K. Blaauboer TWEE DAGEN IN KERELSLAND Op Urk en bij de generaals van den arbeid te Kampen Poldersche Prikjes en Preekjes Woning- Inrichting Alkmaarsche Kaasmarkt gaterdag 20 September 1941 Tweede blad De aankomst van do boot trekt op Urk steeds voel belangstelling. Foto Fred. Groot). Of het wil't mot" (Van onzen eigen verslaggever). JET staat er in half uitgewischte krijt- H letters, maar het is toch nog zichtbaar op den wand van de dekhut van 't ioombodtje, dat ons veilig op Urk heeft af- eleverd en ons over anderhalf uur naar anipen zal brengen: „jaap de Rotterdammer verkeerd met hap iart." Jaap de Rotterdammerhij zal wel een an die vreemde vogels zijn, die in de laat je jaren op Urk zijn neergestreken. Dio graven en spitten, smeden en metse en, die in stagen arbeid het noodlot van Jrk helpen volvoeren en in hun vrijen tijd i 't kan de lieve Urker meisjes vrijen- „Het noodlot van Urk". Het waren de fóorden van een tachtig jarigen wij dbroek, jie naast ons over de verschansing had staan eunen en zijn afkeer van de 'zeemeeuwen oonde door die loeders met welgemikte stra- en pruimpjessap te bekogelen. Dat was, toen we een baggermolen voor- lijvoeren, en vaag nog het knarsen van de mmers hoorden, die over den bonkelaar Kintelden en hun inhoud in de goten stort- KERELSLAND, dat is de Noord- Oostpolder, Neerlands dertiende provincie, zooals Wieringermeer de twaalfde is. Kerelsland, omdat daar voorloopig nog slechts plaats is voor diegenen van wie gezegd kan wor den: „Men rekent 'd'arbeid niet, maar telt het doel alleen. Daar is nog geen plaats voor hooge hakjes en verlakte schoentjes, daar is de laars de baas, daar zuigt de pas drooggevallen vette aarde zich vast aan de schoenzolen, daar strekt zij zich nog uit in oneindige eenzaamheid. Een onzer redacteuren heeft een tweedaagsche tocht door dit land gemaakt. Hij deed Urk aan en ging naar Kampen, waar hij in het labo ratorium de toovenaars aan het werk zag die 't grauwe woeste land gaan veranderen in wuivende ko renvelden en sappige weiden, die er voor zullen zorgen dat hier straks in vollen oogsttijd de landbouwma chines zullen ratelen. Met een der ingenieurs dwaalde hij urenlang tusschen Kampen en Schokland en in een drietal geïllustreerde artike len vertelt hij van zijn ervaringen. LANGEDIJ K Het noodlot van Urk, dat zei zijn vrouw 'óók en ze voegde er aan toe, dat dit niet bestaan kon blijven omdat 't den Heere ver doeken was Want ihet volk van Urk is vrooan, na den hoen juichen en klagen in bijna elk huis de orgeltonen en de vrouwen, op dezen Maan dag druk aan de wasch, neurien buiten de stichtelijke wijzen mee. Het noodlot van Urk. Ir. Meyer van „Zuiderzeewerken" gelooft Ir niet aan, al respecteert hij de liefde yari de waardige oude Urkers voor hun eiland. Urk wordt er niet slechter van,rzegt hij. Be overgang is moeilijk, maar de laatste jaren sloot de begrooting steeds met een batig saldo, Urk ligt ook veel beter dan Wierin- gen, er zal hier nog wel wat aan de strijd- stok blijven hangen. Zijn woorden worden vergezeld van een triomphantelij'ke fluitsolo van het zand treintje dat zijn. zooveelste vrachtje naar de ixniwput heeft gezeuld. Het derde gemaal in den Noordoostpolder met de daarbij hoo iende sluiswerken zijn in aanbouw. Men weet dat na het sluiten van de dijk op 13 November 1940 