. dat de vrouw van den kommies hein was komen bezoeken, waarbij zij hem gevraagd had of haar man hem tegen belooning behulp zaam mocht zijn bij zijn smokkelpractijken. Ter zitting legde verdachNs verklarin gen af, welke geheel in tegenstelling wa ren met vroegere. De president, mr. B. P. Enklaar, onderwierp hem aan een scherp verhoor en meende te moeten twijfelen aan het verhaal van den verboden zender, ook al door de verklaringen van getuigen, die ontkenden op deze manier chantage te hebben gepleegd Verdachte zelf hield hard nekkig vol, dat hij pas later met deze ver boden zender-historie voor den dag was gekomen, aangezien hij het aanvankelijk niet durfde. De Officier van Justitie, mr. L. D. Zijl stra, wees in zijn requisitoir er op, dat men gelukkig slechts zeer zelden ambtenaren vindt, die zich leenen voor het verraden van dienstgeheimen en dan nog wel aan ge vaarlijke individuen gis smokkelaars. Hij laakte de houding V; de vrQuw, in wie hij ook de auctor intelectualis van deze zaak meende te moeten zien en eischte tegen den kommies een gevangenisstraf van 6 maan den. Mr. van Urk uit Den Haag braoht ter ont lasting van verd. in het midden, dat het ge zin ten tijde van het misdrijf zeker over ruime geldmiddelen beschikte door 'iet ont vangen van een erfenis. Geldnood kan vol gens den raadsman dus geen motief in deze affaire zijn geweest. Er moeten andere oor zaken zijn. Welke zijn spr. onlbekend. Plei ter verzocht de recht/bank om uiterste cle mentie in deze zaak. Vervolgens hadden zich te verantwoorden wegens omkooping van den ambtenaar W. H., de in de vorige zaak als getuigen ge hoor'e smokkelaars Berend B., Freerk T en Berend T. Z. De Officier van Justitie vorderde tegen B. B. en B. T. Z. een straf van 4 tegen B T. een straf van 3 maanden. De uitspraak in alle zaken werd bepaald op 2 October. Handhaaft zijn kwaliteitsbeginsel onder alle omstandigheden! BESCHUIT KOEK BISCUIT BONBONS SUIKERWERK 29. Maar die duwde hem verder, recht op een kajuit, af, welke geheel van glas scheen te zijn. Binnen zag hij eenige mannen zitten en direct daarop* stond hij reeds in de kajuit Pedro liet Piet los en maakteeen militair saluut. Een van de mannen zet te een ver vaarlijk groote bril op. met zwarte randen als potlood zoo dik en keek Piet doordringend aan. 30. „Nu zal je het heb ben," dacht Piet. Ik ben benieuwd, of ik 't taaltje van dezen sin jeur zal kunnen be grijpen. Doch de „hril- aap", zooals Piet den man bij zichzelf reeds •had gedoopt, deed geen mond open. Hij schoof Piet een papier toe en maakte een beweging van „schrijven". PRIJSREGELING VOOR MOSSELEN. In verband met de opening van het mossel- lenseizoen per 15 September jl. is in de Staatscourant van 'dien datum een prijsre geling voor mosselen gepubliceerd. Van belang voor den consument is voorts, dat voor mosselen in azijn, gelei en toma tensaus, eveneens een prijs is vastgesteld. Op deze wijze is voorkomen, dat de prijs van het onbewerkte product, door latere be werking onevenredig zal oploopen ten koste van den consument. Voor de leen- en pachtwet. In een boodschap, in den vorm van een brief aan den voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, heeft president Roosevelt het Congres verzocht, een nieuw bedrag van 5.985.000.000 toe te staan voor de ten uit voerlegging van de leen- en pachtwet. Dysenteriegevallen te AMSTERDAM Over het algemeen verloop. goedaardig Omtrent het aantal gevallen van dysente rie in. Amsterdam kan worden medegedeeld, dat in de week, eindigende 13 September het aantal gevallen was 74; in de week eindigen de 6 September 162; in die eindigende 30 Augustus 93 en in de week daarvoor 97. Bij de afd. Volksgezondheid van den ge meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst had men den indruk, dat men wat de dysenterie betreft nu op het hoogté- punt is of er misschien al iets ovferheen. In het algemeen verdoopt de1 ziekte goed aardig, al zijn wel enkele sterfgevallen voor gekomen. Er komen wel meer gevallen voor dan het vorige jaar, maar voor ongerustheid bestaat in het geheel geen reden. De aandacht wordt in dit verband nog'eens gevestigd op demededeeling van de direc tie van den geneeskundigen dienst in de kranten van eind Augustus, waarbij in het bijzonder aangedrongen wordt op het be trachten van de grootst-'mogelijke reinheid vooral na het gebruik van de toiletten. Een rectificatie op het bericht van gisteren. 