Najaarskeuring veilingen te Barsingerhorn GROENTEN Langedijker Een prachtige collectie vee was aangevoerd. Onder flinke belangstelling hield de Rund- yeefokvereeniging Barsingerhorn-Schagen een najaarskeuxing op het sportterrein, wel willend afgestaan door de Gemeente. Het was de eerste maal, dat de vereeniging een dergelijke keuring in Barsingerhorn organi seerde, doch wij veronderstellen, dat het niet de laatste maal geweest zal zijn. Een groote maar bovenal prachtige collectie vee werd door de leden voorgebracht De jury bestaan- hestaande uit de heeren Ir. L. de Vries te Alkmaar, E. Koster Dz.te Berkhout, W. Jim- mink Hz. te Zijpe en R. L. Waïboer te Anna Paulowna, had geen gemakkelijke taak. Dat er voor speciale fokkers wel iets* te jlen was, bewees het feit. dat een 5-tal stier- kalveren voor hooge prijzen werden ver kocht en overgebracht naar Zuid-Holland. Op het terrein bewees de luidsprekersin stallatie van den heer Leguit, verzorgd door den heer Ploeger, goede diensten en vroolijk- te het geheel met pittige muziek op. Na afloop vereenigden Bestuur en Jury ïich aan een ge me enschappe lijken maaltijd in het café van den heer Bakker, waar over den uitstekend geslaagden dag nog eens werd nagepraat BEKRONINGEN. Rubriek Stierkalveren, geboren voor 1 Maart 1941: le prijs A Geertje's Sjmsom van ji. P. Spaans; 2e prijs A Bintje's Constantijn, van A. Koopmans; 2e prijs B Kroontje's Frans van Jn. Bakker Cz.; 3e prijs A Frans D van H. Nobel; 3e prijs B Robb. Douglas III van J. Schenk A. Dz. Stierkalveren geboren 1 Maart en later: 'le prijs A Arnold van N. P. Spaans; le prijs B Blanco van idem; le prijs C Bintje's Frans van idem; 2e prijs A. Zwarte Constantijn van J. Schenk A. Dz.; 2e prijs B Leegwater's Frans van K. Reine; 3e prijs A Frans H van H. Nobel; 3e prijs B Attilla van J. Schenk A. Dz.; 3e prijs C Trijntje's Hans van E. G. Wonder; 3e prijs D Friezin's Paul van A. Francis. Kuikalveren, geboden voor 1 Maart 1941,: 'le prijs A. Rensche 21 van K. Reijne; le prijs B Jeltje 27 van idem; le prijs C Trijntje 15 van H. Nobel; 2e prijs A Sijtje 40, van idem; 2e prijs B Robbert 23 van IC. Reijne; 2e prijs C Cornelia 17 van H. Nobel; 2e prijs D Aaltje 24 van N. P. Spaans; 2e prijs E Yuurpijl 26 van dez.; 3e prijs A Cornelia 16 .van H. Nobel; 3e prijs B Aaltje 25 van N. P. Spaans; 3e prijs C Meta van J. Schenk A. Dz. Kuikalvern, geboren 1 Maart en later: le prijs A Rebecca 52 van K. Reijne; le prijs B Jeltje 29 van dez.; 2e prijs Sijtje 43 van H. 5Jobel; 3e prijs A Dora 51 van J. Schenk A. Dz.; 3e prijs B Klaasje 19 van N. P. Spaans; 3e prijs C Rika 40 van J. Schenk A. Dz. Hokkelingen: le prijs A. Tjeike 67 van A. Koopmans; le prijs B Jeltje 26 van K. Reij- n;e le prijs OGooitsen 12 van J. Schenk A. Dz.; 2e prijs A Corrie 29 van W. van der Oord; 2e prijs B Leegwater 18 van K. Reijne; 2e prijs C Bintje 69 van A. Koopmans; 2e prijs D Froukje 7 van J. Blaauboer Kz.; 2e prijs E Miss Roland van C. Pool; 2e prijs F Aaltje 23 van P. N. Spaans; 2e prijs G Vuur pijl 25 van dez.; 3e prijs A Iefje 48 van A. Francis; 3e prijs B Reinoutje 4 van C. Pool; 3e prijs C Diamant 18 van J. Schenk A. Dz.; 3e prüs D Trijntje 36 van E. G. Wonder; 3e prijs Marianne van J. Schenk A. Dz.' Rubriek Melkvaarzen: le prijs A. Jans 11 van N. P. Spaans; le prijs B Catrien 33 van H. Nobel; le prijs C Dora 50 van J. Schenk A. Dz.; 2e prijs A Jelte 2 van K. Reijne; 2e prijs B Roosje's Adema van dez.; 2e prijs C Diamant 17 van dez.; 2e prijs D Klara 43 van H. C. Kooij; 3e prijs A Trijntje 14 van H. No