een gebied van -48000 bunder van het IJselmeer is afgebakend, dat. in Ja nuari het gemaal bij Lemmer en in Juni het gemaal bij Vollenhoven is gaan draaien, straks zal ook het gemaal Urk een woordje mee gaan spreken en dan zal het nog maar kort duren of het heele land ligt droog. Bij het gemaal op Urk moet de klok worden achteruitgezet, want twee van de drie pompen zullen worden aangedreven door... stoommachines, welks natuurlijk zoo gauw mogelijk door Diesels zullen worden vervan gen. Neerlands dertiende provincie, zooals Wie ringermeer de twaalfde was! Voorloopig nog een grijze dorre vlakte, waar nog slechts plaats is voor de pioniers, voor diegenen, die niet tegen ontberingen op zien, voor ke rels zooals wij ze op onze tweedaagsche zwerftocht hebben ontmoet, aan wie je vroeg: „Willen ze er wat uit" en die je dan van onder hun petteklep schuin aankeken en alleen maar zeiden: „Willen? Ze mot ten"... Kerels, die elke kluit klei als hun persoonlijken vijand beschouwen, en niet rusten voor die door hun machtig wapen, de schop onschadelijk is gemaakt. Maar niet alleen bij de baggermolens, bij de slooten en tochten en bij de sluiswerken zijn de kerels aan hej werk. Men vindt ze ook in Kampen, hun wapens zijn andere, maar even machtig. Zij vechten met de rea- ;eerbuizen, met de microscopen en de reken- inialen, zij zijn de generaals van den ar beid, gestaald door den strijd tegen de weer barstige aarde in den Wieringermeer, gene raals wier krijgskunde nog niet geevenaard is, bet zijn de ingenieurs van den cultuur- technischen dienst van de Wieringermeer- jt directie. Wij treffen er oude bekenden in het schit terend ingerichte laboratorium te Kampen, een Kamper „ui" van bijzondere samenstel ling, waarmee de gemeente, welke het aan den dienst verhuurt een zeer goede beurt heeft gemaakt. Ir. Harmsen van de microbiologische af- deeling, Ir. Bosma van het cultuuronder zoek, Ir. Zuur van het bodemkundig onder zoek, Ir. Feekes, den man van het plant kundig onderzoek, en Ir. Kalisvaart, de voor lichter van de pachters. Ir. Smeding, het hoofd van den dienst, op wiens uitnoodiging wij onzen tocht maken, heeft Ir. Kalisvaart opgedragen ons voor te lichten en onze gids te zijn op de aarde van het nieuwste land, welke nog woest en ledig moet zijn. De vijf afdeelingen van den dienst werken nauw samen en wisselen hun erva ringen uit. Zij hebben er voor te zorgen dat zoo spoedig mogelijk een bloeiend land bouwcentrum wordt geschapen, nadat „Zui derzeewerken" met het voorbereidende werk: de inpoldering zelf, gereed is gekomen. Juist enkele weken geleden is een nieuw blad in de wordingsgeschiede nis van dit land omgeslagen, eenige duizenden arbeiders zijn begonnen met de ontwatering en ontginning van de drooggevallen gronden. ACHTER DE SCHERMEN hier in het laboratorium zijn bergen werk verzet, voor het zoover was en eiken dag nog zwermen de leden van de staf, aange vuld met vrijwilligers studenten, die hier hun praktijk opdoen het laboratorium uit en het land in. Hadden de Urkers 't ooit kunnen droomen? ,Het spoor" op hun eiland, al is het dan maar een zandtreintje. Foto Fred. Groot). Zoo kan het komen, dat Ir. Harmsen, de man van de microbiologie nog eerst twee medewerkers moet „wegwerken" met een haastige aanwijzing voor dit en een goeden raad voor dat, voor