VenJkoSt TURKIJE Iets bijzoaders op paardeosportgebied De broodprijs wordt geregeld Offensief der Bolsjewistei was... bluf Uiterst zuinig met gas en electriciteit Vooral niet voor verwarming gebruiken. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de overheid wel den indruk heeft, dat over bet algemeen de bevolking serieus zich in spant om de noodige beperking van 25 op bet gebruik van gas en electriciteit in toepas sing te brengen, maar anderzijds, nu het seizoen een oploopend gebruik veroorzaakt en sommigen blijkbaar in vérleiding komen, om gas of electriciteit ook voor noodverwar- ming te gebruiken, ernstig wil waarschu wen om dit niet te doen. Wie gas of electri citeit voor verwarming gebruikt, is in een ©ogenblik over zijn rantsoen heen en loopt vast. Dat dit niet licht te achten is, blijkt uit de cijfers over September ter zake. In September zijn (over het geheele land) ter oorzake van overschrijding van het gasrant- soen 38(527 boeten opgelegd, terwijl bij 629 personen de gastoevoer werd afgesneden. Eveneens in September werden ter oorzake van te veel electriciteitsgebruik 43062 boe ten opgelegd en bij 955 personen de levering van electriciteit stopgezet. Deze cijfers zijn ernstig. Ze zijn slechts over één enkele maand. Men houde zich voor gewaarschuwd en verlieze de rantsoeneeringsbepalingen geen oogenblik uit het oog, want wie te laat zich hierover zorgen maakt, is zelf de oor zaak, dat hij niet meer te helpen is. Teraardebestelling van slachtoffers te Rotterdam De acht ouden van dagen ten grave gedragen. Gistermorgen om elf uur zijp op Crooswijk onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van acht ouden van dagen, die getroffen werden in het gemeentelijk tehuis aan de Oostervantstraat ten grave gedragen. De Rotterdammers hebben aan deze doo- den, die na een werkzaam leven hun levens avond rustig in hun geliefde Maasstad hoop ten te slijten, op bijzondere wijze hun deel neming willen betuigen. Zeer velen hadden .zich in de Hennewierstraat aan den ingang der binnenplaats, waar de sporen van het bombardement nog te zien zijn, opgesteld. De oudjes, die niet met den stoet medegin gen, hadden zich daar verzameld voor een laatste afscheid. Ook langs den weg toonde Rotterdam zijn mèdeleven. Tusschen de dichte rijen door werden op de begraafplaats de slachtoffers naar hun laatste rustplaats gebracht, om daar te midden der bloeiende herfstdahlia's en geraniu/ns, onder het geruisch der po pels en berken en te midden der andere dooden, waaronder zoovele andere slachtof fers, eindelijk de rust te vinden, die hen op -hun ouden dag zelfs niet vergund was. De gevolmachtigde voor Rotterdam, Dr. - Voelckers, sprak een kort woord van deel neming. Hij wees er daarin op. hoe deze 8 slachtoffers de volken wederrechtelijke wij ze aanklagen, waarop het EngelSche lucht- wapen bij herhaling Rotterdam heeft aan gevallen. Deelneming en hartelijk medele ven betuigde hij met de slachtoffers en hun ne familie, namens den rijkscommissaris. Bij de -graven legde hij een krans neer. Vervolgens sprak nog de geestelijk verzor ger der ouden van dagen.^Ds. Sjames. Nadat het Onze Vader was gebeden en zand op de kisten gestrooid, verlieten allen zeer onder den indruk het kerkhof. CONCOURS-HIPPIQUE UITGESCREVEN DOOR DEN BEVELHEBBER DER DUITSCHE LEGERCORPSEN IN NEDERLAND. 's-Gravenhage, 9 October: Het door den bevelhebber der Duitsche le gercorpsen in het bezette Nederlandsche ge-- bied uitgeschreven concours-hippique van 1012 October a.s., belooft iets bijzonders te worden op het gebied van de paardensport.