Papkinderen niet gewenscht Een primeur voor Nederland Naar ttibcrculoscvrije veestapel n«rn Vrijdag 26 September 1941 Tweede blad DE MIJNENDIENST KAN SLECHTS MANNEN GEBRUIKEN. De dood hun dagelijksche met gezel. Bij den mijnendienst hebben ze niets aan n vJioaS'ens van moe<Jers pappot Ze hebben er nwts aan menschen, die niet voor 100 pet. eapftbel zijn hun werk te verrichten. Ze heb- ^ben daar alleen maar iets aan kerels, die 'logstjj j l van l. ndel Ierland izuideu in een n telen •koop$ kers. 'en dei Ierland roo rdt ers (1 tot ee, thandt ze laas M Iaa de men- TSflj ïodpifl "oof Staa 96 Hai ?an 3 Lai den (Men een stootje kunnen, die desnoods iets wflleri riskeeren, én niét benauwd zijn dé' handen uit de njteuwen te steken, als zul les yan hen. verlangd' wordt. Het volgende beleefde de leider van den dienst, de heer Van de Poel, eenigen tijd ge- jeden. Er was een aangespoelde mijn ge- repporteerd ergens in het noorden des lands J? hij de Friesche kust en Den Helder kreeg daarvan mededeeling. e[! Wij edheen, aldus de heer Van de Poel', en aangekomen bleek mij en m'n collega, dat meneer ergens op een van die uitgestrekte •Oplaten lag, welke njen bij de Friesche aantreft. Dat zijn van die zandbanken, tientallen kilometers omtrek hebben, bij g water onzichtbaar zijn, en bij laag wa- droogvallen. Je kunt er niet varen en feitelijk ook niet loopen. Jf We gingen er toch op af; het bleek echter raeiai spoedig, dat het geen grapje was daar op dat moerasland, want bij iedere stap zakte tot aan m'n enkels in den modder. Zoo etbelaJ ^en we diverse kilometers af, en kwamen aar bt »leeds dichter bij de mijn. Toen begon het water echter op te komen navol m wel 200 sne1, dat in minder dan geen word* iiïd het wad blank stond. Eerlijk gezegd... 1 dat was geen bijster prettige sensatie.Te meer niet., waar ik veel te ver van den wal kostei^ was om nog terug te kunnen keeren. We liepen maar door en kwamen in con- tact e beruchte „prielen". Over die (mdplaten loopen namelijk.tallooze kanaal - jet en geultjes, die je met laag water na- It tuurlijk kunt zien, maar die bij hoog water onzichtbaar zijn. Ze zijn de gemeenste han dicap, die je je kunt voorstellen. Toen lcwam ik tot de ontdekking, dat de mijn in diep water lag. Ik besloot het er lejop te wagen en heb den meneer zwean- mende bereikt Met veel spul en moeite heb ik hem onschadelijk gemaakt en, keek teen om me heen. We hadden geen schijn van kans meer m terug te keeren. Het \teater was hoog en ap» vracht den lan ze ndclaai werke zull< opgekomen. Gelukkig waren we dicht in de buurt van die reddinghuisjes, die op de wadden daar voorkomen. Hier klommen wij in en, brachten daar den nacht door. Wij waren al dolgelukkig zoo onze body gered te hebben. Met laag water ben ik den anderen dag teruggetippeld, achteraf toch in m'n sas, dat alles zoo goed afgekomen was. De dood op de hielen. En dan vertelt deze mijnenidemonteur ons nog een verhaal, zóó fantastisch als het slechts in... werkelijkheid kan gebeuren. Hij vertelt van die eene maal, dat daar, ergens op het Noord-zee-strand, door een samenloop van omstandigheden een mijn begon te werken, terwijl men van die mijn den brandtijd niet wist. En dan hoort men in erukele woorden het verhaal van den de-monteur, die als door duizend duivels op de hielen gezeten z'n fiets pakte en er vandoor ging. Zoo snel... ja zoo snel als een mensch maar kan loopen. die den dood vlak achter zich «weet. Nauwelijks echter enkele tientallen meters van het brandende monster af, of... daar raakt de jas van den heer Van de Poel tusscben de spaken 'van 't rijwiel. Van de fiets af... de jas losscheuren... en er .weer vandoor! Ook dié maal ontkwam onze man het noodlot Opnieuw bleef hij overwinnaar van den stalen duivel, gevuld met honder den kilo'e trotyll Merkwaardige kerels zijn het die mij- ne'nidemonteurs Dat bemerkten wij tijdens de gesprekken met Van dé Poel. Deze -man kén niet anders. Iedere aangespoelde mijn trekt hem als een magneet aan. Iedere mijn biologeert hem en b 1 ij f t hem bioli- geeren, totdat hij in duizend stukken uit elkaaf gebarsten is, of veilig en wel gede monteerd op het strand ligt Niet eerder gunt hij hem rust! De heer Van de Poel besloot, zijn interés- santé mededeelingen met het brengen van hulde aan de Duitsehe „Sprengkammando's" die met evenveel bravmir de kust van mij nen zuiver houden als de Hollandsche. Te vens wees hij op het werk van de zg. „Grens- schutz", het werk bestaande uit het iderrti- ficeeren van aangespoelde lijken op het strand. Dit' is een arbeid, die zeer veel moei te kost, doch met een pijnlijke piëteit en de grootst mogelijke zorgvuldigheid geschiedt Ieder aangespoeld stoffelijk overschot wil men niet alleen 'een eerlijk soldatengraf be zorgen, doch tevens via het International^ Roode Kruis de overlevenden in kennis stel len met de zekerheid dat hun vader, hun zoon of hun broeder, ergens aan de Neder landsche kust zijn laatste rustplaats gevon den heeft. UIT ZAND, KLEI MET EEN WEINIG CEMENT STEENEN PERSEN TB TÏRSEiM (N.^H.). everini vai r mw en vei» igepers evering -oor g» raadgs voo "Te Ursëra (N.-H.) worden momenteel bi- t.rc sonder interessanto proeven genomen onder spooi leiding van de Ned. Heide Mij., met het bs pereen van bouwsteen uit zand, klei en een weinig cement. Deze proeven verkeeren al in een dergelijk vergevorderd 9tadium hebben een zoo gunstig resultaat, dat men over enkele dagen van deze steenen aldaar per toifew). schuurt jp hoopt te-kunnen metsel en, Deze werkwijze om steenen te persen is per toieeo Amerikaansch procédé, en voor Neder- welk land, naar men ons van bevoegde zijde ver- he klaarde, geheel iets nieuws, vrapht De klei te Ursem blijkt n.1. voor het per sen van dezen steen zeer geschikt. -Volgens deskundigen is deze klei ongeveer vijf maal soorterfioo hard als cement. Het komt er ecjhter op aan de meest èffectvolle werkwij-ze 'toe te passen om de groote voordeelen van deze soortei klei zoo volledig mogelijk tot z'n recht te doen komen. Met een speciale pers, waarop zich enkele vormen bevinden, zijn er verschillende proe ven van bereiding, samenstelling, werkwijze, etc. genomen. De producten van deze proe ven zijn gezonden naar laboratoria en fabrie- delarea[ken, voor onderzoek en met de bedoeling dat fabrikantten zich voor dit steen-persen zullen gaan interesseeren. Deze geperste steen, waarvan er op het wekterrein reeds enkele mooie stapeltjes lig gen, hebben een plattére vorm dan de ge wone metselsteen. Zoodra de steen uit de ipersinstallatie gekomen, is, moet ze geregeld en regelmatig met water besproeid worden, 'lar nat-opdrogen zeer gewenschtis. Men vertelde ons dat de uitwerking van de proeven zeer meevalt en de steen goed hard ng vat cht" die p „han den als steeds >5 ÏO franco verkoo- n meer 15 VOO! bo- en teer bfr A fteSI van van groot Ongetwijfeld zien velen, vooral in vakkrin