's-Gravenhage, 18 Sept. De secretaris generaal van het dep. van landh. en vissche rij maakt bekend; dat er in het persbericht omtrent de uitreiking: van nieuwe aardap pelkaarten een onjuistheid is geslopen. In het schema, waar de diverse categorieën van personen staan genoemd, met de hoe veelheid kaarten, waarop zij recht hebben, staat onder A in de tweede kolom vermeld: Geboren na 1 October 1938. Dit moet zijn: geboren na 1 Januari 1938 Dus personen, die geboren zijn na 1 Januari 1938, ontvangen een Ü-kaart en een V-kaart. Losgebroken koe veroorzaakt opschudding Negenjarig jongetje omver ge- loopen en getrapt. Woensdag werden koeien ingeladen van den havenwal te Lemmer in de, daarvoor Asereed liggende stoombooten. Deze inlading had veel belangstelling van het publiek, dat tot. dichtbij de in te la den dieren stond, toen een der koeien zich losrukte. Het 9-jarig zoontje van den heer Visser aldaar werd door het dier omver ge- loopen en zoodanig getrapt, dat hij bewus teloos bleef' liggen. Dr. Kn'ufman-Ansing verleende de eerste hulp. Tegen den avond was het bewustzijn nog niét teruggekeerd, zoodat 'het ergste gevreesd wordt. Kippendief op heeterdaad betrapt Adspirant-wielrenkampioen vloog tegen de lamp. Een landbouwer in de gemeente Naarden, die reeds tweemaal gedupeerd was door een dief, die zijn kippen stal, heeft den man op heeterdaad weten te betrappen. Eenige dagem geleden kwam de landbou wer tot de ontdekking, dat uit zijn kippen hok 7 hennen waren ontvreemd en twee da- gen later'was de pluimveestapel weer met'4 ■kippen verminderd. De diefstallen geschied den steeds op klaarlichten dag en de land bouwer gaf hierop zijn oogen goed te kost. Gisteren-gelukte het hem den dief op hee- ierdaad t betrappen. Hij zag den man in ge hurkte houding voor het kippenhok zitten en zonder dat de dief. het bemerkte waar-' schuwde hij een in de nabijheid weideenden arbeider, waarop beiden het land afzetten. Op het laatste moment ontdekte de dief het voor hem dreigende gevaar en zette het op een loopen. Met eenige groote sprongen wist de landbouwer den dief nog juist te grijpen, waarbij beiden half in een sloot geraakten. De man werd door de intusschen gewaar schuwde politie overgenomen en naar het politicbureau overgebracht. Het bleek een Amsterdamemr te zijn. die zich op den rijks weg regelmatig trainde voor wielrennen en en passant de kippen wegnam en deze in Amsterdam verkocht. Italiaansch Weermachtbericht Rome, 18 September (Stefani): In' zijn weei'maohtsbericht no. 471 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende be- lcendï Aan het front van Tobroek in Cyrenaica zijn aanvallen van 'vijandelijke afdeelingen afgeslagen. Duitsche vliegtuigen hebben de vesting Tobroek gebombardeerd, waarbij au tomobielen en barakken getroffen werden. Ook in den afgcloopen nacht zijn Tripolis en Benghasi het doel varf vijandelijke lucht aanvallen geweest. Er vielen eenige slachtof fers en er werd lichte schade aangericht. De bevolking van deze beide steden, die steeds bijzonder 't doel zijn van de aanvallen der vijandelijke luchtmacht, onderscheidt zich door haar rustige en waardige houding. In de verschillende sectoren van het gebied van Gondar was activiteit van onze vooruitge schoven posten en van de artillerie. Vijan delijke vliegtuigen hebben stellingen in Woltsjefit aangevallen. Een der machines werd door ons luchtdoelgeschut neergehaald. Gisteren hebben Engelsche vliegtuigen bom men laten'vallen en met machinegeweren geschoten op Licata (Agrigento), waardoor een tiental personen gewond werd en