Aanzienlijke partij diverse Kachels, Fornuizen, Een jarige Stier. GABRIELLE OE MEYRAN I DAMES G. J. O. D. DIKKERS, LEG EL, BEUSSEL. Feuilleton. - Voor de netheid van het werk De prijzen zijn zeer billijk. zal publiek verkoopen BESCHIKBAAR: DEN BURG OP TEXEL. In iverking gesteld den 22 Augustus 1887. Langeyeld DE Roou. il PB 1 Ter gelegenheid van de Texelsclie kermis worden eenige fatsoenlijke meisjes gevraagd om de kermisdagen met eenige jongelingen van Oosterend genoegelijk door te brengen. Franco brieven, onder motto „Kermis" wor den ingewacht aan het Hulpkantoor Oosterend (Texel.) NOTARIS TE TEXEL a. Op MAANDAG 11 JUNI 1888 en zoo nooclig* volgenden dag, telkens 's namiddags 1 ure, voor het huis van J. J. KU1JPER in de Parkstraat aan den Burg op Texel. ijzeren Ledikanten, Handkar op veeren, Boe ren- en Timmermansgereedschappen, als Zeisen, Zeisboomen, Hooi- en Mestvorken, Hooiharken, Jukken, Emmers, Akers, Melk- kommen en Zeeven, Tobbes, Schoppen, Dak ramen, Draadnagels, Spijkers, Graven, IJzer draad en ongeveer 1000 K.G. Kachelorna menten en Kachel- en Fornuispotten EN b. Op DENZELFDEN DAG des avonds ten 0 ure, in het Café „Parkzicht" aan den Burg op Texel. werk, Harmonica's, presenteerstellen, Thee bladen, Strijkijzers, bruin Koperwerk, als Theecomforen, Koffie- en Theeketels enz., Albums,AVerkdoozen, Toiletdoozen, Kleedjes, Karpetten, Matten, Damestasschen, Bloern- standaards, Rookmachines, Kannen, Vogel kooien en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. Een en ander te bezichtigen Zondag en Maandag vóór den verkoop vanaf des voormiddags 8 uur. DEKGELD f 1.25. OOST- TEXEL. P. A. BEANS. VRIJ VAN VERGIFT, over de geheele wereld in gebruik. In bussen voor 20 schapen f 1.20 per bus, verkrijgbaar bij J. KUIPER, a/d Burg. FACTOOR IS ALLE VISCIISOORTES, XV. Hoofdst. XIV. Gabrielle had te veel van hare krachten gevergd, toen zy besloot Vaudeuil te huwen. Toen het gevaar voorbij was, aarzelde zij en zocht een middel om haar woord terug te nemen. Een denkbeeld kwam in hare geestverwarring op. Mijnheer, zeide zij, wij beiden bebben over één bizondere zaak niet nagedachteen huwelijk tusschen ons is eenvoudig onmogelijk. Ja, zeide Vaudeuil, zichtbaar verontrust, en waarom Omdat het ons beider ondergang zou zijn. Ik ben verdacht en de burger Vaudeuil zal niet, zonder van verraad beschuldigd te worden, de dochter van den edelman, die den lOden Augustus stierf, terwyl hij zijnen koning verdedigde, huwen. O, zeide Vaudeuil, papieren van zijn stoel nemende, gij hebt welgedaan te willen sterven, Ivonne. Gabrielle wachtte angstig. Vaudeuil hernam eindelijk: Het is mejuffrouw de Meyran niet, die ik denk te huwen. Inderdaad is een huwelyk met haar voor mij onmogelijk. Gabrielle uitte een kreet van vreugde. "Wie dan mompelde zij. De burgeres Ivonne Vernoël. Mijne zoogzuster! Gabrielle gaf zich meer en meer aan een dwaze hoop over. Vaudeuil beschouwde haar glimlachend. Dank, mijnheer, zeide zij de hand naar hem uit strekkende. Uw dreigen was slechts een proef, wel wreed misschien, maar dat is niets, ik heb het ver dragen en vergeet wat ik heb geleden. Vaudeuil nam de hand van Gabrielle en drukte die sterk. Ivonne is dood, zeide hij brutaal. Gabrielle schrikte. Ik heb daar de acten, die hare burgerlyke staat aanduiden; niemand weet dat zy dood is en Ivonne heeft geene ouders meer. Gij zult haren naam over nemen. Uit den hemel, waarin zy een oogenblik opgestegen was, stortte de arme Gabrielle plotseling neer in de hel. Zy werd bijna gek van smart. Maar mijnheer, riep Gabrielle doodelijk ontsteld uit, wat gij daar voorstelt is een onmogelijke zaak. Bedenk, dat uw vader nog in de gevangenis en Lucien nog altjjd in mijne macht is, zeide Vau deuil ironisch. Gabrielle boog het hoofd en weerhield hare tranen. Eenige dagen later waren de voorbereidende forma liteiten van het huwelijk vervuld en de markies de Meyran verliet de Madelonnettes, naar Holland ver trekkende, voorzien van een paspoort, dat hem onder een anderen naam was verstrekt. De markies had Gabrielle niet terug gezien, maar deze had hem in een in haast geschreven briefje doen weten, dat zy buiten gevaar was en dat zij spoedig in den vreemde bij hem zou komen. Het arme kind wilde voor haren vader de opoffering verbergen, die zy zich voor zijne redding getroost had, eene opoffering, die de grysaard niet zou hebben aangenomen, zoo hij het geweten had. Eene week na het vertrek van den markies