TWEE DAGEN IN KERELSLAND FINLAND ONAANGENAAM VERRAST West Afrika zal Fransch bliiven" Kappers moeten haarafval bewaren Marktberichten Zal Predikbeurten (Slot). In de voorste linies (Van onzen eigen verslaggever). Negen kilometer heeft de Ford van den cultuurtechnischen dienst van de AVierin- genneerdirectie over de smalle bochtige we gen van het prachtige Kampereiland ge hobbeld, waar de boeren weer hooien en uit de „baklhuzen" bij de typische boerderijen en nog typischer schuren, die aan bouwsels uit een film over In-dië herinneren, staag de rook van het houtvuur, kronkelt. Negen kilometer landjuweel, tot de weg verloopt in een smal zandpad, dat leidt naar de Rampspol, de uitmonding van een zijarm yan den IJsel. Twee zware baggermolens werken op vol le kracht, wat verderop zeult een amechtig hijgend sleepbootje, zware bakken grond weg Een veerman zet ons over twee kreeken, we klauteren een dijk op, het pad zoekend tusschen de groote scherpe keien, en dan is daar.niets. - Eindeloos strekt zich de vlakte, ergens aan de horizon moet Schokland liggen, maar meer dan een lichte streep met daar- tusschen een donker punt is er voorloopig niet van te zien. Die lichte streep moet het wijkende water zijn. Tusschen de plaats •waar wij staan en Schokland ligt een strook van zevenhonderd bunder sinds een week of vier droog. Hier aan den rand hebben de arbeidstroëpen hun leger opgeslagen. Het gaat hen als Robinson Crusoe, nu beschik ken zij nog slechts over een paar draagbare schuilkeetjes, maar tientallen rappe han den zijn reeds bezig een beter verblijf voor ze te bouwen. Over een week, twee weken kan dat klaar zijn. De groote werkschuur, waarin zal komen de smederij, een bergplaats voor landbouw werktuigen en een paardenstal zit al onder de kap, hier is materiaal gebruikt uit de Wieringermeer van de eerste schuren van het z.g. Groninger type. Het administratie gebouw zit al in de verf, weldra zullen en kele gezinnen van voorwerkers en admini stratieve beambten hierin onderdak kunnen worden gebracht. Een honderd meter ver derop is men bezig de arbeidskampen in or de te brengen. In elke barak zullen tien mannen wonen, die samen een arbeidsge meenschap vormen, samen werken, samen beschikken over een ruime zitkamer en een frissche groote slaapkamer. Droog- en wasch gelegenheden bevinden zich in het midden van het kamp, al met al lijkt het ons er best uit te houden. De stemming onder de arbèiders is goed, vertelt Ir, Kalisvaart, onze gids, er wordt in yrij bedrijf behoorlijk verdiend. Er is op den dijjc reeds Lucérne gezaaid, die er heel goed bij staat. Van het land, waarop nü het offen sief is geopend, waait ons een eigen aardige muffe lucht tegemoet, de reuk is het van de duizenden rotten de zeeschelpen, die half onder het zand de klei ligt verderop ver borgen zijn. Die reuk zal ons verge zellen op heel onze verdere tocht, .die we nu met dronkemanspasjes in zetten in de richting van Schokland, met voorloopig doel een grijper, die ergens bezig moet zijn een tocht te graven. Dronkemanspasjes, want het schijnt niet mogelijk te zijn de rechte lijn te houden, onze voetstappen vor men een grillig slingerpaadje. Ge woon verschijnsel als men zich niet kan orientoeren op een voorwerp in de nabijheid. 