Amor Voetkalfiïogïamtna voot Zondag H*R*C~ Alcmaria Vic trix Helder naar Zandvoort Wierinqen Woningbouw voor de Heidersche vluchtelingen SCHAGEN EEN ONSMAKELIJK GEVAL in het kippenhok Morgen vangt de competitie ook in de overige districten aan en we kunnen veilig aannemen, dat er in geheel Neder land weer lustig gevoetbald wordt. De generale repetities z^jn reeds achter den rug en morgen is het dus voile ernst. De strtyd om de punten vangt aan! De eerste klassers District L In de Westelijke afdeeling I zien we de sterkste clubs weer ingedeeld en ook dit jaar achten we deze afdeeling krachtiger dan de tweede Westelijke afdeeling. In Amsterdam vindt een derby van groot gewicht plaats, n.1. DWSAjax. Zondag j.1. verloren de Spaarndammers met 31 van Ajax in het Aroltounooi. De rood-witte Ajaxieden hebben dit jaar weer een aardig geheel, waaraan eenige jonge spelers en Dröger niet vreemd zijn. Doch ook DWS heeft eenige jonge krachten en een gelijk spel is zeker voor de thuisclub te bereiken. Het Haagsche ADO moet ook zonder West hoven van DOS kunnen winnen, in ieder ge val houden we het daar maar op. De nieuwe Haarlemsche eerste klaseer EDO ontvangt Xerxes en de Haarlemmers kunnen de eerste punten in nieuwe omgeving bemachtigen. DFC zal met VUC wel raad weten, terwijl Feijenoord toch van Stormvogels wel zal winnen. District IL 't Gooi ontvangt Blauw Wit en de Hilver summers hebben o.i. een klein kansje op de punten. VSV en Haarlem ontmoeten elkaar in Velzen en de Haarlemmers zullen zeker geen kans krijgen om evenals verleden jaar te zegevieren. Hermes-DVS heeft, als de voorboden niet bedriegen, een sterk elftal en Sparta, dat met 3 invallers moet spelen, zal ditmaal de punten wel ln Schiedam moeten laten. Ook Emma heeft het niet slecht ge troffen, want RFC is toch niet zoo sterk, dat er voor de Dordtenaren geen succes in zit. HBS zal morgen tegen DHC wel een neder laag krijgen. In ons district Ze klasse A. HRC heeft een thuiswedstrijd en als gast fungeert Alcmaria. Wg voor ons beschouwen dezen wedstrijd als een derby en ook nu zal er door beide clubs fel gestreden worden om de punten, want de eerste klap is een daalder waard. Zou HRC het redden tegen de Alkmaarders? Wy achten de roode ploeg momenteel nog niet op zgn sterkst, maar dat wil geenszins zeggen, dat er verloren be hoeft te worden. Juist een overwinning komt nu van pas, want het elftal waar HRC mee start heeft eenige wedstrgden noodig ter inspeling; slaat het zich er goed doorheen, dan verwachten we zeker goede resultaten en achten zelfs een verrassing niet uitgeslo ten. Dat er jongere spelers in het elftal zy'n opgenomen - is heel goed gezien en met 100 procent enthousiasme verwachten we een kleine overwinning voor Racing. KFC vangt aan tegen HBC en de mannen van Kick Smit zullen voor een zwaren wed strijd staan, doch KFC ook. West-Frisia en WFC konden de punten wel eens deelen. ZPC moet de punten uit Haarlem van RCH mee kunnen nemen, terwgl .Xerxes van Santpoort kan winnen. 3e klasse A. Succes moet naar de ex-tweede klasser WZ in Zaandam en mochten de Wieringers met 1 punt thuiskomen, dan zyn wy best te vreden. QSC ontvangt ZW en 'n kleine over winning voor de Wormerveerders zit er wel in. Hollandia gaat naar Krommenie tegen GVO en de punten gaan weer mee naar Hoorn terug. Alwiys Forward en KW gaan de punten deelen, terwgl Zaandgk na veel moeite van DTS kan winnen. Of niet, DTS'ers 3e klasse B. Helder start in zgn nieuwe omgeving en wel tegen de Zandvoortmeeuwen. Deze ver- eeniging is juist in de afgeloopen week ge boren en wel uit de sterke derde klassers Zandvoort en