AANBESTEDING. VERKOOP. KONING C\ I Warmoesstraat, Burg. W. C. REU. - mm-en mmmim voor Gemeente en PoÉMimistratie Billijke prijzen. Nette lewerlint Parkstraat B, Ï94. Laapveli ie Roei. HOOI. Betalen hoogen prijs. Charles Eraden, te Parijs, H. Arys-depaepe, Aalst-Alost (België) Dieet Burg Qp Texek Feuilleton. publiek verkoop en TEXEL, DE MILLIONAIR, Door Bret Harte. Regenten van het Algemeen Weeshuis op Texel zijn voornemens publiek bij enkele inschrijving aan te besteden 1. De scliipvracht van 200 M3 Mest liggende in de gemeente Helder, om te leveren franco op de wal in de haven alhier. 2. Het vervoeren van 150 M3 dier mest vanaf' de haven naar het land genaamd Weezenspijk. 3. Het vervoeren van 30 II3 dier mest vanaf' de haven naar het land achter t Oudeschild. 4. Het vervoeren van 20 M3 dier mest vanaf de haven naar het land genaamd de Schaar in den polder „de Hemmer." Inlichtingen zijn te bekomen bij den President. De inschrijvingsbiljetten moeten vóór of' op MAANDAG 27 AUGUSTUS ingeleverd worden aan het Algemeen Weeshuis voornoemd, vóór 's morgens 10 uur. Het Bestuur van de „30 Gemeenschappelijke Polders op Texelzal op MAANDAG 27 AUGUSTUS 1888, 's namiddags 1 ure, in het Logement „de Z w a a n" aan den Burg 1. Het Klavergewas van 7 Hectaren land gelegen in den polder „het Noorden." 2. Het. Luccrnegewas van 33A Hectaren land gelegen als voren. In perceelen en combinatiën. KOOPEN CONTANT KLEINE EN GROOTE PARTIJTJES GOED GEWONNEN Commissionair Halles-Centrales, kantoor, 16 Rue de la Chapelle, en gros verkoop van vcrsclic Zee- en Rivier Viscli en alle soorten van Wild en Gevogelte. Factoor in alle Zee- en Rivierviseli. Commissie en Consignatie. UIT DE FABRIEK VAN DEN HEERE H..VON GIMBORN TE EMMERIK A/D. RIJN. Citroen-essence. Een eetlepel in een glas suikerwater geeft de fijnste Cosmeiiques, zwart en bruin. limonade Eau de Cannes, of Carmelietengeest. Eau de Cologne, zeer fijn en lang nageurend. Hechtpleister. Haarlemmerolie. Kina Haarwater, ter versterking der zenuwen Mcrk-Inltt, voor het linnengoed. (des lioofds. De letters worden met de pen op het linnen geteekend en in de zon gedroogd en zij is alsdan tegen wasschen bestand Middel tegen likdoorns. Muizen tarwe. Rogenwater, van Dr. Romershause. Tot conserveering en versterking des gezichts. Parfïimecrpapier, voor kamers en linnengoed. Rattenpoeder, (giftvrij.) Rhabarber, Slijm- en Maagpillen. Vliegenpapier. Wijnhoudende Salicylzuur. Oplossing, om vleesch, melk en ingemaakte vruchten voor bederf te bewaren. Verkrijgbaar bij Parkstraat, Wijk B, IX0. 294, --twevVëï Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan tot de levering van verschillende drukwerken alsmede voor de vervaardiging van Rekeningen, Nota's, Quitantiën, Wissels, Verlovings- en Ondertrouwbrieven en Kaarten, Enveloppen, Brievenhoofden, Memorandums, Circulaires, Facturen, Prijs couranten, Gelegenheidsgedichten, Brui loftsliederen, Reglementen, Diploma's, En- trêekaarten, Convocation, Programma's, Rouwbrieven,Rouwkaarten,Visitekaarten, Adreskaarten, Aanplakbiljetten, Strooi biljetten, Wasch- en Leeslijstjes, enz. enz. Aanbevelend, IV. Ik vind het zeer aangenaam, vader, zooals u wel weet, zei zij, zich zachtjes uit zijn arm losmakende, maar als vergoeding daarvoor zyne elleboog met de toppen harer vingers vastgrijpende. Ik had er een