hij als eerste van zijn collega's even tijd kan vinden ons over zijn belangrijke afdeeling wat te vertellen. „Ik verklap geen geheim"zegt hij, „wanneer ik vertel dat de landbouw belang heeft bij een goed en actief microbenleven. Iedere boer zal dat wel weten, en de ontwikkelde boeren bij U in Hollands Noorderkwartier, zeer ze ker. Een grond waarin geen microben voor komen, is dood en onvruchtbaar. Zoo was het eerst in de Wieringermeer, zoo is het nu hier. Mijn afdeeling is er dus voor om de gunstige ontwikkeling van de microben te bevorderen. In den regel kunnen wij er mee volstaan gunstige ^voorwaarden voor de ont wikkeling te scheppen omdat de rest dan wel vanzelf gaat, soms moeten wij ingrijpen Dat is bijvoorbeeld het geval bij de wortel- knolletjesbacterie van de vlinderbloemigen. Deze zijn veel te teer om van zich zelf te ontwikkelen, we moeten die kunstmatig in voeren. We kweeken ze hier in een groote hoeveelheid op kunstmatige voedingsbodems en brengen ze dan, vermengd met het zaad van de betreffende vlinderbloemigen in dep grond. Ir. Harmsen is ook de man, die zich voor de oudheidkundige vondsten in het nieuwe land interesseert, al is er dan nog een oud heidkundige, assistent van een professor aan het werk. „Die vondsten vallen voorloopig niet mee, er zal wel niet zooveel zijn weg gespoeld als in de Wieringermeer, maar er zal wel nooit zooveel in den grond hebben gezeten. Bij Kuinre is wel eens wat opge graven, men dacht al de overblijfselen van het beruchte Kuinder roofslot gevonden te hebben, maar het lijkt meer op een stuk z wering. Maar, wie weet... misschien komt ook het geheimzinnige „Nagele" het eiland tusschen Urk en Kampen, waarvan de kro nieken verhalen wel weer te voorschijn... (Wordt vervolgd) HOOGWOUD AARTSWOUD. OPMEERSCHE TENTOONSTELLINO SPRONG ER NOG UIT! De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Opmeer en Omstreken, hield Donderdagmiddag een algemeenen vergadering in lokaal Visser te Aartswoud. Voorzitter de heer K. Braak. Naar aanleiding van een ingekomen cir culaire van het hoofdbestuur werd beslo ten een bijdrage te heffen van f 1, waarbij nog nader zal worden beslist, of deze bij drage al dan niet jaarlijks zal zijn te beta len. Medegedeeld werd nog dat de te Op meer gehouden tentoonstelling ondanks het niet doorgaan van de verloting, nog een batig saldo van f 60.f 70.heeft opge leverd. Dit jaar zal nog een vervolgcursus EHBO. worden gehouden, onder leiding van Dr. Pool. Verder zullen op initiatief van den Bond van Zuivelfabrieken in de komende maanden een zestal praatmiddagen worden georganiseerd. Besloten 'werd van het organiseeren van verdere cursussen af te zien. Bij de verkie zing van een voorzitter werd de heer Braak weer als zoodanig herkozen. In de plaats van den. heer J. Stapel Sz. te Sij'bekarspel en G. Rooker te Hoogwoud (niét herkiesbaar), werden als bestuursleden gekozen de heereri C. Kuiper te Hoogwoud en P. Langedijk Hoogwoud. Tot tweede voorzitter werd be noemd de heer L. Glas. Besloten werd de tentoonstelling het ko mende jaar zoo mogelijk wederom te doen doorgaan. Zoo het niet op bezwaren van hooger hand stuit, zal ook weer de verlo ting worden gehouden. Aan den afgevaardigde naar de algemee- ne vergadering wordt vrij mandaat ver leend. Na een korte rondvraag sluiting. SPANBROEK. MEISJE