Avonturen op Lauwerzee, in t Molengat en Oudeschild W. VAN GEELEN Record palioqvaogstea te Den Oever Heemraadschap Wieringen. Marktberichten Projectielen des doods Met mijnen meegesleurd in 't ijs en naar open zee afgedreven Precaire arbeid gedurende de ongunstigste weersomstandigheden m. Zuid-Wester storm...! De zee is als een op hol geslagen horde wilde beesten, die wegvluchten voor een verschrikking in panischen angst. De golven donderen over elkaar heen, grauwe golfdalen worden gevuld door nieuwe lawines water, en dat alles stort zich op de dijken aan de kust. Dan gebeurt het in deze dagen altijd, dat bovenop de witgekuifde brekers zwarte ballen drgven. Zware, zwarte lichamen, die meerijen op de golven en meegesleept worden naar het strand en den dijk. Dat zijn de mijnen Iedere m$n bezit enkele honderden kilo's trotyl. Een enorme hoeveelheid ver- nietigingsstof, ergens in een ver land klaargemaakt voor een ander ver land, waarmede men in oorlog is. Mijnen zijn bestemd voor de schepen van oorlogvoerende landen, 't Zijn de stille soldaten van de zee, de lugubere machine-menschen, die in den nacht en overdag hun helsch werk verrichten. De mgnendien- sten zijn er echter om de burgers te verlossen van deze stalen duivels, die het op hun bezit tingen gemunt heb ben. Zij hebben een moeilijk en zwaar werk in deze dagen en het is goed dat men weet, dat daar in de komende maan den weer veel ge vaarlijk werk aan onze kust verzet zal moeten worden. Wat bfl Oude schild gebeurde. Het is de leider van den mijnendienst, de heer Van de Poel, die ons er van ver haalde. Die vertelde van 5 December 1939, toen hij, met een col lega, op Oudeschild was. Het „regende" die dagen mijnen aan de kust En waar er een zware storm uit het Zuid-Westen stond, was het verre van plezierig daar aan het Texel- sche strand. Enkele mijnen had men reeds weten te overmeesteren. Na urenlang werk was men er in geslaagd verscheidene der stalen mon sters aan den kant te krijgen en onschade lijk te maken. Enkele anderen waren gedeto neerd en hadden in 't dorp zware ravage teweeggebracht Dien dag naderde echter een mijn, die in grootte alle voorgaande overtrof. Een beest van 500 kilo, vertelt de heer Van de Poel. Ineens was hij bij den dijk en ineens ook za gen wg tot onzen schrik, dat hg daar lag te rijen en te slaan op de steenen. Ieder oogen- blik kon hij springen en het kón niet anders, of de reeds door enkel voorgangers zwaar- beschadigde dijk zou ook dezen voltreffer te incasseeren krijgen. Wat moesten we doen...? Hem kalm laten stooten op het bazalt en een aantal Texe laars wéér zware schade berokkenen? Dat nooit! En dus wij er op af. De branding in, ondanks dat het water vlijmend-koud was en we zoowat driekwart bevroren. t Viel niet meer. Want de storm poogde ons op alle manieren neer te slaan en in zee te doen verdwijnen. 