Zeemeeuwen. Ongetwyfeld Is de nieuwe combinatie heel wat mans, maar de witjakken hebben getoond ook in goeden vorm te zgn en we denken dan ook in geen geval aan een nederlaag. In tegendeel, wan neer er weer serieus aangepakt wordt, ver wachten we van Helder een kleine zege. De overige wedstrgden zgn hier: Beverwgk Schoten, RipperdaKinheim, HFCDEM en TIJBBBloemendaal. De clubs hier ge noemd zgn ons nog onbekend, zoodat we met een voorspelling nog maar even wachten. Hes. 2e klasse A. Zoo optimistisch als we van Helder 1 zyn, kunnen we helaas van het tweede elftal niet zijn, want het sterke VSV 2, de kampioen van verleden jaar, komt naar Den Helder. Misschien vergissen we ons, maar de eerste nederlaag voor Helder 2 hangt in de lucht. Bewijst het tegendeel, witjakken! HRC 2 daarentegen heeft een vrij goed elftal en daarnaast nog wat routine; daarby komt nog dat de roodjakken naar OSV 2 moeten en al ls het een uitwedstrijd, ver wachten we toch zeker een gelijk spel. De andere wedstrijden zyn: Stormvogels 2 EDO 2, WFC 2de Kennemers 2, Ajax 3 HFC 2. 4e klasse A. Voor deze afdeeling is geen wedstrijd vast gesteld en zullen onze vierde klassevertegen woordigers dus nog een week moeten wachten. 1 D. KoedijkWinkel; SchoorlOu dorp; VronePetten. 2 D. D.T.S. 2Alkm. Boys 4; Bergen 2 Alkmaar 2; R.K. A.F.C. 2— Alkm. Boys 3, 2.30 uur; Vios 2Berdos 2, 2.30 uur. 2 G. Succes 2Dlrkshorn I; Winkel 2 S.R.C. I, 2.30 uur; Z.A.P. ISchagen 2, 2.30 u. 3 E. Al cm. V. 5—Vrone 2, 10 uur; Alkm. 3—Schoorl 2, 10 uur; D.T.S. 3—Koedijk 2, 10 uur; Gr. Schermer IEgniondia 2. 3 H. Barsingerhorn ISucces 3; Callants- oog IWinkel 3, Oudesluis 2W. waard 2, 2.30 uur. 4M. B.K.C. 3—St. M.vlotbrug I, 10 uur; Schagen 3Winkel 4, 10 uur;. Petten 2 Dirkshorn 2. Adsp. J. Bergen AD.T.S. A, 10.30 uur; C.S.V. AAlcm. Victrix A, 12.30 uur; Alkm. Boys BAlkm. Boys A, 10 uur. Adsp. K. D.T.S. BAlcm. Victr. D, 12 uur; Vrone AD.T.S. C, 12.30 uur; Petten A Koedgk A, 12.30 uur; Alcm. Victr. CAlcm. Victrix E, 10 uur. Adsp. O. Callantsoog AOudesluis A, 12.30 uur; Succes ASchagen A, 12.30 uur; B.K.C. AW. Waard A, 12 uur. Indien geen tyd vermeld is, beginnen de wed- atryden om 2 uur. Een keurige woonwijk zal ontstaan. Ondanks het feit, dat de onteigening ten behoeve van den bouw van woningen voor de Heidersche vluchtelingen in deze gemeen te nog niet officieel is uitgesproken (Dinsdag j.1. konden nog bezwaren worden ingediend) staan de plannen nu toch wel vast. Maandag j.1. is men althans reeds met het uitzetten der wegen en woningen en met de uitvoering van het grondwerk begonnen. Nader kunnen wij omtrent de plannen nog het volgende mededeelen. Het wegenplan is aldus: Het z.g. Viervoetspad wordt vanaf de Parklaan tot een lengte van 75 Meter ver breed. De rest van dit pad komt te verval len. Het verbreede pad buigt dan, juist bij de woning van den heer J. Kool (voorheen de heer W. F. Lub) in een flauwe boog af naar Zandburen en komt daar tusschen de huizen bewoond door mevr. wed. Takes en den heer K. ten Boekei op den weg. Deze weg wordt 13 Meter breed. Onmiddellijk aan de zuidkant van de woning van den heer Koo* komt de zuidelijkste verbindingsweg naar den Slingerweg, welke precies evenwijdig loopt aan de Parklaan en langs de Wieler baan vlak langs de woning van den heer Ypma op den Slingerweg uitkomt. 