Uitslag van gehouden Verknopingen. Marktberichten KENNISGEVING. G. J. O. D. DIKKERS, A. C. Lap. extra beet ADVERTENTIËN. LEZING D'. SCHAAPMAN. wordt goedgevonden hieraan gevolg te geven. Omtrent de opmerking gemaakt over den toestand van het huis van de wed. Schagen, deelt de Voorz. mede, dat daarin zal worden voorzien. Daarna brengt de Voorzitter ter tafel eenige ingekomen Prov. bladen welke voor kennisgeving worden aangenomen. Request van eenige ingezetenen van Oosterend verzoekende, dat de Raad zal terugkomen op 't door hem genomen besluit in zake de telefoon dienst. Volgens adressanten is het geopperde bezwaar dat n.l. des Zondags geen dienst zal worden ge daan, niet van zoo overwegend belang, dat daar om de telefoondienst zou moeten achterwege blijven, weshalve zij verzoeken, dat alsnog zal worden aangenomen de aangeboden gelegenheid in het hulp-postkantoor aldaar. De Voorzitter vindt het een moeielijk geval hierop te beslissen, omdat indien aan het ver zoek van adressanten wordt voldaan, de gelegen heid tot zondagsdienst geheel wordt weggenomen en het alzoo eene gebrekkige inrichting is. De heer Bakker kan zich niet vereenigen met het verzoek van adressanten, en zou niet gaarne willen medewerken om zulk eene onvoldoende inrichting daaitestellen, volgens spr. zal wellicht eene goede gelegenheid zich spoedig voordoen. Ook de Voorz. deelt die meening en geeft daaromtrent eenige offlcieuse mededeelingen. Op voorstel van het Dag. Bestuur wordt bij acclamatie besloten deze zaak voorloopig aan te houden. Request van den heer P. Bouma namens eenige schippers te Oosterend, te kennen gevende dat zij, gelezen hebbende de beslissing van de Raad in zake de haven te Oudeschild, verzoeken dat pogingen mogen worden aangewend om voor de visschersvloot te Oosterend, sterk 88 vaartuigen, eene Rijkshaven te verkrijgen bij de ijzeren kaap. De Voorzitter stelt voor aan Ged. Staten me- dedeeling te doen van dit adres, ten einde le daardoor nog meer klem bij te zetten aan het vroeger gedane verzoek 2e opdat, indien van Ged. Staten iemand wordt gezonden tot onderzoek van de haven te Oudeschild alsdan gelijktijdig deze aangelegenheid kan worden onderzocht. De heer Dros acht het wensclielijk dat de Raad hierover haar gevoelen zal uitspreken. De heer C. Keijser Pz. zegt dat hoewel over tuigd van de noodzakelijkheid der verbetering van de haven te Oudeschild, hij op dit adres niet zoo geheel onvoorbereid zijn gevoelen kan uitspreken, hij vindt de zaak van te overwegend belang om zoo terstond daarover te oordeelen, en acht het alzoo beter het uitspreken van het gevoelen van den Raad te verdagen. De heer C. Zijm acht de indiening van dit request zeer ontijdig, wij zullen daardoor allicht voor het geval komen, dat indien aan het verzoek van adressanten werd voldaan, aan de haven te Oudeschild niets werd verbeterd en wij alzoo twee kleine havens zouden hebben en zegt spr. liever één goede dan twee onvoldoendespr. wenscht daarom het adres ter zijde te leggen. De heer Keijser herhaalt zijn zooevengezegde en zou het uitspreken van een oordeel nu reeds lichtvaardig noemen voor een zaak van zoo groot belang. De heer Zijm sluit zich daarop aan bij het ge sprokene van den heer Keijser. De heer Bakker zegt niet te kunnen medegaan met de beide vorige sprekers, doch is voor het voorstel om dit adres op te zenden aan Ged, Staten. De heer Westenberg brengt ter sprake de moei lijkheid welke de verbetering van de haven te Oudeschild steeds in den weg staat van rijkswege spr. zou wenschen die