onbe- teekenende schade werd aangericht. Een van onze koopvaardijschepen heeft een vijande lijke machine bi andend Omlaag gehaald. Een duikboot onder bevel van den corvettenkapi- tein Emilio Berengen heeft in de Middel- landscne Zee met kanonschoten een vijande lijk vrachtschip van 3000 ton, geladen met automobielen lot zinken gebracht. MEISJE IN KELDERPUT VERDRONKEN, In Banholt, gemeente Mheer, is het vier- jarig dochtertje van den landbouwersfami lie H. in een kelderputgevallen, waarin wa ter was geloopen. Binnen enkele minuten werd het lijkje opgehaald. Geneeskundige hulp kon niet meer baten. ZATERDAG 20 SEPTEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 0.45 Gramofoonmuziek, 6.50 Ochtendgymnastiek. 7» Gramofoonmuztek. 7;45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.Ó' Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoontnuziek. 9.15 Voor d'i huisvrouw, 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muzlei (opn.). 12.00 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.). 12.lt Koor van de Nederlandsche Bachvereeniglng, het Omroep orkest en solisten (opn.). 12.40 Almanak. 12.45 B.N.0; Nieuws- en economische berichten. 1.00 Klaas van Bect'l en zijn orkest. 1.30 De Romancers. 2.00 Kamerorkest „Aii Nova et Antlqua" en soliste. 3.00 Causerie „Nederland sche muziekfiguren ln den vreemde". 3.15 Het Ami» mentsorkest en solist. 3.55 Leden van het Utrechtsch Ste delijk orkest (opn.). 4.00 Bijbellezing (Voorbereid dooi de Chr. Radio Stichting). 4.20 Utrechtsche Mannenzang- vereenlging en pianoduetten. 6.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 5.30 Omroeporkest en solisten, 6.10 Cabaretprogramma. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Re- portage. 8.00. Utrechtsch Stedelijk orkest. 8.30 Causerli „Nederl. Kerkmuziek". 8.45 Toonkunstkoor, Utrechtsci Stedelijk orkest en solisten. 9.15 Orgelconcert (opn.). 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00- 10.15 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" Hilversum II. 301,5 m. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nteuwsberioh- ten. 8.15 Oramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Lichte avondprogramma's (opn.). 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12,45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramoloon muziek. 1.40 Voor de Jeugd. 2.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 2.45 Stad en land. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 De Melodisten, soliste en het kleine Omroep-mannenkoor. Als intermezzo: Pianospél. 5.00 Bijbellezing. 5.15 B.N.O,: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Luchtvaart- cursüs. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.). 6.15 Voor dt binnenschippers. 6.30 Orgelconcert (opn.). 7.00 B.N.O.: Gronlngsch praatje. 7.10 B.N.O.Nieuwsberichten. 7." Ensemble Bandl Balogh. 7.45 Causerie „Als ik 't voor zeggen had". 8.00 Bonte Avond. 9.15 „Wie zingt daar?" gramofoqnplatéhprogramma. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberich- ten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.05—10.20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). INTERESSANTE GREPEN: Ernstige muziek: Het Nederlandsche Radiomuziekfeest wordt vandaag besloten met een uitvoerig programma, dat aanvangt te 14.00 uur en wordt voortgezet om 15.16, 16.20, 17.30, 19.30 en besloten wordt om 20.15 uur over den zender Hilversum I. Aan het einde van dit feest zal den luisteraar gebleken zUn, dat alle gebieden van de Nederlandsche Toonkunst op verscheidene en boeien de wUze vertegenwoordigd was. Lichte Muze: In een gevarieerd programma "over den zender Hilversum II van 20.00—21.15-uur zullen de Ram- blers. Jack en Connie Willard en een Hawai-ensemble op- de Duitsche voordrachtskunsten*™ Voor de jeugd: Van 13.40—14.00 uur Hilversum II be spreekt Drs. J. C. van Wtjck ln een uitzending: „Wat wil Je later worden?" het schilders- en meubelmakersvsk, waarbij hU zakelijke inlichtingen geeft over opleiding:- en toekomstmogelijkheden. Reportage: Van 19.30—20.00 uur Hilversum I wordt een reportage uitgezonden in het kader van het Radiomuziek feest getiteld: „Als de Beiaard speelt van alle toren transen". De Reporter Herman Felderhof bespreekt het typisch Nederlandsche muziekinstrument, het carillon. DE INI De i yergai jan d Vooi i'n op den li land- beidsb Jid va De i gaderi Heer I Vooj lcerlin laten anado te wil de: hi Daar, De t iwordc De g beschi ten of kaa!