bel; 3e prijs B Nelly £6 van Jn. Bakker Cz.; 3e prijs C Cornelia 11 van H. Nobel; 3e prijs D Veldman 27 van J. Blaauboer Kz. Twinters: le prijs A Diamant 16 van J. Schenk A. Dz.; le prijs B Marie 21 van K. Reijne; le prijs C Cornelia 4 van H. C. Kooij; 2e prijs A Guusje van Jn. Bakker Cz.; 2e prijs B Jans 10 van P. N, Spaans; 2e prijs C Bintje 66 van.A. Koopmans; 2e prijs D Grietr je 12 van dez.; 3e prijs A Anna 32 van C. Pool; 3e prijs B Aaltje 21 van J. Schenk A. Dz.; 3e prijs C Aaltje 8 van dez.; 3e prijs D Alida 32 van Jn. Bakker Cz. Oudere koeien: le prijs A Bosma 29 van K. Reijne; le prijs B Sijtje 25 van li. Nobel; le prijs C Rebecca Consul 49 van K. Reijne; le prijs D Meta 24 van J. Blaauboer Kz.; Ie prijs E Sijtje 2S van H. Nóbel; le prijs F Eva 8 van P. N. Spaans; 2e prijs A Jans 6 van dez.; 2e prijs B Emma 4 van' H. C. Kooij; 2e prijs C Eva 4 van P. N. Spaans; 2e prijs D Pool 16 van W. van der Oord; 2e prijs E Jeltje 23 van K. Reijne; 3e prijs A Klaasje 60 van W. van der Oord; 3e prijs B Pieter- tje 22 van H. C. Kooij; 3e prijs C Gretha 73 van Jn. Bakker Cz.; 3e prijs D Kleine 5 van dez. Collecties van 5 stuks van één vader: le prijs A Afstammelingen van Frans 208 van Groenenhoven;' le prijs B idem van Frans Wodan 25; 2e prijs A idem van Athleet 2; 2e prijs B idem van1" Roosevelt; 3e prijs idem van Plesman. Eigenaarsgroepen: le prijis A. K. Reijne; 2e prijs A P. N. Spaans; 2e prijs B J. Schenk A. Dz.; 3e prijs A W. van der Oord; 3e prijs B H. C. Kooij; 3e prijs C H. Nobel; 3e prijs D Jn. Bakker Cz.; 3e prijs E A. Koopmans. ALKMAAR De wouingen der Heldersche vluchtelingen De grond voor f 127.000.— ver- kocht. Gemeente neemt 2e hy potheek op de woningen. De burgemeester 'van Alkmaar heeft o.a. de volgende besluiten genomen: tot beschik baarstelling van een crediet van f 11.500.— voor dê aanschaffing van een nieuwe brand spuit;'tot het maken van een»beschoeiing aan den Helderschenweg tusschen de Texelschebrug en het gebouw der groenten- veiling; en het verleenen van een crediet van f 17.000,voor dit doel; tot het bou wen van een schuur en andere werkzaam heden bij de aan de gemeente in eigendom behoorende woning te 't Zand en beschik baarstelling van een crediet van f 1628,— voor dit doel; tot het verleenen van een overheidsbijdrage van ten hoogste f 391,33 in de verbetering van de hofjeswoningen aan de Oudegracht nrs. 41 tot en met 87 aan de stichting „Provenhuis van Gerpit Floris- zoon Wilderman te Alkmaar; tot het uit bet sportparkbedrijf nemen van het terrein der v.m. Wielerbaan, ten einde dit te bestemmen als véld voor lichamelijke oefe ning ten behoeve van de leerlingen der la gere scholen, zoomede van den Notweg naar de Sportlaan; tot verkoop aan de N.V. H. van Saane's Bouwbedrijf te Amsterdam van gronden, gelegen nabij den Kruseman van Eltenweg, groot te zamen 4 H.A. 72 A. 75 cA. voor den prijs van f 127.000.in totaal ten behoeve van den bonw van 254 woningen voor Hel dersche vluchtelingen en tot verstrekking onder verband van tweede hypotheek op deze woningen met de daarbij behoorenden grond aan genoemde N.V. van een geldlee- ning van f 625.000.mits de gemeente dit bedrag als voorschot Van het Rijk ontvangt. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Een ruime aanvoer van schapen. De aanvoer van rundvee was gisteren zeer behoorlijk. Met 1S1 dieren, waarvan er 171 door de Veehouderij Centrale werden over genomen, lag het aantal boven dat, wat we gewend zijn. Er waren daarnaast 10. kalve ren. Nieuw was het verschijnen van slachtscha pen aan de Maandagsche markt. Gelijk be kend is de levering daarvan verplicht ge steld en fevenals bij het rundvee worden de boeren aangewezen voor het aanvoeren van een zeker aantal. Er waren heden te Alk maar 84 dieren. De prijs, die ook is vastge steld, loopt tot 63 ct. per K.G. levend a^s maximum. Deze prijs varieert naar den tijd van het jaar en ligt thans 4 ct. boven die over September, toen de maximumprijs 59 ct bedroeg. Hoewel uit den aard der zaak niet de beste schapen tot slachtdieren worden gekozen, vond men er dieren van goede kwaliteit on der. De prijs, die varieerde van omstreeks 58—63 ct., lag voor de meeste op of dicht bij het hoogst LANGEDIJK VERTREK POSTBUS. In verband met de nieuwe regeling in zake het postvervoer zijn de uren. waarop de bussen worden gelicht., ook veranderd. Driemaal per dag wordt de post met een autobuh verzonden en wel met de bus. die om 7.30 uit Noordscharwoude vertrekt (7.35 Zuidschanvoude en 7.40 Bx-oek op L.). de tweede om 14.10 (resp. 14.15 cn 14.20) 19.20 (resp. 14.25 en 19.30). WANNEER CONCENTRATIE VAN ONDERWIJS? Op het oogenblik zijn er 2 vacatures voor schoolhoofd te Langedijk, n.1. te Broek op Langendijk, waar de heer Westenberg met 17 November zijn betrekking als hoofd der o. 1. school verlaat wegens benoeming te Schagen en een te Zuidscharwoudc, waar de betrekkin van Hoofd der o. 1. school. reeds meer dan 1 jaar wordt waargenomen door het op pensioen gestelde hoofd. Als men tot concentratie van scholen wil overgaan, waar van de wenschelijkheid reeds meermalen is bepleit, dan is daarvoor de tijd nu ongetwij feld zeer gunstig. Het bouwen vai. een nieu we school voor de leerlingen van Broek en Zuidscharwoude zou zeer zeker een radicale oplossing! zijn, doch de materiaalschaarschte is hiervoor wfel^een beletsel. Mocht dit daar door niet mogelijk zijn, dan blijft over het middel tot beter onderwijs een plaatsing van de leerlingen uit Zuidscharwoude op de o. 1. te Noordscharwoude. De ruimte daarvoor is op die school echter niet aanwezig, doch deze zou o.i. gevonden kunnen worden door een deel der kindec n naar Oudkarspel over te plaatsen, waar nóg wel ruimte is, of althans te maken is. De afstanden zijn voor een dergelijke reorganisatie wel geen beletsel. Of de kinderen uit het noordelijk deel van Noordscharwoude de school in deze gemeente moeten bezoeken of die te Oudkarspel, maakt niet zooveel verschil. En de afstand voor de kinderen uit Zuidscharwoude naar de school te Noordscharwoude maakt slechts een ver schil van o minuten. Trouwens de praktijk met de R.K. parochiale school, die' de kinde ren uit de geheele gemeente Opneemt en de Kleuterschool te Zuidscharwoude, die mede door kinderen uit Br~ek en Noordschai\vou- de wordt bezocht, bewijst wel, dat de afstand geen onoverkomelijk bezwaar oplevert. Men is hier wel benieuwd, of een beslissing in een of andere richting zal worden genomen. HULPBESTELLERS. In vertxand met de reorganisatie van den dienst der posterijen, waarvan we in een on zer vorige nummers melding maakten, is de hulpbesteller Dekker te Oudkarspel overge plaatst naar Broek op Langendijk, die dan de werkzaamheden van den hulpbesteller Bak zal verrichten. DE KOLENDIEFSTAL WORDT BERECHT. Men deelt ons mee, dat de zaak van den kolendiefstal op het postkantoor te Broek op Langendijk op 4 Nov. a.s. voor de Alkmaar- sche rechtbank zal worden behandeld. Zooals men weet, worden van dezen diefstal 2 be stellers verdacht, van wie de een M., reeds is ontslagen en de andere J. voorwaardelijk is geschorst