DOODGEREDEN. Gistermorgen is in de gemeente Spanbroek het negenjarige meisje T. de Rood, bij het spelen onder een zwaar beladen aanhangwa gen terecht gekomen, met het gevolg, dat een der wielen het kind over het hoofd ging. Deerlijk verminkt werd het meisje opgeno men. Het overleed eenige oogenblikken la ter. ZU1DSCHARWOUDE. DISTRIBUTIE-AANGELEGEN HEDEN. Wij vernemen, dat zij. die niet zijn inge schreven als beroepsteler, doch wel 5 are klei- of 10 are zandgrond of meer bebou wen met aardappelen, zich moeten melden op Zaterdagmiddag 20 September a.s. van 6—7 uur njn. aan het Kringkantoor te Zuid- scharwoude. De distributiestamkaarten van alle gezins leden, alsmede van het inwonend personeel effenen te worden medegebracht. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat men verplicht is aan deze oproep gevolg te geven, daar men zich er anders aan blootstelt bij uitreiking van nieuwe bescheiden hiervoor niet in aanmer king te komen. Nieuwe aardappelkaarten zullen worden uitgereikt in de week van 2228 Sept. a.s. De uitreiking vindt uitsluitend plaats aan hen, die in het bevolkingsregister dezer ge meente zijn opgenomen. Zij, die geboren zijn na 1 Jan. '38 ontvan gen 1 U-krt. en 1 V-krt. Zij, die geboren zijn na 1 Jan: "28„ doch vóór 2 Jan. '38 ontvangen 2 Urkrt. en 2 V-krt. Zij, die geb. zijn na 1 Jan *21', doch vóór 2 Jan '28 ontvangen 3 U-krt. en 3 V-krt Zij, die geboren zijn vóór 2 Jan. V21 ontvan gen 2 U-krt. en 2 V-krt Zij, die in het bezit zijn van één bonboek je C (wegens zwaren arbeid) of D (wegens zeer zwaren arbeid) ontvangen resp. 1 of 2 U-krt. extra. Deze U-krt. wordt uitgereikt door de gemeente," waar de zware of zeer zware arbeid wordt verricht. Zij, die in het bezit zijn van! vetkaarten, ontvangen 1 W-krt en 1 X-krt. extra. Beroepstelers en zij, die minstens 5 Are kleigrond of 10 Are zandgrond met aard appelen bebouwen, komen niet in aanmer king. De uitreiking vindt plaats volgens onder staande indeeling: Maandag 22 'Sept. te Broek op Langendijk: 910 uur de huisnummers 1100; 1011 de huisno. 1Q1200; 1112 de huisno. 201 300, 2—3 de huisno. 301400 34 de huisno. 401—600; 45 uur de huisno. 501 en hooger. Woensdag 24 Sept. te Oudkarspel: 910 uur wij A no. 1—90. 1011 uur wijk A no. 91—190; 11—12 uur wijk A no. 191— 280; 23 uur wijk A no. 281370; 3—4 uur wijk A de rest, wijk B no. 170; 45 uur wijk B de rest. wijk C en D. Donderdag 25 Sept. te Zuidschanvoude, voor inwoners van Zuidfecharwoude van 9 12 wijk A, van 2—5 uur wijk B en C. Vrijdag 26 Sept. te Zuidscharwoude voor inwoners van Noordscharwoude: 9—10 uur wijk B no. 1—98; 10—11 uur wijk A no. 1104; 1112 uur wijk A no. 105—134, Langstr. en Spoorstr., 2—3 uur Oosterstr. en Hofstr. 34 uur, Ie en 2e La- gehoekstr., Mosselstr., Veilingsterrein, Han delskade, Grens Zijperpad, Gaspad, Water pad, Raadhuisbuürt; 4—5 uur Pikstr., TegeL str., Molenkade, Visscherspad, Kroonstr.', Achterstr., Waarddiep,. Extra zeep wegens vullen arbeid. De Leider van den Distributieikring Lan- gelijk maakt bekend, dat: 1. Zij, die in belangrijke mate aan veront reiniging blootstaan; 2. Zij, die blootstaan aan bezoedeling met voor hun gezondheid gevaarlijke stof fen; 3. Melkers; in de week van 2228 Sept. a.s. formulie ren MD 80 kunnen afhalen aan de plaatse lijke kantoren. Deze formulieren dienen