16 het wonder, dat men hier, als 't mist of sneeuwt, in een cirkeltje ronddwaalt en slechts de windrichting 'het eenige „baken" kan vormeri?s r Nu komen we bij de pioniers, zegt onze leidsman, die mannen daar ln het randge bied hooren daar eigenlijk nog- niet bij. Ze zijif aan het slooton uitzetten, U zult dat straks wel zien. „Straks" is inderdaad straks, want de af standen zijn hier veel grooter dan ze lijken. Ir. Kalisvaart is echter een gezellige prater en al wandelend vertelt hij jiog menige bij- Sonderheid. Zoo zal er bijvoorbeeld weinig water in het polderland komen, nog minder dan in de Wieringermeer, omdat men in hoofdzaak rekent op vervoer per. as. De toch ten zullen ook niet bevaarbaar worden, want men heeft uitgerekend dat het vervoer per schip niet evenredig kan zijn aan de kosten, verbonden aan het graven van de waterwe gen. Wel is natuurlijk gezorgd voor het groote scheepsvervóer, maar'de tochten blij ven voor de waterafvoer. In theorie ziet de verdeeling van het land er als volgt uit: A tochtsloot. B x polderweg, C kavelsloot. D kanaal. E begreppeling op diverse afstand maarin de praktijk kan het wel iets anders worden. Door niet alles zoo lood recht te maken, als de teekening aangeeft, wil men de eentonigheid breken. Dat brengt ons vanzelf op de vraag naar de grootte der bedrijven. U weet er komen drie dorpen, antwoord Ir. Kalisvaart, die wij voorloopig A, B en C dorp noemen. A dorp is het hoofddorp, we zijn hier dus al verder heen dan in de Wie ringermeer en het zal eigenlijk wel „hoofd stad" zijn, want dat kan een. OM TE ONTHOUDEN: Als de Noordoostpolder droog is aal weer 48000bunder 480 vierkante ki- ibmeter land zijn gewonnen. De Noordoostpolder is bijna twee en een half maal zoo groot als de Wierin- germeerpolder met zijn 20.000 H.A. Toch zijn deze twee polders nog „klein" vergeleken bij de toekomstige Zuidelij ke Zuiderzeepolders, die 150.000 H.A. groot worden. Na voltooiing van dat reuzenwerk zal Nederland het gebied in Europa met een vijftiende gedeelte hebben vergroot. In 1936 werden de werkhavens bij Urk en Lemmer aangelegd, en een aanvang gemaakt met den bouw van fundee- ringsputten voor de sluizen en gemalen. In 1937 begon men op drie plaatsen te gelijk met de bedijking en wel bij Lem mer, Urk en Schokland. Begin October 1939 vulden de kranen tusschen Urk en Lemmer het laatste gat met keileem. Op 30 November 1940 werd de dijk van Urk naar het vasteland van Overijsel gesloten. Bij den cultuurtechnischen dienst van de Wieringermeerdirectie is tot 1 Au gustus gewerkt onder de voorwaarden welke ook in de WJVÏ. van kracht wa ren aan dijkingroei en onkruidbestrij- ding. 18 Augustus begon men met een klein aantal arbeiders aan de ontwate ringswerkzaamheden. 1 September werd hst kamp Blokzijl, 8 September het kamp Kuinre in ge bruik genomen. Het kamp Ramspol is bijna gereed. Het offensief kan dan van drie zijden ge opend worden. HOOFDPLAATS ZOO GROOT ALS ALKMAAR worden op den duur. De bedrijfsgrootte zal een lager gemiddelde hebben dan in de Wieringermeer, hoewel het daar toch al la ger is dan men zou denken, met een gemid delde van nog beifeden 30 bunder per bedrijf Nog steeds loopen we op zandbodem, wan neer de omtrekken van den grijper het eerste doel van onze tocht duidelijker worden en ook wanneer we eindelijk de bak zijn kubieke meter per keer zien ophappen veert de grond nog onder de schoenen en hebben wij den indruk op het strand te wandelen, waar het soms ook zoo keihard kan