100 Me ter verder, tegenover de woningen van den heer N. Kok, komt de tweede weg uit. Deze loopt vanaf den Slingerweg 100 M. parallel met den Zuidelijksten verbindingsweg en buigt daarna flauw af naar den nieuwen ver bindingsweg Parklaan—Zandburen. Deze wegen worden 8 Meter breed. De Zuidelijkste weg is 200, de Noordelijkste 250 Meter lang. 100 Meter van en evenwijdig met den Slin gerweg zijn de nieuwe wegen met elkaar verbonden door een weg van enkele meters breed. De plaatsing der woningen. Aan den Slingerweg, tusschen de beide nieuwe wegen, 6 meter uit den weg, resp. een blok van 4, 6 en 4 woningen. Aan den Noord kant van den Zuidelijksten verbindingsweg, van West naar Oost, resp. blokken van 4, 4, 6 en 6. Aan de Zuidzijde van den Noor delijksten weg, van West naar Oost, blokken van 4, 6, 6, 4, 4, 4. Ten Noorden van de wo ning van den heer Kool, een blok van 4. Ten Westen van het verbreede Viervoetspad zijn dan nog 25 meter uit de Parklaan, 2 blok ken van 4 woningen geprojecteerd. Aan de Noordzijde van den Noordelijksten verbin dingsweg komen, van West naar Oost, resp. een blok van 2 (dit met het front naar het Westen) en nog 4 blokken van 4 woningen (front naar het Zuiden). Ruim 100 meter van deze zijde van dien weg (het meest Oostelijke gedeelte) blijft dan nog onbe bouwd. Op Zandbiiren komt nog 1 dubbel- woonhuis, ten Westen van de woning van den heer G. Tijsen, zoodat deze zijde van Zandburen, vanaf de Nieuwstraat tot aan den heer Tijsen dan een aaneengesloten be bouwing geeft te zier- Het plan om ook ten Oosten van den heer Tijsen nog 2 dubbele woonhuizen te bouwen heeft men laten varen, zoodat deze bouwter reinen weer vrij zijn gekomen. Reeds gaven wij een omschrijving van het type te bouwen woningen. Als dit plan eenmaal werkelijkheid zal zijn gewórden, zal in dit gedeelte van Hippolv- tushoef een keurige woonwijk zijn ont staan. BURGERLIJKE STAND. van 6 tot 19 September 1941. Geboren: Geertruida, dochter van C. Kors- huize en van J. Verburg; Hiltje, dochter van L. Oldersma en van H. Lubbers. Ondertrouwd: E. v. d. Laan en Z. IJzer. Getrouwd: M. Veenbaas en H. Douma; D. Raven en P. Kok. Overleden: F. Nieland, 9 maanden, zoon van G. Nieland en van A. Heikens. ONDERWIJS. Teil derde male is, thans door het bedan ken van Mej. C. Rubingh, onderwijzeres te Groningen, de functie van vaste 7e leer kracht aan de O. L. school te Hippolytushoef opengevallen. Andermaal zullen sollicitanten naar deze betrekking worden opgeroepen. MINDER IEPZIEKTE. Wederom is door den deskundigen ambte naar van het Staatsboschbeheer uit Utrecht, in samenwerking met onzen gemeente-op zichter, in deze gemeente een onderzoek in gesteld naar de iepziekte. 68 boomen moesten als ziek worden gewaarmerkt. Deze zullen dus moeten verdwijnen. Opvallend is de verbetering, welke in deze ziekte alhier kan worden geconstateerd, daar nog vorig jaar 349 boomen moesten worden verwijderd. BOUWVERGUNNINGEN. Door den burgemeester dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend Aan den heer Th. H. Boersen tot het oprich ten van een woonhuis aan den Streeërweg; aan den heer J. Oedzes tot het oprichten van een woon- en winkelhuis aan den Akkerweg; aan den heer J. W. Koorn tot het oprichten van een woonhuis aan den Waterweg. POLITIE. Verloren: een portemonnaie met ritsslui ting, inh. eenig geld. Gevonden een ceintuur van gaberdine jas Inl. gem. bode. SUCCESNIEUWS. Ook voor Succes begint Zondag a.s. het of- ficieele voelbalprogramma, waarbij alle elf tallen in het veld komen.. Succes I gaat in de volgende samenstel ling naar V.V.Z. te Zaandam, de voi'ig jaar gedegradeerde 2e klasser en oorspronkelijk afkomstig uit den R.K. bond: Posthumus, doel; Idema en J. Lont, achter; Montuiet, Rijkers en H. Lont, midden; C. Lont, J. Do- ves, T. Schmitt, Jb. Kuiper en Venema, voor. Ondanks de groote opofferingen die van de Successers bij uitwedstrijden worden ge vraagd, wordt