't Bleek niet mogelijk zonder ljjnen en Itffseizlngs er bg te komen. Toen we die omgegord hadden, en onszelf zoo aan de Tnljn konden binden, Is het ons gelukt het onwillige monster te temmen en het mee "mt den dgk te nemen. Dat het echter was of we een mallemolen tot stil stand poogden te brengen, daar in de kokende zee, en dat we, eerlek gezegd, ieder moment een explosie verwachtten... da's waar. Maar ook tden lukte het! Weer was het geluk met ons mee ge weest. In de Lauwerzee. Een ander, allesbehalve prettig, avontuur hadden we in de Lauwerree. Er was daar ergens een mijn gerapporteerd en dus gin gen we er heen. We kregen een bootje tot onze beschikking en hoewel een visscherman ons een paar maal waarschuwde om daar niet heen te gaan ij verband met den ster ken stroom, die in de Lauwerzee staat, gin gen we toch onzen eigen weg. We gaan nu eenmaal niet zoo héél gauw opzij voor een beetje werk. We roeiden er met de jol heen en lang duurde het niet, of we kregen het beest in 't vizier en maakten 'm vast met een lijn. Toen we evenwel terug wilden keeren, bleek, dat dit niet meer noodig was, aangezien de stroom ons al te pakken genomen had en met een harde vaart regelrecht de Lauwer zee uit en de Noordzee op trok. Daar gingen we: twee man met een jol, vastgebonden aan een mgn. En met een stroom ondér je van wat ben je me. We hielden scheepsraad, maar niemand die wist hoe we dit probleem moesten omzeilen. Te gen den kanjer van een stroom viel niets te beginnen en we moestén maar afwachten tot er, op de een of andere manier, hulp kwam opdagen. Juist ten we veronderstelden, dat onze uren geteld waren, en we eenzaam de Noordzee zouden opdraven, kreeg men ons in de kgkert En wel op Ootmarsum. De reddingboot daar werd meteen in zee gezet en toen duurde het niet al te lang, of we waren in veiligheid. De mijn heb ben we echter niet laten schieten. Die ging mee terug en hebben we later laten detoneeren. Het was dus geen vergeef- ache reis geweest. In t Molengat. Op zee kom je voor de meest onverwach te sensaties te staan, vervolgt de heer Van de Poel. Zoo herinner Ik me uit den winter van '39 een geval dat we in het Molen gat zaten te werken. Het was hartje win ter en het vroor dat t kraakte. Een mijn zat dicht rnder de kust en wg waren er met een bootje heengevaren. Nauwelgks hadden we het projectiel echter te pakken of het drgf-gs begon te kruien en nam ons mee. Dat was een ongezellige ervaring en we deden al ons best uit die precaire positie te geraken. Maar dat was ge makkelijker gezegd dan gedaan, want te- G. M. van de Poel. die in deze artikelen vertelt van zijn ervaringen bij den mijnendienst in Den Helder gen kruiend ijs op zee doe je maar weinig. Zoo werden we voortgesleurd met bootje en mijn en wie weet waar we terecht geko men zouden zijn in die woesteng van klom pen en schotsen drgfgs, als ze in Nieuwediep geen lont geroken hadden en in een hurry een M-bootje van de Marine naar ons toe gestuurd hadden. Dat zag kans het ijs te doorboren en ons te ontzetten uit een vrij netelige positie. Netelig vooral ook, omdat je nooit weet wat dat kruiende ijs met de mijn uitspookt. Enfin, dat is het risiko van den arbeid. Wat den heer Van de Poel bij de Frie- sche kust overkwam op een der zand platen, vertellen wij in het laatste arti kel, hetwelk wij over enkele dagen op nemen. Wel duidelijk treedt echter aan den dag, wèt er gevraagd wordt van een mijnen-demonteur, wiens arbeid men zeer zeker niet mag onderschatten en die, juist in de komende weken en maanden weer, zijn leven in de waagschaal stelt ter beveiliging van de kust, en düs ter beveiliging van de eigendommen der bur gers. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, PIETER P. WIJN. T. WIJN—Fijnheer. Z.0. Beemster, 20 Sept. '41. Smederij. Twee nette jongemannen zoe ken serieuze kennismaking met twee dito DAMES, 20-24 jaar. Br. met foto, op eerew. re tour, onder letter D415 Bur. v. dit blad. Adverteert in dit blad SCHAGEK, vertrouwdste adres, geeft JUWELIER. Het reeds van ouds bekende en thans tijdelijk voor Uw oud goud en zilver een buitengewoon hoogen prijs 's Avonds na 6 uur en Maandags den geheelen dag gesloten. LANGEDIJR UIEN AFZET. Inzake den afzet van uien heeft de Cen trale een inventarisatie gehouden betreffen de de door de telers bezaaide oppervlakte. Deze is opgave gevraagd van de veiling, waar zal worden geveild en van de sort.ee- ringsplaats. Men zal dus de vermoedelijke aanvoeren nu ongeveer kunnen bepalen. Be paald is. dat de levering der uien via de sorteerstations zal plaats hebben, welke door het U.C.B. zijn goedgekeurd. De levering zal tegen een maximumprijs geschieden. Geen grooter uitvalpercentage dan 5 mag in de partij voorkomen, op straffe van voor- sorteeren. Veilingskosten en omzetbelasting zijn resp. 2 en 1 voor alle veilingen ge lijk. Zoodra een hoeveelheid voor export of drogerij bestemd moet worden, zal deze over de veilingen worden verdeeld, rekening houdende met de ligging der veiling: vei lingen met spooraansluiting moeten voor export afzeten, andere voor drogerij. DENKT AAN DE VERDUISTERING! Door den Burgemeester van Langedijk is aan alle gemeentelijke aanplakborden een waarschuwing aangebracht, waarbij een ieder wordt verzocht de verduisteringvoor schriften stipt na te komen. Bij overtreding zal voortaan zonder waar schuwing proces-verbaal worden opge maakt, aangezien de betreffende voorschrif ten thans genoegzaam bekend zijn. DRUKTE OP DE INMAAKFAHRIEKEN. Na een langen tijd van stilte, is er nu weer drukte en beweging gekomen op de inmaakfabrieken. Behalve het inmaken van zuurkool is het.inmaken van boonen, voor al snijiboohen, nu in vollen .gang. Men kan dit nu weer opmerken bij het begin en het einde van den werktijd. Het aantal volwas sen arbeiders is grooter geworden en tal van jongere krachten hebben bij den ar beid in de fabrieken werk gevonden. Men mag verwachten, dat dit wel verschillende weken zoo zal blijven, zoodat van werk loosheid, die trouwens den laatsten tijd ge ring was, wel geen sprake meer zal zijn. ZAAD-TUINBOONEN KUNNEN WORDEN AFGELEVERD. De kweekers van tuinboonen voor zaai- doeleinden, welke boonen ter beschikking van de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale moesten blijven, hebben thans bericht ont vangen, dat zij deze tuinboonen moeten af leveren aan de N.V. Vereenigde Nederland- rhe Zaadkweekers te Hillegom. Door de telers in de provincie Noordhol- and moet de inlevering geschieden door be middeling van de heeren Vennik en Man tel aan het magazijn van den heer C. Kuin, Keern 14 te Hoorn. Voor het vervoer naar Hoorn zal door de N.V. Vereen. Ned. Zaad kweekers te Hillegom een vervoerbewijs wor den afgegeven. Voor de inlevering gelden de volgende be palingen: Iedere teler moet de door hem geteelde zaaclboonen afzonderlijk inleveren; het zaad moet in rijpen toestand zijn geoogst en droog, geschoond en handgelezen worden afgele verd; de benoodigde zakken moeten door den te ler beschikbaar worden gesteld; deze zakken zullen aan hem worden teruggezonden. De levering moet franco geschieden. De prijzen, welke door de bovengenoemde N.V. worden uitbetaald, zijn per 100 Kg. voor Zwijndrechter witkiem f35.Hangdown zwartkiem f36.Hangdown groenblijvend f37.Hangdown witkiem f37.Windsor groen f39.en Driemaal wit f44.