Sr. E. Hoekstra'! K. Blaauboer Het jubileum Woning- Inrichting Tweede blad Uit Alkmaar Dankbare veehouders bijeen Schagen Tel. 395 Alkmaarsche Kaasmarkt KENT U Bloedzuiverende Gezondheidspillen Zaterdag 27 September 1941 v« 0OC»O!OaoaOO!OOK)CX)aOOlO y *ff „Niet op woorden, op daden V30 ^L/Ut)6 WinK61 kwam het steeds aan" 8 en hssr voorzitter 0OCK)C(OOOO)O0iO(X)CIO0IOOO SLECHTS DOOR SAMENWERKING VAN DE DRIE-EENHEID: BESTUUR, LE DEN EN PERSONEEL IS DE ZAAK GROOT GEWOR DEN. Zeer drukbezochte hotel Igesz. receptie in 't Was gisteren feest in Lutjewinkel. Tot in den wijden omtrek zegden de vlaggen aan de boerderijen dat aan, de bloemen op de tafels en in het baar van de dames van het personeel dat in het groote nieuwe magazijn van de jubileerende zuivelfabriek hijeen was gekomen, spraken een duidelijke taal. De glundere gezich ten verraadden dat er ook feest was in de harten en allen, die hun krach ten hadden bijgedragen tot bloei der fabriek, op dezen gewichtigen dag trotsch op de bereikte resultaten te rugzagen. De voorzitter, de heer Jm. Blaauhoer, die met het voltallige bestuur tegen elf uur te midden van het personeel plaats nam, on- j derstreepte dit, door er in een hooggestem de rede op te wijzen dat nu door aller sa- menwerking zooveel bereikt is, men het overweldigende van dit jubileum moet aan voelen en met recht trotsch kan zijn. Gaar- ne, aldus ving de heer Blaauhoer aan, had den wij vandaag de bloemetjes buiten gezet en ze vannacht weer binnengehaald, omdat het grootsche moment, dat wij vandaag be leven feestvieren waard is. Door samenwer king tusschen de drie-eenheid: bestuur, le-, den en personeel met den directeur aan het hoofd, is de zaak op het tegenwoordige peil gekomen, door onderling vertrouwen, door een goeden geest, door werklust. Gevoelvolle woorden sprak die voorzitter, lur, gewijd aan de nagedachtenis van den te vroeg overleden directeur, den heer Jensma, 1 wiens groote verdienste het vooral is ge weest, dat hij het bestuur er van heeft kun nen overtuigen, dat met kleine middelen een laak niet kan groeien. In den heer Nes is een waardig opvolger gevonden, onder zijn leiding nam de fabriek in de laatste jaren zoon giroote vlucht. Hier was steeds het motto, aldus vervolg- 'kj de de heer Blaauhoer: „niet veel praten, de daad is de hoofdzaak". Onder luid applaus nj» werd daarna medegedeeld, dat het bestuur, iet fcm althans eenigszins zijn dankbaarheid te laten blijken, het personeel een week extra loon had toegekend. Daarna sprak de directeur de heer Nes, die als zijn meening uitsprak dat de zaak slechts groot heeft kunnen wor den door de oprechtheid, waarmede alle be trokkenen haar hebben gediend. Ook hij sprak een woord van warmen dank aan wij len zijn voorganger, die hem steeds een steun was. Spr. roemde voorts de onvermoei de belangstelling van het dagelijksch bestuur de heeren Blaauhoer, Timmerman en Brug man en noemde het een gelukkig feit, dat leden afnemers en relaties zoo'n groot ver trouwen in het bestuur hebben. De heer C. Faber sprak namens het per soneel en schetste in een aardig vers de opgang en bloei van het bedrijf. „Wij hopen dat het niet mag gelukken ons mooi bedrijf uiteen te rukken", eindigde deze spreker on der daverende toejuichingen. Den voorzitter bood het personeel een fraaie schemerlamp aan, den fabriek een electrische klok, welke na afloop der bijeen komst werd onthuld.