W. METS Tz. G. J. O. D. DIKKERS, zal op DoÉrtai 22 Maart 1888, zal op MaaMasr 26 Maart 1888, 1 De prijzen zijn concnrreerenfl. t. De prijs der adYertenliën is zeer ME puilen horlop-, medaillon- en MsMinpn; W. C. EEIJ. O. JOHB, Tuin- en Landbouwzaden, SCHOENEN ei LUBZDL Een ruim Woonhuis en Erf, publiciteit voor Texel, Feuilleton. Liberale Kiezers! Een Schuur met eenige per- ceelen Land. G. J. O. I). DIKKERS, Publiek Verkoopen m „Excelsior" 188T BOEKDRUKKERS It tltii ftnirj D|i (Ttcxel, m uu CORNELIS WITTE, Th. DE BIE, DE SMOKKELAARS. komt den 20sten dezer getrouw ter stembus en stemt als ÉÉN man den Heer Een aantal kiezers v/d. Burg. NOTARIS te TEXEL. des avonds 7 ure, in bet lokaal „PARKZICHT" aan den Burg op Texel PUBLIEK VERHUREN*. Op Zuid-Ha ff el gelegen, genaamd: Voorhuis, Beneden voorhuisGuurtje Peet KoeienweidjeAchtertuin, Hof steed je, Frans- landjeRammehoekjePieter Duinker d de Bollen. Te zamen groot ruim 10 Hectaren. Eigendom van <len Heer 1\ P. KEI.ISER. Notaris te Texel, 's morgens 10 ure, bij de plaats van den Heer P. P. KEIJSER op Zuid-Haffel te Texel, 60 Lamschapen, T4 Enterlingen, 1 Paard, 1 Jacht wagen, Kribben, Kuiven, Koeren- en Melkge- reedscliappen enz. op een der beste standen van het Oudeschild, zeer geschikt voor elke affaire. Te bevragen bij M. J. DE AVAARD, Oude Schild op Texel. Leden der Vereeniging die hun prijs nog te goed zijn, worden ver zocht die binnen 14 dagentegen „BON" afte halen. De Directeur J. J. KUIJPER. Parkstraat, (Texel) 14 Maart '88. bevelen bij voortduring hunne Drukkerij aan, tot het vervaardigen van alle voor Gemeente-, Polder- en andere admini stration, zoomede voor Vereenigingen en Par ticulieren. Voor netheid van bewerking kunnen getui gen de vele reeds uitgevoerde bestellingen. HAMDEL IN pa -1 I*. Dit blad voorziet in eene groote behoefte aan Door de lage abonnementsprijs komt het in aller handen. Ontvangen een ruime sorteering der nieuwste tevens r u ime keuze in alle artikelen tot bovenstaande handel behoorende. Onder beleefde aanbeveling, TEELDER en HANDELAAR in weder vertrokken zijnde, bericht dat van hem alle soorten van zaden te bekomen zijn bij winkelier aan den Burg. lifiP* Voor alle soorten van Zaden wordt INGESTAAN. aan DEN BURG, beveelt zich minzaam aan tot levering van bovengenoemde artikelen. REPARATIËN worden spoedig en netjes tegen zeer lage prij zen afgeleverd. Beleefd verzoekende gunst en recommandatie. IV. Men zal gemakkelijk begrijpen, dat ik dien nacht geen oog toedeed. Ik lag tot het aanbreken van den dag klaar wakker, ten prooi aan de vreeselijkste veronderstellingen en vermoedens. Er was geen bepaalde grond voor verdenking; er was ten minste niets gebeurd, dat vermoedens op een be paald persoon kom doen vallen en toch kon ik mij niet van de overtuiging losrukken, dat de jonge Broek man op de een of andere manier bij de zaak betrok ken was. Verbonden met dit denkbeeld was ook de herin nering aan de maatregelen door zyne moeder geno men en dit vereenigd, diende om verschrikkelijker en verontrustender gedachten op te wekken, dan wel ke ooit in mijn brein waren opgekomen. Als de eenigste en beste manier om ze te verjagen besloot ik ten laatste mijne eigene zintuigen niet te vertrouwen en door een krachtige inspanning slaagde ik er bijna in om te denken, dat de geheele daad slechts een schepping mijner verhitte verbeelding moest zijn. Zulk een twyfel moest echter opgelost worden. Toen het eindelyk dag was geworden, kleedde ik mij haastig aan en ging naar de plaats waar ik de ge welddaad gezien had of meende gezien te hebben. Er waren overvloedige bewyzen voor mijne ver moedens. Het gras was, als door handen en hielen van menschen die worstelen, uitgerukt, en op ver schillende plaatsen met bloed gedrenkt. Er was een stroompje van dezelfde vloeistof tot aan den kant des afgronds, waar het eindigde. De reeds genoemde geul was honderd vyftig voet diep. Zy is daar na genoeg steil en een smal voetpad of liever schapen- spoor geleidt slechts naar de diepte. Op den bodem staat een in puin gevallen hut met een hoop steenen, alles overgroeid met brandnetels en wilde klimplanten. Ik kon bemerken, dat zij in kort van hun plaats waren geweest, want het onkruid was neergetrapt en eene meer dan gewone hoeveelheid steenen was blootgekomen; dadelijk kwam de gedachte in mij op dat daar het lijk moest zijn. Ik kon dat feit niet onbeslist laten, daarom ging ik den heuvel weer af en naar den bouwval. Ik had geen moeite de