voorgevoel van, dat er iets zou gebeuren. Ik zie er zeker wel een weinig verschrikt uit, denk ik, voegde zij er bij, maar moe deed mij zoo'n haast maken, opdat ik vertrokken zou zijn voor Don Qsesar kwam. En gy vondt het met noodig, dat gij zonder hem gezien te hebben, heenging, vroeg hij twijfelend. Ik vond het ook minder noodig, dat hy mij in deze japon zag, zeide Marie eenvoudig. Daarom denk ik, dat mama mij van kleed liet verwisselen, voegde zij er half lachende aan toe. Wel, my dunkt, het moet voor hem hetzelfde zijn in welk kleed gij zijt, hernam Mulrady, terwijl hy haar oplettend aanzag, en gij zijt n u een zeer goede party voor hem, zei hij optriomphantelykentoon. Ja, dat weet ik nog niet. Hij is altijd ryk geweest en zyn vader en grootvader ook; maar wij zijn arm en zyn huurders geweest. Zyn gelaat veranderde en haastig vroeg hij Is hij van zoo'n karakter? Neen, ik heb hem daarop niet beproefd, gaf Marie dadelijk ten antwoord. Ik vind het beter hem maar niet op de proef te stellen. Eenige oogenblikken gingen zij stilzwijgend voort en de Chinees had reden te denken, dat zy eenig ongenoegen hadden gekregen. Maar Marie opende weldra weder hare lippen en zei Kijk vader, ik heb het wel gedaan! Hij heeft alles voor mij over en ik voor hem en als moe nu weer geen andere plannen had Eensklaps hield zij op. Wat, nieuwe plannen vroeg haar vader angstig. O, nietsIk wenschte wel, vader, dat u uwe andere laarzen had aangetrokken. Ieder kan zien, dat deze voor vuil werk gemaakt zyn. En gy zyt nu geen marktbezoeker meer. Wat ben ik dan, vroeg Mulrady half lachend. Gy zijt een kapitalist, zeg ik, maar moeder zegt een landeigenaar. Toen zy eindelijk den hoogen weg, waar de post koets langs moest komen, bereikten, ging de land eigenaar, in gebogen houding zittende, dat rijtuig afwachten, terwyl Marie, niet stil kunnende blijven zitten, heen en weer ging wandelen, en eens zelfs zoo ver weg was, dat de postkoets nog eenigen tyd op haar moest wachten. Toen zij veilig in de koets zat, terwyl Mulrady op den bok was geklommen naast den koetsier, merkte deze laatste op Gij lierinnerdet my daar eenige oogenblikken geleden aan iets zeer onaangenaams, vreemdeling. Hoe zoo? Wel, omstreeks drie jaar geleden kwam ik hier ook op dit uur langs en toen zat daar op diezelfden steen een man van uwe grootte en jaren, in dezelfde houding als gij. Ik hield op om hem in te laten, maar hy bewoog zich niet en keek my met eenen wezenloozen blik aan. Ik riep hem, doch hy ant woordde niet, dan met een idiotenblik. Toen zeide ik hem in vry scherp Engelsch, wat ik van hem dacht en reed verder. Den volgenden morgen daar weer langs komende, was hij er nog, maar toen op het grasperk. Jim sprong uit de koets en dokter Duchesne, die er ook uitging, verklaarde, dat het een gouddelver moest zyn, die aan een verlamming in hoogen graad leed. Wij brachten hem naar het landshospitaal, waar hij meer dood dan levend aan kwam. Ik ben na dien tyd altijd eenigszins huiverig als ik die rots voorbijga en toen ik u er zag zitten in dezelfde houding, geraakte ik wel een weinig in de war. Men zegt, dat hy nooit weer beter zal worden en zal kunnen zeggen, wie en wat hij is. Waarschijnlijk bevindt hij zich nu in eene inrichting van idioten te Sacramento. Iioofdst. II. Toen het nieuws van de ontdekking van goud