I, ,,'T ALGEMEEN BELANG" DISTRICT TiXIL. GEWAARBORGD KAPITAAL R UI NI I MILLIOEN GULDEN. De ter opzage aangeboden polissen bedragen RUIM 1 MILLIOEN GULDEN. Kantoor Hoogerstraat Burg op Texel. Daielij]» ppi. Des Map van 12 lot 2 uur. Feuilleton. (tl dl© Lift, LIJST VAN DEELHEBBERS BINNEN DE GEMEENTE TEXEL. R. C. Armbestuur. Jacob Boon, Corn. Dz. Bakker, P. Boon, J. Busselman, C. J. Beumkes, M. P. Boon, S. Bremer, Jacob Dz. Bruin, P. J. Bakker, K. G. Brouwer, J. G. Brouwer, A. C. Backer, R. Boom, P. Tz. Bakker, Joh. Bas, Hk. de Boer, B. Bakker, A. Bakker, W. T. Bakker, D. Bruin, G. Bakker, R. Boon, J. C. Buis, J. Bz. Bakker, L. v. d. Berge, H. Boon, J. Bruin, C. Boon, C. J. Bakker, A. Brans, C. Cz. Backer, D. J. Bruin, A. Barhorst, M. Bruin, D. Brans, C. W. Bakker, D. J. Bruin, C. B. Bakker, P. N. Bremer, J. C. Blom, C. J. Buis, J. W. Bakker, Wed. J. Brans. H. C. Dijt, KL Daalder, Immetje Dros, P. G. Dros, S. G. Dros, T. Drijver, P. A. Dros, A. A. Dros, Wilhelmina Dito, J. Dijker, D. Daalder, A. Dros Alb.z., J. Sz. Dekker, J. D. Daalder, D. Drijver, S. P. Daalder, Öijbr. Dijksen, St. Daalder, S. Dogger, C. Dogger, C. A. Eelman, Wed. C. J. Eelman, J. J. Eelman, C. C. Eelman, S. C. Eelman, G. Eelman, Joh. Eelman, A. Eelman Jz., Jac. J. Eelman, A. Ellen, P. Ellen, A. P. Eelman, K. Eelman, J. R. Eelman. G. Geus, D. Geus, Corn. Garritsen, Joh. de Graaf, A. Geus, S. S. Hin, S. P. Hin, J. S. Huisman, D. Hemelrijk, Joh. Hemelrijk, W. Hillenius, Herv. Diaconie Hoorn, J. van Heerwaarde, H. van Heerwaarde, T. van Heerwaarde. P. S. Kalis, S. Koning Pz., C. Koning, J. Pz. Kuiper, S. Koning Jz., C. Rz. Keijser, C. W. Koning, P. Kooiman, M. Kruse, J. J- Kikkert, Corn. Sz. Keijser, P. T. Koorn, P. J. Keijzer, C. Kalis, D. Jz. Keijser, A- Kalf, J. K. Kok, C. Kuip, C. Kuijper, J. G. Kikkert, Alb. Koning, Adolf Rz. Keijser, J. B. H. Kruse, A. Kuiter, Wed. IJ. Koppen, Jacob Koorn Pz., W. Koppen, Sijbr. Cz. Keijser, P. D. Kuiter, P. Pz. Keijser, Jacob Gz. Kok, IJ. Koppen, K. v. d. Kloot, M. Kroon, S. Kalis, G. J. Koorn, B. Kisteman, J. W. Koorn, W. J. Koorn, Wed. F. Krijnen, C. Krijnen. D. B. Lap, J. List, A. A. Lap, P. List, P. Lieuwen. H. Maas, K. Maas, D. H. Mantje. KL Mantje, C. Mantje, W. Mets Tz., J. K. G. Muller. A. Nannings, P. v. Nooijen, J. P. Noordijk, A. J. v. 't Noordeinde, P. Nannings, Wed. P. J. Plaatsman, K. P. Peerenboom, W. Pieper. L. Kz. Roeper, Corn. Jz. Rab, P. J. Roeper, J. Jz. Roeper, A. Rab, J. K. Roeper, J. Reuvers, Wed. J. Reuvers, R. W. Smit, R. Stoepker, J. Slijboom, P. Steenland, J. Smit, M. Smit, S. van der Sterre, S. T. Smit, W. Schagen Lz. K. Tuinder, T. C. Thomassen. K. Thomassen, K. Tanis, T. Troost, K. Troost, N. Vermeulen, W. v. d. Visch, L. Vonk, M. J. Vlaming, J. Verberne, P. Verberne, J. Vonk, Wed. Visser, P. Verberne, J. Witte J. Dz. F. Witte, A. d. Wijn, D. J. Witte, M. D. Witte, P. J. Witte, J. J. Witte, R. J. Witte, C. d. Wijn, P. v. d. Wiele, Joh. de Waard, J. P. Witte, P. v. d. Wiele, Corn. Witte, C. Witte Cz. J. Tz. Zijm, H. S. Zijm, C. Tz. Zijm, C. Zegel, R. J. Zijm, J. T. Zegel, C. Zegel. Zij die tot het DISTRICT TEXEL willen toetreden en hunne tegenwoordige polissen nog niet ten kantore of bij de correspondenten der Maatschappij ter opzage hebben aange boden, worden verzocht dit zoodra m oge 1 ij k te doen om voor eene tij di g e opzeg ging te kunnen zorgen. De verzekering bij T1EL, duurt 7 jaar en moet 3 maanden te voren worden ongezegd s'HERTOGENBOSCH, 7 6 LOENEN a/d VECHT, 3 3 J J J bij eigen. OTTDEWATFR 9 (handig ge-schreven UU DE WA IER, 2 worden opgezegd. Oudewater neemt echter een aanvang met 1 November voorafgaande aan den dat' van deelneming b.v. Een polis gesloten bij Oude wat er op 1 Mei 1883begint 1 November 1882 en eindigt dan om de 2 jaar; dus: 1 November (1884-1886) - 1888 mits drie maanden vóór 1 November 1888 de opzage plaats heeft. Correspondent voor 't OUDESCIIILD W. METS Tz. EIERLAND J, P. NOORDIJK. I. Het gezellige