gen, met belangstelling uit naar de'verdere ontwikkeling van dit interessante, maar vooral belangrijke werk, wat wellicht groote toekomstmogelijkheden in zich draagt. De vereeniging tot bestrijding van de tu berculose onder het rundvee en andere vee ziekten heeft de volgende regeling voorge steld: Het maximum-reactie-percentage per stal wordt jgesteld op 45. Vooropgesteld, dat stal len .tot en met 20 reactie-dieren door de verplichte levering vrij van tuberculose kun nen komen, behooren voor den toeslag uit sluitend in aanmerking te komen de stallen met boven 20 tot en met 45 reactie-dieren. In de zoodanige stallen komen op een totaal aantal van 32418 runderen, 10076 reactie-rie- ren voor, waarvan 20 of 6484 dieren voor de verplichte levering in aanmerking komen, zoodat voor de geheele vrijmaking van deze stallen nog 3592 diereh voor extra levering behooren te worden bestemd. Gerekend naar een toeslag van f25.per koe, zou daarvoor een bedrag van f 89.800.worden 'gevorderd. Rekening houdende meWe mogelijkheid, dat enkele stallen, welke over de grens van de gestelde limiet liggen, hetzij wegens de besmettingskansen v- nabijgelegen tubercu- lose-vrije bedrijven, hetzij om andere bijzon dere redenen voor toepassing van het rail systeem met toeslag in aanmerking behooren te worden gebracht, heeft de Vereeniging verzocht het maximum-aantal voor toeslag in aanmerking komende dieren te bepalen op 4000 met een totaalbedrag van f 100.000.—. Met de bovenuiteengezette gedachtengang van de meeébedoelde Vereeniging kan wor den ingestemd. Het vereischte bedrag zal moetefc. worden gevonden door het aangaan van eerie geldleening, af te lossen in tien ja ren. federatie één ziekenhuisverplegingsfonds sticht met. de leden van de vereenigingen, die overblijven na de uittreding van de ver- pi i ch t-verzekerden. Het bestuur stelt voor de vereeniging op te heffen en toe te treden tot het door de federatie t« stichten fond6, wanneer deze plannen worden goedgekeurd. Verscheidene heeren voerden hierover het woord. Daarbij kwam tot uiting dat, wanneer het fonds van de federatie erkend, wordt, de verplicht-verzekerden ook via de afdeeling lid van de federatie kunnen worden, aange zien dè leden-vrije keuze van fonds en van huisarts hebben. In het fonds is men dan ook volledig verzekerd. Men besloot loe te treden als lid van het fonds van de federatie en het bestuur te machtigen de noodige maatregelen te treffen. De voorzitter sprak den wensdh uit, dat de leden de afdeeling trouw zullen blijven en dat het federatiebestuur zal mogen doorgaan Na nog eenige besprekingeh, volgde Slui ting. NOORDSCHARWOUDE. DOOR EEN RAAM GEVALLEN. Mevr. van S. van het Grenspad is gister morgen bij haar werkzaamheden door een ruit gevallen, waarbij zij zich vrij ernstig heeft verwnod. Aan haar keel ontstond een vrij hevig bloedende wonde, terwijl zij obk aan het hoofd gewond werd. Dr. Wil mink van Zuidscharwoude verleende ge neeskundige hblp. HARLNKARSPEL Ingezonden Uit onze Omgeving LANGED1JR CHT, KEM VinkeL hedijli De motiveering bij het besluit tot het verleenen van subsidie. Aan de motiveering bij het besluit van het provinciaal bestuur van Noordholland een subsidie te verleenen uit dë provinciale kas tot een maximum van f 100.000, ontlee- nen wij het volgende: De verplichte inkrimping van den rund veestapel en de daarmede gepaard gaande levering voor de vleeschvoorzieièing van 20 van de bij .de veehouders