St. NICOLAASAVOND kan je toch niet op een flroosrjs, Bij B. D. KOOIMAN pFVANATiTOEN EXV1ITX Wat Nieuws! Wat Moois B. t. Parkstraat No. 294. Burg op Texel. Bij T. Timmer en Jb. Bakker. M. K. Langeveld. Taai-taai 16 Ct. Speculaas 40 Ct. per 5 Ons. Gebrs. Broekkamp. Luxe-Artikelen Galanteriën en Kinderspeelgoederen W. C. Nette bewerking. Langeveld De Rooij. Billijke prijzen. Feuilleton. I yrwiajyJi Dm d© Lift. f 2.20 per H.L. a Contant. Eerste soort Haring, Zoutevisch, gebeukte Stokvisch, Curaqausche Limoensap per maat en kruik, extra groote Spaansche Kastanjes; benevens alle soorten Groenten als: puike polder Aardappelen per zak f 1. beste duur zame Winterappelen per zak f2. verder beste winter-Uijen, Wortelen, Rapen, Uiter- sche kool, enz. enz. Alles tegen concurreerende prijzen. is te verkrijgen Puike Kwaliteit SPECULAAS 45 ets. per 5 ons, TAAI TAAI 17 ct. per 5 ons. Bestellingen van elders worden franco aan huis bezorgd. daarom recommandeert zich de ondergeteeken de voor eene kleine Commissie 't zij Wijn, Sirop de Punsch, Witte Punsch, Cognac, Rum, Jenever, Brandewijn, oude Jenever in kelders etc., BeijerschBier, Gerste Bier, Extra Stout, etc. St. Nicolaas raadt ieder au, Stap bij Klaas eens even an. UEd. Dienaar. worden door ons aan ieder kooper genummer de BONS afgegeven, waarop onderstaande goe deren ten bedrage van ZEVENTIG GULDEN kunnen gewonnen worden. Voor elke 50 cents gekochte goederen ont vangt men een genummerde Bon CADEAUX. Men wordt verzocht dezelve goed te bewaren. De nummers waarop een prijs is gevallen, zullen tweemaal in de Texelsche Courant worden bekend gemaakt worden. De trekking zal omstreeks 't einde van Februari a.s. plaats hebben. De prijzen welke op de nummers kunnen gewonnen worden zijn als volgt 1 beste wollen deken, 1 beste gewatteer de deken, 1 beste molton deken, 10 el best 6/4 wol thibets, 10 el 5/4 idem, 10 el best 5/4 half wol, 5 el heel wol, 10 el best gekleurd katoen, 10 el best paars idem, 5 el best idem, 3 el gekl. idem, 3 el 8/4 best rood baai, 2 el 8/4 best bever, 4 el best molton, 4 el kraan oog, 2 maal 4 el best bruin pilow, 2 maal 4 el idem lama, 4 el flanel en verder een groote p a r t ij Wollen en Katoenen goederen, alles ten bedrage van m. Bpevenstaande aardige voorwerpen worden TVT verloot onder hendie v a n a f he d e n |\j tot en met 31 December e.k. voor 30 ■Hl cent bij mij of mijnewederverkoopers koopen, waarvoor een BON wordt af gegeven. Een RUIME VOORRAAD maken eene keuze gemakkelijk, terwijl men niettegenstaande de LAGE PRIJZEN nog bo vendien van nevenstaande aanbieding kan profiteeren. Onder uitnoodiging mijne étalage en neven staande voorwerpen te komen bezichtigen Verblijf ik onder aanbeveling, UEd. Dw. dienaar, Een prachtige Rooktafel. Een groot Album. Een Cognacstel. Een Japansch servies. Een Likeurstel met blad en 6 glazen. Twee Inktkokers. Een Werktaschje. Een Cognackruikje met schild. Een Bitterkruikje met schild. Een Mostaard-, Peper- en Zoutstel. Een Suikerpot met plaqué. Een Rookstel. Twee Lepelkistjes en voorts nog TIEN kleinere prijzen. Bij voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratiën, alsmede tot het vervaardigen van Trouwbrieven, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, Nota's, Quitantiën, Etiqnetten, Facturen, Prijscouranten, Gelegenheids- en Bruiloftsliederen, Circulaires, Aanplakbiljetten, Strooibiljetten, Adressen, Reglementen, Diploma's, Convocation, Programma's, Briefhoofden, enz. V. Ha, ha! lacht de dokter. Kostelijk, kostelijk, Houdt je nu maar dood stil, we zullen je er