Buitenland. op het bouwterrein aangetroffen om, onder het geven van de noodige orders, de werkzaamheden zoodanig te regelen, dat 's morgens vroeg, bij liet licht van electrische booglampen, zoodra de bazen en werklieden verschijnen, de werken onverwijld kunnen worden hervat. Naar het zich laat aanzien, kan het geheele werk der overkapping indien met dezelfde kracht wordt voortgewerkt en er zich geen onvoorziene rampen voordoen, gemakkelijk voor den eerstvol- genden winter gereed komen, en zullen intusschen, zooveel dit gelijktijdig geschieden kan, de overige stationswerken worden aangevat, om ze geduren de dien winter voort te zetten en zoodoende kort daarna het geheel van het ingewikkelde stations emplacement in werking te kunnen doen bren gen. De burgemeester van Beek heeft zich persoon lijk in de fabrieken en scholen begeven, en aange kondigd, dat iedere aanranding of beleediging, den Israëlieten aangedaan, strengelijk zal gestraft worden. De waarschuwing, gevoegd bij en ge steund door de aanwezigheid van een kapitein der maréchaussee met 12 manschappen, zal er zeker toe leiden, dat de vervolgingen zullen op houden. Het is wel te betreuren, dat eerst na dat twee gezinnen uit Beek zijn verjaagd, justi tie en politie hebben vermeend met meer kracht te moeten optreden. Omtrent het vertrek van den heer Hellendag naar Sittard kan nog worden medegedeeld, dat hij door 7 a 8 inwoners uit Beek werd gevolgd, die voor zijne woning te Sittard een gelijk leventje als te Beek wilden beginnen. Zij werden hierin echter verhinderd door het krachtig optreden dei- maréchaussee aldaar, die hen Sittard spoedig deed verlaten. Het zou niet onbelangrijk zijn te ver nemen, wie dezen Beekenaren in de gelegenheid gesteld heeft de reis per spoor naar Sittard te maken, of wel wie bij de geheele beweging ach ter de schermen zit. {N. R. Ct.) Eene jeugdige kiesvereeniging te Amsterdam had twee leden aangewezen om in de nabijheid van een der stembureau's zitting te nemen in een koffiehuis, teneinde, zoo noodig, op het uiterste tijdstip de kiezers nog voor te lichten. Deleden, zeiven hun tijd daarvoor niet beschikbaar kun nende stellen, hadden die taak weer overgedragen aan een paar jongelui, die volstrekt niet ontsticht waren door het vrije dagje, dat hunne patroons hun verschaften, 't Beviel hun in het koffiehuis blijkbaar beter dan ten kantore hunner patroons; althans in den middag waren zij zóó opgewekt en vroolijk, dat van het werk, waarvoor zij aan gewezen waren, niet veel meer terechtkwam. Zij hadden zeiven meer voorlichting noodig om hun huis te vinden, dan de kiezers om de stem bus te bereiken. Godsdienstdweperij heeft dezer dagen een jong echtpaar te Zaamslag krankzinnig gemaakt. De tusschenkomst der politie was daarbij noodig, want de man, in de meening dat hij de aartsvader Abraham was, wilde zijn een-jarig kindje offeren. Bij een bijenhouder te Drouwen zijn in een bijenstal vreeselijke verwoestingen aangericht. Meer dan het drievierde der korven was totaal bedorven. De oorzaak wordt hier aan geen spech ten of andere onbekenden toegeschreven aange zien er van de daders enkele op heeterdaad wer den betrapt. Het waren de muizen die hier de overwinnaars waren geweest. De bijenkorven waren niet alleen ontvolkt maar ook het werk was vernietigd en in enkele korven waren reeds muizennesten aanwezig. Slechts enkele korven werden nog tijdig van de verwoesting gered. Nader meldt men uit Nieuwleusen: De oor zaak van den brand, die de kapitale boerenwoning van J. Lubberink bijna geheel in ascli legde, was, naar men zegt, eene kat, die vuur gevat had, de deel op liep, en daar in een oogenblik alles vlam deed vatten. Daar het dienstvolk buiten en de bewoner afwezig was, zoodat de vrouw zich alleen tehuis bevond, kon er niet dadelijk krachtig opgetreden worden: anders had men waar schijnlijk den brand in zijnen aanvang gestuit. Aan de inmiddels toegeschoten buren mocht het nog gelukken, eenig huisraad te redden, terwijl ook eene hooimijt behouden bleef. Men schrijft uit Bergen op Zoom 8Maart: Gisterenavond is een groot gedeelte van den zijgevel van een koffiehuis in de Boschstraat in gestort en daarmede de balklagen en vloeren van de beneden- en bovenverdieping. Naast dit koffiehuis had men een perceel afgebroken en was daardoor aan den zijgevel zijn steun grootendeels ontnomen. Door werkzaamheden