Versche Koemelk a 3 ct. VERBODEN eieren te zoeken Oklmijsen's Kindermeel. FORMEREND. GABRIELLE DE MEYRAN. 1 WW I Aanbesteding. Op Donderdag den 10 Mei 1888, DOEKSPELDEN en OORKNOPPEN t. W. C. REU. Feuilleton. Voor de netheid van het werk De' prijzen zijn zeer billijk. worden aanbesteed KOEMARKT ZATERDAG MEI a.s. C. Knijper Cz. DEN BURG OP TEXEL. In werking gesteld den 22 Augustus 1887. Langeveld DE Rooij. zal ten Raadhuize aan den Burg des voormiddags ten 10 ure bij inschrijving 1. Het vervoeren van Zand van den Wester weg bij de Doodenian naar den weg bij 't Gesticht. 2. Idem op den weg bij en nevens Hermanshoef. 3. Idem op den weg in Waal en Iturg, van af liet \ieuwland tot aan het hek voor het perceel land genaamd de Geelvink. De aanwijzing van deze werkzaamheden zal geschieden op Woensdag den 9 Mei bevorens des morgens ten 9 ure te beginnen bij 't Ge sticht aan den Burg. Texel, 1 Mei 1888. Namens de Besturen Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. Een RUIME KEUZE ZILVEREN vanaf 30 ct 't. paar. Aanbevelend, V E R K R I J G II A A R per halve liter Koogerstraat. bij P. BOON. in den Prins Hendrik polder. Texel, 1 Mei 1888. J. E. WINKLER, Administrateur. Beroemd en Scheikundig onderzocht Kinder voedsel is verkrijgbaar ad: 13 en 25 ct. per 1/4 en 1/2 KG. A. DROS Albzn., de Cocksilorp. Wederverkoopers genieten rabat. 's morgens acht uur vertrekken de Veebooten uit de haven van Texel naar Pu mierend. Informatiën bij IV. Toen hij, ondanks zijne pogingen de natie zag medegesleept in den bloedigen maalstroom, onttrok hij zich aan de worsteling tegen de partijwoede en hielp dapper mede aan de verdediging van Frankrijk bedreigd als het werd van buiten zooals het dit van binnen was. Als eenvoudig vrijwilliger verkreeg hij weldra op het slagveld de epauletten van luitenant. Een ern stige wonde bracht hem in doodsgevaar. Na verloop van een maand was zijne genezing echter zeker; hij had daarvoor evenwel rust noodig, welke hij niet in de militaire ambulance kon vinden. Hij kreeg dus verlof en kwam te Parijs, waar zijne vroegere gezondheid weer terugkeerde. Volbloed patriot had hij alles aan de vrijheid opgeofferd; maar hij wilde, dat deze vryheid de' grootheid en edelmoedigheid tot grondslag had, en de kunst tot kroon. Nog geheel van die gevoelens doordrongen, ont moette hij de beide vluchtelingen. Toen zij met hun drieën in het salon van Lucien gezeten waren, vertelde de jonge republikein aan zijne gasten deze bijzonderheden uit zijn leven, eenvoudig, zonder opsmukking noch valsche nede righeid. Toen hij geëindigd had, was de beurt aan den grijsaard tot spreken. Mijnheer, zei' deze met een zekere aarzeling, ik heet Perron. ik heb eertijds bij de Koninkl, Marine gediend, onder de bevelen van den markies de Meyran. De vader van graaf Hector de Meyran, die den tienden Augustus gedood werd? vroeg Lucien. Ja, mijnheer, antwoordde de grijsaard en wierp een verwarde blik op het meisje. Een smartelijke zucht ontsnapte aan de borst van Gabrielle en hare oogen vulde zich met tranen. Lucien keek de grijsaard aan en scheen hem de oplossing van die tranen te vragen. Ik ben de intendant van den markies, zeide Perron, op de stomme vraag van Lucien antwoor dende, en graaf Hector was een tweede vader voor Gabrielle; de aandoening van myne kleindochter behoeft u dus niet te verwonderen. Deze aandoening is heel natuurlijk, mijnheer, en aan mij heeft het niet gehouden, dat de graaf Hector de Meyran niet gespaard is geworden. Deze keer was het de grijsaard, die een vragende blik naar Lucien wierp. Ik was bij het gevecht van 10 Augustus, zei' Lucien; ik was echter in de ryen van het volk, terwijl de graaf de zaak van het koninkrijk verde digde, een zaak die reeds verloren was en niemand meer kon redden. Gabrielle maakte een beweging van schrik en schoof levendig haar stoel terug. Lucien glimlachte treurig. Mejuffrouw, zeide hij met waardigheid, ik ver oordeel het gedrag van den graaf niet, ik begrijp en vereer alle toewijding zelfs die van mijn tegen standers. Dat heb ik aan mijnheer de Meyran I* Tot ons genoegen kunnende constateeren, dat door velen onze onderneming wordt gesteund, blijven wij ons bij voortduring aanbevelen tot de levering van alle voorkomende DRUKWERKEN. kunnen ge,tuigen de vele reeds uitgevoerde orders. Modellen