( :worde stoffer toewij; moctei jiging Wan schooi: dan d lijke hcschi De t yan di Een fmittrel Europ, Sloof ding t Het den h dan t.i de II. De voorsti te' stel te ricl gekom king 1 Üiouds< De 1 opmer dat, de ten op er de selijke anderi hebtfer ders z Nu 2 'tolijke toren, Werkn aanvn dan ti de om appan van vi Elke systeei geschr te weti zwaar De arl keupin staat deelde gekcui Dooi ïien tv kracht men o beider.' een lx 2ou de den. van g persoo gedien Bij De hei voor z reau n dienst dat ee vroeg;, er kwf de nie werk werkg tal kn was ei zijn. I gaat n Het <%ing van d dit nu Toen i gehulr dit oo] funclii ten, hi over d of me insten stuurs ring e te stel veel v naar Na In leed t paroc! Reeu\ Decen als k; -A nsti Feuilleton door P. G. Wodehouse 24. Men zal er zich misschien over verwonde ren waarom ik, vóór de zaken deze crisis be reikt hadden, mijn banksaldo niet ter be schikking gesteld had van mijn compagnon, ten behoeve van het hoenderpark. De kwestie is, dat mijn banksaldo maar heel klein was op dat moment. Ik ben in dit verslag nog niet in bijzonderheden, getreden omtrent mijn finantiéele omstandigheden, maar ik kan hier we zeggen, dat die lang niet rooskleurig waren. Ze waren vol mogelijkheden, maar contant geld was er maar heel weinig. Mijn ouders waren arm geweest! Maar ik had een lijke oom. Ooms zijn bekend als onverschil lig voor het welzijn van hun neven. De mijne maakte hierop geen uitzondering. Hij had a^jn eigen opvattingen. Hij was een groot voorstander van het huwelijk, wat hij, gezien het feit, dat hij drie vrouwen had gehad <niet"" tegelijk) wel zijn mocht ook. Hij was ook van meening, dat hoe minder geld een jong vrijgezel bezit, des te beter het is. Het gevolg was, dat hij zijn voornemen te ken nen had gegeven om me 'n aardige toelage te geven van den dag af dat ik in het huwelijk ♦»ou treden, maar geen minuut eerder. Tot dien blijden dag moest ik me er zelf maar doorheen zien te slaan. En ik moet beken nen, dat het voor een oom een merkwaar dig verstandig idee was. Ik ben ook van opinie dat het erg voor me pleit en dat het een bewijs is van mijn nobel en \veinig bere kenend karakter, dat ik niet ineens om me liet loten of de straat opholde om het eerste het beste meisje dat ik tegen kwam te vra gen. Ik verdiende genoeg met mijn pen om mezelf te onderhouden, en hoe eenvoudig ook. het vrijgezellenbstaan is gezellig en prettig, dat had ik tenminste tot kort ge leden gevonden. Ik had dus geen groot aandeel in Ukridge's hoenderpark. Ik had een bescheiden vijf pond in de eerste uitgaven gestoken en nog eens vijf pond na de epidemie. Maar' verder kon ik onmogelijk gaan. Wanneer zijn inko men afhangt van de grillen van uitgevers en redacteurs, bewaart een voorzichtig man een appeltje voor den dorst voor het geval zijn speciale artikelen plotseling in waarde dalen. Ik verlangde niet voor een overhaaste keuze te staan tusschen een huwelijk en het werkhuis. Toen ik het onderwerp „finantiën" had uitgeput of liever toen ik begon'te voe len, dat het mij uitputte nam ik mijn golfstokken en slenterde den heuvel op naar het golfterrein om een match te spelen met een sportman uit het dorp. Ik had me eenige dagen te voren laten inschrijven voor een wedstrijd om een plaatselijke trofee (ik citeer het gedrukte biljetje) aangeboden door een plaatselijken enthousiast voor het spel en tot nu toe sloeg ik een goed figuur. Ik had twee ronden overleefd en verwachtte mijn tegénwoordigen tegenstander te zullen verslaan, wat me in de semifinale zou bren