—. DISTRIBUTIE VAN STROO. Verkeerde opgaven geven stagnatie. Er bestond', zooals 'reeds Vércïer werd ge meld, gelegenheid voor de tuinders, om stroo te verkrijgen. Men moest dan een opgave doen van de benoodigde hoeveelheid en van den kleinhandelaar via wien men het stroo wenschte te betrekken. Nu blijken, volgens de mededéelingén van het Centraal Bureau v. d. Tuinbouwveilingen in Nederland in „De Tuinderij" een groot aantal kweekers in plaats van een kleinhandelaar een groot handelaar als leverancier te hebben opgege ven. Dit *al.nog moeten worden veranderd. Een en ander geeft echter stagnatie in de aflevering. NOORDSCHARWOUDE. AANRIJDING. Gistermorgen ontstond op de hoek van de Óosterstraat en de Dorpsstraat een botsing. De bakkersknecht v. d. V. kwam met zijn transportfiets den hoek om, juist op het mo ment, dat de heer P. Z. met zijn vrachtauto ook den hoek zou omdraaien. Een botsing was onvermijdelijk. V. d. V. had de tegen woordigheid van geest, van de fiets te sprin gen, zoodat persoonlijke ongelukken voor komen konden worden. De fiets was echter ernstig beschadigd. WIERINGEN 45000 POND OP EEN DAG AAN GEVOERD. Na het eerste donker, nu reeds weer pl.m. 10 dagen geleden vielen de vangsten van de paling langs den dijk in 't IJsselmeer plotseling zeer terug. Er was zelfs zeer ge ringe vangst en het leek wel of alle paling plotseling verdwenen was. Soms gaat na het donker de vangst nog vrij regelmatig door en kan het bedrijf aardig loonend zijn. De visschers hebben trouwens liever een re gelmatige visscherij dan enkele dagen over vloed en dan weer niets. Doch ook thans heeft de paling weer voor een uitzonderlijke verrassing gezorgd. Hoen Maandag jl. de Wieringers hun fui ken gingen lichten, waren deze bijna alle overvol, zoodat de paling dus toch om wel ke- reden dan ook, plotseling weer aan de tippel was gegaan. De eenige aannemelijke verklaring welke hiervoor is te vinden, is deze. dat de Zuid-Oostenwind de paling naar deze richting heeft gedreven. Het is vrijwel zeker, dat de wind in deze factor is, want bij den Zuidwesten wind van eenige weken terug waren de vangsten bij Makkum ook beter dan te Wieringen, terwijl bij dezen wind de vangst aldaar zooveel minder is. Thans haalt Wieringen de schade weer in. De aanvoer op Maandag jl. was namelijk geweldig. Naar men zegt was er wel 45000 pond. Een zoo groote hoeveelheid paling is op een dag nog nimmer aan de afslag te Den Oever gebracht Tien dagen ge leden bedroeg de hoogste aanvoer reeds 29000 pond. Dooreengenomen hadden alle visschers Maandag dus ruim 10<$ pond (de een wat meer, de ander wat minder) f0.52 per pond. Alzoo een pracht besomming. Dinsdag was deaanvoer direct aanmer- kelijk minder, maar Maandag was er ook de aanvoer van twee nachten. De vangst was echter ook iets minder. De meeste visschers hadden een paar honderd pond. Het thans gevestigde record roept reeds om verbetering. Zulke rijke vangsten willen er bij den visscherman wel in en het behoeft wel