volledig ingevuld binnen een week wederom in de brieven bussen der kantoren te worden ingeleverd, waarna zeepbonnen voor 2 maanden tege lijk zullen worden uitgereikt voor de groe pen genoemd onder 1 en 2, en voor 4 maan den tegelijk aan de groep genoemd onder 3. De aanvrage dient te geschieden door den werkgever, en niet door arbeiders persoon lijk. Tuinders komen niet in aanmerking. ANNA PAULOWNA, 19 Sept '41. Beste Reint/e M'n vorige' brief was net op de bus, toen ik hoorde, dat jullie B. en W. in onze landelijke omgeving toerden. Of toe ren is natuurlijk het goeie woord niet, want vanzelf worden er tegenwoordig nog maar alleen de allernoodzakelijkste dienstreizen met een auto gemaakt! Er zat ook een mijnheer van het onderwijs in het hakkepoffie, zeiden ze me. Zouen ze soms op zoek zijn geweest naar een aardig onderwijzeresje? Wat een schrik moet dat tooh voor zoo'n lief kind zijn, als ze daar ineens vier van die hoogedel- achtbare en gestrenge heeren op visite, krijgt Maar nou ik me goed bedenk, kan 't ook wel voor een bovenmeester geweesi zijn, want is niet intusschen de heem- kundeman Westenberg aan jullie school benoemd? Die zal no\i wel de ouwe Scha- gers door gaan snuffelen, waar den laat- sten tijd nog al eens het een en ander voor hem in stond om te kunnen vertellen van z'n nieuw heem. Ik las het altijd met plei- zier, al ging 't ook vaak over vechten. Bij zoo'n ouwerwetsch knokpartijtje in hel licht van het brandenden Schagen, waar bij een schoone jonkvrouw, eerst uit het kasteel gehaald, waar ze door een woesten snoodaard werd vastgehouden, aan de zijde van haar Heer Vader aan wezig was, ging 't zeker wel wat anders toe dan tegenwoordig. Maar om op jullie bestuurderen terug te komen, ze zijn toch zeker wel weer heelhuids in Schagen ge arriveerd? Mijnheer Blaauboer kon na het kleintje koffie in Veerburg de sputteren de koffiemolen maar niet zóó op toeren krijgen, dat-ie de vier gewichtigheden wou trekken, vertelden ze me. Maar later schij nen ze toch „op twee pooten" weggehob- beld te zijn. Ik maakte me wat ongerust, want wat moest er van Schagen worden zonder hen, hè? D'r zouden zeker wel weer anderen komen, maar je weet wel wat je hebt en niet wat je krijgt, zeggen we in zoo'n geval altijd. Enfin, 'k heb van geen ongelukken of vergissing ge hoord of gelezen, dus zal 't wel in orde met ze zijn. Eerlijk is eerlijk, en als ik je zoo. gere geld vertel wat ik zelf zie of van de bui tenwacht hoor, moet ik ook opbiechten/ dat er waren, die vonden dat ik den vo- rigen keer mis was met m'n veronderstel lingen. Ik dacht, dat de jongelui 'sZon dagsavonds zaten te kienen nu hier geen bal (te doen) is. Maar, zeien ze, in de om geving is nog wel eens in een of andere gelegenheid een stukje „stemmings"-mu- ziek en daar gaan er heel wat heen en zit ten dan knus bij elkander. Nou en toen ik me zelf op een laten Zondagavond op pad waagde, (ja, daar hoort tegenwoordig moed toe, met die verduistering van maan en straatlantaarns en die kleine fietslichtjes) toen zag ik ook werkelijk heel wat schimmen van jongelui van bei derlei kunne langs den weg, zeker op zoek naar zoo'n gezellig zitje. D'r waren er ook, opgeschoten jongens, die maar weer zoo op een brug stonden te hangen op hun fietsen, wat toch bij politieveror dening verboden is. Als TeuteliAk van zoo iets de lucjit krijgt, maakt-ie er altijd gauw een eind aan want 't is erg lastig, vooral als 't zoo aarde donker is. 