zijn. Een ploeg van vier mannen is be zig een tocht te graven, drie hanteereh de spa, de vierde zit in het kraanhuisje. Een vijfde man, de opzichter, blijkt het spreek woord dat de aarde toch maar klein is te bevestigen, het is de heer van Dijk, die een jaar of vijf aan de Loet te Schagen woonde. Alle bekenden de groeten natuurlijkl „SCHOFTTIJD". Twaalf uur, schafttijd, of zooals men het in werkmanshollandsch noemt „schofttijd". De stoel is dan een klein zandhoopje, de tafel een ander zandhoopje en als je niet oppast is heel gauw je boter ham ook een zandhoopje. Het bed voor het „middagtokje" is natuurlijk ook al weer een kuil in het zand met een panden" hoofdkussen, pok als het regent of stormt, hagelt of, sneeuwt, zal het den eersten tijd niet anders zijn. Kerelsland Schokland moet nu nog een kilometer of acht van de zandhoop liggen, waar ook Ir. Kalisvaart en Uw verslaggever hun gram men brood naar binnen hebben .gewerkt", zoo te zien lijkt het niet verder dan een ki lometer of twee. Om de klassieke uitdruk king te gebruiken: „een stief kwertierke". Twee uur ruim hebben we erover gedaan, want spoedig nam Ir. Kalisvaart wraak, omdat wij op het notitiebloc hadden ge krabbeld: „zand, zand, alles zand". „Klei zal je zien", had hij gezegd. We zagen ze niet alleen, we voelden ze ook, zuigen aan de schoenen. Het leek wel of de zee zich voor het laatst verzette tegen den schen dende menschenvoeten. Hoe dichter bij Schokland, hoe slechter was de bodem to begaan, maar... hoe beter werd de grond? „Ik zou het avonturen, hier een plaats te pachten,zegt Ir. Kalisvaart, als hij zijn stok weer eens in den grond steekt en die er. geheel met klei overdekt weer uithaalt. „De grond is al aan het verweren ook, hier moet het heel gauw gaan. Kom hier over twee jaar eens kijken." En terwijl we zoo voortsjokken, de ergste scheuren in den grond, die vóór ons nog door niemand werd betreden, vermijdend, zien we plotseling rechts van onsf een groot meer met hoornen, er lijken wel huL zeri bij te staan, maar het is alles vaag Pioniersl Midden in de onafzienbare vlak te zijn ze neergestreken. Elke hap van den grijper brengt een kubieke meter grond naar boven. (Foto Fred. 'Groot). Het laatste huis op Schokland: de voorma lige kerk met pastorie. Hout is duur. Men is thans bezig met het afbreken van de nut teloos geworden zeewering, welke uit zware houten palen bestond. (Foto Fred. Groot). EEN LUCHTSPIEGELING is het, maar als meh niet beter wist, zou men er op aan stappen, hetf plotseling zien verdwijnen en Weer kilometers hebben om- geloopen. De eenige veilige bakens zijn voorloopig de kerktorens. Weer verandert de grond, langzamerhand wordt zij meer be groeid, we naderen de strook van ruim an derhalve kilometer ten Oosten, van Schok land, waarover Ir. Feekes, van de plantkun dige afdeeling ons al heeft gesproken.'He*is merkwaardig hoe weinig wij vinden, behal ve de duizenden rottende zeeschelpen dan. Een enkele potscherf, later een gebroken Keulsche boterpot. Een tragedie? Deel van de inventaris van een tjalk of botter, die verging? Of eenvoudig weggeworpen door de schippersvrouw, nadat een van de Kinde ren haar uit handen heeft laten vallen? Wij weten het niet, dat zijn zoo van die stille geheimen, waar de oplossing wel nimmer van gevonden zal worden. Schoklandeen lange strook grond, met een paar hooibergen, en hier en daar