aanwezige runderen, biedt een bijzondere gelegenheid tot het houden van eene opruiming onder de zoogenaamde réactie-dieren, dit zijn de run deren, welke positief reageeren op de tuber- culinatie en hierdoor als dragers van'tuber kelbacillen zijn aangewezen. Het strev.en is daarbij gericht op het verkrijgen van een rundveestapel, welke, menschelijkénvijze ge sproken. vrij is van tuberculose. Voorshands kan dit niet worden bereikt. Het moét trouwens aan ernstigen twijfel onderhevig worden geacht of inderdaad een voldoend aantal tuberculosevrije runderen aanwezig is om de aftesiachten reactie-die- daarmede te kunnen vervangen. OUDKARSPEL. ZIEKENHUTSVERPLEGING BESLUIT TOT TOETREDING TOT HET FEDERATIE- FONDS. Gisteravond hield de Vereen, van Zieken- huisverpleging een buitengewone vergade ring ten lokale van den heer C. Jansen. De vrij druk bezochte vergadering werd geleid door den heer L. Kalverdijk, vice-voor- zitter, die in zijn openingswoord de overle den bestuursleden, de heeren E. Slooves en J. Ooijevaar met waardeerende woorden her dacht. Zij hebben veel voor onze vereeniging gedaan. Deze woorden werden staande door de aanwezigen aangehoord. Na voorlezing en vaststelling der notulen bracht de penningmeester de heer P. Volkers, het financiëel verslag uit. De ontvangsten helbben bedragen f3115.71, met inbegrip Van het aanvangssaldo van f 1122.24. De uitga ven wai-en totaal f2003.81, saldo f 1111.90. Het reservefonds bevat thans f 506.30, het to- taalbezit is dus f1618.20. Opgenomen zijn in dit tijdvak 28 patiënten met 468 ligdagen. Aan ziekenhuiskosten is f 1364.uitgege- ven, aan vervoerkosten f'122.90. Vervolgens kwam aan de orde de concen tratie van het Ziekenfondswezen, volgens verordening 160/1940 Ziekenfondsenbesluit, volgens welke verordening de verplichte ver zekerden de vereeniging moeten verlaten en dus alleen de niet-verplicht verzekerden over- blij ven. De heer P. Volkers gaf een toelichting van het Ziekenfondsbesluit. Sinds 1930 bestond er een leemte in de Ziektewet t.a.v. deze aan gelegenheid. Daarin wordt nu voorzien. Uitvoerig ging spr.. op deze zaak in. Voor veel vereenigin gen van zfekenhuisverpleging zal dit betee- kenen, dat 80 a 90 pet. vertrekken. De fede ratie acht het de beste oplossing, dat de VEEiNHUTZEN. Mijnheer de Redacteur- S.v.pl. plaatsing in uw veelgelezen blad, bij voorbaat hartelijk dank. Naar aanleiding van een bericht uit Heer- hugowaard in uw blad van 1.1. Donderdag: „Laatste Ronde", komt ondergeteekende na mens den kerkeraad van Veemhuizen met klem hier tegenop. Door een abuis of misverstand van onzen Predikant met den plaatsvervangenden Pre dikant, die beiden elders vertoefden, is het (voor den kerkeraad geheel onwetend), tot een vergissing gekomen, maar de kerkeraad van Veen-huizen was voornemens, om onze Domine, in de voor hem zulke Hoogtijdagen zooveel mogelijk tegemoet te komen. En de ze houding lijkt, ons waardiger dan een on benullige „Laatste Ronde". Hoogachend, H. BRUIN. Ouderling Ned. Herv. Gem. EEN KLINKERWEG IN DEN SLOOT GAARDPOLDER. Bestuur en Hoofdingelanden van de Banne Harenkarspel hielden een vergade ring ten lokale van den heer C. v. .Ophem te Waarland. Na opening deelde de voor zitter. de heer Doekes. mede, dat er eerrige stagnatie is ontstaan in den aanvoer van wegenibehardi n.gsrn aterialen, doch dat zoo veel' mogelijk wordt, doorgewerkt. De werkzaamheden aan het Laantje te Tuitjenhorn kunnen wegens gebrek