Marktberichten. Adverte ÏEBM ADVERTE verbond met Oostenrijk en Italië veroorlooft Duitschland, zelfs bij een oorlog tegen Frankrijk en Rusland samen, een legerkorps naar België te zenden. In de eerste plaats is dan Antwerpen aan de beurt, maar zal ook Ylissingen, en daar na Rotterdam en Amsterdam, bestookt worden. De schrijver acht het daarom dringend noodig, dat Nederland en België zich vereenigen, teneinde gemeenschappelijk het dreigend gevaar af te wen den. Indien zij zich vereenigen, zijn ze sterk genoeg om een vijandelijk legerkorps tegen te houdenmaar ieder op zich zelf is daartoe niet in staat. De slotsom der brochure is een beroep op de Belgische regeering, ten einde het hare te doen om een verbond tusschen België en Neder land tot stand te brengen. H De Engelsche bladen deelen mede dat, vol gens het^ rapport van den zendeling Brick te Peace-Rivier in het Noord-Westelijk gedeelte van Canada, hongersnood heerscht. Wanneer de Ca- nadeesche regeering geene hulp verleent zal weldra het Indiaansche ras aldaar geheel uitgestorven zijn. De hongersnood is zóó ernstig, dat in den winter de tooneelen van kannibalisme niet zelzaam zijn. De zendeling verhaalt het voorval van eene vrouw, die den hongerdood gestorven is en wier lijk door de Indianen verslonden werd. Opnieuw zijn vijf- a zeshonderd Joden uit Odessa verdreven, en vele anderen zullen moeten volgen. Yoor het meerendeel behooren zij tot de arme klassen, en de ellende, welke door deze op hun weg naar de grenzen wordt uitgestaan, schijnt ditmaal bijzonder groot te zijn, daar de hitte in die streken op dit oogenblik schier ondragelijk is. Uit Odessa wordt aan de „Daily News" bericht dat de uitvoer van Russisch graan dit jaar buitengewoon groot belooft te zijn. Gedurende Maart, April en Mei vertrokken meer dan 400 stoombooten uit Taganrog met graanladingen, uitgezonderd nog de de stoomschepen onder 1000 ton en de zeilschepen. Alleen in schepen onder Britsche vlag werden in dit seizoen uit Odessa reeds 35 mihoen bushels graan vervoerd. Ook te Nicolajeff en te Sebastopol heerscht dezelfde buitengewone levendigheid. Al deze verschepingen betreffen natuurlijk surplus voorraad van het jongste seizoen. Wat den komenden oogst aan gaat, zoo belooft deze in de zuidelijke provinciën, in Besarabië en Taurida, een overvloedige te zijn, zoowel wat gehalte als gewicht betreft. Het loopende jaar zal dus waarschijnlijk voor de Britsche stoombooten, welke op de Russische havens varen, zeer gunstige resultaten opleveren. Een barbaarsch plan is in den gemeente raad van Yenetië opgeworpen. Zooals men weet, is Venetië eene stad, op 80 eilandjes gebouwd, door 450 bruggen ver- eenigd en door 200 kanalen gescheiden. Daar aan ontleent de stad haren eenigen naam en juist daardoor kan geene enkele stad bij Venetië in vergelijking komen. Niets is vreemder, ver rassender en poëtischer! Doch nu hebben de stedelijke overheden een plan gesmeed om de kanalen te dempen en de gondels (romantische herinnering) te vervangen door trams. zij, die de eilanden verlaten, daarop niet terug mogen keeren, dan op vertoon van hun belasting biljet, reislcaartje, pas en 2 portretten. Bovendien moeten zij bewijzen, dat zij geen landlooper, mis dadiger, bedelaar, opiumschuiver zijn, of vermoe delijk binnenkort op 's Rijks kosten moeten ver zorgd worden. Het binnensmokkelen van Chinee- zen wordt streng gestraft. Het is niet onmogelijk, dat China eenmaal weerwraak nemen en een zelfde bepaling voor Europeanen, Amerikanen, Sandwicheilanders enz. enz. maken zal. Bij het overbruggen der rivier in het zuid westen van de Vereenigde Staten ontmoet men telkens drijfzand in de bedding, waarin geen pijler kan blijven staan. Opvullen met zand en steenen helpt niet; het zand schijnt in staat het geheele Rotsgebergte te verzwelgen. Het eenige middel is dan, hangbruggen te maken, hetgeen zeer kost baar is. De heer Carter, spoorwegaannemer, verhaalt van eene groote locomotief, die ontspoorde en in het drijfzand terecht kwam. Binnen twintig minuten was zij daarin geheel verdwenen. Twee dagen daarna was zelfs door magnetische ijzers die men 65 voet diep liet zakken, geen spoor meer van de machine te vinden. Twee Berlijnsche dames eene bankiers- vrouw mevrouw Loesche, en een predikantsvrouw mevr, Souchon vragen van al hare stadgenoo- ten die opreis gaan, haar als „reisbelasting" min stens 1 mark te zenden, welk geld bestemd is om behoeftige naaisters, die ziek zijn of behoefte hebben aan ontspanning, voor eenigen tijd naar buiten of naar eene badplaats te zenden. In het vorige jaar bracht deze „reisbelasting" zooveel op, dat aan 12 in lijdenden toestand ver- keerende naaisters de middelen kon worden ver schaft om öf door een rustig verblijf op het land of door het gebruik van baden hare gezondheid te herstellen. De goede resultaten van dit lief dewerk hebben de beide genoemde dames aange spoord om dit jaar daarmede voort te gaan. (Huisvrouw), Naar de Times verneemt, dreigt Rusland in zijn jongste nota aan de Porte met een bezetting van Trebizonde of van eenige andere plaats, in geval Turkije nog verder met de betaling der nog aan Rusland verschuldigde oorlogsschatting ten achter blijft. Het dep. Gironde werd door een geweldigen hagelstorm geteisterd. De oogst, ook die van den wijn (o.a. te St.-Émilion); heeft veel geleden In Zuid-Beieren hebben verleden week he vige storm- en hagelbuien groote schade aan den oogst toegebracht- Een Spaansch stoomschip strandde voorbij Formosa. Chineesche roovers plunderden het schip, maar door een brand aan boord daarvan had eene ontploffing plaats, waarbij 50 der roovers werden gedood. Alkmaar. 11 Juni. Aangevoerd 1 V Tarbot en Grieten, 11,200 pond Scharren, 20 mandei Zeehanen, 244 balen Moss' kruiken. De Rog werd v< de Mosselen, Alikruiken er en Huil, de overige visch afslag aan opkoopers ter vei Lemmer, 11 Juni. Aa aangevoerd 20,000 stuks 1 prijs werden opgelost. Burgerlijke Staml dei Van 6—1' ONDERTROUWD Geene. GETROUWD: Geene. GEBORENPieternel Corn nelis Vlas en Jantje Dui van Jacob Schaatsenbei Gomes. Trijntje, docht en Jetje Roozendaal. Eelman Az. enHiltjeDi van Arie Huizinga en rJ zoon van Cornelis Vlan OVERLEDENAaltje Kou met Jacob Boon Jn. J; dochter van Leendert Kok. Antje Kikkert 2c Kikkert (overl.) en Jam AMBTSHALVE INGESCHI voor VIE] plaatsingen in in eens opgegeven, word maal in rekening gebracli Voorspoedig bevallen v ZOON, M. VLAMING - Algemeene ken Den 2en Juni overle innig geliefde dochter i JANNETJE in den ouderdom van C. LIS T. LIS Jb. LE Algemeene ken Die bij WEGESWAAL merkt Boland Namurge

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 3