nog wat hooi aan de róók. Het eenige huis is nog de oude pastorie met het kerkje er aan vast gebouwd. De hooge paalschoei- 1 ing wijst erop dat het hier kon spoken. In derdaad, zegt niet het oude rijmpje: „De dominee van Urk, die ging op Schokland preeken, maar door de zware storm was hij %ijn preek vergeten?" Straks zal ook het laatsto huis worden afgebroken en metter tijd zal Schokland mog slechts in de herin nering voortleven. Laten wij het over den weg terug niet hebben, en de draad van het verhaal weer opvatten toen we in de veerboot bij Ramps pol wat zaten uit te blazen en vier klompen klei met behulp van een scherp schelpje en een dotje gras weer tot ebnigszins toonbare schoenen werden. Wat deerde dat alles?- We hadden twee dagen Neerland op zijn best gezien, ervaren dater nog ondernemingsgeest is overgeble ven, dat ér in dit land nog vöör velen arbeid en brood gevonden ka,n wor den! Het ziet in de BritschAmeri kaansche nota geen enkel voor deel. De waarschuwing, die de Vereenigde Sta ten en Engeland tot Finland hebben gericht, den strijd niet over de oude Finsche grenzen voort te zetten, heeft Finland, naar verluidt, onaangenaam verrast. Het Zweedsche blad „Nya Dagligt Allehanda" schrijft boven^ het bericht: „Engeland en de Vereenigde Staten manen Finland aan den oorlog op - Sow- jet-gebied to beëindigen". Overigens geeft het blad geen commentaar op het bericht. Volgens berichten uit Helsinki weigeren de weinige Finsche regeeringsambtenaren, die. van de EngelschAmerikaansche waar schuwing kennis dragen, zich daarover uit te laten, of aan te geven in welken vorm Finland op deze waarschuwing zal reagee- ren. Over het algemeen had men in Finland niet gedacht, naar in ingelichte Stockholm- sche kringen wordt verklaard, dat het on langs ingeleide vredesoffensief, zulke con crete vormen' zou aannemen, speciaal niet na de onlangs afgelegde officieele Finsche verklaringen en de rede van Tanner. In Finsche kringen te' Stockholm betreurt men dezen EngelschAmerikaanschen stap. Men verklaart, dat noch Finland, noch de derpocratieën daaruit eenig voordeel kunnen trekken. Noord-Amerikaansche bommenwerpers in Argentinië Inspectiereis naar militaire en marine-attaché's. Buenos Aires, 25 September (D.N.B.) In verband met de jongste gebeurtenissen op het gebied van de binnenlandsche politiek heeft de aankomst van Noord-Amerikaan sche bommenwerpers, welke gisterbn op het militaire vliegveld El Palomar zijn geland, ongewoon opzien «gewekt. Deze aankomst wordt gemotiveerd door erop te wijzen, jlat het een periodieke inspectiereis betreft naar de militaire- en marine-attachés, verbonden aan de Amerikaansche ambassades op het Amerikaansche continent. Het blad „Razon" heeft aangekondigd, dat 30 September eveneens Noord-Amerikaan- sché officieren, komende uit Chili, in de fe derale hoofdstad worden venvacht. Volgens dit blad zullen zij tot 3 October in Buenos Aires blijven, waarna zij vervolgens naar Uruguay zullen vertrekken. DE ACTIVITEIT VAN DE SMEROE. Bangkok. 