aan asphalt geen voortgang hebben. Het weg dek van den Weelweg en Kerkweg te Waarland voldoet nu na afwerking zeer goed. Het voetpad langs den Kerkweg te Waarland zal thans spoedig in orde wor den gemaakt voor zoover materialen aan wezig zijn. Besloten werd aan den brugwachter G. de Nijs te Tuitjenhorn het gebruik toe te ken nen van de bermen aan den Oostwalweg. Voor de wegverbreeding te Zijbelhuizen bij Tuitjenhorn zal ter bestrijding ran de kosten eer leening worden aangegaan groot f 3300:t—af te lossen in tien jaren. Vervolgens brengt de voorzitter in behan- deling het plan. tot verbreeding en voor zien van een klinkerwegdek van de grint wegen te Slootgaard, zooals door den opzich ter C. de Vries opgemaakt Na eenige bespreking werd besloten tot ■uitvoering van het plan over te gaan en de grondwerken zoo mogelijk in werkver ruiming uit te voeren Door het bestuur van het Geestmeram- bacht (O. en M.) werd een schrijven ge zonden betreffende de opruiming van kroos e.d. bleek dat de politieverordening van de banne de noodige bepalingen, inhoudt. Besloten werd alle slooten in den schouw op te nemen, zooals in de verordening is omschreven en tegen overtredingen maat regelen te nemen. Na rondvraag sluiting. DE KERMIS IN TUITJENHORN. De laatste kermis in onze gemeente te achter den rug. Tuitjenhorn fungeert als hekkensluiter der vier dorpen. Ook in deze plaats, evenals elders het geval is. Is er druk kermis gevierd De „zweef' en de „schuitjes" benevens de anderhalve kraam hebben goede zaken gemaakt In carré Duij- vis trad het gezelschap „De witte Raaf' op. Het bezoek bij deze voorstelling was niet groot, boewei het gepresteerde een volle zaal verdiend had. Hoewel er natuurlijk niet gedanst is. hebben de joóns en moidjes zich best vermaakt. De beide café's hebben góede zaken gedaan. Bii Kaandorp was het soms zoo vol, dat men snakte n%ar een verfrissching. Men verzekerde ons dan ook, dat Jan en Lien minstens voor een jaar brood op de plank hebben. En zoo behoort dit traditioneels dorps-, gebeuren weer tot het verleden. POLITIE. Verlogen, gaande van Sohoorl naar Dirkshora, een bruine hoes, bevattende 1 stalen uitschuifbare hengel met kurken Betreffende correspondent schrijft ons naar aanleiding van bovenstaande: In één ding zijn de geachte inzender en uw correspondent het eens. Er was iets niet in orde. Naar ook mij gebleken is, is dit ont staan „uit goeden wille". Toch stond in twee bladen als officieele tijd n.m. 2.30 opgegeven en in één blad v.m. 10.30. Daar ging het in het bedoelde bericht echter niet, orn. Iedereen, die eenigszins met'het kerkelijk leven der hervormden in onzen omtrek be kend is, weet dat zulke dingen niet alleen in Heerhugowaard gebeuren. Wiens schuld? De schuld van ons allemaal te zamen. Wij v o e- te n in het algemeen zoo weinig voor de erk (Lees „wij hebben in het algemeen zoo weinig voor de kerk over, dat goeje beestje, dat maar zoo'n beetje voor hot en haar meesukkelt) en laten de zaak maar op zijn beloop. Toen onze nieuwe predikant zich hier ves tigde, heb ik me voorgenomen, dat ik zoo veel mogelijk in de plaatselijke bladen be kend zou maken, dat wij hier een jonge do minéé hadden, diè vol enthousiasme de taak van predikant in dit deel van Noordholland op de schouders had durven nemen. Ik tracht dit te doen op m ij n manier en wil aannemen dat hij het daar misschien wel niet, direct eens mee zal zijn, doch hoofdzaak is, dat de mensohen