* Aan het personeelslid van der Wal, dat eveneens zijn zilveren ju bileum vierde, werd door de arbeidskame raden een kapstok met kleed geoffreerd. De voorzitter nam tenslotte nogmaals het woord om het personeel hartelijk te danken en drie hunner nog eens in het bijzonder toe te spreken, en wel den heer van der Wal. zooeven genoemd en de melkrijders Kuiper en Koeten. Zij werden alle drie met een mooie leunstoel vereerd. Nog een oogenblik bleef men bij elkaar, toen eischte het bedrijf de meesten weer op. DE RECEPTIE. Om een geijkte term te gebruiken, de za len van hotel Igesz waren in bloemenhoven herschapen, toen om twee uur de receptie een aanvang nam. Het is ondoenlijk allen te noemen, die op deze wijze van hun belang stelling hadden blijk gegeven, het waren er tientallen. Van de vereen, zelf, van den voedselcommis- saris, van de zuivelverkoopvereeniging, van de gemeente Winkel, van den dokter, jan den notaris, van diverse coöp. zuivelfabrie ken in Noord holland, enz., enz. Reeds spoedig maakte men file bij het re- ceptieboejc, om door het zetten van zijn hand- teekening van zijn aanwezigheid blijk te ge ven. Het duurde niet lang- of de gezellige ruime zaal van „Hotel Igesz", voor deze ge legenheid nog eens extra aangekleed, was geheel gevuld. Er kwamen vele sprekers, bij de be stuurstafel hun hartelijkste wen- schen brengen en steeds getuigden hun woorden van bewondering voor hetgeen bereikt is en eerbied voor de werkkracht van diegenen, die door hun arbeid de fabziek tot zulk een groote hoogte hebben opgevoerd. In het bijzonder gold deze waardeering natuurlijk den man, die gedurende vijf en twintig jaar de spil en de ziel van alles was: den voorzitter, den heer Jm. Blaauhoer. Zeer velen gaven acte de présence, on- cler anderen merkten vrij op: Dr. Mol, voorzitter keuringsdienst voor waren, K. Dekker, dir. „De Ster", Barsinigerhorn, notaris van Leersum, Ir. Lienesch, Ir. Kraa- nen, secretaris bond van coöp. zuivelfabrie ken, P. Eenhoorn, voorzitter landbouwcoöpe ratie, G. Nes, directeur zuivelfabriek Lutje winkel, Anderson, dir. Middenstandsbank, Fchagen; H. K. Koster, voorzitter van den F.N.Z., J. Geluk, secretaris F.N.Z., H. Veld- stra, directeur „Aurora" en vice-voorzitter N.H. Zuiveibond, Var. Zoonen, loco-burge meester van Winkel, van der Meer, dir. zui velfabriek Heerhugowaard, Ir. de Vries, rijks- veeteeltconsulent, Y. de Boer, architect, J. Dokter, oud-directeur Coöp. Zuivelbank, P. v. Amniers, dir. Coop. Zuivelbank, F. W. Arntz, voorzitter Kamer van Koophandel, Alkmaar, A. C. Roggeveen, gemeentesecreta ris, Schagen, de burgemeester van Wierin- germeer de heer G. G. Loggers, Joh. de Veer, van den Vleeschkeuringsdienst, Oosterkamp, dir. C. Z. „Nieuw Leven", 't Zand, Jonga- jans. dir. „Eensgezindheid", St. Maartens brug. Dr. Werner. Notaris P. de Boer. Naast deze namen van min of meer be kende figuren uit dit gewest, zagen wij die van leden der fabriek, van familieleden, per soneel der fabriek, afnemers, enz., enz. Namens de leden. De heer D. P. Timmerman, vice-voorzitter, sprak namens de leden. Spr. deed uitkomen hoe de voorzitter steeds de vergaderingen, waar geen wanklank werd gehoord, voor treffelijk heeft geleid. Zijn inzicht in de moeilijke zuivelvraagstukken was ruim, dit was ook de oorzaak, dat men den vechter en organisator Blaauboer in diverse organi saties koos. De keuze van 25 jaar geleden is wel gebleken, zeer goed te zijn. Spr. gaf ver volgens een overzicht van de afgeloopen kwarteeuw, waaruit bleek dat de voorzitter een belangrijk deel heeft gehad in de toe name van leden. Het was uw levenswerk, eindigde spr., door de geschiedenis van de fabriek loopt steeds de figuur van Jochem Blaauboer als stuwende kracht! Als ge schenk boden de leden, aan een centrale verwarming in voorzitters woning en een radiotoestel. De heer van Zoonen sprak namens de ge meente Winkel, wegens verhindering van den burgemeester, en namens den plaatselij ken middenstand, die de fabriek zooveel ver schuldigd is» De Middenstandsvereeniging bood een schilderij aan. Een zelfde cadeau werd overhandigd na mens de plaatselijke toewijzingscommissie, en door den heer R. Brugman, voorzitter van de kegelclub G.G.P., van welke vereeniging de heer Blaauiboer een ijverig lid is. De heer Nes, directeur der fabriek, wensch- te den voorzitter, voor den tweeden maal geluk en wees er opnieuw op hoe kundig en aangenaam de leiding van den heer