£CSN0M1SCHEN RECHTER De kleine boeren in crisistijd ZAALBERG IN LEIDEN LANGEDIJK industrieland Voor den (Zitting van Woensdag 8 October). Belastingambtenaar half jaar cel straf. Vleesch of vleeschwaren; het bleef hetzelfde, meende de Ec. Rechter, -i- Gebruikt van geblok keerde petroleum. De ambtenaar der Belastingen Theodo- rus Cornelis Uytfcenbogaard, wonende te Oudorp, kocht op 11 September zonder bon eep partij varkensvleesch van een zekeren F. W: Ackerman aldaar. Het bleek dat verd. en A. ook nog samen een varken zouden koopen en frauduleus slachten. Dokter N. H. L., arts te Alkmaar, als ge tuige a décharge gehoord, zeide, dat'hij het kind van verd. vleesoh had voorgeschreven, waarop mr. Ubbens antwoordde, dat het jcind ook visoh had kunnen eten. De officier noemde dit een ernstig geval, omdat verd. rijksambtenaar is en dus weten kon dat zooiets verboden was. Mr.. de Brueys Tack eischte een gevange nisstraf voor den tijd van acht maanden. De verdediger van verd., mr. Schenkeveld pleitte voor z*n cliënt een mildere straf. .Vonnis: zes maanden gevangenisstraf. Hendrik Slikker uit Wieringerwaard had opzettelijk een partjj varkensspek zon der bon verkocht, wetende dat deze partij afkomstig was van een frauduleuze slacht ing. Eisch f 80 boete, subs. 20 dagen. De verdediger,Mr. Buiskool, voerde aan, dat de dagvaarding melding maakte van een partij vleesoh, terwijl het hier naar pleiters meening „vleeschwaren" gold. Verd. had geen woekerwinst gemaakt en SCHAGEN HET RESIDENTIETOONEEL „BELOOF ME NIETS." Blijspel in vier bedrijven van Charlotte Rlszmann. Twee figurenelkaar nauw verwant en toch zoo geheel verschillend. Maarten Pratt, de zuivere 'artist, de kunstschilder, die zijn werk niet wil verkoopen, voor het naar zijn eigen oordeel gerijpt is en zijn vrouw Moni- ca, die in haar man gelooft en daarom met Ihem op het gebruikelijke houtje bijt; dat ,voor kunstenaars uit-of nog-niet-in-de-gratie door de maatschappij beschikbaar wordt ge steld. Liever echter zou Monica haar tand jes in een dxire bonbon zetten! Maarten maakt het zóó bont, dat hij in een rijken meneer, die het paar uit de misère zou kun- nenhelperf, alleen maar een ijzeren Hein met een vierkanten kop kan zien, en dien kop en passant schildert, terwijl hij Hein zelf allerlei minder gewaardeerde waarhe den zegt. Monica maakt met Maarten de' zooveelste ruziezij kan de schilderijen best ver koopen en waarom zou zij, die toch ook iets van verf en penseelen afweet, haar naam er dan niet onder zetten? Of dat hoeft niet eens, het is allebei toch M. Pratt In het tweede b^jjrijf is het houtje verdwe nen en dure bonbons komen per taxi, Moni ca is de beroemde schilderes en Maarten haar man, die ook wat schildert. De kirast- koopers vechten om „haar" stukken. Maar ten ziet 't alles vergenoegd aan, maar blijft zijn eigen goedkoope piraatjes .rooken. Hij is .van de „rommel" af zonder dat zijn naam |er mee gemoeid is. Monica klimt hoog, ze krijgt zelfs den staatsprijs en opdracht een fresco te schil deren in een groot gebouw, de opdracht, welke Maarten steeds zoo graag" had willen hebben. Het kaartenhuis zakt ineen, Monica is zoo in haar eigen net verward gex*aakt dat zij alles opbiecht aan den ouden huis brompot den kunsthandelaar Fekler. Deze zegt het paar eens flink de waarheid, doch redt de situatie. Maarten wil weer van voren af beginnen, op zijn zolderkamer. Het houtje zal niet meer noodig zijn, de kunsthandel kent hem nuhij belooften belooft... „Beloof me niets", zegt Monica, die haar échtgenoot te goed