Buitenland. Uitslag van gehouden Verkoopingen. Marktberichten. Advertentiën VERKIEZING. ADVERTENTIËN. leveren. Geen dier kan meer voedsel assimilee- ren dan het varken, mits de voedingsmiddelen maar licht verteerbaar zijn. Wil men graan voe deren dan spreekt van zelf dat dit vooraf gema len moet worden. Alle kelderafval is, zoo als iedereeen weet, een voortreffelijk bij voeder voor de mestvarkens, en kan telkens, ais dessert op de hoofdschotel volgenzelfs wanneer zij zich aan de aardappelen verzadigd hebben, slurpen zij melkerijafval nog met graagte op. Uit Noorddijk schrijft men aan de N. Gr. Ct De volgende niet onaardige jachthistorie doet hier de ronde. J. R. kwam den onbezoldigden rijksveldwachter te H. verwittigen, dat mijnheer P. van Onderdendam een dag kwam te jagen. Daar „mijnheer" echter niet bekend was met het veld, waarop hij volgens gegeven toestemming mocht jagen, wilde hij gaarne iemand als „pols stokdrager" hebben, die daarmede bekend was. Na eenig praten nam de genoemde veldwachter op zich om dien dienst waar te nemen. Een paar dagen later kwam „mijnheer P.", en de jacht begon, niet de korte, maar de lange. Tevens had „mijnheer P." nog een paar andere personen meegenomen om te jagen, en het vier tal ging op vangst uit. Daar zij „in slag" liepen, merkte „mijnheer P." op, dat dit niet mocht, maar de veldwachter antwoordde „wat zou dat Ik ben er immers zelf bij. Heel groot was de vangst niet, maar men had een zeer pleizierigen dag. Wat bleek evenwel later? Dat „mijnheer P.". een geheel ander per soon was, die niet te Onderdendam woonde, wat ergei is, die volstrekt geene permissie had om te jagen en wat 't ergste is, die zelfs geen jacht- acte bezat. De onbezoldigde rijksveldwachter was alzoo een geheelen dag de „polsstokdrager" van een strooper geweest. Gelukkig werd hij het des daags niet gewaar, wat hem zijne illusiën niet benomen heeft. Hij was echter zoo opgetogen dat hij „mijnheer P," aanbood om gaarne nog eens weer met hem te willen jagen. De heer Buttinga Wichers heeft een boek geschreven onder den titel„Schaatsenrijden." Daarin heeft hij ook opgenomen het verslag, dat eens een Marokkaansch gezant in den Haag aan zijn Keizer zond van een wedstrijd op schaatsen. Deze waarnemer schreef„Verbeeldt u, dat op zekeren tijd van het jaar, dien men hier winter noemt, alle wateren worden overdekt met een koek, precies als kandijsuiker, maar zoo zoet niet. Dan komt er eene menigte menschen op dien koek staanzij binden onder eiken voet een glad ijzertje en gaan loopen, zóó snel, dat een struis vogel eer buiten adem zou raken dan hen bijhou den. Ja, ik heb er twee om 't snelst zien loopen waarvan de een in 't zelfde oogenblik dat hij afging, ook reeds aan het eind der baan was, en de ander, die 't won, nog een halve minuut vroeger." „Als 't waar is, is 't wonderlijk, maar ik geloof er niemendal van liet Zijne Majesteit weten. Het water, dat langen tijd in een slaap vertrek of ziekenkamer gestaan heeft, is nadeelig voor de gezondheid. Het heeft schadelijke be- standdeelen uit de lucht opgenomen, zoodat het raadzaam is er zich niet van te bedienen. Zelfs is het niet goed het water te drinken, dat ge durende sléchts één nacht in een slaapkamer heeft gestaan, vooral zoo het vrij aan de lucht was blootgesteld. Veelvuldig zijn de voorbeelden dat door drinkwater uit een ziekenvertrek deze of gene besmettelijke ziekte verspreid werd. Een Engelsch blad vertelt de volgende his torie en staat voor de waarheid er van in: In den herfst van het vorige jaar liet zich de heer Draggs in eene huurkoets naar zijn jacht te Brighton rijden. „Wacht mij hier!" zeide hij tot den