III OPENBARE VERKOOPING Het WRAK van poeMe Yischiat, FINALE UITVERKOOP. Merlantt-Arorilaanlie Room if GABRIELLE DE MEYRAN. Directe Wekelijksche ng Feuilleton. I Aanstaande Donderdag 17 Mei en verder iedere week vertrekken de YEEBOOTEN 8 uur precies uit de haven van Texel. TI TOIL Coninck Westenberg publiek verkoop en Gebrs.BROEKKAMP. ■5, sf IMUMQI3T Informatiën bij C. KNIJPER Cz. NB. VOOR STALLING EN MARKTPLAATS WORDT ZORG GEDRAGEN. De BURGEMEESTER van Texel zal als ge machtigde van kapitein John Bond, gevoerd hebbende de onlangs in de Eijerlandsche gronden gestrande vischsmak „Daring," ten overstaan van den Notaris te Texel, op WOENSDAG 16 MEIa.s., voormiddags ELF uur te DE COCKSDORP alsmede de geborgen inventaris bestaande uit eenige geheel nieuwe en vele gescheurde zeilen verschillende Trossen en loopend Touwwerk een Anker, Kettingen, diverse Netten, Rond houten, enz. Een en ander daags vóór den verkoop te bezichtigen Om al onze nog voorradige goederen des te spoediger te kunnen kwiteeren, worden dezelve tot de laagst mogelijke prijzen uitverkocht. Vooral het Artikel WOLLEN GOEDEREN zijndeKapers, Plakjes, Moffen, enz. worden voor ALLE PRIJZEN van de hand gedaan. Medelezers gevraagd op bovengenoemd blad. Adres: LANGE VELD DE ROOIJ. er .3. 3 s 3 p SS 8-3 voor Passagiers Ie He en Ille Klasse met de prachtige Stoomschepen der Hoofdkantoor te Rotterdam: Noor dereiland. Passagekantoor te Am sterdam: 44 Prins Hendrikkade over h. nieuwe Centr. station. Vlugste en goedkoopste aansluiting met Curasao. Districts-Inspecteurs: I.E. Kroes, Gro ningen, E. Bolsius, Oosterwijk. Agenten Koning Co. Texel en A. Dros Albz. De Cocksdorp. s S Ir u VII. De Sans-Culotte werd zoo rood als een biet en het paard bij den teugel grijpende, zeide hij met een stem, bevende van toorn tot den brigadier: Ik ben door de Comune gezonden en ik wacht op het ant woord dat ik terug moet brengen. Zoo gy soldaat waart, antwoordde Timolion, zoudt gy weten, dat een soldaat altyd een gegeven bevel moet gehoorzamen. Alzoo zult gij dit bevel ten uitvoer brengen Natuurlijk. Deze uitdrukking was het geliefkoosd gezegde van Timolion. Nu is er, dunkt my, genoeg gepraat, voegde hij er by, laat de teugel van myn paard los; Benoistis een zachtaardig dier, maar als men hem tegenwerkt, wordt hy verschrikkelijk wild en ik gevoel aan zekere bewegingen dat hy er niets op gesteld is nadere ken nis met u te maken. Inderdaad schudde het paard, alsof het zyn' mees ter begrepen had, zyne manen, op zyn gebit bytende zoodat het wit zag van het schuim. Een mooi en goed beest, zei een der boeren, die genaderd was en den stevigen hals van het paard streelde, terwijl hy de fijnheid der pooten en de buig zaamheid der knie bewonderde. Hé, vriend, jij hebt er kennis van, riep Timelion vergenoegd uit, een mooi en goed beest, het is wel zoo als u zegt, ik zal mijne Benoist voor geen hon derd Louis afstaan. Brigadier, zeide Marius, dien deze samenspraak ongeduldig maakte, gij vergeet dat er geen Louis meer zyn, zy hebben plaats gemaakt voor assignaten. Duivels, zeide Timolion, ik weet het maar al te goed, omdat men mij met die vodden betaalt. Ahhond van een aristocraat, gy veracht het papier van de Republiek en verkiest het goud van den tiran; ik zal u by de Comune aangeven. En gy zult mij pleizier doen, dadelijk uw weg te vervolgen, want bij Sint Nicolaas, myn patroon uit den tyd toen er nog hertogen waren, ik zal er u heen zenden, om te kunnen zien of ik u volg. Marius was zooals men weet koppig en zich tot de gendarmen richtende, zeide hij hun Mijne vrienden, ik verklaar uwen brigadier een aanhanger van Pitt; het is een verrader, maakt u van hem meester en ik beloof u allen bevordering. Een veel beteekenend gemompel was het eenige antwoord der kleine troep, die hun hoofd nu wel geduldig vond. Stilte in de rangen, riep de brigadier hun toe, en zich in de stygbeugels oprichtende, pakte hy met forsche hand zyn tegenstander in de kraag van zyne jas, hield hem een oogenblik in de ruimte opgeheven en liet hem toen, zijn armen, niet minder lang dan zyne beenen, uitstrekkende, op tien pas afstands rollen. Marius