25 Sept. (D.N.B.) De omroep van Batavia meldt, dat de activiteit- van den vulkaan Smeroe nog niet verminderd is. Bovendien hebben zich nog twee nieuwe kraters: gevormd, zoodat hl totaal thans zeven kraters actief »zijn. De streek onmid dellijk nabij de gevaarlijke zóne is reeds geëvacueerd. Haven van Archangelsk blijft ijsvrij VOOR MATERIAALAANVOER DER AMERIKAANSCHE SCHEPEN. Men is tot het inzicht gekomen, dat de ge weldige verliezen van de Sowjets aan het front en de bezetting van Sowjet-industrie- centra door de Duitsche troepen een com pensatie door middel van leveranties uit de Vereenigde Staten dringend noodzakelijk hebben gemaakt. In dit verband verluidt, zegt U.P., dat de Sowjet-regeering ér toe heeft besloten, de liaven van Archangelsk den geheelen winter ijsvrij te houden. Ame rikaansche schepen met leveranties zouden niet over het Noordelijk deel van dén At- lantischen Oceaan varen, doch men zou trachten deze schepen van de westkdët der Vereenigde Staten door de Behringstraat langs *le Siberische noordkust naar Ar changelsk te zenden. De haven van Moermansk wordt vrijwel waardeloos geacht, daar deze zich te dicht bij de Finsche grens bevindt en volgens binnengekomen berichten het verkeer over den spoorweg MoermanskLeningrad door Duitsche strijdkrachten onderbroken zou zijn. Britscbe aaoval op Lazaret Zeven gewonde soldaten gedood, zes andere gewond. B e r 1 ij n, 25/ Sept. (D.N.B.) In Noord-Afrika heeft op 23 September des avonds, naar het D.N.B. verneemt, èen Britsche bommenwerper na verscheidene malen er over heen te zijn gevlogen, een lazaret in Bardia met verscheidene bommen aangevallen. Ondanks de duidelijke ken merking van de gebouwen met het Roode Kruis en de nauwkeurige oriënteering van den Britschen vlieger, wierp hij zijn bom men midden op de gebouwen. Een 'vergis sing is uitgesloten, vooral daar in de nabij heid geen militaire inrichtingen zijn. Aan deze daad van terreur vielen zeven gewon de soldaten ten offer, zes andere werden ge wond. 93 Manifest van Boisson, den gou verneur. V i c h y, 25 September (D.N.B.) Ter herinnering aan de gevechten van Dakar, heeft admiraal Darlan hedenochtend op het raadhuisplein van Vichy een parade van formaties van het Fransche leger bijge woond. De gouverneur-generaal van Fransch West-Afrika, Boisson, die op het oogenhlik hier vertoeft, heeft ter gelegenheid van den verjaardag van den aanval op Dakar een manifest aan de Fransehen en de inlanders van het' gebied uitgegeven. Hierin zegt hij o.a.: uIk heb de Fransche regeering opnieuw de verzekering van de loyauteit van Afrika gegeven, alsmede van het rotsvaste vertrou wen van Afrika in de bestemming van ons vaderland van .den wil van Afrika om Fransch te blijven. Wanneer Frankrijk en de gebieden van zijn imperium nauw ver- eenigd zijn, zullen wij den weg naar de ou de grootheid terugvinden.Ten slotte ver klaarde de gouverneur, dat'hij (bij zijn be sprekingen te Vichy de goedkeuring vAn de Fransche regèering op plannen omtrent de inrichting van de West-Afrikaanscho kolonie heeft ontvangen; onverwijld is eén aantal be slissingen hierover genomen. ACCOORD VAN BATAVIA MET HALE1SCHE STATEN? Volgens berichten uit Bangkok zouden Nederlandsch-lndië en de Maleische staten een defensief verbond hebben gesloten. De Maleische staten liggen op hef schier eiland Malakka en behonren tot het Brit sche Rijk. De gouverneur der Straits Settle- ments waaronder Singapore is tevens Hooge Commissaris der Maleische staten. Als „oud materiaal" beschouwd, Ingevolge de opneming van menschelijk haar onder de oude materialen en afval- stofen zijn thans de kappers vqrplicht, den in hun bedrijf ontstanen haarafval te be waren en .aan den erkenden vakhandel af te leveren. Van deze verplichting wordt dispensatie verleend, zoolang niet'voor het geregeld afhalen daarvan wordt zorg gedra gen. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE HOORN. Voor het nieuwe cursusjaar van de Rijks tuinbouwschool, dat opi 15 September j.1. is aangevangen bleek zeer groote belangstel ling te bestaan. Zeer vele leerlingen meldden zich aan, 48 konden worden toegelaten. Nieuw toegelaten werden oa. de volgende leerlingen: Tot de eerste voorbereidende klas: A. de Geus, Zuidscharwoude; D. Jonker, Oudkars pel; F. van Stipriaan, Heerhugowaard. Tot de tweede voorbereidende klas: J. P. A. Rósier, Bergen Binnen. NOORDSCHARWOUDE. 26 Sept - Aanvoer: 3400 Kg. uien f 3.50. stek f 2.40 -3.10. 23800 Kg. peen f 3.4B-6. 3900 Kg. spercieboonen f 16, 4200 Kg. roode kool f3.50, 80400 Kg. witte kool f 2. ZONDAG 28 SEPTEMBER Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn, Groet, zie Schoorl. Schoorl. voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Doop. Burgerbrug, zie St Maartensbrug. Eenigenburg, nam 3 uur, Ds. EnkXaar. Oudesluis, nam 2.30 uur, Ds. van Beek. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. y. Bieonen; Pelten, geen dienst. Schagcrbrug. zie Oudesluis. Bippolytushoef, voorm. 1030 uur, De. Vu Beek. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, van. 10.30 uur. Ds. v. Wichen, Heerhugowaard, vöorm. 10.30 uur, Ds. dt Mooy. Jeugddienst. Na den dienst: Zou. dagsschool. Veemhuizen, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur, Di Nell. Oude Niedorp. nam. 3 uur. Ds. Nell. Nieuwe Niedorp. 's av. 7.30 uur. Ds. Nell. Warmenhuizen. geen dienst. Winkel, nam 3 uur, Ds. de Mooy. Dirkshorn. geen dienst. Wieringerwerf, voorm. 10 uur, de heer Kalis Slootdorp. nam. 2.30 uur. de heer Kalis. Zuidscharwoude. geen dienst. Koedijk, voonm 10 uur. Ds. Klein Wassink, Haringhuizen, nam. 2.30 uur, Ds. Van Bij man. Aartswoud. nam. 2.30 uur, Ds. Kreb. Opmeer, voorm. 10.30 uur, Ds. Baudet. Anna. Paulowna, voorm, 10.15uur, Di Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosrt* baan. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur. Ds. J. L de Wasem aker. ~van Den lip. - HippolVtushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. P. 1,1 derstr Lugt. dere< Den Oever, nairt. 2.30 uur. Ds. P.- J. Lu«t ro™ Burgervlotbrug, nam. 2.30 uur Ds. Ooster- overw baan. Broek op Langendijk, nam. 4.30 uur, Dk Oosterbaan. Gerei. Kerk. Schagen. voorm. 10 uur, Cand. G. Rienli, van Amsterdaih. Nam. 2.30 uur,-Cand. G. Rierik». Kolhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30. uur. Ds. Visch. Micldenmeer. voorm. 10 uur en nam. 3 Ds. Schaafsma. Slootdorp. voorm. 10 uur en nam. 3 wu, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerfp voorm. 9.30 uur en, naim. uur. Ds. H. van Twillcrt. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand. voorm. 10 'uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagcrbrug. voorm. 10.15 uur en nam. 231 uur. de heer F. van Rossum. Nieuwe Niedorp (gebouw Ned. Herv. Kerk) voorm 10 uur samenkomst. Sphagqrbi'ug, Chr. Jongemannenvereeniiginit r Bijeenkomst Dinsdagavond 8.30 uur in he™-011 Ned. Ilerv. Evangelisatiégebouw. E. V. .JWarantrtha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 1031 uur, Ds. C. A. tor Linden, van Amsterdam The Star of Hope Mission. Julianadorp., voorm. 