kent om niet te weten dat hij nooit anders zal zijn, dan de we reldvreemde kunstenaar, die in zijn heilig egoïsme, dat tegelijkertijd de allergrootste offers aan de kunst en haar schoonheid beteekemt door den- burgerman hooit be grepen zal worden. En altijd haar steun noodig heeft. Een geestig geschreven blijspel, waarin alle rollen allereerst een pluim verdöenen voor het feit dat zij zich niet tut chargee ren hebben laten verleiden, waartoe een bohemiënsfeer zoo licht aanleiding geeft Het. bleef bij alle spanning van de aardige intrige, den toon houden, welke het in feite tragi-komisclie- spel eischt. Het echt paar Caro van EykPaul Steenbergen, ook in het. gewone leven een echtpaar, heeft dit stuk gedragen. Zij speelden beiden met wel zeer groote natuurlijkheid, weloverwo gen, zeer vlot, en toch beheersoht, Theo Frenkel, de kunsthandelaar, mag met' hen in één adiem worden genoemd, zijn creatie in het vierde bedrijf was meesterlijk. Aar dig getypeerd werden de rijke jeugdvrien din en haar man (Annie van Duin "en vol gens het programma Jan Keiling, maar was bet niet Johan de Meester?) en ook de overige vele rollen waren in vertrouwde handen. Decors en aankleeding een tien! Naar verluidt zullen voortaan in die pau ze, voor 't laatste bedrijf begint, lepeltjes Abdijstroop voor de hoesters en kuchers beschikbaar worden gesteld, dat zal èrg prettig zijn voor de overige bezoekers. Resumeerende: een goed begin van het soizoen. een prettige avond in onze mooie schouwburg, waarvan de talrijke aanwezi gen volop hebben genoten. Zij staken dat niet onder stoelen of banken! (Fredl Groot). ONSMAKELIJK. Cadavers van honden en katten moeten Worden ingeleverd volgens de wettelijke bepalingen. Niet steeds houdt men zich daaraan en ze'lfs deponeert men ze nog wel eens in de vuilnisbak. Dan kan het, zooals gistermiddag, gebeuren, dat zich de in diergelijke zaken gespecialiseer de loden van de familie Br. uit de Nieuw- straat er over ontfermen, er op de Ged. Gracht mee gaan voetballen of „onderzoe ken'*. Enkele burgers maakten gelukkig gauw een einde aan het onsmakelijke spelletje. Beter is het, dat men zich houdt aan wat is voorgeschreven, dan hebben de straatschenders geen kans. .dus vroeg de raadsman van verd. clemen tie voor zijn cliënt. Mr. Ubbens kón de meening tvan den ver dediger niet deelen en veroordeelde verdach te tot f bO boete subs. 10 dagen. Dezelfde verdachte had twee varkens doen vervoeren zonder geleidebiljet. De officier was van oordeel dat hierdoor de frauduleuze slachtingen wérden in de hand gewerkt en 'eischte f 150 boete, subs. 20 dagen. Mr. Buiskool merkte op, dat verd. zich en kel en alleen tot het vervoeren had bepaald en uit onnadenkendheid gehandeld had. PI. vroeg, -hiermede rekening te willen houden, met de bepaling van de strafmaat. Vonnis f 100 boete, subs. 30 dagen. De slager ftens Rezelman uit Anna Pau- lowna had op 28 Juni op z'n motorfiets .een partij vet vervoerd, zonder daartoe vergun ning te hebben. Verd. zeide, dat dit vet naar een klant moest, die op 18 K.M. afstand woonde en een bus reed er niet. Eisch' f 8 boete, subs. 3 dagen. Vonnis f 5 boete subs. 1 dag. In de maand Juni had een Petrus Ma ria Brouwer, van beroep landbouwer, en wo nende te Breezand, 3700 Kg. tarwe doenjVer- A'oeren door een vrachtrijder te Anna Pau- lowna, zonder dat die partij was gedekt door een geleidebiljet. De Officier eischte f 75 boete, subs. 25 da gen, met verbeurdverklaring van de in be slag genomen tarwe. Conform dezen eisah werd verd. door Mr. Ubbens veroordeeld- De landbouwer Teunis Oestenburg te Middenin eer bad, om zijn land te ploegen met- een tractor, een hoeveelheid van /zijn geblokkeerde petroleum gebruikt. Eisch f 100 boete subs. 30 dagen. Mr. Ub bens maakte er f 75 boete subs. 20 dagen van, omdat het hier slechts een hoeveelheid van 60 liter betrof. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag 12 October '41: SCHAGEN 1—WATERVOGELS 1, aanvang half drie. J. J". Slikker G. C. Anneveldt A. de Wit H. Middelbeek S. Grootes T. Schoorl D. Schoorl J. v.d. Ben, G. Boontjes R. van Haren P. Stam Res: G. Anneveldt Lz., Joh. Bremer. SCHAGEN 2—WINKEL 2, Aanvang 10 uur. J. Weeland P. Schoorl Th. de Weger J. Slingerland H. Volten P. Boontjes P. Dekker J. Slikker J. Kater J-b. Ypey A. v.d. Pijl Ree.: T. Moransard en P. Slik. DAT WAS NIET BEST. J. de J. uit de C. Bockstraat. wilde met zijn vriendje samen, een dikke telefoonpaal uit een kar op den grond zetten, maar dat viel niét mee, en zoo geraakte hij bekneld met zijn linker wijsvinger tusschen hek en paal. Nu is die vinger leelijk beschadigd, de dok ter moest ingrijpen. Wij willen hopen dat het nog goed afloopt voor Jan. GESLAAGD. Bij het op 8 October j.1. te Amsterdam ge houden examen voor kantoorstenograaf, slaagde mej. J. Zander, verblijvende te Scha- gen, leerlinge van den heer J. W. Meijboom alhier, ALKMAAR GROENTENHANDELAREN VEROORDEELD. De groentenhandelaren P. J. S. te Bergen aan Zee, J. W. te Alkmaar en J. K. te Eg- mond aan Zee, zijn door den Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Amsterdam tot ge voelige boeten veroordeeld, omdat zij groen ten, en fruit tegen te hooge prijzen hadden verkocht. Vooral tegen prijsopdrijving van artikelen, welke gerekend mogen worden te behooren tot de eerste levensbehoeften, wordt door den Inspecteur voor de Prijsbeheersching met uiterste strengheid opgetreden. Voorlichtingsvereeni gingen. De dienst voor de kleine boerenbedrijven, D.K.B.. had eenbijeenkomst belegd annex een bezoek aan het voorbeeldbedrijf onder Alkmaar en de grasdrooginstallatie te Bergen. Enkele actueele onderwerpen betreffende de boerderij werdien behandeld. De aanwezigen kwamen uit een 12-tal ge meenten rondom Alkmaar, De heer Cauwenhoven. assistent van den D.K.B. leidde het onderwerp in en ba seerde zich daarbij op de opbrengsten van den Nederlandschen bodiem in de jaren 1934'38. Deze bedroeg toen per hoofd aan broodgraan 114 Kg. late aardappelen 250 Kg., groenten en vroege aardappelen 100 Kg. vruchten 20 Kg., peulvruchten 15 Kg., boter 12 Kg., suiker 23 Kg., kaas 15 Kg., rund en varkensvleesch 40 Kg. Bij een en ander dientte worden over wogen, dat de Nedlerlandsche boer feitelijk de beste boer van Europa mag worden ge noemd. Men vergelijke in dit opzicht de opbrengsten; graan: Nederl. 2650 Kg., Eu ropa 1550 Kg. per H.A.; aardappelen: Ne der!. 22.500 Kg.. Europa 12.500 Kg. per H.A.; suiker: Nederl. 35.000 Kg.. Europa 25.000 Kg. per H.A.; melk: Nederl. 3250 L.. Europa 2000 L. per koe. Ten einde deze hooge opbrengsten te handhaven, wat vooral in dezen tijd van voedselsohaarschte zoo'noodig is, zijn noo dig cultuurcentra, waartoe de bureaux van den D.K.B. zich uitstekend leenen. In 1938 werden uitgereikt c.a. 12.000 di ploma's van landbouwscholen. Dit betee- kent 1 op de 20 grondgebruikers in Neder land en 1 op de 45 grondiverwerkers. Dit cijfer 1 op 20 wordt goed genoemd, dat van 1 op 45 echter matig en er is dus nog veel te doen. De achter ons liggende tijd van produc tenvernietiging. is er neit meer en de boer dient zich