Adverteert in dit Ih tegen het bolsjewisme? KAMERADEN Maartje Bakker- Wit DANKBETU GING Marktberichten :udrf.:.' <ebon gel. f IVtt I lljniï B-.-.ci - sn 8m iek. 21! n). 211 ■richti ■V',:.. <1,1 WAAROM MET DUITSCHLAND Het is opmerkelijk hoeveel moeite vele j Nederlanders hebben hun standpunt ten aanzien van den strijd tegen het Bolsjewis- me te bepalen. Voorheen was er, op een enkele uitzon dering na, geen mensch dte geloofde in een Sowjet-heilstaat. Integendeel: de weinige berichten die uit Rusland doorkwamen over de heerschende wanorde, godsdienst- vervolging, kindermoord, G.P.oe-terreur j enz. werden door ieder terecht geloofd. In vele kerken werd gebeden voor de arme ver drukte geloovigen en priesters. Velen I hoopten dat met Bolsjewisme eens zou wor den vernietigd. Hoe dat zou moeten gebeuren, I daar bra ken zij zich het hoofd niet over. Thans wordt hun wensch of gebed ver hoord en heeft de Duitsche weermacht den ••strijd met het. Sowjet-monster aangebonden Zoudt ge denken dat het geheele Neder landsche volk daar nu verheugd over is? Dat het de 'vernietiging van het Commu- 1 nistische regiem verhoopt? Volgens de wet der logica zou dit zoo moeten zijn. Wat is er echter van de Hollandsche nuchterheid overgebleven: Zeer velen, die vroeger den mond vol hadden over de wreedheden der - Sowjets, vernietiging der kerken, moord op priesters en geloovigen verkrachting van nonnen, enz., diezelfde menso.hen halen minachtend de schouders op bij het zien van de foto's, door de Duit sche en neutrale foto-verslaggevers geno men van den chaos, massamoord op on schudige burgers, moord en verminking van krijgsgevangen*genomen' Duitsche mi litairen. dienstplicht voor vrouwen en jon gens van 16 en 17 iaar,f welbewuste^ mas samoord van politieke commissarissen op Sowjetsolda'ten. die voor de overmacht der Duitsche wapens terugtrekkend, door ete^n mitrailleurs worden neergeschoten, en be titelen dit als propagandistische fantas- terij. Zij die zóó praten moeten toch beseffen dat zij daarmede een brevet van niet-ge- loofwaardigheiti uitreiken aan hen, die vroe ger van de gruwelen in Sowiet-Rusland verhalen in de Katholieke, Christelijke of algemeene pers, en ook aan de geestelij ken, die voorgingen in gebed voor de ver- drukte priesters en geloovigen in Rusland! Men weet:'dat het Kremlin te Moskou ook huisvesting biedt, aan de Komintern, de Commuhitische Internationale. Deze „instel ling" heeft ten doel, de wereldrevolutie in alle landen'door te voeren en heeft dan ook in alle landen haar vertakkingen, wier taak het is. onrust te zaaien en het gezag •te ondermijnen, teneinde een revolutie tot stand te brengen en een communistisch be- .wind te vestigen, zooals b.v. in Spanje is gebeurd. Waartoe dit heeft geleid, mag hekend worden verondersteld. Verantwoordelijke Vaticaansche kringen hebben bekend ge maakt, dat alleen reeds in Barcelona 250 priesters zijn vermoord en alle kerken ver nield. Daar is de orde hersteld en de cultuur gered door de fascisten, met aan het hoofd Generaal Franco, met behulp van Duitsqh- land en Italië. Duitschland is steeds voorgegaan in den strijd tegen de Komintern, men den.ke aan het anti-kominternpact. Nu is openlijk de strijd uitgebroken tusschen Duitschland en het Bolsjewisme, en elk weldenkend mensch zal beseffen, welk een ramp er over Euro pa zou, komen, wanneer Rusland in staat zou zijn, dezen oorlog te winnen Men behoeft daarvoor niet bevreesd te zijn, want de kracht der