met een jaar proeftijd. AGRARISCH NIEUWS. V Volgens de Agrarische Post heeft men zich richtlijnen gedacht voor het komende jaar, wpt de bloembollenteelt betreft. T.a.v. het ge mengde bedrijf is voor Langedijk het volgen de wel het belangrijkst: Bloembollenteelt op de gemengde tuindersbedrijven zal alleen toegestaan zijn voor deze bedrijven, die be neden de 5 H.A. oppervlakte blijven, en waarvan in het verleden de bloembollenteelt een voorname rol heeft gespeeld om het be drijf rendabel te houden. Bedrijven boven 5 H.A. zullen zich onherroepelijk moeten specialiseeren op het terrein van gi'ocnten e.d. VAKONDERWIJS. Voor den te houden cursus van de afd. Langedijk voor het Vakonderwijs, hebben zich slechts 3 nieuwe leerlingen aangemeld, terwijl er het vorige jaar 8 leerlingen moesten worden afgeschreven. De cursus zal nu met 18 leerlingen aanvangen. VERLICHTING KOOLSCHUREN. Het District Noord-Holland van den Ned. T.B. zal pogingen in het werk stellen om extra-stroom voor de tuinbouwers te ver krijgen voor het verlichten der koolschuren bij het schoonhouden der kool gedurende den winter, wat ongetwijfeld in het belang der voedselvoorziening moet worden geacht. NOORDSCHARWOUDE. WOLHANDKRAB GEVANGEN. Gistermorgen zagen wij den vissfcher W. K. met een wonhandkrab huiswaarts keeren. Het beest had zich laten verschalken in een fuik. Al eenige malen had K. fuiken opge haald die^danig toegetakeld waren. Zijn ge dachte was dan ook dat dit wel eens het werk van de wolhandkx*ab kon zijn. Als er nu maar niet te veel van <lie exemplaren zijn, want dat zou voor onze binnenvisschers een leelijke strop beteekenen. TAFELTENNIS. Uitslagen van de gespeelde partijen van de Langedijker Tafel tennisclub „Vitesse". le klas. C. MoraalP. J. Schrieken 21 P. J. Schrieken—J. P. Schrieken 21 P. J. Schrieken—R. Schrieken 2—1 C. Rootjes—P. J. Schrieken 2—1 2e klas. A. Prijs—G. Nieman 2—0 3e klas. A.,de VriesG.Buisttian 2—0 P. KoningA. Kater 20 P. KoningG. Buisman 20 G. BuismanP. Koning 02 G. BuismanA. de Vries 02 SCHAKEN. le klas: Goudsblom—Koorn afgebroken. Dr. J. de WitKlinkert afgebroken 2e klas; N. Kaan—Ootjers 01 de VriesK. Bouwens 01 3e klas: van Loenen—Rustenburg 0—1 Abeele—Coppens 01 Bood—Heidsma 0—1 S. Pranger—T. de Jong MM van Loenen—Bood 1—0 ZUIDSCHARWOUDE. „DE VOORZORG" IN DE BRANDING. Verg. Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging. Ten Jokale van den heer W. {er Burg al hier, vergaderde de Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging „De Voorzorg". De vergadering was uitgeschreven ter bespreking bekende verandering in de Ziekenhuisverplegingsver- eenigingen. De voorzitter, de heer P. van Ex- ter, licht nader het bovenvermelde agenda punt toe en doet daarbij ongeveer dezelfde mededeelingen, die in andere vergaderingen, zooals de verslagen in deze krant die ver meldden zijn gegeven. Uit alles blijkt echter, dat een en ander nog zeer vaag is, dat nog niets definitiefs ■is bepaald cn dat afwachten voorloopig de boodschap is. Het Bestuur zal nu de beken de vergadering in Alkmaar, waar dit onder werp aan *le oi*de komt, afwachten. Het kreeg van de vergadering vrij mandaat. Niet temin werd er op gewezen, dat, als straks de leden-werknemers als lid dezer vereeni ging zullen moeten uittreden, wat wel als vrij zeker kan worden aangenomen, het aan tal overblijvende leden dan zoodanig zal slióken, dat er wel geen levenvatbaarheid meer voor De Voorzorg zal bestaan en dat het daarom gewenscht zal zijn pogingen in het werk te stellen van over geheel Langedijk één