cllus„in te richten op een boogere productie, waartoe vooral de bedrijfsvoor- 1 icht.ingsvereengingen kunnen bijdragen. Er worden daar bepaalde teeltplannen uitge stippeld. Het lezen hierover In de krant is niet vol doende, er moet ook over kunnen worden ge sproken, onder elkaar en met deskundigen. wascht en ruwt dekens zonder zeopbon k i 1.92, vracht niet inbegrepen Door tussehenkomst van nw leverancier Meerdere ontwikkeling tenslotte zal de reputatie van den boer in het algemeen ten goede komen. Sprekers leuze is daarom: iedere gemeente een voorlichlingsvereeniging met een voor beeld-bedrijf en tenslotte een assistent als schakel. Hij geeft vervolgens een aantal bijzonder heden over het voorbeeld-bedrijf, dat ook het vorig jaar onder de andere omstandigheden goed heeft gewerkt. De grootte er van is 9 H.A. Gebruikte kunstmest per H.A.: 19381939 f 16.1939—1940 f42.—; 1940—1941 f58.—. Het veebeslag was in deze jaren resp. 10, 13 en 14 stuks. Nadien kwam de verplichte levering met verlaging. Aan veevoèr werd verbruikt: 19381939 f742.58; 1939—1940 f 498.40; 1940—1941 f 132.17; De melkopbrengst bedroeg: 1938—1939 35268 L.; 1939—1940 49541L.; 1940—1941 45265 L. Deze vermindering is toe te schrijven aan het tijdelijk werken met minder vee. Spr. geeft dan een calculatie omtrent de bedrijfsuitkomstén en toont dan aan, hoe. bij de noodzakelijk lagere uitgaven voor kunst mest, minder arbeidsloon, het houden van kostganger-dieren, enz., niettegenstaande de mindere melkopbrengstover 4 maanden, toch nog een beter resultaat ad f126.le verde dan in 1940. Er volgde een levendige discussie. DE ALKMAARSCHE GROENTEVEILING Een half millioen omzet. Gistermiddag omstreeks 3 uur werden de^ werkzaamheden aan de Alkmaarsche groen' tenveiling even onderbroken. De halve mil lioen gulden omzet werd overschreden! Het gedenkwaardige feit had Maandag plaats ge had en dus was gister het bèstuur aanwezig om er een officieel tintje aan te geven. De voorzitter, de heer v. d. Stok uit N. Niedorp nam wat nog nimmer was geschied op een veiling het woord en deelde mede, dat ter gedachtenis aan den betreffenden koo- per, den heer Bloetjes, een couvert met in houd werd aangeboden. (Applaus). Ook de heer P. Blom, ontving eenzelfde verrassing, terwijl aam alle aanwezigen een gratis consumptiebon werd geofferd. Het feit was voornamelijk toe te schrij ven aan de omstandigheid, dat geen groente meer was doorgedraaid. Daarnaast was ech ter ook de aanvoer blijven toenemen. De heer Mak voegde er nog enkele woor den aan toe, hij twijfelt er niet aan of dit jaar zal ook nog de 6 x f 100.000 worden ge haald, terwijl hij onder applaus meedeelt, dat te beginnen rdet Augustus voor de plaat sen in de veiling geen bedrag meer zal wor den verlangd, zoodat ten slotte allen een voordeeltje hebben. De prijzen hiervoor va rieerden van f 5 tot f 20. Ten slotte verzamelt het heele personeel zich in het buréau, waar de heer v. d. Stok meedeelt, dat aan het einde der week aan allen een extra bedrag van f 10 zal worden uitbetaald. POLITIENIEUWS. Dezer dagen werd door den Economischen Dienst van de Politie alhier in een pakhuis een frauduleus geslacht schaap in beslag genomen. De slachter en zijn medewerker zijn gearresteerd en ingesloten. Wegens het koopen en verkoopen van distributiebescheiden is tegen diverse perso nen proces-ver baal opgemaakt, terwijl een tweetal verkoopers is overgebracht naar het 'huis van bewaring alhier. Terzake van het vervoeren, verkoopen en koopen in strijd met de betreffende voor schriften