steeds te bezichtigen. De tevredenheid van vele werkgevers strekke daarvoor ten bewijze. Tot juiste beoordeeling vergelijke men onze prijzen met ilie, welke vóór onze vestiging voor drukwerk alhier werden berekend. Aanbevelend, bewezen. De graaf wilde de degen, die hij uit de schede had getrokken tegen zijne medeburgers, niet afgeven en brak haar door midden. Het was mis schien een ridderlijke daad maar tevens een zeer onvoorzichtige uitdaging. Dadelijk wierpen zich eenige lieden op mijnheer de Meyran, die reeds zwaar gewond was. Ik liep op het geraas toe en trof zonder mededoogen de woestelingen, zooals ik onder het roode kleed der Zwitsers de vijanden der republiek getroffen had. Ongelukkig kon ik hem niet redden: zijn bloed vloeide uit twintig wonden en er bleven hem nog slechts weinige oogenblikken te leven over. Gij hebt een edel hart, zei' hij, mij de hand druk kende, misschien zult gij den eenen of anderen dag hulp van een der onzen noodig hebben, neem dit medaillon, het bevat een lok haar van mijne dochter, zoek haar op en zeg haar, dat mijne laatste gedachte aan haar en u gewyd waren. Lucien had bij deze woorden het hoofd gebogen, daar het hem herinnerde aan een plechtig tooneel, waarvan hij een aandenken had bewaard. Toen hij het weder oplichtte, zag hij Gabrielle naast zich staan. Een treurige glimlach lag op hare lippen en hare oogen keken door tranen, die langs hare wangen parelden. Evenals de regenboog het einde van den storm aankondigt, zoo droogde die blik en die glimlach de tranen van Gabrielle. Zij strekte de arm naar Lucien uit. Een kreet wilde de borst van het meisje ont snappen; maar een wenk van den grijsaard hield die terug. Dank, mijnheer, zei' hij tot Lucien, ik dank u in naam van den markies de Meyran en van de dochter van graaf Hector, beide op dit oogenblik verdacht. Gij hebt waarlijk een edel en moedig hart en na den meester te hebben verdedigd, beschermt gij nu zijne nederige dienaren. Gabrielle keerde zich naar hare grootvader en scheen hem met een verwijtende blik aan te zién. Hoofdst. V. Perron vervolgde zijn verhaal. Na het vertrek van een markies te Parijs aan gekomen, leefde de graat er stil met zyn dochter, toen een vroegere advocaat, waarmede hy eertijds zaken had gedaan, hun schuilplaats ontdekte. Deze advocaat heet Yaudeuil en is een der ijverigste konnnissarissen van het Comité van Algemeen Wel zijn. Yaudeuil, levendig getroffen door de schoonheid van Gabrielle, heeft de hand van het jonge meisje gevraagd en omdat ik hem die weigerde heeft hy mü aangeklaagd als agent van den markies. Nog bijtijds gewaarschuwd, konden wjj ons nog aan gevangenneming onttrekken, waarvan men ondanks de valscliheid der beschuldiging de gevolgen niet kan doorzien. Door de troep van Marius achtervolgd, zouden de wraakzuchtige plannen van Vaudeuil toch ten uitvoer zyn gebracht, zonder de onverwachte hulp door u aan ons verleend. Eensklaps werd er vreeselyk op de deur gebonsd- Zoo'n slag des nachts op de deur eens burgers was in dien tijd een ernstige zaak. Dikwijls was dit geluid de voorbode van gevaar en dikwerf ook de tegenwoordigheid van het gevaar zelf. Lucien liet zijne gasten in zijne slaapkamer gaan verzekerde zich, dat zyn sabel los in de schede stak, en wapende zich met zjjne pistolen. Nadat hij deze voorzorgsmaatregelen genomen had, opende hy de deur. Een jonge man, dezelfde die wy het gesprek van Marius en Vaudeuil hebben zien afluisteren, trad overhaast naar binnen. Leonceriep Lucien verwonderd uit, op dit uur I Wat is er toch gebeurd? Vraag my liever vanwaar ik kom, antwoordde de jonge man, naar adem hy'gende. Van waar komt gij dan? Van de Jacobijnen. Welnu? Welnu, sedert eenige dagen beschuldigt men u van lauwheid en wankelmoedigheid; dezen avond heeft men meer gedaan; men heeft u als verrader en samenzweerder aangegeven. My, zei' Lucien, de schouders ophalende. En de beschuldiging is geteekend door Marius, een zeer ruwe, leelijke Sans-Culotte, wien gij twee vingers hebt afgeslagen en die u in ruil daarvoor den hals zal willen zien afsnijden. Die Marius is een schurk, zei' Lucien en hij vertelde zyn vriend wat er dien nacht voorgevailen was. (Wordt vervolgd Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ - Texd. ,7rari

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4