huwde Tot ons genoegen kunnende constateeren, dat door velen onze onderneming wordt gesteund, blijven wij ons bij voortduring aanbevelen tot de levering van alle voorkomende 1) R U K W E R K E N. kunnen getuigen de vele reeds uitgevoerde orders. Modellen steeds te bezichtigen. De tevredenheid van vele werkgevers strekke daarvoor ten bewijze. Tot juiste beoordeeliug vergelijke men onze prijzen I met die, welke vóór onze vestiging voor drukwerk alhier werden berekend. Aanbevelend, Vaudeuil Gabrielle onder den naam van Ivonne Vernoël. Het jonge meisje, geen valschheid in de registers van den burgerlijken stand willende zetten, verklaarde niet te kunnen schryven. Het gerucht van dit huwelyk had Lucien vreemd verrast. Hij zocht steeds het spoor van Gabrielle en den markies; gedurende acht dagen was hij de schreden van Vaudeuil gevolgd, maar zonder van den kommis- saris van het Comité tot algemeen welzijn eenige aanwijzing te kunnen verkrijgen. Het verwonderde hem, dat Vaudeuil als 't ware, om van dezen last af te zijn, hem niet had laten gevangennemen. Hy moest tot iederen prijs uit die schrikkelyke onzekerheid opstaan, op gevaar af van zichzelve ten onder te brengen. Hij begaf zich daarom naar het Paleis van Justitie en vroeg Fouquier Tinville te spreken. Een deurwaarder geleidde hem in het kabinet van den verschrikkelijken publieken beschuldiger. Burger, zeide Lucien tot Fouquier Tinville, met een stem die niet de minste aandoening verried, de vroegere gravin de Meyran is veertien dagen geleden te Nointel gevangengenomen en naar Parys vervoerd. Kunt ge mij ook zeggen, waar zij ingekerkerd is Fouquier raadpleegde zyn register. Te Lazare, antwoordde hy kortaf. En van welke misdaad beschuldigt men haar? vroeg Lucien. De publieke beschuldiger keek den jongen man flink aan. Een zoodanige vraag is een ernstige zaak. Belang te stellen in het lot van beschuldigden was zyn naam met een rood kruis als verdacht doen aanmerken. Het was de eerste stap op weg naar het schavot. Fouquier antwoordde eindelijk: De vroegere gravin de Meyran is beschuldigd van samenzwering. Die dat gezegd hebben, zeide Lucien, zyn bedrie gers of schurken. Burger, dat zijn onvoorzichtige en stoute woor den. Wie zijt gij dan om de verdedigers van de Republiek zoo te beleedigen. Ik heet Lucien Civry en geloof proeven van mijn gehechtheid aan myn vaderland en vryheid gegeven te hebben. JA gij waart inderdaad bekend als een vurig patriot, maar de omgang met aristocraten heeft op uw gemoed grooten invloed uitgeoefend, want men verdenkt u van lauwheid en er is eene beschuldiging tegen u ingebracht. En waarvan ben ik beschuldigd Aristocraten aan de handen der wet te hebben onttrokken. Deze maal moest Lucien bekennen, dat de beschul diging juist was. Doe in dit geval uw plicht, burger-beschuldiger, zeide hy, zend my naar de guilotine. Fouquier Tinville verbleekte zichtbaar. Ik ben uw gevangene, burger en ik zal my niet verdedigen; maar heb medelijden met dit kind, dat niet schuldig is. Zij zal dat voor de rechtbank zeggen. Lucien haalde de schouders op. Tinville lachte gedwongen. Verdenkt gy de rechtvaardigheid der revolutio naire rechtbank? Lucien antwoordde niet. Het is genoeg, burger Civry, de rechters zullen den goeden dunk, die gy van hen hebt, in waarde houden. Een deurwaarder verscheen. Fouquier Tinville fluisterde hem eenige woorden in het oor. Het was een bevel tot gevangenneming van Lucien. De jonge officier had zyn sabel; hy kon nog vluch ten en zich een doortocht banen als men hem eenige hinderpaal in den weg stelde, maar hy had gezworen met Gabrielle te sterven of haar te redden. Hy bleef. De deurwaarder was vertrokken. Hy trad weldra weer binnen, gevolgd door een dozyn wykwachters. Lucien gespte kalm zijn sabel af en legde die op het bureau van den publieke beschuldiger. Burger, zeide hij, gy kunt my een gunst toestaan zonder u te compromiteeren; zult gy het weigeren? Welke? Ik verzoek u, mij naar St. Lazare te brengen. De publieke beschuldiger dacht even na. Het zy zoo, zeide hy kort. Hy schreef eenige regels en zeide de chef der patrouille het papier ter hand stellende: „Geleid uw gevangene naar de gevangenis Lazare. Ga! Fouquier plaatste zich weer aan zijn bureau en zette zyn werk voort, afgebroken door de komst van Lucien. Wordt vervolgd) Snelpersdruk - LANGEVELD&DE ROOIJ - Texel. i, wuiuiuu.yuu, «.KliWfr ¥9»

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4