van aardappelen, tarwe, grauwe erwten en peulvruchten, is tegen verschil lende personen proces-verbaal opgemaakt, terwijl de producten werden inheslag geno men. Voorts is tegen een sohoenenhandelaar proces-verbaal opgemaakt omdat hij opge knapte oude schoenen voor een .abnormaal hoogen prijs verkocht. Een winkelier die vischconserven tegen veel te hooge prijzen verkocht werd even eens geverbaliseerd. Verder is bij een ande ren winkelier de voorraad vischconserven voor de consumptie afgekeurd. Een winkelier die een gedeelte van zijn manufacturen niet had opgegeven hij het Textielbureau en h£d getracht om die goe deren in den smokkelhandel te verkoopen is door ambtenaren van den C. C. C. D., in samenwerking met de politie, geverbaliseerd terwijl een groote partij textiel goederen in beslag werd genomen. Hart's zuurkoolfabriek uitgebreid. Een model bed rijf, waar met de ar- beidsbelangen rekening is gehou den. Het was ons bekend, dat de firma Hart en Co. alhier, de grootste zuurkoolfabrikante van Nederland en tevens van Europa, in dit jaar heel wat veranderingen en verbeterin gen aan haar fabriekscomplex wilde aan brengen. Een dezer dagen werden wij in de gelegenheid gesteld, de thans gereed geko men nieuwbouw in oogènschouw te nemen. Het bedrijf was nu in vollen gang, er werkten, naar de heer Hart ons mededeelde, ongeveer 250 personen, mannen en vrouwen in het groote fabriekscomplex, voor het grootste gedeelte aan de fabricage van zuur kool. Ook is men druk bezig met het inma ken van boonen. Het nu aan de fabriek toegevoegde gedeel te. met een oppervlakte van pl.m. 1000 M2. is volgens de moderne opvattingen gebouwd, samengesteld uit een gewapend betoncon structie van vloeren, balken en kolommen, waarbij met de berekening reeds rekening is gehouden met eventueelen ophouw op de ze ruimte. In dit gedeelte heeft het daglicht door gropte in het dak aangebrachte ramen vrijen toegang, zoodat de menschen daar in het daglicht werken, hetgeen ongetwijfeld aangenaam is. Daar ratelen de boonensnij machines en wordt de witte kool voor zuur kool, welke in enorme hoeveelheden hier ligt opgestapeld, schoongemaakt, allemaal onder dak. Over een rolbrug van origincele vinding, welke over de vrij breede sloot tusschen de z.g. oude fabriek en de technische werkplaat sen gemaakt is, kwamen wij in de vaten- schrobplaats, waar de vaten, voor dat de zuurkool er in verpakt wordt, zorgvuldig ge reinigd worden. Voor het hiervoor benoodigde heete water heeft men een groote stoomke tel doen plaatsen, welke geregeld voor heet water zorgt en, heel economisch, gestookt wordt mot het afval van de %fdeciingen kui- •perij en machinale houtbewerking. Hier zijn verschillende ingenieuze machines'geplaatst, met welke de werkzaamheden, welke eenige jaren geleden nog zeer veel tijd vergden, in zeer korten tijd werden gedaan. Door deze laatste verbouwing zijn de ver schillende afdeelingen zoo geplaatst, dat een mooi, economisch werkend geheel is verkre gen. Alles sluit bij elkaar aan. Keurige schaftlokalen. Nadat wij een kijkje hadden genomen in het keurig ingerichte schaftlokaal, waar voor iedere arbeider een kastje is aange bracht voor het opbergen van zijn eigen dommen en waar een ruime gelegenheid is, om in een heldiere omgeving zijn ©rood op te eten. hebben wij een bezoek gebracht aan het nieuwe kantoorgebouw. Dit is uit gerust met e«n uitgebreide telcfooninstalla- tie. kluis, centrale verwarming, voorzien van stalen ramen: prachtig tegelwerk, sier- smeedwerk. stalen glaspuien, isoleerende