beneden den beganen grond op het alzoo bloot gekomen ter rein schijnt het fundament van den zijmuur naar buiten te zijn uitgeweken en is de instorting ge volgd. De 91jarige eigenaar van het koffiehuis, de heer Damen, zat in de benedenkamer toen de instorting plaats had is met den vloer naar be neden geraakt en onder het puin en de balken en planken der bovenverdieping bekneld geraakt. Met levensgevaar heeft men den ouden heer van onder het puin en de zwevende bovenbetimmering weggehaald en is toen gebleken dat de man hoe ongelooflijk het ook moge klinken slechts lichte kwetsuren aan het hoofd en een zijner beenen had bekomen. in een Noordbrabantsch dorpje werd bij een landbouwer op den middag brood en „mik" ge bakken. Het is nachten achtereen zoo koud ge weest, zei de bezorgde huismoeder, van avond zal ik n (ze bedoelde haar kinderen) eens goed doengij krijgt dezen nacht het gebakken brood en de mik tegen de voeten. En waarlijk, de kinderen werden op dit nieuw modisch verwarmingstoestel onthaald, ze konden hun geluk den volgenden dag aan hun school kameraden niet genoeg uitdrukken. Smakelijk eten Twee beruchte personen, Willem Kraaijbeek en zijn vriend Jesaja Hangjas, die zich te Amster dam hadden schuldig gemaakt aan diefstal met braak, zijn door de Rotterdamsche politie gear resteerd. Sedert een paar maanden hadden deze personen zich opgehouden in een vaartuig, liggende in kleine naburige gemeenten, tot dat zij te Rot terdam in een der havens voor anker kwamen. De politie kreeg daarvan kennis en spoedig wa ren Hangjas en Kraaijbeek ih handen der justitie. Eene groote partij voorwerpen, afkomstig van diefstal, is gevonden aan boord van het vaartuig. De tweede milioenen-juffrouw Trijntje De Jong is door de rechbank te Heerenveen veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. Reclame. In de Nvjm. Ct is te lezen: Kiezers! Zoute vingers. Zoute bollen. Door het geheele land is eenparig door alle Kiesvereeni- gingen aangenomen dat bij de Klare, bij de Pomme- rans, bij de Port, bij de Madera bij de Klare met suiker, bij een Advocaatje Zoute vingers onmisbaar zijn. Dagelijks versch te verkrijgen bij (volgt 't adres.) En in het Utr. Dagblad van Maandag. Kiezers waak denk om uwe belangen maar eet vooraltête presée fpreskop), de zoo gunstig bekende Haagsche Leverworst en superfine Rook worst, van (volgt 't adres.) P. S. Voor niet-kiezers is bovenstaand ook ver krijgbaar. Dokter. Uw man is zieker dan gisteren; wat heeft hij gegeten? Boerin: Wel, wat kippesoep, zooals u gezegd heeft. Dokter: En hoe kook je kippesoep Boerin: Wel, zooals ik altijd voor de kippen kook, van haver en zemelen. Met welke moeilijkheden ik gedurende de laatste dagen, bij de algemeene agitatie, te kampen had om te seinen, zegt de Berlijnsche correspon dent van den N. R. Ct. - kan uit het volgende blijken. Toen Donderdag de valsche tijding om trent 's Keizers dood werd verspreid, werden hier aan het hoofdtelegraafkantoor bezorgd 29,878 telegrammen, gezamelijk 799,926 woorden tellende en op Vrijdag, toen de Keizer werkelijk dood was, 37,615 telegrammen, houdende 1,115,551 woorden in verschillende talen en naar alle we- relddeelen. Daaraan werkten gelijktijdig in de groote dépêche-zaal 346 telegrafisten' met 230 toestellen. De correspondenten van bladen telegrafeerden bijna alles „dringend," dat wil zeggen tegen het drievoudige tarief, om op die wijze hunne tele grammen vóór andere te laten gaan. Blijkens de berichten uit New-York heeft Maandag aldaar een geduchte sneeuwstorm ge woed. De straten lagen 5 tot 10 voet hoog door sneeuw versperd. Alle pogingen door spoor- en tramwegdirectiën om de banen door sneeuw ploegen te doen schoonvegen mislukten. De ploe gers moesten tegen wil en dank het werk opge ven. Evenals op die banen was ook overigens voor rij- en voertuigen alle verkeer onmogelijk. Vele wagens werden beschadigd of onbeschadigd in de sneeuw achtergelaten. In Broadway lag de sneeuw 10 voet hoog. Op den luchtspoorweg kon evenmin worden gereden want de machinisten en conducteurs konden niet vooruit zien. Vandaar dat er verscheidene botsingen hebben plaats ge had waarbij reizigers gewond zijn niettegenstaan de weinige treinen, die bij groote tusschenpoozen werden afgezonden, uiterst langzaam stoomden. Slechts weinige personen waagden het, de straat op te gaan. De meeste winkels en kantoren