- De beste rijders en paarden van de Wehr- macht hebben hiervoor ingeschreven en zul len bewijzen, dat zij niet alleen op de gebaan de wegen en in de duinen, doch ook op de groene velden omzoomd door met herfstkleu ren getooide boomen, met wapperende vlag getjes en meesleepende muziek, alsmede dui zenden paardensportliefhebbers als toeschou wers en een critische jury. tot groote presta ties in staaj, zijn. S.S. en Duitsche politie eveneens op dit concours-hippique met hun beste ruiters en paarden uitkomen, zoodat mon verzekerd kan zijn van spannende kam pen tusschen de deelnemers onderling om een overwinning in de wacht te sleepen. In verband met het te verwachten groote aantal inschrijvingen, begint het concours reeds op Vrijdag des morgens om 10 uur met een springconcours klasse a over een af stand van 1250 meter. Hiermede zal ook den middag gemoeid zijp. Hier kan slechts een bijzonder snel paard -vinnen. Gevarieerd programma. Zaterdagmorgen is gereserveerd voor de derssuurproef klasse a. Zaterdagmiddag zullen op de renbaan ver schillende interessante onderdeelen van het uitgebreide en gevarieerde program worden afgewerkt, zooals snringen klasse a.. rijproe ven met twee-, vTer- en zesspannen, een demonstratienummer en een wedstrijd in het gereedmaken van een telefonische ver binding over muren, slooten en heggen ten dienste va% de berichtendienst. De belang rijkste dag van hef concours is ongetwijfeld de Zondag. Deze dag wordt des morgens be gonnen met een springconcours voor ploe gen. De beste vier ruiters en paarden van de verschillende legeronderdeelen en van de S.S. zullen hierbij aan den start verschij* nen. Des middags prompt 4 uur, zal de rijks oorlogsvlag tijdens Óen plechtige parade wor den geheven. Een militaire kapel en 'n eere- compagnie zullen uaarbij tegenwoordig zijn Na de. voorstelling aan den bevelhebber der legeronderdeelen in het bezette Nederland sch gebied zullen de wedstrijden een aan vang kunnen nemen en bestaan uit jacht- eprincen, dressuurproeven klasse A en L Een demonstratie ten aanzien van de rij vaardigheid met twee-, vier-, en zespannen, voor zware beslissinqfn het lot van zee-engten staat op het spel DE BE TE EKEN IS VAN HET BOND GENOOTSCHAP MET ENGELAND. D© Dnitsch-Turksehe staat thans in het brandpunt der belangstelling. In onderstaand artikel wordt de historische ont wikkeling der betrekkingen tus schen beide landen geschetst Ankara, October 1941 (V.PD.) Aan het begin van deze eeuw waren de betrekkingen tusschen Duitschland en »het Turksche rijk zeeF vriendschappelijk. Tal van Turksche officieren dienden in het Duitsche leger, terwijl vele Duitsche officieren als militaire instructeurs in het Turksche leger optraden. Turkije zocht in zekeren zin be scherming bij Duitschland tegen Rusland en Engeland, welke beide mogendheden aasden op de erfenis van den „zieken man aan den Bosporus". Dit was ook oorzaak, dat Turkije in den wereldoorlog de zijde van Duitschland koos. Het einde van dezen oorlog beteekende voor Turkije 't verlies van Mesopota-mië en Syrië, de zee-engten kwamen onder het bestuur van de Entente, de Grieken kregen Smyrna, alsmede Tracië tot a. d. Zwarte Zee, terwijl Frankrijk en Italië zich in Zuid-Anatolië nestelden. Turkije scheen te hebben afgedaan als zelfstandige staat. Dbch er stond een man op, die dit alles veranderde. Die man was Moe- stafa Kemal. Hij stampte een nieuw leger uit den grotid, bracht den Grie ken een vernietigenden slag toe, ver dreef hen uit Klein-Azië, wist zelfs de Franschen en Italianen te dwingen hun bezetting van Anatolië op te ge ven en bereikte in het jaar 1923, dat ,de Entente de volledige onafhanke lijkheid van Turkije in Kleiir-Azië erkende. Dank zij Moestafa Eemal was Turkije het eerst van de in den wereldoorlog overwon1 nen landen, dat uit eigen kracht zijn onaf hankelijkheid 'terugkreeg. Kemal Ataturk slaagde er in, langs vre- delievenden weg overeenkomsten te treffen met zijn naburen, meer speciaal met Sowjet- Rusland. Toen Turkije echter deel ging uit maken van den Volkenbond, was het niet meer vrij in het nemen van zijn besluiten. Aan de neut.raliteitspoliek kon het land on mogelijk strikt vasthouden. Nog sterker kwam dit tot