niet gezegd, dat hij deze prijzen de fui- kenvisschers gouden tijden beleven. De fui- kenvisscherij aan den noordkant van den dijk, op paling, is nog onbeteekenend. BENOEMING. In het bisdom Haarlem werd benoemd tot kapelaan te Lutjegast G. A. de Bot, thans assistent alhier. In hoofdzaak de nieuwe kave ling en wat daarmede annex is. Gisteren vergaderden Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen in Ho tel Centraal te Hippolytushoef. Voorzitter J. Doves Szn., Secretaris O. J. Bosker. Na opening, goedkeuring der notulen en het onderzoek der geloofsbrieven wordt als nieuwe Hoofdingeland toegelaten P^ Kooij J. Hzn. Proces-verbaal kasopname 16 Sept. 1941. Ontvangstne f 49041,52K, uitgaven f 39732.09, saldo f9309.43K. Hiervan in kas f 109.43/^ en als Loopende Rekening bij de Boerenleen bank f9200. Ingekomen stukken. Een schrijven van het Departement van Waterstaat, betreffende- het leggen van een duiker onder den Hoelemerdijk voor het in laten van zoet water. Het peil van het Wieringerrandkanaal is verlaagd. Wanneer deze verlaging eventueel nog meer toe gaat nemen, dan zullen .alle duikers verlaagd moeten worden. Eén dag sluiting van de sluizen in dit kanaal bij de Haukes zou ons genoeg zoet wator verschaf fen. Doch dit gaat niet. Het is een toevoer- kanaal via het Am&telmeer naar het Noord- hollandsch Kanaal tot Purmerend, Vooral nu is er veel water noodig. Een schrijven van het Dep. van Water staat betreffende een duiker achter Ooster- klief voor de watervoorziening van de H'hoever Koog. Een schrijven van het P.E.N. waarin ver meld wordt het einde van de stroomleveran- tie-overeenkomst van de 5-jarige periode. Bij het vaststellen van den prijs voor de volgen de periode van 5 jaar zai rekening gehou den moeten worden met verhoogde prijzen en de omzetbelasting. Er zal dan' wel met. een verhooging van 20 a 25 pet. rekening ge houden moeten worden. De Bond van Waterschappen adviseerde dan ook haar leden hiermede accoord te gaan. Een schrijven van het Rijksbureau voor Aardolieproducten, dat toegewezen is 8300 kg. asph. amulsie. Een schrijven van het Prov. Bestuur van Noord Holland betx*effende het vervreemden van landbouwgronden. Deze gronden moeten zooveel mogelijk aan de landbouwers gela ten worden en niet beschikbaar komen aan den Publieken Dienst. Hierna volgt het opmaken van een aan bevelingslijst wegens aftreden van den heer S. Koorn.-Nadat 6 x gestemd is. is het vol gende drietal ontstaan: 1. S. Koorn Jz;, 2. J. Lont Cz., 3. M. Lont Pz. Aangezien de keur gewijzigd moet wor den, daar de 10 jaar om zijn, wil het be stuur aan Gedeputeerde Staten verzoeken, of deze wijziging uitgesteld kan worden tot na de ruilverkaveling. De vergadering gaat hiermee accoord. Door den heer J. Lont Cz. wordt verslag uitgebracht namens de commissie, die be last was met het nazien der rekening. Ont vangen f 33141.77%, uitgaven f 30385.86, ba tig saldo f 2755 91%. De schulden van het Waterschap bedragen f 44625. liet laatste plan voor Wegen en Water- loopen, zooals dit door de Plaatselijke Com missie is vastgesteld, is aangeboden aan Gedeputeerde Staten. Een mogelijk tekort is bij Gedep. Staten aangevraagd tot een be drag van pijn. f 60.000. Dit bedrag spruit voort uit de beslissingen, die niet in dé be- grootingen van de