vei-eeniging voor Ziekenhuisverpleging te stichten. In dien zin werd door de vergade ring besloten. HOOGWOUD Na de vroege-'aardappelencampagne zijn het de verschillende koolsoorten met wortelen, bieten en tomaten, welke het beeld van de markt beheerschen. Met bet naderen van den tijd. waarop de winterkool wordt bin nengehaald, wordt de aanvoer uit den aard der zaak van sommige producten minder en tot de winterkoolaanvoer begint, is er dan doorgaans weinig drukte aan de veilingen. Deze toestand* ba^int nu aan te breken. De maatregelen, welke de laatste week zijn afgkondigd tegen het op onrechtmatige wijze uitvoeren van groenten zonder uitvoer- machtiging en tegen de grossiers, die de ge kochte en hun toebeoorende groenten niet of niet voldoende ter beschikking stellen van hun vroegere afnemers, bewijzen wel. dat we nog niet allen heilige boontjes zijn. Zoo wel kooplieden als grossiers zullen de ern stige gevolgen ondervinden van overtreding dezer voorschriften. Op de veilingsbesturen. is de plicht gelegd, nauwkeurig toe te zien,' dat de voorschriften worden opgevolgd. De prijzen voor export naar Duitschland zijn voor de producten, welke aan de Lan gedijker veilingen verschijnen, onveranderd gèbleven. Ook de binnenlaridsche maximum prijzen bleven ongewijzigd. De aanvoer van aardappelen liep iets ach teruit vergeleken bij de vorige week. Schot- sche muizén kwamen er zoo goed als niet meer. Wat er kwam, bestond in hoofdzaak uit Eigenheimers, blanke en blauwe, Beve- landex-s, Koopmans blauwe. Bintjes en GeeL bloem. Voor de laatste 2 soorten werd f3.65 betaald, voor de overige f 3.90. GROOTSTE DRUKTE VOORBIJ De tomatenaanvoer begint met de vorde ring van het jaargetijde sterk te verminde ren: ruim 1600 Kg. werden er nog maar aan gevoerd. Voor de kwaliteit A van de sortee ringen A, B. C en CC werd f 16 betaald, voor de B-kwaliteit f12. VoOr de eerste wordt een exportbijdrage aan de exporteurs van f2.30 uitgekeerd, voor de tweede een van f 1.50, een bewijs, dat de prijs op de Duitsche mark ten lager ligt dan de exportprijs. Aangezien geen eerste kwaliteit uien mo gen worden verkocht en bovendien in uit zicht is gesteld, dat de prijs successievelijk zal stijgen, is de uienaanvoer ook deze week niet groot geweest Aan beide veilingen kwam in totaal rond 8 spoorwagens. De prijs van de B4cwaliteit, die mocht worden aangevoerd, was f3.50. Dan kwam er nog wat stek. die met f2.80—f3.50 werd betaald. Het is duidelijk, dat ook de aanvoer van slaboonen begint te verminderen, ofschoorf het mooie weer der laatste weken ér het zij ne heeft toe bijgedragen, dat de napluk nog zeer bevredigend is geworden. De kwaliteit is ook goed. De prijs bleef op f 16 bepaald. Vpor snijboonen, waarvan ook nóg enkele partijtjes werden aangevoerd, was de maxi mumprijs op f 12 gesteld. Kassnijboonen. waarvan aan de Broeker veiling nog ver schillende partijtjes verschenen, wex'den met f 33 betaald. De meeste roode kool kwam weer aan de V.CJ» VERZEKERT ZIJN LEDEN A TEGEN ONGEVALLEN. Zoolang de elftalcommissie zwijgt gaat het wel goed. Zaterdagavond vergaderde de voetbal ver eeniging V.C.L. in haar clubhuis café Visser, alhier. Voox*zitter de heer' Schuurman, deed een minder aangename mededeeling, nl. het besluit van het bestuur om het adsp. B elf tal terug te tx-ekken, teneinde voldoende vier elftallen op peil te houden. De leden konden zich met het bestuurs- voox-stel vereenigen. Nognpaals zal Klomp, hoofd van het 2e elf tal woi'den gevraagd V.C.L. toch niet on trouw te worden. Reeds lang loopt het