uiting na den dood van KémaV Ataturk. De opbouw van HERFSTNEVELS Door den nevelmofgen Gaan we aarz'lend rond,. Late bloemen buigen Roerloos naar den grond, Grijze wolken drijven Langs de kille lucht, d' Eerste Vogels trekken Op hun najaarsvlucht. In de stille bosschen Gaat het leven traag, Wat vergeelde blaad'ren Dwarrelen omlaag, Dorre takken breken Onder onzen voet, 't Is'of kleur en leven Snel ten einde spoedt Plots'ling in de luchten Groeit een wonèer licht, Grauwe nevelsluiers Worden minder dicht, Daar, waar licht en leven Tóch weer overwon, En in volle glorie Straalt opeens de zonl Prachtig staan de boomeii «In een verre laan, Langs de wijde velden Zweeft het wonder aan: Kleuren allerwege, 'n Lichtstreep langs het mos, Zon-doorschenen zalen In het najaars-bosch- Langs den weg van 't leven Dwalen we soms rond, Uitgebloeide bloemen Buigen naar den grond. In de stille uren Gaat het leven traag, En wat dorre blaad'ren Ritselen omlaag. Plots'ling een gedachte, 'n Woordje, wat geluk, Kleine liefdedaden, Nevels breken stukl Lichte schijnsels trekken Langs den horizon En in volle glori.e Schijnt opnieuw de zón!- October 1941. (Nadruk verboden.) KROES. alsmede verschillende andere interessante nummers, waaronder een speciaal nummer: „Ein stilgerecht eingespannter und nach Achenbach'schen Grundsaetzen von Major Ruge, Commandant van de S.S.-rijschool". De prijsuitreiking vindt terstond na afloop om 18.30 uur plaats. Het terrein is met de tram, trein en auto bus te bereiken, station Bennebroek. handhaaft zijn kwaliteitsbeginsel onder alle omstandigheden! BESCMUIT KOEK BISCUIT BONBONS SUIKERWERK het land kostte reusachtige sommen, en dit geld werd verstrekt door Engeland, doch te gen hooge rente, onder voorwaarde dat Tur kije zijn wapens en oorlogsmateriaal uit En geland zou betrekken en tenslotte onder be ding, dat Turkije met Engeland zou samen werken in geval van conflicten, behalve wan neer deze betrekking hadden op de Sowjets. De door Duitschland in de twee jaar oorlog behaalde successen maakten ook op de Tur ken een zoo diepen indruk, dat zij er sinds 1939 voortdurend meer naar streven, hun neutraliteit te bewaren. Wat zal het lot zijn van de zee engten? De beteekenis van de Engelsche vriend schap was voor Turkije gelegen in den op deze wijze verkregen waarborg tegen het eeuwenoude streven van Rusland om de hand te leggen od de zee-engten. Heeft En geland in dat opzicht reeds bepaalde toezeg gingen gedaan aan Sowjet-Rusland, voor het geval de Engelschen en de bolsjewisten den oorlog eens mochten winnen? Ongetwijfeld heeft Engeland tegelijkertijd den Turken reeds ingefluisterd, dat al dergelijke toezeg gingen op geen enkelen goeden grond be rustten. Of de Turken daardoor echter gerustge steld zijn? Dat is de vraag- Zij zouden eb wel eens aan kunnen twijfelen of Engeland indien het de overwinning mocht behalen nog kracht genoeg zal overhouden om het hoofd te bieden aan de Sowjet-Russische eischen. Turkije vraagt zich af waarom Groot-Brit- tannië zoo groote waarde heeft gehecht aan het bezit van Irak en Syrië? Het vraagt zich af, waarom het in vereeniging met Sowjet- Rpsland Iran heeft 1 zet, zoodat de geheele Zuid- en Oostgrens van Turkije omvat wordt door zeer sterke EngelschSowjetistische troepen. Misschien zal Turkije door den loop van dé gebeurtenissen ondanks zichzelf in den oor log worden meegesleept. De Turksche staats lieden staan voor- het nemen van zeer zwa re beslissingen. Het lot van de zee-engten kan er van afhangen. Maximum- en minimum-prijzen. Het land in rayons verdeeld. Broodoorlog niet meer mogelijk. 