koetsier en scheepte zich in. Het was een proeftochtje, maar het jacht voldeed zóó goed dat de heer Draggs besloot er eene reis om de wereld mede te maken. De tocht werd terstond aanvaard. Wat deed de koetsier op de aanlegplaats te Brighton? Hij wachtte. De volgende dag ging voorbij, weken verliepen Hij wachtte. Alleen vroeg en kreeg hij vergun ning, eene soort van huisje te mogen bouwen voor hem en zijn paard. Hèt jaar liep ten einde. De koetsier leefde in zijn huisje, rookte zijn pijpje voor de deur en hield de zweep in de hand. Op een goeden morgen werd de aankomst geseind van het jacht van den heer Draggs, die, na zijne reis om de wereld te hebben voltooid, in Engeland terugkeerde. De eerste, dien de lord bij zijn ontschepen bemerkte, was onze koetsier De heer Draggs toonde niet de minste verbazing. „All right!" zeide hij, zich het bevel herinnerend, dat hij den man had gegeven: „Hoeveel ben ik je schuldig?" De ander presenteerde eene nota; de lord zag haar in, vertrok geen spier van zijn gelaat en betaalde ongeveer 7500 gulden. „Breng me nu naar mijn hotel!" zeide hij en steeg in het rijtuig. Aan de plaats van bestem ming gekomen, wilde hij zich verwijderen. De koetsier hield hem tegen. „En mijne vracht?" „Je hebt gelijk." Én hij gaf den man twee schillings. Te Parijs is eene internationale tentoonstelling geopend van middelen ter voorkoming en beper king van brand, alsmede van toestellen, werk tuigen, enz. tot redding bij het ontstaan van brand. De tentoonstelling is verdeeld in drie klassen. De eerste is bestemd voor de inzending van voor werpen ter voorkoming van het gevaar, zooals papieren en stoffen die onbrandbaar zijn gemaakt metalen constructies, enz.; de tweede geeft de toestellen te aanschouwen, die dienen om de verspreiding der vlammen tegen te gaan, zooals brandspuiten, ijzeren schermen voor schouwbur gen, extincteurs, seingevers: de derde afdeeling omvat reddingstoestellen, plannen van doelmatig ingerichte schouwburgen, uitrustingen voor brand weermannen; kortom alle uitvindingen tot bescher ming en reddiDg. Er zullen en dit zal niet het minste belang wekkende van de tentoonstelling zijn in eene opzettelijk daarvoor ingerichte zaal tooneelvoor- stellingen worden gegeven met een vertoon van brand, tot aanwijzing van het doeltreffende der reddings- en beschermingsmiddelen. In den Parijschen gemeenteraad is het zeer onstuiming toegegaan. Er bestaat namelijk eene onderaardsche gang tussclien het raadhuis en eene kazerne, die langen tijd verstopt was en die de kolonel der garde republicaine dezer dagen heeft doen ontruimen, om den doorgang mogelijk te maken. Hierover nu heeft de voorzitter van den gemeenteraad, de heer Hovelacque, den prefect geïnterpelleerd, daar hij hierin een maatregel zag tegen de parijsche bevolking. De prefect ant woordde, dat hij gehandeld heeft op last der regeering. De provincie Rice, in Minnesota wordt sedert eenigen tijd door wolven geteisterd. Dezer dagen zijn twee kinderen van het dorp High Prairie, van school komende, door een troep van deze dieren aangevallen en verscheurd. Woensdag 1.1. werd te Ballykerogue, in Ierland, eene pachterswoning, welke op de ge bruikelijke manier door den wanbetalenden pach ter met steenen, kokend water enz. verdedigd werd, door „emergency"-mannen en politie op eigenaardige wijze bestormd. Zij hadden eene groote brandspuit medegebracht en tevens een soort van stormram. Deze laatste richtten zij, zïch met groote schilden beschermende, tegen de woning en toen zij daarmede eene bres in een der muren gemaakt hadden, bracht de brandspuit zulke geweldige waterstralen naar binnen, dat de verdedigers het moesten opgeven. Zaterdag 4 December te Oosterend. Notaris G. J. O. D. DIKKERS, Makelaar J. H. MOOJEN. H. A. C. 8.90 Huis, Erf en Boomgaard. Kooper S. P. Koning vooi f 700. 