in de put van Mulrady bekend werd, bracht dit eene groote beroering, tot heden onbekend, te weeg in de landstreek. Half Red Dog en geheel Rough and Ready lag gekampeerd op de gele heuvels rondom die van Mulrady. Ongelukkig voor hen vonden zij de verschillende plaatsen reeds voorzien van de aanwijzingen „verboden hier te delven uit naam van de familie Alvarado." Dit was het werk van mevr. Mulrady, die daardoor de tegenstand van haar man deed verminderen, terwyl zij de Alvarado's in de gelegenheid stelde er voordeel van te hebben. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat Don (^aesar vrijwat tegenstand boodt om de principen van zijn voorvaders te verloochenen. Mevr. Mulrady voerde evenwel aan Gy behoeft er zelf niet in te werken, maar den grond slechts te verkoopen aan hen, die ze koopen willen; dan krygt gij ten minste nog betaling er voor en anders wordt ze zoo maar in bezit genomen. Don (jesar stemde eindelijk toe, misschien wel minder ter wille van de argumenten van de vrouw van Mulrady dan wel eenvoudig omdat het de moedor van Marie was. Hij ontving nu voor weinige aren nog meer, dan hy in de laatste 10 jaren voordeel getrokken had van zyn 700 Hectaren. Hoe onverwacht het nieuws van de ontdekking van goud in Mulrady's put ook mocht zijn, toch had zich al zeer spoedig eene maatschappij gevormd, welke hem een millioen dollars er voor bood, terwyl zij hem dan nog 2/3 van den te behalen winst wilde afstaan. Hardnekkig echter bleef hy weigeren, het huis en het aardappelveld er voor af te staan. Hij gaf tevens te kennen, dat hoeveel men ook er voor mocht bieden, hij hiervan geen afstand wilde doen. Tevergeefs spande mevrouw Mulrady al hare krachten in om hem over te halen. Indien gij het land wilt houden, bouw dan op een ander deel en maak daar een tuin, zeide zy. Docli Mulrady weigerde lialstarrig. Het is het eenige, dat ik door eigen kracht heb verkregen, liet is het begin van mijn fortuin en ik hoop het ook tot het einde van myn leven te behouden. Als ik den een of anderen dag eens arm mocht worden, hoop ik het nog te hebben om er ten minste mijn voedsel uit te halen. Op herhaald aandringen stond Mulrady echter toe, dat een deel van den moestuin werd veranderd in eenen bloementuin. Minder voorspoedig was zyne echtgenoote in de uitvoering van een ander plan, n.l. te doen denken, dat zy van een hoogeren stand waren. Zij had den naam Mulrady reeds veranderd in Mulrade, volgens haar beweren meer Spaansch on zooals advokaat Cole zeide, waren meest alle Amerikaansche namen verbasterd en „hoe kunnen wy nu weten, dat de onze niet veranderd is," zeide zij. Toen zij evenwel vernam, dat men algemeen van oordeel was, dat haar man een echt Amerikaan was en deze in het geheel geen Spaansch bloed in zich had, terwyl men er ook braaf den spot mede dreef, deed zy daar geen moeite meer voor. Alleen als zy in zyne afwezigheid over hem sprak, noemde zy hem steeds Don Alvin. Mevrouw Mulrady wilde hare dochter Marie in Sacramento laten blijven, totdat zy genoegzaam was voorbereid om naar Europa te gaan. Op verzoek van deze stond zij haar evenwel toe, voor haar vertrek nog eens te pronken in hare nieuwe kleederen te Rough and Raedy. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD DEROOIJ - Texel. ®Jl

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4