Duitsche wapenen*is volkomen ln staat deze bedreiging te keeren. Hiermede verdedigt Duitschland echter ook de cultuur en de geestelijke vrijheid van Nederland. Daarom: Met Duitschland tegen het Bolsje wisme. R. v. R. VAN ALLES WAT UIT DORP EN STAD Met vaoantie naar Duitschland. Gister middag is door bemiddeling van den Neder- landschen Volksdienst een transport van 520 kinderen met vacantie uit Den Haag naar Gau Franken in Duitschland vertrok ken. Zij zullen er zes weken tot» zes maan den vertoeven. Weer eens een Ossche-staartje. De politie heeft te Oss en te Nijmegen verschillende personen aangehouden, die vet verhandeld hebben, afkomstig van clandestiene slach tingen te Oss. Voorlichting voor voorlichters. Aan de Nederlandsche omroep is een vormingscur sus ingesteld voor leden en personeel. Iedere veertien dagen zal een cursus worden ge houden. Voor deneersten keer hebben ge doceerd Prof. Dr. Goedewaagen en Prof. L. van Vuuren. Benoemd bij de Zuiderzeewerken. Met ingang van 1 Juli 1941 is de hoofdingenieur titulair bij den dienst der Zuiderzeewerken Ir. J. F. R. van de Wall tot hoofdingenieur benoemd. Fietser door auto gedood. Gisterochtend is op den Velserweg een 27-jarige wielrijder door een vrachtauto aangereden. De man kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een schedelbreuk kreeg en vrijwel op slag dood was. Door een electrisch strijkijzer. Door een electrisch strijkijzer, dat niet uitgeschakeld was na gebruik is brand ontstaan in een kleermakerij te Bussum. In het bedrijf, waar twintig man werken en veel costumes wor den vervaardigd, is de schade groot. Het milüoen beriekt. De Westlandsche snijbloemenveiling heeft voor een millioen omgezet. Sinds de oprichting in 1923 komt dit voor de tweede maal voor. Eervol onderschelden. Aan den agent van politie, Luchtenberg te Groningen is het getuigschrift van het Camegiehelden- fQnds uitgereikt. Met levensgevaar redde Luchtenberg een drenkeling uit het Hoen- diep. Ongelukkig terechtgekomen. De 36-ja fige mej. ten Zei dam te Hengelo kwam zoo ongelukkig met haar rijwiel te vallen, dat Zij ter plaatse overleed. BLOKKADE-PRIJSVRAAG. In het blad „Blokkade", dat dezer dagen in geheel Nederland huis aan huis bezorgd wordt, komt een prijsvraag voor in den vorm van een lettergrepenraadsel. Alle Neder landers worden uitgenoodigd aan deze prijs vraag deel te nemen. Er wordt een aantal prijzen beschikbaar gesteld voor de helft bestaande uit geld, voor de helft uit Win- terhulploten. De eerste prijs bedraagt f 250, plus 500 Winterhulploten, de tweede prijs f 125 plus 250 Winterhulploten, enz. Voorts is een aantal boekwerken als prijzen be schikbaar gesteld. Goede oplossingen worden vóór 1 Decem ber .1941 (dus niet voor 1 November, zooals in éen deel van de oplage vernield) inge wacht bij het Departement van Volksvoor lichting en 'Kunsten, Afdeeling Actieve Pro paganda, Prinsessegracht 21, Den Haag. Europeesche landbouw ontwaakt STAATSSECRETARIS BACKE OVER DE EUROPEESCHE VOEDSELVOORZIENING. BERLIJN, 5 November (A.N.P.). In een artikel in Jiet tijdschrift ,Der Deutsche Volks- wirt", bespreekt staatssecretaris Backe van het rijksministerie voor de voedselvoorzie ning, de Duitsche en Europeesche voorzie ning van levensmiddelen. Hij ga'at daarbij er van uit, dat Engeland met zijn vrijhan delsstelsel niets anders wilde dan Duitsch land afhankelijk en zwak te maken om zelf te kunnen heerschen en uitbuiten. Het Duit sche rijk'heeft daarom de