plafonds, lamibrizeeringen in eikenbout en plastiekwerk. ^Alles ziet er keurig uit en getuigt van een weloverwogen en met vaste overtuiging utigevoerd plan, dat getuigt van warme menschelijkheid. In den gevel is een origineele „eerste steen" aangebracht, gelegd door de ibeide dochtertjes van den heer Hart Jr. en ver vaardigd door de jonge Bergensche beeld houwster Marijke Visser. Er is een hart op aangebracht, met daaronder twee kool tjes. een gelukkige keus voor een familie wapen. Als bijzonderheid deelde ons de architect en ontwerper van de plannen, ir. C. Kees man uit Alkmaar, mede, dat het werk grootendeels is uitgevoerd door het eigen personeel van de fa. Hart en Co. Het vakwerk is natuurlijk door vakmen- schen verricht, doch alle hulpwerkzaam heden. zooals grondwerk, opperen, enz., zijn gedaan door het eigen personeel, waar door de firma ook in den stillen tijd, waar in anders ontslagen zouden moeten vallen, het personeel aan het werk l\eeft kunnen houden. Al met al kunnen wij niet anders ver klaren. 'dan dat de heer ir. Keesman en zijn medewerkers, ondanks de uit de tijds omstandigheden voortvloeiende moeilij-khe- den. iets moois tot stand hebben gebracht, waarop men trotsch kan zijn. Vermelden wij nog. dat ter gelegenheid van die ingebruikneming van het nieuwe kantoor van verschillende zijden blijken van belangstlelling werden ontvangen. Een schat van bloemen stond in de hall van het kantoorgebouw opgesteld.. BARSINGERHORN ZIEKENHUISVERPLEGING VERGADERT. Critiek op de afd. Alkmaar. De organisatorische weg niet be wandeld? Buitengewone ledenvergadering van de vereen, voor Ziekenhuisverpleging op Dins dag 7 October ten huize van den heer Bak ker. Aanwezig slechts 13 leden. Voorzitter de heer A. Wiedijk. De hoofdschotel der vergadering wordt hierna door den voorzitter ingeleid: het zie- kenfondsbesluit, dat met 1 November a.s. in werking zal treden. Onze vereeniging was een goed floreerende vereeniging met éen behoorlijke reserve. Voor een plaatselijke vereeniging wordt thans het risico te groot. Bovendien moet een vereeniging in de toekomst erkend wor den en moet dus een behoorlijk groot aantal leden hebben, waarschijnlijk minstens 3000 leden. Waar in deze omgeving het maatschappij ziekenfonds, het Alg. Afdeelingsziekenfonds Alkmaar, buitengewoon goed voorziet in de medische behandeling van de verzekerden, is het hier niet gewenscht zelf de ziekteverzor- ging ter hand te nemen. Hoe echter de uitvoeringsbesluiten precies zullen luiden, ligt nog in het duister, on danks het feit, dat 1 November a.s. alles reeds in werking moet treden. Voorzitter vindt het onjuist, dat de ver eeniging Alkmaar tegen a.s. Zaterdag de verschillende vereeniging voor Ziekenhuis verpleging ter vergadering heeft opgeroepen. Dit is het werk van de federatie en het streekverband Alkmaar van de federatie, omvattende 2-4 vereenigingen voor Zieken huisverpleging, roept dan ook tegen Woens dag 15 Öctober deze vereenigingen ter Ver gadering op. Dit is organisatorisch de juiste weg. De vereeniging voor Ziekenhuisverple ging te Alkmaar had zich als lid van de kring Alkmaar tot het kringbestuur behoo ren te wenden. De omgeving van Alkmaar telt meer leden tezamen dan de afd. Alkmaar alleen en het kringbestuur, op de hoogte ge houden door'het federatiebestuur, kan het juister beoordeelen, wat gedaan moet wor den. De vergadering gaat hiermede accoord en geeft het bestuur vrij mandaat, terwijl het bestuur van het streekverband Alkmaar ge adviseerd wordt contact te zoeken met het bestuur