328e Staatsloterij §#- GELD. Op de Hofstede „Ruimzicht" zijn IN BEWARING Tier Schapen, Janssens Pasteyns, te Leuven, BEKROOND hoor ie Hollanfahe en Friesche Maatschappij Tan Lanihonw. LEMKES TOTS verbeterd Waschmiddel voir Wolveo. ZËGËËlL, Prijs per Schaap of Lam ZEVEN cents, met inbegrip van den pot. G30een zwartbonte jarige stier. Charles Emden, te Parijs, H. Arys-depaepe, Aalst-Alost (België) BÜUSSEL. Feuilleton. Factoor ter Yischmarkt. Kr KALtS Pzn« MARIE STEVENSON. De ondergeteekenden berichten aan de ingezetenen van Texel, dat de le trekking der zal plaats hebben op 23 JULI a.s. en dat bi] hen vanaf heden loten zijn te bekomen. E. VLESSING. R. 1IOOJEN. Burg op Texel. Groote en kleine bedragen v e r k r ij g b a a r a 4%. Aflossing naar verkiezing. Onkosten minim. Adres fr. br. lett. Y, Bureau dezer Courant. ^fa^^sgemerktroode streep over de schoft en roocle stip in de linkerzijde. De eigenaar kan ze aldaar terug bekomen tegen betaling der gemaakte kosten. HOORN 1871 GetuigschriftFRANEIvER 1873 MedailleZAANDAM 1875 Verguld Zilveren MedailleEDAM 1886 Eerediplóma (Hoogste onderscheiding.) Onderzocht en goedgekeurd door de Afdeeling Deemster c.s. van de IIoll. Maatsck.v. Landbouw. mfHet MEEST GEZOCHTE Waschmiddel voor SCHAPEN en LAMMEREN. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in be reiding en billijkst. van prijs. Alle aan het Wolvee schade toebrengende ongedierten (insecten), worden door dit VER BETERD WASCHMIDDEL volkomen uit geroeid, het verhindert zoowel hun ontstaan als hun ontwikkeling, behoedt liet Schaap of Lam voor den aanval der vliegen, die de Worinen veroorzaken, maakt de wol blank, de huid rein en zuiver, en draagt door dit alles zeer veel bij tot den groei en de instandhouding der gezondheid van het dier. Het is proefondervindelijk bewezen, dat bij eene zorgvuldige en herhaalde toe passing LEMKES TUYN'S VERBETERD WASCHMIDDEL eende gelijk voorbehoed middel kan worden geacht tegen den aanval der vlieg die hare eieren op het schaap of lam nederlegt, waaruit de vreeselijke maclen of wor men ontstaandie het daarmede bezochte dier op cle gruwelijkste wijze teisteren en welke indien men hun ontstaan niet weet te voorkomenden schapenhouder onge- - loofelijke moeite en last veroorzaken. jUjlgr- Voor de bereiding van het bad is koud water voldoende. Verkrijgbaar te Burg op Texel KM'tm DEKGELD 75 CENT. bij KONING. - WAAL. Commissionair Halles-Centrales, kantoor, 16 Rue de la Chapelle, en gros verkoop van versclie Zee- en Rivier Visch en alle soorten van Wild en Gevogelte. Factoor in alle Zee- en Rivier visch. Commissie en Consignatie. FACTOOR IN ALLE VISCIISOORTEN, III. Hoofdst. IV. George keerde na een uur terug en vond mijnheer Stevenson in diens cabinet. Welnu, vroeg de oud-wisselagent angstig. Het ongeluk is maar al te waar, stotterde George droevig. Alle nasporingen, welke ik gedaan heb, bijgestaan door den eersten bediende, laten geen twijfel meer over omtrent zijn vertrek. Mijnheer Stevenson bleef onbewegelijk; vervolgens begonnen zijne tranen bij stroomen langs zijne wangen te vloeien. Zijne kracht was gebroken en hij mom - pelde met zwakke stem Dus de man, welke vijftien jaren innig aan mij gehecht was, die zich voordeed als mijn besten vriend, de man, wien ik mijn geheele fortuin toevertrouwd had om het uit te zetten op hypotheek landerijen; wien ik blindelings alles zou hebben toevertrouwd, zelfs mijn eer; hij heeft mij bestolen, tot den bedel staf gebracht en zijn vlucht onttrekt hem aan de handen van het gerecht. Mijnheer Stevenson hield eensklaps op, hjj beefde van de koorts. Loop, George, riep hij uit, naar de politie en klaag de ellendige aan van diefstalDat men hem vervolge, hem vatte en hem doode I Ja, vermoord hem. Vier duizend pond sterling voor u, mijn vriend als die gewetenlooze schurk aangehouden wordt. By deze woorden ging Stevenson hijgende zitten zijn gelaat werd purperkleurig, zijn tanden klapper den, zijne ademhaling werd kort en afgebroken. Hy scheen verschrikkelijk te lijden. De jonge man wilde hulp gaan halen, maar Ste venson hield hem terug. Hij stond met moeite op en sprak eenige woorden, welke schenen te beduiden, dat hy zelf wel zou gaan, maar hij viel geheel afge mat in zijn fauteuil terug. Een bloedspuwing maakte een einde aan zijn leven. Op dit oogenblik -was men aan het schoonste deel van het bal gekomen. Er bestond geen onderscheid meer van rang en stand, allen namen er deel aan. Mevrouw Stevenson liet talrijke verfrisschingen rondgaan; Marie, vroolyk en feestelyk gestemd, ver keerde in den zevenden hemel en William, die dik wijls met haar danste, was niet minder in de wolken. Allen waren er dan ook verre van te vermoeden, welk verschrikkelijk voorval er zooeven in het cabinet van mynheer Stevenson was voorgevallen. Hoofdst. V. Twee jaren zijn verloopen sedert den dood van mynheer Stevenson. Op een schoonen