'k Hoor de ook nog van zaalhouders, die bang wa ren dat de jongens en meisjes gewend zullen raken, elders vertier te zoeken, nu het hier niet te vinden is. Ik kan 't me indenken, dat ze d'r wat over inzitten, maar 'k geloof toch, dat 't op den duur wel weer op z'n pootjes terecht komt. 'tZal veel van henzelf afhangen, dacht ik zoo, en als 't zoover is en weer ka,n zul len ze wel weer alle medewerking van onzen burgervader krijgen, om de schade in te halen, dus - En wat zeg je van de samenwer king van de scholen in Breezand? Cpenibaar, Katholiek en Christelijk doen zoo maar samen met de ruim te die voor het onderwijs beschik baar is. 't Is nog wel niet heelemaal van een leien dakje gegaan, maar 't is toch voor elkaar gekomen en - zand er over. Ik ben te veel in m'n schik als de mensohen blijk geven op 't gebied van samendoen wat verstandiger te worden en zal dus maar niet de wat geel gekleurde was van een der „spon taan medewerkenden aan de lijn hangen. Over de hulde van de H. M. v. L. aan meester Raap, schrijf ik maar niks meer, daar heb ik laatst al een heel velletje postpapier aan besteed. Aan de verdien sten van meester, bedoel ik. Maar we hebben nog een andere huldiging in het vat. Van de vischclub D.V.S.: Door Vriend schap Saamgebraoht, beteekent dat. Als 'k me nog goed herinner, hebben ze zich vijf jaar geleden van een andere club afge scheiden. Of dat nou in zoo'n beste har monie is gebeurd als je bij den naam zou denken? Enfin, in de club zelf schijnen ze in ieder geval erg vriendschappelijk met elkaar te zijn. Wie ze huldigt? Nou, natuurlijk de jonge baarsjes die ze wel vingen, maar weer losgelaten hebben. En op den feestwedstrijd happen de groote baarzen vanzelf ook een beetje gauwer dan gewoonlijk in 't aas, uit dankbaar heid Voor 't sparen van hun kroost en meteen ter verhooging van de feestvreug de. Als Jan tegenwoordig gaat visschen, zeg ik altijd, 'k hoop dat je meteen een half pondje boter ophaalt. Maar hij is er nog nooit mee thuis gekomen, 'k Heb dan ook meer op met een gerookt palinkie dan met die baarzen van Jan en 'k ga maar eens gauw kijken of m'n vischboertje weer versche voorraad heeft. De groeten hoor, Schagen Tel. 395 Er was deze week al heel weinig veran dering. Met 43.000 Kg. was de aanvoer weer met ongeveer 3000 Kg. gestegen, wat gezien de vrij scherpe teruggang van verleden week zonder dat daarvoor bepaalde oorzaken wa ren aan te wijzen, eenigszins in de lijn lag. De melkgift. blijft individucel per koe goed, zoodat ook voor de komende weken een behoorlijke aanvoer wordt verwacht. De prijzen waren natuurlijk onveranderd f 56.— en f 43.50 voor 40 pl. en 20 pl., hij een vlotte markt. De kwaliteit was dooreen ge nomen weer zeer goed, wat bij dezen tijd van het jaar en bij het heerschende weer weinig verwondering behoeft' te baren. a De doorsneeprijzen lagen dan ook weinig onder het hoogst. Uit vrees voor een T.V. werd in den regel een centje minder geno teerd, maar daarbij bleef het voor de goede soorten, die daartegen vlug van de hand gingen. De hoeveelheid aankoopconsent was blijkbaar zeer voldoende. je STIJNTJE. NOORDSCHARWOUDE. KNIPCURSUS. Begin Octal>er word't door Mejuffrouw E. van