toch aan het uitkomen in de 3e klasse, waarin men tenslotte thuis hoort., de voorkeur gegeven. We hopen dat ook binnen de witte lij nen 'n dergelijke wilskrachtige houding zal worden aangenomen, want, een vastberaden Succes blijft een gevaarlijke tegenstandster. De reserve-elftallen van Succes zijn ge ducht versterkt door nieuwe spelers, terwijl men voorts aanvulling heeft gezocht onder de grooter wordende adspiranten. De adspi- ranten hebben daardoor wel zeer aan sterk te ingeboet en momenteel kan dan ook slechts één representabel adspiranten-elftal in het veld worden gebracht. Wel kan thans weer een 3e elftal uitko men. ALKMAAH BESLUITEN VAN DEN BURGE MEESTER De Burgemeester van Alkmaar heeft o.a. het volgende besloten: op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan H. Feenstra als leeraar aan de Han delsschool met ingang van 1 Sept. 1941', benoemd tot tijdelijk Corrector van het Murmellius-Gynmasium J. C. Keijman, tot vaste leeraren aan het Gymnasium Dr. A. Hoekstra en Dr. D. G. van der Vat. tot tij delijk leeraar aan het Gymnasium en de H&mtelsschool Th. A. van Baasbank, tot tijdelijke leeraren aan het Gymnasium J. H. de Vriend en N Veis Heijn. tot tijdelijk leerares aan het Gymnasium Mej. B. P. H. Esser en tot tijdelijk leerares aan de Han delsavondschool Mej. J. F. J. Dubois. een en ander met ingang van 1 September 1941; benoemd tot vaste leeraren aan de Ge meentelijke Avondschool voor lager nijver heidsonderwijs N. W. Lindemans en J. Ver meulen met ingang van 1 October 1941; benoemd tot onderwijzer aan de Boshoom- Toussaintschool S. Boosman. met ingang van een nader te bepalen datum. tot verkoop aan de firma Gebr. D. en L. Schoonewil en C- Jonker te Alkmaar, van een bouwterrein aan de Gerard Doustraat groot ongeveer 1536 M2.. voor f 11.520.— in totaal, ten behoeve van 12 wofïingen; tot verkoop aan P. Dekker te Alkmaar van een bouwterrein aan den Bergerweg. hoek Hoeverweg. groot ongeveer 591 M2., voor f 6325.in totaal ten behoeve van den bouw van drie huizen; tot verkoop aan N. A. J. Schellings te Alkmaar van een bouwterrein te Oudorp en Alkmaar, aan den Friescheweg. groot ong. 621 M2.. voor f 5589.— in totaal, ten behoe ve van den bouw van vier woningen; tot verzekering van gemeente-eigendom men tegen oorlogsschade bij de Onderlinge Oorlogsschade-Verzekering Mij. te 's-Gra- venhage. tot vaststelling van een arbeidsovereen- komstenbesluit voor het personeel behoo- rende tot de vaste kern van den gemeente lijken luchtbeschermingsdienst; tot wijziging van de algemeene loonveror" dening voor de werklieden in verband met den aftrek voor het genot van de dienst woning bij de gasfabriek te Schagen; tot toetreding der gemeente Alkmaar tot de onder leiding der Vereeniging van Ned. Gemeenten tot stand gekomen gemeenschap" pelijke regeling inzake behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. tot verhooging van den gemeentelijken bij slag op de draagloonen van de kaasdragers van 18 tot 20 cent per 100 Kg gewogen kaas voor het jaar 1941. tot deelneming aan de Economische Stichting ..Tankgasstation Alkmaar" ten behoeve van de gasfabriek, het slachthuis en de reiniging: tot aankoop van de steeg tusschen de fa briek achter hét pand Voordam 4 en den Diik. van den heer Th. J. Karskene en tot bestemming van die steeg tot openbaren weg DIT KAN TOCH WEL ANDERS! Verschillende marktbezoekers maakten om Donderdag attent op een zeer onsmakelijk geval. Er stond oen schaap op de markt met een uieraandoening, welke reeds zoover was gevorderd, dat het weefsel was afgestorven en als een reusachtige bloederige wrat tus schen de