waren dan ook gesloten; waar zij geopend waren, konden er toch geen zaken worden ge daan. Aan twintig makelaars is het nog gelukt de Beurs te bereiken, maar dit gaf hun niet veel want er waren bijna geen beursbezoekers en geene berichten doordien er geen spoortreinen reden en de sneeuwstorm, over eene groote uit gestrektheid woedende, vele telegraaldraden had vernield. De meeste avondbladen zijn ook niet uitgegeven, doordien het personeel wegens het geduchte weder de bureaux niet kon bereiken. Naar men uit Madrid meldt is Almaden in de provincie Ciudad-Real, door een hevigen storm met sneeuw en regen geteisterd. De vruchten- en graanoogst is ten deele verwoest. Te Ravilla heeft het vier weken achtereen zonder ophouden gesneeuwd. Inde omstreken der Sierra vertoonen zich de wolven in grooten getale. Indien de dooi plotseling invalt, staan geweldige overstroomin gen te vreezen. De vorige week hebben te Rome eenige onlusten plaats gehad. De Italiaansche Regeering daarover geïnterpel leerd heeft geantwoord, dat zij wist hoe en waar door de onlusten zijn ontstaan. Zij heeft het bewijs, dat zij het weik zijn van eenige volks menners, die door geheime comités zijn betaald. Het waren geen hongerigen, die de bakkerswin kels geplunderd hebben. Het vragen om „werk" blijkt inderdaad slechts een voorwendsel te zijn geweest, daar, toen ten behoeve der werkeloozen een aanvang zou worden gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de nieuwe Polikliniek en het Paleis van Justitie, slechts met veel moeite 150 werklieden werden gevonden bereid om te werken. Ook eenige particuliere bazen zagen hunne Fpogingen mislukken om werkvolk te vinden. Een hunner kreeg rondweg ten antwoord „Wij willen geen werk, doch een sociale revolutie". In de Spaansche Cortes heeft de Minister van Oorlog verklaard, dat Spanje een strenge onzijdigheid moet handhaven, maar daartoe noodig heeft zijn leger te versterken. Wij bezitten zeide de Minister 500.000 geweren, nieuw model, en talrijke kanonnen verdedigen onze kusten, en ik hoop te bewerken, dat Spanje, zonder groote kosten, een leger van een half millioen jmet eene reserve van 180,000 man op de been zal kunnen brengen. In den muil des leeuws. Eenige maanden geleden werd een kappersbediende te Passy, bij Parijs op weg naar huis door twee mannen aan gerand en van alles beroofd. Sedert nam hij bij een anderen patroon dienst en verleden Zondag moest hij iemand helpen, in wien hij een zijner aanranders herkende. Hij liet niets blijken maar waarschuwde snel zijn patroon die de politie liet halen. Juist was de onbekende geschoren totn hij tot zijne ontzetting werd gevangengenomen. Hij was zóó verplet, dat hij alles bekende en zijn medeplichtige noemde. Te Parijs hebben eenige personen terecht gestaan die er hun werk van maakten met een in bijtend vocht gedrenkt sponsje aan hun wan delstok de kleederen der dames te bederven. Eén hunner bediende in een manufactuurwinkel verklaarde deze baldadigheid uit den wensch om wat leven in het vak te brengen. Te Chambéry zijn verleden Maandag-och tend vier gevaarlijke recidivisten uit de gevange nis ontkomen. Zij hadden een gat in de zolde ring gebroken en wisten van de vliering langs eene trap welke naar buiten voerde te ontsnappen. Daar zij nog hunne gewone kleederen aanhadden werden zij door den schildwacht niet opgemerkt. Drie hunner zijn echter op een afstand van 9 ki lometer weder gevat. In een mode-magazijn in de Rivoli-straat te Parijs zijn een heer en eene dame keurig gekleed en van een ongemeen voornaam uiterlijk betrapt op het stelen van allerlei kleine voorwerpen. De heer noemde zich „graaf G." en de dame „burg gravin C." Zij bewoonden een gemeubeld hotel, waar allerlei gestolen voorwerpen gevonden zijn. Bij onderzoek is gebleken dat deze aanzienlijke personages een knecht en eene kamenier buiten betrekking zijn. Een luitenant van het garnizoen te War schau ging met een zijner kennissen eene dolle weddenschap aan om duizend roebels. Hij wed de nl. dat hij gedurende de schietoefeningen van de artillerie op het Powonseowsche veld bij War schau, ongedeerd te paard over het beschoten ter rein zou rijden. Hij verloor de weddenschap, want hij werd door een kogel getroffen en met zijn paard in stukken gescheurd. De waaghals was eerst twintig jaren oud.

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 2