's-Gravenhage, 10 October: De "Staatscourant van hedenavond bevat een beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- scherij, waarbij de broodprijzen in ons land worden geregeldi De maatregelen, welke in deze beschikking zijn opgenomen, treden a.s. Maandag in werking. In verband met de groote verscheidenheid in de plaatselijke omstandigheden, is het niet mogelijk gebleken voor het geheele land een uniformen broodprijs vast te stellen. Om deze redenen is het land ,in 11 groot rayons verdeeld. In de westelijke rayons, waar nogal veel bruin brood vyordt ge 'geten, is de prijs voor dit soort brood 1 c. per 800 gr. lager ge- seld dan voor witbrood-. In de oostelijke rayons, waar roggebrood een der hoofdbe- standdeelen der voeding vormt, is de prijs van deze broodsoort zeer laag gesteld, terwijl in het ovérige gedeelte van ons land de rog- gebroodprijzen op het huidige niveau wor den gehandhaafd. Een verlaging beperkt zich tot die ravons. waar tot nu toe hooge prijzen hebben ge golden. Teneinde de Dakkers in' de gele- een-heici te stellen zich aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen, zullen de. ze prijzen in étappes omlaag worden ge bracht. Als algemeene maatregel is verder bepaald, dat de bakker dp omzetbelasting, welke hij direct aan den *scus moet'af dragen, voor eigen rekerting dient te ne men. De omzetbelasting, die op eranen en andere grondstoffen drukt, zal den consumenten in rekening worden gebracht. Is het brood één dag oud. dan moet de bakker het nog tegen den prij# van versch brood verkoopen. is he.t twee dagen oud, dan heeft hij de keuze tusschen verkoop teen denzelfden prijs als versch brood of fcen prijs, die 6 cent per 800 gram lager ligt. i Behalve de maatregelen ter bescherming van de consumenten zullen maatregelen worden getroffen teu behoeve, van de ar beiders in het bakkersbedrijf. In het ge heel bestaan thans niet minder dan vijf co 11 ec t i e ve arbeideovereen komsten Hierin wordt thans orde geschapen'door één collectieve arbeidsovereenkomst, wel ke binnenkort voor het geheele land ver bindend zal worden verklaard. Hierbij worden 5 loonklassen ingevoerd, variee- rende naar de woonplaats. Niet alleen dat de bakkers een scherp uit- gerekenden prijs krijgen voorgeschreven, zij moeten bovendien aan de arbeiders hoogere loonen uitbetalen. Toch zijn de onderhavige maatregelen voor het bonafide bakkersbe drijf zeer aantrekkelijk, daar ze bestaansze kerheid verschaffen. De grondslag voob deze bestaanszekerheid wordt gevormd door de prijsregeling. De vastgestelde prijzen zijn niet alleen maxi mum-, doch tevens minimumprijzen, zoodat de bakker zekerheid heeft, dat hij deze prij zen ook werkelijk ontvangt.. Conclusie. Het voorgaande kort samenvattend kan het volgende worden geconcludeerd: 1. Voor den consument zijn de genomen maatregelen zeer aantrekkelijk, daar hij niet-meer betaalt dan strikt noodzakelijk is. Het vergchil tusschen den bloem en brood prijs is in het algemeen bezien op geen enkel vroeger tijdstip kleiner geweest dan thans. 2. Voor de arbeiders waarborgt zij een loonstijging in die gevallen, waar onderbe taling plaats vond. 3. Voor de bonafide bakkers brengt 'zij prijzen,gebaseerd op een kostprijsberekening die met plaatselijke omstandigheden reke- nihg houdt en het schrikbeeld van den broodoorlog is van de baan. Roosevelt vraagt wijziging der neutraliteitswet Wapening koopvaardijschepen moet mogelijk worden. New-York, 9 Oct. (D.N.B.) In een bood schap aan het congres heeft president Roo- seVelt verzocht, de neutraliteitswet zoo te wijzigen, dat wapening van Amerikaansche koopvaardijschepen mogelijk 'övordt, In zijn scherpe, polemische motiveering beweert Roosevelt, dat Duitschland het voornemen heeft de wereld te overheerschen en dat Hit- Ier „een uitdaging aan Amerika" beteekent. Ook elders in de boodschap spreekt Roose velt op opmerkelijke wijze steeds van Ame rika in plaats van de Vereenigde Staten.