achterpooten hing, zoodat het bee* zich nauwelijks kon voortbewegen. Wij nj. men er een foto van, waarbij verdere om schrijving van het ziekteproces overbodig LANDBOUWER VERONGELUKT. Met hand in dorschmachine te recht gekomen. Gistermiddag is de landbouwer D. Broer te Andijk met zijn hand in een dorschma chine terecht gekomen, waardoor deze werd verbrijzeld. Direct werd de man uit het veld gedragen en naar het ziekenhuis te Enkhui zen overgebracht, doch bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. KENMERK VOOR DE JODEN IN SLOWAKIJE. Pressburg, 19 Sept. (DNB.) Het Slowaak- sche ministerie van binnenlandsche zaken, heeft een verordening uitgegeven betreffen de de kenmerking van de joden. Alle joden zijn verplicht op de linkerzijde van hun costuum de jodenster in gele kleur te dra gen. TWEE FGO-iEN EN NOG WAT. (Foto Fred. Froot) Het dier is naar de noodslaehtplaats ver voerd en afgemaakt. Van deskundige zijde vernamen wij dat een dergelijk geval wel meer voorkomt en het dier dan in den regel het afgestorven weefsel verliest. In het sta dium waarin het proces thans was gevordenj zou het dier weinig pijn meer lijden, hoe wel het een smartelijke periode moet hebben doorgemaakt. Dit was wel het geval bij een ander schaap, dat in hetzelfde hok stond en een uieraan doening had, welke nog niet zoo oud was, Ook dit dier is afgemaakt, en hoewel het publiek daar niet zooveel van gemerkt zal hebben, was dit schaap er veel erger toe dan het eerstgenoemde. Een andere vraag is het of het wel noo dig is, dergelijke dieren op de markt te bren gen, ook al uit een aesthetisch oogpunt. Ieder weldenkend mensch zal het toch mei ons eens zijn, dat dieren in een staat boven omschreven, aan het oog behooren te worden onttrokken. Ook al zal de opbrengst wat kleiner zijn, moet men deze dieren zm gauw mogelijk thuis laten afmaken en naa: de noodslachtplaats doen vervoeren. Metl» den als thans blijkbaar nog kunnen wor den toegepast, zijn niet meer van dezen tijd VERNIEUWING BIJ BOLTE. Wie thans den winkel van de fa. Bolti betreedt zal verbaasd staan te kijken! Door het wegbreken van de oude hooge kassa, het anders inrichten van vakken, het aanbren gen van een nieuw verfje en het plaatsen van verchroomde rekken, heeft de zaak een veel ruimer en lichter aanzien gekregen. Er staat thans een keurige moderne kassa, ter wijl gezellige stoeltjes tot zitten en rustig bekijken nooden. De afdeeling heerenklee- ding is thans onder de groote zolderramen geplaatst, de tapijtafdeeling ging naar vo ren. Met eenvoudige middelen is inderdaad nog veel te bereiken, de verbouwing bij de fa. Bolte is daar een sprekend voorbeeld RUILVERKAVELING. 's-Gravenhage, 19 September: De Nederlandsche Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van hel departement van landbouw en visscherij, waarbij wordt bepaald.dat op ruilverkavelin gen, waarvan het besluit tot ruilverkaveling is genomen vóór het in werking treden van dit besluit, alsmede op ruilverkavelingen ten aanzien waarvan de kennisgeving bedoeld in het eerste lid van art. 37 der ruilverkave- lingswet 1938, zooals die vastgesteld is op Mei 1938, heeft plaats gehad, de ruilverkave- lingswet 1938, zooals die is vastgesteld op 20 1938, toepasselijk blijft. Feuilleton door P.G. Wodehouse 25. HOOFDSTUK XV. Nemesis. Sommige menschen gelooven niet in voor gevoelens. Ze schrijven dat rare gevoel, dat er iets naars zal gebeuren toe aan zulke wereldsche oorzaken als lever, kouvatten, of het weer. Ik voor mij geloof, dat er meer achter steekt dan een oppervlakkig toe schouwer zou denken. Drie dagen na myn ontmoeting met den professor