plaats te vinden, die juist onder de hoogte lag, want een schrikkelijk merktee- ken geleidde my daar waren bloedvlekken en bloed- spatten over het heele vlak van het ravijn en geheel omlaag was een plas gestold, waar het lichaam zon der twijfel na zijn val gelegen had. Ik volgde een soort van spoor tusschen de brandnetels, hetwelk van dit punt tot de hoek van het vervallen'gebouw leidde, waar het eindigde. Hier zag men duidelijk dat een hoop steenen pas van hunne plaats waren geweest en toen ik er verscheidene terugrolde, ont moette mijn oog een verschrikkelijk schouwspel. Een doode man lag er onder, zijn hals was van oor tot oor afgesneden en een mes, zooals de zeelui ge woonlijk dragen, lag er naast. Hecht en lemmet beiden waren met bloed bevlekt en het was gemerkt met de letters AVB. O Godriep ik luid uit, dan is Will Broekman de moordenaar. Nauwelijks had ik dien uitroep gedaan, toen ik'mij plotseling omringd zag door een hoop lieden, onder welke verscheidene vrederechters"en een magistraat, Nadat de verwarring, onder zulke omstandigheden gezien te worden, voorbij was, herhaalde ik aan de anderen alles wat ik den vorigen nacht gehoord en gezien had en toen ik evenzoo myne vermoedens had medegedeeld, werden er dadelijk agenten uitge zonden om genoemde personen gevangen te nemen. Ter zelfder tijd werd het lijk voor de schouwing naar de hut gebracht en de magistraat keerde met mij naar de pastorie terug, waar wy den tijd in niet zeer benijdenswaardige staat van gevoelens doorbrach ten, totdat de agenten met hunne gevangenen zou. den komen. Er waren bijna twee uur verloopenfvoor dit laatste gebeurde. Zij kwamen echter eindelijk en met hen de drie broeders en hun gezel; zelfs de zorgelooste toeschouwer moest het sprekend kontrast opmerken) welke het aanzijn en de manieren van deze ongeluk kige personen te kennen gaf. In het gedrag der eersten kon men nauwelijks eenige toekenen van ongerustheid, laat staan van verwarring of schuld opmerken. Met de voortgang van het onderzoek vloog soms een blos over hun aan gezicht, maar overigens was de uitdrukking hunner gelaatstrekken die van lieden, die óf geheel onschul dig óf tot een verschrikkelijke hoogte verhard en be. dorven zijn. Zoo was echter niet het gelaat van Broekman. De diepste en groots te ellende]was daarop geschil derd. Hij was doodsbleek, zijn oogen stonden wild, waren met bloed doorloopen en bleven steeds^op den grond gevestigd of dwaalden klaarblijkelijk zonder dat hij het wist door de kamer. Ook was het verschil in kleeding merkwaardig. De broeders waren in 't bed gevangen genomen. Zij waren kalm opgestaan, hadden op hun gemak een schoon pakje aangetrokken en handelden alsof zij omtrent de oorzaak van hun arrest geheel onkundig waren. Broekman was op het strand gevangen genomen. Hij had dezelfde kleeding aan, welke hij den vorigen nacht gedragen moest hebben en deze, zoo wel als zijn handen waren rood van bloed. Toen de agenten hem vatten liep hij heen en weer, meer als iemand, die aan zelfmoord denkt dan aan te ontsnappen en hij stond nu voor ons, zoo klaar overtuigd van den misdaad, waarvan hij beschuldigd werd, als uiterlijke schyn hem kon overtuigen. Ik zelfs moest hem in mijn hart voor den moor denaar houden. Nadat de magistraat behoorlijk gezeten was, begon hij de verklaringen af te nemen van hen, die eenigs- zins met de omstandigheden van het gebeurde waren bekend. AVat my aangaat, ik kon slechts mededeelen, wat ik van te voren reeds gezegd had, terzelfder tyd bekennende de personen niet te hebben herkend^ de volgende persoon, die ondervraagd werd, bracht de zaak voor de gevangenen ook al op geen beter voet. Deze getuige bleek de metgezel van den vermoorde te zyn geweest. Hy melde de ontvangst van een' anoniemen brief, ingevolge waarvan hy en zyn mak ker gehandeld hadden en beschreef nauwkeurig hoe de hinderlaag en aanval hadden plaats gehad. De goederen waren echter te zwaar om zonder hulp te vervoeren, zoodat het noodig was, dat een om hulp uitging, terwyl de ander de wacht hield en daar het eerste hem ten deel viel, liet hij de ver moorde het andere vervullen. Het eenige wat aan zijn rede vooral kracht bijzette was, dat hij op zijn weg naar Falkstone aan de andere zijde van den heuvel de oudste Petley ontmoette; maar die hem slechts goeden nacht wenschte en doorging. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel Uit de liand te loop ofte liuur:

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4