- Amerika wil zich niet door Hitier laten voor schrijven, aldus zegt hij, welke wateren door Amerikaansche schepen mogen worden be varen. Amerika kan niet toelaten, dat de „verdediging zijner, rechten" door deelen der neutraliteitswet teniet gedaan of verwaterd wordt. Het wil zijn veiligheid, integriteit en eer handhaven. Roosevelt verklaart verder, dat de door hem voorgestelde wijzigingen evenmin als de wet tot hulpverleening aan 'Engeland een oorlogsverklaring onderstellen. Onmiddellijk pa de boodschap van Roose velt hebben de voorzitters der commissies voor de buitenlandsche politiek van senaat en huis van afgevaardigden wetsvoorstel-, len ingediend, waarin de president geduren de den oorlogstijd gemachtigd wordt, koop vaardijschepen te wapenen of hun' wape ning toe te laten. Italiaansch Weermachtfaericht Rome, 9 October (Stefani) Het Italiaan sche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Groote formaties Italiaansche bommen werpers hebben gisternacht de raffinade rijen en petroleumreservoirs van Haifa aan gevallen Ondanks krachtige afweer van den vijand gelukte het onzen vliegtuigen de doelen te treffen, waar zich branden van grooten omvang ontwikkelden. Al onze vlieg tuigen keerden op hun steunpunten terug, eenige met treffers van het vijandelijke af weergeschut. Denzelfden nacht heeft de vijand een aan val ondernomen op eenige plaatsen aan de Oostkust van Sicilië. Aanvallen met bom men en machinegeweervuur veroorzaakten slachtoffers noch schade. De afweer van Syracuse schoot een vliegtuig neer. dat in de nabijheid van de kust in zee stortte. De geheele bemanning werd gevangen geno men. In Noord-Afrika verkenningsactiviteit aan het front van Tobroek. Vijandelijke eenhe den werd afgeslagen en lieten gevangenen in onze handen achter. Aan het front van Solloem schoten Duitsche jagers twee vijan delijke .vliegtuigen neer. Andere Duitsche vliegtuigen deden aanvallen op vooruitge schoven vijandelijke vliegvelden. Zij troffen voorraadopslagplaatsen en vernielden een vliegtuig op den grond. Een luchtaanval op Tripolis had slechts lichte materieele schade tengevolge. In Oost-Afrika heeft een sterke, uit natio nale en koloniale troepen bestaande kolonne uit de stelling van Walag ten noordoosten van Gondar, onder bevel van lt. kol. Car- melo Liuzzo, een krachtigen aanval gedaan op den zetel van het Engelsche commando, de belangrijke stelling van Amba (Shiorghi. Nadat iedere tegenstand van den vijand was overwonnen, werd de vijand op de vlucht geslagen. Hem werden aanzienlijke verliezen toegebracht. Herhaalde tegenaanvallen van den vijand werden afgeslagen. Onze troepen staken den brand in den zetel van het vijandelijke com mando en vernielden een. munitie-ppslag- plaats., benevens het radiostation. Zij keer den met gevangenen, buitgemaakte wapens en materiaal op hun steunpunt terug. Alle eenheden die aan den aanval deelgenomen hebben en in het bijzonder het 25e koloniale bataillon, hebben zich onderscheiden door vastberadenheid en dapperheid. In den middag van 7 October heeft een van onze vliegtuigen, dat een verkennings vlucht maakte langs den' weg van Debra Tabor, vijandelijkë vrachtauto's met machi- negeweervuur beschoten en ze in brand ge stoken. DnitsdjJand strijdt voor Europa s Droombeeld der Bolsjewieken vernietigd DUITSCHE LEGER OP ALLE FRON- TEN IN DEN AANVAL. Uit het hoofdkwartier van <ten Führor, 9 October (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Zooals gisteren in een extra bericht is bekend geopaakt, is een Duitsch pantserieger, dat versterkt was mol Italiaansche. Hongaar^che en Slowaak- sche troepen, uit het gebied t<jn, f ten van Diljepropetrowsk doorgbdi gen tot de Zee van Azof en heeft bij Melitopoi het aan de frontzijde versla gen negende Soyjetleger -den terug tocht «afgesneden. Tevens hebben Duit sche en Roempensche strijdkrachten de achtervolging van het Westen uiti voortgezet. Daarbij is een snelle forma-j tïe van de Waffen S.S. er in geslaagd, langs de kust van de Zee van Azof Berdjansk te bereiken en in contact t« •komen met de gepantserde strijdkrach ten uit het Noorden. Thans staan hier,, van