herfstavond ging een jong meisje door een der lanen van het St. Jamespark. Zij liep vlug en had het hoofd voorovergebogen. Een pijn lijke gedachte scheen haar bezig te houden. Hare neusgaten trilden, alsof zij moeite deed hare tranen in te houden. Noch het vroolijke uiterlijk van het St. Jamespark, vol elegante toiletten, noch de zuivere lucht geheel doordrongen van de heerlijkste geuren en vermengd met de liefelijke zangen der talrijke vogels, waren in staat haar verstrooiing aan te brengen. Zy bemerkte niet, dat zy sedert langen tijd gevolgd werd door oen jong mensch van een zeer net uiterlijk. Verre van haar te behandelen, als zooveel jongelieden, die de jonge meisjes soms op vrij onbeschaamde manier aanschouwen, scheen hij zoozeer door hare droefheid aangegrepen te zijn, dat hij steeds op een eerbiedigen afstand van haar bleef, en het slechts door zijn blik, welke voortdu rend op haar gevestigd was, kon worden veronder steld, dat hij haar volgde. Uiterst eenvoudig gekleed, onderscheidde zich het jonge meisje door haar voornaam uiterlijk en hare aangrypende schoonheid. Misschien was zij wel ietwat bleek, maar die bleekheid scheen veroorzaakt te zijn door edele vermoeidheid en gaf haar die aangrijpende uitdrukking in het gelaat, welke niet anders dan sympathie kon opwekken. Zonder twijfel hebben de lezers reeds begrepen, wie dat jonge meisje was. Maar het was niet het steeds glimlachende kind meer, dat danste in de salons van mijnheer Stevenson, het was eene jonge dochter, die door het werkelijk leven wreed uit de zoete droomen harer jeugd gewekt was. Toevallig bleef Marie eenige oogenblikken staan, als om de menigte te laten passeeren. Terwijl zij de oogen even opsloeg, ontmoette zij den bewonde- renden en onderzoekenden blik van den jongen man, die haar volgde; zij draaide het hoofd om, een weinig kleurende. Weldra richtte zij hare schreden naar de West- minsterbrug. Een talrijke menigte bevond zich op die brug, ten einde te profiteeren van het panorama, dat de Theems met haren glinsterenden waterspiegel, bedekt met honderden stoombooten, schuiten en roei bootjes, die snel hare golven doorkliefden, hen aan bood. Het jonge meisje sloeg er geen acht op; zij was weer in hare droefgeestige gedachten verzonken en merkte daardoor niets van het schoone aan beide zijden der brug. De jonge man bleef haar volgen. Eindelijk bleef zy staan voor een huis dat naar 't scheen een mode-magazijn was. De kleine deur was gesloten. Marie klopte aau. Terwijl zij wachtte dat men opendeed, bemerkte zij dezelfde jonge man die haar zoo aandachtig had aangezien. Hij ging dicht langs haar heen en haar steeds aanziende, maakte hij een beweging om haar aan te spreken, maar zijne beschroomdheid, die ongetwijfeld sterker was dan zijn wil, hield hem terug en hij verwijderde zich. Marie meende toen, dat zij hem meermalen gezien had en dat het een van hare ijverigste cavaliers was op het feest waarop haar ongeluk begonnen was. Zij voelde haar hart ineen krimpen bij deze herinnering. Wat heb ik bedreven, mompelde zy, dat ik zoo ongelukkig moet zijn en zooveel smart moet ljjden. By deze woorden verborg zij haar vochtig gelaat in haren zakdoek en verdween uit het gezicht van den jongeling, die weer teruggekeerd was om haar nogmaals te zien. Hoofdst. VL Op de trap scheen Marie weer te aarzelen; bij elke trede bleef zij even staan, als had zij allen moed verloren. Heldere, vroolijke kinderstemmetjes, welke van de derde verdieping weerklonken, deden haar eens klaps weer moed scheppen. Zij klom in een adem tot aan 't portaaltje boven aan de trap, stiet een half geopende deur open en trad een kamer binnen waar drie kinderen aan 't spelen waren, die haar dadelijk om den hals vielen. Dicht bij het venster en in het zonnetje zat eene vrouw met een mager, lijdend gelaat; een jonge man van een zacht en innemend uiterlijk leunde op een prachtige piano, welke een groote tegenstelling vormde met het overige ameublement, hetgeen zoo eenvoudig was, dat men er dadelyk uit moest besluiten, dat daar ontbering en armoede heerschte. Deze piano was een laatst overblijfsel van den ouden overvloed van mijnheer Stevenson, die mevr. Stevenson voor hare dochter had bewaard, toen zjj na 't vertrek van den bankroetier Daring het schoone hotel aan „'t Strand" verlaten had, om zich te ves tigen op de nederige zolderkamers, welke zy sedert twee jaren bewoonde en toen zy zich genoopt had gezien alle andere rijke meubelen te verkoopen, om de rekeningen harer leveranciers te voldoen. De verkoop dier meubelen was ternauwernood voldoende om alle schulden af te doen, zoodat mevr. Stevenson bijna zonder hulpmiddelen overbleef, na het vreeselyke voorval, dat haar ruïneerde en haar man doodde. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEYELD DEROOIJ - Texel. Echt Merlantt FahrM

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4