consequenties ge trokken en reeds in 1934 den landbouw tot den strijd om de voedsel vrijheid» opgeroepen. De productie^ijgingen welke de Duitsche landbouw tot 1939 heeft bereikt, zijn in de wereld zonder voorbeeld. Daardoor is voor de voedselvoorziening in oorlogstijd een grondslag gelegd, die Duitschland bestand maakt tegen de blokkade. Thans liggen uit gestrekte landbouwgebieden in het Oosten voor een nieuwe ontsluiting gereed, die in van jaar tot jaar toenemenden omvang voor aanvullende 'leveringen ter beschikking zul len staan. De invloed van de Europeesche blokkade door Engeland heeft tot gevolg, dat Europa zich op zich zelf bezint en dat de Europeesche landbouw ontwaakt. Zoo is in Frankrijk de bebouwde graan- oppervlakte dit jaar met twintig procent toegenomen. De bebouwde oppervlakte voor suikerbieten is zelfs verdubbeld. In België is de bebouwde oppervlakte voor broodgraan met 16 en voor aardappelen met 36 procent gestegen. In Nederland werd de bebouwde oppervlakte voor aardappelen met 23 procent uitgebreid. In Noorwegen is de oppervlakte voor ak kers met 20 procent verhoogd. Finland heeft dit jaar reeds 63.000 ton broodgraan meer geoogst dan het vorige jaar. In Roemenië is de graanoppervlakte van 2.35 op 2.62 mil lioen hectare gestegen. De met zonnebloe men bebouwde oppervlakte is verdubbeld tot 300.000 hectare en de oppervlakte voor suikerbieten is verdrievoudigd tot 60.000 hec tare.- Zoo .zal het reeds het volgend jaar mogelijk zijn, de behoeften in tal van landen zonder Duitsche aanvullingen te dekken. NUTSAVOND. Gisteravond" werd in het lokaal van den heer Laan de eerste nutsavond in dit sei zoen gehouden, waarvoor niet te groote be langstelling bestond. Als spreker voor dezen avond trad op Jonkheer Dr. Molerus uit Haarlem. De spreektijd was echter aanzien lijk verkort wegens de late aankomst van de bus. In de korte tijd die echter nog over bleef, heeft Dr. Molerus de aanwezigen aan genaam bezig gehouden met zijn reisverhaal met de Graf Zeppelin van Friedrichshafen naar Rio de Janairo en terug, waarbij te vens een film van de reis werd vertoond. Na afloop van de film gaf de spreker nog enkele inldrukken weer, doch in verband met den tijd werH dit zeer verkort. De voorzitter, de heer J. Broekens. dankte de spreker voor zijn mooie reisverhaal en sprak de hoop uit hem nog weer eens in ons midden te zien. BARSINGERHORN RONDOM DE BURGEMEESTERS BENOEMING. Gistermiddag heeft een sollicitant naar het ambt van burgemeester dezer gemeente, zekere heer Schaap uit Amsterdam, een bezoek aan het raadhuis gebracht en zich door den loco-burgemeester van verschillen de zaken op de hoogte doen stellen. Zooals békend, hébben ook de heeren Sloof. St. Maarten en Brcebaart. Oostzaan. gesollici teerd. Ook een ambtenaar ter secretarie xiit een Zeeuwsche gemeente is gegadigde. De benoeming zal nu. wel spoedig afkomen. Of voor den burgemeester dan nog direct een huis beschikbaar is. is een andere vraag. Men heeft kunnen lezen dat het heerenhuis van de fam. Breehaart te huur. is aangeboden en er is natuurlijk alle kans dat dit perceel, als de benoeming nog lang uitblijft, niet meer vrij is. LANGED1JK DE ZUIDSCHARWOUDER POLDER. Het werk in den Zuidscharwouder polder maakt geregelden voortgang De eene weg van den middelsten polder is thans geheel bestraat, terwijl alle steenan^voor den aan leg van den anderen welzijn aangevoerd Men is nu begonnen met het werk in het Oostelijk gedeel te. KANALISATIE. Men houdt zich de laatste dagen bezig niet het uitbaggeren van het kanaal bij de Lan- gebalk. Dit is het laatste werk, dat moet worden verricht, opdat het .kanaalvak langs den Waarddijk geheel in orde rij. POSTBESTELLING. 