Blaau boer is geweest' Het vertrouwen, hem ge schonken, verworven door stipte eerlijkheid en groote kunde, valt bijna niemand ten deel. Het ging niet zonder inspanning, het ging vaak ten koste van eigen gezondheid en HET BESTUUR VAN DE ZUIVELFABRIEK IN VERGADERING BIJEEN. bedrijf. Als directeur heeft spr. veel steun van voorzitter gehad, waarvoor hij hem har telijk dankt. Namens het bestuur boodi sipr. een stoel aan. De heer Dr. Mol, complimenteert allereerst het bedrijf zelf, het bedrijf dat hij heeft zien groeien, in zijn kwaliteit als directeur van den Keuringsdienst en voorzitter van de NH. Consumptiemelkvereeniging. Steeds was de medewerking prettig en vruchtdragend, spe ciaal wat de melkinrichting betreft, die nog sneller is gegroeid dan de fabriek. Steeds werden de wagens van „Lutjewinkel" groo- ter en steeds waren ze vol. Zonder andere bedrijven te kort te doen, constateert spr., dat men de grooten afzet alleen gezocht heeft in de kwaliteit der producten en nim mer door prijsdrukking. „Lutjewinkel" werd op zich zelf een aanbe veling! De twee directeuren wijlen Jenstna en Nes komt daarvoor lof toe. Inrichting en wijze, van beheer waren steeds voortreffelijk, gaar ne heeft spr. meegewerkt de contingentmoei lijkheden te omzeilen, fabriek en producten verdienden hun afzet. Zich speciaal richtend tot den heer Blaauboer, noemt spr. dit een man met durf, eerlijkheid en groot idealisme trots eenvoud en bescheidenheid de eerste man. Hulde, hulde, hulde, kan vandaag niet te veel gezegd worden! De heer Veldstra, sprekende namens den Bond van Zuivelfabrieken, voegt zijn goede wenschen bij die van de overige sprekers. De heer Bos complimenteert namens de Zuivelbank en als voorzitter wan de C.Z. „Aurora", de heer Peereboom voert het woord o.a. voor de Mij. Gouda, die toezegt een paar jubileumborden te laten vervaar digen. Voorts spraken nog de heeren A. Veth- man, een der oud-leden, Jn. Schenk van VEREENIGING TOT BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE ONDER HET RUND VEE EN VAN ANDERE VEEZIEKTEN IN NOORD-HOLLAND. De heer H. K. Koster opent als voorzitter de vergadering, met een woord van dank aan den heer J. Saai voor de ruime bijdrage, welke ter beschikking is gesteld door het Provinciaal Bestuur. Hij, heet de aanwezigen welkom en geeft uitdrukking aan zijn wensch, dat de vergadering een goed verloop zal hebben. Hij memoreert het feit, dat ver schillende bladen, die geregeld op de verga deringen vertegenwoordigd waren, straks niet meer zullen verschijnen, brengt zijn leedwezen hierover tot uitdrukking en hoopt, dat dit althans op het vergaderingsbezoek van gunstigen invloed zal zijn. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. hieronder is van belang een ingekomen stuk van het adviesbureau van de C.M.C., be treffende de strafregeling. De vereeniging kent slechts royement en de C.M.C. stelt voor een commissie te benoemen, ten einde ook de toepassing van andere straffen mogelijk te maken. Van het Provinciaal Bestuur is toezegging gekomen, dat een subsidie van f 100.000. ter beschikking wordt gesteld, mits aan ver schillende voorwaarden wordt voldaan. De voorzitter deelt mede, dat een en ander is geschied na verschillende besprekingen, waaraan ook het dagelijksch bestuur heeft deelgenomen. Waar het stuk eerst den vori- gen dag is binnengekomen, is het moeilijk er in détails op in te gaan. In hoofdzaak is het echter de bedoeling de ruiling mo gelijk te maken. Overigens spreekt de geest uit dit schrijven voor zichzelf. Begrooting. In verband met het hiervoor toegezegde subsidie wordt het mogelijk de B-leden bij na allen na 1 jaar als A-leden in te schrij ven. Niet allen, wijl dit subsidie ad circa f 47000 niet de geheele overboeking moge lijk maakt. De bijdragen van de leden-veehouders wor den in verband met een en ander geraamd op: A-leden 99000 dieren a f 0.30, B-leden 26000 dieren a f 0.73. De