van het A.A.Z.Ak. Hierna sluiting met een woord vah dank voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. WIERINGERWAARD VERGADERING NUT. Dinsdagavond vergaderde de Nutsafdeeling ter vaststelling van het winterprogramima enz. Opkomst 8, later 12 leden. Besloten werd het seizoen te beginnen met de film van de N. en Z.H. Reddingsmaatsohappij, aangevuld met een andere film. De tweede avond een lezing op cultureel gebied, letterkunde of muziek; de derde avond eigen krachten. De boekverkooping had een geanimeerd verloop en bracht ruim f 56.op, wat de kwaliteit der nieuw te koopen boeken ten goede komt. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. K. Koster, A. Kalis en C. Re zelman. De beide'eersten namen de benoe ming aan; C. Rezelman zal er mede in ken nis worden gesteld. HAARLEMSCHE ORKESTVEREEN. Eerste abonnementsconcert. Het eerste' abonnements-concert, dat Za terdag a.s. in, de concertzaal „Harmonie" te Alkmaar zal worden gegeven, zal op ver zoek van de concertbezoekers van Sc hagen, te 3 uur aanvangen, ün plaats van om 2.30 uur, zooals eerst werd vermeld. Op dit concert dat door Marinus Adam wordt geleid, zal de bekende pianist Mari nus Flipse als solist optreden met het piano concert in Es. gr. terts van Fran-z Liszt. Het concert wordt geopend met de Ouver ture „Tamnhauser" van Rich. Wagner. Na de pauze wordt uitgevoerd de S.vmphonie no. 4 in a. gr. terts van Jan van Gilse. 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLA9SE ELFDE LIJST Trekking van 8 October. 25.000 No. 8659. 1.000 No. 2"73, 4621, 12008, 1G221, 17350. 400 Ho. 4694, 9280. 200 No. 6609, 15575. 100 No. 1Ö37, 4175, '8S13, 9246, 13119, 14007, 16093, 186^2. PRIJZLH VAN ƒ70 1101 1125 117' 1369 1487 1744 1847 1880 1881 1910 1918 1974 2027 2056 2100 2196 2218 2257 2335 2396 2454 2596 2639 2711 2720 2887 2045 3015 3041 3046 3164 3190 3278 3332 3511 3654 3848 4209 4210 4417 4567 4648 4714 4763 4997 5062 5070 5140 5270 5279 5542 56i: 5702 5712 5778 5956 5961 6001 6030 6068 6132 6142 6191 6323 6334 6471 6503 6522 6593 7252 '7365 7333 7539 7778 7942 7963 7996 8036 8083 8211 8234 8328 8381 8414 8615 8686 8789 8802 8821 8901 9031 9069 9103 9137 9140 9391 9536 9572 9609 9779 9799 9815 9927 9931 10010 10022 10028 10120 10134 10166 10258 10283 10293 10401 10452 10574 10614 10633 10725 10771 10821 11071 11074 11141 11173 11350 11351 11507 11521 11526 11577 11597 11736 11778 11939 12003 12020 12082 12109 12123 12164 12234 12295 12383 12575 12654 12704 12794 12811 13043 13161 13163 13238 13261 13280 13304 13322 13370 13500 13510 13567 13693 13721 13947 13954 13968 14009 14047 14119 14323 14473 14661 14768 14S27 14941 15028 15180 15249 15379 15395 15498 15540 15556 15563 15732 15762 15770 15801 15309 15920 15978 16004 16250 16410 1642G 16432 16505 16611 16626 16655 16683 16690 16843 16854 16968 17042 17087 17180 17214 17270 17287 17316 17332 17333 17391 17403-17514 17522 17675 17711 17784 17957 11808 18089 18186 18288 18481 18570 18649 18751 18803 18826 19033 19049 19189 19209 19212 19329 19398 19521 19531 19580 19732 19756 19786 20216 20265 20289 20306 20502 20504 20510 20593 20643 20679 20702 20819 20379 20944 21138 21296 21318 21353 21755 21871 -12934 21947. j NIETEN 1056 1073 1083 1109 1119 tl45 1148 1156 1187 1224 1244 1263 1280 1329 1348 1396 *1407 1424 1480 1495 ,1501 1508 1532 1538 15G1 1577 1589 1627 1707 1738^ 1808 1'841 1859 1930 1942 1997 2006 2036 2131 2150 2178 2181 2207 2275 2332 2429 2493 2519 2522 2558 2571 2578 '2703 2725 2742 2767 2770 2902 2942 2979 3025 3033 