Ruilverkaveling waren opgenomen. Ook komt daarbij het plaatsen van een nieuw gemaal voor inmaling, duur dere prijzen van materialen enz. Rondvraag. De heer A. Klein vraagt, hoe het staat met de schadevergoeding aan de eigenaren, wier land te lijden heeft van het zoute water. Hiervoor is toegezegd een bedrag van f 16000 Dit is voor de tegenwoordige eigenaren. De heer Jb. Lont verzoekt de sjanen en greppels in zijn omgeving te verbeteren. De heer Jn. Lont wenscht, dat er wat meer aandacht wordt besteed aan het land aan den Noordkant, waar de eigenaren nog nooit wat van de genoemde f 16000 schadevergoe ding., ontvangen hebben. De heer C. J. Bosker antwoordt, dat wan neer er land genomen wordt, dit verlies ponds-pond-gewijze op de landtoewijzingen van allen drukt bij de Ruilverkaveling. De heer C. Koorn wenscht wat meer aan dacht voor de slooten bij de Zwinstraat. De heer Veerdig klaagt over het waterbe- zwaar tusschen Elft en Betonweg, dat win- terdags niet of slecht weg kan. De heer O. J. Bosker zegt, dat er een duiker is. Een en ander zal nader onderzocht worden. De heer Veerdig wil ook wat meer grint in plaats van split. Hierin valt niets te doen. Hierna sluiting. ALKMAAR Voetbalprogramma voor Zondag J; 2e klasse A: H.B.C.Alkm. Boys; W.F.C.-> K. F. C.; Z. F. C.West Frisia; Santpoort- R.C.H.; Alcm. VictrixDe Kennemers. 3e klasse A: Z.V.V.—V.V.Z.; K.V.V.—Q.S.C.; HollandiaAlways Forward; D.T.S.G.V.0,; SuccesZaandijk. 3e klasse B: KinheimBeverwijk; D.E.N, Ripperda; BloemendaalH. F. C.; Helder- T.IJ.B.B.; SchotenDe Zandvoortmeeuwen. 4e klasse A: SchagenWieringerwaard; B.K.C.Alkmaar; AtlasOudesluis; Bergen- m Watervogels. Res. 2e klasse A: E.D.O. 2Helder 2; Dt Kennemers 2Stormvogels 2; H.R.C. 2- W.F.C. 2; Blauw-Wit 3—Ajax 3; V.S.V. 2- O.S.V. 2. HEER HUGUWAARi STEUNVERLEENING. Aan de pluimveehouders A. de Boer en P, b van Langen Jbz., is een vergoeding ingevol ge de steunverleening aan pluimveehouden toegekend. EVANGELISCH GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag j.1. werd alhier een nieuwe verga derplaats der Evangelisch Gereformeerde ge meente in gebruik genomen. Ds. J. J., Ruys van Alkmaar verrichtte de plechtigheid. if ROTTERDAM. 23 Sept. h Veemarkt. Aangevoerd: 2790 dieren waaronder 23 paarden. 71 veulens. 44 scha pen. 1600 runderen. 279 nuchtere kalverenc 679 graskalveren en 94 bokken. Prijzen p stuk: melkkoeien f 620—-480375. kalfkoeiet,( f 525490380, varekoeien f 430320—27Ö vaarzen f 370—300—215, pinken f 300-215- 180, graskalveren f 20515585. De aanveei van graskalveren was korter met luie! s handel en onveranderde prijzen. Melk- ei kalfkoeien aanvoer onveranderd, met flau wen handel en iets hoogere prijzen. Vaarzei j en pinken aanvoer iets korter met trage: handel en prijshoudend. Varekoeien aann voer als vorige week met kalmen hande ,j en iets hoogev in prijs. PURMEREND 23 Sept. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 14 pai( tijen, wegende 36000 Kg. handel vlug. prij zen: 40 plus f 5556. 20 plus f 3943.51 c Kaas-markt: 2 stapels kleine boerenkaas wegende 494 Ke.. prijs f 5656 per 50 K« handel vlug. Runderen, totaal 599 stulu c 305 vette koeien voor de levering. 