geiheele begrooting sluit ten slotte met een bedrag aan inkomsten en uitgaven ad f 130.368, waarbij f 3321 is geraamd voor on voorzien en wordt zonder discussie goedge- keurd. De verplichte veelevering door middel van ruilverkaveling dienstbaar te maken aan de sa neering van de veestapels. De voorzitter merkt op, dat deze veeruiling behoort t© worden uitgebreid. Door de ver- pliohte veelevering is het mogelijk de sta pels zoo goed als vrij te maken van dieren, die reageeren. Dit is natuurlijk theorie, doch de practijk kan deze benaderen. Daarbij is het het best de dieren te ruilen in eigen kring. Op deze wijze worden onkosten ge spaard, terwijl de dieren blijven in eigen omgeving. In verband met een en ander zijn niet de afgevaardigden der vereenigingen, doch de volledige besturen ter vergadering uitgenoo- digd, aangezien huisbezoek bij de diverse le den vermoedelijk noodig zal zijn. De heer Stapel, Sijbekarspel, meent dat het moeilijk zal zijn voor de door de provincie in uitzicht gestelde premie in aanmerking zal komen. Hij acht de opzet theoretisch heel mooi, doch vreest voor de practijk. De secretaris, de heer Koster, Berkhout, zegt, dat het er op aankomt voldoende ma teriaal te hebben om tevreden koopers te krijgen. Tot dusverre echter heeft men te vreden koopers. Het is noodig om lijsten aan te leggen van beschikbare dieren en dit dient alom ter plaatse te geschieden. Hier mee komt men al weer bij de plaatselijke vereenigingen, die nu een taak zullen heb ben. Ze moeten nagaan, welke geschikte die ren aanwezig zijn, waarbij bv. de assistentie, der zuivelfabrieken kan worden ingeroepen. Op deze wijze kan het reactiepercentage, dat thans omstreeks 20 pet. bedraagt, stellig tot op de helft zakken. De heer Stapel blijft vreezen, dat er be zwaren aan verbonden zullen blijken. Men zal wellicht Lb.c.-vrije dieren krijgen, doch niet steeds dieren met een behoorlijke op brengst. Uit het antwoord van den secretaris blijkt dat deze verwachtingen vermoedelijk te somber zijn. De heer Govers wijst op het werk, dat ten deze door de zuivelfabriek Neerlandia is ge daan. Er konden daar 84 runderen worden omgeruild met het gevolg, dat het aantal vrije stallen steeg van 51 op 81. Hij meent dan ook, de regeling krachtig te moeten aanbevelen. De heer Sijp, Berkhout, informeert aan gaande de betaling. $r zijn verkoopers, die in April reeds hebben geruild, maar die nog nimmer geld hebben ontvangen. Dit blijkt echter een geval van ruiling te zijn geweest voor het inundatiegebied, welke deze zaak niet beroert. Door de vereeniging wordt slechts contant gewerkt, zoodat zulke din gen hier niet kunnen voorkombn. Overigens merkt de secretaris op, dat het hier niet slechts een boerenbelang is, ook echter een belang voor de volksgezondheid. Bewezen is, dat circa 50 van de t.b.c„ welke onder de bevolking voor komt, rundertuberculose is. De her van Twisk zegt, wel aanbod te heb ben. doch geen vraag. Hij informeert verder (Foto Verhoef) Barsingerhorn, lid, Swagerman, bestuurslid, Brugman, secretaris, die onder daverend applaus ook mevr. Blaauboer in de hulde betrok, en Jm. Blaauboer „van de Kaai", neef van den jubilaris. Namens de F.N.Z. verzocht de heer H. K. Koster het woord, doch in de eerste plaats „als vriend van Jochem". Uit den ouden tijd haalt spr. op humoristische wijze herinnerin gen op, en doet uitkomen dat. reeds voor ie mand iets van de zuivelfabriek af wist, de heer Blaauboer reeds veel' werk had verzet en de fabriek zelf een der trouwste leden van de F.N.Z. is. Ondanks tegenslagen is de heer Blaauboer zijn ideaal: het belang van den boer dienen, trouw gebleven! Ook na mens verschillende andere organisaties, waarin de heer Blaauboer en spr. zitting hebben, brengt de heer Koster een woord van dank. Achter het belang van den Noord- hollandschen boer stond 't algemeen belang, dat door den jubilaris daardoor steeds is ge diend. De