in het clubgebouw, werd ik wak ker met een dof voorgevoel. Ik scheen te weten, dat er dien dag iets naars met me zou gebeuren. Het kan mjjn lever zijn ge weest of een verkoudheid, maar het was stellig niet het weer. Het was een volmaakte ochtend een verrukkeiyke morgen in een volmaakten zomer. Er hing een nevel over het dal en boven de zee, die warmte voorspelde zoodra de zon ernstig haar dagtaak zou be gonnen zyn. De vogels zongen in de boomen en ontbeten op het grasveld, terwyi Edwin, midden, in een bloemperk gezeten, ze met het oog van een kenner gadesloeg. Af en toe, als een spreeuw zyn richting uitwipte, maakte hy plotseling een sprong .en dan vloog de vogel naar den vf tv heb Edwin nog nooit een spreeuw zien van gen. Ik geloof, dat ze hem als een soort zon derling beschouwden en dachten, dat ze hem een pleziertje deden door nu en dan dichtbg hem te komen, alleen om hem te ,amuseeren. Brutale Jonge mannetjes-spreeuwen sloegen drukte tegenover hun speciale dame-spreeuw en wonnen een goedkoope reputatie van durf, door binnen zooveel meter van Edwin's zit plaats te komen en dan weg te hippen. Bob lag op zgn geliefdkoosd plekje in het grint. Ik nam hem mee naar het strand om me te zien baden. Wat mankeert me vandaag, Robert, ouwe jongen? vroeg ik hem, terwgl ik me af droogde. Hij knipoogde lui maar wist er geen ver klaring voor. Je hoeft niet zoo verveeld te kyken, ging ik voort, want ik ben toch van plan over mezelf te praten, al verveelt het je nog zoo. Hier sta ik, zoo frisch als een kampioen vechter, ik weet niet hoelang al levend in de buitenlucht, goed gezond voedsel etend iederen morgen zwemmend in zee en wat is het resultaat? Ik voel me belabberd. Bob geeuwde en jankte even. Jawel, zei ik. ik weet wel, dat ik ver liefd ben. Maar -dat kan het niet zgn, want ik was een week geleden even erg verliefd en toen voelde ik me best. Maar is ze geen engel, Bob? Vind je ook niet? En voelde je •je niet trotsch, toen ze je aaide? Natuurlgk hé? Dat zou iedereen. Maar hoe zit het met dien Tom Chase? Geloof je ook niet dat hij een gevaariyke kerel is? Hg noemt haar bij haar naam. zie je, en doet net of ze van hem is. En hy ziet haar eiken dag, en ik moet maar afwachten of ik haar te hooi en te gras eens tegen kom en dan stel ik me po*», fint ik niets anders kan bedenken om over te- praten dan golf en het weer. Hij zingt waarschgnlgk na tafel duetten met haar en je weet wat daar het gevolg van is. Bob, die al een poosje naar een geschikt excuus gezocht, had om weg te komen, deed in eens net of hg iets heel belangrgks aan het andere eind van het strand zag, liep weg om dat te onderzoeken, en liet mg me verder alleen aankleeden. Het kan natuurlgk alleen honger zyn, zei ik tegen mezelf. Ik zal me misschien na het -ontbijt beter voelen. Maar op het moment voel ik me al bgzonder beroerd. Ik floot Bob en ging naar huls. Op het strand zag ik in de verte den professor en wuifde vriendschappelijk met mgn handdoek. Hij beantwoordde my groet niét. Het was natuurlgk mogelijk, dat hy me niet gezien had, maar toch trof zyn gedrag me als onheilspellend. Zoover ik kon zien, keek hg myn richting uit en hij was niet by- ziende. Ik kon geen enkele reden vinden waarom hg me zou negeeren. We hadden elkaar den vorigen dag nog op het golfveld ontmoet en hg was de vriendeiykheid ln per soon geweest. Hg had me „beste jongen" ge noemd, me een glas bier aangeboden in het clubgebouw en zich over het algemeen ge dragen alsof hy Davld was en lk Jonathan. Maar in zekere stemmingen zijn we geneigd van èen molshoop een berg te maken en ik vervolgde myn weg, verward