156 geldi j kooien f 350—450 per stuk, 105 melkkoeiei f 375—625 per .stuk. 21 stieren voor de leve ring, 12 pinken f 250390 per stuk, i vette kalveren en graskalveren: vette kalve ren voor de levering, eraskalveren f 100—25 per stuk. 160 nuchtere kalveren: voor du slacht voor de levering, voor de fokkeri f 40—70 per stuk. 70 vette varkens voor dl slacht voor de levering, 26 magere varken f 3548 per stuk, 219 biggen f 1824 pei stuk. 468 schapen f 5580 per stuk, 1511 bokken f 20—70 per stuk, 696 lammeren f 3t —55 per stuk. kipeieren f 1-05 per Kg.. 140! j oude kippen en hanen (wit, rood en blauw t en Noord-hollandsche blauwen (kuikens) J —90 ct. per kilo, konijnen 90 ct. per kilo, 5fl eenden 80—90 ct. per Kg. ZWAAG. 22 Sept. Veilingsvereen. „Bangcrt en Omstreken* Spinazie f 512, postelein f 12, uien f 3.50 bieten f 34, Savove kool f 3.50. witte koo f 2. roode kool f 3.50, boerenkool f 3. sla boonen f 8.80—15. snijboonen f 1015. torna ten f 12.80—16. augurken f 3—27. breekpeei f 3.40—6, bospeen f 5. waschpeen f 6. rabar ber f 3, andijvie f 7, sla f 3. bloemkool f 7.2 12. komkommers f 1.906.70. perziken f —18. selderie f 3.107. frambozen f 135. bl pruimen f 2735. witte pruimen f 12—22, Reine Victoria pr. f 12—27, witte druiven f 60. Alicante f 3645. Frankenthaler f 24- 50. Westfrisia f 60. roode bessen f 107. Prole' fic f 129. meloenen f 15—23. noten f 120, Transp de Croncels f 1535. Jacques Lebe f 1220. Keswick Codlin f 1220. Zoete ao pel f 1730. Schellinkhouter f 22. Dekken Glorie f 22. Bramley Seeling f 20, Sin# Tellisch f 25—35. Gravestein f 3560, Beur- ré v. d. Ham f 1022. Sinjeur f 1545, Beurré d'Amanlis f 10—25. idem Hardy f 10, —35. idem Durandeau f 1035. idem de Mé- rode f 10—22, idem Lebrun f 10—22. Bonne Louise d'or f 30—45. Conference f 1535, La gipont f 10—85. Juttepeer f 1530. Soldöt Laboureur f 30. Gieser Wildeman f 15—25, Maagdenpeer f 1022, Hertogin Elza f 12- 22. William Duchess f 10—35. Triomphe de Vienne f 1545, GratiooJ f 10—22, Dubbele Fons f 1015. Magriet f 10—35, Kampei peer f 10—15. Bman neer f 10—15. Diamant f 10—22. Trospeer f 1015. WINKEL. 22 Sept Bismarck f 1230, Croncels f 1035. Grooi hertog f 1230, Jacques Lebel f 12—20. No tarisappel f 15—35. Zoete kroon f 530. val' appels f 8. druiven f 45—50, tomaten f 16, zoet kroet f 5, slaboonen f 13—15. snijiboo- nen f 8—15. pruimen f 12—27, aardappelen f 3.90. Hardy f 10-35. Mérode f 10—22. Bon ne Louise f 15—45. Triumph f 15—45, Willi am f 10—35. stoofperen f 515. Durandeau f 1029. Elsa f 10—22. Sinjeur d'Esperen flé —45. Maagdepeer f 10—22. Prinsepeer f 10 —22. alles per 100 Kg. meloenen f 15—35, komkommers f 3—6 per 100 stuks. WARMENHUÏZEN. 23 Sept. Aanvoer: 123200 Kg. aardappelen: Eigen heimers f 3.90. Bintjes f 3.65. 550 Kg. uien f 3.50. 6800 Kg. roode kool f 3.50. 53100 Ke witte kool f 2, 800 Kg. slaboonen f 16. NOORDS-CHARWOUDE. 24 Sept Aanvoer: 4800 Kg. uien f 3.50. stek uien f 2.80—3.30. 16000 Kg. peen f 3.40—6. Kg. spercieboonen f 16, 1250 Kg. roode kool f 3.50, 71.000 Kg. witte kool f 2, 250 bos peen f 5. 250 stuks andijvie f 6.50. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Sept Aanvoer: 2000 Kg. uien f 3.50. 19400 Ke. peen f 3.40. 1750 Kg. kroten f 4. 7800 Ke roode kool f 3.50, SO.OGO Kg. witte kool f l 2500 Kg. gele kool f 3.50, 5000 Kg. andijvie f 6.50, 900 Kg. rammenas f 8.6016.80.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6