gen. Tenzij ik pech had, voelde ik, dat in in de finale zou komen en winnen. Zoover ik kon uitmaken door het zien van het spel van mijn mededingers, was de professor het beste van allen en ik was overtuigd dat ik mèt hem geen moeite zou hebben. Maar hij had buitengewoon geluk bij golf, hoewel hij dat nooit wilde toegeven. Hij had ook een griezeligen invloed op zgn tegenstanders. Ik heb lui geheel van slag zien raken door zijn boffen. Ikoverwon mijn partner zonder eenige moeite. We namen koeltjes afscheid. Hij had zijn golfstok stuk geslagéh door Dor- setshire een mep te geven inplaats van den bal en kon zich slechts langzaam herstellen van de menigte emoties die een dergelijk voorval met zich brengt. In het clubhuis ontmoette ik den profes sor, wiens houding een welkom contrast vormde met dat van wijlen mijn tegenstan der. De professor had juist zijn medespeler overwonnen en zat nu in de semi-finale. Hij was warm doch zegevierend. Ik feliciteerde hem en verliet het gebouw. Buiten stond PhylJis te wachten. Ze ging dikwijls met hem mee het veld over. Goeien middag, zei ik. Is u met den professor mee geweest? Ja, wij moeten u voor zijn geweest. Va der heeft deze match gewonnen. Dat heeft hij me verteld. Ik ben erg big voor hem. Heeft u ook gewonnen, Mr. Garnet? Ja, vrij gemakkelijk. Mijn tegenstander heeft aldoor pech gehad. „Bunkers" schenen een magnetische aantrekkingskracht voor hem te hebben. Dan zijn vader en IT samen in de semi finale. Ik hoop dat u heel slecht zult spelen, Dank u, zei ik. Ja, dat klinkt grof hè? Maar vader heeft er zijn hart op gezet om van het jaar te 'winnen. Weet u wel, dat hij al twee jaar achter elkaar in de finale gespeeld heeft? Werkelijk? En beide heeren werd hij door denzelf den man verslagen. Wie was dat"? Mr. Derrick speelt veel beter dan een van de anderen die in hier op de velden heb gezien. Het was iemand, die nu niet meer hier is. Een zekere kolonel Jevis. Hg is dit jaar niet in Combe' Regis. gekomen. Daarom is vader nu vol hoop. Naar alle waarschijnlijkheid moet hij nu winnen, zei ik. Ja, maar ziet u, u speelde yerledén jaar niet mee, Mr. Garnet. O, maar de professor kan me maken en breken, zei ik. Hoeveel rondes heeft u vandaag ge daan We speelden een match en deden alleen maar de eerste twaalf holes, maar gewoon lijk maak ik zooiets van achter in de tachtig. De beste ronde, die vader ooit gemaakt heeft was negentig, en dat is maar één keer gebeurd. U ziet dus, Mr. Garnet, dat het van 't *iar weer een tragedie zal zijn. .U maakt'dat ik me zelf een bniut vindt. Maar het is meer dan waarschijnlijk dat ik een afschuwelijk figuur zal slaan pis ik ooit met uw vader in de finale kom te spelen. Er zijp dagen, dat ik even slacht gólf speel als tennis. U zult het bijna niet willen geloovei. Ze glimlachte bij de herinnering. Tomis veel te goed in^ tennissen. Zijn 3erveeren is gewoon afschuwelijk. Het is lichtelijk afschrikwekkend bij een eerste kennismaking. Maar u is beter in golf dan in tennis sen, mijnheer Garnet. Ik wou, dat u het niet was. Nu is u aan het pleiten, zei ik. Het is niet mooi van u, om een beroep te doen op mgn betere gevoelens, juffrouw Derrick. Ik wist niet, dat golfspelers er die op na hielden waar het golf betrof. Heeft u werkelijk dagen, dat u slecht speelt? Bijna altijd. Er zrjn dagen, dat ik met mgn stok omga of het een broodmes is. Heusch? En dat ik geen hooiberg zou kunnen raken. Dan hoop ik maar, dat het een,van die dagen zal zijn als u met vader speelt. Dat hoop ik ook, zei ik. Hoopt u dat werkelijk? Ja. Wilt u dan niet winnen? Ik wil liever u een genoegen doen. Wat onzelfzuchtig van u, Mr. Garnet, antwoordde ze lachend. Ik had geen ver moeden dat er nog zooveel ridderlijkheid bestond. Ik dacht, dat een golfspeler alles zou opofferen om een spel te winnen. De meeste dingen, ja. En dat hij gevoelens van anderen zou vertrappen. Niet van iedereen, zei ik. Hier voegde de professor zich bg ons. (Wordt vervolgd).

Schager Courant | 1941 | | pagina 2