'a Avonds na de aankomst van de post bus van kwart voor 7 wordt de post niet meer besteld. Ongeveer half 5 komt nu de laatste postbus aan, zoodat er nu heel wat minder is te bestellen dan vroeger. Nu de winkels om 6 uur gesloten zijn, is dit voor de bestellers ongetwijfeld een voordeel. Ware kameraadschap! Wat weten de meesten van ons daarvan? Het is een oud gezegde: Vrienden in den nood, honderd in een lood. Helaas maar al te waar blijkt dit spreekwoord in het moderne leven te zijn. Ook hiertegen gaat de strijd van'het natti- onaal-socialisme. Het is een felle strijd, 'maar juist omdat die strijd fel is, worden de strijders er zich van bewust, dat zij alleen dan een kameraad hebben, indien wij op elkaar kunnen reke nen. Een aaneengesloten front van kamera: den, en daardoor onoverwinlijk. Zooals het was in den politieken strijd van voor den oorlog, zoo is het nu in den strijd tegen het communisme. Een aaneengesloten front van nationaal- socialisten uit alle beschaafde landen van Europa, een leger van kameraden is opge trokken tegen het'bolsjewisme. En daar de strijders stuk voor stuk op elkaar kunnen rekenen, wetende dat de een zich voor den ander zal opofferen, vormen zij een macht,, zooals de wereld er nog nimmer een heeft aanschouwd. Daar in het Oosten strijden Duitschers, schouder aan schouder, met Fin nen, Noren, Denen, Spanjaarden, Roemenen, Hongaren, Nederlanders, ja. zelfs schouder aan schouder met de leden van hetFransche vrijwilligerslegioen. Niet aljien als wapen broeders, maar in de allereerste plaats als kameraden, bezield door eenzelfde ideaal, trokken zij ten strijde. En gijf-landgenoot, gij hebt eenzelfde ideaal als die Nederlandscihe kameraden in het Oosten, ook gij wenscht een vrij en zelfstan dig Nederland, ja,'ook gij kameraad! Daarom, landgenoot., is uw plaats in onze gelederen, strijdt mede met de Duitsche en met de Nederlandsche kameraden tegen hef bolsiewisme, voor ons volk en vaderland. Meldt u aan bij het VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND, Koninginnegracht 22, Den Haag. KOLVEN. Voor de twaalfde keer zullen de kolffees- ten worden gehouden. Reeds zevenWg Lan- gedijker kolvers hebben zich opgegeven. De eerste wedstrijd is bepaald op 16 November de volgende op 23 November. OUDKARSPEL. GESLAAGD. De heer H. J. Groen, alhjer behaalde de zer dagen aan de Rijkstuinbouwschdbl te Hoorn 't diploma Fruitteelt, uitgegeven door de Ned. Pomologische Vereeniging, afd. West-Friesland. NOORDSCHARWOUDE. DIPLOMA. Aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn, slaagde dezer dagen de heer C. P. Witsmeer. alhier, voor het diploma Fruitteelt, uitgege ven door de Ned. Pomologische Ver., afd. West-Friesland. ALKMAAR De Najaarsveemarkt DE TWEEDE DAG BETREKKELIJK WEINIG AANVOER. Sterk dalende prijzen. De Alkmaarsche najaarsmarkt is een te genvaller geworden. Zooals we gisteren reeds meédeelden, liet de eerste dag zich behoor lijk aanzien. Er waren, naar we thans ver nemen.' 