Die, Gedipl. Leerares Coupeuse, we derom een Knipcursus gehouden. (Zie ad- vert.) HEER-HUGOW AARD DE ELECTRUICATIE VAN HET POLDERGEMAAL. Aan het groote machine-watergemaal van den polder Heerhugowaard is men thans in eigen beheer druk bezig met het uitvoeren van werkzaamheden tot het electrificeeren der -bemaling. Aan de zijde van het gebouw in de rich ting Alkmaar is men bezig met het maken van een electrische cel. Deze cel alsmede z'n volledige inrichting hoopt men te ongeveer begin October als 't natte seizoen aan breekt en er dus gemalen moet worden gereed te hebben om te kunnen malen met de bijbehoorende pomp. De tweede electrische cel zal aan de an dere uiterste zijde van het gebouw worden ingericht en in gebruik genomen kunnen worden. .De diesel-motormstallaties worden volle dig in tact gelaten, daar het bestuur van dezen polder wil afwachten wat in de toe komst de goedkoopste wijze van bemaling zalz ijn: óf electriciteit, óf ruwe-olie. Ook de beide stoomketels liggen nog op hun plaats. Buiten de hooge schoorsteen om is het geibouw dus straks voor drieërlei be maling ingericht! GEGUND. Aan den heer H. J. Beers te Heerhugo waard is voor een bedrag van f445.ge gund het bouwen van een schuur bij het machinegemaal van den W.O.L.-polder te Oude Niedorp. De heer Beers was hij dit werk de laagste inschrijver. HARENKARSPEL DIRKSHORN. SCHAKEN. De uitslagen v^n gehouden wedstrijden voor de zomercompetitie luiden als volgt: P. Slotemaker—C. Schuit Az. 1 P. HoeyeA. van Dijk 01 P. SlotemakerP. Tijsen 01 L. Meinema.P. Hoeve 01 P. HoeveL. Meinema 01 C. Schuit Az.A. N. Iping 10 BA RS1NGERHORN AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding van een boerderij, tevens woonhuis te Barsingerhorn voor rekening van mevr. de wed. G. Raat— Reyne te Alkmaar luidt als volgt: Firma de Graaf, Moerbeek f 33.600. Firma de Geus, Br. op Langendijk f 32.000. Firma Blokker, Lutjewinkel f 31.800. Firma T. Boekei, Schagen f 30.000.— Firma P. Doorn, St. Maartensbrug f 27.8( Firma Hoogerwerf, Ursem f 26.3( Firma J. den Das, Bergen f 25.284. Firma P. Buis, Oudorp f 24.720.— WINKEL OPENING DAMSEIZOEN. De damclub Winkel heeft het damseizoen weder geopend en zal in October a.s. aan vangen met het. spelen van onderlinge com petities Aangifte van nieuwe leden kan geschieden in het oefen'lökaal van den heer D. A. de Bruijn eiken Dinsdagavond. POLITIE. Gevonden: een kinderportemonnaic met inhoud. Inlichtingen hij den gemeenteveld wachter. VERGUNNING. Door den Burgemeester is vergunning verleend tot het verbouwen van een woon huis aan den heer G. Ruiter alhier. VOETBAL. Het belooft voor de voetballers van Win kel as. Zondag bij den aanvang van de competitie, een drukke dag te worden, alle zes elftallen komen n.1. in het veld. Het eerste elftal trekt n.1. naar Koedijk, terwijl het tweede elftal thuis speelt tegen S.R.C., voor het derde eltfal is een wedstrijd te Callantsoog vastgesteld en het vierde be- kampt in de morgenuren te Schagen het derde elftal van dien naam. De A-adspiran- ten komen uit tegen Nieuwe Niedorp al daar, terwijl de B-adspiranten thuis spelen .tegen V.C.I. B. We wenschen den voetballers van Winkel een gunstig seizoen toe, en ho pen dat hun indeeling in de hoogere klas sen alleszins gewettigd zal blijken te zijn!

Schager Courant | 1941 | | pagina 5