zoo dadelijk uit helpen. Wat ben je van plan te doen, Roberts? „Ja, dat weet ik waarlijk niet, zegt de heer Ro berts in wanhoop, zich achter het oor krabbende. Kon ik maar een timmerman krijgen of een maker van lifts, dan konden zij misschien een gat van boven in den bak maken." „Zoudt gij niet liever om de politie zenden, zegt Bern is gejaagd. „Daar komt zijn Europeesche natuur weêr boven," roept de dokter. „Daar laat men ieder initiatief aan de overheden over. Zoudt ge er ook nog niet de brandweer by halen Roberts; we moesten de brand schel luiden, dunkt me." „Spot nu niet, dokter, maar geef als man van het vak een middel aan de hand." „Dan zou ik buiten myn boekje gaan, dit is geen geval voor een chirurgijn met zijn instrumenten en niet voor een geneesheer." „Was Willes maar hier, die weet overal raad op,'' zucht de gastheer, „ik zal anders nog hulp moeten gaan halen." „Hulp! in 's hemels naam, waarvoor? Is er een ongeluk gebeurd? roepen mevr. Roberts en mevr- Miller te gelijk. „Myn dierbare man!mijn lieve tante Marie! „Ben je van plan ons hier den geheelen avond te laten zitten?" klinkt het weder uit de diepte. „Nauwelijks komen de dames nu tot besef van hetgeen er gaande is, of mevrouw Miller doet zich de bitterste verwytingen. „Zit ge vast met de lift" roept zy wanhopend uit en klemt zich aan het hekwerk, „dan zult ge gedood worden! En dat is myn schuld omdat ik je de waaier liet halen, dien ik in myn eigen zak had gestoken. Wat zal ik be ginnen! Och, wat zal ik beginnen!" Mevr. Roberts maakt het niet beter. Half waan zinnig van angst grijpt zy haren man by den arm en vraagt op woesten toon: „Verzwijg mij niets, Roberts. Waar is Willes, is hjj terug? En tante En tante Marie. Zeg nu niet, dat ze in de lift is, zeg het niet Roberts! Zeg niet dat de tante van de moeder uwer kinderen daar hangt tusschen hemel en aarde, als „Als de doodkist van den profeet" Ha ha lacht de dokter. „Ja, zeg het niet Roberts! spaar de moeder uwer kinderen, als gy uwe vrouw niet ontziet!" gilt mev. Roberts, hoe langer, hoe opgewondener. „Wees toch niet dwaas, Agnes!" klinkt het uit de lift, „ik zit hier veilig en wel. Ik zat nooit meer op myn gemak.' Dit geeft nog bytyds een gewenschte reactie. Mevrouw Roberts bedaart een beetje en begint nu hare taak met allerlei vragen te doen. Nadat ze zich omtrent hare tante heeft gerust gesteld, zegt ze op onnatuurlyk bedaarden toon: „Doe toch iets Roberts in 's hemels naam, al kost het my het leven, haal ze er toch uit!" „Maar haast U, dadelijk, dadelyk!" Juist op dit oogenblik stormt de heer Curwen de trappen op, buiten adem van zyn hollen naar huis en terug. Allen klampen hem nu aan om hulp. Eerst blijft hy doodkalm, maar toen hjj hoort, dat zyne vrouw er in is grypt hy in vertwijfeling de traliedeur en wil haar losrukken. De heer Roberts en de dokter beletten hem dit. „Wat gaat ge nu beginnen!" roept de dokter, „dan maakt ge de zaak immers nog erger!" „Laat me, laat me," roept de heer Curwen en tracht zich los te rukken, „laat my met myn vrouw spreken!" Och Edward smeekt mevr. Roberts onder tranen, belet hem dit niet. Denk eens als ik er in zat!" „Voor mijn part mag hy den geheelen nacht met zyne vrouw praten, als hy het huis maar niet af breekt," zegt de heer Roberts en laat hem los. Terwijl de beide echtgenooten Curwen nu elkan der allerlei verzekeringen en vertroostingen toe schreeuwen, klinkt er een electrische schel. Wordt vervolgd) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel. Bi] 6. Diker It Hooro op fa

Texelsche Courant | 1887 | | pagina 4