alle zijden ddcht ingesloten, zes of zeven vijandelijke divisies vlak voor de vernietiging. De S.S. formatie heeft de zwakke overblijfselen van verslagen tegenstanders, die probeerden terug te trekken óp Rostof, reeds tol Mariopol nagezet. In het midden van het Oostelijke front hebben, zooals eveneens reeds in een extra bericht is bekend gemaakt, de. diepe doorbraakoperaties tot nieuwen, grooten omsingelenden slag geleid. Door sterke pan tserstrijdk rachten in den rug aangevallen, staan thans ook in het gebied rondom-Brjansk drie vij andelijke legers voor hun vernietiging. Tezamen met de reeds bij Wjasma in gesloten- formaties heeft hier maar schalk Timosjenko de laatste volledig strijdvaardige legers van het geheele Sovjetfront opgeofferd*. Het droom beeld van voortdurende successen den aanval, welke door de leugenach tige propaganda van den vijand juist aan deze legers sinds weken waren toe geschreven. is daarmede definitief t« niet gedaan. Nieuwe pogingen van den vijand Om het omsingelingsfront ten westen van Leningrad met ondersteu ning van pantserwagens te doorbre ken. mislukten onder zware verliezen voor den vijand. Talrijke Sovjet-pant serwagens werden daarbij vernietigd. Het luchtwapen ondersteunde het geheele Oostelijke front met sterke strijdkrachten de operaties va.n het lc- geK Succesvolle aanvallen waijen ge richt op vijandelijke troepenconcentra ties. stellingen artillerie, verbipdings; linies en, spoorwegcomplexen. De wa penfabriek ten Zuidoosten van Char- kof werd opnieuw gebombardeerd. In den afgeloopen nacht vielen gevechts vliegtuigen belangrijke militaire in richtingen van Leningrad aan. In de laatste weken werd stelsel; matig voortgegaan met het leggen vaii mijnen in de wateren om het Brit- sche eiland. Tn Noord-Afrika bestreden Duitsche duikbommenwerpers een Britsche 'bat terijstelling en laadinrichtingen den vijand. Duitsche gevechtsvliegtuigen bom bardeerden,* in den nacht van 7 op 8 October. Britsche vliegwelden, bij Mersa 'Matroeh en Foeka. De vijand vloog niet naar het ge bied van het Duitsche rijk. In den strijd tegen het Britsche luchtwapen werden in den tijd van 1 tot 7 October bij slechts drie eigen verliezen 35 vijandelijke vliegtuigen vernietigd. Uiteenzetting van Dr« Dietrid B e r I ij n. 9 Oct. (D.N.B.) In zijn uiteenzettingen voor vertegen woordigers van de buitenlandsohe pers heeft de rijksperschef dr. Die- trich heden een weerlegging gege ven van de - in hot bijzonder van Engelsche zijde steeds weer opge stelde bewering, dat Timosjenko met zijn legergroep in dep loop van den veldtocht in het Oosten offensieve acties had ondernWem in zijn frontsector. Het «geheele z.g. offensief van Timosjenko. al dus verklaarde dr. Dietrich, be stond uit één enkele zwendelarij en bluf, waarmede men trachtte de wereld te misleiden. Timosjen ko heeft in den loop van den ge- heelen veldtocht nooit iets onder nomen, dat men offensief kan noemen. Dr. Dietrich heeft voorts gesproken berichten van den vijand betreffende hooge Duitsche verliezen en over de V. slijtage van de Duitsche reserves. H constateerde, dat de Duitsche verliezen Jf op den huidigen dag in werkelijkheid totaal slechts 5 bedroegen van- Duitsche verliezen in den wereldooris Daarbij heeft de Duitsche weermacU reeds thans in het Oosten van 3Vz maai* datgene bereikt, wat— zij in den werd* oorlog eerst na drie jaar oorlog kon bi- reiken. De hoop der Engelschen. dat de veld tocht in het Oosten de geneele JÖuitscM weermacht op uiterst sterke wijze 0* binden, heeft de rijksperschef voorts'n» tig verklaard. Duitschland voert, zoo vff klaarde hij. ook dten oorlog in het OosW slechts met een deel vande Duitsd* militaire krachten. Engeland behoe' slechts de proef op de som te nemen op eenigerlei punt van Europa een taire actie te ontketenen, dan is een bk* dige nederlaag zeker.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2