bestuur met plannen rond, de leden tegen ongevallen te verzeke ren. Een voorstel luidt om zelf een fonds te vormen uit een kleine maandelijksche bij drage der leden. Dit voorstel wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. Besloten wordt om de contributie hiervoor vanaf 1 September te laten ingaan.. Bij de gehouden rondvraag wil G. Rempt de doelen vooral eenr, laten verven. Of het zal gebeuren is nog de vraag.. Geklaagd wordt over het lange gras. Voor zitter heeft hierover reeds onderhandeld. De Rooij zo~ wel eens iets meer van de elftallen- commissie willen hooren. Hem wordt geant woord dat als er geen critiek gegeven wordt op de 6pelers, het zeker goed gaat. Het ligt niet in onze lijn zegt voorzitter, om vandaag te loven en morgen weer af te takelen. Er wordt geklaagd over het soms ongerech tigd wegblijven van een wedstrijd. Het be stuur zal in het vervolg een boete toepas sen. Vervolgens dankt Koen Hop voorzitter, be stuur en leden voor de spontane hulp en het medeleven hem bij zijn ongeval vei'leden jaar overkomen. (Koen Hop heeft n.1. eqn-en- twinti" weken met een beenbreuk in het ziekenhuis gelegen.) De heer Lont informeert naar de staat van het materiaal en drngt er op aan nog wat te koopen. Een en ander zal gebeuren. Over den terreindienst is men matig tevre den. De heer R. de Vul der wordt benoemd als chef-terreindienst. De aangewezen assis tentie zal bij afwezigheid worden beboet. Hierna sluiting. BARSINGERHORN KOLHORN. JUBILEUM. Ds. W. Bax, emeritus-predikant der Neder- landsche Hervormde Gemeente te Maastricht vierde op 4 October jl. zijn 45-jarig ambts jubileum. Ds. Bax aanvaardde op 4 Octo ber 1896 te Kolhorn het predikambt en stond nadien te Roosendaal, Venhuizen, Santpoort en Maastx-icht, waar hem op 1 Januari eervol emeritaat verleend Vwerd. EINDLES CURSUS IN MOTOREN EN LANDBOUWWERKTUIGEN. De Afd. Waax-d en Groet der Holl. Mij. v. L. hield bij den heer C. Droog bovengenoem de eindles. Voorzittér de heer A. J. Waiboer, heette een ieder welkom en in het bijzonder de le den der werktuigencommissie en leden van Noorderkwartier. Hierna werden den cursis ten eenige vragen gesteld door de heeren Waiboer en Heiinen. Uit de- antwoorden bleek dat allen met vrucht deze zeer nuttige en px-actische cursus hebben gevolgd. De heer Jm. Blaauboer, voorzitter der Werktuigencommissie, deelde-mee dat allen in het bezit van een diploma zullen worden gesteld. Verder werden de heeren Waiboer en de leeraar Heijnen bedankt voor het vele werk wat zij hebben- .verzet om deze cursus te doen slagen. Broeker veiling, ongeveer 9 spoorwagens. Pogingen, om den prijs van f3.50 verbeterd te krijgen, hebben blijkbaar nog geen re sultaat opgeleverd, daar ook deze week die prijs ongewijzigd is gebleven. Ook voor gele kool, waarvan in totaal slechts 7 spoorwa gens werden aangevoerd, bleef diezelfde prijs gehandhaafd. Bovendien kwam er ook nog wat Savoye-kool, maximumprijs f 3.50. Groot was de aanvoer van witte kool voor zuurkool. 80 van de gpede en 100 van de afwijkende kwaliteit moest aan de zuur- koolfabrieken worden afgeleverd. Het was daar dan ook buitengewoon druk. De maxi mumexportprijs was 12. Ook op dit artikel werd een toeslag aan de exporteurs uitge keerd. nl. van f 1.20. Er kwamen in de afgeloopen week weer zeer veel wortelen, ongeveer 30 spoorwagens/ De zeer bevredigende prijs en het goede be schot werken dezen grooten aanvoer in de hand. Peen zonder lof gold f3.40 voor B en C en voor A f6. Bospeen f5. Bieten kwa men er ook heel wat. De prijzen liepen van 