moeielijkheid uit den weg te ruimen en daarom de actiehouders willen op roepen en beproeven de aandeelen te koopen, opdat alsdan voor het Rijk worde weggenomen het bezwaar dat eene goede verbetering der haven te Oudeschild belemmert. De Voorzitter geeft daarop in overweging bij advertentie de actiehouders op te roepen en te vragen op welke voorwaarden zij die bewijzen willen afstaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Request van eenige ingezetenen te Oudeschild verzoekende dat een deel der straat aldaar moge worden verbeterd. Na toelichting van dit adrs door den heer C. Zijm, wordt deze zaak aan het Dag. Bestuur ter uitvoering overgelaten. Hierop brengt de Voorzitter ter tafel een schrij ven van den heer Roelofs te Oude Wetering, verzoekende op de door den Raad gestelde voor waarden in aanmerking te mogen komen voor de betrekking van veearts. Nadat door den Voorzitter nog is medegedeeld eei gunstig schrijven omtrent genoemde sollici tant ontvangen te hebben van den Directeur der Rijks-Veeartsenij school wordt de adressant bij acclamatie tot veearts benoemd. De vergadering wordt hierop voor eenigen tijd geschorscht. Na heropening stelt de Voorz. aan de orde de benoeming van twee leden en twee leden-plaats vervangers van het stembureau, bij de verkie zing op 6 Maart a.s. van een lid van de Tweede Kamer en tevens van een lid voor den Gemeen teraad. Tot leden worden benoemd de heeren T. M. Zijm en C. Keijser Pz. en tot plaatsvervangers de heeren F. Keijser en J. Roeper. Vervolgens brengt de Voorz. in herinnering een ministerieel schrijven om te overwegen of het ook wenschelijk is ter bevordering der ver kiezingen de gemeente in afdeelingen te verdeel en. De raad dit wel noodig achtende stelt de Voor- zitter voor aan het Dag. bestuur, op te dragen het maken eener ontwerp-verordening tot zooda nige indeeling voor 5 stembussen, als te Ooster end, Eierland, Oudeschild, den Hoorn en den Burg en die verordening in de volgende vergadering ter tafel te brengen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Vervolgens wordt behandeld reclames van een lOtal personen, om als kiezers te worden beschouwd. Aangezien hiervan reeds 9 personen op de kie zerslijsten zijn geplaatst en het verzoek van één reclament niet voor inwilliging vatbaar is, wordt de kiezerslijst, waarop voorkomen 590 namen, vastgesteld. Bij rondvraag herinnert de heer C. Keijser Pz. aan zijn reeds vroeger gedaan voorstel om aan het Dag. bestuur toetevoegen eene comm. van openbare werken, wat met het oog op de uitge breidheid onzer gemeente wel gewenscht is. Wordt besloten dit in eene volgende vergade ring te behandelen. Nog vraagt de heer Keijser of de keien bij de vischmarkt liggende, daar nog lang moeten blij ven; spr. zegt dat door het weinige toezicht daarop het zou kunnen voorkomen, dat daarmede een ongeluk kon plaats hebben, door het vaak onbe suisd gooien daarmede door sommige personen. De Voorz. geeft daaromtrent eenige opheldering, en vleit zich dat die toestand niet lang meer zoo zal blijven. Niemand meer het woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. Woensdag, 8 Februari 1888 aan den Burg. Makelaar J. H. MOOJEN. Een perceel Bouwland, groot 68 aren Kooper J. Gomes voor f 415. Een Huis met Erf en Schuur, in de Molenstraat. Opgehouden voor f930. Schaden, 9 Feb. Aangevoerd 8 Paarden 50 a 150, veulen a Ossen a Stie ren a ,10 magere Geldekoeien 50 a 120. 10 vette dito 150 a 220, 3 Kalf koeien ƒ140 a 200, vaarzen dito a nucht. Kalveren a 15 Graskalveren 6.— a 15.