10 uur en nam. 4 uur, de heer L. Brasser, van Den Helder. COC coc SLEC! DE De met h •midde voelen ne, al- den v en ze het gi leven king den e: hoofd, jgekon een g Gev ge wij< vroeg wiens Iweest nen o zaak een v leidin zoon Hie de de daad werd 'mi a laten SCHAGEN. 25 Sept. 12 paarden f 500—1325. 10 veulens f 600-800, 20 tijdkoeien f 375500, 49 eeldekoeien (ma gere) f 350—425, 184 idem (vette) voor de Centrale. 4 kalfkoeien f 480—580. 7 pinkes f 300—385. 6 graskalveren f 80—180. 16 nucb tere kalveren voor de centrale, 4 idem v. d. fokkerij f 30—75, 37 magere schapen f 65- 75.' 262 lammeren f 4065. 4 bokken en geiten f 2540. 18 magere varkens f 20—40, 52 biggen f 1016. 72 konijnen f 0.80—'ll 56 kinnen f 1.50, 10 eenden f 1.10. WARMENHUIZEN. 25 Sept Aanvoer: 1675 Kg. uien f 3.50. 1650 Kg. roode kool f 3.50. 82300 Kg. witte kool f l 1600 Ke. sla hoop en f 16. 6900 Kg. peen f 3.40 ZWAAG. 24 Sept. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken Spinazie f 6—12. postelein f 12, uien f 3.51 bieten f 34. Savoye kool f 3.50. witte kool f 2. roode kool f 3.50, boerenkool f 3, sla- booncn f 11.'2016. snijboonen f 1033. to maten f 12—16. augurken f 3—27, breek' peen f 3.40—45. waschpeen f 6. .bospeen f 5, rabarber ,f 3, andijvie f 6.50, sla f 3. bloem kool f 10—15, komkommers f 3.40—6.80. 'perziken f 10—19. selderie f 1.905, witte pruimen f 12—22. Reine Victoria pr. f 12- 27. witte druiven f 60. Alicante f 45. Fran- kenthaler f 3650, Westfrisia f 496p. roo de bessen f 150. meloenen f 15-*22. Cox» Oranga pippin f 3550. Transp. de Croncels f 1535, Jacques Lebel f 1220. Keswick Codlin f 12-20. Zoete appel f 1730. Bram lev f 10—17. Koningin Emma f 10—17. Dek kers Glorie f 10—22, Eva Baltet f 15-^25, Notarisappel f 15—35, Eleson Oranjé f 35- 50. Sinjeur f 15—45. Beurré Alex Lucas f 10 35. idem Clairgeau f 1022. idem d'ATnan lis f 1535. idem Hardv f 1535. idem Du- randeau f 1535. idem de Mérode f 10-8 idem Lebrun f J022, Bonne Louise d'or f 1545. Confepen-ce f 15—35. Legipont f -r35. .Tuttende? f 15—45. Soldat Laboureur f 1545. Gieser Wildeman f 1025. Maa?- denneer f 12-^-22. Hertogin Elza f 10—22, Wiljiam Duchess f 1535. Thriomphe Vienné f 15—45. Gratiool f 1022. Trospeêf f 10^-15. Vertel ion f 1022. Kamper peer f 1022. Diamant f 10—22, Kleermaker f 1015. Roereeroen f 1015. WINKEL. 24 Sept. Croncels f 1535. Graham f 12—20, Jacques Lebel f 10-20. Triumph f 15—45. Sinjeur f 1545» Conferepce f 1035. Hardy f 10- 35. druiven f 45—50. tomaten f 15—16. au gurken f 16'. slaboonen f 16. snijboonen f —16.. aardappelen f 3.90. uien f 4.50. alles P 100 Kg., meloenen f 15—35, komkommers f! —5 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Sept. Aanvoer: 65000 Kg aardappelen,: Eigeiw' mers f 3.50. bl. dito f 3.50. Bintjes f 3.fó 1500 Kg. uien f 3.50.' 31500 Kcr. neen f 3J 3000 Kg spercieboonen f 14. 2100 Kg. kroten f 3—4. 18000 Ke. roode kool f 3.50. 100.00) Ke. witte kool f 2. 2800 Ke. ee'e kool f 3.k\ 10.000 Kg. andiivie f 6.50. 1200 Ke. tomateu A. B C en CC f 16. 2300 Ke. druiven: Ali cante f 45. Frankenthalers f 50.De vet ling duurt voort de he dat d den c trokk sprak len 2 steun be de he man leden trouv De sonee opgai dat 1: uitee der Dei fraai electi koms van bileu radei De woor en cli te si zooe' en I mooi bleef de n DE Or len hers een noer steil tien Van sari: de i den ken R cepl teek ven ruii lege geh 'dc M

Schager Courant | 1941 | | pagina 6