12.50f4: tot Yt kg. f4, van V* kg. tot 1 kg. f3 en van 1—1^ kg. f2.50. Verreweg dé meeste bloemkool kwam als gewoonlijk aan de Bx-oeker veiling. Bijna al les behoorde tot extra of eerste kwaliteit, zoodat resp. f 15 en f 12 werd gemaakt. Druiven kwamen er in totaal tot een ge wicht van 4000 kg. Voor Frankenthaiers werd f50 betaald, voor Alicante f45. In het bijzonder aan de Bi-oeker veiling kwam er andijvie van goede kwaliteit. Aan de veiling te Noordscharwoude kwam er heel wat minder. Ten slotte kwam er nog wat rammenas, die vrij duur werd verkocht, nl. van f6.80— f 13.60. Aan beide veilingen werd gelegenheid ge geven tot het vexkoopen van krielaardappe- len voor veevoer. De prijzen ervan varieer den van f2.40f-3.60. De heer P. Kistemaker Sr. sprak namens het Hoofdbestuur der Holl. Mij. v. L. en roemde eveneens het werk van de heeren Heijnen en Waiboer. Zij. hebben baanbrekend werk g^daan'en dit is<loor het hoofdbestuur gesteund. Thans is er een boekje in den han del dat voor de Nederlandsche landbouwers en diens ax'beiders van groote waarde is.' An dere cursussen kunnen hiervan orofiteeren. Namens de cursisten sprak de he^r J, Blaauboer, die den heer Heijnen dankte voor de prettige en leerrijke lessen. Hierna sloot voox-zitter deze bijeenkomt met een opwekking voor de volgende cursus. 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KI.ASSE NEGENDE LIJ8T Trekking van 6 October. ƒ100.000 No. 15831. 50.000 No. 8864. 1.000 No. 4044, 4748, 7029. 400 No. 1353, 1949, 1975, 2061, 7480, 11791, 18072, 18554, 19326. 200 No. 5144, 15285, 16856. 100 No. 2818, 9296, 10377, 11128, 11468, 12211, 12761, 14188, 15635, 17379, 21045, 21872. PRIJZEN VAN ƒ70 1096 1209 1677 1745 2239 2273 2701 2760 3235 3286 3553 3555 4085 4097 4784 4810 5343 5472 5985 6277 7151 7272 8004 8054 8642 8657 9132 9157 9761 9769 10459 10522 10974 11111 11356 11417 12224 12246 12635 12657 13291 13351 14101 14171 14535 14565 15027 15215 15666 15698 16104 16111 16728 160937 17282 17348 17953 18027 18677 18769 19288 19322 19530 19556, 20514 20628 21157 21208 21664 21802 1343 1534 1552 1770 :J46 2184 2314 2318 2377 2800 2819 3088 3342 3401 3494 SJ40 3709 3871 4231 4309 4447 4874 4969 5066 5580 5699 5765 6297 6375 6883 7460 7491 7751 8123 8144 8169 8762 8827 8876 9173 9501 9524 9812 9850 10115 10536 10595 10697 11163 11192 11248 11633 11748 11754 12418 12474 12496 12756 12978 13239 13461 13475 13484 14190 14276 14292 14614 14764 14835 15239 15347 15417 15701 15705 15868 16163 16204 16233 16955 17004 17033 17413 17498 17701 18105 18216 18391 18846 18935 19014 19324 19339 19347 19800 19931 20097 20705 20752 20914 21312 21381 21474 21806 21896 1586 2206 2547 3208 3539 3885 4483 5216 5771 6913 7803 8502 8878 9551 10367 10840 11256 11934 12539 13266 13819 14297 14884 15628 15971 16621 17065 17813 18449 19081 19456 20291 20991 21476 1599 2208 2562 3224 2542 4069 4615 5310 5839 7133 7822 8581 9122 9580 10400 10890 11278 12014 12578 13267 13943 14458 14921 15643 15983 16623 17256 17947 18598 19126 19461 20345 21120 21499 NIETEN 1*22 1188 1358 1539 1713 1909 1056 1233 1408 1500 1740 1926 1071 1245 1471 1618 1743 1995 1078 1257 1437 1638 1802 2013 1105 1287 1506 1655 1836 2052 2191 2203 2215 2230 H2244 2336 2796 2963 3169 3397 3524 3630 2353 2801 2999 3193 3469 3545 3635 2395 2907 3028 3215 3479 3558 3676 2398 2406 2914 2935 3049 3117 3234 3242 3486 3502 3597 3602 3753 3798 3846 3855 1136 1169 1321 1326 1529 1533 1687 1694 1855 1866 2058 2116 2204 2321 2422 2497 2941 2962 3155 3166 3247 3302 3510 3514 3615 3623 