salon van het hotel Bellingham ziet er dezen avond recht feestelijk uit; het gas is nog neergedraaid, maar onder de kroon prijkt de disch met zijn kostbaren last van zilver en kristal en zijn sneeuwwit tafelgoed. Zoo aanstonds worden de gasten verwacht, en dit geeft altoos eene eigenaar dige spanning, maar de onrustige blik, dien de heer Roberts eerst in het salon en dan op zijn horloge slaat, terwijl hij de portière op zijde schuift, heeft toch nog eene andere oorzaak. „Wat kan uw tante overkomen zijn?" vraagt hij aan mevr. Roberts, die juist in groot toilet de ka mer binnenzweeft. „Het is al zes geslagen en nog is zij er niet!" „Ja," antwoordt de dame met eene ongerustheid, die ze vergeefs tracht te verbergen, „dat wilde ik u juist ook vragen. Zij komt nooit laat en de kin deren zijn bitter bedroefd en teleurgesteld. Zij re kenden er op haar nog te zien en met haar over het Kerstfeest te praten, eer zij naar bed moeten." „Zou ze misschien ook al complimenten gaan maken en niet willen komen voor den tijd?" „Gekheid, Eduard! Zij is stellig opgehouden. Ze zal hier binnen de minuut zyn. Wat ben ja toch ongeduldig Zoo sprekende gaat zij de kamer nog eens rond en verschikt hier en daar wat, terwyl haar echtge noot zich zenuwachtig op een stoel laat neervallen, met de verzuchting: „Als ze maar niet te laat komt!" „Men moet de menschen altijd vijftien minuten toegift geven," zegt mevrouw en plaatst zich met veel zwier op de sofa. Haar man begint haar dadelijk te plagen over haar japon en de houding, die zij aannemen, totdat de schel aan de voordeur gehoord wordt en beiden opspringen met den uitroep: „Daar is tante Marie!" „Het spijt mij, maar het is slechts de vader van een talryk huisgezin!" antwoordt een stem met gemaakte bedeesdheid achter de portière en dokter Lawton komt binnen. Nadat Mevrouw den dokter hartelijk verwelkomd heeft, vraagt zij naar zyn dochter. De dokter kijkt een oogenblik verslagen. Is zij er dan niet, vraagt hy verwonderd, „wel ze zat al in het rijtuig, toen ik mij op weg begaf en ze verzocht mij nog, mij te haasten, opdat wij samen zouden binnen komen en het gezelschap niet bespeurde, dat ik een halve dollar uitspaarde, door hierheen te wandelen." „Zij is misschien ook opgehouden!" zegt mevrouw Roberts op geruststellenden toon. „Ja, ja, het is wat te zeggen zoo'n nalatige tante of dochter te hebben, niet waar dokter!" zegt de heer Roberts, plotseling te voorschyn tredende. „Wel, Eduard, hoe gaat het, hoe gaat het? Ik had je bijna óver het hoofd gezien. Men let tegenwoordig haast niet meer op den echtgenoot der dame, die het diner geeft. In myn jeugd sneed hy gewoonlijk voor. Maar nu alles d la Basse wordt voorgediend, is hij eigenlijk overtollig. Je hadt maar weg moe ten bljjven." „Ja, ware ik maar ergens anders genoodigd geweest! Ik kon toch geen verhindering voorwenden." „Aha, ik zie het al, ge hadt er zelf wel lust in!" Het diietal zet zich nu op uitnoodiging der gast vrouw om liet vuur en men praat over de nog ver wacht wordende gasten. Het blijkt nu dat de heer en mevrouw Roberts, behalve tante Marie en den dokter met zijne dochter, ook nog den heer Bemis met zijn zoon, Willis Cambell, hun zwager en twee jonge paartjes geïnviteerd hebben. De Millers en De Curwens, mevrouw Miller en de heer Curwen," zoo vertelt de gastheer, hebben dit gemeen, dat zij erg jaloersch op hunne respectieve echtgenooten zijn, hetgeen den dokter de ondeugende opmerking ontlokt: „Als de heer Miller dan maar niet aan mevrouw Curwen het hof gaat maken; dat geeft nog een scene." Daar wordt weer gescheld en een oogenblik later nog eens. Mevrouw Roberts vliegt beide keeren de kamer uit onder den uitroep: „Dat is tante Marie!" maar komt eerst met mevrouw Miller binnen, wier echtgenoot nog even haar waaier haalt en later met den heer Bemis wiens zoon liever te voet ging. (Wordt vervolgd) Snelpersdruk - LANGEVELD &DE ROOIJ - TexeL

Texelsche Courant | 1887 | | pagina 4