150 koeien en 382 kalveren Deze dag is echter in hoofdzaak bestemd voor klein vee, terwijl de Woensdag de eigenlijke dag is, waarop in hoofdzaak koeien worden ver handeld. De Woensdag echter is een uitge sproken tegenvaller gewórden! Ingewijde kringen hadden een aanvoer verwacht, die in ieder geval de 1000 koeien passeerde. Gis teren kwamen ter markt niet meer dan 584 koeien en 93 kalveren. Stelt-men de cijfers over beide dagen van 1940 en 1941 naast elkander, dan springt het verschil duideliik in het oog. 1940: 1621 koeien 345 kalveren. 1941: 734 koeien 475 kalveren. Zooals men ziet, was dit jaa. de aanvoer vap klein vee grooter dan in 1940. die van de' koeien echter haalde niet de helft. Soms kan een betrekkelijk kleine aanvoer ten gevolge hebben, dat de handel, door het geringe aanbod, vrij levendig is. De kleine aanvoer kan echter ook voortspruiten uit een min of meer gerechtvaardigde verwachting, dat er toch weinig te doen zal zijn. Dit laat ste schijnt dit iaar helaas het geval te zijn geweest. De handel was uitgesproken stug, in het bijzonder voor vaarzen, pinken en kal veren. Die in koeien werd matig genoemd, maar de prijzen vertoonden een scherpe da ling, vergeleken bij die, welke enkele we ken geleden nog werden betaald. Volgens sommigen zou deze daling per dier in door snee een f 80.— ad f 100.— hebben bedragen. De oorzaak schreef men toe aan het- feit, dat de boeren niet meer dan een vastgesteld aantal stuks vee, mogen hou'den en dat de meesten dit kwantum reeds in hun bezit hebben. Het gevolg ie uit den aard dey zaak. dat van "deze zijde de vraag 9terk bhperkt moest zijn. De prijzen, die werden besteed,^waren de volgende: Kalfkoeien f300f400. melkkoeien f30O-r f500. geldekopieh f150f400, handel matig; kalfvaarzen f20f>^—f380. gelde vaarzen f 150— f300, gelde pinken f150—f300, graskalveren f 110f190, stierkalveren f160—f260, handel beide dagen heel stug. Naar wc vernemen bestonden de meeste transacties nog daaruit, dat de handelaren onder elkaar het een en ander verkochten. Deze dieren zullen dan straks op andere markten wel weer opnieuw ten verkoop wor den aangeboden. Zoo was het dus eïsteren bij lange na niet zoo druk als we dat. andere jaren gewend zijn. De markt beperkte zich tot de Korte Nieuwesloot, de Doorbraak en een goed deel van de Kaasmarkt.'De gebruikelijke kramen van koek, visch en soortgelijke specifieke marktversnaperingen ontbraken. Daarvoor in de plaats was ér een rad van avontuur, waar Winterhulploten aan de man werden ge bracht. We kregen den indruk, dat de zaken hier uitstekend marcheerden. DE WOENSDAGSCHE GROENTENVEILING UITGEVALLEN. Gelijk ieder jaar, wanneer de aanvoeren verminderen, is de Woensdagsche groenten- veiling thans uitgevallen Het is de minst drukke van de drie veilingsdagen, die tegen het voorjaar, wanneer de aanvoeren weer toenemen, opnieuw wordt ingesteld. Het lot van landgenooten gaat ieder onzer aan. Denkt aan de be hoeftige Nederlanders denkt aan Winterhulp, die hnn nooden al- léén kan lenigen met Uw hulp. ANNA PAULUWNA POLITIE. Gevonden: een portemonnaie m. i. Verloren: actetasch, tasch met kerkboek, pers.bew. en portem.;portemotnnaie m i., taschje met distr.kaarten en portem.; blau we regenjas. H.S.V. „VISCHLUST", „Vischlust" hield een hengelwedstrijd in de Molenvaart, warvoor de prijzen uit luxe- voorwerpen bestonden. De uitslag was: le prijs A. Kossen, 2e prijs W. A. Ran, 3e prijs J. Kalter, 4e prijs Th. van Bunder, 5e prijs P. Glim, 6e prijs Paul Winnubst, 7e prijs P. Smit Kzn., 8e prijs Ab. Kuiper Jbz., 9é prijs R. Gecrlings. In totaal werden 53 baarsjes gevangen, die weer ter plaatse te water zijn gelaten. Surveillant was de heer L. Teileman. De prijzen werden door den voorzitter in het