3.32.80 Wei- en Bouwland. Kooper C. S. Keijser voor f 2397.— .90.60 Weiland, genaamd „Slikwerl." Kooper H. Flens qq. voor f 600.— Purmerend, 6 Dec. Aangevoerd 83 vette Kalveren 80 a 110 ct. per KG.; 88 nuclit. Kalv. f 8 a 20; 161 vette Varkens 34 a 42 ct. per KG. 35 magere Varkens f 9 a 14; 247 Biggen f 4 a f 6; 4395 Schapen, 207 Runderen en 10 Stieren. Kip-Eieren f 6,00 a 7,00 per 100 stuks. Vette- Koeijen, hooger in prijs, vlugger handel. Geldekoe- ijen hooger in prijs. Vette schapen, hooger in prijs vlugger handel. Overhouders prijshoudend. Alkmaar, 5 Dec. Aangevoerd 1 Koeien f 200 a 49 vette Kalveren f 45 a 130; 18 nuclit. Kalveren f 6 a 16; 850 Schapen f 16 a f 26; 180 vette Varkens 38 a 45 ct. per KG.; 17 magere dito f9 a 11. Amsterdam, 5 Dec. Aangevoerd 474 Run deren, le kwal. 65 ets., 2de kwal. 60 ets., 3de kwal. 50 ct. per KG.; Melk- en Kalfkoeien f 100 a f 220; 5 Graskalveren fa 33 nuclit. dito f 7 a 14 5 Schapen en Lammeren f a 427 vette Varkens 33 a 38 ets. per KG. Londen, 5 Dec. Aangevoerd 4300 Runderen 9000 Schapen en Lammeren, 220 Kalveren en 30 Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 75 ct., Schapen en Lammeren 475 a 775 ct., Kal veren 45 a 725 ct., varkens 35 a 575 ct. Ilarling'eu. 5 Dec. De aanvoer van zeevisch bedroeg van 28 Nov. tot 5 dezer: 160 stuks Rog, 4400 stuks Schelvisch, 20 stuks Kabeljauw, 1800 stuks Betelingen, 50000 stuks Bliek, 2000 stuks Haring, 2 manden Garnalen, 2110 balen Mosselen 736 balen Cockels en 19 balen Alikruiken. De Rog werd naar Brussel, de Mosselen, Cockels, Alikruiken en Garnalen naar Londen en Hull verzonden; de Haring en Bliek werd aan rookers verhandeld. Schelvisch en Kabeljauw werden door opkoopers naar onderscheidene plaatsen verzonden de overige visch kwam aan de venters. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 30 Nov. 6 Dec. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD Geene. GEBOREN Fijt je, dochter van Simon Dros Gz. en Reinoutje Salm. OVERLEDENPieter Vlaming 3 jaar, zoon van Tetje Vlaming. Een aangespoeld lijk van een manspersoon. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelschc Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening' gebracht. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon, B. IvALF, echtgenoote van Jb. Bakker Az. Den Burg, 6 Decembfr 1887. Het Collegie van dagelijksch bestuur van den Polder „Waal en Burg" op Texel, brengt ter kennisse van de stemgerechtigden Inge landen, dat op WOENSDAG 21 DECEMBER 1887 van 's morgens 10 tot 's namiddags 1 uur, ten Raadhuize aan den BURG zal worden overgegaan tot de stemming van EEN Hoofd ingeland en EEN Heemraad, ter voorziening in de vacaturen ontstaande door de periodieke aftreding volgens den rooster, zijnde de Heeren C. B. BAKKER en ANT'. DALMEIJER. Opening der stembussen onmiddelijk nh het verstrijken van den tijd voor de inlevering bepaald. Ingeval van herstemming op een later te bepalen dag. TEXEL, 5 December 1887. Het Collegie van dagelijksch Bestuur voornoemd J. J. ROEPER Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz. Secretaris. Eerste soort Haring, Zoutevisch, gebeukte Stokvisch, Curacausche Limoensap per maat en kruik, extra groote Spaansche Kastanjes; benevens alle soorten Groenten als: puike polder Aardappelen per zak ƒ1. beste duur zame Winterappelen per zak f2. verder beste winter-Uijen, Wortelen, Rapen, Uiter- sche kool, enz. enz. Alles tegen concurreerende prijzen.

Texelsche Courant | 1887 | | pagina 3