3112 3124 3135 3188 3230 3340 33S2 3396 3^26 3430 3445 3446 3474 3490 3522 3612 3653 3667 3681 3721 3726 3728 3740 3817 3876 3880 3973 4000 4011 4074 4100 4120 '4144 4164 4176 4187 4197 4217 4225 4242 4251 4306 4336 4339 4404 4411 4421 4443 <'333 4544 4545 4607 4610 4652 4656 4726 4740 4818 4825 4848 4854 4059 4831 5017 5024 5025 5043 5058 $063 5071 5035 5143 5150 5156 5202 5205 5272 5286 5323 5332 5348 5385 5387 5394 5444 5488 5495 5569 5639 5648 5733 5734 5743 5764 5820 6078 6105 6129 6144 6168 6172 6193 6201 6238 C239 6258 6296 6332 G333 6347 6352 6425 6495 6555 6642 6653 6666 6705 6729 6758. 6808 6811 6812 6898 6980 7002 7005 7089 7132 7149 7212 7289 7294 7348 7358 7396 7405 '7419 7421 7463 7479 7483 7488 7503 7524 7529 7540 7568 7591 7670 7672 7706 7711 7742 7819 7856 7874 7900 7915 7921 7941 8010 8077 8097 8115 8118 819Z 8223 8224 8228 8237 8333 8336 8341 8356 8379 8417 8436 8520 8567 8677 8733 8747 8778 8856 8938 9065 9080 9096 9134 9175 9208 9217 9236 9250 9289 9302 9334 9367 9400 9475 9431 9622 9667 9676 9680 9703 9704 9707 9718 9747 9764 9777 9851 9874 9900 10027 10037 10044 10050 10076 10093 10109 10130 10208 10226 10229 10244 10255 10313 10339 10343 10456 10478 10521 10523 10547 10554 10602 10625 10662 10668 10692 10768 10824 10841 10859 10874 10909 10976 10999 11050 11057 11108 11115 11125 11242 11275 11315 11340 11347 11368 11395 11447 11487 11499 11525 11550 11558 11568 11610 11622 11629 11648 11662 11731 11750 11763 11771 11800 11803 11867 11869 11889 11955 11993- 12029 12098 12151 12189 12201 12213 12286 12306 12317 12332 12338 12340 12353 12376 12443 12452 12467 12473 12490 12502 12526 12541 12566 12672 12688 12711 12741 12764 12775 12817 12851 12924 12925 12949 12997 13019 13060 13123 13134 13178 13199 13237 13328 13347 13425 13440 13499 13509 1253G 13569 13588 13604 13614 13676 13677 13632 13719 13816 13911 14016 14018 14033 14097 14100 14135 14169 14175 14196 14197 14236 14356 14380 14388 14396 14397 14402 14419 14427 14441 14481 14534 14548 14619 14707 14714 14817 14820 14839 14848 14882 14892 14911 14917 14933 14952 15004 15016 15034 15040 15055 15099 15116 15212 15255 15267 15315 15320 15337 15363 15331 15390 15454 15464 15478 15488 15490 15582 15660 15699 15714 15719 15721 15768 15802 15810 15811 15835 15844 15876 15881 15883 15890 15893 15903 15942 15962 15982 16018 16056 16080 16082v. 16084 16094 16121 16131 16159 16182 16195 16228 16391 16401» 16405 16413 16492 16498 16509 16521 16523 16524 16609 16622 16672 1G675 16766 15803 16864 16893 16911 16964 16983 17034 17061 17074 17159 17161 17163 17209 17219 17242 17246 17275 17276 17279 17307 17365 17467 17482 17487 17527 17571 17583 17591 17595 17616 17627 17672 17708 "17713 17722 17728 17775 17801 17803 17808 17861 17869 17883 17898 17971 17980 17987 18024 18026 18056 18103 18118 18161 18226 18237 18258 18362 18305 18319 18328 18340 10381 18392 18499 18442 18492 18508 lg517 18528 18562 18682 18686 18702 18715 18767 18807 18845 18852 18865 18912 18953 19031 19060 19075 1S105 19110 19119 19163 19193 19194 19244 19267 19387 19403 10452 19501 19503 19526 19554 19557 19614 19622 19696 19780 19794 19842 19863 19903 19921 19933 19956 20030 20038 20049 20058 20172 °0211 20243 20245 20257 20307 20418 20533 20558 20562 20587 20687 20691 20704 20720 20721 20758 20787 20862 21125 21135 21142 21156 21169 21268 21331 21367 21373 21339 21427 21469 21470 21490 215zC 21529 21536 21688 21662 21686 216fK 2178. 21789 21791 21807 21819 21826 21857 21904 21917 21935

Schager Courant | 1941 | | pagina 3