iets „lezen", waardoor ze zich bewust worden, dat ze een dominéé hebben. En nu die dominéé gehuwd is en een jonge vrouw zich aan zijn zij gesteld heeft en zij samen aan het begin van een nieuw leven staan, heb ik dat ook willen zeggen. Daar was eenige franje voor noodig. En als franje heb ik die tocht naar de kerk te Veenhuizen genomen. Laten we inderdaad hopen, dat het de „Laatste Ronde" is geweest van een tijdperk van lauwheid en onverschilligheid. Als de menschen dit nu „lezen" en er een beetje bij gaan denken, dat het misschien niet zoo kwaad zou zijn om dien beiden jon gen menschen de hand te reiken, is mijp doel weer bereikt. handvat en 1 zeskantige bamboe splitkeiai hengel, beiden met kurken handvat. Gevonden te Kalverdijk: een damespor- temonnaie met inhoud. Inlichtingeh bij de gem.-politie. Z1JPE SCHAGERBRUG. OPENINGSAVOND C-J.M.V. Woensdagavond hield de Chr. Jongeman nen vereeniging haar openingsbijeenkomst. De voorzitter, G. v. Wildernis, opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 36 1 en ging voor in gebed. Ter inleiding sprak hij naar aanleiding van Psalm 66, waarna hij een kort welkomstwoord uit sprak tot de aanwezigen. Hierna werd door een der leden een bijbelinleiding gehouden over den Rijken Jongeling. Naar aanleiding van een ingekomen schrijden van het N.J.V. werd behandeld de te houden werkvergadering op 4 Oct. a.s. te Haarlem en de va-nwege de Ned. Herv. Kerk ingestelde Jeugdraad. Hierna sluiting. NACHTARBEID. Het Districhtshoofd der Arbeidsinspectie heeft aan den broodbakker N. Bóersen te 't Buurtje ingevolge de bepalingen der Ar beidswet vergunning verleend tot het ver richten van bakkersarbeid op werkdagen tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags. EEN HEL VAN VUUR EN STAAL Bij Petersburg, bij Moskou, tusschen Dnjep- per en Don, bij Odessa, daar bulderen de kanonnen, daar ratelen de machinegeweren, daar depderen de gevechtswagens den vij and tegemoet, daar is de hel losgebroken, een hel van vuur en staal. Sinds 22 Juni van dit jgar, dus ruim 3 maanden reeds volgen de gevechtshandelin gen elkaar in een razend tempo op. Vesting na vesting is het doel van hardep strijd, bunkerstelling na bunkerstelling wordt doorbroken, steden en dorpen worden bezet. Steeds verder gaat de opmarsch. En eerst als het doel is bereikt, zullen de kanonnen en machinegeweren zwijgen. Eerst dan zul len d» tanks ophouden met langs de wegen en door de velden te depderen. Eerst dam zal er weer rust heerschen, waar nu de grond dreunt van het geweld der wapenen. Maar zoolang het doel niet is bereikt, zoo lang zal de strijd voortduren, ^ard en on- verbiddellijk. Zoolang zal de dood rondwa ren, zoolang zal een hel van vuur en staal duizenden vernietigen en vreeselijke won-- den slaan. De oorlog is wreed. Wij weten het uit de berichten in de bladen, de verslagen door de radio, de fotopagina's en de film. Maar hoe wj-eed de oorlog in werkelijkheid is, hoe ont zettend de feiten zijn, dat beseffen duizen den van ons zelfs niet bij benadering. Wat de oorzaken zijn, die dit alles- ten gevolge hebben, tfien kan hierover van mee ning verschillen, maar dit neemt niet weg dat de feiten er zijn ep dat het onzen duren plicht is, hiermede rekening te houden en alles in het werk te stellen om te helpen waar dit mogelijk is. Ja, er moet geholpen worden, zoowel vriend als vijand, zoowel soldaat als burger. Daarom trokken de ambulances naar het front, daarom