— Varkens 7.— a 12.— Biggen 3.50 a 7. vette Schapen a 450 magere dito 9.— a 18. Overhouders a Rammen ƒ-,— a -Lammeren/" a Kipeieren 2.75 a 8.25 per 100 stuks. Leitlen, 10 Feb. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 120 stuks 118 a 285 11 Stieren /"68 a /"110 Veulens f 89 Kalfkoeien 100 a 235 Melkkoeien /"100 a 220 58 Varekoeien 86 a 190 Vette koeien 118 a 235 19 Vette kalveren 35 a 72Magere kalve ren 3.50 a 8. 16 Graskalveren 14 a 36 110 Vette schapen /"16 a 24. 16 Magere schapen 17.— a 26Paarden a Magere lammeren Vette jarige dito a Magere varkens a 56 Biggen ƒ4.50 a ƒ12. Londen, 9 Feb. Aangevoerd 500 Runderen 1000 Schapen en Lammeren, 110 Kalveren en Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 675 ct., Schapen en Lammeren 50 a775 ct., Kal veren 45 a 80 ct., varkens 35 a 56 ct. Lemmer, 8 Febr. Zuiderzee-haring werd op heden, voor 't eerst sedert de weder ingevallen vorst, aan de rookerijen alhier aangevoerd. De vangst was zeer ongunstig, grootendeels alle vis- schers kwamen letterlijk zonder eenigen vangst in de haven terug, De geheele vangst bedroeg nog geen 20 stuks. Het Collegie van dagelijksch bestuur van het Waterschap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texelbrengt ter kennisse van de stemgeregtigde ingelanden dat op Woensdag 15 Februari 1888, van 's morgens 9 tot des namiddags 3 ure, ten Raadhuize aan den Burg zal worden overgegaan tot de herstemming van EEN HOOFD-IN GELAND voor het bestuur van dat Waterschap en waartoe als dan aan de Kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. De opening der stembus zal geschieden on middellijk na het verstrijken van den tijd voor de inlevering bepaald. Het dubbeltal der personen welke bij de eerste stemming geene Volstrekte meerder heid hebben verkregen, bestaat uit de Heeren PIETER K. BREMER en KLAAS T. BAKKER. Texel, 1 Februari 1888. Het Collegie van dagelijksch bestuur voornoemd J. J. ROEPER, Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. Het Bestuur van den polder Waal en Burg, brengt bij deze ter kennisse van belangheb benden, dat de aanvrage om grond van het boven talud der binnendijken, moeten worden ingediend vóór den 18 Februari a.s. en dat op dien dag ter verlangde plaatse de noodige aanwijzing zal worden gedaan, te beginnen bij W a a 1 d a m 's morgens 9 uur. Texel, 2 Februari 1888. Het Bestuur voornoemd J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER, Secretaris. NOTARIS te TEXEL, zal op Dinsdag' 21 en 28 Februari 1888, telkens 's avonds 7 uur, in het logem. „DE ZWAAN," aan den Burg op Texel, bij inzet en afslag PUBLIEK VERKOOPEN: De hofstede genaamd „ANTWERPEN" bestaande in HUISMANSWONING met SCHUUR, be nevens diverse perceelen WEI- HOOI- en BOUWLAND, in den polder Eierland op Texel, kadaster sectie A, nos. 431, 432, 436, 437, 962, 966, 968, 970 sectie H, nos. 982, 984 en sectie I, nos. 340 en 398 samen groot 70.96.10 Hectaren. Eigendom van den lieer P. S. Dijt, te Texel. Aanvaarding 20 Maart 1888. De betaling der koopsom moet geschieden 1/5 24 JUNI 1888 en het restant de volgende 8 jaren en wel elk jaar 1/10. Belanghebbenden wordt bericht dat eiken W oensdag gelegenheid bestaat, om pakjes of boodschappen medetegeven naar en van den Hoorn, vóór twee uur. Aan hetzelfde adres is te koop, plusminus 2000 Kilo puik best klaverhooi. maandag avond na aankomst, ongeveer ten 6 ure van TEXEL, van NIEUWED1EP, om streeks 11 ure terug. Retourbiljetten aan de boot, voor gewone vrachtprijs.

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 3