jubilaris dankt De voorzitter dankte hierna alle sprekers hartelijk. Steeds had hij de positie van „feestvarken" niet benijdenswaardig gevon den, omdat hij wel weet, dat men doorgaans het kwade niet vertelt. Spr. heeft echter er varen, dat wat gezegd is, gemeend is, de huldiging heeft hem diep getroffen. De dag is hem tot een onvergetelijke geworden, die hem steeds in herinnering zal blijven. Zoo lang ik kan, zegt de heer Blaauboer, zal ik strijden, als bet noodige vuur echter gaat ontbreken, zal spreker bedanken. Zeer har telijk eindigt spr. nogmaals, door de aanwe zigen luide toegejuicht.. De receptie, door hui-ze Igesz en het vak kundig personeel uitstekend verzorgd, werd hierna voor gesloten verklaard. Een groote dag voor „Lutjewinkel" en zijn voorzitter was ten einde! naar de soort koeien, welke in aanmerking komen. Het gebrek aan koopers schijnt meer al gemeen voor te komen. Hiervoor echter zal huisbezoek noodig zijn. Er zijn te weinig menschen, die de noodzaak inzien hun stal te verbeteren en hierop zal dan ook worden gewerkt. De heer Kout uit Middelie ziet in het sub sidie van f 100.000.een eerste stap. Er zit een nationaal volksbelang aan vast en hij denkt aan de regeering. Daarenboven zijn er streken, war de verhouding zich straks weer zal uitbreiden. Hij meent, dat men moet trachten meer geld ter beschikking te krijgen. Het belang is het waard. De heer Venema deelt mede, dat in ver band met de veeruiling de order is uitge vaardigd tot 'n vervroegde tuberculimeering over te gaan. Dit brengt tal van moeilijkhe den met zich mee voor de veeartsen en hij verzocht allen betrokkenen daarom hun volle medewerking te verleènen Uit de verdere discussie blijkt, dat voor dieren, die voor ruiling in aanmerking ko men, uitstel van levering wordt verleend. Ter sprake komen nog het niet bekend zijn van de aanleveringsplicht en het feit, dat op mest.contract.en i n t.b.c.-vrije stallen even tueel t.b.c.-dieren kunnen worden ontvangen Hierop echter kan het bestuur geen ant woord geven, de aangelegenheden zullen ech ter bij de L.C.O. onder oogen worden gezien. De voorzitter eindigt hierop de discussies, hoopt dat het gesprokene zal worden uitgo dragen en sluit de vergadering. KERKNIEUWS. De Evang. gem. heeft j.1. Zondag door de groote medewerking van den Burgemeester van Alktnaar, een flinke nieuwe vergader plaats gekregen, n.1. de voormalige Chr. Kleuterschool, Doelenstraat. Bij de geregeldie diensten in dit gebouw, mag Ds. Ruijs geregelde preekdiensten on derhouden te Amsterdam, Zeist en Dordrecht ZIJPE SCHAGERBRUG. VERLOTING. Aan het Bestuur van de Vereeniging „De Breikrans" alhier is toestemming verleend tut het houden van een kleine verloting. Uit de opbrengst zullen kleedingstukken worden verstrekt aan de kinderen op het Kerst feest. De aanvoer was iets lager dan de vorige week. Met ongeveer 43.000 K.G. was alles bekeken en daarbij kwam dan nog, dat een fabriek was verschenen, die enkele weken had ontbroken. Naar men ons meedeelt, dient bij een en ander in het oog te worden ge houden, dat de meeste fabrieken er een meer of minder groote eigen handel op na houdem Deze mag overeenkomstig de geldende voor* schriften gehandhaafd blijven en het stre ven der fabrieken gaat, er naar uit deze in de eerste plaats te handhaven. De kwestie is, dat hierbij in de eerste plaats geen marlct- onkosten behoeven te worden betaald, zoodat uit dien hoofde alleen de netto-opbrengst reeds hooger is. Daarnaast echter schijnt er niet het minste bezwaar tegen te worden gemaakt, indien hier de maximumprijs ia rekening wordt gebracht voor kaas, welke daar op de markt beneden blijft. Het is van zelfsprekend, dat met dit alles de kaasmarkt op het tweede plan is gekomen, hetgeen met zich meebrengt, dat schommelingen in aan voer worden vergemakkelijkt. Overigens vernamen we, dat men zich iri andere provinciën over deze keurihg soms verwondert. Aan de