wapperen op alle fronten de witte vlaggen met het bekende roode kruis. Knappe chirurgen, bijgestaan door uiterst deskundig personeel, werken dag en nacht. Leed wordt verzacht, geslagen wonden ge heeld, levens worden gered. Het is een werk dat waard is dat er veel voor wordt geof ferd, niet eenmaal, maar doorloopend, want dit werk verslindt geld en het moet voort gang vinden. Alle beschaafde volken spannen zich in om te bereiken, dat de hulp die daar aan het Oostfront geboden wordt, de beste is die maar denkbaar kan zijn. 'Alle beschaafde -volken, dus ook het Ne- derlandsche volk. Dit heeft bovendien nog een traditie op te houden, want van ons wordt verwacht, dat wij alles wat wij op dit gebied reeds presteerden, zullen slaan. Daarom wordt er hard gewerkt aan de Nederlandsche ambulance voor het Oost front. Daarom leest U telkens weer de op roepen om op dë girorekening van deze am bulance iets meer te storten dan U eigen lijk missen kunt. Daarom herhalen wij ook nu weer het verzoek: gedenkt girorekening 87600 t.n. van de Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Daar in het Oosten gaan millioenen men sohen door een hel van vuur en staal. Daar in het Oosten zal ook de Nederlandsche Am bulance werken en wat. zij daar presteeren zal, dat zal afhangen van de offe^'aardig- heid van deNederlanders, dus ook van U. Daarom Nederlanders doet Uw plicht! 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE VIERDE LIJST Trekking van 25 September. ƒ1.000 No. 10871, 15363, 15565. 400 No. 8258, 13519. 200 No. 8453, 15815. f 100 No. 3118, 5182, 9354, 16242, 17929. PRIJZEN VAN 70 1008 1025 1217 1276 1390 1519 166p 1689 1893 1941 2149 2173 2328 2333 2357 2482 2500 2656 2838 2944 3375 3452 3886 3891 3941 3950 4026 4032 4076 4103 4222 4268 4273 4497 4648 4717 4789 4899 5020 5125 5238 5557 5780 5885 5933 5974 6003 6104 6267 6362 6604 6662 67.42 6835 6920 6946 7051 7062 7138 7208 7428 7679 7718 7734 7848 8065 8660 8668 8781 9237 9402 9738 9893 9928 10048 10123 10301 10630 10686 1Ö746 10790 10997 11009 11061 11142 11273 11398 11439 11813 11981 12058 12070 12326 12429 12437 12481 12521 12737 13105 13277 13428 13429 13439 13563 13639 14082 14431 14475 14623 14668 14790 14819 14955 15020 15127 15290 15359 15422 15477 15659 15878 15975 16060 16108 16227 16460 16477 16481 16698 17079 17181 17402 17411 17673 17750 17793 18204 18211 18344 18345 18353 18498 18520 18573 18673 18892 18938 18908 19132 19171 19183 19215 1940Ö 19735 19779 19790 19798 19934 20018 20197 20217 20251 20278 20->59 20487 20557 20578 20596 20695 20703 20709 20794 20942 21016 21351 21414 21893 21987 21994 1075 1225 1372 1489 1869 1973» 2521 2556 2731 2740 2857 2921 3198 3206 3458 3532 3754 3785 4003 4046 4345 4367 4757 4776 4922 4972 5189 5211 5339 5373 5713 5758 5987 6013 6137 6138 6337 6385 6679 6737 7053 7094 7353 7378 7625 -7662 7911 7918 8284 8240 8579 8609 8697 8708 8949 9045 9484 9526 9721- 6768 10016 10030 103Q8 10369 10612 10644 10839 10842 10945 10947 11300. 