uitte een kreet van woede en bracht de hand aan zjjne sabel, maar hetzy hy begreep dat zyne verminkte hand dit wapen machteloos maakte, hetzy hij de gelegenheid ongunstig oordeelde, een worste ling aan te vangen, waarvan de uitslag niet twyfel- achtig zou geweest zyn, hy stak zyn wapen weder in de scheede. Het is wel brigadier, zei' hij, wy zullen elkaar weerzien en die keer zoudt gy wel eens kennis kunnen maken met Sanson (den beul). Toen verdween hij, naar de boeren een dreigende blik werpende. Binnen eenige minuten was hy aan den rand van het bosch en liet een byzondere kreet hooren. Op dit teeken kwamen dadelyk een achttal per sonen uit de struiken. De brigadier is een verrader, zei' hij, en als wy niet zelf handelen, is de zaak nog verloren. Gelukkig zijn de stukken nu in orde, want ik heb nu een dubbel bevel tot arrestatie Komt! Hij volgde toen met zyne lieden door het bosch gaande, een smal voetpaadje, dat door een langen omweg naar de hut, welke de vluchtelingen bewoonde, voerde. Na het vertrek van Marius doorliep Timolion op nieuw de papieren, die de Sans-Culotte hem ter hand had gesteld, zuchtte en mompelde op ontevreden toon: „Men moet steeds zyn plichtdoen! Vervloekt beroep! Zoo was het niet by het regiment!" Zich hierop tot zyne manschappen wendende, zeide hy „Komt jongens op weg." Vertrekken wy brigadier? vroeg een van de gendarmen. Natuurlyk, burger Planchet let op het kommando Houdt je praatjes voor je! in draf vooruit. De troep verdween toen weldra in de richting van Beaumont en de nieuwsgierigen verspreidden zich op hun beurt. Met het verlaten van het dorp, waar zyne aankomst eene groote opschudding had veroorzaakt, had de brigadier, Timolion, een doel n.l. de achterdocht te verwijderen bij hen, die hy moest gevangen nemen en van hunne schynbare veiligheid gebruik te maken om daardoor des te zekerder te zyn van den goeden uitslag zijner zending. Gewoonlyk nam Timolion zooveel voorzorgen niet; soldaat zynde, gehoorzaamde hy nauwkeurig aan het consigne, maar zonder yver of toewyding en als het mogelyk was er zich af te maken dan wenschte hy zich zelve geluk, dat hy niet verantwoordelyk voor het vergoten bloed zou zyn. Deze keer echter wilde Timolion slagen. Op dit tydstip behoorde de macht dikwyls aan degenen, die er zich van durtden meester maken. Nu bezat Marius een deel dier macht en, hoewel de bedreigingen van de Sans-Culotte verachtende, was de brigadier niet zonder ongerustheid over de gevolgen, die zy konden hebben. Timolion wilde dus zyn plicht vervullen en hy nam zijne maatregelen zoo, dat het niet zyn schuld zou zijn, ingeval van mislukking. Het bevel, dat hy by zich droeg, gebood hem drie personen gevangen te nemen. Hy moest deze personen vereenigd vinden, uit vrees bij het gevangennemen der anderen er een kwijt te raken. Timolion besloot derhalve het uur van het middagmaal af te wachten, waaraan gewoon lyk de geheele familie deelnam. Zyne tegenwoordigheid op het plein van het dorp waar hij zyne instructiën moest afwachten, kon ach terdocht opgewekt hebben en nu moest hij zien die te verwyderen. Timolion nam daarom oogenschynlijk den weg naar Beaumont, op ongeveer vyf mijl afstand van Nointel gelegen, maar na een kwart myl ging hy plotseling in een dwarsweg, verborg zijne troep in een klein boschje en ging, zyn paard in het bosch achterlatend, in hinderlaag op het punt waar de weg zich met den hoofdweg vereenigde. Eensklaps beefde de brigadier. Er vertoonde zich een man, die de uniform van zyn regiment droeg. Zyn hand aan de oogen brengende, om zich tegen de zonnestralen te beschutten, beschouwde hij eenige oogenblikken de onbekende, die naar hem toekwam. Ik bedrieg my niet, hernam Timolion, hy is het, natuurlyk hy is het. Toen wierp hy zich vroolyk vooruit, ging in het midden van den weg staan en stak, toen Lucien by hem gekomen was, hem de hand toe. Wordt vervolgd) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ - Texeb 99 w n 3^ p <t - w 3 O et 3" GA O N et - <4 et 3* O S S- P P P i-ï P P a? JSt SS fi p es« te g cs g rs S3 J-N fi O* ■- e3

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4