clublokaal bij den heer W. Kossen uitge reikt DAMCLUB EXCELSIOR. Uitslagen gespeelde partijen: le Tiental: D. v. d. WallenJ. A. van VlieC 02 A. BoerH. Veenstra 02 2e Tiental: A G. SchrikL. Kruithoff 02 G. LeijnseL. Pieterse Sr. 20 AÜ MolenaarL. Pietrse Jr. 20 L. KruithofL. Pieterse Sr. 02 BREEZAND. WINST-UIT „LUKKERTJES". Coop. L. en Tb. Aankcopvereeniging boerde niet slecht Niettegen staan cft het op de convocatie dringend en nog &ns onderstreept dringend verzoek, de vergadering van de Coop. Land en Tuinbouw Aankoopvereeniging te bezoe ken, waren maar weinig leden aanwezig, al waren er dan een paar meer dan ge woonlijk. Na opening en goedkeuring der notulen bracht de heer K. Keuris verslag uit van het rapport, samengesteld door den accountant. De winst bedroeg dit jaar f 4493.09. Saldo onverdeelde winst vorig jaar f 274.15%, sa men -f 4767.24%. Voorgesteld ,werd deze als volgt te ver- deelen: 5 pet. op het ledenkapitaal, volgens afname; 3 pet. rente over het ledenkapitaal, f 561.48 boeken voor reserve dubieuze debi teuren, f 1400 reserveeren voor nieuwbouw, f 1922.26% beschikbaar te houden voor nog te betalen winstbelasting. In de balans is f 200 op de'gebouwen afge schreven, zoodat die nu nog voor f 1500 te boek staan; op de machines is afgeschre ven f 30 (staan nu op f 30), op gereedschap pen afschrijving f 50 (staan nu op f 50). De winst, gemaakt door verkoop van de auto, f 4500. is ook gereserveerd en staat dus buiten bovengenoemde winst. De heer Keuris lichtte een en ander toe en gaf nog een ovef'zicht van den omzet. Aan veevoer bedrag die 243.638% kg., kunst mest 836621 kg., diversen 227.623 kg. In geld bedroeg de omzet f 119.758,45 .waarvan f 102.026.78 voor levering aan de gewone af nemers. De gemaakte winst en de drukte op het kantoor (al was de omzet minder dan vo rige jaren), ware* voor de heeren. J. Heij- ligenberg en Ms. Cornelissen aanleiding voor een gratificatie aan molenaar en knecht te pleiten. Voorz., de heer Daalder, betoogde echter, dat dè winst, gedeeltelijk ook aan „kikkertjes" was te danken, aan het ruimen van voorraden en het tot gelding komen van vroeger gemaakte reserves. Verleden jaar is aan het personeel ook al een bedrag toege kend. De vergadering ging er tenslotte mee accoord, dat het bestuur, hetwelk 't altijd in goede harmonie met het personeel „ge rooid heeft", ook nu. naar wat nóodig en mogelijk geoordeeld wordt, zal behandelen. Bestuursverkiezing. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende dag. bestuursle<ierL de heeren P. Borst en C. van der Linden en de commissaris, de heer E. Romar. werdeen herkozen. Nadat een schrijven van de M. M. v. L. en van W.II.N. ter kennis van de leden was gebracht (hóe groot de gift. zou zijn werd aan het bestuur overgelaten), kwa men dan de mededeelineren, waarvoor de leden zoo„ dringend waren opgeroepen. He{ was niet de bedoeling, dat naar aanleiding van die mededeelingen op deze vergadering voorstellen zouden komen en besluiten genomen worden. Binnen enkele weken zullen waarschijnlijk wel belangrijke voorstellen over hetzelfde onderwerp vol gen en daar ons verzocht werd, hierop niet vooruit te loppen. doen we er verder maar het zwijgen toe. Gedachtenwisseling over het ter tafel ge brachte nam zooveel tijd in beslag, dat er voor de rondvraag niets overbleef en overhaast sluiting volgde. W1ERINGERWA A RU Gevonden: 2 paar heerenhandschoenen. Nadere inl. op de gem. secr. HEER HUGOWAARn GUNNINGEN. Van een landbouwerswoonhuis met schuui door aannemer C. Botman, alhier aan"den, Rustenburgcrweg voor den heer C. Mul, eveneens alhier te bouwen, is het schilder-, glas- en behangwerk* gegund aan dèn heer A. Breed Jr.; metselwerk Offringa; beiden alhier. WOONHUISBOUWPLANNEN. De J^eer Berkhout, alhier, is voornemens alhier een woonhuis te laten bouwen. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, en Grootmoeder, Mej. in den ouderdom van bijna 86 jaren. Namens de Familie, W. BAKKF.R, Kinderen en Kleinkinderen. Aartswoud, 5 Nov. '41. Wij betuigen onzen welge- meenden dank aan allen, die belangstelling getoond hebben tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. JACOBA WARTENHORST, Tevens geldt dezen dank aan Dr. W. v. Slooten en Zuster G. Kuilman voor hun jaren lange behandeling en hulp en verder aan Zuster T. Houter, voor de goede hulp, die zij altijd fot zelfs na het overlijden heeft betoond. Ten slotte aan H.H. Dragers voor de keurige teraar debestelling en aan den Heer Schrieken voor zijn correcte leiding. N. GOVERS'. H. C. QUAK. T. QUAKGovers. November 1941. A. HURKMANS, Ruigeweg H 105A, Oudesluis, biedt zich beleefd aan voor het KNIP PEN VAN HOORNVEE. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het KNIPPEN VAN KOEIEN. A. KOSSEN, B 115, St. Maarten. Te koop gevraagd: Een nieu we of z.%. a. n. FIETS JEKKER, flinke maat, ook genegen te ruilen voor -jonge of 1-jarige kippen. Brieven onder lett.. R aan H. WILMS, Advertentie bureau. Wieringen. Wie Donderdag 23 Oct. uit de stalling van D. A. de Bruin te Winkel een verkeerd HEEREN RIJWIEL heeft medegenomen, wordt verzocht deze alsnog te ruilen. Te koop: Dek- en Dorschzoi- len, alle maten, 1 paar Rijg laarzen, m. 43, l Hooiklampnet, H. RIJS Jz., Mach. Zakken- stopperij, B 136, Dirkshorn. Te koop; Z. g. a. n. DUVELTJE, flinke maat. M. v. DIJK, Schor- weg 69, Breezand. HARENKARSPEL WAARLAND. TUINBOUWCURSUS HEEFT SUCCES. De tuimbouwcursus welke wordt gehouden in de R.K. Bijzondere School alhier mag zich in een flinke belangstelling verheugen. On geveer vijftig personen nemen aan den cur sus deel. Wegens beperkte plaatsruimte moesten ook nog velen worden teleurgesteld, speciaal jongeren uit omliggende plaatsen. WIERINGERMEER BOUWPLANNEN BIJ DE WIERINGER- MEERDIRECTIE. De Wierin^ermeerdirectie is voornemens thans nog 3 woningen en 2 boerderijen in den polder te doen bouwen. MIDDENMEER. BOUWPLANNEN. Het architecteft-bureau Peeters en Baan- ders te Den Helder, heeft bouwplannen in voorbereiding tot het bouwen van een dub bele arbeiderswoning aan de Kerkstraat voor de heeren A. en L. Haverkamp te Midden- meer. SINT PA NCRAS DS. JELLEMA MET EMERITAAT. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd is ds. J. Jellema, predn- kant der Ned. Herv. Gemeente te Welsrijp (Fr.) eertijds te Wageningon en te Sint Pan- cras (NH.) van plan emeritaat aan te vra gen Hij zal zich mettertijd te Leeuwarden vestigen. WARMENHUIZEN. 5 Nov. Aanvoer: 28300 Kg. noode kool f 4.1700 Kg. gele kool f 4.—. 76600 Kg. .witte kool f 2.30. NOORDSCHAFWblXDE. 8 Nov. Aanvoer: 25800 Kg roode kool f 4.—, 1100 Kg. groene kool f 5.—, 144000 Kg. witte kool f 2.30. BROEK OP LANGENDTJK, 6 Nov. 10600 Kg. peen f 2.504.40, 5000 Kg. kroten f 250-4, 12600 Kg. roode kool f 4, 11000 Kg. groene kool f 5, 80.000 Kg. witte kool f 2.30, 27200 Kg. gele kool f 4. 1000 Kg. knollen f 4.90 1500 kg. rapen f 2, Veiling duurt voort!.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3