markt doet ze stellig geen goed. Zou het geen tijd worden er iets anders voor in de plaats te stellen? De markt is overigens sedert lang geen echte markt meer. Het „handjeklap" heeft afgedaan. Alle kaas, die aankomt is lang en breed „verzegd". Bij iederen markter, die aankomt, wordt door den handel steeds ge ïnformeerd, maar het steriotiepe antwoord is: „Ze is al versaid". We hoorden van afspraken, die reeds zijn gemaakt voor den aanvoer van 31 October! De kwaliteit der aangevoerde kaas was goed en er werd hier en daar nog al ver kocht tegen de maximumprijzen, f56.en f46.50. Andere stapels lagen daar direct te genaan. Alleen afwijkend noteerde aanmer kelijk lager. BERGEN, BERGEN'S MANNENKOOR JUBILEERT! Wo man singt, da laszt dich nieder, Böse Lente haben keine Lieder. Op Zondag 5 October a.s. zal het twintig jaar geleden zijn, dat Berggn's Mannenkoor het levenslicht aanschouwde en reeds da delijk bleek, dat het koor niet slechts een voorspoedigen groei had, doch ook in een lang gevoelde behoefte voorzag. De concer ten door het Koor gegeven, mochten zich al dadelijk in een groote belangstelling van de liefhebbers van „het lied" verheugen. En met den vooruitgang van het Koor, ging het ook opwaarts met het aantal aandachti ge toehoorsters en toehoorders. De concerten van het Koor zijn talrijk geweest en ze wa ren steeds van een goed gehalte ook. Voor al in de laatste tien jaren onder de bezie lende leiding van den dirigent Karei Böhne uit Amsterdam, werd het Koor op een hoog plan gebracht. Bergens Mannenkoor werd opgericht met aanvankelijk dertig leden. Van deze dertig leden zijn nog slechts drie over. Het zijn de heeren M. W. van Gulik, J. C. D. Koster en D. de Groot. De eerste directeur was de heer G. Ander son, die het Koor gedurende twee jaren leidde; daarna werd de leiding toevertrouwd aan den heer Corn. Jonker, die acht jaren lang de dirigeerstok hanteerde, terwijl ge durende de laatste tien jaar de heer Karei Böhne uit Amsterdam het Koor leidde en nog steeds leidt. Onder Corn. Jonker werd tweemaal deel genomen aan een zangconcours te Haarlem en éénmaal te Westzaan. Alle drie keeren me.t groot succes. Karei Böhne kwam met z'n koor uit op concoursen te Utrecht, Schie dam en Krommenie en op al deze drie con coursen werd een eerste prijs behaald. Bergen's Mannenkoor gaf in den loop der jaren tal van concerten, zoowel in de zaal als in de aloude Ruïnekerk en het pleit voor dit Koor. dat het steeds bereid werd gevon den zijn krachten dienstbaar te stellen aan de liefdadigheid. Ook in de ziekenhuizen te Alkmaar werd vele malen geconcerteerd; een geste welke door de zieken steeds weer op hoogen prijs werd gesteld. Steeds ondervond het Koor de volle be langstelling van het publiek; zulks bleek vooral ook op de door de vereeniging ge organiseerde Fancy-fairs ter versterking van de kas. De menschen gaven graag en veel, hetgeen pleit voor de populariteit van ons Bergen's Mannenkoor. De tijdsomstandigheden laten het niet toe, dit vierde lustrum met een feestavond te vieren. Dooh wel zal in de Rustende Jager een feestconecrt worden gegeven. Wij spreken den wensch uit, dat Bergen's Mannenkoor nog tal van jaren moge blij ven bestaan. Deze pillen werken zacht-laxeerend en zuiveren het bloed van alle onreinheden zon der het lichaam te schaden. Te gebruiken 3 maal daags 2—6 stuks. Ten tijde van voor- en najaar gebruikt, voorkomen zij vooral vele ongesteldheden. 55 ct. 90 ct. - 11.58 per doos met gebruiks aanwijzing en inhoud van 70, 135. 250 pil len. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Winkeliers welke drogist-art verkoopen. Neemt eens proefI Zend 13 ct aan postze gels en deze adv. aan Mij. Hoekstra, Hee rengracht 33. Amsterdam. U ontvangt 30 pillen met gebruiksaanwijzing. BENOEMD. De Heer T. Kingma, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Noorderschool te Bever wijk.

Schager Courant | 1941 | | pagina 7