11302 11620 11628 11702 11711 12066 12124 12610 12620 12859 12880 13010 13022 13353 13408 13703 13731 13855 13886 14137 14151 14502 14550 14771 14799 14920 14945 15186 15251 15436 15594 15750 15777 16006 16051 16345 16365 16631 16709 16998 17046 17236 17267 17612 17656 17901 18000 18166 18192 18597 18636 18809 18831 18955 19027 19108 19234 19235 19416 19423 19805 19840 19949 19979 20112 20120 20782 20793 21037 21058 21291 21341 21608 21655 NIETEN 1285 1298 1304 1555 '1569 1617 1990 1993 2151 2587 2589 26f8 2744 2803 2805 3044 3085 3122 3217 3254 3262 3560 3582 3645 3901 3909 3911 4099 4132 4157 4408 4461 4552 4798 4802 4839 4984 5004 5028 5217 5221 5229 5409 5470 5545 5831 5847 5851 6018 6029 6045 6158 6204 6214 6464 6501 6517 6748 6793 6863 7118 7185 7240 7484 7556 7565 7663 7696 7782 7958 7971 8084 8232 8464 8513 8611 8655 8661 8832 8837 8914 9081 9105 9107 9565 9669 9674 9789 9891 9903 10031 10234 10287 10518 10537 10573 10658 10688 10698 10872 10873 10882 11014 11026 11144 11361 11370 11458 11636 11647 11693 11919 11921 11961 12134 12464 12477 12640 12677 12716 12883 12903 12985 13056 13195 13215 13473 13549 13607 13742 13790 13799 13902 13903 14081 14272 14285 14367 14568 14610 14621 14812 14833 14858 14950 14956 15009 15305 15311 15332 15599 15619 15631 15873 15918 15921 16129 16186 16275 16426 16431 16499 16710 16846 16916 17058 17172 17176 17364 17375 17412 17668 17688 17725 18093 18094 18127 18357 1839* 18423 18672 18729 18738 18860 18896 18£99 1336 1698 2256 2660 2825 3137 3291 4246 4556 4855 5060 5246 5655 1366 1710 2344 2664 2826 3153 3400 3727 4260 4655 4893 5170 5326 5690 5941 6101 6940 7330 7588 7792 8129 8534 8924 9365 19127 19173 19241 19263 19432 19436 19845 19847 19989 20025 20356 20441 20796 20827 21071 21168 21446 21458 21668 21821 19176 19272 19483 19851 20037 20495 20854 21254 21465 21843 10325 1Ó586 10780 10900 11238 11466 11694 11995 12594 12806 13224 13638 13806 14085 14422 14670 14864 15144 15336 15717 15936 16322 16527 16953 17202 17457 17761 18139 18431 18771 18g01 19177 19307 20043 20590 20901 21272 21526 21877 7335 7614 7882 8187 8539 8982 9966 9718 10860 10610 10617 10989 11266 11556 11696 12050 12596 12838 13286 13051 13810 14005 14451 14682 14870 15164 15842 15728 16340 16591 16992 17235 17529 17889 18151 18553 18800 18950 19233 19354 19660 19939 20062 20706 21004 21278 21576 21974 ST. MAARTENSBRUG. ROODVONK. Alhier is een geval van rodvonk gecon stateerd en wel bij een 6-jarig meisje van den heer W. Zwaan. BURGERLIJKE STAND. Ingeschreven van 19 Lm. 25 Sept. 1941. Geboren: Jacob Frederik, zoon van Cornelia Stampiesen JocobjeKiers. Cornelia Emerent tia Maria, dochter v. Petras Gerardus Veklt en Maria Schrijver. Nicolaas, zoon van Aris van der Vlies en Trijntje Quax. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. KOEGRAS JULIAN ADO RP. DANSAVONDEN. Door de dansschool „Siebeling" zullen in. dit seizoen oefenavonden speciaal voor ge vorderden worden gehouden, met medewer king van de Casino-Band, in het café Prins Hendrik, van den heer VA. Doorn alhier. DE PROEFTUIN IN ANDERE HANDEN. Eenigen tijd geleden is de in den volks mond bekende „Proeftuin" alhier verkocht aan den heer G. B. F. Meijer te Steenwijk. De heer H. J. Spanjaard, die reeds meer dan een kwart eeuw hier als chef-tuinman werkt zaam was, is thans bedrijfsleider. Nog slechts een paar weken en dan zal de vereeniging, die den „Proeftuin" exploiteerde, ook niet meer bestaan en geheel geliquideerd worden KOEDIJK ZOON VOLGT OP. Dirk van Die. metselaar alhier heeft zijn bedrijf overgedragen aan zijn zoon Corne- lis. thans wonende te Bergen. HET KWADE KROOS. Het kroos ligt hier zoo dik in de slooten, dat de scheepvaart er ernstig door wordt gehinderd Het is te hopen, dat zeer spoedig wordt ingegrepen, daar de afvoer der pro ducten in gevaar zou kunnen komen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5