3768 3786 3947 3975 4240 4266 4375 4380 4588 4597 4754 4768 5144 5212 5309 5346 5615 5626 5762 5763 5972 6035 6130 6131 6508 6545 6816 6833 7005 7097 7254 7336 7646 7703 7780 7795 7949 7966 8232 8277 8556 8585 8804 8859 9016 9041 9167 9204 9433 9449 9804 9862 3825 3844 3960 3996 4010 4021 4145 4237 4241 4305 4320 4326 4361 4372 4305 4441 4523 4528 4553 4649 4671 4682 4709 4734 4842 4885 4896 5031 5054 5218' 5285 5288 5304 5305 5451 5483 5504 5548 5602 5633 5659 5661 5685 5748 5819 5883 5886 5908 5947 6050 6059 6066 6075 6080 6220 6303 6309 6443 6482 6552 6644 6681 6763 6771 6850 6869 6951 6965 6986 7022 7025 7044 7064 7092 7110 7114 7148 7211 7239 7359 7411 7424 7587 7601 7710 7728 7731 7737 7776 7814 7828 7835 7896 7929 7983 8014 8117 8191 8193 8401 8448 8462 8497 8530 8624 8673 8699 8720 8801 8863 8868 8870 8909 8995 I 9083 9086 9136 9141 9145 9205 9213 9343 9383 9399 9549 965T 9657 9724 9750 9870 9925 9937 9980 9992 10013 10085 10145 10221 10228 10286 10290 10370 10418 10419 10446 10472 10489 105G5 10533 10634 10646 10650 10674 10721 10724 10836 10844 10864 10868 10934 10943 10975 10979 10989 11011 11020 11025 11132 11147 11177 11204 11249 11258 11280 11293 11295 11341 11366 11373 11438 11477 11494 11503 11520 11537 11540 11650 11716 11733 11757 11808 11859 11873 11896 11904 11913 11033 11936 11945 11949 11973 12015 12024 12025 12107 12148 12165 12172 12176 12235 12252 12267 12314 12331 12343 12368 12419 12420 12433 12439 12485 12503 12629 12641 12647 12680 12691 12755 12819 12831 12835 12841 12877 12887 12902 12913 12979 13002 13006 13014 13038 13070 13079 13096 13106 13142 13219 13251 13282 13314 13331 13380 13478 13488 13539 13561 13568 13606 13641 13655 13666 13680 13692 13720 13732 13753 13756 13760 13786 13848 13883 13e89 13948 13967 14002 14011,14023 14024 14067 14099 14105 14177 14199 14227 14306 14378 14453 14482 14509 14513 14639 14613 14636 14898 14710 14712 14718 14734 14746 14834 14975 15051 15074 15096 15102 15131 15147 15156 15162 15193 15259 15273 15296 15312 15334 15338 15349 15376 15413 15453 15515 15685 15687 15725 15742 15786 15808 15832 15858 15869 15872 15901 15922 - 16034 16069 16073 16078 16176 16331 16406 16444 16454 16457 16470 16547 16583 16586 16610 16659 16693 16718 16748 16755 16817 16827 16848 16885 16888 16918 1G931 16954 16962 16988 17108 17116 17122 17150 17182 17186 17194 17261 17278 17296 17318 17324 17334 17349 17362 17386 17408 17551 17556 17559 17581 17606 17614 17691 17694 17703 17752 17763 17776 17788 17819 17834 17644 17925. 17927 17982 18009 18073 18084 18086 18113 18154 18165 18173 18218 18225 18243 18368 18373 18435 18497 18543 18574 18656 18708 18737 18745 18762 18768 18795 18801 18822 18825 18839 18853 18891 18911 18918 18926 18949 19052 19086 19093 19125 19159 19192 19196 19279 19290 19352 19355 19359 19381 19407 19426 19428 19453 19458 19497 19502 195C0 19564 19621 19635 19639 19650 19671 19674 196o8 19698 19712 19743 19783 19791 19869 19881 19902 19929 19945 19948 19960 19994 20034 20061 20102 20142 20159 20160 20133 20199 2030^ 20333 20360 20377 80405 20427 20445 2050F 20512 20526 20551 20566 20623 20641 20657 20769 20780 20894 20903 20986 21029 21036 21056 21067 21093 21094 21116 21130 21167 21185 21262 21310 21313 21377 21391 21409 21413 21418 21433 21483 21510 21534 21540 21562 21569 21571 21993 21596 21613 21644 21700 21702 21758 21794 21797 21823 21875 21923 21932 21950 21972 In de- vorige lijst stond5975 n. m. z. 5975 7021263 n. m. z. 21263 70.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3