en niet op mgn gemak, met de sterke gewaarwording, dat ik genegeerd was. Ik voelde mé gekwetst. Wat had ik gedaan dat de Voorzienigheid me het leven zoo zuur moest maken? Het zou een beetje hard zyn, zooals Ukridge gezegd zou hebben, wanneer na al mgn moeite, de professor een nieuwe g"'ftf teg°n me zou hebben ontdekt. Misschien had Ukridge hem weer geïrriteerd. Ik wou, dat hij me maar niet zoo wou identiflceeren met Ukridge. Hij kon toch niet van me ver wachten, dat ik den man zou controleeren? Toen bedacht ik, dat ze elkaar eigeniyk nog niet konden hebben ontmoet in de enkele uren tusschen mijn afscheid van den profes sor in het clubgebouw en mijn ontmoeting met hem aan het strand. Ukridge komt zel den buiten het park. Als hy niet tusschen de kippen aan het werk is, ligt hg op zijn rug in een hangmat, en schenkt zijn massief brein rust. Ik kwam tot de conclusie, dat de professor me toch wel niet gezien zou hebben. Ik ben een idioot. Bob, zei ik, toen we het hek van het hoenderpark binnen gingen, en ik laat myn verbeelding er met me vandoor gaan. Bob kwispelde sympathiek met zyn staart. Het ontbijt was klaar toen ik binnen kwam. Er stond koude kip op het buffet, kip met paprica op tafel, een drietal gekookte eieren en een schaal met roereieren. Wat de hoe veelheid betreft stelde juffrouw Beale ons nooit teleur. Ukridge sorteerde de brieven. Morgen, Garny, zei hij, Een brief voor jou, Millie. Van tante Elizabeth, zei mevrouw Ukridge de enveloppe bekykend. Ik had slechts vluchtig van dat familielid gehoord maar had me een voorstelling van haar gemaakt, gedeeltehjk naar de opmerkin gen, die Ukridge zich had laten ontvallen, maar hoofdzakeüjk door het feit, dat hy de venynigste kip van het heele hoenderpark naar haar had genoemd. Een gestrenge dame, vermoedde ik, met koude, harde oogen. 'k Wou, dat ze er eon cheque by had ingesloten, zei Ukridge. Ze kan het mis sen. Je hebt geen idee, Garny, oude jongen hoe onfatsoenlgk, weerzinwekkend rijk dat mensch is. Ze woont in Kensington met een inkomen waarvan ze in Park-lane zou kun nen zitten. Maar als pompstation is ze ge bleken niets waard te zijn. Ze weigert stand vastig om af te schuiven. Ik denk dat ze het wel zou doen, liefste, als ze wist hoe we het noodig hebben. Maai ik wil het haar liever niet vragen. Ze, is zoo nieuwsgierig en zegt zulke ellendige dingen. Ja, dat doet ze, gaf Ukridge somber toe. Hij sprak als iemand die ondervinding heeft opgedaan. Twee brieven voor jou, Garny. De rest voor mij. Tien stuks, alle maal rekeningen. Hg spreidde de enveloppes op tafel uit en trok er op goed geluk een uit. Whiteley, zei hy. Begint nydig tt worden. Hebben myn geeerden van den 7den ontvangen en begrgpen er niets van. Het gek met die schooiers, maar ze schgnen nooit iets te begrijpen. Het is hard! Je zegt de din gen in woorden van één lettergreep tegen ze en ze kollen je aan en snappen niet wat je bedoelt. Ze willen afrekeningen zien. Verdraaid ik ben teleurgesteld ln die Whiteley. Ik had nogal een hoogen dunk van ze en dacht, dat het een intelligenter troep was dan die Har- rods. Ik heb half en half zin om Harrod'i de rest te geven en myn heele bedrgf aan die lui over te doen. Maar nu nog niet. White- ley's hebben me teleurgesteld. Uit hun ma nier van schrijven zou je opmaken, dat ze denken, dat ik dit voor de grap doe. Hoe kar ik hun hun vervloekte geld zenden als het er niet is Hier is er een van Dorchesta Smith, de vent waarvan we de gramofoos hebben. Wil weten wanneer ik van plan ben die zestien platen te betalen. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1941 | | pagina 6